Stephen Lendman: Do Kyjeva proudí americké zbraně pro útok na Donbas

Poté, co akci schválily jak Bidenův režim, tak americký Kongres, neustálý proud zbraní se valí do fašistického Kyjeva pro naplánovanou válku o Donbas na jihovýchodě Ukrajiny. Přičemž to, co se zde právě odehrává, nemá nic společného s modernizací a posílením obranyschopnosti Kyjeva, ale má to co dělat s agresí Kyjeva proti obyvatelům Donbasu, kteří odmítají přijmout fašistickou ukrajinskou vládu.

Občas přerušovaný a znovu zahajovaný konflikt se nachází už v sedmém roce svého trvání, a to bez vyhlídky na jeho řešení z jednoho prostého důvodu: Američtí zastánci tvrdé linie chtějí mít poblíž ruských hranic nekonečnou válku a nikoli mír.

Doněcká lidová republika (DLR) vysvětlila, jak nákladná pro ni i pro lid DLR tato válka  už byla: „Podle předběžných odhadů škody, které DLR ukrajinskou vojenskou agresí utrpěla, dosahují částky vyšší než 200 miliard ruských rublů (zhruba 2,6 miliardy dolarů). S tím dodatkem ovšem, že přesné zjištění škod není možné s ohledem na současné stále probíhající boje. Ostřelování pokračuje podél celé linie kontaktu obou sil. Komise proto nemůže postižená místa navštívit a její specialisté nemohou provést konečný výpočet.“

Minulý měsíc ruský představitel Speciální monitorovací mise Žegkov oznámil, že kyjevské síly na Dobase narušily domluvenou dohodu o zastavení palby jen v tomto roce už 2 500krát. Poslední dohoda o přerušení palby byla uzavřena v červenci minulého roku a předposlední rok předtím. Jako záminku pro současné obnovení palby na území Doněcké lidové republiky pak Kyjev využívá svůj ultimativní požadavek, aby z jednání o politických aspektech urovnání byli vyloučeni představitelé Donbaské společnosti. 

Kyjev dále odmítá souhlasit s koordinovaným otevřením dvou kontrolních bodů v Luganské lidové republice.

Jak mu bylo nařízeno jeho americkými pány, potrestal ukrajinský prezident Zelenskyj 82 ruských podniků na Ukrajině tím, že jim zmrazil majetek a ukončil jejich činnost.

Řada ruských činitelů byla cílem útoků a Spojenými státy instalovaní úředníci v Kyjevě sankcionují Rusko už od jara 2014. Minulý čtvrtek označil prezident Zelenskyj zvláštním dekretem Rusko za svého „vojenského protivníka“ a obvinil je z „agresivní vojenské politiky“, která může vést ke konfliktu v „samém srdci Evropy“. Navíc pak označil Ruskou republiku Krym za ukrajinské území a ve svém dekretu zdůraznil, že hlavním cílem politiky jeho režimu je získat členství v NATO.

Minulý týden mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovová řekla, že kyjevský požadavek na Krym je „nelegitimní“ a že jediným jeho „cílem je hrozit agresí“. A mluvčí ruské delegace při OSN Kuzněcov odsoudil „agresivní neokolonialismus prosazovaný Washingtonem ovládanými státy Západu. Národy, bránící svou suverenitu a nezávislou zahraniční politiku jsou trestány ekonomickou blokádou, jednostrannými nelegitimními sankcemi a otevřeným vměšováním do  jejich vnitřních záležitostí. Tato zlovolná praxe je popřením všech zásad a norem OSN a je nejvyšší čas s ní skoncovat.“

Moskva odsoudila neustále proudící tok amerických zbraní do Kyjeva a označila jej za přípravy na válku vedené s falešnou záminkou podpory ukrajinské národní obrany.

Začátkem března podepsal Biden šek ve výši 125 milionů dolarů na vojenskou pomoc Kyjevu. Což je první platba darovaná nějakému státu ode dne, kdy v úřadu vystřídal prezidenta Trumpa. Darovaná s účelem více než jasným: Udržet nekonečnou válku na Donbasu v chodu.

Zdroj: Stephen Lendman

Překlad: Lubomír Man

 

4.6 13 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
31. 3. 2021 5:12

Akademik Ruskej akadémie vied, úradujúci člen rady (minister) pre hlavné smery integrácie a makroekonómie Euroázijskej hospodárskej komisie Sergej Glazijev vo svojom autorskom príspevku uviedol podrobnosti dohody, ktorú Čína a Irán podpísali pre komplexné strategické partnerstvo a akú úlohu by malo Rusko hrať pri formovaní nového svetového poriadku: „Podpis dohody o komplexnom strategickom partnerstve na 25 rokov s ČĽR a Iránom sa stal ďalším dôležitým krokom pri formovaní nového svetového hospodárskeho poriadku. Irán a Čína, ako aj Rusko a Bielorusko sú terčom agresie USA, ktorých vládnuca elita vedie globálnu hybridnú vojnu s cieľom udržať globálnu hegemóniu. Aj keď sú v tejto… Číst vice »

Irena
31. 3. 2021 5:15

I ta předchozí, to jsou vše zprávy z internetu:  Mimoriadne dôležité video: rozhovor s JUDr. Petrom Weisom v dnešnej diskusii v televízii Slovan. Peter Weis vedie advokátsku poradňu Weis & Partners (https://akw.sk/blog/), ktorá sa zaoberá nezákonnosťami pandemických opatrení, zbiera sťažnosti a informácie od ľudí a preslávila sa tým, že zostavila komisiu pre vyšetrovanie zločinov proti ľudskosti v súvislosti s korona agendou na Slovensku. Komisia má dnes okolo 100 členov z rôznych oblastí a pracuje na plné obrátky. Vo videu sú šokujúce informácie prednesené Petrom Weisom ohľadne pozastavenia, možno úplného zrušenia finančnej korona pomoci EÚ, nakoľko najvyšší súd v Nemecku zistil… Číst vice »

orinoko
31. 3. 2021 7:10

Něco pro emerické vyhulovače. TAM opravdu probíhá válka.

https://www.rt.com/usa/519653-nyc-bystanders-watch-asian-attacks/

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
31. 3. 2021 7:37

Vy jste zradil císaře pána.
Chcípající chazarská kobyla kope kolem sebe, jak může.
Bude válka, paní Müllerová…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
31. 3. 2021 9:30

Finský novinář hledá čečenské gaye. Odpověď Zacharové:

https://www.youtube.com/watch?v=XGYb9bO9ao0

Vzácně povedený trolling :-)))