Svět ruskýma očima 268

 

Jakou záminku si vymyslí pro napadení Sýrie?

Dmitrij Sedov

30. září 2014

Teroristé podřezávají hlavy Anglosasů už od doby čečenských banditů z konce devadesátých let. Tehdy předvedli v televizi snímky takto popravených čtyř lidí (tři Britové a jeden Novozélanďan) od firmy Granger Telecom. Žádné mediální pozdvižení kolem toho nebylo, západní sdělovací prostředky to téměř přešly. Dokonce se vyskytly názory, že postižení byli možná nějak napojeni na britské tajné služby, pročež se případ nemohl příliš probírat, ani vyjadřovat národní smutek. Londýn se ani nesnažil něco koktat o odplatě za vraždu svých občanů. Dokonce členové zahraničních čečenských teroristických organizací si v Londýně v poklidu žili.

Avšak tehdy vyvolala úžas ruských diplomatů návštěva osob klanu Barajevových, jehož členové tyto čtyři nebožáky zavraždili, na ministerstvu zahraničí Velké Británie. Sice to bylo až po dvou letech od vraždy, avšak vrahy byli tak jako tak. Zvláštní hra, u níž svět nezná okolnosti.

Nyní přišla další etapa stínání hlav občanů států, které jsou účastníky poslední protiteroristické koalice. Vlády těchto zemí to nijak neznepokojuje a starosti si nedělají. Přitom Saúdským občanům a Kuvajťanům zůstávají hlavy na krku. Obecně platí, že pokud vojenská technika leží ladem, začnou se v mediích objevovat hrůzostrašné scény stínání hlav občanů země, která se připravuje do války.

Vcelku není nic neobvyklého, že je zpod kukly vrahů britských občanů slyšet ortel vynesený v londýnském dialektu. Pochopitelně, že nejsou všichni sympatizanti terorismu naverbováni kontrarozvědkou a vysláni na území kontrolovaném Islámským státem s cílem rozpoutat v Evropě militaristické nálady. Mi-5 má šest tisíc legálních pracovníků. Může naverbovat jen každého druhého člověka z kroužků islámského běsnění v Regents Parku.

Obecenstvu se předkládají literárně vyfabulovaná témata s průběhem událostí, kulminací a apoteózou. Příkladem může být afghánská Trvalá svoboda:

  1. Počátek devadesátých let. Události se stupňují. Talibové odhodili masku přátel a vyhlásili, že Amerika je nepřítel islámu. Světová media podněcují vášně.
  2. Kulminace. Činnost teroristů má apokalyptický rozměr. Padají newyorkská dvojčata. Svět šílí.
  3. Apoteóza. Zahajuje se operace Trvalá svoboda. Znějí děsivé zvuky z Valkýry Wagnerova Prstenu Nibelungova. Emoce povolily, západní veřejnost jásá. Rozpočet USA štědře platí americkými dolary svátek pomsty.

Podle stejného schématu se připravoval útok na Irák v roce 2003. Události narůstaly za pomoci hysterie kolem iráckých zbraní hromadného ničení. Ke kulminaci byla využita zkumavka s iráckou chemickou zbraní, předvedená Colinem Powelem v Radě bezpečnosti OSN. Poté si už anglosaská veřejnost přála jediné – zabít Saddáma Husajna.

Vypadá to tak, že současná akce je naplánovaná stejně. Rozbuškou nové války se stalo stětí hlavy čtyřem Anglosasům. Zde však plány neznámých dramaturgů nekončí. Blíží se obvyklá kulminace – zahájení války proti Islámskému státu. Nenasměrovat její ostří proti Sýrii by podle kánonu této dramaturgie bylo nemyslitelné. Válka proti Sýrii se bude stupňovat. Jenom musejí scénáristé vymyslet originální kulminaci. Vždyť všechno už tu bylo:

Vietnamská válka začala kvůli ostřelování amerických torpédoborců kutry Jižní Koreje, operace zorganizovaná CIA.

Afghánská válka začala zbořením dvojčat.

Válku na Ukrajině naplánovali internacionalizovat prostřednictvím zničení malajsijského Boeingu. Nepovedlo se a nyní stáhli ocas.

