Plán neokonzervativců: Chystáme se do pěti let zničit sedm zemí

To je věta z memoranda amerického ministerstva obrany, kterou ve svém interview s webem Democracy Now citoval v březnu 2007 penzionovaný generál a nejvyšší velitel sil NATO z války v Jugoslávii Wesley Clark.

Z interview, který s ním za Democracy Now vedla novinářka Amy Goodmanová, vyjímáme jen část pro dnešní dny i situaci nejaktuálnější:

Vidíte v Íránu nějaké opakování toho, co předcházelo americké válce s Irákem?

V jistém směru ano. Ale historie se nikdy neopakuje přesně. Svědčil jsem v r. 2002 před Kongresem, kde jsem směrem ke vládě USA řekl: „Chcete-li se nějakým státem znepokojovat, neměl by to být Irák, ale Írán“. Ale tehdejší vláda se chtěla znepokojovat Irákem, ne Íránem. Věděl jsem, proč tomu tak je, protože jsem byl v Pentagonu hned po 11. září 2001. Procházel jsem se tehdy jeho budovou, ze schodů jsem na chodbě viděl tehdejšího ministra obrany Rumsfelda v rozhovoru se svým zástupcem Wolfowitzem, a mířil jsem dál za lidmi ze spojeného štábu náčelníků štábů, kteří pro mě dříve pracovali. Jeden z generálů tohoto štábu mě pozval do své kanceláře a řekl mi: „Chystáme se jít do války s Irákem“.

Zeptal jsem se: „Proč?“

Odpověděl mi. „Já nevím. Mám za to, že nevědí, co jiného by měli dělat.“

Načež jsem řekl: „Získali nějaké informace, které by spojovaly Saddáma Husajna s al-Kájdou“?

Odpověděl: „Ne, ne, v tomhle směru nic nového. Oni se prostě rozhodli jít do války s Irákem. Je to asi nějak takhle. Nevíme, co dělat s teroristy. Ale máme dobrou armádu a umíme svrhávat vlády. Jestliže jediný nástroj, který máte, je kladivo, pak vám každý problém připadá jako hřebík.“

Navštívil jsem tohoto generála o několik týdnů později. To už jsme bombardovali Afghánistán. Zeptal jsem se ho: „Stále se ještě chystáte válčit s Irákem?“

„Je to ještě horší,“ odpověděl. Nahnul se nad psací stůl a zvedl z něj jakýsi list. „Zrovna jsem to dostal shora,“ čímž myslel kanceláře ministerstva obrany. „Je to memorandum, popisující, jakým způsobem se chystáme zičit sedm zemí v průběhu pěti let. Bude se začínat Irákem, pak přijde na řadu Sýrie, Libanon, Libye, Somálsko, Súdán a končit se bude Íránem.“

Znovu jsem se s tímto generálem setkal asi až po roce. Řekl mi: „Pane Clarku, žádné memorandum jsem vám neukázal.“ A opakoval: „Žádné memorandum jsem vám neukázal“.

Jak se ten generál jmenoval?:

Tak to vám neřeknu.

Z Global Research vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 5. 2018 7:44

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/472391-bud-vas-ochranime-nebo-zemrete-trump-vyslal-kimovi-jasny-vzkaz.html
Mají to špatně- zapomněli na USA.
A Kim by musel být blázen, aby dále „vyjednával“ pod takovým nátlakem.
USA dovedly svět k dokonalému výsledku dnešních dnů:
jestliže „Západ“ destruoval “ destruoval elementární jistoty a naprosté základy skutečného práva a bezpečí, platí pro následující období toto heslo: „Vaše bezpečnost – BOMBA DO KAŽDÉ RODINY“.
Výstup stáDního terorismu made in USA sio-neocons.
Předpokládám, že Čína promění „Hedvábný pás“ na OCELOVÝ ŘETĚZ kolem krku „Západu“, a zbylí soudní se v Evropě ještě rádi vydají „s Milošem na Východ“…

Bety
Bety
18. 5. 2018 14:30

„Chtějí jít do války s Irákem. Proč? Já nevím, asi neví, co by měli dělat.“
Neví, co by měli dělat? Nu což, další válčička neuškodí, ne? Ty demokratické hodnoty jsou tak pružné……

