Svět ruskýma očima 282

 

Ramzan Kadyrov se zapřisáhl věrností vlasti a prezidentu

28. prosinec 2014

Vůdce Čečenska vystoupil v Grozném a obrátil se k Čečencům a všem v Rusku na shromáždění čečenských silových struktur. K Putinovi se obracel nejednou a nikdy nebyl odmítnut. Zde je část jeho projevu:

„Přišel čas vědomě si zvolit a my říkáme  celému světu, že jsme bojovou pěchotou Vladimira Putina a pokud přijde rozkaz, my opravdu předvedeme, že tomu tak je. Patnáct let pomáhá Vladimir Putin čečenskému lidu. Nyní jsme s ním a jsou nás desetitisíce, kteří máme speciální přípravu a žádáme ruského národního vůdce, aby nás považoval za dobrovolný speciální oddíl hlavního velitele, který je připraven bránit Rusko.“

Ramzan Kadyrov vysvětlil, že v Čečensku důsledně chápou, že Rusko má řádnou armádu, námořnictvo, letectvo a jaderné síly, ale jsou úkoly, které rozhodují jen dobrovolníci. Silové oddíly jsou schopny na příkaz Putina splnit jakkoliv složitý bojový úkol. Čečenský vůdce hovořil na stadionu v Grozném k přibližně dvaceti tisícům ozbrojených členů silových struktur.

Za připomenutí stojí, že sám Kadyrov řekl novinářům, že si přeje odejít bojovat na Donbas  za zájmy občanů „kteří tam bojují dnes“. Kvůli tomu by byl schopen vzdát se postu vůdce republiky a oznámil, že chce požádat ruského prezidenta, aby jej z ní uvolnil. V rozhovoru řekl, že pokud by Krym a Donbas chtěly žít odděleně od Ukrajiny a připojit se k historické vlasti, není na tom  nic divného. Podle něho obyvatelé Donbasu chápou historii, kdy jejich předci bojovali za vlast a kdy se „dnes fašisti podřídili Západu a řvou svá hesla“. Před tím, 5. prosince, přikázal zahájit trestní řízení a dopravit do Čečenska ukrajinské poslance Jurije Berjozu, Andreje Levuse a Igora Mosijčuka za veřejnou podporu teroristů podílejících se na útoku na Groznyj 4. prosince 2014.

Ramzan Kadyrov bojuje nesmiřitelně s bojovníky na Severním Kavkaze. Při napadení hlavního města republiky bandity vedl osobně protiteroristickou operaci. Zásluhou zkoordinovaných akcí silových struktur byl v Grozném odvrácen teroristický útok podobný tomu v Beslanu. Za to se mu dostalo ocenění.

Převzato z Politikus.ru

***

Čína – Evropa: Nová aliance? (I)

Petr Iskenderov

29. Prosinec 2014

Čína předstihla Spojené státy v hospodářské síle v přepočtu na paritu kupní schopnosti a spěje k tomu, že bude hrát vedoucí roli v mezinárodních sdruženích (BRICS, ŠOS) i ve dvoustranných vztazích. Už v blízké době bude schopna stimulovat hospodářský růst v rozsazích srovnatelných s „kvantitativním uvolňováním“ Fedu.

Amerika se už začíná obávat sbližování Číny, Ruska a některých zemí EU. Pepe Escobar píše: „Přicházejí rozsáhlé změny. Při realizaci projektu ekonomického okruhu „hedvábné stezky“ je vypraven první nákladní vlak z Číny do Madridu. Nová obchodní trasa vede přes Čínu, Kazachstán, Rusko, Polsko, Německo, a Francii do Španělska a tvoří logistický řetěz pro světový obchod. Zahájení trasy z čínského města I-wu do Madridu je počátkem přeměn podstaty geopolitiky a názorná ilustrace možností eurasijské integrace. Strategie čínské hedvábné stezky se realizuje na pozadí prohlubující se spolupráce států BRICS a ŠOS a globální jih si je vědom, že zatímco jsou USA zapleteny do nekonečných válečných kampaní, svět se obrací na Východ.“ Pepe Escobar klade zvláštní důraz na rozvoj rusko – čínské spolupráce ve vojenské sféře a v energetice a ve spojitosti s tím poukazuje na to, že se Rusko  vrací k doktríně kolektivní bezpečnosti v Asii a vytváří mohutnou baštu rusko-čínského strategického partnerství.

Čína se zaměřila na Evropu od roku 2011. Od roku 2008 až do roku 2011 nakupovala na vlně finanční krize evropské firmy, společnosti a nemovitosti. V roce 2011 navrhl Peking Evropě protikrizovou finanční pomoc 100 miliard USD za její určité ústupky. Bylo mezi nimi i zvýšení statusu Číny v MMF a WTO a zastavení embarga na dodávky zbraní pro ni. V současnosti se embargo udržuje vlivem Velké Británie, Švédska a Nizozemí. Kromě uvedené protikrizové půjčky přislíbil Peking otevřít pro evropské zboží své trhy.

Vedení Číny bylo ochotno přijmout od Bruselu i jen jediný ústupek. Nejznámější byla myšlenka zařazení čínského jüanu do t. zv. „měnového koše SDR (měny, kterou MMF uznává za rezervní). V něm je dnes americký dolar, euro, britská libra a japonský jen. Kdyby se tam dostal jüan, měla by Čína v MMF právo veta.

