Svět ruskýma očima 365

 

Světová elita tlačí Ukrajinu k rituální sebevraždě

15. srpna 2016

Podle všech příznaků tlačí někdo činorodě Ukrajinu k válce s Ruskem. Objevuje se to už od doby majdanu a zesiluje se v posledních týdnech.

Prvním krokem byla eskalace napětí v zóně ATO. Na frontu byly vráceny všechny dříve odsunuté těžké zbraně a pracovníci OBSE pozorují takovou intenzitu střelby, jaká byla před rokem. Kolem fronty opět přibývá obětí mezi civilisty. Krom toho se zastavilo přijímání zákonů potřebných pro plnění minských dohod a v této věci není možno očekávat žádný pokrok.

Druhou akcí v řetězci událostí byl atentát na šéfa Luhanské republiky a poté následovaly události na Krymu. Samozřejmě, že si Kyjev pospíšil, aby odmítl svoji účast na obou akcích s tím, že byly zaviněny vnitřními šarvátkami.

Přestože byla reakce Kremlu dost ostrá, až k zahájení aktivního boje to nedošlo. Události proto zřejmě neměly požadovaný efekt. Podle všeho se připravuje další  provokace. Klasický scénář – ostřelování sebe sama, výbuchy. Tímto jednoduchým postupem se chce velení armády Ukrajiny zbavit odpovědnosti za příští provokaci a možné následky.

Z tohoto pohledu je možné považovat za logickou neochotu Porošenka vyhlásit válečný stav, protože v případě, že je země ve válce s druhou zemí, může druhá země odpovědět přímým použitím své vojenské síly. Kyjev se také snaží ukázat světu ruskou agresi, což při válečném stavu nepůjde.

Je zřejmě, že dnes Západ využívá Ukrajinu ve svých geopolitických cílech a je odhodlán bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince. V sázce je celý existující světový řád.

Převzato z Russiapost.su

***

Velká hra Ruska v černomořském regionu

12. srpna 2016

Minulý týden měl Vladimir Putin bohatý program. V pondělí se v Baku sešel s íránským prezidentem Rúháním a ázerbájdžánským prezidentem Alijevem. Podepsali dokumenty o dalším rozvoji infrastrukturních projektů ohledně dopravního koridoru Sever – Jih, který propojí Evropu s Jižní Asií přes Rusko, Ázerbájdžán a Írán. Írán si na vlastní kůži vyzkoušel sankce a Rusko je pod sankcemi Západu nyní. Obě země mají zájem na rozvoji a posilování důležitého prvku mezinárodního ekonomického systému, který by nepodléhal tlaku USA a EU. Pro Ázerbájdžán je nyní výhodné rozvíjet dva obchodní směry – sever-jih a východ-západ, jednu z větví nové hedvábné stezky (a také jižní energetickou trasu do Evropy), které vedou přes Baku. To významně zvyšuje geoekonomický význam Ázerbájdžánu. Prezidenti tří zemí jednali i o mezinárodní politické bezpečnosti. Shodli se na postoji, že USA pracují na šíření barevných revolucí zaměřených proti jejich zemím. Proto je potřeba zachovat politický status quo, což se příznivě odrazí i v okolních zemích, a aby se předešlo revolučním změnám, musí se spolupracovat.

Rúhání požádal Putina, aby tuto myšlenku tlumočil příští den v Sankt-Petěrburgu Erdoganovi. Zdá se, že turecký prezident i jeho poradci pokládají USA za inspirátora převratu v Turecku, a pokud ne, tak že by převrat alespoň přivítaly.

Erdogan začal svoji syrskou politiku přehodnocovat. Nyní vidí negativní důsledky pokračování konfliktu s Ruskem ohledně Sýrie. Oproti roku 2015 se naděje na pád Asadova režimu silně snížily. Američané hledali spojence, kteří by byli ochotni bojovat proti Daiš. Všechno to se odráží na situaci v Kurdistánu, jehož existence se stává stále nadějnější. Ankara by sice chtěla, aby Asad odešel, ale ne za cenu dalšího kurdského útvaru na své hranici.

Zhoršily se vztahy Erdogana s Evropou. Loni byl při řešení migrační krize nenahraditelný, nyní to pozbývá významu. Turecko by mohlo hrát mnohem důležitější roli, pokud by bylo tranzitní zemí pro dodávky plynu pro Evropu. Transanatolský plynovod (plyn z Ázerbájdžánu) – to je první opce, ale pokud by si zajistilo podporu Ruska a byl vybudován Turecký proud, potom by vlastnilo suchozemský terminál pro Izrael a mořský terminál pro Libanon. Tak by se stala Ankara energetickým uzlem pro Evropu.