Do Sýrie chtěli vniknout pod záminkou použití chemických zbraní vládními vojsky, ale Rusko spustilo závoru.

Tak co vymyslí nyní? Netřeba se trápit dohady. Pravidla tvořivosti, podle kterých se píší scénáře, nám nejsou dostupná. Kulminaci ještě předvedou.

Převzato z Fondsk.ru

***

Hongkong – parkoviště Západu v Číně

Ljubov Ljulko

30. září 2014

V Číně započala „revoluce žlutých deštníků“ ve stylu majdanu. USA se snaží udržet se v postavení jediné světové velmoci a přechází k přímé destabilizaci Číny. Udělali však zcela obvyklou chybu tím, že ji tlačí k jasnému nepřátelství v Asijsko-pacifické oblasti a k ekonomické i vojenské spolupráci s Ruskem. Podle expertů bude Čína nucena jednat tvrdě.

Sled událostí vyvolává poplach. Dne 31. srpna přijala čínská vláda zákon o volbě hlavy správy Speciálního administrativního obvodu Hongkongu v roce 2017. Ústřední vláda byla ochotna ke kompromisu. Obyvatelé mohou dát hlas jednomu z kandidátů navržených a stvrzených voliteli. Opozice takovou variantu odmítla a žádala přímé volby.

Dne 21. září došlo v Sin-ťiangské autonomní oblasti k sérii teroristických útoků s padesáti mrtvými, včetně zlikvidovaných  účastníků odboje. Dne 23. září vyhlásil soud verdikt, podle něhož dostal univerzitní profesor ujgurského původu Ilham Tohti doživotní trest za separatistickou činnost.

Dne 23. září studenti některých hongkongských univerzit vyhlásili týdenní bojkot. Zorganizovali hladovky a blokování několika vládních budov lidmi z hnutí Occupy Central a studentskými aktivisty. Dne 26. září odmítli studenti odblokovat správní budovy v okrsku Admirality a opustit přilehlé ulice. Dne 28. září vyhlásil profesor práva univerzity v Hongkongu a vůdce Occupy Central Benny Tai nastartování časově neomezené akce občanské neposlušnosti. Protestující jsou podporováni vůdcem Demokratické strany Hongkongu Martinem Lee a mediálním magnátem Jimmy Laiem. Akce koordinují stránky Weibo (46  milionů každodenních uživatelů). Symbolem je žlutá stuha nebo žlutý deštník. Staví se stanové město.

V sociálních sítích se nyní rozviřují spory mezi obyvateli Hongkongu a Číňany z „pevniny“. „Letí“ zde nahrávky z konfliktu  na veřejných místech. Vyvolává to diskuse, jejichž hlavním motivem je jakási místní varianta „my s nimi nikdy“. Je to velmi podobné obvyklému scénáři barevné revoluce, který přísně sleduje postup majdanu. Podle čínských medií vznikl scénář v Hongkongsko-americkém centru, kde na speciálních seminářích vyučovali studentské aktivisty „součinnosti při prohlubování vzájemného chápání Číňanů a Američanů“. Od aktivistů požadovali „prosazovat demokratické přeměny“ se sliby podpory od Washingtonu, spolu s možností žít v Americe. Tyto programy navštěvovali pracovníci zastupitelstva USA. Vedoucí Centra, který je ve funkci od loňského roku je špion s třicetiletou praxí. Do nepokojů je zamíchaný také hongkongský mediální magnát Lai, který sponzoruje opozici a zná se s bývalým ministrem obrany USA Wolfowitzem.

Pokud by protesty nebyly zosnovány CIA, mohly být rozehrány v geopolitické hře, jako tomu bylo v zemích arabského jara. Příklady jsou v Rusku i jinde z nedávné doby. Třeba poslední bouře v Brazílii a Argentině. O závažnosti i o autorství události vypovídá to, že těsně před 22. zářím informovala agentura Bloomberg, že BNP Paribas převádí svůj personál z Hongkongu do kanceláří v Kowloonu.

