Svět ruskýma očima 302

 

Kosovská mafie na pochodu

Dmitrij Sedov

21. května 2015

Na stránkách Deutsche Welle se objevila stať, která je mimořádně kritická ke Kosovu. Vzhledem k tomu, že Deutsche Welle jsou oficiálním tlumočníkem postojů německé vlády, je událost pozoruhodná. První dojem po přečtení byl ten, že ve spolkovém úřadu kancléřky a spolkovém úřadu pro tisk došlo ke kolektivnímu šílenství a že se rozhodli odkopnout dlouholeté působení německého vedení na Balkáně. To, co  Merkelová označovala za „výkvět demokracie“, nazvali nyní krvavou a nebezpečnou zrůdou. Článek zachycuje neobvyklý pohled na věci, který nezapadá do tradičně tolerantního vztahu německého vedení ke Kosovanům.

Vypadá to, jako kdyby v Berlíně zjistili, že zrůda není životaschopná, a začínají se od ní odvracet. Je nepochopitelné, co si v Berlíně skutečně myslí o situaci v Kosovu. Německá policie zcela přesně dokládá, že v Německu bude vinou kosovské mafie brzy horko. Důsledekem hospodářské katastrofy „Republiky Kosovo“ je příliv kosovských běženců do Německa. Ovšem spolu s tím přichází spousta spodiny, která představuje zločinný svět Kosova.

Německo si uvědomuje situaci s velkým zpožděním. Vstup kosovským běžencům zakázalo. Jenže to nepomůže. Ti jsou už ve velkém počtu v dalších zemích EU a dostali evropské občanství. Kosovská mafie počítá s tím, že v Německu, kde je vysoký standard zdravotnictví, je  možno brát a po částech rozprodávat a že ještě ne všichni kouří alespoň marihuanu. Mafiáni do země přijdou a zavedou zde pořádek. Přijdou například z Velké Británie, kde se pod ochranou britské koruny zatím cítí výborně.

Rozdíl mezi Velkou Británií a Německem je mimo jiné i v tom, že Jejímu Veličenstvu je dávno jedno, kdo kontroluje kriminální prostředí království a kdo vydírá podnikatele.

Německé vedení se ještě neodpoutalo od iluze života v demokratické společnosti a nedokáže pochopit, že základními pilíři této společnosti je korupce, banditismus a podvádění řadových občanů. Bude třeba německé úředníky, podobně jako ruské „novoreformátory“, vysílat na kursy do USA, aby pochopili drsnou pravdu života.

Kosovská mafie je v Německu pionýrem amerikanizace Němců, a ti se v konečném výsledku stanou součástí anglosaské bandy (promiňte, anglosaského společenství).

Bylo třeba ochránit se včas.

Převzato z Fondsk.ru

***

Čína restartovala Latinskou Ameriku

Ljubov Ljulko

22. května 2015

Čína dobývá svět za pomoci úvěrů. Obzvláštní význam pro ni má Jižní Amerika. Nyní je na turné po tomto kontinentu čínský ministerský předseda Li Kche-čchiang. S Brazílií uzavřela Čína senzační dohody.

Tato země nedobývá svět zbraněmi, ale úvěry. Po události na náměstí Nebeského klidu v roce 1989 pochopil Peking, co mu přináší globalizace pod ochranou Wall Streetu. Mnohde dosud žije pod západními sankcemi. Čínské společnosti jsou odříznuty od některých moderních technologií. Proto jde Peking svou cestou: Má vytvořen vlastní platební a finanční systém a příznivé podnikatelské a investiční klima velkých národních projektů. Je zajištěn růst výroby a za pomoci schopné daňové politiky jsou kumulovány příjmy v bankách. Země je velkým věřitelem po celém světě. Ekonomika Číny pracuje pro její politiku. V celém světě prudce vytlačuje USA ze všech pozic a navíc podkopává monopol dolaru. Jeho pozici zabírá jüan a jen Čína je schopna zbavit Ameriku možnosti vyvíjet nátlak na státy k přijetí americké politiky. Až do roku 1971 platil Brettonwoodský systém. Měny byly napojeny na dolar. Potom Amerika po dohodě se Saúdskou Arábií protlačila petrodolary.

Zanedlouho bude Čína iniciovat nové uzavření dohod. Právě to je také předmětem návštěvy čínského premiéra v Latinské Americe. Až doposud zde Čína podporovala odpůrce amerického imperialismu, což je Venezuela, Bolívie, Kuba a Argentina. Dnes investuje do Brazílie, ale i u příznivců USA, jako jsou Chile, Kolumbie a Peru. Tyto tři země jsou zapojeny do Tichooceánské aliance a Transpacifického partnerství.

Návštěva čínského ministerského předsedy v Brazílii byla ukončena grandiózně, bylo podepsáno 37 dohod na částku 53 miliard USD. Hlavním projektem je výstavba transatlantické železnice pro napojení brazilského středozápadu na Tichý oceán. Povede přes Peru a počítá se s větví do Bolívie. Výsledkem bude možnost přímého obchodu s Čínou.

Mezi brazilskou bankou Caixa Economica a Průmyslovou a obchodní bankou Číny byla podepsána dohoda o vytvoření investičního fondu s kapitálem 50 miliard USD. Již dříve předseda Státní rady Číny oznámil, že je jeho země v tomto desetiletí rozhodnuta investovat do Latinské Ameriky částku kolem 250 miliard USD.

Čína řeší hlavní brazilské problémy a tím si získává vděčnost a uznání brazilského vedení, jehož země prožívá těžké časy. HDP stagnuje a čínské investice budou napomáhat růstu zaměstnanosti, vnitřní poptávky a makroekonomických ukazatelů.

Analytik Marcelo Zero hodnotí situaci tak, že příliv čínských peněz nemohl přijít pro Brazílii ve vhodnější době. Čína pomohla brazilské prezidentce a státní ropné společnosti Petrobraz ubránit se obvinění z korupce. Píše: „Financování projektů Petrobrazu sedmi miliardami USD je v kontrastu s obviněními, která měla oslabit státní společnost a poskytnout ohromné těžební prostory na šelfu k odprodeji zahraničním i místním supům.“

Dohoda o investičním fondu s padesáti miliardami USD má pro obnovu brazilské ekonomiky i ekonomiky rozvojového světa rozhodující význam. Doplňuje účast v Asijské bance infrastrukturních investic (ABII) a v Nové bance rozvoje BRICS. Tak se vytváří reálná alternativa k současnému finančnictví – Světové bance a MMF, které způsobují v rozvojových zemích těžké, až krizové podmínky úvěrování.

Uvedený alternativní systém dopomůže Číně k povznesení jüanu na mezinárodní rezervní měnu a zabezpečí jí politické vedení ve světě. Takto uvažuje Zero.

USA se v jihoamerickém regionu snaží paralyzovat čínské aktivity, ale bez zvláštního elánu, nemají totiž možnost nátlaku. Jediná otevřená nelibost se projevila ve spojitosti s výstavbou nového průplavu v Nikaragui. Američtí úředníci prohlásili, že projekt není průhledný a požádali vládu Nikaragui, aby vzala v úvahu péči o ochranu okolního prostředí a územní otázky.

Oliver Stuenkel (autor publikace BRICS a světový řád budoucnosti) tvrdí, že uskupení BRICS nyní prožívá jeden z momentů největšího politického vzestupu i přes zpomalení ekonomiky většiny zemí. Čína bude i s mnohem menším růstem ekonomiky největším obchodním partnerem Brazílie. Řekl: „Banka BRICS bude prvním institucionálním projevem BRICS. Je to důležitý krok, protože spolupráce této banky s dalšími zeměmi nebude formální, ale spojí tyto země a vytvoří institucionální propojení v dlouhodobé perspektivě. Propojí ministerstva, centrální banky a uvidíme také zvýšení regionální aktivity BRICS.“ Podle Stuenkela už nebude uskupení záviset na problémech hospodářského růstu každé země jednotlivě, ale země se postupně stanou  politickou aliancí. Jedním z důkazů je demonstrativní odmítnutí postojů USA a Evropy v otázce Krymu. Uvedl: „BRICS zachránil Rusko od celkové politické izolace.“

Převzato z Pravda.ru

***

Na konci roku se v Rusku objeví nová národní platební karta

22. května 2015

O perspektivách rozvoje národního platebního systému promluvila před novináři zástupkyně předsedy Centrální banky RF Olga Skorobogatova. Vytvoření systému označila za důležitý mezník v rozvoji finančního systému země. V Rusku je nyní vydáno 210 milionů bankovních karet. Převyšuje to počet obyvatel. Najít název a logo národní platební karty se plánuje na základě celoruské soutěže. Bylo zasláno kolem 5,5 tisíce nominací.

Skorobogatova uvedla jen několik variant názvu karty: Kometa, Mir, Rosa, Finist, Ivolga, Rozchod, Imperia, Verba, Imperial, Patriot, Sokol, Rodina. Rusové vymyslí logo a název. Design bude záležitostí bank, které budou karty vydávat. Zástupkyně předsedy je přesvědčena, že se karta objeví v prosinci 2015 a bude mít dobré perspektivy. Řekla: „Chceme, aby karta byla plně funkční, aby byly dostupné veškeré funkce a servisy, na které jsou uživatelé zvyklí. Krom toho chceme s ohledem na tarify, sortiment a pohodlné užívání vytvořit kartu zajímavou pro banky, které ji budou vydávat.“

Loni oznámila Banka Ruska, že první karty národního systému platebních karet dostanou penzisté a státní zaměstnanci. Ostatní občané ji mohou obdržet po zahájení masové emise.

Skorobogatova připomenula, že mít vlastní systém platebních karet je obzvláště důležité kvůli zajištění bezpečnosti a nezávislosti finančního systému před zahraničními politickými jevy. Uvedla: „Naši občané užívají karty nejen v Rusku, ale i za hranicemi, nakupují online v ruských i zahraničních obchodech. Proto národní systém platebních karet musí využít a také využívá nejlepší ruské a zahraniční technologie se zajištěním naprosté bezpečnosti pro držitele.“ Při vytvoření centra národního systému platebních karet bylo využito ruské zpracování, unikátní produkt, vytvořený speciálně pro tento projekt. Rusové nebudou mít problémy s bezhotovostními operacemi v zahraničí.

Plánují se partnerské programy s JCB nebo MasterCard. V rámci spolupráce se zeměmi Eurasijského hospodářského společenství se začaly posuzovat varianty součinnosti na úrovni jednotlivých národních platebních systémů. Na jedné kartě budou dvě aplikace – ruská a mezinárodní. Na území Ruska bude karta přijímána jako karta národního platebního systému, za hranicemi jako mezinárodní. Spuštění partnerských programů je plánováno na rok 2016.

Převzato z RT.com

***

Sergej Šojgu slaví 60

21. května 2015

Dne 21. května 2015 dovršil ruský ministr obrany 60 let. Narodil se v Tuvinském autonomním okruhu ve městě Čadan. Absolvoval Krasnojarský polytechnický institut a poté až do roku 1988 pracoval v několika organizacích, nato přešel do služeb veřejnosti. V roce 1991 se stal předsedou ruského záchranného sboru a předsedou Státního výboru pro mimořádné situace. V roce 1994 byl jmenován ministrem civilní obrany, mimořádných situací a likvidace následků živelných katastrof – ministerstva pro mimořádné situace RF. Krátce nato se stal členem Rady bezpečnosti Ruska. Krom uvedeného je prezidentem Mezinárodní sportovní federace požárníků a záchranářů.

V dubnu 2012 byl Moskevskou oblastní dumou jednomyslně přijat do funkce gubernátora Moskevské oblasti. Během několika měsíců odtud odešel na  místo ministra obrany RF, kde nahradil ministra Serďjukova.

Sergěj Šojgu je držitelem několika vyznamenání. S manželkou Irinou má dvě dcery.

Ingušský vůdce Janus-Bek Jevkurov o něm řekl: „Šojgu je člověk, který drží slovo. Cokoliv kdy slíbil, vždy splnil, aniž by to dlouho odkládal. Nejednou jsem se o tom přesvědčil. Jako ministr obrany dal příkaz zvýšit počet povolanců z Ingušska ze 200 na 1000. Pro republiku je to důležité. Krom toho Sergej Kužugetovič podpořil myšlenku začlenění horského kadetského oddílu Ingušska do systému vojenského vzdělávání země.“ Na jiném místě uvedl: „Tím, že se stal  ministrem obrany, umožnil ruské armádě nabrat druhý dech. Před tím se většina důstojníků a generálů cítila stísněna, není žádný důvod to tajit, nyní se vojáci nebojí projevů, povznesla se jejich mysl.“

Svého času vůdce Severní Osetie Tajmuraz Mamsurov vzpomínal: „V listopadu 1992 vzplanul osetinsko-ingušský konflikt. Šojgu jmenovali zástupcem šéfa dočasné správy v Severní Osetii a Ingušsku. Veškerá jeho práce probíhala před mýma očima. V červnu 2010 se zřítil autobus s 25 pasažéry, jedoucí z Vladikavkazu do Cchinvali, do propasti u obce Ruk. Jedenáct lidí zahynulo, ostatní byli těžce zraněni. Sergej Kužugetovič přiletěl z Moskvy a během několika hodin osobně sledoval a vedl záchranu lidí.“

Mamsurov dále uvádí, že Sergej Šojgu vždy chrání lidi a nikdy je neponechává svému osudu. Rozhodnutí přijímá rychle a uvážlivě. Ví, že případná panika se od vedoucího přenáší na podřízené a naopak klid je důkazem, že je vše pod kontrolou. Je vždy klidný a vždy je možno se na něj spolehnout.

Převzato z Vestikavkaza.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
78 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
24. 5. 2015 15:53

Srovnejme kvalifikaci vedení MO v RF a u nás…
Komedie?
Ne – fraška…
Hodně zdraví S. Šojgu do dalších let!
RF má skutečně nejen prezidenta a MZV na svém místě!
Jakpak by s tím tedy zejména phuhované hvězdo-kreatury převlečené svastiky neměly problém…

Béda
24. 5. 2015 16:34

Ruské a čínské společnosti se začaly masově vzdávat dolaru ve prospěch juanu a rublu. Jedná se o reálný krok, který pomůže snížit vliv dolaru a vytvořit vícepolární ekonomický svět.

Objem směnných operací rubl — juan se za první kvartál 2015 zvýšil, ve srovnání se stejným obdobím v roce 2014, více, než šestkrát, prohlásil náměstek předsedy představenstva banky VTB Michail Osejevskij.

Více: http://cz.sputniknews.com/byznys/20150524/446403.html#ixzz3b4gawgOq

Starý doktor
24. 5. 2015 16:36

Polina Gagarina zastupovala Rusko v semifinále soutěže Eurovision s písní Milion hlasů (Million voices) a je ve finále.
Ruská zpěvačka se dostala ve Vídni do finále. Po všech těch buřťáckých úchylárnách konečně normální ženská a normální píseň.
Pod záznamem živého vystoupení najdete i videoklip, který je plný dětí, to je nádhera.
http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=114

Béda
24. 5. 2015 16:37

Náměstek hlavy administrativy ukrajinského prezidenta Valerij Čalyj ve vysílání 5. Kanálu prohlásil, že některé evropské země protahují ratifikaci Dohody o asociaci Ukrajiny a EU, oznamuje MigNews.

Podle politikových slov je proces evropské integrace Ukrajiny protahován kvůli čtyřem zemím EU — Kypru, Řecka, Itálie a Rakouska.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150524/452730.html#ixzz3b4hGDqnc

Starý doktor
24. 5. 2015 16:37

Příměří mezi ukrajinskou armádou a ozbrojenci samozvaných republik je torpédováno partyzánskými jednotkami a bojovými skupinami, které nepodléhají velení ani jedné z bojujících stran. Do léčky diverzní skupiny „Stíny“ likvidující separatisty v jejich týlu padl v sobotu jeden z nejvyšších velitelů povstalců Alexej Mozgovoj. Potvrdily to nezávisle na sobě povstalecké i ukrajinské oficiální zdroje.
http://altpress.cz/primeri-se-borti-velitele-povstalcu-zabili-partyzani/

Béda
24. 5. 2015 16:38

Starý doktor napsal

Polina Gagarina zastupovala Rusko v semifinále soutěže Eurovision s písní Milion hlasů (Million voices) a je ve finále.
Ruská zpěvačka se dostala ve Vídni do finále. Po všech těch buřťáckých úchylárnách konečně normální ženská a normální píseň.
Pod záznamem živého vystoupení najdete i videoklip, který je plný dětí, to je nádhera.
http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=114

Tu estrádu prý vyhrál nějaký Švéd.

peter.
24. 5. 2015 17:07

Starý doktor napsal
ky diverzní skupiny „Stíny“ likvidující separatisty v jejich týlu padl v sobotu jeden z nejvyšších velitelů povstalců Alexej Mozgovoj. Potvrdily to nezávisle na sobě povstalecké i ukrajinské oficiální zdroje

To sa tvrdilo o všetkých odstránených veliteľoch :
http://antifashist.com/item/voin-aleksej-ego-prizrak-budet-vechno-brodit-po-novorossii.html

orinoko
24. 5. 2015 17:33

Některé technikálie Armaty.

https://www.youtube.com/watch?v=OuZPx8zMUCs

Irena
24. 5. 2015 18:18

Týdenní zprávy – Dmitrij Kiseljov
https://www.youtube.com/watch?v=CoOz4XIT_EI

Bety
Bety
24. 5. 2015 20:40

Nedávno se můj příbuzný vrátil z obchodní cesty do Číny. Vrátil se ohromen a také trochu naštván. Prohlásil, že už chápe, proč si tady Asiaté všechno fotí. Protože bez těch fotek by jim doma nikdo neuvěřil, jaký je Evropa skanzen.

Sio
Sio
24. 5. 2015 20:58

Starý doktor napsal

Polina Gagarina zastupovala Rusko v semifinále soutěže Eurovision s písní Milion hlasů (Million voices) a je ve finále.
Ruská zpěvačka se dostala ve Vídni do finále. Po všech těch buřťáckých úchylárnách konečně normální ženská a normální píseň.
Pod záznamem živého vystoupení najdete i videoklip, který je plný dětí, to je nádhera.
http://pravdive.eu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=114

No, ale mohla snad zpívat i rusky …

Béda
25. 5. 2015 13:17

http://www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/19971-warren-buffett-za-chudobu-si-chudi-mohou-sami

Doporučuji přečíst celý článek včetně diskuse k Buffetovým kydům.

pzdm
pzdm
25. 5. 2015 14:00

Asi shodneme na tom, že Mozgovoj je významná postava. Osobně mi učaroval jeho idealismus, protože nebyl typem politika. Má žena, když jsem jí seznamoval s informacemi o tomto muži, odpověděla lakonicky. Zabijou ho, jako Ernesta. Měla pravdu. Bojovník zemřel, zemřel vizionář který věřil, že ti co bojují za sebe mají právo za sebe mluvit. Stín nad tím jak zemřel je velmi temný. Vytváří pole pochyb a v krvi utápí ideál o spravedlnosti. Důvod toho, proč mají tak velký respekt lidé jako Mozgovoj, Givi a Motorola je v tom, v čem spočívá síla vůdčích osobností jako byli Ernesto Guevara a nebo… Číst vice »

peter.
25. 5. 2015 14:29

Odkaz vyššie je pohľadom ukrajincov na smrť Mozgového.Názory diskutérov z ruských webov na to,kto dáva Plotnickému príkazy na tieto vraždy sa rôznia.Majú ale spoločné to,že prišli z Ruska.Bol to idealista,chcel sociálny štát bez oligarchov,svoju smrť sám avizoval vo svojom prehlásení 6.5.2015 a aj keď mohol odísť do bezpečia ostal.Zdá sa,že dnešok nepraje čestným ľuďom túžiacim po pokojnom živote v sociálne spravodlivom štáte.

orinoko
25. 5. 2015 14:32

Mozgovojů jsou v dějinách celé zástupy. Tak např. César sám zapracoval na svém zabití stejně jako Ježíš, aby život plebsu mohla zaplnit a naplnit nějaká epika. Nebyla ještě jurská TV , vymýtač dutin, katechismus a okřídlený VŽDY pešek. Teď ti říkám příběh. A to si piš , že je to pravda. Pokud je to všechno pravda , co se teď píše , tak Mozgovoj nebyl normální. Vůbec nejsem pro hrdiny tohoto druhu. Vlastně jsou to cvoci. Mají jasno . Jdou chcípnout, aby vešli do dějin. Někdy i do historie. A po nich zůstane všechno, jak bylo. Složitost života, všední hrdinství… Číst vice »

orinoko
25. 5. 2015 14:49

Jak se sluší a patří v duchu OM … pro opolčenského sandinistu … něco ať stoupá k němu … i k těm, se kterými byl do poslední chvíle.

https://www.youtube.com/watch?v=ckNMjjxNWGk

https://www.youtube.com/watch?v=IFtUZxjpn0g&list=RDIFtUZxjpn0g#t=44
Tady zapomeňte na obrazový doprovod. Je zavádějící.

https://www.youtube.com/watch?v=wvAzx1_miu0

Morava vlastně dvakrát. Neoficiální hymna OM nesmí chybět.

https://www.youtube.com/watch?v=5ti-96SbgUA

Neználek
Neználek
25. 5. 2015 15:24

orinoko napsal Mozgovojů jsou v dějinách celé zástupy. Tak např. César sám zapracoval na svém zabití stejně jako Ježíš, aby život plebsu mohla zaplnit a naplnit nějaká epika. Nebyla ještě jurská TV , vymýtač dutin, katechismus a okřídlený VŽDY pešek. Teď ti říkám příběh. A to si piš , že je to pravda. Pokud je to všechno pravda , co se teď píše , tak Mozgovoj nebyl normální. Vůbec nejsem pro hrdiny tohoto druhu. Vlastně jsou to cvoci. Mají jasno . Jdou chcípnout, aby vešli do dějin. Někdy i do historie. A po nich zůstane všechno, jak bylo. Složitost života,… Číst vice »

peter.
25. 5. 2015 15:30

Starý doktor napsal
v semifinále soutěže Eurovision

Minulý rok vyhral transvestita,toho roku buzerant .Čo za úchyla vyhrá o rok?

Béda
25. 5. 2015 15:52

Z diskuse na http://www.novarepublika.cz/2015/05/summit-v-rize-rozjel-oficialni-pohreb-eu.html#comment-form

„V Rize přece k žádnému debaklu nedošlo. Vzájemný polibek Junkera s Jaceňjukem zcela jasně demonstroval celému světu, že vztahy se harmonizují podle jednotného plánu, že EU stejně jako Ukrajina budují vzorovou fašistickou společnost, akorát Ukrajina je tentokrát o pár krůčků vpředu.“

Neználek
Neználek
25. 5. 2015 16:01

peter. napsal
Minulý rok vyhral transvestita,toho roku buzerant .Čo za úchyla vyhrá o rok?

No přece skupina Ministři zahraničí zemí NATO.

https://www.youtube.com/watch?v=2_wfMrz9_mY

Béda
25. 5. 2015 16:11

Neználek napsal
No přece skupina Ministři zahraničí zemí NATO.

https://www.youtube.com/watch?v=2_wfMrz9_mY

Zaorálek prý hezky jódluje.

Neználek
Neználek
25. 5. 2015 16:26

Béda napsal
Zaorálek prý hezky jódluje.

Líp než Karel?

Béda
25. 5. 2015 16:28

Neználek napsal
Líp než Karel?

To záleží podle míry stisku.

peter.
25. 5. 2015 16:31

https://www.youtube.com/watch?v=l7hq0MWAQ6U
Rád by so sa s tou Ukrajinkou stretol,keď to všetko skončí a dal jej pár otázok týkajúcich sa jej vystupovania a argumentovania v diskusných reláciách ruských televízií.

orinoko
25. 5. 2015 16:36

Co dodat? Že bys ,soudruhu ze znalosti, vyrazil na Donbas? A postavil se tam hrdinsky na místo Mozgového? Tady obdiv chápu. Ale v případě soudruha Ratha tvůj obdiv nechápu. Rath je kradák. Kdyby nebyl , tak by se věci postavil čelem. On je otřesný charakter. Kromě toho, že je zloděj, tak je i neskutečně nevkusný zbabělec. Takovému Mozgovému by nestál ani za plivnutí do větru.
Takže co dodat? Obdiv ke skutečnému hrdinovi a obdiv k neskutečnému zbabělci na jedné adrese by vydal na celou seminární práci na téma : Když schíza tlačí na šišinku.

Béda
25. 5. 2015 16:48

orinoko,

Rah je jenom jeden ze „stáda“, kde nikdo není čistý. Kdyby policie a vyšetřovatelé stejným (nestandardním – délka vazby až do té doby než na něj něco vyštrachají anebo vyrobí…) způsobem přistupovaly ke Kalouskovi, Topolánkovi (ten by se ani nestal premiérem), Parkanové, Vondrovi, Schwarzenbergovi… – to by tedy byl fičák ve sněmovně.

peter.
25. 5. 2015 16:55

orinoko napsal
Morava vlastně dvakrát. Neoficiální hymna OM nesmí chybět.

https://www.youtube.com/watch?v=5ti-96SbgUA

Ďakujem.Je to dávno čo som tú pesničku počul naposledy.Boli to pekné časy.

orinoko
25. 5. 2015 17:02

Ale ano, ano … avšak je tu jedna potíž. Vyjmenovaní neměli puzení jako Rath – do nepravostí rázně tepat, což bylo jeho módou sezony …

https://www.youtube.com/watch?v=5ti-96SbgUA

… a přitom hamtat do vlastní klokaní kapsy. Rath nebyl žádný Jánošík. Byl to bývalý odéésák, kterého si socansky vyhřál Jirka Paroub.

Jak se to říkalo za socíku? Žrát můžeš, ale nesmíš přitom mlaskat. A hlavně si nehrát na lidového hrdinu s nakradenými melouny za rohem.

peter.
25. 5. 2015 17:13

orinoko napsal

Ale ano, ano … avšak je tu jedna potíž. Vyjmenovaní neměli puzení jako Rath – do nepravostí ráznětepat, což bylo jeho módou sezony …

https://www.youtube.com/watch?v=5ti-96SbgUA

… a přitom hamtat do vlastní klokaní kapsy. Rath nebyl žádný Jánošík. Byl to bývalý odéésák, kterého si socansky vyhřál Jirka Paroub.

Jak se to říkalo za socíku? Žrát můžeš, ale nesmíš přitom mlaskat. A hlavně si nehrát na lidového hrdinu s nakradenými melouny za rohem.

orinoko :
Však ja so nijakého Ratha nespomínal,prečo aj keď ma do neho nič nie je?

orinoko
25. 5. 2015 17:16

To nebylo Tobě. Ten dotyčný ví , že to patří jemu.

Béda
25. 5. 2015 17:18

orinoko napsal Ale ano, ano … avšak je tu jedna potíž. Vyjmenovaní neměli puzení jako Rath – do nepravostí ráznětepat, což bylo jeho módou sezony … https://www.youtube.com/watch?v=5ti-96SbgUA … a přitom hamtat do vlastní klokaní kapsy. Rath nebyl žádný Jánošík. Byl to bývalý odéésák, kterého si socansky vyhřál Jirka Paroub. Jak se to říkalo za socíku? Žrát můžeš, ale nesmíš přitom mlaskat. A hlavně si nehrát na lidového hrdinu s nakradenými melouny za rohem. He He, vzpomínám si na pana MF Kalouska, když ztřískaný v jakémsi TV pořadu A.cz poučoval auditorium o potřebě šetřit a chovat se odpovědně. Za zády mu… Číst vice »

orinoko
25. 5. 2015 17:27

Lidská vztahovačnost je horší než ženská prsa na lopatkách. Ani Tobě, Bédo, to nepatřilo.

abx
abx
25. 5. 2015 17:36

orinoko napsal
To nebylo Tobě. Ten dotyčný ví , že to patří jemu.

http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/2086/7261/original.jpg?w=600&h

Sio
Sio
25. 5. 2015 18:56

Béda napsal
Zaorálek prý hezky jódluje.

Podle toho, na co mu šlápnete. Když na krk, tak spíše chrčí.

Neználek
Neználek
25. 5. 2015 18:58

orinoko napsal

To nebylo Tobě. Ten dotyčný ví , že to patří jemu.

To tedy nevím. Podle mě se spíš snažíte odvést pozornost. Od svého ubožáckého výpadu proti hrdinovi opolčenců Alexeji Mozgovému, který teď zamlouváte blábolením o Rathovi.

orinoko
25. 5. 2015 19:03

Za dnešní den jsem narazil už na několik blbů. Ale to bylo jinde. Blbci s utkvělou představou, veřejnou schízou a obdivem ke zlodějům se ale kupodivu nacházejí i na OM. A pak že je to doména jen modrých mozečků.

pzdm
pzdm
25. 5. 2015 19:58

Ohledně Alexeje Mozgovoje. Nemohl přeci odejít. Je to otázka odpovědnosti, která evidentně vyvěrala z celé jeho osobnosti. Je to odpovědnost, že nemá právo za sebe do boje poslat někoho jiného. Nelze přeci mít úctu svých mužů a stát v pozadí kdesi v teple moskevského bytu. Ve všem co jsem o něm viděl a četl jsem v mnoha ohledech s ním nesouhlasil. S jeho idealismem nešlo souhlasit. Šlo jej ale obdivovat. On ještě věřil, že má smysl pro lidstvo, pro své druhy, bojovat. Já už v tom nevěřím, ale chtěl bych. On věřil, že hydře se lze postavit. Že je víc… Číst vice »

peter.
25. 5. 2015 20:32

Poliaci si zvolili nového prezidenta Andrzeja Dudu.Je to ešte väčšie rusofóbne hovado ako Komorowski.Ukrajinci sa vytešujú a veria,že Duda bude k Ukrajine nielenže priateľskejší,ale pochopí aj vzťah UPA _ OUN a S.Banderu k ukrajinskej histórii.Je to zaujímavé,lebo údajne dve tretiny Poliakov je zameraná proti ukrajinsky a predsa si zvolili tohoto chuja.

pzdm
pzdm
25. 5. 2015 20:50

peter. napsal Poliaci si zvolili nového prezidenta Andrzeja Dudu.Je to ešte väčšie rusofóbne hovado ako Komorowski.Ukrajinci sa vytešujú a veria,že Duda bude k Ukrajine nielenže priateľskejší,ale pochopí aj vzťah UPA _ OUN a S.Banderu k ukrajinskej histórii.Je to zaujímavé,lebo údajne dve tretiny Poliakov je zameraná proti ukrajinsky a predsa si zvolili tohoto chuja. Víte Petře, je to asi touha po změně, tady ti pitomci volí Babiše, dinosaury a jinou zvěř. Více se dá na PR než na obsah, je to jen souboj reklamních agentur a vnějšího zadání. Ale, mezi námi, je jedno, zda vyhraje pravičák a nebo voodoo levičák, který… Číst vice »

Béda
26. 5. 2015 4:35

„…V nedávném rozhovoru se Gorbačov distancoval od svých předchozích výroků a zdůraznil, že žádná dohoda o nerozšiřování NATO na východ uzavřena nebyla. „O NATU se vůbec nehovořilo. V těch letech se o tom vůbec nemluvilo.“ A když tato otázka pak vyvstala, v první polovině devadesátých let, Rusko proti rozšiřování NATO zpočátku nic nenamítalo…“ – See more at: http://www.blisty.cz/art/77529.html#sthash.iDIjozvW.dpuf Vystudovaný právník Gorbačov asi netušil, že smlouvy v mezinárodním právu se tvoří ve formě závazků na papíře. Pak se nedá kličkovat, jak si kdo právě vzpomene. Byl to on, důsledky jeho politiky, kdo by měl nést hlavní odpovědnost za to, že Ruský… Číst vice »

peter.
26. 5. 2015 5:44

Béda napsal
V nedávném rozhovoru se Gorbačov distancoval od svých předchozích výroků

Je to „charakter“tento Gorbačov.Ale zase ak sa na neho pozrieme z druhej strany,tak bez neho by sme nikdy nezažili „Glasnosť a Perestrojku“,ani nádherne zamatovú revolúciu v novembri 1989,slobodu,demokraciu a radosť z toho,že sme sa mohli tešiť z rozpadu nášho štátu.
Pripájam sa k p.hudryperovi a zdieľam jeho názor na Gorbačova ….Ten chlap patrí do pantheónu dejín!!!

fajt
26. 5. 2015 6:03

peter. napsal Je to „charakter“tento Gorbačov.Ale zase ak sa na neho pozrieme z druhej strany,tak bez neho by sme nikdy nezažili „Glasnosť a Perestrojku“,ani nádherne zamatovú revolúciu v novembri 1989,slobodu,demokraciu a radosť z toho,že sme sa mohli tešiť z rozpadu nášho štátu. Pripájam sa k p.hudryperovi a zdieľam jeho názor na Gorbačova ….Ten chlap patrí do pantheónu dejín!!! ta radost je radostí bláznovou, za kterou zaplatí jeho děti – Gorby ve svých činech byl darebák, je mi úplně jedno jak to myslel a nebo jak se mu to vykroutilo z pracek ( i kdyby to byl záměr a všechno jelo… Číst vice »

peter.
26. 5. 2015 6:38

fajt napsal
ta radost je radostí bláznovou, za kterou zaplatí jeho děti

fajt :
Tak,tak! A predstavte si,že ešte aj dnes sú ľudia,ktorí keď začujú štrnganie kľúčov a výkriky “ Máme holé ruce!!) a „Konec vlády jedné strany“ tak sa ich chytá orgazmus,ruky im vyletia hore a prsty na nich sa sformujú do véčka.A to len vďaka „Božskému Gorbymu“.Že ho ešte šľak netrafil zmrda jedného.

fajt
26. 5. 2015 6:45

peter. napsal
fajt :
Tak,tak! A predstavte si,že ešte aj dnes sú ľudia,ktorí keď začujú štrnganie kľúčov a výkriky “ Máme holé ruce!!) a „Konec vlády jedné strany“ tak sa ich chytá orgazmus,ruky im vyletia hore a prsty na nich sa sformujú do véčka.A to len vďaka „Božskému Gorbymu“.Že ho ešte šľak netrafil zmrda jedného.

když tihle zařvou na svou vlastní medicínu, líto mi jich nebude – Gorby patří přinejmenším za mříže, ale v dobách celosvětového fašismu je to prostě nereálné, dokonce i v Rusku. ..

abx
abx
26. 5. 2015 7:49

V nedávném rozhovoru se Gorbačov distancoval od svých předchozích výroků a zdůraznil, že žádná dohoda o nerozšiřování NATO na východ uzavřena nebyla. „O NATU se vůbec nehovořilo. V těch letech se o tom vůbec nemluvilo.“ http://www.blisty.cz/art/77529.html#sthash.iDIjozvW.i64lG0YW.dpuf *** v anglickom originali: In a recent interview, Gorbachev distanced himself from earlier statements to concede that no agreements had been breached. “The topic of Nato expansion was not discussed at all. It wasn’t brought up in those years.” *** co dodat k bezbrehej naivnosti vyrecneho kolchoznickeho funkcionara zo Stavropolskej oblasti – len tolko, ze tato otazka mala byt diskutovana ako prva. dnes by… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
26. 5. 2015 8:01

Je opravdu příznačné, co vše se tu smete na hlavu jednoho jediného člověka… V podstatě byl ten Gorby takový „ředitel Zeměkoule“… mohl vše, všichni ho poslouchali na slovo, a jednal se samými gentlemany, ledé ho „aktivně podporovali činy a ne hubou…“, vůbec nikde se tady nikdy nekradlo, ty chaty a chalupy a dnes projevované charaktery „lidí“ vznikly asi jen náhodou… Mám chuť tu něco peprného napsat, ale asi to doopravdy už pro některé nemá smysl. Skromně jsem se snažil po víc jak dvacet let působit jako člověk ve veřejném prostoru… Pochopil jsem, že stav který se utváří nevzniká ze dne… Číst vice »