Z uvedených důvodů se Erdogan vypravil do bývalého hlavního města Ruské říše, aby se prezidentovi Putinovi osobně omluvil za sestřelený ruský letoun nad Sýrií a podal své návrhy týkající se Sýrie a obnovy prací na Tureckém proudu. Dobře pochopil, že Tureckým proudem poskytuje Moskvě příležitost dosáhnout svého cíle – ukončit dopravu ruských energetických surovin přes Ukrajinu do roku 2019.

Další den se Putin sešel v Moskvě s arménským prezidentem Sargasjanem. I on dostal záruky, že Moskva podpoří zachování současného politického režimu v Arménii. Také arménský vůdce se nedávno setkal ve své zemi s protesty. Putin dal na srozuměnou, že Kreml bude jednat ohledně vyřešení konfliktu mezi Ázerbájdžánem a Arménií v Náhorním Karabachu a že Arménie musí na oplátku za ekonomickou dotaci přijmout ruskou taktiku: Konflikt nebude řešen rychle, půjde se na řadu kompromisů, které umožní prezidentu Alijevovi přesvědčit se, že obnovení kontroly nad ztraceným územím bude nevratné.

Na společné konferenci v Kremlu okomentoval Putin situaci na Ukrajině. Po řadě potyček rozmístilo Rusko na hranici mezi Krymem a Ukrajinou kvůli nebezpečí válečného konfliktu další ozbrojené síly. Poté Rusko oznámilo, že byla odhalena diverze ze strany speciálních služeb Ukrajiny s cílem provést teroristické útoky na ruském území.

Putin učinil dvě kritická prohlášení. Nejprve, že normanský formát (Rusko, Ukrajina, Francie, Německo) vypracovaný pro společné řešení vnitřní krize je absolutně neživotaschopný plán. Ukrajina si nepřeje přenést vládu na regiony. Podle ruského názoru je tvrdohlavý požadavek Evropanů aby jako podmínka pro zrušení sankcí proti Rusku plnilo Minské úmluvy jen způsob k jejich zachování, neboť minské dohody nefungují.

Pokud se Putinovi podaří vrátit do hry tureckou otázku a vybudovat novou obchodní trasu přes Írán k Perskému zálivu, bude mít v rukách všechny karty (plus ještě stavbu ruského Severního proudu-2 bezprostředně do Německa přes Balt).

Rusko dalo na vědomí, že se hodlá stát hlavním arbitrem v regionu Černého moře.

Převzato z Vestikavkaza.ru

***

Putin sjednotil Čínu a Írán do protiamerické koalice

Ruslan Ostaško

17. srpna 2016

Pouze v několika dnech se situace na Blízkém východě a především v Sýrii radikálně změnila, pro Rusko velmi příznivě. Putin v plné míře využívá institucionální paralýzu v předvolebních Spojených státech a před očima Američanů přerozděluje sféry vlivu v jedné z rozhodujících oblastí světa.

Rusko fakticky získalo vlastní základnu leteckých sil v Íránu. Sice to tak není úplně, neboť Írán ji Rusku „pronajal“, aby mohl bombardovat teroristy IS a jejich přátele v Sýrii. Írán s Ruskem už dlouhou dobu v Sýrii účinně spolupracuje, poskytuje svůj vzdušný prostor pro průlety ruských Kalibrů a ruského letectva. Letiště v Hamadanu bylo už loni používáno ruskými dopravníky a bombardéry k tankování. Tehdy se  o tom Írán a Rusko nešířily, zřejmě proto, aby nevytvářely další napětí v době syrských jednání a rovněž v době, kdy Írán ještě pracoval na složitém uvolňování svých západních aktiv po zrušení sankcí. Dnes se situace radikálně změnila.

  1. Rusko má právo užívat letiště pro ruské bombardéry, včetně strategických, které mohou nést jaderné zbraně, oficiálně. Je to znamení velké důvěry mezi oběma zeměmi a pro budoucnost to má být potřebné vojenské krytí koridoru Sever – Jih (konkurent Suezského průplavu).
  2. Nyní je přítomnost ruského letectva v Íránu známa celému světu a to trochu mění konfiguraci toho, co probíhá na Blízkém východě. Další ruská základna v regionu, kde mohou operovat bombardéry s jadernými zbraněmi, nestresuje jen USA, ale i Saúdskou Arábii a Katar, jimž to také bude velice nemilé.

Zároveň je vidět, že se všechno provedlo maximálně veřejně. Teherán i Moskva tak vysílají jasný signál Američanům v regionu a ministr zahraničí USA se už proti tomu vyslovil. Postěžoval si, že přesun ruských bombardérů byl „proveden příliš rychle“ a k tomu bez konzultací s Američany. Mrzí je, že když mají starosti s volbami, sestavuje Putin proti Americe novou alianci, v níž budou mít místo dokonce země s tak složitými postoji, jako je Írán a Turecko.

Za dobu syrské krize přešel Peking poprvé od diplomatické podpory Moskvy a Damašku k podpoře vojenské. Jsou to sice jen první kroky a výsadek čínské armády pod Aleppem se v nejbližší době neukáže, ale význam zde má samotné gesto Číny. O víkendu přiletěl do Damašku zástupce Ústřední vojenské rady ČLR Gvan Yufey a slíbil Asadovi humanitární pomoc Číny a podporu v „upevnění přípravy personálu“.

Číňané se hodlají otevřeně zapojovat do mezinárodních konfliktů v případě, že nemají jinou možnost, anebo když mají jistotu, kdo zvítězí. Peking měl možnost obejít přímou účast v syrské krizi třeba proto, aby nevyvolával další napětí ve vztazích s USA. Z logiky vyplývá, že Peking si je jistý vítězstvím protiamerické koalice na Blízkém východě.

Vypadá to, že se Číňané rozhodli zaměnit dosavadní pomoc za určitý vliv v regionu, kterého později dosáhnou. Rusku to nevadí, nedělá si nároky na světovou hegemonii, ale vyloučit z Blízkého východu americký vliv bude mnohem lehčí ve spolupráci s Čínou. Nyní se právě zásluhou diplomatických úsilí Kremlu tvoří koalice zemí, které jsou schopny bojovat proti americké hegemonii ne pouze slovy, ale také činy. Američanům se to nelíbí, ale musejí si zvyknout. Dříve nebo později se oni, nikoli Rusové, ocitnou v plné mezinárodní izolaci.

Převzato z Politobzor.net

***

Exkluzívní rozhovor poradce prezidenta Ruska S. J. Glazjeva pro Ruskou vesnu

16. srpna 2016

Jaká ekonomická opatření může využít Rusko na donucení Ukrajiny k míru a k zanechání vojenských avantýr proti Doněcku, Luhansku a Krymu?

Nejprve je potřeba nazvat věci pravými jmény: Na Ukrajině není legitimní vláda; její území je okupováno USA; jimi dosazení neonacisti se dopouštějí zločinů proti lidskosti, genocidy proti ruskému obyvatelstvu. Musí se přistoupit k ochraně lidu Ukrajiny před válečnými zločiny a politickými represemi: vytvořit mezinárodní tribunál, prošetřit nacistické zločiny a po zásluze je potrestat. Musíme přesvědčit mezinárodní společenství o tom, že na Ukrajině máme co do činění se snahou o obnovení nacistického režimu, jehož pohlaváři se prohlásili dědici hitlerovských kolaborantů. Potom na Ukrajině zahájit obnovu legitimní vlády a vycházet při tom z její vlastní ústavy.

Očekáváte, že v nejbližších létech zruší všechny země Evropy sankce proti Rusku?

Pokud v nich převezmou vládu namísto amerických loutek skuteční zástupci lidu. Dokud Evropské unii a NATO velí USA a rovněž kontrolují media, těžko počítat se změnou politiky evropských států, fakticky zbavených samostatnosti.

Jak vidíte zlepšení vztahů mezi Ruskem a Tureckem – je to strategická iniciativa vlád dvou zemí, anebo konjunkturální úkaz? Do jaké míry se jeví možnost dlouhodobého ekonomického spojenectví mezi Ruskem a Tureckem?

Objektivně vzato jsou naše hospodářské zájmy harmonicky laděné, díky tomu je rozvoj rusko-turecké obchodně-ekonomické spolupráce celkem úspěšný. Naši kazachstánští partneři v EAES předkládali iniciativu uzavřít s Tureckem preferenční obchodní režim. Není to slučitelné s jeho snahou  o EU. Pokud by Turecko nebylo v EU a v NATO, mohla by být spolupráce několikanásobně širší a také by se lehko urovnávaly politické neshody.

Jak hodnotíte perspektivy EAES? Čekáte v brzké době vstup nových zemí do celní unie?

Všechno jde podle plánu, který byl přijat do roku 2024. Do té doby bude pracovat v plném rozsahu jednotný hospodářský prostor pro zboží, služby, kapitál, práci a rovněž bude fungovat jednotný energetický, finanční a dopravní trh.

