Stephen Lendman: Západní média jsou agenty Velkého bratra

Deník the New York Times (NYT) nikdy nezmešká příležitost ke zmeškání příležitosti vyslovit pravdu

Pravda je pojmem, který NYT už dávno opustil a obětoval jej službě mocným.

V současnosti však NYT nachází nové způsoby, jak se zneuctít.

Jeho výzva, adresovaná Ministerstvu Pravdy, vedeném „carem skutečnosti“ zní zlověstně a přesně tak, jak to George Orwell popsal v románu 1984, který už dnes, bohužel, není žádnou fikcí:

„Ministerstvo míru se zabývá válkou, ministerstvo pravdy lžemi, ministerstvo lásky mučením a ministerstvo hojnosti hladověním“.

„Tyto protimluvy nejsou náhodné a jejich původ nelze hledat v obvyklé licoměrnosti“.

„Jsou záměrným provozováním dvojího myšlení“.

Společně se zavedeným masovým špehováním a novořečí, jak je Velký bratr zavedl, dbá ministerstvo především o kontrolu a řízení informací s tím, že eliminuje vše, co by se s těmito řízenými informacemi mohlo dostat do rozporu, a pro své cíle vědomě využívá paměťových děr lidského myšlení.

The New York Times a ostatní americká velká média toto vše dnes v nejvyšší míře využívají a stávají se tak součástmi kolektivního ministerstva pravdy.

Tím, že zveřejňují výhradně jen oficiální narativní hlediska a názory a alternativní hlediska a názory naopak vyřazují, svobodná a otevřená vyjádření z jejich zpravodajství logicky vymizela.

V románu 1984 se „nechtěný materiál“ svrhával do  „paměťových děr, v jejichž obrovských pecích se stal kořistí plamenů,“ psal Orwell a dodával: „Působily zde řídící mozky, které všechno toto úsilí koordinovaly a určovaly hlavní linie politiky, která mimo jiného zdůrazňovala, aby jistý fragment minulosti zůstal zachován. Ovšem s tím, že jedna jeho část bude zfalšovaná a druhá kompletně vymazána“.

V současných USA a na Západě vůbec není žádných paměťových děr, pecí a žádného ceremoniálního pálení knih zapotřebí. Velká média v partnerství s ďábelskými úředníky vlády cenzurují a eliminují všechny pravdivé informace, zvláště pak ty důležité, které by měl znát každý. A to, co NYT nedávno označil za americkou „krizi skutečnosti“ míří k ještě tužší státem sponzorované cenzuře, než jaká zde dnes už je. Co je nazýváno „metlou výmyslů, lží a deziluzí“, není ničím jiným než zdrcující pravdou o amerických imperiálních válkách, ukradených volbách, nepřehlédnutelně psychicky narušeném Bidenovi neschopném sloužit v jakékoli veřejné službě, o protitrumpovském šestém lednu na Kapitolu, zorganizovaném pod falešnou vlajkou atd.

A to, co NYT nazývá „zavádějícími domněnkami“, jsou neoddiskutovatelná fakta, která by měl znát každý. Jsou to:

  • „Národní krize skutečnosti“ opravdu existuje, a to jako důsledek součinnosti velké vlády s velkými  médií –  jakým je např. NYT – sloužícími výlučně privilegovaným zájmům na úkor zájmů většiny.
  • Totalitní řízení amerického policejního státu se nalézá na rychlé skluzavce mířící k otevřené tyranii.
  • USA už nejsou otevřené, svobodné a férové.
  • Vláda tvrdé linie je smrtelným nebezpečím pro obyčejné lidi – pro jejich zdraví, bezpečnost, pohodu a základní svobody, jichž jsou tito obyčejní lidé postupně zbavováni.
  • Americká válka proti terorismu a hněv na obyčejné lidi, od kterých se vyžaduje, aby sloužili privilegovaným zájmům.
  • Amerika přestala být zemí bezpečnou a vhodnou pro život většiny svých občanů.

Z webu Global Research vybral a přeložil Lubomír Man

 

5 4 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
9. 2. 2021 17:52

Cenzura je jednoznačný důkaz existence tyranie moci, která má strach. Strach z natolik pravdivých a očividných informací, že je už není schopna žádnou vlastní lží vyvrátit a zabránit tak pochybnostem a postupné ztrátě poslušnosti ovládaných prostých občanů.

prozaik
prozaik
Reply to  PPK
9. 2. 2021 19:01

Pravdu pomocí lži vyvrátit nelze. Ale žijeme v době, kdy na tom, co je pravda, už přestává vládě, policii a úřadům záležet.

Jeden příklad za mnohé :

https://forum.sebesdileni.cz/viewtopic.php?f=32&t=479

Přepadený, zraněný a křivě obviněný člověk se nejen nedomůže pomoci a spravedlnosti, ale vyjde najevo i nefunkčnost celého systému.
Lhostejnost a otevřené lhaní státních zástupkyň. Místo aby se seznámily s případem, tak ho zametou pod koberec, aby nevyšlo najevo selhání dalších a dalších v celé struktuře. Důkazy a svědci netřeba.
A teď se suď, občane, jestli na to máš čas, nervy a peníze…

Bety
Bety
Reply to  fajt
10. 2. 2021 10:34

Až na Facebooku rozhodnou, že je Země placatá, tak jsou oponenti bez šance.