Hongkong má strategický ekonomický význam pro Čínu i pro přilehlé země. Je největším finančním centrem, transportním uzlem a reexportní základnou, využívanou Čínou, Japonskem, USA a zeměmi Jihovýchodní Asie. Pokud se tam bude situace zhoršovat,  je nebezpečí vzniku dalšího ohniska regionálního napětí.

Tisková mluvčí čínského ministerstva zahraničí bez obalu řekla, že Hongkong je součástí Číny a jeho vnitřní záležitosti jsou také záležitostí Číny. Co udělá prezident Si Ťin-pching? Západní tisk předpokládá, že například energicky zavede výjimečný stav a policejní hodinu a zaktivuje vojsko, které tak jako tak v Hongkongu je (posádka čínské Národně-osvobozenecké armády). V roce 2012 řekl Si Ťin-pching: „Proč se rozpadl Sovětský svaz? Proč KSSS utrpěla krach? Závažnou příčinou bylo to, že jejich ideály a přesvědčení byly postupně dovedeny do nicoty. Tehdy stačilo jedno nenápadné slovo Gorbačova, aby taková strana jako KSSS ukončila svoji velkou historii. Nikdo se nezvedl a neřekl, že to není správné.“ Podle západních analytiků se vůdce ČLR vzepře proti změně dřívějšího rozhodnutí o Hongkongu. Strategickým cílem Pekingu je Hongkong počínštit.

Historik Dmitrij Mosjakov, pracovník Institutu orientalistiky Ruské akademie věd uvedl: „USA nyní hledí s velkými obavami na politiku Číny a na její sbližování s Ruskem. Myslím, že Hongkong je parkoviště Západu v Číně, je to jistá výstraha Číně, že se USA nevzdaly naděje na změnu její politiky.“ Podle Mosjakova nemá Čína na výběr, protože „pokud jakkoliv uzná studentské hnutí a začne jej institucionalizovat – rozšíří se jako oheň po suché trávě“. Proto je to podle něho jednoznačné provokování čínské vlády k zásahu armády, k věznění studentů, aby posléze mohly USA říci, že je v ČLR nový totalitní režim, tvrdě vraždící studenty, atd.

Západ chce otestovat čínskou vládu, jak je schopna zachovat politický směr a politickou stabilitu. „Pokud není ve stavu v zárodku potlačit honkongské události, nastanou události v celé Číně a otázky nepřátelství mezi Čínou a Západem budou rozhodovány automaticky. Čína zabředne do vnitřních konfliktů. Vše potlačí, odstraní tábor, pošle tam vojsko a Západ vyhlásí, že je Čína opět autoritativní tváří komunistického režimu, nebo něco podobného, bude naříkat nad studenty a tvrdit, že je Čína špatná a Západ správný. Je to hra, kterou Západ neprohraje. Je zaměřená proti nebezpečnému rusko-čínskému sblížení, což je pro USA dost nebezpečná konfigurace.“

Dnes jsou Rusko a Čína nejen na jedné straně barikády, ale přímo v jednom zákopu. V jednom zákopu se musí bojovat jinak.

Převzato z Pravda.ru

Stanův komentář: V případě Hongkongu se má dle mých informací situace trochu jinak. Occupy Central je výsledkem sociálního pnutí mezi mladou a starší generací, roznětkou se stalo porušení britsko-čínské smlouvy, podle níž měl být na Hongkongu do r. 2047 zachován pluralitní systém. První volby místní samosprávy po přechodu Hongkongu pod čínskou vládu byly zfalšované, příští volby v roce 2017 mají být zmanipulované tak, že se bude moci volit jen z Pekingem schválených kandidátů. A všimněte si, že korporátní média se, na rozdíl od ostatních „barevných revolucí“, drží hodně zpátky. S mocnou Čínou, u níž jsou všichni zadlužení až po uši, si to nechce nikdo rozházet.