Dana
Dana
18. 5. 2018 16:26

Kdyz se chce verit, tak se sebere kdejaka pofiderni zprava, ktera toto presvedceni podporuje, ze. Byvaly general Clark je asi neco jako cesky general NATO Petr Pavel, – je li to pro vas duveryhodna osoba, nic proti tomu. Nevim, co si v roce 2001 ukazovali jako memorandum americti generalove v Pentagonu, kdyz USA napadly Afghanistan, ovsem, afghansky taliban mel moznost se valce vyhnout tim, ze by vydal Usamu bin Ladina. Tim by Americanum vzal duvod k napadeni. Zrovna tak Saddam Hussein, ten se zase nechtel podridit smlouve a ustanoveni podminek po porazce Iraku z valky v Gulfu, take dostal ultimatum.… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 5. 2018 17:00

Kristepane, to je sracka . Tzv. Dana blaboli jak příručka bolševického politruka. Saudove jsou domovem teroru. Ve jménu islámu. Všechno ostatní je prokázána lez. Ale to nevadí, ze. Ani to, ze Saddám byl spojenec USA ve válce proti Íránu, ze.
Americký debil vstoupí do dějin jako nejhlubší amatérský ponor do vlasnich fantasmagorickych vypotku.
Taková DaNA typu Jesse James a generál Caster.

peter.
18. 5. 2018 18:25

Dana napsal
Kdyz se chce verit, tak se sebere kdejaka pofiderni zprava, ktera toto presvedceni podporuje, ze.

Ja som prestal veriť,že vaše príspevky sú len odrazom vášho patriotizmu a vďačnosti USA za to,že vás ako českú imigrantku nechali u seba žiť.
Teraz verím,že vaše postoje a názory vychádzajú z vašej geneticky danej etnicity založenej na presvedčení o „vyvolenosti“ svojho národa a „výnimočnosti“ ľudu USA,ktorý je výnimočný iba ak tým,že zomiera na bojiskách BV v záujme vás – „vyvolených“.

racek
racek
18. 5. 2018 19:41

Milá paní Damno, občas Vaše názory zní zajímavě a i logicky, ale to není dnešní případ. Tyhle věci o Afganistánu či Iraku jsou přece už velice dávno dostečně známy jako účelová lež a nikdo už je v této formě neobhajuje. Spíš se říká, že za to mohou ti předchozí prezidenti a jejich špatní rádci (v podstatě stejní jako dnes)..
Mimochodem, přirovnání důvěryhodnosti pana Pavla a Clarka velmi sedí. Jeden napřed vystupoval rozumně a pak zpitoměl, druhý se náhle polepšil. S chutí jsem se zasmál.

Dana
Dana
18. 5. 2018 22:30

Na vsechny drasticke udalosti jsou ve svete , tedy i v Americe , rozlisne nazory a protikladne odpovedi. At si kazdy najde svou pravdu sam. Jako ja se zajimam prvorade o osud USA, tak by se meli Cesi a Slovaci prioritne zajimat o osud jejich malickych zemi. V teto sfere je kontraproduktivni se pohorsovat nad valkami americke velmoce s islamskou expanzi, at uz prichazi v jakekoliv forme. Muslimove stejne kaslou na nejakou kafirskou moralku a posileni jejich agendy pouziji proti zbytku civiisace. Dle meho nazoru, nakonec i mnozi cesti politikove laviruji a cekaji, az problem nekdo vyresi za ne. Takze,… Číst vice »

peter.
19. 5. 2018 4:09

Dana napsal
V teto sfere je kontraproduktivni se pohorsovat nad valkami americke velmoce s islamskou expanzi

Tak sa pokúste vyvrátiť toto tvrdenie!
Keby USA nerozpútali vojny na Blízkom východe,Afganistane,Líbyi a Juhoslávii,tak by nedošlo ani k islamskej a africkej „potopy“v Európe.

peter.
19. 5. 2018 5:50

peter. napsal
„potopy“

potope !

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 5. 2018 7:42

Střízlivě.
Můžeme věřit, podmínečně věřit, či nemusíme.
Ale samo střízlivé a vnitřně kritické hodnocení má dnes svou cenu a svůj význam.
Я.Кедми: Иран против Израиля. На чьей стороне Россия?
https://www.youtube.com/watch?v=rdZsHSU69B0

peter.
19. 5. 2018 7:52

Aleš napsal
https://cz.sputniknews.com/svet/201805197372671-trump-kim-jong-un-osud-kadaffi/

V našom trestnom zákonníku je „nebezpečné vyhrážanie sa smrťou(zabitím,vraždou)“ trestným činom.Po takejto vyhrážke už Kim nemá o čom s Trumpom jednať.Trump jednoducho nepriateľa potrebuje.

peter.
19. 5. 2018 7:56

peter. napsal
V našom trestnom zákonníku je „nebezpečné vyhrážanie sa smrťou(zabitím,vraždou)“ trestným činom.Po takejto vyhrážke už Kim nemá o čom s Trumpom jednať.Trump jednoducho nepriateľa potrebuje.

Myslím si,že Trump nič také nepovedal a že ide o hoax.

peter.
19. 5. 2018 10:31

https://www.hlavnespravy.sk/izrael-odmieta-splnit-rezoluciu-osn-pozadujucu-vysetrenie-smrti-palestinskych-deti-v-gaze/1406764
Môžu si dovoliť čo len chcú!Aj ten najhorší zločin,ktorý sa ničím nelíši od zločinov nacistov na židoch,ospravedlňujú dvomi zaklínadlami,proti ktorým svet nemá(alebo nechce mať) žiadny argument.
Jedno zaklínadlo sa volá „antisemitizmus“ a druhé „holokaust“
To preto považujú sionisti za potrebné živiť v gójoch istú úroveň antisemitizmu.

peter.
19. 5. 2018 12:28

Bety! Aj mňa tá svadba dostala!V poslednej dobe chodím furt len po svadbách.4 som už toho roku absolvoval a ešte dve na ktoré som už pozvaný ma čakajú. No dnes sa s vami(návštevníkmi OM) chcem podeliť o moju radosť,nadšenie a dojatie(sledujem to v TV na všetkých možných programoch v priamom prenose) z najúžasnejšej,najvýznamnejšej a …a. a….prosto najsuper udalosti tohoto storočia,ktorá zatieni všetky vojny,migračnú krízu,Vianoce aj Veľkú noc,Skripaľovcov,vraždenie nedospelých detí v Gaze,majové oslavy 73.výročia skončenia II.svetovej vojny-aspoň naša RTVS o tom celý deň presviedča národ slovenský. Dnes si berie za manželku princ Harry herečku Megan (komedianti na Slovensku majú z toho… Číst vice »

Dana
Dana
19. 5. 2018 15:29

Petre, svatba Harryho a Megan mne tak nebere, preji jim v jejich spolecnem zivote vse nejlepsi a to je asi tak vse. — K zaplavam emigrantu do Evropy mam svuj nazor a duvody vidim zde : 1. Obrovska porodnost na Blizkem vychode, zeny maji 5-8 deti, staty nezvladaji chod spolecnosti kvuli kmenovym usporadanim.. 2.Vzhledem k nove technologii si „obcane“ uvedomili svoji chudobu, coz predtim nebylo v zemich, kde je skoro kazdy chudy, tak napadne. Ted maji televizi, mobily a i pocitace, to vse jsou vydobytky zapadu a zase jim ukazuji, jak jsou zaostali. Toto nelze podcenovat – vzpominam, jak se… Číst vice »

Dana
Dana
19. 5. 2018 16:02

Take Spojene Staty, tradicne emigracni zeme, ma uz problemy s davy pristehovalcu. I tam je z casti vinou velka proodnost v jejich jihoamerickych zemich a tradicni spolecnost, kde chybi stredni vrstva. Zakony nejsou dodrzovane, vedou to tam mafianske gangy. Amerika prijima legalne statisice emigrantu, ovsem to je kapka proti milionum „desperados“, lidi, kteri chteji zit v USA. S nimi prichazi i cast dobrodruznych gauneru, kteri by zde cheli zavadet teror djungle. Mnozi emigranti, bohuzel, prinasi s sebou i nasilnicke , bezpravni prvky z jejich zemi, jako ze Salvadoru ci Guatemaly. Silne gangy zde nejsou islamskeho puvodu, ale puvodu latinskeho. Velka… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
19. 5. 2018 16:50

Temná strana Ameriky odráží čisté Zlo, je největší hrozbou lidstvu všech dob, kdy jeho přežití visí doslova na vlásku. Zločinná agenda Washingtonu nemá obdoby kdekoliv ve světě nebo kdykoliv v historii. Šílená touha Washingtonu po světovládě nás může zabít všechny.
Jsme malá kolonie a náš první malinký podíl k poražení této skutečné Říše Zla, by byl, srovnat ústa „LGBT-Dana“. Vše souvisí se vším. My to nevytrhneme, ale můžeme přitopit!

