Strachotínská výzva: Jsme proti válce! Nepřátelé nejsou ruští vojáci, ale naši politici

Občane Schwarzenbergu, občane Kalousku, občane Štětino a vy ostatní, co voláte po boji s Ruskou federací. Neumíte si ani představit, jakou sílu jste proti sobě postavili!

Jsme otcové od rodin

Nejsme v aktivní službě a nepodléháme armádnímu velení. Máme rodiny, máme ženy a děti, a jen postavení otců od rodin nám velí chopit se zbraní v případě, že se nám ve spolupráci se všemi lidmi dobré vůle nepodaří zastavit politiky, kteří volají po zbrojení a odvodech. Nedopustíme, aby naši nejbližší trpěli stejně, jako trpí ženy a děti v ulicích novorosijských měst. Nenecháme zabíjet bezbranné, své nepřátele známe.

První poradní ohně – mise splněna! Co bude dál?

Přátelé, vojáci!

Bylo deštivo a chladno, nicméně nálada byla od začátku až do konce přesně taková, jakou jsem si ji představoval dávno před uskutečněním. Ba ještě lepší. A dnes moje tělo zvítězilo nad lží a nenávistí bacilů, které mne dohnaly na zpáteční cestě, takže se můžu směle pustit do svěřeného úkolu: totiž informovat vás o závěrech tohoto prvního setkání rodící se „protivládní“ organizace.

Píšu „protivládní“, protože právě vládní kroky nás spojily k odporu. Ale to asi není třeba vysvětlovat.

Na Prvních poradních ohních ve Strachotíně se nás 1.-3. května sešlo 33. Víte, že se mohl zúčastnit každý, všech 2105 členů fb skupiny „Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO“ mělo možnost přijet a podílet se na budoucnosti nejen iniciativy, ale pravděpodobně i našich národů. Soudě podle ohlasů z prvních dnů po zveřejnění našeho videa (Velký dík, Sašo!) přisuzují mnozí – velmi mnozí – naší iniciativě zásadní a jedinečnou roli mezi všemi občanskými iniciativami, které v posledních letech usilovaly nebo usilují o změnu.

Přehánějí, když nás nazývají Blanickými rytíři, ale jedno je jisté. Nás, vojáky v záloze a ve výslužbě (nenechte se mýlit, značné procento z nás jsou vojáci v aktivní službě a policisté) spojuje – krom přátelství, lásky k vlasti a úcty k životu – jedno: PŘÍSAHA. Známe svou povinnost a hlásíme se k ní. Odměnou jsou nám zatím jen tisíce sdílení strachotínské výzvy a stovky dopisů. Tou skutečnou odměnou nám ale bude teprve pocit uspokojení, až se nám podaří dosáhnout cíle.

Tím cílem je – řekněme – změna společenské atmosféry. Havlovské „blbé nálady“ bylo dost. Je tím blbější, čím dál se vzdalujeme od původních ideí tzv. Sametové revoluce, a prakticky se v takové náladě už ani nedá žít. Cokoliv se mělo změnit k lepšímu, nakonec se jen zhoršilo. Namísto přísně proruské orientace je nám dirigována proamerická, lži komunistů nahradily lži oligarchů, pravice s levicí se kdykoliv dohodnou na koalici a v opozici zůstal občan sám. Bez možnosti cokoliv změnit.

Občanská válka na Ukrajině nám otevřela oči s konečnou platností. Naši politici dlouhodobě otevřeně podporují ukrajinskou fašistickou vládu a schvalují tím zabíjení civilistů na Donbasu. Snaha o novelizaci branného zákona a změnu přísahy, která by umožnila posílat naše sotva dospělé děti kamkoliv do světa (přesněji na ruské hranice) umírat za zájmy USA, je vrchol arogance moci. A zrůdná myšlenka, že odváděny budou i dívky, se už zcela vymyká chápání.

Jako vojáci v záloze jsme připraveni bránit vlast. Jsme připraveni položit životy za své děti. Jako rozumně uvažující lidé ale nejsme ochotni bezhlavě zabíjet na rozkaz v útočných válkách. A to vnímáme jako skutečný důvod, proč se s námi nepočítá při takzvaném posílení obranyschopnosti.

Snad každý rozumný člověk už cítí, že protestovat nestačí. Ještě žádnou demonstrací a žádnou peticí občané ničeho nedosáhli. Je tedy zřejmé, že náš tlak bude muset být poněkud razantnější. V duchu Memoranda (CZ / SK) hodláme svou vůli ke změně prosadit jen takovou silou, jakou si vyžádá situace, a ačkoliv doufáme ve smírný vývoj, nezdráháme se využít i krajních možností.

Z našeho setkání tedy vyplynulo, že:

  • nebudeme demonstrovat ani sepisovat petice, nebudeme se politicky angažovat
  • vytvoříme organizační strukturu pro případ nouze
  • poslancům a senátorům zašleme dopis a budeme vyžadovat okamžitou odpověď
  • zároveň doručíme výzvu všem bojeschopným mužům, aby se připojili

Na zmiňovaných dopisech se pracuje a jejich znění bude předloženo ke schválení či připomínkám vám všem. Než se tak stane, využijeme dalších Poradních ohňů k setkávání, pomůže nám to při vytváření „mobilizační“ struktury. Účast na plánovaných setkáních volte podle příslušného kraje a nebojte se pořadatelům sdělit kontaktní informace (e-mail a telefon). Bez nich bychom nebyli akceschopní.

Veškeré další informace se postupně dozvíte. Chcete-li se přidat, využijte našich skupin na sociálních sítích Facebook, V kontaktěKomuna nebo se zaregistrujte na tomto webu.

Výzva vyšla mj. na Pařátdnes, na Protiproudu a Zvědavci

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tomik
Tomik
18. 5. 2015 21:40

hlavně naše média jsou nepřátelé lidí. Vymývají lidem mozky celá desetiletí.
Četl jsem a je prý potvrzeno, že hakeři mají možnost ze země pilotovat letadlo. Bude zajímavý článek, jak píše autor blogu prvopodstata, o LUBICOVI. Nebyl sebevrah a německá vláda by se měla všem pozůstalým omluvit. Pochybuji, že něco takového paní MErkelová udělá
Článek o haknutí letadla najdete ZDE.
http://prvopodstata.blog.cz/1505/hrozba-pro-vsechny-letadla-hacker-zmenil-smer-letu

Aleš
Aleš
19. 5. 2015 5:09

Kalousek tu sílu nestaví proti sobě, ale proti nám. On nikde bojovat nebude, on se vytratí jako polská generalita první týden války. Ale v jednom se ten zmrd přepočítal. Raději se budu účastnit osvobozování od fašismu, a pozvednu zbraň proti němu, než abych byť jen minimálně se podrobil jeho doktríně.

mirror
mirror
19. 5. 2015 8:14

http://aeronet.cz/news/prazska-o2-arena-zpiva-ruskou-hymnu-umi-to-nekdo-vysvetlit/
Cituji:
Na semifinálový zápas USA-Rusko přišlo cca 15 tisíc lidí. Rusko vyhrálo 4:0 a ač jsem mu fandila nejen hokejově, přišla mi přinejmenším zvláštní jiná věc: že totiž celá pražská hala fandila Rusku a v závěru zpívala ruskou hymnu, až to vypadalo, jako by Rusko hrálo doma!

Alice
Alice
19. 5. 2015 9:53

Mirror – byl to jediný zápas, který jsme viděli celý a bylo jasné, že z reakcí z hlediště byli komentátoři vedle. Dlouho ohlas publika nekomentovali, pak (zřejmě jim někdo „poradil“) asi takhle – dnešní diváci reagují nějak bez šťávy, ale jak jsme zjistili, na zápas dorazila jen hrstka českých diváků a většinu míst zaujali diváci z Ruska….

ducatista
ducatista
19. 5. 2015 10:09

Netřeba hledat žádnou senzaci. Na semifinále i finále přijely mraky fanoušků z Ruska, případně Rusů žijících v ČR. Ruský tým měl díky nim takřka domácí prostředí. Větší část českých fanoušků fandila USA a Kanadě. Bohužel, ruské mužstvo mě zklamalo nejen výkonem, ale hlavně tím, jak se zachovalo při závěrečném ceremoniálu, kdy opustilo ledovou plochu. Za 30 let co sleduju hokej jsem něco takového neviděl a byl to vrchol trapnosti.

Alice
Alice
19. 5. 2015 14:32

ducatista – byl jste tam, nebo jste mluvil s někým, kdo tam byl? A proč dávali záběry jen na jednu tribunu? Podle známého, který byl na skoro všech zápasech v Pze, tam Rusů nebyla ani třetina. Ono taky 15 tisíc, že? A sami amíci si po prvním zápase s Rusy v Ostravě stěžovali, že bylo těžké vyhrát, když celý stadion fandil Rusům. Ten rozhovor tehdy naši mediáci nezvládli, tohle měli vystřihnout:-)

ducatista
ducatista
19. 5. 2015 17:39

Byl jsem jen na dvou zápasech českého týmu, na zápase USA-Rusko byl kamarád. Takže to mám z první ruky. Záběry na jednu tribunu? No asi pro to, že tam byli soustředěni ruští fanoušci. Nebudou ukazovat oslavy gólu či vítězství u neutrálních fandů, ale u těch, kteří jsou zainteresovaní, to je pochopitelné. A když třetina lidí fandí, což v té pražské stodole je kolem šesti tisíc, tak to už je slušný rachot. Ostrava – rovněž tam bylo na každém zápase několik tisíc Rusů. I v přenosech několikrát připomínali, že ruský tým má výbornou podporu fanoušků, kteří neváhají přijet a fandit sborné.… Číst vice »

fajt
19. 5. 2015 18:52

jalové a pozdě ( chápou lidi vůbec proti komu stojí? myslí si, že masové vrahy bez zábran zastaví nějakým zájmovým spolkem?? ), jediná důvěra jde k tomu, který skutečně začne trestat světové elitáře ( to dnes nedělá ani Putin), snad IS, který je teď nástrojem, by mohl být na závěr tím pověstným nostradamovým očistným ohněm. ..)

Neználek
Neználek
19. 5. 2015 20:32

Aleš napsal Kalousek tu sílu nestaví proti sobě, ale proti nám. On nikde bojovat nebude, on se vytratí jako polská generalita první týden války. Ale v jednom se ten zmrd přepočítal. Raději se budu účastnit osvobozování od fašismu, a pozvednu zbraň proti němu, než abych byť jen minimálně se podrobil jeho doktríně. Tak mu to hlavně nezapomeňte dopředu oznámit, vy něco, co nemůžu napsat, protože by to Stan zase smazal. Vy jste stejně – opět to nemůžu napsat – jako ti, co se domlouvali na protestech proti konvoji týdny dopředu, všude se tím chlubili, vyhrožovali a dodávali si na facebooku… Číst vice »