EU odmítla, očividně po konzultacích s USA. Brusel charakterizoval čínský návrh jako „ponižující a nebezpečný“ a navíc začal s další obchodní válkou. V roce 2013 zvýšila Evropská komise dovozní daň na čínské sluneční baterie – z 8,6 na 47,6 %. Bylo to nevýhodné i pro země EU, postihlo to 200 tisíc pracovních míst a 27,2 miliard EUR přidané hodnoty.

V odpověď na akce EK zahájila čínská strana protidumpingové a protidotační opatření týkající se alkoholických nápojů dovážených ze zemí EU s odůvodněním, že Brusel poskytuje svým vývozcům „nezákonné státní subvence“. Zvrátit konflikt se nepodařilo (nebo nechtělo podařit) ani Merkelové, která v Berlíně jednala s novým předsedou čínské státní rady. Slíbila dát do pořádku v rámci EK rozpory ohledně čínských slunečních baterií, ale k ničemu nedošlo. V Evropě měli jasno, že celý spor nebyl zahájen u nich, ale v USA. Poté přibyly na seznam čínských společností, u nichž bylo zahájeno antidumpingové prošetřování dva výrobci telekomunikačních zařízení. Takový vývoj byl pro EU zjevně nevýhodný. Po USA je Čína druhým největším partnerem EU (rok 2013: s USA 483,926 miliard EUR, s Čínou 428,062 miliard EUR). Čína již Ameriku předhání i v dovozu z Evropy.

EU stvrzuje oficiálně ochotu uzavřít s USA všeobecnou obchodní dohodu. Na závěrečném summitu EU za rok 2014 v prosinci  je uvedeno urychlené jednání s USA o uzavření transatlantického obchodního paktu TTIP do konce roku 2015. Tím se má pevně a rychle Evropa připojit k transatlantickému partnerství. Projednávání by mohla zkomplikovat příprava USA na prezidentské volby v roce 2016.

V samotné Evropě zesiluje odpor k této dohodě. Pod peticí, která vyzývá Brusel, aby ukončil jednání s Washingtonem o uzavření TTIP, se v EU podepsalo přes 1 milion lidí. A 1 milion podpisů občanů EU je hranice, při níž je podle Lisabonské dohody z roku 2009 Evropa povinna přihlížet k jejímu obsahu.

Iniciátoři petice se domnívají, že dohoda o transatlantickém partnerství umožní Americe vládnout evropským energetickým trhem a vnutit mu drahý břidlicový plyn namísto ruského přírodního. Šéfové zemí EU zároveň schválili potřebu připravit investiční plán na reindustrializaci evropské ekonomiky v celkové výši 315 miliard EUR.

Převzato z Fondsk.ru

***

Čína – Evropa: Nová aliance? (II)

Petr Iskenderov

Letos se finanční a hospodářská situace Evropské unie nezlepšila. Lepší než nazvat to „negativním ekonomickým pozadím“ by bylo říci, že spojená Evropa došla do určité meze. Podle výzkumů veřejného mínění chce ve Velké Británii odejít z EU 51 % obyvatel. Ve Francii, Itálii a Německu by byla pro odchod více než čtvrtina dotázaných, v Řecku více než třetina a v Nizozemí přes 42 %. Většina dotázaných obviňuje z ekonomických problémů banky a bankéře.

Britský Guardian upozorňuje, že eurozóna je na počátku nové ekonomické krize. Podle nich jsou nejpravděpodobnější problémy v Řecku (není vyloučeno, že z předčasných parlamentních voleb vzejde radikálně levicová vláda). O mnoho lépe na tom není Portugalsko, Španělsko, Itálie a Belgie. Nezmění-li se situace, bude ztracena důvěra podnikatelů i spotřebitelů a bude růst nebezpečí rozložení kreditní politiky (1). O tomtéž hovoří i dokument  Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V říjnu došlo v zemích eurozóny a ve Velké Británii ke zpomalení hospodářského růstu.

V EU je velká nezaměstnanost. V roce 2014 se oproti roku 2013 snížila o 0,4 %. Je to nepatrné celkové snížení na 10,5 %. Přitom v řadě zemí, jako je Belgie, Finsko, Francie, Itálie, Lucembursko, Nizozemí, Bulharsko, Kypr a Malta, narostla. Hlavní negativní okolností je v Německu počátek „technické recese“. Zde čtyři hlavní výzkumné instituty snížily prognózu růstu národní ekonomiky. Byl zaznamenán úbytek množství průmyslových objednávek o 5,7 %, průmyslová výroba se snížila o 4 %. Jednou z příčin je „sankční válka“ proti Rusku. Podle německých expertů bude zpomalení hospodářského růstu dlouhodobé.

Z Německa se recese musí přenést na celou eurozónu, což podle znalců z Deutsche Bank povede ke snížení kursu eura. V roce 2017 může evropská měna klesnout pod 1 USD.

Za takových podmínek řada zemí EU rozšiřuje spolupráci s Čínou a Peking jim jde vstříc. V českém dovozu zaujímá Čína čtvrté místo za Slovenskem a před Ruskem, v maďarském dovozu je třetí (za Ruskem), Polsko a Srbsko má čínský dovoz na čtvrtém místě. Celkově se v roce 2014 zvýšil obrat Číny se zeměmi střední a východní Evropy na 48 miliard EUR, což je o 3,9 miliard EUR více než v roce 2013.

Důležitým mezníkem při upevňování postavení Číny v Evropě se stal třetí hospodářský summit zemí střední a jihovýchodní Evropy a Číny v Bělehradě. Čínská delegace na čele s předsedou Státní rady podtrhla zájem Číny na spolupráci s těmito státy a podpořila „silnou evropskou měnu“.

V Bělehradě se, krom jiného, dohodla stavba vysokorychlostní železniční magistrály Bělehrad – Budapešť s finanční účastí Číny. Ta se má stát důležitým článkem obchodní cesty z ČLR do Evropy. Druhým jejím důležitým úkolem je spojení s řeckým přístavem Pireus, kde má čínský gigant Cosco k dispozici dva terminály. Prozatím jde 80 % čínského obchodu s Evropou námořní cestou. Vedoucí vlád Srbska, Maďarska a Číny  vyhlásili svůj záměr „vytvořit rychlou pozemní a námořní cestu s vysokorychlostní železnicí Budapešť – Bělehrad (ukončení prací v roce 2017) a s řeckým přístavem Pireus (2).

Čínský premiér řekl, že jeho země má „dostatečné rezervy, aby mohla reagovat na potřeby zemí východní Evropy“. Jednalo se o poskytnutí další čínské půjčky za výhodných podmínek na 7 miliard USD. Před tím, v roce 2012, na obdobném summitu ve Varšavě, se dohodlo otevření čínského kreditu ve výši 10 miliard EUR.

Ve Střední a Východní Evropě nyní přijímají půjčky především Maďarsko a Srbsko (miliardy EUR). Polsko získalo v roce 2013 půjčku 300 milionů EUR, Rumunsko 114 milionů EUR a Černá Hora má dostat půjčku 687 milionů EUR na financování účasti na stavbě dálnice. Peking zároveň podepsal předběžnou dohodu s Bosnou a Hercegovinou na část dálnice na jejím území v délce 62 km. Účelem je vytvoření integrované balkánské přepravní infrastruktury. Krom přepravních terminálů v Pireu byl při summitu v Bělehradě slavnostně otevřen nový 1,5 km dlouhý most přes Dunaj, který stál 136,5 milionů EUR. Je to první výsledek realizace čínských infrastrukturních projektů v Evropě.

Odkazy uvedeny u originálu

Převzato z Fondsk.ru

***

Politolog: Rusko má čím odpovědět Západu

3. Leden 2015

Nový rok je ve znamení eurasijské integrace, což povede k oslabení USA na kontinentě. Washington bude dále tlačit na Rusko, jenže to má dostatek ekonomických nástrojů na odpověď. Takový je názor politologa a novináře Pepe Escobara. Ten v článku zveřejněném agenturou Sputnik poukázal na základní skutečnosti – ukazatele Ruské federace a USA: „státní dluh Moskvy za rok 2013 je jen 13,4 % HDP, zahraniční dluh Washingtonu je ohromných 74 % HDP. Rozpočtový deficit USA je 4 % HDP, zatímco Rusko má jen 0,5 %.“

„Výkyvy ruské měny nejsou způsobeny základními ukazateli, ale následkem útoku USA, EU a ropných derivátů.“

„Problém Západu spočívá v tom, že financování ruské ekonomiky je více vázáno na základní ukazatele, než u ekonomiky americké, což ruskou činí odolnější stresům.“

„Obranná strategie Moskvy není už tak špatná. V klíčové sféře – v energetice – má problémy Západ a nikoliv Rusko. Nechce-li EU kupovat to, co nabízí Gazprom, bude mít velké nepříjemnosti.“

„K řešení současných problémů v ekonomice musí Rusko nezbytně snižovat závislost na zahraničních trzích. Při nastavení nástrojů pro odpověď na hospodářský nátlak Západu je takový scénář vývoje krajně pravděpodobný.“

„Nezapomeňme, že Rusko může vždy zavést moratorium na splácení zahraničního dluhu v částce před 600 miliard USD. To otřese světovým bankovním systémem do základu. Realizací takového scénáře začne blahobyt EU a USA mizet.“

Escobar míní, že hospodářská válka Bruselu v podstatě nemění situaci, neboť Rusko „kontroluje přibližně 25 % světových zásob ropy, přičemž situace v ostatních regionech se zásobami je krajně nestabilní.“

„Evropa dělá vše co je v jejích silách, aby se odřízla od nejnadějnějšího dodavatele uhlovodíků, pobízeje tak Moskvu přeorientovat se na Čínu a ostatní asijské trhy.“

„Nyní si představte Rusko a Čínu, které vytvoří měnovou unii, jejichž valuta je kryta zlatem a přírodními zdroji, v roli alternativy k neúspěšnému modelu „dluhové demokracie“. Hlavní směřování se nezmění: USA, třeba pomalu, ale budou postupně vytlačeni z eurasijského prostoru.“

Převzato z Topwar.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
87 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
4. 1. 2015 17:04

Za připomenutí stojí, že sám Kadyrov řekl novinářům, že si přeje odejít bojovat na Donbas za zájmy občanů „kteří tam bojují dnes“. Kvůli tomu by byl schopen vzdát se postu vůdce republiky a oznámil, že chce požádat ruského prezidenta, aby jej z ní uvolnil. – ty woe, a co by tam dnes delal, zarval jako Batman ? mistama mi fakt prijde, ze tomu Kremlu sezere vsechno…skoda, vypadal na komplexniho atamana, ktery jako by mistama takticky schvalne matl…no urcite bude mit obrad, ktery Grozny do te doby nezazil. ..

peter.
4. 1. 2015 17:49

fajt napsal
zarval jako Batman ?

Strelkov okomentoval vraždu Bednova ako pokus o vyvolanie nepokojov medzi povstalcami,čo následne bude označené za protinárodnú vzburu a to umožní likvidáciu opolčenia.(Antifašist)
Zaujalo ma,ako málo pozornosti venujú oficiálne ruské médiá aktuálnej situácii na Donbase.

lomikel
lomikel
4. 1. 2015 18:18

no to neni za tak divne ale o poslednich udalostech (bojich mezi opolcencci) neni nic ani na http://vineyardsaker.blogspot.sk/
coz me prijde divnejsi, nez ta ruska media

Sio
Sio
4. 1. 2015 18:56

Irena napsal

http://politikus.ru/articles/39520-orbanu-gotovyat-sudbu-yanukovicha.html

No, něco asi tak v rangu toho, co tu předvedli ti nešťastníci s červenými kartami.

orinoko
4. 1. 2015 19:02

Závidím všem, kteří mají jasno … ve všem.

http://www.zvedavec.org/komentare/2015/01/6281-usa-nemohou-zacit-na-ukrajine-velkou-valku.htm

Chytrých tu je , jak opic ve stádu , ale málo těch, kteří dokáží zvednout – obrazně řečeno – aspoň prdel od compu.

Čížek je příšerný sajrajt. Hmotařský sýček. Každé ráno leze do chrámu konzumu, aby se přesvědčil, že mu někdo nevyčoroval rohlíky. A pak sedne ke compu.

orinoko
4. 1. 2015 19:24

John Hellstrem, Wellington
…“Neděle, 4. ledna 2015, 20:12:24 | Souhlasím | Nesouhlasím | +2
nad jeho smrti je nejvice pohorsen Kyjev a USA
rozvracet podstive separatisti a bojovnici
za svobodu vlasniho lidu se nema“ …

peter.
4. 1. 2015 19:31

Zobrali si celý národ za rukojemníkov a celkom bez zábran ho okrádajú.Čo je to za národ keď toto znáša od postpubertálnych smradov a nedokáže ich umravniť?

orinoko
4. 1. 2015 19:41

Na Novinkach se kupodivu projevuje menší míra čského sýčka a defétisty než tady . Na hrdinných OM. …“Neděle, 4. ledna 2015, 19:18:00 | Souhlasím | Nesouhlasím | +19 Ukrajina je nejbídnější stát ze všech postovětských zemí a není divu, že se v té anarchii lidé bouří, když na jedné straně vidí superzloděje, kteří neskutečně bohatnou a na druhé neskonalou bídu. Putin k tomu všemu přišel jak slepej k houslím. Krym žádal o připojení a nevyhovět by bylo to samé jako nepodat tonoucímu ruku. V dnešní době žádná země nevydělá na teritoriálním připojení jakéhokoliv území. Dnes se okupuje pokrokověji. Území se… Číst vice »

lomikel
lomikel
4. 1. 2015 19:48

orijonoko vy jste politruk jak vysitej, na trudomyslnost lepsi nez mic a zertovny prevlek …
:)

fajt
4. 1. 2015 20:32

toz tak v tom pripade zapomenme, co Putin rikal vse o Novorossii, von to v podstate nemyslel vazne, je to preci jenom clovek a reci se valdajske vedou a voda stale tece z vrchu dolu a lidi to nakonec tak nejak poberou a verchuska to zase v azurku ustoji. ..)

Sio
Sio
4. 1. 2015 20:42

fajt napsal

toz tak v tom pripade zapomenme, co Putin rikal vseo Novorossii, von to v podstate nemyslel vazne, je to preci jenom clovek a reci se valdajske vedou a voda stale tece z vrchu dolu a lidi to nakonec tak nejak poberou a verchuska to zase v azurku ustoji. ..)

A co jako říkal? Že si svobodu musejí vybojovat sami?

hudryper
hudryper
4. 1. 2015 20:47

fajt napsal zapomenme, co Putin rikal vse o Novorossii, von to v podstate nemyslel vazne Generálové se vždy připravují na minulé války,dovolil jsem si zde přetisknout z článku “ O válkách“ na Leva-net.webnode.cz Podstata spočívá v tom, že po zakončení války se nová bojová technika projektuje pro taktiku a strategii, které zvítězily v minulé válce; v souladu s normami té taktiky a strategie se vede i bojová příprava. A mezitím vědecko-technický pokrok pokračuje a odkrývá nové možnosti vedení bojových operací. Ale ty možnosti se nerealizují do začátku nové války ani v rozvoji velké části techniky, ani v rozvoji taktiky a… Číst vice »

Irena
4. 1. 2015 20:48

http://politikus.ru/articles/39568-kompleks-voenno-promyshlennoy-nepolnocennosti.html

To je něco pro chlapi, co umějí rusky. Hořký výčet (pro Ukrajince a vizitka jejich „nězaležnosti“), musím říci…
Mimochodem, my bychom při tom srovnání s rokem 91 určitě nedopadli lépe.

orinoko
4. 1. 2015 20:50

Svojí vlastní míru obecného skepticismu jsem vždycky považoval za docela výkonostní limit. Ale byl to hrubý omyl. Tolik zaburalého českého defétismu, jako je na OM v tzv. diskusi, snad nejde nalézt na celém „českém“ webu. Český opruzený defétista si nárokuje veškerou svobodu pro svůj terč kromě jediného: Aby se sám stal onou kritizovanou konstantou, která rozhodne doopravdy ale úplné a naprosté hovno. Český diskusní defétista je vlastně taková česká mediální socka, jež se ničím neliší od pravicových imbecilů, kteří mají hromadně také ve všem jasno. A nejvíce pak v povinném optimismu. Malé shrnutí výdobytků českých mediálních defétistů. 1/ Syrský Asad… Číst vice »

fajt
4. 1. 2015 20:50

Sio napsal
A co jako říkal? Že si svobodu musejí vybojovat sami?

von toho rikal podstatne vice, ale ja jsem taky jenom clovek a taky ( radeji) zapominam…a vono, kdo to byl donbasky Batman, a co to je takoe Novorossia, jsem o nich v zivote neslysel. ..)

zajoch
4. 1. 2015 20:58

Mluvčí horní komory ruského poarlamentu Valentina Matvijenková promluvila o výsledcích roku 2014: Tento rok byl skutečně neobvyklý, nebyl jednoduchý, ale velmi zajímavý, velmi výživný, velmi plodný. Všichni máme v paměti skvělé provedení zimní olympiády a vítězství našich olympioniků. Je samozřejmě historická událost sjednocení Krymu s Ruskem. Bezpochyby také ratifikace dohod o vytvoření Eurasijského ekonomického svazu, i to je skutečná historická událost. Vytvoření jednotného Nejvyššího soudu, jehož zkompůletování je v kompetenci Horní komory a my jsme hodně udělali pro reorganizaci, pro upevnění personální sestavy Nejvyššího soudu a probírali jsme osobně každou kandidaturu. Schvalování rozpočtu ve velmi složité době, při přijetí vyváženého… Číst vice »

orinoko
4. 1. 2015 21:01

Jdi , a vezmi to konečně do ruky sám. Je to jak u opičáka v králíkárně. Kolik máš svodek k dispozici , co se kde děje , abys takhle donekonečna žvanil? Máš jenom jedno – zprostředkovanou informaci, kterých má Putin tisíce. Ty chceš válku! Ale to musíš říct na plné pecky! A tvojí válku má vybojovat Putin. Katastrofa českého zápecnického hňupa. Český defétista si přeje čistá vítězství pro svůj vlastní postoj. Všechno je ale přitom jen dost nevzhledná bramboračka. Opolčenci nevítězí a Putin neplní , co pravil. Začínám se děsit těchto „zásadových“ týpků , jejichž ortodoxnost začíná sloužit přesně té… Číst vice »

Béda
4. 1. 2015 21:12

orinoko napsal Svojí vlastní míru obecného skepticismu jsem vždycky považoval za docela výkonostní limit. Ale byl to hrubý omyl. Tolik zaburalého českého defétismu, jako je na OM v tzv. diskusi,snad nejde nalézt na celém „českém“ webu. Český opruzený defétista si nárokuje veškerou svobodu pro svůj terč kromě jediného: Aby se sám stal onou kritizovanou konstantou, která rozhodne doopravdy ale úplné a naprosté hovno. Český diskusní defétista je vlastně taková česká mediální socka, ježse ničím neliší od pravicových imbecilů, kteří mají hromadně také ve všem jasno. A nejvíce pak v povinném optimismu. Malé shrnutí výdobytků českých mediálních defétistů. 1/ Syrský Asad… Číst vice »

Sio
Sio
4. 1. 2015 21:14

fajt napsal
von toho rikal podstatne vice, ale ja jsem taky jenom clovek a taky ( radeji) zapominam…a vono, kdo to byl donbasky Batman, a co to je takoe Novorossia, jsem o nich v zivote neslysel. ..)

Hmm … nepamatujete si. Takže ani sám nevíte, o čem mluvíte? Neboli zapomeňte na Putinovy projevy o tom, co si nepamatuji. :-))) Jsem netušil, že si tak libujete v paradoxech. Vlastně jste veselá kopa, musím uznat.

fajt
4. 1. 2015 21:14

no jiste, do boje za pany bojovat – tak senilni jeste nejsem, to nechavam uzitecnejsim a lepe proinformovanejsim. ..)

Sio
Sio
4. 1. 2015 21:20

Jo, ten defétismus je opravu s podivem. Emotivní reakce ne nedostatečné informace. A opravdu. Od mantinelu k mantinelu. Tedy někdy mi to tak připadá. Stále mě to napadá, ale zatím jsem to tu nenapsal. Podožďom, uvidim.

fajt
4. 1. 2015 21:26

Sio napsal
Hmm … nepamatujete si. Takže ani sám nevíte, o čem mluvíte? Neboli zapomeňte na Putinovy projevy o tom, co si nepamatuji. :-))) Jsem netušil, že si tak libujete v paradoxech. Vlastně jste veselá kopa, musím uznat.

no vidite a mate po problemu, staci se jenom zatlemit a osli pukrle udelat … dam si na vas jedno maly ( ale drahy) toceny ( to muzu a si to i pamatuju … a rad). ..)

peter.
4. 1. 2015 21:38

orinoko napsal Jdi , a vezmi to konečně do ruky sám. Je to jak u opičáka v králíkárně. Kolik máš svodek k dispozici , co se kde děje , abys takhle donekonečna žvanil? Máš jenom jedno – zprostředkovanou informaci, kterých má Putin tisíce. Ty chceš válku! Ale to musíš říct na plné pecky! A tvojí válku má vybojovat Putin. Katastrofa českého zápecnického hňupa. Český defétista si přeje čistá vítězství pro svůj vlastní postoj. Všechno je ale přitom jen dost nevzhledná bramboračka. Opolčenci nevítězí a Putin neplní , co pravil. Začínám se děsit těchto „zásadových“ týpků , jejichž ortodoxnost začíná sloužit… Číst vice »

peter.
4. 1. 2015 21:52

Už len pripomienku.Šanca na vytvorenie Novoruska unikla pod Mariupoľom,po vyhlásení tzv.peremiria.

hudryper
hudryper
5. 1. 2015 7:48

Irena napsal Zeman Zdravím Vás ,paní Ireno , a dovolím si doplnit. Zase je každému,kdo se tím seriozně zabývá jasné, že je Zeman na českém politickém hnojišti přítomen ve vysokých gumovkách a dobrých pár kroků vpředu. To nejen v tomto případě,ale vlastně stále. Prostředky,které si ke komunikaci s novinářskou stokou a pravdoláskaři vybírá nechme stranou,je tady sám a jak se říká : „mnoho psů,zajícova smrt“. Jeho výjezdy mezi mimopražský lid jsou zaslouženě úspěšné a co je na tom nejlepší – je skutečnost, že opravdu umí oslovit mladou vysokoškolskou generaci, což je možno nejlépe ilustrovat na videu z jeho vystoupení na… Číst vice »

Béda
5. 1. 2015 8:19

hudrayper,

já bych nad Zemanem moc nejásal. Chová se velice rozporuplně. Na jednu stranu kvituji jseho stanovisko k občanské válce na Ukrajině a ke kyjevskému nacismu, racionalismus ve věci protiruských sankcí, na druhou stranu jsou pro mně zcela nepřijatelná Zemanova stanoviska k válkám NATO, k Íránu, jednostrannost v palestinsko-izraelské otázce, jeho slepota když se vyhraňuje proti islámské migraci do Evropy ale její hlavní důvod – války rozdmíchané NATO v islámských zemích obhajuje. Jeho prezentace na veřejnosti jako politické hlavy státu raději ponechám bez komentáře. V tomto ohledu působí jako politická rarita a sám nabíjí svým politickým nepřátelům zbraně.

fajt
5. 1. 2015 8:43

ale co Rusku vzdycky slo, byla likvidace vlastnich ( po vetsinu nejschopnejsich) lidi – vzpominam na ruske velitele a nacelniky ( nektere z nich i siloviky) a rikam si, jestli bych chtel, aby mi veleli ( to co oni delali a delaji i v politicke a obcanske rovine), tak musim poctive pripustit, ze ne. ..)

Petrpavel
Petrpavel
5. 1. 2015 8:44

Bédo, taky nad Zemanem jenom nejásám, konečně ani jsem ho ve druhém kole nešel volit – nějak mi to tehdybylo jedno, teď už mě to mrzí. Ale nesmíme být přílišnými idealisty, taky bych nejradši viděl na Hradě Filipa, ale ten nemá u nás šanci, a i kdyby měl, a projevil skutečně komunistické názory, tak by ho co nevidět zavřeli (něco jako kauza Rath). A vy, a mnozí zde, asi by jste Filipa nepodpořili, což jenom dokumentuje jedno : kdyby měl Zeman všechny názory jako my NIKDY by se na Hrad nedostal! Taková je prostě v ČR voličská realita. Zaplaťbůh v… Číst vice »

peter.
5. 1. 2015 8:50

Ešte jedna možná príčina zavraždenia Bednova – Vyvolanie protiputinovského majdanu v Moskve.
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/01/05/hrochovy-denni-ruske-preklady-dnes/

fajt
5. 1. 2015 9:13

peter. napsal

Ešte jedna možná príčina zavraždenia Bednova – Vyvolanie protiputinovského majdanu v Moskve.
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/01/05/hrochovy-denni-ruske-preklady-dnes/

a nebo vyvolani protiputinovskeho majdanu za podpory Putina – mozna toho ma uz taky dost, gor po poslednich reakcich jeho primych podrizenych, blizkych oligarchu, soudruhu z rozvedky a cert vi koho … ale i tak na jaderny holokaust to nevypada, na to se maj soudruzi internacionalni kapitalisti moc radi. ..)

hudryper
hudryper
5. 1. 2015 9:49

Béda napsal hudrayper, já bych nad Zemanem moc nejásal. Chová se velice rozporuplně. Na jednu stranu kvituji jseho stanovisko k občanské válce na Ukrajině a ke kyjevskému nacismu, racionalismus ve věci protiruských sankcí, na druhou stranu jsou pro mně zcela nepřijatelná Zemanova stanoviska k válkám NATO, k Íránu, jednostrannost v palestinsko-izraelské otázce, jeho slepota když se vyhraňuje proti islámské migraci do Evropy ale její hlavní důvod – války rozdmíchané NATO v islámských zemích obhajuje. Petrpavel : Vůbec by na Filipovi nevadilo,že zastává funkci předsedy KSČM, vadil by mi na něm naprostý nedostatek charisma a jeho postoje poslušného ,byť pro mnohé… Číst vice »

fajt
5. 1. 2015 10:22

http://www.lidovky.cz/cesti-zpravodajci-tusili-anexi-krymu-dostali-za-to-vyznamenani-pwt-/zpravy-domov.aspx?c=A150104_192819_ln_domov_ele – to me poser, oni si v cezkem zpravodajskem buzinci zase rozdavali plisky a mergle – tahle ober hladova zed za miliardy s nepotickymi pajaci, kteri radi podrzi kdejake vladni pussy se placaji po hrudi … bodejd by je nejaka valecna cholera zkolila ( a brigadniho zpravodajce Novy Sandora poslat na Ukrajinu … a zadarmo). ..)

Petrpavel
Petrpavel
5. 1. 2015 10:30

hudryper : charisma mají jistě i Kalousek a Schw. – pro jistou nemalou skupinu. Ale byli by dobrými prezidenty? Důležité jsou pro mě názory. Poslušný Filip? Nevím, neznám ho jinak než z medií, možná máte pravdu, možná bychom se ale divili jak by ho dokázalo nějaké vítězství (ono udržovat se dvacet let stále na svých deseti procentech není moc povzbuzující) nakopnout. Možná taky ne. Ale stále říkám : já bych to zkusil. Foldyna je na tapetě hned po Rathovi, „naštěstí“pro něho nemá podporu ani ve své straně (stejně jako ji bohužel neměl Paroubek poněvadž šel po „šibalech“ ve své straně),… Číst vice »

Sio
Sio
5. 1. 2015 10:31

fajt napsal
no vidite a mate po problemu, staci se jenom zatlemit aosli pukrle udelat … dam si na vas jedno maly ( ale drahy) toceny ( to muzu a si to i pamatuju … a rad). ..)

Jo, s vámi mám problém skutečně vyřešen. Dejte si dvě a klidně velký, nešetřete na sobě. Hlavně si nezapomeňte doma drobné. ;-)

Sio
Sio
5. 1. 2015 10:38

Béda napsal hudrayper, já bych nad Zemanem moc nejásal. Chová se velice rozporuplně. Na jednu stranu kvituji jseho stanovisko k občanské válce na Ukrajině a ke kyjevskému nacismu, racionalismus ve věci protiruských sankcí, na druhou stranu jsou pro mně zcela nepřijatelná Zemanova stanoviska k válkám NATO, k Íránu, jednostrannost v palestinsko-izraelské otázce, jeho slepota když se vyhraňuje proti islámské migraci do Evropy ale její hlavní důvod – války rozdmíchané NATO v islámských zemích obhajuje. Jeho prezentace na veřejnosti jako politické hlavy státu raději ponechám bez komentáře. V tomto ohledu působí jako politická rarita a sám nabíjí svým politickým nepřátelům zbraně.… Číst vice »

Sio
Sio
5. 1. 2015 10:50

peter. napsal

Ešte jedna možná príčina zavraždenia Bednova – Vyvolanie protiputinovského majdanu v Moskve.
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/01/05/hrochovy-denni-ruske-preklady-dnes/

Není to zrovna jednoduché, že?

petr
petr
5. 1. 2015 11:03

Sio napsal
Bédo, vy jste nenapravitelný idealista. Řekněte už konečně, komu lepšímu podle vás zasedl Zeman místo. V případě, že o nikom lepším nevíte, snad by bylo potřeba požádat kardinála Duku, aby seslal nějakého anděla.

A třeba Oskar Krejčí ?

Béda
5. 1. 2015 11:08

Sio napsal Bédo, vy jste nenapravitelný idealista. Řekněte už konečně, komu lepšímu podle vás zasedl Zeman místo. V případě, že o nikom lepším nevíte, snad by bylo potřeba požádat kardinála Duku, aby seslal nějakého anděla. Jábych měl skvělé kandidáty, ale ti bohužel nekandidovali, kupř. Kprof. Kellera, I. Švihlíkovou, I. Davida. Z toho co kandidovalo, byl asi Zeman nejlepší volbou, protože alespoň částečně obhajuje české ekonomické zájmy. I když podporuje vstup do NATO a akce NATO, diktát eurobrusele, je necitelný technolog moci, v některých ohledech si protiřečí, jeho morální principy v politice stojí na vodě etc… Ostatní nenabízeli ani to hájení… Číst vice »

peter.
5. 1. 2015 11:48

Sio napsal
Není to zrovna jednoduché, že?

Sio
Verte mi,že je dobré pri hodnotení možného vývoja nejakého deja o ktorom neviete ako dopadne,počítať aj s najhoršou variantou.Ak príde,neprekvapí vás.Každá iná bude lepšia a čiastočne alebo celkom vás uspokojí.To nie je defétizmus.To sú životné skúsenosti.

Sio
Sio
5. 1. 2015 12:07

peter. napsal Sio Verte mi,že je dobré pri hodnotení možného vývoja nejakého deja o ktorom neviete ako dopadne,počítať aj s najhoršou variantou.Ak príde,neprekvapí vás.Každá iná bude lepšia a čiastočne alebo celkom vás uspokojí.To nie je defétizmus.To sú životné skúsenosti. S tím naprosto souhlasím. Ale počítat s ní není totéž, jako ji brát za nejpravděpodobnější nebo definitivní. Sám často používám při analýze metodu CNSS (co nejhoršího se může stát). Většinou, pokud si to člověk přebere, zjistí, že je to lepší, než si myslel. A skoro vždy se dá najít pár způsobů, jak se nejhorší variantě vyhnout. Ale vždy mohou nastat a… Číst vice »

Sio
Sio
5. 1. 2015 12:22

Béda, Petr: Krejčí, Keller, Švihlíková, David jsou jistě zajímaví myslitelé, i když vyznamově bych je nestavěl na stejnou úroveň. Ale to může být subjektivní. Sám bych favorizoval Jana Kellera. Oskar Krejčí je také osobnost, ale jeho schopnost manipulovat s davem (naprosto nezbytná pro vyhrání voleb a udržení se při moci) není tak výrazná jako u Kellera. Doufám, že ten jednou kandidovat bude. Zatím by to asi ani on nevyhrál. ALe za 5 – 10 let .. kdoví? Co se týče Davida a Švihlíkové, jsou to spíše publicisté, občas nějaká přednáška nebo stávka. Ale hodně bych se divil, kdyby dokázali přesvědčit… Číst vice »

peter.
5. 1. 2015 12:30

Sio napsal
le počítat s ní není totéž, ja

V prípade Bednova som uviedol tri možnosti.A jedna horšia ako druhá.Problém je,že nikto neuviedol inú,optimistickejšiu verziu.Myslím,že na fóre kde sa diskutuje,je slovný zvrat “ počkáme ako sa to vyvinie,nerobme unáhlené úsudky“nenáležitý,lebo zabíja diskusiu.Každému diskutérovi je predsa jasné,že jeho názor môže ovplyvniť diskutovanú tému asi tak ako prdnutie do mora vyhynutie koralov pri Austrálskom pobreží.Diskutujeme kvôli sebe(aspoň tak to beriem ja) a diskusia by mala podľa mňa byť niečím ako brainstorming, ktorý každého diskutujúceho niečím obohatí.

zajoch
5. 1. 2015 12:42

Zaujala mne zde diskuse kolem lepšího prezidenta než zrovna máme. Zeman samozřejmě není výlupek všech ctností, ovšem mi se zdá, že právě jeho vlastnosti se hodí pro křeslo, které má. On prezident, který je čestný, vždy pravdomluvný, dobrotivý, tak ten většinou pohoří, ne-li je dokonce krutě zlikvidován. Vzpomeňte jen na humanisticky vystupující dva prezidenty, Patrice Lumumbu a Salvadora Allendeho, jak dopadli. To jak se Zeman vyjadřuje ještě neznamená, že si to tak přeje. On přece ví, že jestli se obejme s Netanjahuem nemusí znamenat, že mu ve skutečnosti půjde na ruku. Musí kličkovat, uhýbat, tam kde nejde o nic jiného… Číst vice »

Béda
5. 1. 2015 12:57

zajoch, no já tedy nevím. Obvykle s vámi souhlasím, tentokrát ne. Při Zemanově nevyzpytatelnosti a principiální neukotvenosti bych se vůbec ničemu nedivil. Ještě si vzpomínám na onu tiskovku, na kterou se vloudila jistá občanka- místní politička z (tuším) z Kyjeva. Zeman tehdy seděl vedle Schultze. Tas paní požádala o slovo a začala popisovat co se o „demokratickém“ Majdanu dělo v Kyjevě. Zeman, kterému její povídání před veřejností nešlo do not ji zpražil tím, že není novinářkou a nemá tudíž co povídat na tiskovce. Taky si vzpomínám jak omlouval puč v kyjevě tím, že prý Janukovyč slíbil podpis asociační dohody, slib… Číst vice »

Béda
5. 1. 2015 13:18

dovětek: ta Ukrajinka mu tehdy popisovala praxi nacistů v kyjevě. Tehdy to nechtěl vidět a umlčel ji. Dneska začíná vidět v pochodech neonacistů možné projevy nacismu.