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 5. 2018 17:03

Jsem se zasmál: 1. „státy nezvladaji chod spolecnosti kvuli kmenovym usporadanim…“ tak jste je pomohli obnovit v Kaddáfího Libyi… No, počkáme si až je jeho syn zase sjednotí… 2. „Mnozi emigranti, bohuzel, prinasi s sebou i nasilnicke , bezpravni prvky z jejich zemi, jako ze Salvadoru ci Guatemaly… “ No to je už přímo k popukání – kdopak asi „demokraticky vyvážel podporou těch nejhnusnějších proamerických režimů v těchto zemích do nich samotných násilí v podobě vraždění desetittisíců ba statisíců lidí??! Jeden z Vašich chráněnců v Nikaragui kdys… Jistě, byl moc moc „zakrvácený“, tož tak „nedostal vízum“ a byl „uklizen“ jako… Číst vice »

peter.
19. 5. 2018 17:08

Dana napsal Az nekde v zadu je pricinou uteku valka. Dana ! Hlboko nesúhlasím s týmto vašim názorom. Migračná kríza v Európe vypukla až potom,čo USA a NATO vybombardovali až niekam do feudalizmu prosperujúcu Líbyu,kde si ľudia žili lepšie ako v hociktorom postsocialistickom štáte.Kaddáfí Europu naliehavo varoval pred migračnou potopou,no USA a NATO ho nepočúvali.Kaddáfího surovo umučili,zneuctili a zavraždili.No jeho predpoveď sa do bodky splnila.Potom prišlo napadnutie Sýrie.USA tam poslali armádu,ktorá namiesto toho,aby bojovala proti teroristom z ISIL,tak ho vyzbrojovala a budovala a riadila jeho štruktúry.Mimochodom,USA vstúpili do Sýrie bez pozvania oficiálnej vlády Sýrie,ktorá vznikla z demokratických volieb,bez schválenia RB… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 5. 2018 17:08

K té proamerické Nikaraguikdys mi vypadl odkaz, tak viz níže.
Jdu ještě dělat na zahradu abych se z těch „US-demokratů“ nepozvracel…
https://cs.wikipedia.org/wiki/Anastasio_Somoza_Debayle
https://cs.wikipedia.org/wiki/Somozov%C3%A9

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 5. 2018 17:15

Ještě jeden „takydemokrat“ z Jižní Ameriky, taky velký příznivec a příjemce pomoci made by krvavé US…
A ty „úžasně demo“kratické volby ! – v nichž byl stále znovu volen a volen „milujícím jej národem…“
Toho už snad překonat může jen nenáviděný EuroAtlantidu děsící V. Putin…
https://cs.wikipedia.org/wiki/Alfredo_Stroessner

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 5. 2018 17:18

Ještě střípek do „demo“KATIcké mozaiky…
https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Kondor

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 5. 2018 17:21
Dana
Dana
19. 5. 2018 18:34

Tyhle narky a zalobnickovani na imperialistickou Ameriku musite preradit na obyvatele jihoamerickych statu, panove. Jsou to totiz oni, co se sem riti po milionech. . Varujte je, soudruzi, radovy American bude jen rad. Z Libye moc beduinu do Evropy neutika, jak je vidno, kmenove prislusenstvi a deleni koristi dle silne posice je libyjcum blizsi, nez Gadafiho Dzamamarija. Lybijci nechavaji zoufalce prochazet a nalodit se do Italie, je to paseracky obchod. Evropane si budou muset branit sve hranice sami, nechteji li privaly nadbytecnych chudaku. Je jich tolik, ze ani nemusi byt ozbrojeni, Cechy a Slovaky by utloukli cepicemi. Ale v jadru… Číst vice »

peter.
19. 5. 2018 18:50

Dana napsal
Takze v klidu lamentujte a obvinujte zapad-Ameriku za dnesni neuteseny stav

Dostala ste ma!
Na vaše argumenty nedokážem odpovedať inak ako slovným zvratom ktorý by spôsobil,že admin moju odpoveď nemilosrdne vymaže.
Mimochodom…máte deti?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
19. 5. 2018 19:29

peter. napsal
Dostala ste ma!
Na vaše argumenty nedokážem odpovedať inak ako slovným zvratom ktorý by spôsobil,že admin moju odpoveď nemilosrdne vymaže.
Mimochodom…máte deti?

Dobrých zpráv není nikdy dost: nemějte žádné obavy, Peter, vždyť je to LGBT-aktivistka :-)
Bylo by very american, kdyby byl tento tvor byl odstraněn z OM.

