Stephen Lendman: Obama Bin Ládina nezabil

Tvrdit opak je jenou z velkých Obamových lží, jíž měl být americký lid oklamán. Obama ji uvedl těmito slovy: Usmrcení Bin Ládina je jedním z nejpozoruhodnějších činů našeho národního úsilí porazit al-Kájdu.

V časopise Londýnský přehled knih z neděle 19. dubna vyvrací investigativní novinář Seymour Hersch velkou Obamovu lež o tom, jak zabil Bin Ládina. Jeho oficiální pověst o tomto činu by totiž stejně dobře mohl zplodit autor knížky Alenka v říši divů Lewis Carroll. Šlo o výmysl od prvního písmenka až do posledního. Ale zkuste si sami rozlišit fakta od výmyslů.

V červenci 2002 napsaly New York Times: Usáma Bin Ládin je mrtev. Zemřel v prosinci a byl pohřben v horách jihovýchodního Afghánistánu. Tutéž informaci zopakoval pakistánský prezident Parvíz Mušaraf: Pravdou je, že Bin Ládin je mrtev. A stejnou informaci přinesly BBC, Fox News a další média. A zhruba ve stejné době napsal D.R. Griffin ve své knize Usáma bin Ládin: Mrtev či živý toto: Agenti CIA monitorovali telefonické rozmluvy Bin Ládina s jeho druhy. Ty ale najednou ustaly.

V prosinci 2001 oznámily Ládinovu smrt pákistánské noviny a citovaly slova prominetního člena Tálibánu, který se smutečního obřadu účastnil a k příčině smrti zesnulého řekl: Byl těžce nemocen na ledviny i další choroby. V červenci 2001 ho léčili v Americké nemocnici v Dubaji. A 10. září 2001 (to je den před pověstným 11. zářím), navštívil Bin Ládina v nemocnici reportér televize CBS Dan Rather a později prohlásil: Bin Ládin neměl s 11. zářím nic společného. V lednu 2001 ošetřující lékař Bin Ládina Dr. Sanjay Gupta řekl, že se jeho pacient nachází v posledních stádiích selhání ledvin. Jak za této situace a s tolika svědky dotvrzujícími, že Bin Ládin byl mrtev už v roce 2001, mohl přetrvávat mýtus o jeho přetrvávajícím životě až do května 2011, zůstává jedním z největších tajemství našeho věku.

Stojí tedy za to zopakovat: Nevyvratitelné důkazy dosvědčují, že Bin Ládin zemřel z přirozených příčin už v prosinci 2001. Mediální udržování mrtvého muže při životě posloužilo tedy americké falešné válce „proti terorismu“, a takzvaný „nepřítel číslo jedna“ zafungoval jako záminka pro všechny pozářijové americké imperiální války, které jedna po druhé pokračují až dodneška.

K čemuž shora uvedený investigativní novinář Seymour Hersch ve svém článku dodává: Oficiální popis Bílého domu o tom, jak byl Bin Ládin usmrcen, byl ve všem všudy falešný. Ale Obamovi posloužil k jeho znovuzvolení presidentem. Hersh ve svém článku dále uvádí, že operace proti už nežijícímu Bin Ládinovi začala v srpnu 2010, a to poté, co jeden z pákistánských zpravodajců za odměnu 25 milionů dolarů poskytl Američanům informaci o Bin Ládinově úkrytu poblíž města Abbottábádu. Po čemž následoval slavný nájezd oddílu amerického námořnictva na udané místo a výstřely, které život Bina Ládina údajně ukončily.

A pochopitelně. Jeho mrtvé tělo nikdy nikdo nespatřil. Stejně tak jako žádné jiné důkazy o jeho smrti.

A jak tato fraška končila?

Šestého srpna 2011 členové oddílu amerického námořnictva, kteří se údajné vražedné mise u Abbottábádu zúčastnili, zahynuli při zřícení helikoptéry v Afghánistánu.

Závěr si každý domyslí sám. Mrtví nemluví.