***

Biden prohlásil, že USA přinutily země EU uvalit sankce na Rusko

3. říjen 2014

Přestože na jiném místě EU tvrdí, že k sankcím se rozhodla sama, Joe Biden vyvrátil její informaci. Prohlásil na Kennedyho fóru na Harvardské univerzitě, že USA a osobně prezident Obama přinutili země EU uvalit na Rusko sankce v odpověď na situaci na Ukrajině. Řekl: „Ano, ony (země) to nechtěly. Ovšem opět věc spočívá v hegemonii USA a prezidenta USA, který na tom trval a dokonce dokázal šikovně dovést Evropu k tomu, aby na sebe vzala hospodářskou újmu a donutila Rusko zaplatit.“ Poznamenal: „Nežádáme krach Ruska, chceme, aby prospívalo.“

Poslední sankce byly vyhlášeny 12. září.

K témuž tématu promluvil předseda ruské Dumy Sergěj Naryškin na podzimním zasedání OBSE v Ženevě. Uvedl, že Washington Evropě sankce proti Rusku nařídil. Řekl, že je to nástroj politického vydírání a politiky nedůstojný. Uvedl: „Je nám jasné, že stupeň samostatnosti EU je v politických záležitostech omezený a vypadá to, že pro USA není EU samostatný politický subjekt, jemuž by bylo povoleno být úplně nezávislý, především při řešení geopolitických problémů.“

Převzato z News.mail.ru

Převzato z Ria.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Slobo
Slobo
4. 10. 2014 7:22

Minister z Doniecka:
Pojmaliśmy Polaków ! To najemnicy !

Komentarze (2/44)

͡๏̯͡๏ rozstrzelac i niema tematu
2 wrz 22:33 | ocena: 66%

͡๏̯͡๏ idź się wysrać
3 wrz 08:45 | ocena: 50%

http://www.fakt.pl/wydarzenia/szok-rosjanie-wzieli-w-niewole-polskich-najemnikow,artykuly,485795.html

___________________________________________________
http://u-f.ru/sites/default/files/imagecache/750×450
/news/3_okt_2014_-_1506/arest_pravogo_sektora.jpg
________________________________________________

Irena
4. 10. 2014 9:06

Stanův komentář. Nesouhlasím. Pnutí je v každé společnosti vždy a vždy se dá ve vhodný okamžik zneužít. A ten vhodný okamžik pro Hongkong nastal z geopolitického hlediska právě teď. Důvody pro jeho vyvolání bývají vzhledem k výsledku, pokud se jim destabilizace povede, prostě směšné. Ovšem po zpětném ohlédnutí bývá pozdě a někdo si to, že ho zneužili pro svůj cirkus, nepřizná do konce života, stejně jako mnoho našich demokratů. Už jednou se Číňanům tvrdý zásah vyplatil, uvidíme, zda to dokážou zopakovat.

petr
petr
4. 10. 2014 10:25
Béda
4. 10. 2014 10:26

S myšlenkami obsaženými v prvním a třetím článku se zcela ztotožňuji. Pokud jde o polemiku kolem článku o HongKongu. Vůbec nepochybuji o tom, že protesty v Číně jsou stejně spontánně pátokolonistické jako byly podobné akce na Majdanu a v Rusku. Je to stále stejné schéma. Je zajímavé, že západní „demokracie“ podporuje (anebo tiše podporuje) to, co by doma rozehnala obušky, gumovými projektily, slzným plynem … Pokud jde o „demokratický“ Majdan, myslím, že by se US administrativa nerozpakovala ani půl hodiny a proti demokratům s molotovy a řetězy by vyrukovala natvrdo policie a armáda.

Béda
4. 10. 2014 10:34

petr napsal

Ming Chun Tang: Hongkong proti neoliberalismu http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/883/ming-chun-tang-hongkong-proti-neoliberalismu

peter,

Majdan taky začal pod rouškou nápravy v sociální oblasti a boje proti oligarchům – a kam to dospělo. Velice pochybuji o tom, že by právě z centra asijského finančnictví vzešel skutečný boj za sociální práva Číňanů – ne žeby v té kritice neměli pravdu – tuto kritiku čínského „komunismu“ pro oligarchy a politické elity zcela sdílím – spíš věřím že je to dýka, která má být použita k „demokratizaci“ Číny zevnitř po vzoru Libye, Ukrajiny… Tam kde nemohou vojensky ani ekonomicky to zkusí politicky – skrze parlamentarismus.

Béda
4. 10. 2014 10:38

U takovýchto spontánních hnutí bych radil sledovat toky peněz v pozadí, aby se náhodou neukázalo, že to financují ty finanční kruhy, které jsou naodiv krtizovány, anebo jiná parta oloigarchů, resp. cizí velmoci. Taky bych radil prozkoumat, kdo stojí v čele těchto hnutí, jeho minulost, vazby… protože revoluce nakonec ráda požírá své děti, včetně těch, kvůli kterým údajně proběhla.

peter.
4. 10. 2014 10:51

toto video by si mali povinne pozrieť všetci žiaci základných škôl aj ich rodičia.
http://www.chelemendik.sk/Sodoma_slovenske_titulky_VIDEO_74961632.html

Béda
4. 10. 2014 11:31

http://svobodnenoviny.eu/usa-a-ukrajina-odmitly-projednani-ukrajinske-krize-na-mezinarodni-urovni/ „…když byla vytvořena mezinárodní kontaktní skupina pro vyšetření porušení práva na Ukrajině, předpokládalo se, že bude projednávat porušení Janukovyčova režimu. A když se pořad jednání změnil, přestala tato skupina vyhovovat zájmům Kyjeva, Evropanů a USA. Dnes se do popředí dostaly jiné otázky, které světové společenství nemůže nepoložit, ale na které Kyjev nehodlá odpovědět. USA tyto odpovědi vůbec nezajímají. Proto se vzdaly práce v skupině PSRE na Ukrajině, míní bývalý člen ruské delegace v této organizaci Dmitrij Vjatkin: – Svědčí to o tom, že zločiny kyjevského režimu a ozbrojených útvarů podřízených nikoli Kyjevu, ale oligarchickým strukturám, se již nedají utajit.… Číst vice »

zajoch
4. 10. 2014 13:45

Asi jsem měla u třetího článku uvést místo, kde EU tvrdí, že se k sankcím rozhodla samostatně. Čerpala jsem z článku http://news.mail.ru/politics/19723734/:
Maja Kosjančičová, zástupkyně Ashtonové pro vnějí činnost EU tvrdila, že unie přijímala rozhodnutí o sankcích proti Rusku samostatně a jednohlasně. Tím se snažila dementovat dřívější Bidenovo sdělení o donucení.
Jaká je skutečnost je jistě každému dávno známo. Biden chtěl asi tímto veřejným potvrzením americké nadřazenosti dát EU najevo, kde je její místo

Béda
4. 10. 2014 14:13

zajoch,

to dala najevo již Nulandová v průběhu Majdanu. Ale evropským panákům, zdá se, to vůbec nevadí. Ti ještě nastaví druhou tvář, přijmou sebevražedné sankce a upletichaří spolu se svým pánem dohodu TTIP. Stejně by mně zajímalo, čím je drží v šachu. Jestli je amíci koupili, zastrašují, vydírají odposlechy a kompromateriály, jestli jim něco slíbili…

To přece není samo sebou aby takto zrazovali své voliče a evropské zájmy.

fajt
fajt
4. 10. 2014 15:02

Irena napsal Stanův komentář. Nesouhlasím. Pnutí je v každé společnosti vždy a vždy se dá ve vhodný okamžik zneužít. A ten vhodný okamžik pro Hongkong nastal z geopolitického hlediska právě teď. Důvody pro jeho vyvolání bývají vzhledem k výsledku, pokud se jim destabilizace povede, prostě směšné. Ovšem po zpětném ohlédnutí bývá pozdě a někdo si to, že ho zneužili pro svůj cirkus, nepřizná do konce života, stejně jako mnoho našich demokratů. Už jednou se Číňanům tvrdý zásah vyplatil, uvidíme, zda to dokážou zopakovat. Myslím, že řešení se nalézá – proti skalním „demograturníkům“ , kteří se v ulicích vždy přetaví na… Číst vice »

Béda
4. 10. 2014 15:12

No vida! Když jde o suverenitu Hongkongu na Číně tak to jde. Chystá se podpora žlutých deštníků i v Praze. (zajisté se připojí Bursík, Kocáb, možná i Kádlčíro a celá kulturněfrontovní úderka) Když šlo o suverenitu Krymu a jihovýchodu Ukrajiny na fašistech v kyjevu, který se neústavním násilným pučem a podvodem dostali k moci, tak to samosebou nešlo. Klasický dvojí „humanitárně pravdoláskařský“ metr. http://www.velkaepocha.sk/2014100422372/Hongkong-K-destnikove-revoluci-se-pridavaji-i-lide-ze-zahranici-fotogalerie.html

Vaska
Vaska
4. 10. 2014 16:21

nevím nevím ale mám z toho všeho nějakej divnej pocit – http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/10/04/ukrajinska-svodka-03-10-2014/ všimněte si analýzy odkud byla ta raketa vystřelená – evidentně se nově přisunuté dělostřelectvo zastřeluje, ssa přisunuje do kolonií v pobaltí těžkou brigádu složenou z abramsů, nepokoje na Tai-vanu, teroristickej stát isil, příprava lůžek pro raněné a logistické sklady pro ssa v polských přístavech a u nás zítřejší pochod ukronácků spolu s havloidními kolaboranty kecábem, bursou a dalšími z kolaborantské fronty http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1258-novy-us-ambasador-to-rika-rovnou-a-jasne-temelin-nebo-zivot-dockame-se-dalsiho-vladniho-puce-jde-o-vic-nez-jen-penize-a-zbrane-poucil-se-zeman-od-vzdorneho-klause.htm – myslím že nejde jen o Temelín ale někdo chce odstranit Milouše a vládu (všimněte jak se kradlous chová a koho asi tak na sebe chce… Číst vice »

Vaska
Vaska
4. 10. 2014 16:31

pokračování – loajální týl – myslím že začne další kolo dělostřeleckým útokem na Dombas s cílem vymazat a kompletně ho zničit (už ne jednotlivé rakety ale celé salvy) s cílem opět se pokusit vyprovokovat Vladimíra – a když si nedá říct tak začnout jako první – eště jedna věc proč opolčenci tak chvátali s obsazením letiště když střílet na město se dá i odjinud – pokusil jsem se spojit několik indícií – mám z toho nějaké divné mrazení v zádech – mimochodem to letiště už snad konečně maj – žoldáci se schovali do podzemí – tak tam nalili letecké palivo… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
4. 10. 2014 19:19

Vaska napsal
nevím nevím ale mám z toho všeho nějakej divnej pocit –

Mám z toho mrazivý pocit v zádech rovněž, Hong-Kong zapadá dobře do skládačky puzzle, řada kosteček už je na svých místech – Sýrie, Ukrajina, ISIS, Hong-Kong…Brzy přibudou i další – možná Sin-ťian, Tibet a určitě se už pečlivě hledají i ty v RF. Stanův komentář snažící se vysvětlit příčinu událostí v Hong-Kongu je velmi sofistikovaný…. a to je právě podezřelé. Tyhle požáry nevznikají samovznícením, vždy je za nimi třeba hledat někoho se zápalkami.

Béda
5. 10. 2014 4:28

Stan napsal
http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/883/ming-chun-tang-hongkong-proti-neoliberalismu

Ukrajina byla taky proti oligarchům a majdanistům šlo o zlepšení sociálního postavení ukrajinského lidu – a kde jsou teď. Vládne válečná oligarchie a sociální status běžných Ukrajinců jde střemhlavým pádem z kopce. O honkongském „protineoliberálním“ Majdanu si nedělám vůbec žádné iluze. Základní kriminalistická otázka – kdo za tím je, komu poslouží destabilizace Číny? Kdo potřebuje Čínu dostat nějakým způsobem do kolen a vojensky ani ekonomicky na ni nemůže? Nevěřím na náhody.

Béda
5. 10. 2014 5:06

Zajímalo by mně ne to proti čemu honkongské žluté deštníky jsou ale o co konkrétně a pro koho usilují. Jestli jim jde o sociální revoluci, kdo má být jejím tahounem, co má být jejím výsledkem, jaký politický a ekonomický systém, státoprávní uspořádání etc.. To je to hlavní. Vzpouru je v dnešní době internetu a „revolučních“ odborníků – metodiků s naditýma kapsama peněz poměrně lehké vyvolat – ale ty důsledky. Pro mně je alarmující již podpora „humanitárních pravdoláskařů“, která je poměrně spolehlivým indikátorem odkud vítr fouká. Jinak je zajímavé, že zatímco cizí bordelisté mohou v Čr „majdanovat a tábořit na Staromáku… Číst vice »

Béda
5. 10. 2014 5:11

http://www.nwoo.org/2014/10/04/ocima-politickeho-ruskeho-emigranta-je-to-skutecny-fasismus-a-zanik-ukrajiny/ „Koordinátor „Levé fronty“ Alexei Sachnin žijící ve Švédsku přišel k pro bývalého aktivistu neočekávanému, závěru: prohlásil, že na základě Euromajdanu na Ukrajině se zrodil skutečný fašismus. To bylo konstatováním jeho devítidenní služební cesty na Ukrajinu, jako korespondenta vlivného švédského časopisu. Alexei Sachnin zhruba před rokem utekl z Ruska do Švédska, a požádal tam o politický azyl. Úřadům řekl, že se boji ve své vlasti obvinění z organizování nepokojů 06.5.2012 na Bolotném náměstí. „Politickou kulturu zrozenou z Maidanu není možné označovat za demokratickou. Zavírat oči před tím peklem, co se tam děje, nemůžeme „- píše svému příteli přes internet. „Kontrolu… Číst vice »

Béda
5. 10. 2014 5:17

http://www.nwoo.org/2014/10/04/ukrajina-se-blizi-k-ekonomicke-sebevrazde/ „Ukrajinský rozpočet na příští rok a zavedení nejvyšších daní na soukromé producenty plynu mohou být začátkem konce. Ukrajina je na pokraji ekenomické sebevraždy po té, co byla pro soukromé producenty zemního plynu zavedena 55%-ní daň. Situaci by ještě bylo možné zachránit, ale parlament se chystá přijmout rozpočet na příští rok, který bude pokračováním této destruktivní politiky. Prezident Ukrajiny Pjotr Porošenko řekl, že ekonomika země posílí o 40 miliard dolarů ze zahraničních investic, zvýší HDP na obyvatele 4,5 krát a zatřetí sníží deficit rozpočtu…“ Ten Porošenko je ale pohádkář, proti němu i Klau(n)s „dostihující“ v životní úrovni Rakousko a německo… Číst vice »

Béda
5. 10. 2014 5:21

Z článku dále: „…Zatímco nejen mezinárodní dárci ztrácejí důvěru v ekonomickou politiku Kyjeva i vkladatelé ukrajinských bank spěchají směnit svoje aktiva za dolary. Národní banka byla nucena využít tiskařský lis, což ještě víc zhoršuje devalvaci a vláda bude brzo nucena zachraňovat banky na úkor rozpočtových prostředků, které nejsou…

Irena
5. 10. 2014 8:32

Pro Zajoch: http://www.kramola.info/vesti/vlast/555-dnej-vo-lvove-ili-kak-ja-stal-ukrainofobom
i ostatní pokud umí rusky. Je to zábavné vyprávění kluka z Charkova, který se oženil s dívkou ze Lvova a prožil tam 555 dnů. Je jasné, že je to pohled jednoho člověka, ale je to vtipně psané. Mě se to líbilo.

Irena
5. 10. 2014 8:33

Béda napsal
http://outsidermedia.cz/Pravdepodobne-cile-USA-v-ukrajinske-krizi/ článek je z 1.5.2014

Máte tam na konci nový komentář překladatelky.

Béda
5. 10. 2014 10:14

http://www.zvedavec.org/vezkratce/9145/

Ukrajina: Kolomojský tvrdí, že neporušil ústavu Ukrajiny svým trojitým občanstvím – má kyperský, izraelský a ukrajinský pas. Ukrajinská ústava zakazuje dvojité občanství ne trojité, říká Kolomojský.

Béda
5. 10. 2014 11:39

Irena napsal
Máte tam na konci nový komentář překladatelky.

Bohužel se mi nepovedlo odkazovaný příspěvek nalézt. Asi se diskuse u starších článků nezobrazuje.

Dolmen
Dolmen
5. 10. 2014 12:05

Boj za sociální spravedlnost vždycky dopadne na výbornou, když ho řídí CIA v zastoupení USA. Na Ukrajině se vydařil a stejně tak má dopadnout v Hong-Kongu.

Irena
5. 10. 2014 12:31
Slobo
Slobo
5. 10. 2014 12:35

vedi,
ze uz davno chytili opici ( ๏̯͡๏ ) ruku uvnitr kokosu
http://www.zvedavec.org/komentare_6169.htm
To má logiku …
MoUdrostrak

_______________________________________
a Slobo: Nestiha
http://blog.ramim.ir/wp-content/2014/06/ramim.ir-2.gif

Irena
5. 10. 2014 12:38

Kristepane, podívejte se jenom na začátek těch zpráv, to pochopíte i beze slov. Tohle se děje v 21. století!!!! Jak dlouho ještě!!!!

Irena
5. 10. 2014 13:31

Jenom jsem se chtěla podělit o informaci z těch zpráv, která pro mě je tedy nová. V Hongkongu pokud vím protestují kvůli jakýmsi volebním pravidlům, tj. málo demokracie, jako vždy. Tak prý za Britů se tam volby nekonaly NIKDY. Guvernéra jmenovali vždy přímo z Británie. A považovali to zřejmě za normální demokratický přístup nebo co. Ještě si v těch zprávách dělali srandu, že pokud tam vůbec existoval nějaký kolegiální orgán, tak to byl nejspíš Jezdecký klub (pro ultraboháče samozřejmě).

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
5. 10. 2014 14:06

Jsem rád za ten celkový obrázek z těch ruských zpráv. A na to že z Prahy, je více než dobře jak zpáva vyzněla celkově. Vyváženě a realisticky. Neakcentovala to co rozděluje, nesoustředila se na to co někoho „bolí“. Myslím, že dobře ilustrovala vůli Rusů: nezapomínejme, ale dívejme se kupředu, důvěřujme si a společně získáme všichni… Svěží vítr zpravodajství z Východu. Je až paradoxně sakrakstické, že snaha o solidní zpravodajství bez rysů ubožácké propagandy, bez úlisného poklonkování a bez tupé ohlupující ideologizace čehokoliv přichází z Ruska… Za ten obrázek toho, že ne všichni obyvatelé ČR jsou jako lumpové „Černokněžník“, Kalousek, Štětina… Číst vice »

Béda
5. 10. 2014 16:04

http://www.novarepublika.cz/2014/10/ukolebavka-pro-pravoverne.html#more „…Ukázku toho, co jakoukoli debatu znemožňuje, předvedl již několikrát v deníku Právo politolog Jiří Pehe. Ten opakovaně vystupuje proti jakékoli kritice Evropské unie s tím, že bychom si měli vážit daru svobody slova – a pro jistotu nic nekritizovat. Pokud tak činíme, jsme prý nezodpovědní, nevděční a podkopáváme nohy naší jinak stabilní a úžasné demokracie. Ve své stati „Europoslanec Keller jako neřízená střela“ Pehe mimo jiné píše: „Na ČSSD nevrhá Kellerovo hlasování dobré světlo také kvůli společnosti, v níž se ocitl nejen na evropské úrovni. Na té české hlasovali z jednadvaceti českých europoslanců proti asociační dohodě jen tři komunističtí… Číst vice »

Béda
5. 10. 2014 16:22

video CETA – útok na demokracii http://www.vlastnihlavou.cz/

orinoko
orinoko
5. 10. 2014 16:37

Aktuální mapa Novoruska.

comment image:large

orinoko
orinoko
5. 10. 2014 16:39
Sio
Sio
5. 10. 2014 16:58

Irena napsal
Máte tam na konci nový komentář překladatelky.

Asi bych tam na jeho místě nevydržel a to ani kvůli Miss World.

peter.
5. 10. 2014 17:01

orinoko napsal

Ještě jednou totéž.

http://voicesevas.ru/img/acfd25ed3d62c46057162a05f39ff0a7.jpg

Štve ma tam to Debalcevo a Mariupol.Keby tá červená čiara bola o také 2cm viac vľavo,bola by tá mapa krajšia.