Dana
Dana
19. 5. 2018 19:37

Petre, musim uznat, ze administrator tohoto blogu je posledni dobou velmi tolerantni, jiste vice, nez nektera ceske oficialni media. Mozna, ze by odpoved- slovni zvrat Stan nevymazal , ale namisto toho vas privedu na jinou myyslenku, ktere jsem se zasmala. (“ Mohol by som ešte písať o židovských aktivistkách,pre ktoré je Európa priveľmi biela.“), nebudete asi verit, ale s timto souhlasim. I Zide jsou nazorove nejednotni, rozdeleni, nasledne i v Americe mame tyto zidovske aktivistky a aktivisty. Zrovna tato diskuse je pod clankem, ktery napsala jedna zidovska aktivistka..Dalsi zidovsky neomarxista je politik Bernie Sanders, ktery bude mit uz asi 8… Číst vice »

Dana
Dana
19. 5. 2018 19:48

Co mate porad s tou LGBT, boticko-Kaligulo ?
Ja jsem konzervativni republikan, lesbicka tedy nejsem, uznavam i muzskou nadvladu, je li treba. Nemusim ani homosexualy , ackoliv sexualni deviace toleruji, kdyz se deji v soukromi. Odhaduji, ze polovina Americanu, spolu s usedlymi Latinos neuznava liberalni hodnoty progresivistu. Dalsi vec, proc si zvolili Trumpa. Uz se probudte do pritomnosti.

peter.
19. 5. 2018 20:27

Dana napsal K otazce deti, Petre. Ne, nemam. Ste zaujímavý človek.Píšte ďalej.Nikto na tomto webe s vašimi názormi súhlasiť nebude a vo väčšine prípadov ani ja,no vaše príspevky sú asi tak o tri stupne vyššie ako „tiežameričana“ leha. Viete nabudiť diskusiu a vaša odolnosť proti urážkam je obdivuhodná.To,že ste bezdetná som tak akosi predpokladal a je mi to ľúto lebo viem,že keby ste ich mala,tak by to malo nesporný vplyv na vaše zmýšľanie o nezmyselných vojnách ktoré vedú USA po celom svete.Trpia pri nich najviac deti.Deti sa majú smiať a hrať sa.Nie trpieť a zomierať.Za celý svoj život som nevidel(na… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 5. 2018 22:14

Doporučuji.
„Топор“.
Jen dvě části,
ale naprosto stačí…
https://www.youtube.com/watch?v=IPCW3fwSyL8
СПАСИБО ДЕДУ ЗА ПОБЕДУ!

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 5. 2018 7:30

Výsledek „chytré politiky“ intervenčního vývozu „demo“kracie…
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/472534-iracke-volby-vyhrala-protiamericka-aliance-radikalniho-klerika-sadra.html
„America first…“
Co nastoupí nyní??
Po kroucení rukama kroucení krkem??
Tolik válečných hrůz, tolik vyhozených peněz, tolik zmařených šancí i životů, tolik poničené přírody – a takový výsledek…

PPK
PPK
20. 5. 2018 8:15

Botičky od Diora napsal
Bylo by very american, kdyby byl tento tvor byl odstraněn z OM.

Je sice pravda, že když Satan už nemůže nikde uškodit, tak alespoň zasmrdí. Nicméně na druhé straně, může být pro web se Spravedlností ve štítu celkem užitečné, nechat tam čas od času zaznít i hlas nějakého toho emigrantsko sionistického buližníka kapitalismu a hned ho nesmazat. Alespoň se rychleji a jasněji u čtenářů a diskutérů ukáže, „who is who“. Ostatně, vždyť ani sekeru dřevorubec nevyhodí hned po rozštípnutí prvního shnilého pařezu. Na takové řešení je vždycky čas.

Bety
Bety
20. 5. 2018 11:17

Jak si Amerika svůj „zadní dvorek“ vychovala v průběhu všech těch převratů a podpory zkorumpovaných diktátorských režimů, takový ho má. A teď si Dana stěžuje, že lidé vyrostlí v těchto gangsterských režimech mají tu drzost lézt jim ze zaneřáděného dvorku do baráku a dělají potíže ! Jaký vliv má ten svobodu a lidská práva milující západní svět na raketový vzestup korupce všeho druhu jsme poznali i u nás…. Nejsem stoupenec masové imigrace – každý národ by si měl pořádek udělat u sebe doma. Ale jednu imigraci bych přivítala s nadšením. Co takhle imigrace všech těch zkorumpovaných elit a jejich přisluhovačů… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
20. 5. 2018 18:07

Bety: Ale jednu imigraci bych přivítala s nadšením. Co takhle imigrace všech těch zkorumpovaných elit a jejich přisluhovačů ze všech zemí postižených „svobodou“ do USA?? Koneckonců rozhodně nejsou chudí, i vzdělání mají dostačující… Práce jim sice nevoní, ale konta na Kajmanech, ve Švýcarsku a podobně jim na nějakou dobu stačit budou, pokud se ovšem americké špičky raději nerozhodnou, že jim je v rámci vylepšení finanční situace USA zabaví. Milá Bety, k tomu to nápadu 2 věci: – po dobrém to nikdy nepůjde, sametově už vůbec ne – už jsme to jednou zažili, bylo to v roce 1948, a vím, že… Číst vice »