Stávka dopraváků v Ostravě

http://www.byzon.cz/wp-content/uploads/img_110603_002.jpgŽijeme prý v demokracii. Prý je u nás svoboda a vládne právo a pořádek. Jaká je ovšem realita?


Je úplně jiná.


Po několikaměsíčním neúspěšném vyjednávání odbory v Dopravním podniku Ostrava vyhlásili stávku. Odboráři požadovali navýšení mezd o 5 procent. V korunách je to asi 750 Kč. Za rok by to dělalo asi 40 miliónů.


Stávka probíhala poklidným průvodem od budovy ředitelství DPO k Nové radnici , kde sídlí primátor Kainr. Jsou to zhruba čtyři kilometry. Stávkující šli spořádaně ve dvoustupech po chodníku. A vždy, když došli k přechodu pro chodce, přešli na druhou stranu cesty. Tímto klidným a nenásilným způsobem blokovali jen minimálně dopravu.


Co však udělalo vedení Ostravy (ČSSD)?


Poslalo na odboráře stovky unavených a vystresovaných městských policistů. Tito policisté začali brutálním způsobem bránit stávkujícím přecházet po přechodech. Vytvářeli chaos a blokovali plynulou dopravu více než stávkující. Stál jsem mezi policisty a vyslechl jsem tato slova: "Měli by na ty socky dovézt vodní děla a rozprášit je!" A také: "Zkurvenci, měli by je všechny vyházet!" To u městské policie v Ostravě pracují lidé!


Vedení DPO se spolu z magistrátem od prvního dne stávky snažilo očernit stávkující, že napadají nestávkující řidiče, že házejí kameny a vajíčka po stávkokazech. Nic z toho se neprokázalo. Vše byla lež! Celou dobu stávkující doprovázelo spoustu policistů, novinářů, kameramanů ze všech televizí, a ani jednomu se nepodařilo natočit jakékoliv agresivní jednání stávkujících odborářů. Po skončení průvodu u Nové radnice na Prokešově náměstí nebylo poznat, že tam demonstrovalo 800 stávkujících. nemusel po stávkujících nikdo uklízet haldy odpadků, jako tomu bylo po volebním mítinku ČSSD v roce 2010.


Stávka v Ostravském dopravním podniku byla úspěšná. Bohužel se však ukázalo, co je ČSSD zač, lidé v Ostravě již nevěří, že je to strana pro obyčejné lidi.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments