Stopaři útočí!

V neděli 25.5. bude probíhat mezinárodní ručníkový den. Lidé zřetelně označeni ručníkem budou volně pobíhat po ulici a oslovovat náhodné kolemjdoucí.  Je to náborová akce sekty Stopařů. Tato (náboženská?) skupina působící na území mnoha států hlásá nevyhnutelné zničení Země a zachránění hrstky vyvolených (tzv. frůdů) organizovaných právě v této sektě.

Svatou knihou těchto sektařů je Stopařův průvodce po Galaxii. Tuto kacířskou knihu sepsal charizmatický vůdce sekty Velký Frůd, občanským jménem Douglas Adams. Je pravděpodobné, že členové sekty se ji budou snažit kolemjdoucím věnovat, nebo je přesvědčit k její koupi. V žádném případě se s nimi nedávejte do řeči!

Co dalšího na vás mohou tito lidé zkoušet? Pozvou vás na některý ze srazů frůdů a následně vás budou „bombardovat láskou“, což patří u sekt k nejčastějším postupům. Budou se k vám chovat jako ke starému známému, všichni boudou veselí a šťastní, budou vás přesvědčovat k účasti na dalším setkání. Poté vás čeká slavnostní převzetí ručníku a vstupní zkouška složená z otázek ze stopařské věrouky a několika dalších přísně tajných obřadních rituálů.

Na rozdíl od některých jiných sekt je členství v této sektě tajné a mimo tento den o svém členství nikdo nemluví. Je tedy možné, že mezi Stopaře patří i váš soused či kolega z práce. Vzhledem k tomu, že je tato sekta poměrně nová (pravděpodobně vznikla v roce 2001), není ještě známo, jak její členové dopadnou, dá se však předpokládat, že sekta bude časem od svých členů požadovat finanční dary a dle názorů odborníků na sektařskou problematiku je možné, že celé hnutí skončí v den plánovaného konce naši planety (jehož datum patří mezi nejstřeženější sektovní tajemství) hromadnou sebevraždou.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments