Ukrajina. Země určena k likvidaci

Je tomu rok, co se slavni ukrajinšti synci na kyjevskem Majdanu semkli a hrdinně vystupili proti zlemu oligarchovi, za lepši ekonomiku, za volny přistup do EU. A po roce su v hajzlu. Maju jineho oligarchu, ekonomika se zhroutila, lidi nemaji na žradlo a jedinym statem, kde fčil maju volny bezvizovy vstup bez omezeni, je Rusko, kaj zdrhaju desetitisice mladych synku před mobilizaci. Kdyby nezdrhli, museli by střilat jine mlade synky.

vetvarajče.net

Včera padla měna. U nas si teho ještě nikdo nevšimnul, ale tady začal raj. Je nadherne byt u teho, když padne měna. Ještě včera bylo všecko o 50% dražši. A ze dne na den je všecko levnějši. Fakt uplně všecko. Ajpedy, tablety, pivo, koňak, hotely aji kurvy. Prostě všecko podstatne, co potřebujete. Vždycky sem chtěl vědět, jaky to musel byt pocit, když v devadesatem přijel nacek z Karl-Marx-Stadtu a za marku si mohl kupit všecko. Teda uplně všecko ne, bo ajpedy a tablety tenkrat nebyly. Konečně sem ten pocit zažil. Je to nadherne. Musite byt samozřejmě na te spravne straně. Ukrajinci su na te špatne straně, nikdo se jich na nic neptal a ze dňa na den přišli o uspory. Ale to je jejich problem. Mě se taky nikdo neptal v devadesatym, jestli chcu mafijansky kapitalizmus. Ani v roce 04 se mě nikdo neptal, jestli chcu mafijansky socializmus multykulturniho typu.

Sedim v podkarpatske kavarně, hulim kaljana a piju Staropramen za devět kaček. Ještě včera jsem za něj dal 15Kč a před rokem na tom samem mistě 25Kč. Nominalni cena se nezměnila, ale kurs hřivny se propadl o 70%. Nadhera pro mě. Tragedyja pro mistni. Hotelovu kavarnu sem si vybral zaměrně. Ped dvěma rokama nas nechtěli ubytovat, bo zme byli na kolach, a cypovi z recepce zme se nezdali dost nobl. Vyhodil nas, přestože mohl zarobit – pokoj stal 400 hřiven, to tenkrat bylo asi 1100Kč. Aji dneska stoji 400 hřiven, ale už to robi enem 380Kč.

Všeci su nasrani, kohokoliv se zeptate, začne nadavat, ale v zemi je zatim klid. Nemyslim fčil Donbas, ten je daleko. Navic je mistnim uplně ukradeny, v životě tam nikdo z nich nebyl. Ani na Krymu ni. Mimochodem, z Ostravy to mam do Užgorodu 320 kilaku. Do Plzně 350. Tuž co bysem robil v Plzni? Z Užgorodu to je na Donbas 1300Km. To je stejna vzdalenost jak z Praglu do irskeho Dublinu. Anebo z Mikulova do Tunyska. Pěkna dalka, co? Nikomu se tam nechce jit střilat jine mlade synky, za rok je skoro 6 tisic mrtvych, 13 tisic raněnych. Jedina možnost, jak se vyhnut převzeti povolavaciho rozkazu, je zdrhnut pryč. Neni ale kam. Jedina možnost je Rusko.  Zatimco na hranicach s vysněnym EU je dratěny plot a pohraničnici, ruska hranica je volna, ten hajzl Putin dokonce zrušil aji horni hranicu pobytu – 90 dnu. Takže dezerteři se tu možu ztratit. Jinak je to o držku. Policija zastavuje na kontrolnich stanovišťach auta a porovnava jmena cestujicich se seznamy povolanych. Kdo převezme povolavak, je ztraceny. Musi nastupit do valky, nebo do kriminalu.

V Rusku fčil žije 2,5 milijonu Ukrajincu. Vic jak polovina z nich su chlopi branneho věku. Při posledni vlně mobilizace bylo povolano 75 tisic chlopu. Nastupily necele tři tisicovky. Udajně, to nemam ověřene. Vypravěl mi to ožraly chlop v baru, keremu odvedli brachu, bo ho lapli pravě na kontrolnim stanovišťu dopravni policie. Jestli to odpovida pravdě, tak uspěšnost mobilizace je 4%. To je to same, jak kdyby u nas ze všeckich povolanych nastupili enem homosexualove. Tuž taku tady maju lidi chuť jit střilat stejně mluvici mlade synky na druhem koncu světa.

Ptate se, co bude dal? Tuž to je jednoduche. Během přištiho tydna všecko zboži z dovozu zdrahne.Ceny v obchodach su sice levnějši jak u nas, ale duchod tu robi tak 1.100Kč, klasicka vyplata okolo 5.000Kč. To si moc nekupite už fčil. Ekonomiku to srazi uplně na dno. Novy Majdan nebude, bo jedina organyzovana a placena sila už je fčil ve vladě a tvrdě potlači jakekoliv protesty.

Jedine, co se v tomto humusu da robit, je pustit se do pořadne valky s Ruskem. A ten čokoladovy oligarcha to dobře vi. Nema jinu možnost. Ať už rozhovory dopadnu jakkoliv, valka bude. Už fčil planuje zavedeni vyjimečneho stavu aby dezertery mohl střilat, už fčil do země proudi zbraně za milijardy, bo sponzoři vědi, že raz to zaplacene byt musi. A bude to zaplacene rozprodanim země a jejich zdroju.