Jak hodnotíte současné vztahy mezi Ruskem a Čínou? Lze říci, že se prosadil plnohodnotný „obrat na Východ“?

Je to vzájemně výhodné rovnoprávné strategické partnerství, na němž mají naše země objektivní zájem. Obrat na Východ se koná v celé světové ekonomice a my se musíme snažit o plnohodnotnou účast v novém směru světové ekonomiky, který se utváří v Číně a dalších zemích Jihovýchodní Asie.

Převzato z Rusvesna.su

53
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
53 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Autoři komentářů
Martin (už bez taky m)peter.fajtSioaram Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
orinoko
Člen
orinoko

Njn, co rici? Tak ponekud oklikou. Jedna ceska televize … hlavne nejmenovat , aby se ji nedostalo popotahovani … zcela a docela dukladne uvedla do mainstreamu jednu z nejvetsich konspiracnich teorii. Uz to neni zadna konspirace, jsou to tezke realie, ktere se nedaji zpochybnit. A klobouk dolu pred exprezidentistou Klausem, ktery tu stvuru komentoval. – Totiz soudruha Sorose. To je pro dnesek prvni dobytek. A vstanou stari dobytkove. – Cim vice se blizi konecna ruznych svetovych parchantu – Erdou pocinaje, saudskym nomadem konce , pricemz nezapomenme na jejich izrazidovsky svornik zvici davidovy hvezdy , ktera kupodivu nema sedm ramen. Suda,… Číst vice »

orinoko
Člen
orinoko

Pujdu na kute … zvlastni termin, ktery prakticky vubecc neni prozkouman … S drzosti sobe vlastni a intuici danou sledovanim politiky uz od predspermatickych dob hodlam prohlasit, ze soudruzku EUπcu prekvapi zmena z necekanych. Vsimli jste si neceho? Jak byste mohli , kdyz bezi praseci olympiADA , ze … Se vsi vaznosti tvrdim , ze Belorusko stoji na Praze zmeny, kterou se prave nikdo nezabyva. A hlavne nepujde o zadnou barevnoskopickou revolusn. LUKAS-enko docela zjevne prestava rozumet vyvojovym silocaram. Nebude to zadny tlak Ruska … to by si dneska neco takoveho nedovolilo … prijde to … a bude to …… Číst vice »

fajt
Člen
zajoch
Člen

https://news.mail.ru/politics/26846274/
Čína vybuduje první základnu na cizím území – v Džibuti. Bude to základna se sklady zbraní a pohonných hmot. Přítomný bude vojenský oddíl a zřejmě námořní pěchota. Umístěna bude 13 km od největší americké vojenské základny v Africe, její plocha má být 0,4 km čtverečního. Počítá se službami pro námořnictvo i pro letectvo.

Irena
Člen

http://voicesevas.ru/news/25227-taynyy-orden-putina.html Наверное, многие обратили внимание на многозначительную фразу, произнесённую Назарбаевым на встрече с Путиным. Он сказал, что принять статус Донбасса Порошенко не позволяет отсутствие большинства в Раде. Мол, украинский правитель склонен находить компромиссы, но они почему‑то не находятся. В переводе с дипломатического языка на человеческий это значит, что Порошенко устами Назарбаева: а) сигнализирует о готовности исполнить наконец Минск-2, б) спрашивает у Путина, окончательно ли тот решил этот скользкий вопрос с Госдепом. Ибо искать компромиссы сам Пётр Алексеевич не уполномочен. Статус не позволяет. … Данное очевидное обстоятельство говорит о том, что в Крыму фиаско потерпела вовсе не Украина. Россия переиграла глобальную… Číst vice »

Irena
Člen

http://voicesevas.ru/news/25241-komanduyuschiy-voyskami-ssha-v-sirii-sdelal-preduprezhdenie-moskve.html

Napřed z nich Rusové nemohli vytáhnout informace, kterou že to „umírněnou“ opozici nemají bombardovat, a stačilo, aby párkrát vylétly bombardéry a už jim hlásí i to, kde je jejich vlastní specnaz, který tam mimochodem nemá co dělat.

peter.
Člen

Popredajú a rozkradnú všetko!Ako u nás po 89-tom.Potom zdrhnú z Ukrajiny do svojich honosných víl vo Švajčiarsku,Anglicku alebo v USA.
http://www.srspol.sk/clanek-ukrajina-si-za-600-milionovu-tranzu-z-eu-vyrube-aj-byvale-slovenske-karpatske-lesy-12928.html

peter.
Člen

Ukrajina do tej vojny asi pôjde.Vychádzam z toho,že sa striktne drží pravidiel vojnovej propagandy:
https://diskuter.wordpress.com/2016/08/01/desat-pravidel-vojnovej-propagandy/

Sio
Člen
Sio

Irena napsal http://voicesevas.ru/news/25227-taynyy-orden-putina.html Наверное, многие обратили внимание на многозначительную фразу, произнесённую Назарбаевым на встрече с Путиным. Он сказал, что принять статус Донбасса Порошенко не позволяет отсутствие большинства в Раде. Мол, украинский правитель склонен находить компромиссы, но они почему‑то не находятся. В переводе с дипломатического языка на человеческий это значит, что Порошенко устами Назарбаева: а) сигнализирует о готовности исполнить наконец Минск-2, б) спрашивает у Путина, окончательно ли тот решил этот скользкий вопрос с Госдепом. Ибо искать компромиссы сам Пётр Алексеевич не уполномочен. Статус не позволяет. … Данное очевидное обстоятельство говорит о том, что в Крыму фиаско потерпела вовсе не Украина. Россия… Číst vice »

Sio
Člen
Sio

peter. napsal

Popredajú a rozkradnú všetko!Ako u nás po 89-tom.Potom zdrhnú z Ukrajiny do svojich honosných víl vo Švajčiarsku,Anglicku alebo v USA.
http://www.srspol.sk/clanek-ukrajina-si-za-600-milionovu-tranzu-z-eu-vyrube-aj-byvale-slovenske-karpatske-lesy-12928.html

Další důkaz čemu slouží EU …

peter.
Člen

p.Palko býval zúrivým antikomunistom,reakcionárom a KDHákom.Preto by som od neho takéto vyjadrenie o Kryme nečakal.Klobúk dole pán Palko.Vidno,že ak človek stojí mimo politiky,tak aj jeho názory sa diametrálne líšia od tých,ktoré prezentoval ako politik.Je to aj prípad p.Čarnogurského.
http://www.hlavnespravy.sk/exminister-palko-bez-obalu-o-kryme-a-o-tom-kto-stoji-za-protestmi-proti-kalinakovi-a-ficovi/822370

peter.
Člen

Dobré porekadlo. „Sedliak sa prežehná až vtedy,keď zahrmí“.Lenže vtedy už je neskoro.Toto svinstvo páchané na deťoch získalo záštitu OSN,aj vďaka našim politikom.Len my sa tvárime,že sa nás to netýka.Týka!
http://rusnext.ru/recent_opinions/1471853574

fajt
Člen
fajt
fajt
Člen
fajt
peter.
Člen

fajt: S tými Kurdami to ešte bude zaujímavé.Pozeral som sa dnes na reláciu Reportéři čt a tam bol o nich šot.Mne osobne sú Kurdi a ich boj za svoj štát sympatickí.Aj tie ich bojovnice.Sýrski Kurdi ani nepožadujú od Asada samostatnosť,nechcú sa odtrhnúť,chcú len autonómiu a Asad im nechce vyhovieť ani v tomto.Možno preto,že sýrski Kurdi preferujú ako zriadenie v ktorom chcú žiť, socializmus.Tak bojujú proti ISIL so zbraňami ktoré si kupujú za vlastné od priekupníkov so zbraňami,lebo ani USA ani Rusi im ich nechcú dodať.Na rozdiel od IS,ktorému poskytujú zbrane Američania a ich koaliční spojenci. Na druhej strane,však USA pomáhajú… Číst vice »

zajoch
Člen

Peter, vysvětlit si složité vztahy týkající se Kurdů bych se neodvážila, ale pamatuji se, že na počátku syrského konfliktu proběhla zpráva, že Asad připouští kurdskou autonomii.

Irena
Člen
fajt
Člen
fajt
fajt
Člen
fajt

peter. napsal peter http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=158703 – ještě tuto zimu byla družba Kurdů s Kremlem, teď je údajně na syrském území ruská letadla bombardují a američané se chytli příležitosti a tlačí si je zájmově pod svá křídla ( asi bude náhrada za ISIL), do toho Iránci, kteří se zlobí na ruskou věrchušku, že se chlubí jejich peřím ( či rovno skalpem ) a následné podvolení se OSN ( tedy americké straně) s 48 hodinovým zastavením boje v Aleppu, aby se mohli teroristé přeskupit a případně z obklíčení zdrhnout ( tedy zahraniční žoldáci a poradci , kteří tvoří operativní logistiku teroristické války) ,… Číst vice »

peter.
Člen
peter.
Člen

p.zajoch:
Kurdský problém je naozaj zložitý,no v tejto chvíli je mi ich boj sympatický.Nepáči sa mi postoj ktorý ku nemu zaujíma Asad,Prdogan a Rusko.

