Summity jejich (G 20) a naše…

Uplynulý summit G 20 vrátil Hamburk zřejmě do časů  válečných. Pravda, v dubnu a květnu 1945 to byli Britové, kdo projížděli Hamburgem, a byly to  zvlčilí  němečtí vojáci, kteří ničili, co jim pod ruku přišlo. Nerabovali, na rozdíl od dnešní německé mládeže. Pravda, tehdy už ani nebylo co rabovat.

Kancléřka Merkelová, která chtěla svým letošním voličům ukázat, že umí řídit, po sobě a summitu tedy  zanechala opět stopu destrukční.  Ani mnoho přátel mezi Dvacátníky neměla, neboť poddaní z EU by se neměli počítat. Paní kancléřka úsměvy sklidila jen od pana Macrona, kterému jistojistě připomíná, alespoň věkem, jeho paní a od pana Putina, který zase, na rozdíl od ostatních ví, co za zvláštní školu budoucí paní Merkelová, vítězka olympiády v ruštině, studovala v Doněcku.

Summit destrukční (blíže viz bloger varlamov.ru) se tedy zabýval především volným obchodem, což je věc neaktuální, neboť jde o politickou trvalku, a klimatickými změnami. Ty mají vstoupit v platnost roku 2021, a proto se právě nyní, kdy Amerika severní odstoupila od dohody klimatické, musí stylem lidové písně „Pes jitrničku sežral, docela maličkou…“ vracet zpět k nám Evropanům. Jako kdyby denně nebyl zachráněn prapor invazníků z Gambie, Senegalu a zemí blízkých, kteří jeli okusit Evropy, neb na ni dostali chuť. Korunu tomu včera zasadil na ČT 24 vysílaný program o  těchto cestovatelích, v němž konstatováno, že tito platí za dokumenty až tři tisíce pět set euro.  Mají v  kapse více, než mnohý český důchodce v záložně.

Summit za úspěšný nepovažuji. Snad jen pan Trump měl možnost provětrat dceru i choť pod světly reflektorů, jak se na stars sluší a patří, zatímco  pan Erdogan, naopak, vypadal osaměle. Summitu scházela uvolněnost a smích summitu Petrohradského. Sluší se podotknout, že během letošního ekonomického fóra v Petrohradu „no animal was harmed“, nebylo zraněno žádné zvíře, jak se píše v titulcích  na US filmy, ba ani člověk. Nikdo také nerozbíjel autosalóny s vozy Lada, nebo tolik oblíbené cvetočnyje lavky, květinářství… Stejně je zajímavé, že Rus sem tam koupí ženě či ženám květiny, zatímco žena americká by vnucení květů považovala možná  za sharp harrasment. Někde tedy udělali, hodnotíme-li ještě summit G 20, „soudruzi z DDR“ chybu.

Vrcholnému simmitu by v době míru prospěl německý Martha´s Vineyard, snobský ostrov severofríský u  dánských hranic, jeden z nejkrásnějších v moři  Severním. Sylt je antipodem  kdysi východoněmeckého  ostrůvku Hiddensee u Rujany. Znám toto  království ticha, úchvatných domků  s doškovými  střechami a líně se vyhřívajících kocourů téměř  na každém zápraží. Ostrov, v jednom svém cípu, sloužil jako sovětská radarová základna. Sylt je naopak od dob Bismarckových rekreačním rájem, schopným těch pár státníků G 20 přijmout. Má dokonce  velké  letiště, přijímající lety ze Švýcarska, lety domácí i a podobné… A v tom je asi i problém.

Čas totiž není tak mírový, aby na něm mohl přístát Putinův speciální Iljušin 96. Ne že by to neuměl, ale je léto, je červenec, a za každým bukem může být něčí  BUK. Prezident Putin tedy pro jistotu letěl z Moskvy nad Helsinky, tam stroj nabral kurs na Bornholm v quasineutrálním Švédsku, aby pak přistál v Hamburku.  Doby jsou  ovšem  jen omezeně mírové.  Leč dokud se jedná, a to  i bezcílně, je dobře.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
10. 7. 2017 6:56

Zatímco nestor summitů pan Syrůček opatrně jásá nad trojím podání rukou Putina a Trumpa, jiný nestor Zdeněk Zbořil tvrdí,že si ti paňáci mohli ty své „hluboké myšlenky“ sdělit formou SMS a ušetřilo by se bratru 150 milionů Euro (jak daleko lépe by splnily svou roli při obraně evropského pobřeří Itálie ?).Pohled paní Spencerové mi připadá jako nejcivilnější z té záplavy „poznatků“ lidí, kteří vygenerovali své texty pomocí ostrého,hmotu prosvěcujícího pohledu na televizní zprávy. A tu se objeví jeden autor OM,jemuž je ona destrukcí a kravály charakteristická seance typu „velká polní mše“ k smíchu a k poťouchlému spojování současnosti s historií… Číst vice »

Starý doktor
10. 7. 2017 14:12

Po vyslechnutí kritiky se Trump, zdá se, rozhodl distancovat od svých vlastních představ, poznamenaly noviny. Jeho poselství zní: „Skutečnost, že prezident Putin a já jsme projednali pracovní skupinu pro kybernetickou bezpečnost, neznamená, že si myslím, že je to možné. To nebude fungovat, ale příměří v Sýrii bude fungovat a již funguje! “ http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/guardian-pod-palbou-kritiky-trump-odvolal-spolupraci-s-ruskem/ Myslím, že oba, Putin i Trump, s tím počítali. Něco se musí s ohledem na aktuální vnitropolitickou situaci v USA předhodit neoconům a kyberprostor je blízko hakerům…. Důležitější je Sýrie a tu zatím deep state příliš nekomentoval. Asi jim nedali moc velký prostor a hlavně čas. Uvidíme.… Číst vice »

Bety
Bety
10. 7. 2017 15:10

Zabloudila jsem na slovenské novinky a zdá se mi, že jejich výtvor o summitu je střižen podle stejné osnovy. Je to náhoda, nebo není? Jen řeči o tom, jaký je Putin lhář tu chybí.
Faktem je, že co si skutečně řekli nikdo neví. Uvidíme to snad časem.

racek
racek
10. 7. 2017 16:17

No, jestli to není tím, že noviny jsou v rukou stejného … no, řekněme, těch lepších…

Starý doktor
10. 7. 2017 16:44

K Trumpovým inciatiovám v Polsku ohledně amerického plynu. Velmi zajímavý souhrn infromací k problematice zásobování Evropy plynem.
Proč se Evropa brání expanzi amerického plynu.
https://cz.sputniknews.com/nazory/201707105609449-evropa-expanze-americky-plyn/
Vyjímám – Podle analytika Oxfordského institutu energetických studií Jamese Hendersona by americké energetické společnosti uspokojila cena za plyn ve výši 245 dolarů za tisíc kubíků. Aby však američtí dodavatelé udrželi evropské spotřebitele, musí výrazně snížit ceny.
Exportní cena ruského plynu na evropském trhu byla vloni 167 dolarů za tisíc kubíků plynu.

Martin (už bez taky m)
10. 7. 2017 17:15

Soudím že s tím co skutečně dohodli, do MERDIÍ nepůjdou. Proč taky?! Půjdou TAM kam bude třeba, a až to bude třeba. Na „úniky“ jsou tady „jiní/é“… Soudím, že „pár úniků“ je „pro strýčka příhodu“ připraveno… ten žvást na Guardianu mezi „собственный fake-news“ taky počítám. Věc je příliš vážná, aby obě země bojovaly například s teroristy umísťujícími bomby, ale zároveň nechaly např. přes kyber-hrozby zlikvidovat vlastní elektrickou síť a ohrozily nekontrolovatelným „domino-efektem“ miliony lidí, ba desítky milionů lidí… Soudím že „základ“ byl dohodnut a platit bude bez ohledu na „lidskoprávníky“ a „za svobodu slova“ se do smrti blijící merdiální hrdiny…… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
10. 7. 2017 17:24

Starý doktor napsal

K Trumpovým inciatiovám v Polsku ohledně amerického plynu. Velmi zajímavý souhrn infromací k problematice zásobování Evropy plynem.
Proč se Evropa brání expanzi amerického plynu.
https://cz.sputniknews.com/nazory/201707105609449-evropa-expanze-americky-plyn/
Vyjímám – Podle analytika Oxfordského institutu energetických studií Jamese Hendersona by americké energetické společnosti uspokojila cena za plyn ve výši 245 dolarů za tisíc kubíků. Aby však američtí dodavatelé udrželi evropské spotřebitele, musí výrazně snížit ceny.
Exportní cena ruského plynu na evropském trhu byla vloni 167 dolarů za tisíc kubíků plynu.

US plyn i frakovaná ropa (těžená za cenu ničení spodních vod) jsou a zůstanou v Evropě proti Ruským nekonkurenceschopné…

Starý doktor
10. 7. 2017 17:54

Ke genezi aktivit současných polských „elit“ vedoucí k odstraňování pomníků nejen Rudé armády doporučuji se podívat na knihu Mýtus o odstranění komunismu „Solidaritou“.
Kniha je velmi zajímavá s mnoha fakty, které nebyly u nás moc publikovány. Je podobná jako analýza Dolejšího o 17. listopadu. Na rozdíl od ní více poukazuje na roli světového židovstva i s odkazy na dění jak u nás tak i pochopitelně v SSSR. Zajímavá je především dost široká faktologická platforma. Celkové vyznění je více blíže Duginovi což mě osobně příliš nekonvenuje, přesto je myslím dobré si ji přečíst.
https://uloz.to/!QMzeXq9d/mytus-o-odstraneni-komunismu-solidaritou-e-kniha-pdf

Starý doktor
11. 7. 2017 9:34

Navrhne McCain sankce proti Ukrajině?
Tisková mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová řekla, že během prezidentských voleb v roce 2016 požádali představitelé Hillari Clintonové o pomoc ukrajinské velvyslanectví ve Washingtonu.
Pokud se informace mluvčí Bílého domu, že Ukrajina oficiálně vstoupila do volební americké kampaně, potvrdí, znamená to, že se jedná o skutečné zapojení a vměšování jiného státu do amerických voleb. A mělo by to mít své důsledky v podobě oficiálního vyšetřování okolí Hillary Clintonové tajnými službami a kongresem USA, včetně tak oblíbených sankcí.
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/korrespondent-kyjev-pomahal-clintonove-spionit-republikany/

Aleš
Aleš
11. 7. 2017 10:47

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/jan-schneider-hamburg-proc-ne-boyard/
A netuším, zda lze jako zprávu rádia Jerevan brát i to, že z ukradinského vedení leze, že žádné důkazy o přítomnosti ruské armády na Ukrajině nemají, bylo to dnes na sputniku.

Martin (už bez taky m)
11. 7. 2017 11:29

Schneiderova glosa k pevnosti Boyard pro sleziny „stáDníků“ vůbec není špatný nápad. Myšlenky obsažené v jeho textu sdílím.
Spořivost evidentně není současným stáDníkům vlastní, a vypadá to pořád, že bez ohledu na hlad lidu obecného mnohde ve světě „Král Magabon má pořád na rozhazování“…
Obávám se Aleši, že to co „vyleze“ „z nitra“ ukradinského vedení bude silně připomínat sci-fi „Vetřelec“.
A tak by už pomalu bylo by dobré najít si nějakého „Predátora“ , aby ten svinčík bezpečně uklidil.
„Terminátor“ by nemusel stačit…

Bety
Bety
11. 7. 2017 12:34

Mně připadá trochu podivná ta snaha všech možných glosátorů a novinářů podepřená nepokoji v Hamburku soustředit světové reprezentanty příště na nějaké odlehlé, od světa odříznuté místo. Jen mě tak napadlo, že na např. pevnost Boyard byla velmi bezpečné místo ve středověku, ovšem dnes je to přímo ideální terč pro jednu i středně velkou bombu. Jelikož většinu těchto lídrů by celkem bezproblémově nahradila připravená záloha, svět by si nepomohl – naopak, byla by tu perfektní záminka pro zničující celosvětovou rvačku .

Aleš
Aleš
11. 7. 2017 12:36

Tillerson před cestou do Kyjeva vyzýval, ať si sklidní Pornošenka. V rámci minimalizace svinčíku by je mohli zatím se nechat požrat navzájem (nemyslím lid, ale poblitiky Majdanu). A co se týče Šnajdra, jeho úvod mne rozesmál natolik, že jsem se musel podělit. Aby pravá ruka vrahů z Wallstreetu přestala plnit zadání svého centra a začala se omezovat nějakým článkem jedna nějaké Washingtonské smlouvy? Proč by to měla dělat? K tomu ji přeci nestvořili. A jestliže Pjakin řekl A, což je pomalé přistání dolaru jako světové měny číslo 1 do propadliště dějin, patří k tomu B – skončení důvodu existence síly,… Číst vice »

Aleš
Aleš
11. 7. 2017 12:39

Omlouvám se za tapetu, ale zrovna na mne vyskočila jedna z nich/všudypřítomná reklama Drahouš na hrad.

peter.
11. 7. 2017 15:21

tento človek je známy okrem iného aj svojim vyhlásením o nutnosti zredukovať počet obyvateľov.O to viac je zaujímavé toto jeho vyhlásenie:
http://www.zemavek.sk/articles/view/bill-gates-nalieha-aby-europa-skoncila-so-slachetnostou-a-zabranila-prisunu-imigrantov

peter.
11. 7. 2017 15:21

peter. napsal
počet obyvateľov

počet obyvateľov Zeme.

mm
mm
11. 7. 2017 16:23

hudryper napsal Zatímco nestor summitů pan Syrůček opatrně jásá nad trojím podání rukou Putina a Trumpa, jiný nestor Zdeněk Zbořil tvrdí,že si ti paňáci mohli ty své „hluboké myšlenky“ sdělit formou SMS a ušetřilo by se bratru 150 milionů Euro (jak daleko lépe by splnily svou roli při obraně evropského pobřeří Itálie ?).Pohled paní Spencerové mi připadá jako nejcivilnější z té záplavy „poznatků“ lidí, kteří vygenerovali své texty pomocí ostrého,hmotu prosvěcujícího pohledu na televizní zprávy. A tu se objeví jeden autor OM,jemuž je ona destrukcí a kravály charakteristická seance typu „velká polní mše“ k smíchu a k poťouchlému spojování současnosti… Číst vice »

hudryper
hudryper
11. 7. 2017 19:28

peter. napsal tento človek je známy okrem iného aj svojim vyhlásením o nutnosti zredukovať počet obyvateľov. No právě ! Jemu by pro začátek stačila taková omezená rasová válčička v Evropě,ve které by celková ztráty na životech nových přicmoudlíků v terénu společně s již etablovanými teroristy činily třeba bratru pár milionů a nějaký ten milionek na straně bílých Evropanů. To by vyvolalo na straně potlačené multikulti reakci a vstali by noví bojovníci,pár desítek milionů již dobře vyzbrojených mladíků mezi 20-30 , prostě děti. V dalším kole by již chalifát držel části jižní Evropy pevně v rukou,odborně se tomu říká předmostí …… Číst vice »

peter.
12. 7. 2017 5:42

Koniec izraelskej hry v Sýrii?
Ani nápad!
Trump sa nemôže“trhnúť“ a v spojení s Ruskom ukončiť konflikt v Sýrii.Kým nebude zlikvidovaný Hizballáh, a neprebehne deštrukcia Iránu,mier na BV nebude.
Ak Trump chce prežiť,tak musí sklopiť uši a vykonávať príkazy svojich tútorov.Podivných mužov s tmavými kravatami (Putinov výrok),svojho židovského zaťka,staré židovské „neokonzervy“,bankárov…..a Bibiho.
Ale aj tak si myslím,že to neustojí a bude impíčovaný.
http://www.hlavnespravy.sk/koniec-izraelskej-hry-v-syrii/1065588

peter.
12. 7. 2017 6:44

peter. napsal
le aj tak si myslím,že to neustojí a bude impíčovaný

Potvrdené!
Ak má niekto peniaze a otca prezidenta USA neznamená to,že má aj rozum.
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Trumpov-syn-si-poriadne-zavaril-Stretnutie-s-pravnickou-napojenou-na-Kremel-musi-vysvetlovat-dookola-Bola-to-strata-casu-vyhlasil-najnovsie-o-jednani-290354

Martin (už bez taky m)
12. 7. 2017 7:07

https://www.youtube.com/watch?v=Y-BbQsXA7t4
+ data v ruskojazyčné diskusi

Martin (už bez taky m)
12. 7. 2017 7:10

K možným jaderným zbraním Íránu.
Pořád soudím, že jsou Izraelci a Izraelci, židé a sionisté…
Tak jako jsou Íránci a Íránci, Češi a Češi…
17.20 – 20 min dost výstižně řečeno…

denda
denda
12. 7. 2017 8:48

Martin (už bez taky m) napsal Schneiderova glosa k pevnosti Boyard pro sleziny „stáDníků“ vůbec není špatný nápad. Myšlenky obsažené v jeho textu sdílím. Spořivost evidentně není současným stáDníkům vlastní,a vypadá to pořád, že bez ohledu na hlad lidu obecného mnohde ve světě „Král Magabon má pořád na rozhazování“… Obávám se Aleši, že to co „vyleze“ „z nitra“ ukradinského vedení bude silně připomínat sci-fi „Vetřelec“. A tak by už pomalu bylo by dobré najít si nějakého „Predátora“ , aby ten svinčík bezpečně uklidil. „Terminátor“ by nemusel stačit… vtipné :-) pokud jde o Predátora jeden běhal po Vancouveru před pár týdny—(točil… Číst vice »