Svět ruskýma očima 288

 

K čemu je Ukrajině čínská letadlová loď

Andrej Michajlov

8. Únor 2015

Jedno z ukrajinských medií se ostře obořilo na Čínu kvůli nákupu ukrajinské letadlové lodi Varjag před dvaceti lety. Prý byli Ukrajinci oklamáni.

Historie prodeje Varjagu je následující. Čínský podnikatel od Ukrajiny koupil nedostavěný Varjag, pocházející ze sovětského období a sliboval, že na něm vybuduje kasino s hospodami a hotely. Tehdy Čína získala svou první letadlovou loď Ši Lan.

Varjag měl počátky v roce 1985, šlo o druhou letadlovou loď projektu 1143.6. Po rozpadu Sovětského svazu po roce 1992 se dostal do majetku Ukrajiny, ale kvůli hospodářským těžkostem se dal v roce 1998 „k ledu“. Číňané jej koupili za několik milionů dolarů, dotáhli jej a dostavěli jako bojovou loď.

Ukrajinská novinářka uvádí, že Číňané nejprve slibovali využít loď pro mírové účely, ale jakmile ji dostali, udělali z ní pýchu národního loďstva. Podnikatel Chu Cin Pin udělal první kroky k nákupu Varjagu v červnu 1996, přičemž v Kyjevě otevřel společnost zaměstnávající 12 námořních inženýrů. Ukrajinská vláda si při prodeji dala podmínku, že loď nesmí být užita k vojenským účelům, což podnikatel přislíbil s tím, že se stane největším plovoucím kasinem v Macau. V té době bylo Macao ještě portugalskou kolonií.

Dále novinářka píše, že v lednu 1988 sebral podnikatel 2 miliony dolarů v hotovosti i v papírech a vydal se na Ukrajinu. Ten nyní uvádí, že dolary předal vedení loděnice a popil s nimi vodku. V noci po zaplacení prý přistál na palubě neznámý vrtulník a proto druhý den raději odeslal 40 tun dokumentace do Číny. Tolik z ukrajinských stránek Ukrinform.ua .

Jihovýchodní Asie se obohatila nejen Varjagem. Tolik se toho dělo na Ukrajině i v celém postsovětském prostoru v bouřlivých devadesátých létech. Vzpomíná se na námořní šarvátky v polovině devadesátých let, kdy bylo několik bývalých sovětských malých letadlových lodí v podstatě ukradeno a za babku prodáno do jihovýchodní Asie.

V roce 2011 byla letadlová loď Kyjev přebudována na luxusní hotel i s prezidentským apartmá za přibližně 15 milionů USD.

První podobným zábavním komplexem se stala sovětská letadlová loď Minsk, prodaná Korejcům a jimi zase Číně. Dnes stojí v čínském přístavním městě Šenžen.

Ukrajina se shání po dávno neexistujícím Varjagu – potřebuje se zavděčit USA. Proč to Ukrajinci vytáhli na světlo? V Rusku nikoho ani nenapadne naznačovat Číně něco o svých dřívějších lodích.

Jeden čerstvý citát z Ukrajina.ru: „Existuje celkové soupeření mezi Čínou a USA o světovou hegemonii, v němž je Rusko vystaveno útokům ze strany USA a jejich velitelů hlavně proto, že Washington vidí v Rusku spojence Číny. … V tomto století bude Rusko nejbližším spojencem a partnerem nového světového hegemona, což mu nepochybně umožní zaujmout vedoucí postavení ve světě. Loutkám Američanů v ukrajinské vládě by se mělo připomenout, že „otroci se do ráje nepouštějí“.

Dnes jsou čínské námořní síly druhé po amerických. Ještě v roce 2000 američtí analytici vypracovali dokument Asia – 2025, v němž rozebírali scénáře ozbrojeného konfliktu USA a Číny. Podle hodnocení amerických válečných odborníků může Čína nyní zaútočit na USA, neboť její vojensko – ekonomický potenciál zřejmě převyšuje USA.

Američtí vojáci pochopili, že k modernizaci a posílení válečného námořnictva přistoupil Peking po bombardování svého velvyslanectví v Bělehradě v roce 1999. … Držení vlastních letadlových lodí jasně ukazuje ambice Číny v Tichém oceánu. A to je teprve začátek.

Ukrinform je jedno z mála ukrajinských vydání v několika jazykových verzích, mimo jiné i v čínštině. Mnohojazyčné stesky Ukrajiny, že je nevinná, když prakticky zadarmo předala téměř dohotovenou loď Číně, vypadají spíš jako ospravedlňování své viny před USA. U nich už Ukrajina prosí nejen o sušenky, ale i o peníze a zbraně.

Převzato z Pravda.ru

***

Dayton pro Ukrajinu

Petr Iskenderov

13. Únor 2015

Jednání v Minsku zanechává blok neřešených problémů. Hlavním z nich je přístup k určení statusu teritoria, které jedni považují za oddělenou Doněckou a Luhanskou oblast a pro druhé je to Doněcká lidová republika a Luhanská lidová republika. Vypadá to, že by zde mezinárodní společenství mohlo využít zkušenost Daytonské mírové dohody z roku 1995. Na Ukrajině je použitelnost tohoto modelu očividná.

Na rozdíl od jiných vzorů pro řešení konfliktů spojuje v sobě daytonský model účinné prostředky „rozvodu zemí“ a operativní realizaci nových ústavních principů výstavby státu. Podle něho byla Bosna a Hercegovina rozdělena na dva rovnoprávné státní útvary – Republika srbská a Federace Bosny a Hercegoviny, se svými prezidenty, parlamenty a vládami. Nad nimi pak kolektivní Prezidium, v němž je po jednom zástupci muslimů, Srbů a Chorvatů, kteří se rozhodují na základě konsenzu. K této zvláštnosti se vyjádřil tehdejší náměstek minstra zahraničí Igor Ivanov: „Hlavní úspěch: po prvé se podařilo všechny strany konfliktu dovést k přímému dialogu. Poprvé se podařilo domoci se od nich přijetí nikoliv dílčích řešení, ale celého balíku dojednání.“

„Daytonská“ BaH má málo společného se stejnojmennou republikou v bývalé Jugoslávii i s jakýmkoliv jiným evropským státem. Zvláště to dělá model přizpůsobivý k místním podmínkám a současně mu umožňuje do budoucna transformaci buď k větší unifikaci státu, nebo k jeho mírovému rozdělení. Bezprecedentní právo Vysokého představitele mezinárodního společenství, obdařeného mimořádnými (bonnskými) pravomocemi a Rady pro plnění mírové dohody za účasti států – garantů umožňuje mít situaci pod kontrolou se zárukami před jednostrannou revizí původních principů ve prospěch zájmů kterýchkoliv domácích nebo zahraničních sil.

Dále daytonský model předpokládá rozmístění velkých mezinárodních mírových sil (několik desítek tisíc, nejprve jako síly IFOR a poté SFOR) nejen kolem hraničních čar rozdělených zemí, ale na celém území státu. Tak lze zabránit otevření nových bojových linií. To je potřeba udělat na Ukrajině, i když zde je více zemí „zainteresovaných“, než tomu bylo v devadesátých letech na Balkáně.

Daytonský model poskytl státnímu uspořádání bezprecedentní právo pro jednotlivé státotvorné subjekty vstupovat do speciálních vztahů se sousedními (příbuznými) státy. Termín „konfederativní vztahy“ v Daytonských dohodách není, ale teoreticky nebyla vyloučena možnost u formálně jednotného státu ke spojení jednotlivých států, z nichž se skládá, se zeměmi sousedními Tak v případě Ukrajiny by mohlo dojít ke spojení Donbasu s Ruskem, Zakarpatí s Maďarskem a Bukoviny s Rumunskem. Kdyby taková možnost byla zakomponována do textu mírové dohody, mohl by být vyřešen bolavý problém celistvosti Ukrajiny bez války, propagandy a prázdných deklarací mezinárodně právní cestou.

Široký a pružný rámec daytonského modelu umožňuje dobudovávat jej vzhledem k ukrajinským reáliím. Jde především o aktivnější pochopení monitorovacích mechanismů OBSE, které jsou vyzkoušeny zejména při mírových procesech v Zakavkazí.

Převzato z Fondsk.ru

***

Média: Slováci si nepřejí bojovat za NATO na východě Ukrajiny

15. Únor 2015

Přes všech dohody o příměří bojují tisíce cizích vojáků proti opolčencům v Donbase. Jenže lidé za NATO bojovat nechtějí. Podle slovenských zákonů mohou být v případě války povoláni do služby všichni muži nad 19 let. V rakouském časopise Contra magazin o tom píše Marc Mayer. Stručný obsah článku je následující:

USA a NATO dělají rozsáhlé přípravy k válce a zároveň dodávají na Ukrajinu obrněnou techniku. Proti opolčencům bojují na straně Kyjeva tisíce vojáků. Sedmnáct praporů regulérní ukrajinské armády se již přidalo k radikálním skupinám Pravého sektoru. Ty už Kyjev nekontroluje. Přitom ale stále více lidí v EU odmítá válku proti Rusku, kterou NATO provokuje.

Na Slovensku, které s Ukrajinou sousedí, podalo jen v lednu 12 tisíc lidí prohlášení, že odmítají vojenskou službu, „protože nechtějí být vtaženi do tohoto konfliktu“. Přitom za celý loňský rok bylo takových prohlášení jen pár tuctů. Znepokojení mezi obyvateli Slovenska roste, protože podle zákona Slovenské republiky může být v případě války povolán do služby každý, kdo dosáhne věku 19 let.

Převzato z RT.com

***

Ministr obrany Ruska v „karibském trojúhelníku“

Nil Nikandrov

15. Únor 2015

Ruský ministr obrany Sergěj Šojgu navštívil ve dnech 11. až 14. února Venezuelu, Nikaraguu a Kubu. V Caracasu konkretizoval grafikon společných vojenských cvičení, v Managui byla podepsána dohoda o zjednodušeném kotvení ruských válečných lodí v nikaragujských přístavech a v Havaně se projednávaly otázky další vojensko-technické spolupráce. Význam cesty ministra byl ale mnohem  širší.

Zájem Ruska o spolupráci se zeměmi Latinské Ameriky je protiváhou permanentního nátlaku na ně ze strany USA, jejich vytrvalého zesilování podvratných akcí ústících do barevných revolucí, pádů zákonných vlád, až k fyzické likvidaci nepohodlných osob.

Šojgu navštívil Caracas v době, kdy bylo odhaleno protivládní spiknutí ve vojenském letectvu. Spiklenci byli současní i bývalí důstojníci. Měli v úmyslu zaútočit ze vzduchu na významné objekty hlavního města: prezidentský palác, ministerstvo obrany, budovu rozvědky (Sebin), ministerstvo zahraničí a generální prokuraturu. Připravili si k tomu „Tucano“, vysoce manévrovatelný letoun, který se používá pro boj s partyzány. Měl startovat z ostrova Curacao nebo z Aruby, kde jsou významné skupiny Pentagonu (FOLs) a rezidentura CIA. Útok měl být načasován s manifestacemi radikální opozice, jejíž vůdci byli připraveni za podmínek chaosu uchvátit moc.

Jenže strategie „řízeného chaosu“ ve Venezuele v patřičnou dobu nezafungovala. Armáda zůstala věrná bolívarskému režimu a sociální podpora zůstala pevná. Zde se ukázal stabilizující efekt návštěvy ministra obrany RF: Šojgu dal najevo, že v Moskvě jsou přesvědčeni o pevné pozici prezidenta Madury i o jeho spolehlivosti jako strategického partnera v oblasti Karibiku.

Západní  media nazvala turné ruského ministra  po zemích Latinské Ameriky „projevem diplomatického nátlaku na USA“. Přitom Šojgu nepronesl jediné slovo, které by bylo možno takto interpretovat. Právě naopak, slovo nátlak je na místě pro charakterizování americké propagandistické kampaně k dodávkám smrtonosných zbraní na Ukrajinu Pentagonem a aliancí. Takové činy musí vyvolat protesty Moskvy.

V Managui byla podepsána mezivládní dohoda o zjednodušeném (ohlášeném) režimu vjezdu vojenských lodí Ruska do nikaragujských přístavů a řada dalších dokumentů o vojensko-technické a vojensko-námořní spolupráci. Podle již dříve podepsaných dohod bylo v Nikaragui vybudováno topografické středisko, vybavené moderním ruským zařízením. V této zemi, v níž se má stavět epochální dílo, nikaragujský průplav, je patrná aktivita Ruska. Hlavní zátěž stavby na sebe vzala Čína, Rusko má podle uniklých informací zajišťovat bezpečnost. Nelze se totiž spoléhat na neutralitu USA v této záležitosti. Sandinovská vláda musí být nanejvýš bdělá. Prezident Ortega během návštěvy označil USA za první příčinu krize světové ekonomiky, která škodí jim i Evropě.

Co se týká Kuby, nelze si dělat iluze o skutečných cílech iniciativ Obamovy administrativy při jejich snaze o sbližování s Havanou. Je třeba mít přesné představy o nebezpečích pro „socialismus s kubánskou tváří“ a pro budoucnost rusko-kubánských vztahů. Kuba je v nebezpečí záludného útoku do zad od 5. kolony, kterou vracela na ostrov CIA s pomocí nevládních organizací, placenou blogerskou agenturou a intenzívní propagandou proti Castrovi. Obamova administrativa zřejmě aktivizuje kubánské disidenty za účelem státního převratu. Avšak kubánské vedení má velkou zkušenost s tím, jak čelit podvratné činnosti tajných služeb USA.

Je jisté, že po návštěvě ministra Šojgu dostane kubánská spolupráce s Ruskem nový impuls. Projednávalo se mnohé a ne vše se dostalo do tisku. Důležité je, že se projednávaly dodávky nových zbraní a modernizace starší techniky ještě ze sovětských dob a také výcvik Kubánců v ruských vojenských vysokoškolských zařízeních. Šojgu Kubě poděkoval za přijímání ruských válečných lodí a plavidel při vplouvání do havanského přístavu. Raúl Castro vysoko ocenil stav a perspektivy vojensko-technické spolupráce s Ruskem. Přislíbil účast Kubánců v armádních soutěžích, které budou letos v Rusku a rovněž na vojensko-technickém fóru „Armáda-2015“ a na pravidelné konferenci o mezinárodní bezpečnosti.

Spojené státy vždy považovaly Karibik za svoje domácí moře. Jenže časy se mění. Přes všechny deklarace Obamy o výjimečnosti USA a o jejich globálním vůdcovství v tomto století, nejsou schopny ani ve svém jižním podbřišku zachovat status quo. V karibském trojúhelníku hrají stále větší roli Čína, Rusko a Brazílie. Země Karibiku a celé Latinské Ameriky inklinují k alternativním centrům moci. USA, které upevňují své vůdcovství prostřednictvím bombardování, státního terorismu, krveprolití a center mučení, jsou považovány za lidstvu nepřátelský „moloch války“.

Převzato z Fondsk.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
16. 2. 2015 14:04

Paní zajoch díky, jako vždy skvělé.
Přidávám, hlavně pro paní Irenu k jím otitulkovanému Solženicinovi – (pro neznalé – https://www.youtube.com/watch?v=5GG6DAb1r3k), zajímavé video od Puchkova které by si asi zasloužilo titulky také – Солженицынские чтения – выпуск первый, дополненный – https://www.youtube.com/watch?v=D2dUBZ7AcsQ..

Irena
16. 2. 2015 14:23

Starý doktor napsal
Starý doktor

Já o tom Puchkovi vím, ale tak nějak nejsou kapacity :-)
Možná časem.

fajt
fajt
16. 2. 2015 15:13

http://ukraina.ru/news/20150216/1012126787.html – no a co na to Evropa – bude dělat hovno a nebo se přidá v lovu na oponenty k banderovcům . ..)

Aleš
Aleš
16. 2. 2015 15:47

fajt: Evropa se stává sračkometem velkých sráčů… Kdyby tomu tak nebylo, Interpol by už dnes zadržel Porošenka, Jaceňuka, Jaroše, Kolomojského, Tymošenkovou. Vzteklina se u psů léčit nedá. Recidiva se projevuje do 24 hodin od vyhlášení příměří. Začíná countdown. Putinův tah vyšel, rubl stoupl o nějaké to procento a sázka na spolehlivost v nespolehlivosti u výše jmenovaných se vyplatila. Začínají přípravy na osvobození Ukrajiny. Nikaragua, Kuba, Venezuela, vstupní brány pro aktivní Ruskou obranu. Dolar již nemá totální moc nad cenami ropy, banaopak již před čtrnácti dny Čína dala najevo. Atak na Rusko = dolar v propadlišti dějin. Rekrutování znechucených Evropanů nevyjde,… Číst vice »

peter.
16. 2. 2015 15:52

Aleš napsal
Dolar již nemá totální moc nad cenami ropy

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2845568/mladi-norove-zazivaji-vystrizliveni-z-ropneho-snu.html
Nie len Rusom kopú Saudi a USA do členkov.

orinoko
orinoko
16. 2. 2015 16:37

A je to tady. Emerický mrzák je v šoku, že v Džudystánu letos funguje sibiřské klima. Už tam těm jelitům přestává fungovat i Metro.
Tak CIA dostala úkol zjistit, jestli na Džudystán nepoužili Rusové HAARPunu.

http://czech.ruvr.ru/news/2015_02_16/CIA-se-snazi-vyjasnit-zdali-Rusko-muze-ovlivnovat-pocasi-v-USA-6216/

Irena
16. 2. 2015 16:51
fajt
fajt
16. 2. 2015 16:55

Aleši – jestli bude Evropa pokračovat v současné politice vůči Rusku, tak bude muset začít taky mobilizovat ( i když na skutečnou obranu tahle američany slepená organizace nemá ) , tak se jenom ptám, jestli i tady ( eurosajuz) se bude za odlišné názory stíhat a pak i rozdávat desetileté tresty – no i když já to říkám furt, že “ komunisté“ padesátkama začali a tihle hnědí lidojedi jimi budou končit . ..) Wanted – za čtení OM je trestní sazba od do, za protistátní psaní na OM je okamžitý nástup na východní frontu, kde provinilec, protievropský živel, bude holýma… Číst vice »

fajt
fajt
16. 2. 2015 17:17

tak to je taky dobrý – emerická svoloč z bílého bunkru má starost, co se stane se žoldáky z NATO grupy v debalcevském kotli, prý je znepokojuje, že projevuji vůli se nechat uplatit proti stranou a začít vojenské akce proti kyjevské chuntě ( prý jsou opolčenci spolehlivější v platbách, jejich zásobováni nedrhne jak ukrajinské a logistika je na profesionálni úrovni – taky mají zaručeno, že v případě zranění nejdou automaticky na orgány a zbytek komínem pojízdného krematoria, ale skutečně do špitálu ) – ve starém římě ( který neoconi tak obdivují) to nebylo nic nezvyklého, že přímo na bojišti celé… Číst vice »

Starý doktor
16. 2. 2015 17:18

velmi dobré – O tom, nač Berlín nemá, konkurenčníma očima
S klinickou skicou přichází šéf americké agentury STRATFOR. Na margo cesty, již Angela Merkelová vážila za Obamou. Ta sonda je i vrchovatě podjatá. Dilemata, jež nastoluje, však mapuje docela neotřele.
http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1002/george-friedman-z-anatomie-nutkave-schizofrenie
Diana Johnstone: „Ledová válka“ trumfuje i „studenou“
Jak riziky globální zkázy, tak ztrátami evropské ekonomiky

Cílem Spojených států je „(1) posílit nadvládu nad Evropou zablokováním obchodu EU s Ruskem; (2) dohnat je k bankrotu a (3) zbavit se Vladimíra Putina a nahradit ho americkou loutkou typu ochlasty Jelcina“, píše Diana Johnstone.
http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1008/diana-johnstone-ledova-valka-trumfuje-i-studenou

Starý doktor
16. 2. 2015 17:26

Z vesnic Sopino a Širokino Novoazovského okresu ukrajinští okupanti vyvezli lidi pod záminkou evakuace. Poté vyrabovali jejich domy a nakradené věci odvezli na náklaďácích. Po loupežích do sklepů házeli granáty. V Sopinu zůstaly jen tři domy celé. V Avdějevce karatelé přijeli na tanku ke čtyřpodlažnímu domu a lidem přikázali z něj vyjít. Mohli si s sebou vzít jen minimum věcí a dokumenty. Lidé uposlechli. Potom s hněvem a bolestí sledovali, jak dobyvatelé přistavili nákladní auta a začali odvážet jejich věci, nábytek a domácí techniku. Po celou dobu ukrajinský tank stál vedle, dokud zloději nevynesli a neodvezli všechno, co se jim… Číst vice »

Irena
16. 2. 2015 18:58

Starý doktor napsal

Paní zajoch díky, jako vždy skvělé.
Přidávám, hlavně pro paní Irenu k jím otitulkovanému Solženicinovi – (pro neznalé – https://www.youtube.com/watch?v=5GG6DAb1r3k), zajímavé video od Puchkova které by si asi zasloužilo titulky také – Солженицынские чтения – выпуск первый, дополненный– https://www.youtube.com/watch?v=D2dUBZ7AcsQ..

Jen tak mimochodem, Stanovi se zdálo moc propagandistické a odmítl ho tady zveřejnit :-), to o Solženicynovi, tedy abych úplně nehoupala, nejsem si jistá, jestli ho sem potom někdy nedal, ale myslím, že ne.

Magnus Maximus
Magnus Maximus
16. 2. 2015 19:25

Solženicyn byl pravděpodobně udavačem v lágru, který udával své spoluvězně. Možná tam byl dokonce záměrně nasazen. V lágru se měl o dvě třídy lépe než ostatní. Prominentní vězen asi jako u nás Havel. Starší generace Rusů ho nemusí. Ti co ho vynášejí do nebes jako mučedníka jsou v principu jako naši havloidi. Ve svých knihách zejména o obětech represí psal kraviny. Hodně nadsazoval co se týká počtu obětí. Tohle nemám vyčteno z Internetu ale přímo z Ruska jak se říká od pramene.

aram
aram
16. 2. 2015 19:25

http://voenkor.info/content/6158
Mluvčí ozbrojených sil chunty v rozhovoru pro Reuters prohlásil, že v souladu s memorandem (Minsk II ?) Debalcevo náleží Ukrajině, protože se v něm nacházejí její ozbrojené síly a opuštět ho její vojávi nebudou !Debalcevo je naše“ podtrhl představitel ozbrojených sil.

Je třeba zdůraznit, že vedení Novorossie udělalo vše pro to, aby zabránilo krveprolití v Debalcevu a veškerá odpovědnost za smrt ukrajinských vojáků přináleží Kyjevu.

aram
aram
16. 2. 2015 19:58

http://voenkor.info/content/6153
Včerejší bojová aktivita ukr. jednotek se změnila v panickou atmosféru. Objevují se případy vzdávání se do zajetí celých jednotek a také masové pokusy dostat se z obklíčení neorganizovaným malými skupinami i jednotlivě počítaje v to i přestrojení za civilní obyvatelstvo.
Karatelé se pokoušejí utíkat dokonce pěšky vyhýbajíce se cestám. Ale v této chvíli kolem obklíčeného seskupení okupantů VSN postavily stráže a oponu z tajných hlídek. Takže většinu běženců se daří zachytit a zadržet.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
16. 2. 2015 20:13

aram napsal http://voenkor.info/content/6158 Mluvčí ozbrojených sil chunty v rozhovoru pro Reuters prohlásil, že v souladu s memorandem (Minsk II ?) Debalcevo náleží Ukrajině, protože se v něm nacházejí její ozbrojené síly a opuštět ho její vojávi nebudou !Debalcevo je naše“ podtrhl představitel ozbrojených sil. Je třeba zdůraznit, že vedení Novorossie udělalo vše pro to, aby zabránilo krveprolití v Debalcevu a veškerá odpovědnost za smrt ukrajinských vojáků přináleží Kyjevu. Mám čím dál neodbytnější dojem,že likvidace Debalcevského uskupení opolčenci má být důkazem „věrolomnosti separatistů“, a pokusem „vyložit to světu“ tak, že jsou to oni, kdo neplní podmínky memoranda z Minska… Jsem ukrutně… Číst vice »

Starý doktor
16. 2. 2015 20:28

Stihne Poroshenka osud Kaddáfího, nebo mít čas k útěku do Rostova?
http://rusvesna.su/recent_opinions/1424065339

Aleks
Aleks
16. 2. 2015 20:55

Magnus Maximus napsal Solženicyn byl pravděpodobně udavačem v lágru, který udával své spoluvězně. Možná tam byl dokonce záměrně nasazen. V lágru se měl o dvě třídy lépe než ostatní. Prominentní vězen asi jako u nás Havel. Starší generace Rusů ho nemusí. Ti co ho vynášejí do nebes jako mučedníka jsou v principu jako naši havloidi. Ve svých knihách zejména o obětech represí psal kraviny. Hodně nadsazoval co se týká počtu obětí. Tohle nemám vyčteno z Internetu ale přímo z Ruska jak se říká od pramene. Pokud nekdo zacne v Rusku s kritikou Solzenicina, tak jsou tamni jevreji okamzite v pohotovosti…Co… Číst vice »

aram
aram
16. 2. 2015 21:16

Martin (už bez taky m) napsal Toto není „jen tak nějaký „náhodou“ vzniklý kotel“… Zřejmě má opravdu velký význam především pro Porošenka. Odkaz s.doktora http://rusvesna.su/recent_opinions/1424065339 by ledacos vysvětloval. Poroš v Minsku lhal M+H, že U Debalceva žádný kotel není, že je to jen Putinova intrika, několikrát telefonoval svému genštábu a řval, aby ke kotli vrhli všechny síly a obklíčení za každou cenu prorazili, jde mu zřejmě o kejhák (s prominutím, ale nic výstižnějšího mě nenapadlo), ženu s dětmi už poslal pryč, všechno ukazuje na to, že 22. a 23. se v Kyjevě budou dít věci a Poroš nemusí taky stihnout… Číst vice »

hudryper
hudryper
16. 2. 2015 22:38

aram napsal Toto není „jen tak nějaký „náhodou“ vzniklý kotel“… Putin má na rozdíl od Porošenka dokonalé zpravodajské informace nejen z oblasti bojů,ale z celé Ukrajiny. Rusové to mají coby kamenem dohodil, navíc výhoda ruštiny a nevýhoda angličtiny na tomto teritoriu a nepochybně silná agenturní síť ruských tajných služeb,zejména vojenské GRU. Když odcházela Merkelová s Holladem a Porošenkem po schodech k jednací místnosti v Minsku, mohli jste zahlédnout,že se Putin a Lukašenko řehní . Co asi mohlo takhle rozesmát Putina,když bylo napětí téměř hmatatelné ? Myslím,že to byly informace o uzavření Debalcevského kotle a hlavně o tom,kdo v něm uvízl… Číst vice »

leho
leho
16. 2. 2015 23:48

hudryper: Myslím,že to byly informace o uzavření Debalcevského kotle a hlavně o tom,kdo v něm uvízl zřejmě i s tanky,jež museli obsluhovat Amíci,protože Ukrajinci na ně nebyli vycvičeni. Tohle tvrzení je totálně ujeté. Prosím vás, odkdy amíci mají ve výzbroji ruské tanky? Vyplodit tenhle nesmysl vás muselo stát hodně úsilí… hudryper: To by mohlo otřást celým NATO a zahájit proces jeho rozpadu s následným odchodem Američanů z Evropy. Prosím vás, a jak jste přišel na tohle? Povím vám dost zajímavou novinu, kterou zaručeně nevíte: pro amíky je Ukrajina vyloženě okrajovou záležitostí a podpora Kyjeva je méně než symbolická, spíše se… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 2. 2015 0:46

Že jde u Děbalceva jen o ruské tanky jste tady tvrdil vy, nikoliv já. Ono se už brzo ukáže jaká a čí technika v tom kotli zůstala. Žádné úsilí,jen zpravodajství ze zdrojů v ruštině. A oni nemají ve zvyku vykřikovat nesmysly,které se musí provalit,jako na příklad senátor Inhofe. Ano, zajisté, Kerry přiletěl do Kyjeva si zřejmě jen tak odpočinout,Nulandová co nás ,celou EU, posílá do prdele mluvila o tom,že USA stála příprava subverse ba Ukrajině pouhých 5 miliard a výkřiky senátorů o nezbytnosti dodat na Ukrajinu smrtící americké zbraně jsou zřejmě jen rétorikou. Tož si v té příručce politického školení… Číst vice »

PPK
PPK
17. 2. 2015 1:08

leho napsal hudryper: Myslím,že to byly informace o uzavření Debalcevského kotle a hlavně o tom,kdo v něm uvízl zřejmě i s tanky,jež museli obsluhovat Amíci,protože Ukrajinci na ně nebyli vycvičeni. Tohle tvrzení je totálně ujeté. Prosím vás, odkdy amíci mají ve výzbroji ruské tanky? Vyplodit tenhle nesmysl vás muselo stát hodně úsilí… hudryper: To by mohlo otřást celým NATO a zahájit proces jeho rozpadu s následným odchodem Američanů z Evropy. Prosím vás, a jak jste přišel na tohle? Povím vám dost zajímavou novinu, kterou zaručeně nevíte: pro amíky je Ukrajina vyloženě okrajovou záležitostí a podpora Kyjeva je méně než symbolická,… Číst vice »

Aleš
Aleš
17. 2. 2015 6:45

hudryper: A součástí americké strategie tudíž bude se tomu vyhnout, navlékat další konstrukce ještě trapnějších lží, mlčení a hráze zapomnění. Kdo si za půl roku vzpomene, jak to vlastně v roce 2013 začínalo, jaké to mělo konsekvence v době olympiády, jak Američani sponzorovali upalování berkutovců a hon na jejich rodiny a rodiny opozičních poslanců. Kdyby docházelo k tomu, že i Evropa prozřela, již by fašistické válkychtivé formace TOP 09, STAN, ODS, KDU – ČSL a stejně tak zahraničí neměly voliče, minimálně ty nejextrémnější by byly postaveny mimo zákon, jelikož jejich program i rétorika odporuje našim ústavám, zákonům i mravům. Polovině… Číst vice »

Aleš
Aleš
17. 2. 2015 6:53

http://www.novinky.cz/domaci/361860-s-drony-se-roztrhl-pytel-stat-chysta-cviciste-v-brdech.html
Kouknu na svět Čezkýma očima a vyplivlo to na mne takovou NOVINKU. Hráči World of tanks budou mít novou zábavu. Šmírovat a bonzovat či zabíjet. Jim je to jedno.

moje jméno
moje jméno
17. 2. 2015 8:05

Aleš
na čétéčku právě oznámili, že se na drony přijede podívat Duka. Jistě jim jede požehnat. Jak já jej opravdu, ale opravdu a z celého srdce …..

fajt
fajt
17. 2. 2015 8:10

už vidím, jak Jebavý ve své zprivatizované katedrále svým ovečkám vemlouvavě cintá, že dron je ve skutečnosti oko boží , před kterým mají padnou do prachu – prý si v Afgánu i vystřelil, však jako kapitán by měl prst boží přeci i ovládat a ne jenom ho svěcenou vodou kropit :-)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 2. 2015 9:04

Nepředpokládám, že v Debalcevské kapse budou zrovna abramsy, ale i tak dost „na ukázku“ a přesvědčení „nevěřících“… Hlavně „lidi“ co by mohli začít mluvit… kdo a co, a proč. To by úplně stačilo. Co se Merkelové a Hollandeho týče, ti oba mají skrze výzvědnou činnost NATO i bez US spojenců dostatečný přehled zda kotel je či není. Porošenko jim tedy mohl jen dokázat, že zase lže, nic jiného. Od tohoto momentu (tu kartu kotle nezahrál VVP na prohlášení pro média potom náhodně, ale zcela promyšleně a bude dále „pracovat s odezvou“) pak asi u jednání proběhla změna v tom smyslu,… Číst vice »

Aleš
Aleš
17. 2. 2015 13:36

MARTIN: Hráči World of tanks nebudou řídit Abramsy, ale právě ty drony. Jinak by se rádi nechali naverbovat do armády NATO a nehráli stupidní hry. Ale NA TO nemají tankisté.cz odvahu. Samozřejmě že USA neodchází z Evropy, budou dělat něco, co jsem napsal hudryperovi. Nejhorší možné řešení v prodlužování životnosti ZOMBIE, společnosti Lži. Horší je jen zmáčknutí knoflíku reset. Kdyby blíž ke Kyjevu čekalo Zacharčenka inferno, neměl by Putin v Minsku žádné požadavky vůči Ukrajině, krom jediného. Nezávislost DLR a LLR. Nebo se pletu, požadavky Ruska v Minsku byly skromné a Porošenko už viděl předzvěst svého konce, který v tom… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 2. 2015 14:02

Martin má pravdu, Halič se jeví jako velmi důstojné odbytiště pro západní vojenský šrot. Jde o místo, které velmi rozčiluje Rusko. Řeč je o emerických Abramsech. To je dneska vozítko dost mimořádně za svojí „ruskou“ použitelností. Jako mají Rusové svoje mezinárodní spřátelené tankové soutěže, tak se ti NATO přiblblíci rozhodli o něco podobného. Ale ono to není to samé. Ten na konci soutěže je příště bez zakázek. Ruku na oprdí: Kdo by o to stál!! Souhlas dali : McDžudy se svým Debora Abrams , Němci mají svojí hrdost – tudíž Leopard 2, Britové zkoušeli štěstí se svým Challanger 2 s… Číst vice »

Aleš
Aleš
17. 2. 2015 21:22

Asi má, na televizi znova mektali, že prý frau merkel tlačí na Putina, aby zatlačil na separatisty, tož to už jsem asi hodně ujel ve svých úvahách do říše snů. Hráči World of tanks hromadně onanují nad Merkavami, prý jsou nejlepší na světě. Jejich použití by bylo tedy nepříjemné.