Svět ruskýma očima 321

 

USA jsou podřízeny právu méně než DNR a LNR

Inna Novikova, Jurij Kondratěv

6. října 2015

Vladimir Rogov, vedoucí Slovanské gardy a předseda Výboru pro výstavbu Novoruska poskytl rozhovor týkající se postavení Ukrajiny a Novoruska a změny rozložení sil ve světě po boji Ruska proti Islámskému státu.

Přední ukrajinští geopolitici přišli nedávno na to, že světová bezpečnost závisí na situaci na Ukrajině a že bombardování IS v Sýrii hatí Minské dohody.

Oni jsou přirozeně přesvědčeni, že je Ukrajina pupkem světa, že se všechno kolem nich točí. Tito lidé jsou v centru pozornosti světového tisku, zejména západního, ale ve skutečnosti nejsou ničím výjimeční, jsou tuctoví. Extázi u nich vyvolává už to, když jim podá ruku Obama. V případě Obamova stisku ruky Porošenkovi nebylo v jejich pojetí důležité to, že za ním ukrajinský prezident přiskočil, když už odcházel.

Na Ukrajině už nejsou normální media, na území dočasně ovládaném fašistickou juntou jsou zakázána. Pouze reklama, agitace, dezinformace. Skutečné informace o Ukrajině přicházejí od prezidenta Putina a z Ruska. Je třeba si uvědomit, že Ukrajina a Sýrie tvoří linii fronty velké geopolitické války, která započala dříve než v listopadu 2013, kdy začal majdan. Začalo to v roce 2010, kdy zažehli v Tunisku a poté v dalších zemích Arabské jaro. Sýrii začali rozviklávat v roce 2011. Skutečná válka je již apoteózou hybridní války vztahující se i k Rusku. Hlavní je v ní informační válka. Nejprve se u občanů podryje důvěra k vlastnímu státu a potom se vyvolá nedůvěra všech proti všem.

Snahy zformovat na Blízkém východě kolektivního Hitlera jsou silně narušeny. Právě IS měl plnit úlohu destruktivní síly. Ta měla uvrhnout do chaosu Blízký východ a dále celý svět. Miliony běženců v Evropě nebo na cestě do Evropy paralyzovaly v podstatě nepřipravený evropský prostor.

Islámský stát a jemu podobné organizace mají za cíl udeřit na Rusko a Čínu, které jsou základem BRICS a pracují velmi efektivně, navzájem se doplňují. Na americké hrozby může Rusko adekvátním způsobem odpovědět, pouze ono má rozvinutou jadernou triádu.

Čínská ekonomika je nebezpečná pro ekonomickou nadřazenost USA. Nyní má Čína moderní letadlové lodě a rakety. Američané už nemohou vyhrožovat celému světu, jejich vojenské i geopolitické panství má problémy. Svět se začal měnit a je naděje na spravedlivější řád, než jaký prosazují Američané.

Politická elita EU a Japonska je totálním rukojmím Washingtonu a Londýna. Všichni zástupci zemí EU jsou vykonavateli jejich vůle a často přijímají rozhodnutí, která jsou pro jejich vlastní státy sebevražedná. Takové je například rozhodnutí o sankcích vůči Rusku, které jim přináší miliardové ztráty. To odporuje zdravému rozumu. Japonsko, Německo a další státy jsou okupovány Američany a osazeny množstvím vojenských základen USA, politické elity jsou tak pod tlakem. Absurdně se označují jako civilizovaný svět, jako se stalo v případě Kosova, jehož osamostatnění prý „podpořil celý civilizovaný svět“. Pojem civilizovaný svět si přivlastnili.

V Sýrii existovala civilizace nejméně o čtyři tisíce let dříve, než se o ní dá mluvit u Anglosasů. Spojené státy jsou ve skutečnosti separatistický stát odtržený od Velké Británie. Honosí se právem, ale mají jej méně než DNR a LNR. U nich neproběhlo žádné referendum a nikdo se žádného práva nedožadoval. Nyní ony samy vytvářejí kvazistáty jako je Kosovo, kde rovněž nebylo referendum, ani svobodné volby. Došlo tam k jasné genocidě a pronásledování obyvatel. V kolonialismu se to tak dělá. Zničí kohokoliv, ať jsou to Ukrajinci, Afghánci nebo někdo jiný. Když indiánům darovali přikrývky infikované neštovicemi, byla to jedna z prvních genocid na území samostatného státu USA.

