Starostové a nezávislí prokazují svou vysokou morálku

Když se starostové rozhodli založit svou vlastní stranu, nastolili tím okamžitě i otázku, jaký vztah bude mít tato strana k poctivosti, když je stranou lidí, kteří jsou vystaveni korupčním tlakům. Svým rozhodnutím navrhnout obžalobu prezidenta za to, že prozradil, že se v České republice vyráběl a testoval novičok, prokázali minimálně, že pokud nemají kladný vztah ke korupci, mají nepochybně kladný vztah ke lži.

Je na místě otázka, proč považují lež o tom, že se v České republice Novičok nevyráběl, za tak důležitou, že její odhalení ohrožuje bezpečnost státu. To by znamenalo, že si myslí, že celá kampaň proti Rusku, spojená s použitím novičoku ve Velké Británii je založena na lži vyprodukované našimi spojenci, a proto je třeba jí za každou cenu hájit a dokázat tak našim spojencům, že Česká republika je ochotná jakékoli oběti, aby je podpořila.

Starostové a nezávislí si zřejmě neuvědomují, že takové lži jenom napomáhají vytvářet ve světě atmosféru, která snadno může skončit světovou válkou a likvidací lidského druhu na naší planetě. Mimochodem v českém tisku se zatím nikdo nepozastavil nad tím, že lékaři ve Velké Britanii byli schopni Skripala a jeho dceru vyléčit, ačkoli původně se tvrdilo, že vyléčení nepřipadá v úvahu. Nejpravděpodobnější vysvětlení této změny je, že Velká Britanie měla k dispozici protilék, který vyvinula na základě podobných experimentů, jaké se prováděly v České republice, a že tedy i Velká Britanie Novičok vyráběla. Úporným trváním na lžích o tom, že se Novičok nevyráběl nikde jinde než v Rusku, Západ jenom zpochybňuje svou verzi vysvětlení tohoto útoku.

Starostové a nezávislí se svým odhodláním žalovat prezidenta za to, že světu prozdradil kus pravdy, vystavují další zkoušce poctivosti. V příštích volbách by, kdyby byli poctiví, měli do svého programu zařadit i změnu státního znaku České republiky. Měli by do svého programu zařadit změnu nápisu v českém státním znaku z Pravda vítězí na Lež nám zajišťuje bezpečnost. Že se ale i v této věci pletou, zřejmě přesahuje schopnosti jejich myšlení.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments