Studená válka Západ-Rusko (IV.) aneb Ukrajinská škola nenávisti

Vaclav Umlauf Chytřejší teroristé a fašisté na Ukrajině pochopí, kdo je dostal na kolena. A pak se připojí k operující skupině blízkovýchodních EU-teroristů, kteří se vrací z válečné dovolené v Sýrii a v Libyi. Evropa dostane za podporu fašismu a terorismu na Ukrajině další díl nového fašismu a terorismu.


Scénář ničení Ukrajiny ukazuje západní mašinérii korporátního fašismu v jiném světle, než je ničení zemí na Blízkém východě. Rekapitulujme “úspěchy” korporací na blízkovýchodní frontě:

  • Ničení Sýrie nezdařeno;
  • Libye zničena;
  • Jemen ničen;
  • Afghánistán zničen, ale nedobyt.

A protože Ukrajina je evropská země, máme ji téměř za humny, podívejme se, co nás čeká za pravděpodobný vývoj. Nemůže být dobrý, protože po zničení země musí nutně následovat vlna uprchlíků a po ní také vlna terorismu. Evropa už svůj díl boje s terorismem v citovaných zemích vykonala. Odplatu ve formě aktivních teroristů v EU už dostává také. Viz naše heslo “Fakta o Sýrii”. Podívejme se, jak korporátní fašismus jednoho promile provádí studenou válku na Ukrajině.

Na Ukrajině (stejně jako v celém SSSR kromě Pobaltí) proběhlo v roce 1991 referendum o existenci SSSR s 75% podporou jeho setrvání. Tehdejší gorbačovské vedení SSSR to nakonec ignorovalo a vedení Ruska, Ukrajiny a Běloruska (Jelcin, Kravčuk a Šuškevič) vyhlásili nezávislost jednotlivých států včetně Ruska. Západní obdivovatelé demokracie aplaudovali, protože rozpad Sovětského svazu a Jugoslávie vytvořil téměř 20 nových států. Většina z nich neměla žádnou tradici moderní státnosti nebo praxi v samosprávě. Tím vznikla ohromná možnost, jak ovlivňovat vývoj v celém bývalém východním bloku. Navíc zmizela Varšavská smlouva a NATO se stalo jediným četníkem zeměkoule.

Klasický Drang nach Osten

Heslo “Ukrajina” či “Donbas” či “Majdan” ukáže všechny důležité články k tématu. Zvláště připomínáme článek Po masakru v Oděse již není cesty zpět psaný okamžitě po upálení demonstrantů v Domě odborů. Závěr článku z roku 2014 zdůrazňujeme, protože dnes již fakticky není cesta zpět.

Neznamená to automaticky občanskou válku, ale jedno je jisté. Pokud budou události vyšetřeny pučisty v Kyjevě stejně “důkladně a nestranně” jako střelba na Majdanu, pak už není cesta zpět.

Občanská válka a fašistické vraždění ve městech s rusky mluvící většinou vypuklo. Donbas s ruskou pomocí a s pomocí mezinárodních dobrovolníků válku vyhrál, ale nyní v zimě jsou cíleně ničeny domy lidí. Cílem oligarchické a fašistické vlády na Ukrajiny podporované EU, NATO A USA je vytvořit na Donbasu zemi nikoho, odkud se odsune všechno civilní obyvatelstvo a uteče do Ruska. Takže na Ukrajině běží skrytá čistka území s civilním obyvatelstvem, o které presstituti odmítají mluvit nahlas. Oligarchická vláda Petra Porošenka nesplnila ani jeden bod z Minských dohod. Nyní používá fašistické milice typu sborů jako Azov k tomu, aby beztrestně operovali na území nikoho. A ukrajinská armáda začala ze zázemí dělostřelecké srovnávání domů se zemí v těch vesnicích, které jsou přímo u frontové linie. USA a NATO začaly na Ukrajiny posílat smrtící zbraně. EU vedená korporátními fašisty mlčí a dává Porošenkovu režimu peníze, aby se rozkradený a zbankrotovaný stát alespoň nějakou dobu ještě udržel na živu.

Jak se kalila západní ocel na východní Ukrajině

Nyní se podívejme na průběh studené války. Ukrajina byla zničena pomocí státního puče provedeného skrze původně nenásilnou demonstraci na Majdanu. Demonstranty a policisty zastřelili najatí a zaplacení vrazi, kteří po činu utekli. Tím začal puč vedený skupinou prozápadních ukrajinských oligarchů i další kolo studené války mezi Západem a Ruskem. Jedno promile zatím splnilo na Ukrajině klasický scénář, a to je zničení, rozvrácení a totální zadlužení země spojené s případným bankrotem. Ten už fakticky nastal, ale korporátní banksteři pracují v podobných případech velmi selektivně. Vyjmenujme v bodech, čeho západní fašismus dosáhl zničením Ukrajiny, podporou tamější občanské války a zavedením horké války na Donbase.

  • Došlo k rozvrácení klíčové satelitní země SSSR. Platí, a je splněno. Ukrajina jako stát prakticky neexistuje a je v bankrotu. Raketoví odborníci na SS-20 jsou v severní Koreji a jaderné elektrárny na Ukrajině budou mít první závažné problémy.
  • Ochromila se doprava ruské ropy a plynu do EU. Neplatí a není splněno, protože vznikl nový terminál vedoucí přímo do SRN. Navíc se ze západního vlivu vymaňuje Turecko a začíná se po vítězství v Sýrii budovat trasa Jižního proudu do Evropy.
  • Vojenský průmysl v Rusku byl výpadkem specializovaných dodávek zásadně ochromen a krize asi bude trvat až do roku 2020. Jenže Rusko přešlo na vlastní výrobu a jejich vojenský high-tech se výborně prodává, zvláště po vyhrané válce v Sýrii. Takže není splněno a je to zásadní prohra. Navíc byla uzavřena strategická vojenská aliance s Čínou, což znamená, že Západ nemůže dlouhodobě vojensky vyhrát nad oběma velmocemi.
  • Rusko přišlo na Ukrajině o vojenské základny a NATO se přesunuje ze zabrané východní Evropy až k hranicím Ruska. Jenže Rusko si zabralo prakticky legálně Krym, což je historické vítězství srovnatelné s dobytím tohoto území v 19. století a ve 2. světové válce. A dokud Západ nevyřeší nelegální zabrání a etatizaci Kosova, tak Rusové silou zbraní mají na Krym stejné “právo” jako mají kosovští Albánci na svůj “stát” zřízený Američany v bývalé Jugoslávii.

Připomeňme, že válka na Donbase se zvěrstvy a masakry páchanými dnes převážně národoveckými fašisty z Ukrajiny už funguje jako klasická proxy-válka mezi NATO a Ruskem. Takže na hranicích EU se vytvořil další “darebácký stát” s přímou západní podporou pro tento fašistický režim. Na Ukrajině vládnou mafie, ozbrojené bandy, běží etnické čistky, stát zbankrotoval, ekonomie zkrachovala a lidé začali masově utíkat.

Kolonizovat nebo nechat zpustnout

Původní scénář západního korporátního fašismu byl v případě Ukrajiny stejně klasický jako u Hitlera. Pochod na Východ se neměl zastavit, protože je zajisté strašně nespravedlivé, že Rusko je tak velké a má tak bohaté surovinové zdroje. To se snažil napravit Hitler a po něm západní korporace. Výsledkem je posílení role Ruska a naopak rozvrácení státně slabé Ukrajiny. Ta měla být ekonomicky a politicky kolonizována na způsob východního bloku. To se nepovedlo, protože po operaci poeticky zvané “barevná revoluce” pacient přešel do kómatu a je na hranici klinické smrti. Připomeňme, že jeho jaderné elektrárny také, ale o tom jsme už psali.

Západní korporace a banksteři mají na operačním stole korporátního fašismu novou klinickou mrtvolu. Jenže Ukrajina není Blízký východ nebo Afghánistán, odkud je možno po prohrané válce odejít a nechat tam jako četníky základny NATO, aby hlídaly korporátní a mocenské zájmy Západu. Ukrajina je přímý soused Ruska a Donbas představuje prohru zásadního charakteru, kterou stvrdily Minské dohody. Západ nemůže kolonizovat na Ukrajině vůbec nic, protože to bude ukradeno, vytunelováno a jinak zničeno. A nikdo se tam živý nedostane, protože po cestě jej zastaví čtyři lupičské ozbrojené bandy na blokpostech a budou žádat výkupné za průjezd. Takže západní kolonizace Ukrajiny je nemožná vinou rozpadu státu a množství střelných zbraní v zemi, které drží lidé s bývalým ruským armádním výcvikem. Takže kolonizovat nelze, a hlavně se o tom na Západě nesmí nahlas mluvit.

Nechat zemi zpustnout a Ukrajince zaměstnat jako montovní otroky na Západě

Experiment korpátních globalistů s exportem pracovních sil z rozvrácených států na Blízkém východě skončil fiaskem a drtivou volební porážkou Merkelové v Německu. Místo uprchlíků je mnohem výhodnější nechat Ukrajinu rozvrácenou a najmout na podřadné práce pracovité a totálně zchudlé Ukrajince. Ti musí živit rodiny doma nebo už v cizině. Polovina z nich odešla či odejde na Západ a druhá polovina do Ruska. Tato machiavelistická a maltuziánská politika je výhodná jen zdánlivě. Ukrajinci dobře vědí, kdo jim pomohl zemi zničit a kdo kryje jejich fašisté oligarchy a bojůvky. Rusové to nejsou, protože ti se chystají tyto zločince obžalovat za válečné zločiny spáchané na civilním obyvatelstvu během války na Donbase.

Takže podporou východních fašistů se má západní systém korporátního fašismu dostat k levným pracovním silám, které potřebuje. Stejně jako jeho nefašistický a pouze korporátně-kapitalistický předchůdce potřeboval levné pracovní síly v 60. a 70. letech. Tehdy Západ nerozvracel státy pomocí teroristů, ale dovezl si legálně pracovní síly do německých a francouzských automobilek ze severní Afriky a Turecka. A dal jim relativně slušné podmínky k životu, a ne koncentráky s ubytovnami a minimální mzdu jako dnes. Nyní je třeba ve vymírající Evropě udělat pro lacinou produkci totéž, ale již v militarizovaném modelu korporátního fašismu. Transfer pracovní síly zásadně potřebuje i USA, která velmi rychle ztrácí vinou zničené a vytunelované země klasickou vzdělanou pracovní sílu. Proto americké korporace přesouvají korporátní produkci (i vojenskou) do východní části Evropy, kde vzdělané pracovní síly dělají za třikrát menší plat. Takže Ukrajina byla zničena mimo jiné i proto, aby Ukrajinci pracovali na rozkvětu korporátního fašismu západního typu, který pilně praktikuje jak studenou válku, tak již zmíněný Drang nach Osten.

Po blízkovýchodním terorismu přijde do Evropy ukrajinská vlna

Jedno promile vyvolených studeno-válečníků není historicky poučitelné, protože jej řídí stejně iracionální hrabivost a touha po moci, jako předtím Hitlera. NATO, EU a USA se rozhodly na Ukrajině bojovat s teroristy podobným způsobem, jako to dělají na Blízkém východě. Scénář barevné revoluce se začal hezky naplňovat. Země je zničena, pracovní síly z ní plánovitě odcházejí na Západ a divadlo demokratizace nebere konce, stejně jako válka na Donbase. Před pěti lety jsem upozorňoval na tomto webu, že kdo s terorismem v Sýrii “odborně” zachází, ten s ním také politicky schází. A to se právě děje, protože EU-džihadisté se po prohrané válce vracejí do svých domovů, odkud s požehnáním tajných služeb Západu odešli na Blízký východ. A pak za nimi šly západní zbraně a vojenští poradci NATO a Izraele, kteří byli například zajati v Aleppu. Pokud USA dodaly zbraně syrským povstalcům, tak v průměru za dva měsíce je měl Islámský stát a salafistický džihád. Teroristé se naučili se západními zbraněmi slušně zacházet a tyto zkušenosti jim v Evropě jistě přijdou vhod. Do Ruska se ruští teroristé živí ze Sýrie nedostanou, protože o to postarají Putin a Asad.

A nyní se podívejme na možný scénář na Ukrajině. Západ vyhecoval ukrajinské fašisty do války na Donbasu skrze Porošenka a nechává je tam bojovat v šedé zóně, kam nemůže ukrajinská armáda. Pokud to zdejší teroristé s vražděním přepísknou, pak je bombardují jak bojovníci z Novorusije, tak ukrajinská armáda. Dělat užitečného idiota západním korporacím jde jen do jisté míry. Fašisté a teroristé to budou na novoruské frontě dělat tak dlouho, dokud budou nějaké drobné vojenské úspěchy, touha po pomstě, západní zbraně a peníze. Obojí zatím korporátní Západ dodává a horká válka zde “úspěšně” pokračuje. O Minských dohodách už Západ ani necekne a pozorovatelé OBCE mají za úkol mlčet při střelbě Ukrajinců. Jenže tato situace nebude trvat věčně.

Co nás čeká a nejspíš nemine

Ukrajina se s velkou pravděpodobností rozpadne na enklávy ovládané místními oligarchy typu klasických war-lords. Ti vyřídí místní fašisty stejně, jako to už provádějí s pomocí státní armády na Donbase. Ozbrojené bandity nikdo na svém území trpět nemůže. Poddaní musí mít klid na práci, aby mohli živit novodobé ukrajinské feudály. Takže ukrajinští fašisté budou zrazeni nejen od západních korporátních kolegů, ale i od vlastních chlebodárců, kteří si přivlastní zbytek rozpadající se ukrajinské armády. A tato situace už nastala, viz náš článek o Zakarpatsku.

V rozvrácené Ukrajině vznikne skupina teroristů, plných vzteku na prolhaný Západ, který je zradil. Já jsem válku na Ukrajině nechtěl, natož podporu zdejšího terorismu a fašismu. Ale západní jedno promile chce táhnout na bájný Východ za moje daně. Ti chytřejší ukrajinští teroristé a fašisté zajisté pochopí, kdo je do této situace dostal. A tak se dříve nebo později připojí k operující EU-skupině blízkovýchodních teroristů, kteří se vracejí z válečné dovolené v Sýrii a v Libyi. Korporátně-fašistická Evropa dostane za podporu fašismu a terorismu na Ukrajině další díl studené války a terorismu. Bude to sice spravedlivé, ale naprosto tragickým způsobem. Ale konce korporátního fašismu nejsou jiné než tragické, protože jeho osud se naplňuje ve válce.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 550 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
20. 12. 2017 6:59

škoda, že dnes nežije Jaroslav Hašek, protože časy předválečné se vrátily a pak teprve dnes by měl tolik studijního a inspiračního matriálu, že by ho to mohlo dostat úplně do jiných dimenzí – i když na dnešní doby by asi byl moc empatický a zbytečně reflexivní, dnešní hovada mají pouze pudy. ..)

https://www.novinky.cz/domaci/458372-vrazda-bosse-bely-pravomocne-bez-pachatele-srytr-chce-zalovat-stat-i-svedky.html – jak se kalí korporátní fašismus u czeské koloniální policie ( důvěru v tento sbor může chovat pouze naprostý imbecil a úředně uznaný notorický blb ). ..)

fajt
20. 12. 2017 19:09

https://cz.sputniknews.com/politika/201712206468695-usa-sankce-magnitsky-kadyrov/ – pamatuju, že tady v kolonii měl ustájené nějaké arabské oře , jestli na to bude mít zdejší koloniální servisní síla odvahu, ho tady nepouštět. ..)

fajt
20. 12. 2017 19:42

Martin (už bez taky m) napsal

https://www.youtube.com/watch?v=f5qCp5AWERM
https://www.youtube.com/watch?v=_hpOVfQTVrw
https://www.youtube.com/watch?v=X7jxeT_VwCU
https://www.youtube.com/watch?v=RDc88cTNfAU

jj, Poruba nemá chybu, zupa sentiment , doufám, že p. Jarka po kosa slunovratu uvidím, tedy pokud tento rok neporuší tradic. ..)

fajt
20. 12. 2017 20:09

https://ostrava.idnes.cz/maros-gajdosik-krajsky-soud-ostrava-reskator-fom-/ostrava-zpravy.aspx?c=A171219_123612_ostrava-zpravy_jog – kraj razovity a korporatní fašismus zahuštěný koloniálním lejnem , faceta znám, jenom se adaptoval době a nastavil se společnosti jak se patří ( kdyby byl v politice, tak by klidně mohl kandidovat jako další adept na prezidenta, rozhodně má větší gule než stříbrný lampasák , který to měl rád ve trojce s čulou langrem , ten třetí má – zatím – peška ) , jinak vše co je napsáno je bullshit, všichni v tom Petřvaldě jsou stejně vychcaní pašíci a cajti ho sto pro vybrali – pamatuju, když v Těšíně sestřelil jakýsi bulawa cajty v jejich autě (… Číst vice »

fajt
20. 12. 2017 20:19

Martin (už bez taky m) napsal
Martin (už bez taky m)

jj, Poruba nemá chybu, zupppa sentiment , doufám, že p. Jarka po kosa slunovratu uvidím, tedy pokud tento rok neporuší tradici. ..)

fajt
21. 12. 2017 7:08

třicet let tady demokraturníci žijí ( a tyjí) z podstaty pro ně nenáviděného socrealismu, zdejší dav posunuli hluboce do minulého století, demograficky a ekonomicky na něm provádějí holokaust a až se nadnárodní společnosti tuhle kolonii rozhodnou vyplivnout, tak na tom bude hůře než po třicetileté válce a Adolfovém protektorátu dohromady. ..)

peter.
21. 12. 2017 7:49

Hlavný hrdina publikácie na ktorú odkazujem,dosiahol svoj cieľ,po ktorom túžil od detstva -„Za každú cenu sa stať náčelníkom“.Videl len a len svoj cieľ a pre jeho dosiahnutie sa neštítil použiť akýchkoľvek prostriedkov. Bohužiaľ,reformy ktoré za Jeľcina v Rusku prebiehali nestáli ani za zlámanú grešľu a z „demokracie“sa stala len „rádobydemokracia“.Podarilo sa to len preto,že ľud,hoci nie vždy mlčal,bol Jeľcinom oklamaný.Prečo?Ako vraví stará múdrosť:“Každý národ má takú vládu,akú si zaslúži“. Ide o dlhé „čítanie“.No publikácia pojednáva o mnohom,čo je predmetom diskusií aj na OM.Píše sa v nej o B.N.Jeľcinovi….no nie len o ňom.Je aj o iných predstaviteľoch sovietskej moci a je… Číst vice »

peter.
21. 12. 2017 7:55

peter. napsal
Hlavný hrdina publikácie

Mal som to umiestniť pod „Svět ruskýma očima 432“,ale chcel som tomu dať šancu.Aby som na tú publikáciu upozornil čo najviac čitateľov
ospravedlňujem sa za to Stanovi aj diskutérom.

zedd
zedd
21. 12. 2017 10:38

Dickens je dnes podivuhodně aktuální v celém průřezu jeho díla. Nemůžu se zbavit dojmu, že Západ se stává znova viktoriánským impériem se vším všudy. Extrémní majetkové rozvrstvení, nesouměřitelnost světa chudiny a procenta vyvolených, ideová i finanční nadvláda jednoho promile a vše prostupující pokrytectví.

Tehdy impérium exportovalo do kolonií „civilizaci“ a drancovalo cokoliv užitečného, teď tam vozí „demokracii“ a drancuje cokoliv užitečného. Tehdy i teď za zájmy břichatých bankéřů chcípali příkladní vojíni a veřejnost jim tleskala, neb zemřeli šíříce civilizaci, což doslova stojí za to.

zedd
zedd
21. 12. 2017 11:00

Mmch vskutku drtivá nutnost vyrovnat se s životem v rozvinuté kapitalistické společnosti vedla nezanedbatelnou část občanů USA do náruče různých psychoaktivních substancí. Zobat bobule je tam tak nějak tradice. Pokud možno ještě před pubertou pan doktor určí nějakou vývojovou vadu a tu se pak systém snaží napravit co nejvydatnější medikací, protože na tom vydělávaj všichni. Pokud tento stupeň intoxikace vy a vaše okolí neodmítnete včas, nastoupí trh syntetických opiátů no a nejpozdějc do půl roku vás mají v kapse. Tohle všechno je ze strany doktorskopojišťovnickofarmaceutického průmyslu. Z druhé strany nastupují polotěžké váhy v podobě domácích i zahraničních kartelů specializovaných na… Číst vice »

peter.
22. 12. 2017 10:07

Ukrajina dostala vianočný darček.Je mi ľúto Ukrajincov,ale postaviť si do čela oligarchov a nenávistných Haličanov bola ich voľba.Myslel som,že stupeň voľnosti pre ich trpezlivosť je nastavený pevnejšie a vyženú tú bandu ktorá ich ožobráčuje.Ale oni radšej opúšťajú svoju vlasť a zomierajú v bratovražednej vojne.
https://cz.sputniknews.com/svet/201712226476458-slovensko-plyn-ukrajina-dluh/

Martin (už bez taky m)
22. 12. 2017 11:07

RF bude ve Středozemním moři udržovat dostatek plavidel schopných realizovat případné údery na S v případě ohrožení RF. Společně s již existujícími prostředky schopnými využít příslušné zbraňové systémy ze vzduchu (možnost odpálení raket a střel s doletem dostatečně dalekým pro zasažení i cílů za oceánem), z Kaliningradské oblasti – a vlastně „odkudkoliv“ – mění se základny USA v Evropě na pouhé snadno likvidovatelné cíle… Základny USA v Evropě jsou tak dále již pouze NÁSTROJEM NÁTLAKU NA EVROPSKÉ STÁTY, snahu udržet evropské „státy“ jako nesamostatné, proti vlastním národům působící loutky, které jsou „elity“ USA ochotny kdykoliv využít jako „obětování hodný cíl“…… Číst vice »