Je to smutne, ale tady už dobře bylo.

Zbohem, Ukrajinci. Ja sem vam to řikal, nelezte na ten Majdan a federalizujte zem včas. Fčil už je všecko v hajzlu.

Ladislav Větvička, Mukačevo, 12.2.2015, 6:15

Vlaky z Ostravy do Kosič su luksusni. V Jančur Expresu to stoji 250Kč, v Pendolinu si zas možete vybrat jakekoliv misto k sezeni.


Slovaci su něžni a romantyčti synci. Nesmite se bat a normalně se připojte.


Prazdne su aji busy z Kosič na Podkarpatsku Rus. Češti idyjoti raději jezdi lyžovat do Alp. Asi maju v sobě furt tu „jistotu desetinasobku“.


Všecky moje onlibene hospody a bary su na svojem mistě…


Moc tu synku netelefonuj a hlidej. Nebo tě odvedu na vychodni frontu.


Jo majdančik. To ste si to synci pěkně zavařili…


Moje oblibene mlynce s masem a hřybama za 30Kč… tuž nekupte to.


Tuž jak, Kličko? Tvuj ukol už byl splněny? To ste si dali pěkny Uder…


Smutne…knižku Jana Bati kupite jednodušeji tady, než u nas. Taky chlop nam dneska chybi…


Ceny pullitra vodky. Kurs 1:1, ať to mate jednodušši.


Ceny koňaku…to je až hřich zustat střizlivy.


Za cenu jedne flašky podřadnějšiho koňaku u nas možete tady kupit: jeden pětihvězdičkovy, dvě trojhvězdy, dvě flašky vina pro Ostravaky a dvoje cigara. Celkova cena 250Kč.


Ceny vinařskych produktu…


Jedna z mych oblibenych stanic. Pivo sice dražši, ale zato ho ti pajtaši uměji načepovat.


Vypada to blbě, ale je to dokonale. Kobzolove placky přelite smetanovu omačku z hřybama.


Fajne byvani s ledničku, kupelku a snidaňu za 350Kč, ni?


Mam duvodne podezřeni, že takhle bude za chvilu klečet cely narod. Vlastně už kleči.


Počty rybařu podel řeky Uh bude asi narustat.


Ukrajinske rybařske selfičko. Maju fajne selfi tyčky, že?


Augustyn Vološin. Fajny synek. Předseda mistni vlady po Mnichvu a na chvilu aji prezident republiky. Po maďarske okupaci zdrhnul do Prahy, kaj v klidu přežil valku. Za Beneša zatčeny ruskyma agentama a odvlečeny do moskevskeho koncentraku. Umlaceny v červencu 1945, oficyjalně umřel sam, z ničeho nic, na infarkt.


Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz, kde najdete více fotografií z Ukrajiny…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
16. 2. 2015 20:45

Koment mě nenapadá, ale sluší se poděkovat za zajímavé informace. Až jsem dostal chuť se tam podívat.

bbb
bbb
16. 2. 2015 21:37

Kvalita

fajt
16. 2. 2015 21:44

fajny ukrajinský ledoborec. ..)

a není tam bezpečno, bez místního borca si každý koleduje. ..)

paskal
paskal
16. 2. 2015 22:12

Bratři zle je , každý z toho bleje…..

mirror
mirror
17. 2. 2015 6:25

Včera večer v televizi národ informovali, že Česko posílá na Ukrajinu humanitární pomoc. Auta pojedou do Kyjeva. V zásilce je mnoho teplých přikrývek, které by se hodily obyvatelům z východu, kterým naší přátelé z Kyjeva nechali rozstřílet těžkými zbraněmi jejich domovy. Pro organizátory námi placené pomoci jsou to pravděpodobně nelidi a žádné ohledy si nezaslouží. Jak tomu máme my ostatní rozumět?

fajt
17. 2. 2015 6:51

tak nejdříve tanky a pak prý přikrývky – ale všechno vezou do Kyjeva, rovnou Kličkovi do chřtánu, kolik asi přikrývek a zdravot. matriálu dostane postižení občan na východě Ukrajiny – podle toho, že Kličko chce celý východ země vyhladit, bych řekl že hovno. ..)

Aleš
Aleš
17. 2. 2015 10:00

„Anexe“ Krymu a „ruská agrese“ má určitě vliv na nezaměstnanost a nízkou kupní sílu obyvatelstva na západní Ukrajině.
http://www.novinky.cz/ekonomika/361872-ukrajina-je-na-pokraji-bankrotu-ekonomika-za-rok-klesla-o-15-procent.html
Ten Větvička bude určitě dle Fištejna, Romanceva, Karase či Kalouska nějaký agent Kremlu.

K. J.
K. J.
17. 2. 2015 19:23

No jo, to jsou ty západní hodnoty a jejich obsah.
Prodávají se zabalené v lesknoucím pozlátku s lákavými nápisy a dokonalou PR reklamní kampaní. Po rozbalení pozlátka se bez varování rozlehne děsivý zápach smrti a vyskočí démon války s prázdným měšcem u pasu, který má za úkol naplnit. Tento proces se v domovině západních hodnot nazývá procesem demokratizace dané země, která byla k tomuto procesu určena a následně vystavena.
Nakonec ty výroky černého muže z bílého bará(c)ku to velmi kulantně vystihují…

Věnováno Ukrajině a Ukrajincům od českého génia a básníka, který měl nadčasové vidění světa:
https://www.youtube.com/watch?v=W4D9_a3UTz8