Svět podle Orbána

V sobotních Lidovkách vyšel obsáhlý rozhovor s maďarským premiérem Viktorem Orbánem (ochutnávka zde). Pokud jste nečetli, tak si sežeňte a přečtěte, protože to stojí za to. Na prostoru, který Orbán dostal, že se totiž dá říct hodně a s takto uceleným vyznáním nacionálního konzervatismu se v (zatím) českém prostředí asi jinde nesetkáte.

Nenechte se zmást tím, že to je maďarský premiér a maďarská realita – z českých luhů a hájů podobný sentiment už také vzlíná a až se objeví český Orbán, bude mít bohaté žně. Orbán totiž říká přesně to, co by rádo slyšelo i čím dál tím víc Čechů. Ale pozor, v Orbánově případě nejde o populismus, protože on tomu, co říká, evidentně nejenom sám věří, on tím i žije.

A cože to říká? Především mluví o zdravém rozumu. Člověk se má podle Orbána řídit zdravým rozumem, přičemž mít zdravý rozum znamená myslet jako Orbán. Co je pro jiné Bůh či Prozřetelnost, to je pro Orbána zdravý rozum.

Produktem zdravého rozumu je svět podle Orbána. To je svět tvořený izolovanými národními společenstvími. Národ je v tomto pojetí politicky, etnicky, kulturně a nábožensky homogenní společenství, taková monokultura, která se s okolním světem stýká pouze skrze přísně definované a hlídané hranice. Řešení každého problému musí začínat opatřeními proti kontaminaci národa cizími živly či inovacemi.

Orbán mluvil v Lidovkách dost dlouho a srozumitelně na to, aby mohl být nepochopen. Otázka nezní, jaký je svět podle Orbána, ale jestli ho máme takový chtít. Je to dobrý nápad, chtít svět podle orbánů? Je to rozumné? Je to prozíravé? Je to bezpečné? Je budoucnost v pokusu vrátit minulost?

Převzato z blogu Tribun

Stanův komentář: K Orbánovi zdaleka nejsem tak kritický jako Tribun, s výjimkou odmítání jeho revanšismu (v diskusi pod originálem článku) hodnotím většinu jeho kroků v zahraniční politice kladně. Je to člověk, který má na středoevropského politika velkou odvahu, a to, že se na začátku při ochraně vnějších hranic Schengenského prostoru vzepřel Angele Merkelové a bruselským byrokratům, je hodné ocenění. V té době on jediný plnil závazky, které na sebe vzaly všechny země, jež podepsaly Schengenskou dohodu, přesto mu většina těch, kteří přijatá pravidla fatálně porušovali, nadávala do euroskeptiků a rozbíječů evropské jednoty. Pozoruhodné je také to, jak ve své zemi vzdoruje západním korporacím, ale o tom, podobně jako o „ochraně maďarských menšin v zahraničí“, asi v rozhovoru v Lidovkách nebude ani slovo.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
25. 12. 2015 21:29

Tribun :“ svět tvořený izolovanými národními společenstvími. Národ je v tomto pojetí politicky, etnicky, kulturně a nábožensky homogenní společenství..“ Na rozdíl od Tribuna,který nechce vidět utečeneckou vlnu jako globálním prediktorem organizovaný a financovaný útok zatím beze zbraní proti sociálnímu,náboženskému a politickému uspořádání v Evropě, Viktor Orbán to viděl dávno. Tribunovo lehkomyslné pohrávání si s hodnotou jakou je národní společenství není vůbec jen diskusní téma, jde o základní podmínku schopnosti bránit se nepřijatelným imperativům zvenčí. Po sérii jeho glos na toto téma mu veřejně nabízím osobní kontakt s Milanem Kohoutem. Nemusí se proto obracet až na mne, stačí když požádá o… Číst vice »

peter.
25. 12. 2015 22:46

Je vecou maďarského ľudu,koho si zvolí aby ho viedol.O tom je demokracia.A nikto nemá právo vnucovať Maďarom a ani nijakému inému národu svoje neomarxistické vízie (Tribun) alebo bruselské fantasmagórie poškodzujúce národné záujmy štátov sústredených v EU.Obzvlášť vtedy,keď EÚ vládnu ľudia ako Schulz a Juncker.

ex-nemo
ex-nemo
26. 12. 2015 8:14

Nevím co řekl Orbán pro Lidovky, ( Tribun nedává odkaz kde to najít) ale jeho kritika a odmítnutí liberalizmu jsou perfektní.
Národní uvědomění je asi poslední instancí (bohužel řazenou k pravici), kterou se bude bránit lid proti probíhajícímu znevolnění bankovním kapitálem. Degenerovaná Blairovská levice jejíž politika spočívá v prosazování postmoderních excesů ( multikulti, homo, gender a t.d..) a (nepříliš) skryté podpoře globálního prediktora, tím zachráncem rozhodně nebude.
Odmítáním Orbána střílí levicový Tribun do vlastních řad, respektive do řad potenciálního spojence.

Béda
26. 12. 2015 8:39

Nevím proč je agenda multikulti spojována s levicí a marxismem. Marx pokud je mi známo o žádném požadavku na sestěhovávání a míchání národů, náboženství a kultur v kapitalistickém státě nemluvil. Krom toho multikulti zavedli v praxi nikoliv buržoasní pseudolevičáci (různé „soc.-demokratické“ varianty liberalismu sloužící mezinárodní oligarchii) ale konzervativnípravice, když dovážela na plantáže a panství v USA, VB a Francii otroky a liberální pravice, když dovážela do svých fabrik levnou („dumpingovou“) pracovní sílu z kolonií. Jinak s ochranou národních zájmů před eurodiktaturou a nadiktovanou migrační záplavou má Orbán pravdu. Co zůstane z ČR, když bude postupně její populace nahrazena jinou populací,… Číst vice »

Béda
26. 12. 2015 8:40

Zajímal by mě Tribunův názor na české národní buditele.

Sio
Sio
26. 12. 2015 8:49

Nějak teď nemám náladu rozebírat ty esenciální hlouposti koncentrované v článku. Vyznívá hodně manipulativně.
Tak jen vzkážu autorovi, že něco jako zdravý rozum skutečně existuje, není to žádný mýtus k uctívání. Že on sám neví co to je, to zřejmě nic nedokazuje lépe, než tento článek.

Béda
26. 12. 2015 9:30

Tribun,

zajímavé, že až do UMĚLE VYVOLANÉ migrační invaze o žádném izolacionismu ve Visegrádu nebylo řeči. Celkem v poklidu se do ČR postupně stěhovaly komunity Vietnamců, Ukrajinců a nic. Zůstávali jsme itevření a vstřícní. Čím si to vysvětlujete? Nezdá se vám to zvláštní?

ex-nemo
ex-nemo
26. 12. 2015 10:36

Snad Vás pane Bédo bude zajímat můj zážitek z besedy s odboráři v NSR v roce 69.To právě probíhala invaze Turků do Poruří. A začínala se rodit idea „dvojí kultury“ (embryo pozdější multikulti). A jeden ten havíř řekl “ Jak nás takhle rozdělí, tak jsme poražení“. Tak to vystihnul v souladu s tím co píšete a co si myslím i já. Že ten účelový výmysl nejreakčnější pravice přijala evropská „levice“ je v podstatě zrada obyčejných lidí i levicového myšlení. To ovšem neznamená že věřím ve „střet civilizací“ to ani náhodou. A co se týše té myšlenky národního uvědomění myslím, že… Číst vice »

merlin
merlin
26. 12. 2015 11:01

touhle dobou už jsou ty tribunovy texty stejně bezduché jako třeba moderní umění, technologie nebo teologie. Dogmata /symboly/ jsou sice celkem v pořádku, ale on je poslední dobou racionalizuje už i dosti násilně, a co se mu nehodí /jako rodina, národ, vlast/ zbagatelizuje. Připomíná mi to smutný obraz kněze, co se podřídí ,,čistému,, intelektu. Takový kněz je nikomu k ničemu. Tedy kromě sebe. Jeho myšlenky ztratily živou formu a stávají se tudíž vesměs umělými. Hm. Na tomto velmi pěkném příkladu tribunova pádu k jakobínům konečně mohu názorně demonstrovat, proč mám odjakživa tak silný odpor k Velké francouzské revoluci a jejím… Číst vice »

merlin
merlin
26. 12. 2015 11:09

Sio napsal

Nějak teď nemám náladu rozebírat ty esenciální hlouposti koncentrované v článku. Vyznívá hodně manipulativně.
Tak jen vzkážu autorovi, že něco jako zdravý rozum skutečně existuje, není to žádný mýtus k uctívání. Že on sám neví co to je, to zřejmě nic nedokazuje lépe, než tento článek.

správně, zásadně neuctívat :-)

Magnus Maximus
Magnus Maximus
26. 12. 2015 11:21

Levicový Tribun ? No to snad ne ! Jeho nesmyslné výjevy se už nedají číst. Tribun je především trockista, takže žádná levice. Ti starší z vás by si mohli rozpomenout co to je trockismus a co jeho představitelé chtěli. Pro ty mladší připomínám, že trockismus patří do stejného ideového hnízda jako fašismus a jeho německá variace nacismus. Sdílí stejné hodnoty a mají stejné cíle i když trockisté navenek používali stejný pojmový aparát jako třeba komunisti. Takže Tribun má blíže k fašounům. Mimochodem ústředním bodem fašounů byla nenávist k státům a národům jako takovým. Chtěli je promíchat a zlikvidovat.

ex-nemo
ex-nemo
26. 12. 2015 11:39

Magnus Maximus napsal Levicový Tribun ? No to snad ne ! Jeho nesmyslné výjevy se už nedají číst. Tribun je především trockista, takže žádná levice. Ti starší z vás by si mohli rozpomenout co to je trockismus a co jeho představitelé chtěli. Pro ty mladší připomínám, že trockismus patří do stejného ideového hnízda jako fašismus a jeho německá variace nacismus. Sdílí stejné hodnoty a mají stejné cíle i když trockisté navenek používali stejný pojmový aparát jako třeba komunisti. Takže Tribun má blíže k fašounům. Mimochodem ústředním bodem fašounů byla nenávist k státům a národům jako takovým. Chtěli je promíchat a… Číst vice »

Sio
Sio
26. 12. 2015 11:43

ex-nemo napsal
Ovšem popřete-li Trockého, popíráte i celou tu „VŘSR“, kde při převratu Trockij (+Šljapnikov) udělali 90 % veškeré práce. Lenin, schůzový žvanil,se v tu dobu jen vezl.

A teď ještě, zda se nemýlíte. Proč bychom tomu měli věřit?

Magnus Maximus
Magnus Maximus
26. 12. 2015 11:51

Trocký byl od samotného počátku v ostré opozici proti Leninovi a bolševikům. Ano náhodou neudělal 90 % práce. Trockisté uzavřeli přímo s nacisty dohodu o společném postupu proti Moskvě v případě války. Nenáviděli Rusko, národní státy a národy jako takové. Sibiř chtěli dát Japoncům a USA, Ukrajinu a Pribaltiku zase Německu, Kavkaz Francii a GB. Byli to právě oni, kteří začali razit myšlenku že národy je třeba promíchávat s jinými etniky aby vznikla beztvará masa. Trockismus má mnoho pokračovatelů i v dnešní době.

Magnus Maximus
Magnus Maximus
26. 12. 2015 11:52

Oprava ani náhodou neudělal …

Sio
Sio
26. 12. 2015 11:53

merlin napsal touhle dobou už jsou ty tribunovy texty stejně bezduché jako třeba moderní umění, technologie nebo teologie. Dogmata /symboly/ jsou sice celkem v pořádku, ale on je poslední dobou racionalizuje už i dosti násilně, a co se mu nehodí /jako rodina, národ, vlast/ zbagatelizuje. Připomíná mi to smutný obraz kněze, co se podřídí ,,čistému,, intelektu. Takový kněz je nikomu k ničemu. Tedy kromě sebe. Jeho myšlenky ztratily živou formu a stávají se tudíž vesměs umělými. Hm. Na tomto velmi pěkném příkladu tribunova pádu k jakobínůmkonečně mohu názorně demonstrovat, proč mám odjakživa tak silný odpor k Velké francouzské revolucia jejím… Číst vice »

merlin
merlin
26. 12. 2015 12:00

Sio napsal
A teď ještě, zda se nemýlíte. Proč bychom tomu měli věřit?

trockij byl hlavně hyperaktivní ctížádostivec až megaloman, kdyby neoslavil takovýmhle pompézním způsobem své narozeniny, tak by se šance, že se na něho stalin v tom mexiku vykašle, nepoměrně zvětšila, si myslím :-)

Béda
26. 12. 2015 12:15

Když jsme zde narazili na pojem marxismus – případně neomarxismus. Pokud by měla jít řeč ve vztahu migrace z islámských zemí – marxismus, zejména požadavku Marxe na sjednocování mezinárodního proletariátu v boji za sociální a pracovní práva – společenskou změnu. 1/ nabízí se zde otázka nakolik jsou běženci z islámských zemí proletariátem (= námezdnou pracovní sílou, průmyslovými dělníky, třídou vykořisťovaných z těch zemí) Řekl bych, že tímto se prozatím nikdo u této invazní armády nezabýval. Je dokonce možné, že běženci patří spíš ke střední a vyšší majetkové vrstvě (těch co na to mají, rsp. těch kteří ve svých zemích většinově… Číst vice »

peter.
26. 12. 2015 12:42

Béda napsal
zajímalo by mě, co má vlastně neomarxismus společného (kromě zneužití Marxova jména) s Marxem, s jeho filosofií, historickým materialismem, dialekt

A prečo si to nenaštudujete keď vás to tak zaujíma?
Veď internet je toho plný!

Béda
26. 12. 2015 12:42

Přečetl jsem si diskusi pod Tribunovým článkem u něj doma. Poslední příspěvek Tribuna: „26.12.2015 – 12:45 Tribun Před rokem bych vám odpověděl, že mě to nemrzí vůbec, dnes vám řeknu, že se mi po vás div ne stýská. Inu, přišli cizinci se svými mravy. To, co popisujete, není nic jiného, než ta stokrát omílaná xenofobie: nejde ani tak o to, aby ti druzí byli slušní, jako aby když už jsou neslušní, tak po našem, aby nám nebrali naše jistoty. Aby nekouřili, když my se opíjíme, aby nežili na ulici, když my se stahujeme do domů, aby nás nevystavovali konfrontaci s… Číst vice »

Béda
26. 12. 2015 12:44

peter. napsal
A prečo si to nenaštudujete keď vás to tak zaujíma?
Veď internet je toho plný!

Už jsem se na to díval. Právě proto tu otázku pokládám.

Sio
Sio
26. 12. 2015 13:20

merlin napsal
trockij byl hlavně hyperaktivní ctížádostivec až megaloman, kdyby neoslavil takovýmhle pompézním způsobem své narozeniny, tak by se šance, že se na něho stalin v tom mexiku vykašle, nepoměrně zvětšila, si myslím

Takže si k narozkám vykoledoval „Stalinův polibek“. :-)

orinoko
orinoko
26. 12. 2015 14:07

Neco z uplne jineho SUDU-o … Na Dalnem vychode udajne emericky erar dluzi svym cernym robocopum cmrdliky za 4 mesice. Japonsti soudruzi budou mit po cele tri dny kompletne bankoMATovy servis mimo uzivatelsky komfort. Od 1. 1. do 3.1.
Ty dve zpravy muzou byt fake. Na druhou stranu … nebezi o nic mensiho , nez Emi zakladnu na Okinawe.
A Ohavu pry postihla tezka nevolnost kvuli Azerbajdzanu. Kaspicka oblast se jaksi nevyviji?
Vyuzivam tuto Tribunu k break zprave.

orinoko
orinoko
26. 12. 2015 14:30

Mel jsem tu doplnujici inflrmace, ale detsky sajrajt je dobry akorat na hrani debilnich her.
Letecky.
Neco se deje v Japonsku.
Azerbajdzan je v emericke nemilosti.
Irak v Ramadi nachazi stopy cinnosti CIA a Delta force.
Cerny podvlekackar odejde z Bileho wigwamu uplne bily.
Halic nema na vyplatu statnich zamestnancu od prvniho prvni 2016.

mm
mm
26. 12. 2015 14:50

orinoko napsal

Mel jsem tu doplnujici inflrmace, ale detsky sajrajt je dobry akorat na hrani debilnich her.
Letecky.
Neco se deje v Japonsku.
Azerbajdzan je v emericke nemilosti.
Irak v Ramadi nachazi stopy cinnosti CIA a Delta force.
Cerny podvlekackar odejde z Bileho wigwamu uplne bily.
Halic nema na vyplatu statnich zamestnancu od prvniho prvni 2016.

měl byste psát častěji, orinoko. znamená to, že všichni Japonci snědli fugu rybu? A končí v neurotoxinových záchvatech?

merlin
merlin
26. 12. 2015 17:27

tos nepochopil, umřel někdy v létě, ale narozky oslavil výstřely z aurory, uspořádal si na ně VŘSR :-)

mm
mm
26. 12. 2015 18:42

takhle, soudruzi. Jak dokazují soudruzi z Korejské lidové demokratické republiky, všechno je vždycky jinak. Takže zírejte: https://www.youtube.com/watch?v=tufvTn08000

orinoko
orinoko
26. 12. 2015 18:47

Du wembleyt.
Ceske prolhane normalizacni Aktualne pise, ze k dobyti prehrady na Eufratu pomohly syrskym jednotkam , Kurdum a dalsim milicim emericke nalety.
Vec se mela celou dobu tak, ze Emericky kripl zakazoval Kurdum bojovy prechod pres Eufrat smerem na zapad.
Takovy byl strategicky plejn – rozdel a kyvej konskou hlavou.
Byla to ruska letadla, ktera na postupu na zemi vybojovala moznost rychleho pozemniho postupu.
Ukazuji to i zasrane emericke vojenske mapy, kde se Asadovi jinak nemuze prijit na jmeno.
Aktualne? Havluv Sametovy Samoser.

bergpora
bergpora
26. 12. 2015 18:57

Tenhle článek je morální kýč jako vystřižený. Díky takovým budeme jednou vítat Orbány jako své vysvoboditele, předpokládat ovšem, že by morální kýčaři mohli svůj zásadní podíl viny nějak reflektovat je zbytečné, jedná se o sektářské maniaky.

mm
mm
26. 12. 2015 19:34

a na spravení nálady po Korejcích The Ventures se skladbou, kterou by Ringo Starr nezahrál https://www.youtube.com/watch?v=3bKG0p6Tv9Q

orinoko
orinoko
26. 12. 2015 19:36

Ty vole, Santa Klaus nadeloval chudym v Iraku. Otresny a odporny nevkus, ktery ta emericka lejna povazuji za normalni.
Du wembleyt.

orinoko
orinoko
26. 12. 2015 19:47

Tak to neni zadna ekvilibristika. Pravou nohou slape zakladni doby a rukama zakladni udery. Ani je nema zdvojene. Tohle se dneska hraje obema nohama jako kulomet rukou , a nad tim se vznaseji paradidly anebo udery do tzv. traktoru. – Pradidly jsou nepravidene hrane udery obouruc, kdy se stridaji sude a liche udery anebo ruce jdou po bici souprave krizmo pres sebe.
Tohle vypada efektne, ale je to docela trivialni.

hudryper
hudryper
26. 12. 2015 20:35

Irena napsal
Irena • 26. Prosinec 2015

http://politikus.ru/video/66370-tak-pentagon-esche-ne-tryaslo-noveyshie-su-35-vyshli-na-ohotu.html

Takže ony neuvěřitelné manévry,které byly prototypy předváděny v Paříži se staly běžnou disciplínou u seriově vyráběných evidentně nejlepších stíhaček na světě. Musí to být radost sedět za kniplem takových úžasných mašin. Sebevědomí ruských pilotů roste každým dnem, kde jsou
ty časy,kdy se amíci vysmívali ruským pilotům a dokonce o tom natočili celovečerní Top gun ?

Béda
26. 12. 2015 22:41

Nevím co s tím vším mají Korejci ale toto asi bude ten hlavní problém (a ten je v kapitalismu trvalý a stále se prohlubuje – ve všech kapitalistických zemích bez výjimky). http://www.novarepublika.cz/2015/12/zprava-osn-o-humanitarnim-vyvoji.html

Celkem 80 % lidí vlastní pouze 6 % bohatství země. A naopak 1 % planetárních zbohatlíků vlastní 49 % planetárních zdrojů. Tomu odpovídá i stav světa. (zpráva je za r. 2015)

hudryper
hudryper
27. 12. 2015 7:04

Stan napsal Stan • 26. Prosinec 2015 … a proto je těžké diskutovat k věci a bez urážek lidí s odlišnými názory. Zde názor bez urážek: I Rusko je nebezpečně oslabeno vnitřní nestabilitou, typickou pro korporativní a korupci prolezlý kapitalizmus, s centrálně obtížně kontrolovatelnými oligarchy, často vzhlížejícími ke hvězdám na Západě. Jedinou jistotou a předpokladem udržení celistvosti Ruska v dnešní podobě je vlastenectví a odhodlanost ruského národa i proti vlastním zrádcům. To by mělo být pro nás poučením, a všechny snahy o dehonestaci národa, zesměšňování vzájemnosti lidmi, kteří jsou Čechy jen svým občanstvím, by se měly setkat s veřejným odsudkem… Číst vice »

mm
mm
27. 12. 2015 13:41

hudryper napsal Takže ony neuvěřitelné manévry,které byly prototypy předváděny v Paříži se staly běžnou disciplínou u seriově vyráběných evidentně nejlepších stíhaček na světě. Musí to být radost sedět za kniplem takových úžasných mašin. Sebevědomí ruských pilotů roste každým dnem, kde jsou ty časy,kdy se amíci vysmívali ruským pilotům a dokonce o tom natočili celovečerní Top gun ? ale nebral jste cruising Cruise, který vedle sličné vyučující v Top gunu musel stát na patnácticentimetrových dřevákových podrážkách vážně, že ne? Si duo faciunt…..začal s tím Humphrey Bogart v Casablance (pišišvor oproti Bergmannové) no a jede to dál. Pokaždé se těším, že Toma… Číst vice »

mm
mm
27. 12. 2015 13:50

orinoko napsal Tak to neni zadna ekvilibristika. Pravou nohou slape zakladni doby a rukama zakladni udery. Ani je nema zdvojene. Tohle se dneska hraje obema nohama jako kulomet rukou , a nad tim se vznaseji paradidly anebo udery do tzv. traktoru. – Pradidlyjsou nepravidene hrane udery obouruc, kdy se stridaji sude a liche udery anebo ruce jdou po bici souprave krizmo pres sebe. Tohle vypada efektne, ale je to docela trivialni. seš dobrej. Dám historku. Ruské děti pozvaly děti americké na každoroční jolku. Americké děti z ní utekly a skončily v rukou psychologa. Vyprávějí: „nejprve se zhaslo, a Rusové začali… Číst vice »

racek
racek
27. 12. 2015 17:27

hudryper napsal Takže ony neuvěřitelné manévry,které byly prototypy předváděny v Paříži se staly běžnou disciplínou u seriově vyráběných evidentně nejlepších stíhaček na světě. Musí to být radost sedět za kniplem takových úžasných mašin. Sebevědomí ruských pilotů roste každým dnem, kde jsou ty časy,kdy se amíci vysmívali ruským pilotům a dokonce o tom natočili celovečerní Top gun ? Bohužel, těchto letadel mají Rusové o dost méně jak 100 a přibývají velmi pomalu. Většinu stíhacího letectva tvoří 30 let staré SU27, MIG 29 a MIG 32, jen z části modernizované. Mimochodem, mě se ten článek taky nelíbí, ale přece jen je to… Číst vice »

orinoko
orinoko
27. 12. 2015 17:46

To posledni je jak nejaky prispevek na armadnich linkach. Zcela objektivne lze konstatovat, ze objektivni zpravy z Ruska nema nikdo. Tim mene cesky vojak. Hlavne, ze na nejnovejsich letadlovych lodich USA pretekaji hajzly multi-kulti lejny, kdyz se na tureckem hajzlu sejde vice homobarevnych robocopu nez je beloby na Emi uniforme. Emericky pripad Lightning je ukazkou , jak se spravne dela management dojeni ruznych McCocainu a cernych bratri v Bilych chysich. Nejaky univerzalni pozemni vehicl navrhovala emi kapohovada snad 15 let. Stalo to MyLand a vehicl byl odpiskan. Pro me existuje jedine: Putin rekl – aspon sedm let v roce 2008.… Číst vice »

racek
racek
27. 12. 2015 18:45

O ruských mobilech fakt vím ho…vno, jsou zřejmě velmi utajené zboží, zajisté představují světovou špičku. No a o ruských osobácích vím jen, že jsou odjakživa proslulé svými technickými parametry, kvalitou a moderností. No a stavy zbraní jsou kontrolovány dohodou Open Sky, ve které působí i pár desítek čechů. To tajné není. Parametry a hlavně schopnosti však nelze ověřit jinak než praxí. Ta teď probíhá v Sýrii a Rusové si nevedou špatně, ovšem za situace neexistující protiletadlové obrany protivníka. Pozemní vojska jsou kvalitní, ovšem např. stavy moderních tanků T 90 všech versí dosahují cca 1000 kusů. Srovnej s vojsky EU a… Číst vice »

Admirál
Admirál
28. 12. 2015 11:24

Orbán? Podle ovoce poznej strom. – Pustil se do sdělovadel v žoldu neocon. Má u mně plus. – Zdanil megakorporace působící v zemi. Má u mně plus. – V rámci toho, na co má peníze dělá sociální politiku. Má u mně plus. – Jako jeden z nemnoha se postavil pohotově k záplavě migrantů a podnikl v rámci maďarských a evropských zákonů pohotové a účinné kroky. Má u mně plus. – Korporální média mu nemohou přijít na jméno. Jasný ukazatel kvality. Má u mně dvojité plus. – V rámci své politiky se snaží o revanš. V tom se v žádném případě… Číst vice »

orinoko
orinoko
28. 12. 2015 19:13

Odhlednuto od jistych dejinnych konsekvenci , tak mezi Madarem a Cechem neexistuji treci plochy. Naopak … Madari velmi chytre vyuzili sveho Kadara, kdy – kdo nejde proti nam , je s nami … oproti husakismu, kdo nejde s nami , je proti nam … k velmi cilenemu rozvijeni zivnostenskeho stavu, az docili toho, ze se pro nas stali polovicnim Zapadem podobne jako Jugoska. Madarske kulturni stredisko v Praze bylo jednim z nejvetsich v socdemo, a Madari dodnes se citi v Praze jako ryba ve vode. Mnozi se naucili i cesky. Ja znam z madarstiny jen – vilagos ser. A to… Číst vice »

alexithymie54
alexithymie54
28. 12. 2015 23:44

ex-nemo napsal Ovšem popřete-li Trockého, popíráte i celou tu „VŘSR“, kde při převratu Trockij (+Šljapnikov) udělali 90 % veškeré práce. Lenin, schůzový žvanil,se v tu dobu jen vezl. No to snad ne? Člověče vy jste snad spadl z měsíce!!! Trockij byl „otlema“, který prahl po moci a byl ochoten pro to uděláte cokoli i prodat se, což taky učinil-v konkurenci se Stalinem byl slabým odváděn.Toho si byl stsakramentsky vědom Lenin! Na “ pruserove “ pozice v letech 1917-21 byl vždy vyslán Stalin! Časté solichy a dohanecky tam byl Trockij! A ta jeho „osobní“ rivalita,hnus a fuj! Lenin – myšlení a… Číst vice »

alexithymie54
alexithymie54
29. 12. 2015 9:14

Stan napsal Tak, jak to popisujete, to určitě nebylo. Za revoluce a občanské války byl samozřejmě hybnou silou revoluce Trockij. Stalin byl ten úřada v pozadí, a když už se přímo zapojil do nějaké akce, byl to většinou průšvih. Po konci občanské války se to otočilo, k budování jsou potřebné jiné schopnosti než k válčení a rozvratu starého. Po občanské a nakonec i fyzické likvidaci Trockého se přepisovaly dějiny a Trockij byl vyretušován ze všech oficiálních revolučních fotek a filmů. Nechci hájit nebo hanět ani jednoho, ani druhého, ale jejich spor byl z velké části i ideovým sporem o další… Číst vice »