fajt
Člen
fajt

https://russian.rt.com/article/317796-bank-goldman-sachs-rasskazal-kogda-budet-zamorozhena – ono to bude v podstatě už jedno, velké automobilové firmy se už dohodly, do dvaceti let chtějí přejít na alternativní paliva ( vodík, elektřina a další ). ..)

http://www.auto.cz/vision-mercedes-maybach-6-oficialne-luxusni-kupe-monitoruje-posadku-97514

Irena
Člen
Irena
Člen

Потому что даже самые оптимистические расчеты показывают, что средняя украинская семья зимой на оплату услуг ЖКХ тратит около 60% своих доходов, а теперь, после очередного повышения тарифов ЖКХ, получится вообще курьез. Средняя заплата на Украине окажется меньше, чем средний размер платежей за оплату тарифов ЖКХ», – замечает украинский экономист Александр Охрименко.
http://voicesevas.ru/news/25291-ukraine-stoit-zabyt-pro-dengi-mvf.html

peter.
Člen

Irena napsal
украинская семья зимой на оплату услуг ЖКХ тратит около 60% своих доходов, а теперь, после очередного повыше

p.Irena:
Je mi len ľúto tých deciek.Ale nie Ukrajincov!Mohli sa tomu postaviť na odpor ako to urobili ľudia na Donbase.Miesto toho skákali vo vyšívaných košeliach a sr..i na hroby svojich dedov,ktorí položili životy v boji proti benderovským a šuchevičovským esesákom.Takže kto chce kam,pomôžme mu tam!

PPK
Člen
fra
Člen
fra
peter.
Člen

fra napsal Zatím nevím co si o tomto rozhovoru myslet, ale je to „silná káva“ a není mě z ní zrovna nejlíp. p.fra: Myslím,že viete veľmi dobre čo si o tom článku myslieť.Obsahuje triezve hodnotenie všetkého,čo sa na JV Ukrajine odohralo od začatia konfliktu.Je tu všetko.Nepochopiteľné zastavenie ofenzívy pod Mariupoľom,Minsk II a „peremirie vždy,keď už-už hrozilo,že UA armáda sa rozsype.Je v ňom vyjadrený vzťah oligarchov k Donbasu aj likvidácia alebo odstránenie veliteľov len preto,že mali svoje ideály a predstavy o budúcom zriadení na JV.Rozhodne neboli totožné s predstavami oligarchov a Kremľu.A je v ňom spomenutý aj kremeľský Richelieu,Surkov.V tom článku… Číst vice »

PPK
Člen
PPK

peter. napsal
Nezdá sa mi,že by článok niesol nejaký propagandistický náboj.Nestavia sa na stranu nikoho.

Kdo je Alexandre Fedorovski? autor Jan Rychetský píše: „Filosof a odborník na mezinárodní vztahy s americkým občanstvím, jenž nyní žije a pracuje v Praze. “


Naopak jeden z diskutérů pod článkem píše toto:

„Fedorovski, Ellen, 23. 8. 2016 14:37:49 – Agent placený Sorošem valici si šunky v Praze, dělá propagandu ušákům.Běž na okrajinu máš tam nyní správnou vládu čokoladového benderovce. Každý kdo to cítí s lidmi a vlasti dobře bojuje doma a nežvaní za peníze v jiných státech. Běž dělat propagandu jinam a nám dej pokoj ubožáku.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!“

aram
Člen
aram

To bude zřejmě on rodák z Donbasu s trvalým bydlištěm 98383 Silverdale WA, Pintail LN NM 12351, Spojené státy americké
http://rejstrik.penize.cz/alexandre-i-fedorovski
http://rejstrik-firem.kurzy.cz/27599094/pacific-international-academy-of-advanced-knowledge-sro/
Cože se dal na podnikání zrovna v ČR? Školení a jiné vzdělávací akce. V čem?
Máte pravdu PPK to na hony páchne Sorošem.

peter.
Člen

PPK napsal
Kdo je Alexandre Fedorovski? autor Jan Rychetský píše: „Filosof a odborník na mezinárodní vztahy s americkým občanstvím, jenž nyní žije a pracuje v Praze. “

PPK:
Dôležitejší je hádam obsah toho článku.V čom spočíva Sorošovský vplyv alebo vôbec nejaká propaganda?
Kapitalizmus ostane kapitalizmom vždy a netreba si nahovárať,že v Rusku bude lepší,možno že aj lepší ako socializmus.Mňa až tak nezaujíma kto je autor.Vyjadrujem sa k obsahu článku.

Sio
Člen
Sio

fra napsal

Zatím nevím co si o tomto rozhovoru myslet, ale je to „silná káva“ a není mě z ní zrovna nejlíp.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Budu-mluvit-otevrene-Rodak-z-Donbasu-s-pasem-USA-nam-dodal-presne-informace-o-stavu-na-vychode-Ukrajiny-padla-ostra-slova-na-obe-strany-449359

Je to takový kecálek ve stylu dr. Pehe.

fajt
Člen
fajt
peter.
Člen

Sio: Ak si odmyslím autorovo prehnané hodnotenie Strelkova a neobjektívne hodnotenie Putina ako prezidenta,tak v čom kecá? S jeho prvou odpoveďou súhlasím a podobný názor vyslovil a uverejnil aj Putinov blízky spolupracovník a poradca Markov.Neskôr bol vyjadrený aj iný názor a to,že zastavenie ofenzívy pod Mariupoľom zariadil Rinat Achmetov,ktorý vďaka Kolomojskému stratil prístav v Odese a tak musel urobiť všetko preto,aby mu ostal k dispozícii Mariupoľ.Vždy,keď UA dostala nakladačku a hrozilo,že by sa povstalci mohli pohnúť na Ukrajinu,bolo vyhlásené „peremirie“. V druhej odpovedi tiež nevidím nič,čo by nemohlo byť pravdou.Slovo „Novorossija“ sa vytratilo a celý ten konflikt sa stal pre… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

fra napsal Zatím nevím co si o tomto rozhovoru myslet, ale je to „silná káva“ a není mě z ní zrovna nejlíp. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Budu-mluvit-otevrene-Rodak-z-Donbasu-s-pasem-USA-nam-dodal-presne-informace-o-stavu-na-vychode-Ukrajiny-padla-ostra-slova-na-obe-strany-449359 Je to žvanil pane fra. Mouřenín který dělá především na vlastní imidž, pro Donbas udělal kulové, ač odtamtud pochází. Podle mne cíleně štve proti Putinovi a zejména proti stabilizaci kterou tento prosazuje se snahou vytvořit dojem, že „už bude jen hůř“. Putin není bez chyb ani svatý, ale je především prezident RF ne Donbasu, a ve světě je určitá situace a v RF také. Má stále mou důvěru a musel by přijít jiný kalibr nežli takový kecálek,… Číst vice »

Sio
Člen
Sio

peter. napsal Sio: Ak si odmyslím autorovo prehnané hodnotenie Strelkova a neobjektívne hodnotenie Putina ako prezidenta,tak v čom kecá? S jeho prvou odpoveďou súhlasím a podobný názor vyslovil a uverejnil aj Putinov blízky spolupracovník a poradca Markov.Neskôr bol vyjadrený aj iný názor a to,že zastavenie ofenzívy pod Mariupoľom zariadil Rinat Achmetov,ktorý vďaka Kolomojskému stratil prístav v Odese a tak musel urobiť všetko preto,aby mu ostal k dispozícii Mariupoľ.Vždy,keď UA dostala nakladačku a hrozilo,že by sa povstalci mohli pohnúť na Ukrajinu,bolo vyhlásené „peremirie“. V druhej odpovedi tiež nevidím nič,čo by nemohlo byť pravdou.Slovo „Novorossija“ sa vytratilo a celý ten konflikt sa… Číst vice »

peter.
Člen

Sio napsal A pak ty předpovědi, že Rusko se zhroutí za rok, za dva … napomáhá to vzniku občanské války v Rusku Sio: Viete na čo sa spolieham ja? Na to,že za jeden a pol roka sa v Rf uskutočnia voľby prezidenta.A Putin,ak chce byť znovu zvolený,bude musieť počúvať „hlas ľudu“a ľud by mu neodpustil keby nesplnil jeho očakávania.A tie očakávania spočívajú v tom,že sa rázne vysporiada s tzv.5.kolónou a umravní oligarchov do tej miery,že zaujmú k sociálnym potrebám ľudí zodpovednejšie stanovisko,že vyrieši konečne problém s Donbasom a že zariadi,aby sa RF definitívne zbavila vlády USA nad svojou ekonomikou. V… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

peter. napsal
peter.

i v Rusku probíhá boj o moc a i tady jsou všechny prostředky povoleny a ani car, ve vztahu ke své šlechtě ( mužikům už nic nevysvětluje ), není všemocný – já osobně jsem zvědavý, jak dalece bude putinův klan ustupovat R+R prediktorům, kteří si v Rusku stále dělají co chtějí. ..)

peter.
Člen

fajt napsal
i v Rusku probíhá boj o moc a i tady jsou všechny prostředky povoleny a ani car,ve vztahu ke své šlechtě( mužikům už nic nevysvětluje ),není všemocný – já osobně jsem zvědavý, jak dalece bude putinův klan ustupovat R+R prediktorům, kteří siv Rusku stále dělají co chtějí. ..)

fajt:
Počkáme nemnožko,zjeme kilo soli a všetko sa vyjasní.Ja tvrdím,že Poroš zaútočí aby mohol byť porazený.Lebo len v porazenej Ukrajine sa môže začať budovať niečo nové.Ak zaútočí a získa vládu nad Donbasom,tak by to bolo Pyrhovo víťazstvo,ktoré by zatiahlo Ukrajinu do ešte väčších sr….k v akých je dnes..

Sio
Člen
Sio

peter. napsal Sio: Viete na čo sa spolieham ja? Na to,že za jeden a pol roka sa v Rf uskutočnia voľby prezidenta.A Putin,ak chce byť znovu zvolený,bude musieť počúvať „hlas ľudu“a ľud by mu neodpustil keby nesplnil jeho očakávania.A tie očakávania spočívajú v tom,že sa rázne vysporiada s tzv.5.kolónou a umravní oligarchov do tej miery,že zaujmú k sociálnym potrebám ľudí zodpovednejšie stanovisko,že vyrieši konečne problém s Donbasom a že zariadi,aby sa RF definitívne zbavila vlády USA nad svojou ekonomikou. V Rusku ale vždy pôjde o kapitalizmus. Keď sme odpovedali lehovi,tak sa objavili aj príspevky o pravdepodobnom hospodárskom krachu USA.Takýto krach… Číst vice »

fajt
Člen
fajt

peter. napsal fajt: Počkáme nemnožko,zjeme kilo soli a všetko sa vyjasní.Ja tvrdím,že Poroš zaútočí aby mohol byť porazený.Lebo len v porazenej Ukrajine sa môže začať budovať niečo nové.Ak zaútočí a získa vládu nad Donbasom,tak by to bolo Pyrhovo víťazstvo,ktoré by zatiahlo Ukrajinu do ešte väčších sr….k v akých je dnes.. ano, máte recht, ale žijeme v proxy sračkách, kde feudální sodomie se stala normou, šílené je normální a poctivé potravou, čokoládový mouřenín nakonec opravdu vybuchne ( teď se mocní nabobové jenom přetahují o to, komu naposledy zasviní pracky ), kdo nakonec bude mít zisk z ukrajinského minového pole, jestli rusové… Číst vice »

peter.
Člen

fajt napsal
ale v každém případě zase vyhrají oligarchové, takže prostý lid jako vždy utře hubu. ..)

Oligarchovia,ktorí nie sú ani Rusi ani Ukrajinci.Minule som sem dal odkaz na takého ruského oligarchu,čo si kúpil jachtu,za ktorú zaplatil skoro toľko,koľko vrátili Francúzi Rusom za tie dva „Mistrály“.
Hovorí sa,že ak niekto žerie v prítomnosti hladných ľudí,tak by nemal aspoň mľaskať.

peter.
Člen

peter. napsal
Oligarchovia,ktorí nie sú ani Rusi ani Ukrajinci.Minule som sem dal odkaz na takého ruského oligarchu,čo si kúpil jachtu,za ktorú zaplatil skoro toľko,koľko vrátili Francúzi Rusom za tie dva „Mistrály“.
Hovorí sa,že ak niekto žerie v prítomnosti hladných ľudí,tak by nemal aspoň mľaskať.

Alisher Usmanov sa volá. Proputinovský samozrejme.
http://www.etrend.sk/ekonomika/miliardar-usmanov-sa-dockal-najvacsej-jachty-sveta.html

fajt
Člen
fajt

peter. napsal
Alisher Usmanov sa volá. Proputinovský samozrejme.
http://www.etrend.sk/ekonomika/miliardar-usmanov-sa-dockal-najvacsej-jachty-sveta.html

pěkný, no to bylo vždycky, že chudoba zachraňovala to, co bohatí mají v prdeli, že rozdělení společnosti na darwinovské proporce vždy vedlo spolehlivě k masakru, a tak se stále opakuje jedno a to samé, nenažraní psychopati žvaní o lásce, míru, spravedlnosti a nezadatelných právech a přitom uhranuté ovce žerou za živa – za svůj život jsem nepotkal jediného poctivého a slušného boháče, který to s lidstvem myslel upřímně dobře. ..)