Debatní klub o parlamentní demokracii: Ilona Švihlíková / Vlastimil Tlustý

Parlamentní demokracie je nástroj. Kdo tento nástroj drží v ruce, kdo ho ovládá? Kdo by ho ovládat chtěl? Kdo by ho ovládat měl?

Více debat najdete na stránkách Debatního klubu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
10. 7. 2017 7:27

Maně jsem si vzpomněl na nejeden „Aquapark v Bublavě“…

Tonda-B
Tonda-B
10. 7. 2017 9:36

Mně se hodně nelíbilo přirovnání ze zmíněného rozhovoru mezi pány Bendou a Tlustým. Tedy zoologická zahrada, národní park x volná příroda, divočina. Myslím si, že je založený na zaměňování svobody a divočiny. Když v divočině existuje jen právo silnějšího (fyzicky, vojensky, ekonomicky), zatímco ve svobodě existují třeba ekologické normy, takže nemohu vyrábět a vypouštět do vzduchu nebo vody jedovaté zplodiny- ti slabší jsou tedy ve svobodě chránění, zatímco v divočině nikoliv. Nesmím zaútočit na jiný stát bez souhlasu RB OSN, nesmím obsadit cizí nemovitost bez souhlasu vlastníka. Existuje pracovně právní zákonodárství, aby zase chránilo slabší před ekonomicky silnějšími. Jiná věc,… Číst vice »

idiotronic
11. 7. 2017 23:02

Tonda-B napsal
Mně se hodně nelíbilo přirovnání ze zmíněného rozhovoru mezi pány Bendou a Tlustým. Tedy zoologická zahrada, národní park x volná příroda, divočina.
Myslím si, že je založený na zaměňování svobody a divočiny.

Ani mně se přirovnání nezdá. Podsouvá totiž ,,volnou přírodu“ jako eufemismus
pro nástup kriminality jako vlivné síly pro pohyb ve společnosti. Pořád si myslím, že případy likvidace lidí jako Mrázek, Lambert Krejčíř, nebo Jindřich Lemon jsou patologickými, nikoli přirozenými jevy ve společnosti. Na ně pak navazují pohrůžky smrtí, které účinkují prakticky stejně. V přírodě se jedinci téhož druhu zabíjejí jen v biologicky krizových situacích.

Alena
Alena
11. 7. 2017 23:14

oba dva aktéři( a nejen oni), jsou rozpačití a bezradní z fenoménu Babiš. Zásadní chybou je předpoklad, že politický fenomén Babiš je pouze jedna osoba. Logicky nelze dosáhnout takové rozsáhlé firmy, takového úspěchu , pokud hraji sólo. Pak budu hravě zlikvidována. Spolupráce s ostatními pomocníky byla a je zpravodajského charakteru. Pokud projekt skončí v budoucnosti volební prohrou, bude nahrazen novým projektem, a v pozadí budou stejní lidé.

JiB
JiB
13. 7. 2017 17:37

Musím říct, že jsem byl z debaty poněkud zklamán.
V debatě jsem totiž nezaznamenal nic, co by mi rozšířilo obzory. Nic nového, nic zajímavého. Což bude patrně tím, že jsem zvyklý u diskusí paní Švihlíkové, na velmi inspirativní debaty, což jsem tentokrát nezaznamenal. Snad jen to, jak dokázala velice zdvořile odmítat bludy pana Tlustého. V tomto ohledu dejme tomu, ale informačně tentokrát nic, bohužel.