Jaký je důvod vystoupení Putina v OSN? Co probíhá v Sýrii? Jak se na poslední události dívají na Ukrajině?

Putin promluvil o vměšování a uvržení dříve suverénních států do chaosu a bezpráví. Týkalo se to IS, ale přímo zmiňován nebyl. Jednoznačně to odpovídá i tomu, co se stalo na území dřívější Ukrajiny. Je pozoruhodné, že Porošenko vykládá, že Rusko destabilizuje IS. Přitom je IS, alespoň formálně, celým západním světem odsuzován. Akci Ruska je najednou věnována pozornost. Americká koalice tam už rok létá, má za sebou čtyři tisíce až sedm tisíc vzletů proti IS, přičemž nic nezlikvidovala. To, co Rusko vykonalo za dva dny, nepřímo dokazuje, že na Donbasu ruská vojska nejsou. Na příkladu Sýrie všichni vidí, jak Rusko dokáže bojovat.

Převzato z Pravda.ru

Rozhovor je jen mírně krácen

***

Do Kazachstánu jede drsný ukrajinský revizor

Danijar Kalojev

7. října 2015

Záliba Ukrajinců zkoumat zahradu souseda je všeobecně známa. Protože nefunguje vlastní zahrada státu, kontrolují ukrajinští vůdci pečlivě sousedy, aby u nich mohli vymýtit všechno podezřelé. V Kyjevě se při řešení problémů řídí přísnými pokyny amerického velvyslance Payetta a mohou se stejně jako Američané hrabat v domácích záležitostech jiných států. Kazachstán s Ukrajinou nesousedí, ale přesto její bedlivé oko nalezlo ve středoasijské republice něco nepřístojného. Mají zato, že musí přivést Kazachy k odpovědnosti.

Dočasně pověřený zástupce Ukrajiny v Kazachstánu Jurij Lazebnik vložil na oficiální stránky ukrajinského velvyslanectví sdělení, z něhož je patrno, že  ministerstvo vzdělávání Republiky Kazachstán je povinno konzultovat s ukrajinskými specialisty obsah školních učebnic před jejich vydáním. Ukrajinská strana je připravena ujasnit stepním lidem, co mají a co nemají do učebnic psát.

Lazebnik a jemu podřízení místní podlazebníci prostudovali nové školní učebnice  vydavatelství Mektep a s hrůzou zjistili, že je v nich uveden Krym jako subjekt RF. Jak je toto možné, když sám Porošenko už druhým rokem slibuje Rusku jej odejmout a dovolává se přitom pomoci veškerého světového společenství!

Ještě donedávna toto společenství Porošenkovi malátně přitakávalo, ale dnes dokonce Angela Merkelová veřejně prohlásila něco v tom smyslu, že připouští ponechat Krym v Ruské federaci. (Ještě by nepřipustila!)

Zatímco v Kyjevě proklínají zrádnou evropskou politiku, rozhodl se Lazebnik vzít věc do svých rukou. Mohl udělat ledacos, ale dal se oficiální cestou: na stránkách velvyslanectví Ukrajiny v Republice Kazachstán obvinil Kazachy, že jsou „hluboce infiltrováni ruskou propagandou“(!) Zřejmě se považuje za chána a požaduje stáhnout učebnice z oběhu. Kazašské vládě přímo nakázal „posílit informační bezpečnost země omezením vysílání ruských TV kanálů“. Toto vytýká představitel země, v níž nacionálpatrioti nazývají prezidenta Nazarbajeva tyranem a diktátorem. V Kazachstánu nezabíjejí své spoluobčany z Gradů, nelegalizují nacisty, neomezují TV vysílání jako v Lazebnikově zemi.

Drzého Lazebnika zřejmě dráždí to, že v Kazachstánu je jen malý okruh obdivovatelů majdanu a fandů Porošenka. Aktivisté ukrajinských národně-kulturních společenství, jako byl dřívější ředitel Ukrajinského kulturního centra v Almatě Stadničuk, nebo člen Celosvětového kongresu Ukrajinců Parips aktivně verbovali kazašské dobrovolníky do ATO. Nedařilo se. Přitom taková práce není předmětem činnosti velvyslanectví, v tomto případě Lazebnika.

Ukrajinské učebnice mají povoleno dehonestovat a urážet vůdce sousední země. Na Ukrajině se dávno tisknou mapy s „ukrajinskými teritorii“ Kubání, Belgorodem, Kurskou oblastí, atd. Ukrajinci odmítají Velkou vlasteneckou válku, neoslavují Vítězství, za které umírali i Kazaši.

Lazebnik se pokoušel vychovávat Kazachy už před rokem v jednom svém rozhovoru. Ukrajinský ministr zahraničí také poučoval Nazarbajeva, co může a co nesmí říkat v projevu v Haagu v březnu 2014.

Posedlost „dočasného“ Ukrajince se váže na oficiální návštěvu Porošenka 9. října v Kazachstánu. Je třeba chápat, že důtka vydavatelství Mektep je snahou čokoládového hejtmana najít trhlinu v Eurasijské hospodářské unii. Porošenko asi jede vyškemrat tranzitní plyn a k tomu třeba připojuje bonbony Rošen. Jenže Kazaši upřednostňují svoji značku Rahat. Kazachstán nestojí o ukrajinské zkušenosti jak tancovat podle cizí píšťalky, navíc je-li stočena z půjčených dolarů.

Převzato z Fondsk.ru

***

Sýrie, běženci, plyn … Erdogan je nervózní

Vladimir Něstěrov

9. října 2015

Kancléřka Merkelová hovořila 8. října na TV kanále ARD o běžencích a úloze Turecka v této věci, přičemž řekla: „Vždy jsem byla proti plnohodnotnému členství Turecka v EU a stále se toho držím.“ V této souvislosti si jistě dobře uvědomila k čemu může dojít, jestliže se do EU dostane Turecko se svými 75 miliony obyvatel, téměř výhradně muslimského vyznání. Vždyť před sto lety tam z „vůle Alláha“ většinu křesťanů zlikvidovali.

V ten samý den řekla Merkelová v Evropském parlamentu, že Turecko „hraje klíčovou roli“ v řešení migrační krize, přičemž je na jednu stranu „výchozím bodem nelegální migrace“ a z druhé strany tím, kdo s „velkým úsilím“ přijal přes dva miliony běženců. Turecku je potřeba hodně pomáhat se zásobováním a ve válce proti obchodování s lidmi. Podobně se k věci staví Paříž. Hollande při projevu o spolupráci s Tureckem, které má tábory s více než 2 miliony migrantů, vyzýval, aby se jim zajistila práce. Krátce řečeno, mají zůstat tam, kde jsou. Především v Turecku.

Podle ruských vojenských činitelů nemůže mít případ s ruskou těžkou stíhačkou nad Tureckem na vztahy mezi Tureckem a Ruskem vliv. Letoun se při manévru nad horským lesem dostal na několik vteřin do tureckého vzdušného prostoru. Zástupce ministra obrany RF případ objasnil a věc je pro RF uzavřena.

Není však jasné, jak se k incidentu postaví Erdogan. Je zřetelně nervózní. Zatím řekl: „Turecko je hlavním odběratelem ruského plynu, ale bude-li to třeba, může jej brát odjinud. pro Rusko by to byla velká ztráta.“ Podobně se vyjádřil i k dohodě s Rosatomem o výstavbě první turecké jaderné elektrárny: „Nepostaví-li ji Rusové, přijdou jiní a postaví ji.“ Co se týká letadla, řekl, že je naštvaný, ale zatím to nehodlá projednávat s ruským prezidentem.

On je naštvaný náhodným narušením tureckého vzdušného prostoru. On, který pokračuje v politice sultánů Osmanské říše ve snaze udělat z Turecka největší regionální mocnost. K tomu potřebuje oslabit Írán a skoncovat s režimem Bašara Asada a zde nepřímo využívá IS. Navíc bojuje Ankara s Kurdy ve vlastní zemi a snaží se nepřipustit jejich směřování k nezávislosti v Iráku. Kurdské organizace přirovnává k IS.

***

Šéf Gazpromu Miller při své návštěvě ministra ekonomiky a energetiky Gabriela v Berlíně dne 8. října řekl, že objednávka Ankary na dodatečné 3 miliardy plynu za rok bude Gazpromem realizována, ale současnou trasou Modrým proudem a Transbalkánským potrubím přes Ukrajinu to bude jen jedna miliarda. Zbytek Tureckým proudem. Vysvětlil, že v této otázce definitivní rozhodnutí dosud není.

Pokud tedy Turecko může podle Erdogana brát plyn z mnoha jiných míst, nikdo tomu nebrání. Avšak turecký prezident není přesný. Jeho země není hlavním odběratelem ruského plynu.

***

Z pohledu Turecka je pro jeho budoucnost země nejaktuálnější skutečnost, že je od doby zvolení Erdogana prezidentem v srpnu 2014 stát spravován prozatímní vládou. Dne 1. listopadu budou předčasné parlamentní volby. Jejich výsledek je nejistý.

Převzato z Fondsk.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ladys
Ladys
12. 10. 2015 17:12

Jak si Němci (a nejen Němci) mohou naivně myslet, že se imigranti integrují do společnosti, když se nesnesou ani mezi sebou:
https://www.youtube.com/watch?v=PJwQNIXfzZ0&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=CuZDFYoKoVM
je to karastrofa.

Starý doktor
12. 10. 2015 18:00

Nedbalost, selhání zpravodajských služeb, státní mafie: Největší teroristický útok v historii Turecka se obrací proti Erdoganovi
http://wertyzreport.com/clanek/nedbalost-selhani-mafie-utok-v-ankare

petr
petr
12. 10. 2015 21:44

Přišlo mi mailem. Tady v Německu pr​​vní věc, co dělají Arabové, je zakládání místní islámských obcí ihned poté, co jsou ubytováni. Tyto obce zakládají vybraní uprchlíci, studovaní a vzdělání, kteří řídí potom modlitebny a místní chování arabských ghet. Nikdo si nedovolí jít proti těmto obcím, mají podporu státu a během dvou až tří let dostávají své zástupce v místním zastupitelstvu. Tvrzení, že Arabové jdou do Německa především za penězi, co dostanou od Německa, není pravdou. Mnohem více peněz dostávají imigranti v Norsku a ve Švédsku. Tady v Německu má uprchlík týdně nárok na 150 EUR, dítě do 10 let na… Číst vice »

petr
petr
12. 10. 2015 21:46

Dokončení. Je to nebezpečná metodika, kterou úplně stejně dělá v Libanonu Hizballáh, který peníze od Libanonské vlády přerozděluje mezi své členy, obvykle nejchudší lidi, provozuje z nich nemocnice a soukromé náboženské školy. Stejně tak tady v Německu velké islámské obce provozují školy a nemocnice, dotují chudé islámské rodiny (což jsou prakticky všechny), ale jejich děti musí chodit na modlitby a tím si obec tyto děti zavazuje a vychovává je podle islámského učení. To nebezpečí je v tom, že zdejší islámské obce neříkají, že to jsou peníze z německého státního rozpočtu, ale že to jsou peníze obce a ty peníze chudým… Číst vice »

Béda
13. 10. 2015 2:12

petr napsal Dokončení. Je to nebezpečná metodika, kterou úplně stejně dělá v Libanonu Hizballáh, který peníze od Libanonské vlády přerozděluje mezi své členy, obvykle nejchudší lidi, provozuje z nich nemocnice a soukromé náboženské školy. Stejně tak tady v Německu velké islámské obce provozují školy a nemocnice, dotují chudé islámské rodiny (což jsou prakticky všechny), ale jejich děti musí chodit na modlitby a tím si obec tyto děti zavazuje a vychovává je podle islámského učení. To nebezpečí je v tom, že zdejší islámské obce neříkají, že to jsou peníze z německého státního rozpočtu, ale že to jsou peníze obce a ty… Číst vice »

Irena
13. 10. 2015 3:52

Guvernér Okinawy zrušil povolení na výstavbu letecké základny USA

http://politikus.ru/events/60264-gubernator-okinavy-otmenil-razreshenie-na-stroitelstvo-aviabazy-ssha.html

zajoch
13. 10. 2015 4:35

Irena napsal

Guvernér Okinawy zrušil povolení na výstavbu letecké základny USA

http://politikus.ru/events/60264-gubernator-okinavy-otmenil-razreshenie-na-stroitelstvo-aviabazy-ssha.html

Guvernér se zachoval statečně, nenechal se odradit. Jen jestli se mu podaří letiště zablokovat. Protesty obyvatel proti přítomnosti Američanů, jichž je podle článku asi 45 tisíc jsou dlouhodobé. Snahy o zrušení základny také. Ale kovbojové se drží jako klíšťata. Okinawa má něco přes milion obyvatel, těch 45 tisíc Američanů mezi nimi není tak málo. Co s sebou přítomnost amerických vojáků v cizí zemi přináší je všeobecně známo.