Zdroj: Lew Rockwell

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 4. 2020 15:09

Je zajímavé, že americký i evropský režim se vždy staví na tu méně demokratickou stranu každého konfliktu ve světě. Přímo na straně Zla. Osobně neznám ani jednu výjimku. Podpora Mao Ce-tunga, Pol Pota, Jižního Vietnamu, ustašovců, islamistů, mudžáhidů v Afghánistánu (tedy i s jejich hlavním vůdcem Usámou, pardon, Obámou bin Ládinem), podporu Al-Kaidy ve válkách v Iráku a Libyi a al-Nusrá v Sýrii, kosovské narkomafie, teď SSáckých banděrovců… V případě Ukrajiny už se ani nepokoušejí hrát si na nějakou demokracii, stejně jim té jejich lidskoprávní propagandě nikdo nevěřil.
C’est la vie, madame …

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Botičky od Diora
29. 4. 2020 8:01

Coronavirus si v USA vyžádal více mrtvých než válka ve Vietnamu, VietCong je zahanben. Do týdne padne i korejská meta.

Dana
Dana
28. 4. 2020 17:38

… Šlo o výmysl od prvního písmenka až do posledního. Ale zkuste si sami rozlišit fakta od výmyslů. Tak to joooo. Svedci, co byli pritomni, kdyz Ladina strileli, hlavne jeho mlada manzelka, sama zranena, si vsechno vymysleli. Deti, co prezily taky lzou. :-) Ocekavam dalsi zpravu, ze pravy general Q.Suleimani je take zivy. Americani zastrelili dvojnika, ktery byl za timto ucelem nastrceny, protoze schopna iranska zpravodajska sluzba vedela o atentatu predem. Skutecny general je v utajeni, ale ted promluvil, protoze ma koronavirus, nevi, jestli si ho Allah pozve do nebe a proto se chce vyzpovidat . Vzkazuje tim svemu narodu,… Číst vice »

racek
racek
Reply to  Dana
28. 4. 2020 19:57

No, měl silnou cukrovku, byl na dialýze se selhávajícími ledvinami, pak dalších 10 let skrývání … musel být už jen živoucí mrtvolou. No, nechme to být. Pakistánci byli tedy tou akcí dost naštvaní a je to pořád vidět. A jestli byl ten pravý strůjce? Kdo ví .. Možná že to byla jen partizánská akce nějaké samostatně jednající pobočky. Sám se ovšem nikdy nepřiznal
S Bin Ladinem jsem se setkal. Tedy s jedním z mnoha jeho bratrů. Chtěli stavět most přes Hormúzskou úžinu, tak něco chtěli. No, oni mají údajně největší stavební firmu na středním východě. Bohužel, vizitku jsem někde zašmelil.

Dana
Dana
Reply to  racek
28. 4. 2020 23:47

Ano, Ladinove jsou znami stavitele a konstrukteri, vzdyt i Osama studoval stavitelstvi na universite. . S kralovskou rodinou Saudu se rozhadal a denne se modlil za to, aby tyto hnusne odpadliky Buh znicil. Americani ho ale nehledali az po 9/11, on uz byl na svetove teroristicke listine, osoba k „neutralizaci“ od te doby, co jeho Al-Kajda vyhazovala do luftu americke majetky a skodila hlavne v Africe. .Ale i v New Yorku , kde prvne zkouseli strhnout jednu vez ve World trade. V lete 1996 vystavil Laden sahodlouhe memorandum, kde vyhlasil svatou valku Americe, je to vyzva pro jihad. Fanaticka vira… Číst vice »

racek
racek
Reply to  Dana
29. 4. 2020 15:49

No jo, WTC jsem navštívil a průvodce nám vykládal o tom výbuchu, tuším 2 tuny výbušnin v dodávce, ani nevím, kdo to tam tehdy dal, ono je to už stejně jedno. Bin Ladin byl velice ceněn CIA i USA jako financier a dodavatel zbrani mudžahedinů v boji proti SSSR. Prostě ryzí demokrat. No, vybírají si špatné kamarády. Když se pak nehoděj… atd. K té výzvě, ostatně jich bylo tehdy spoustu. Před tím totiž probíhala velké konference o bývalých koloniích a zůčastnění odsoudili tuto éru vč. genocid, krádeží surovin a půdy a ozvaly se požadavky k náhradě. No a reakce kolniálních… Číst vice »