Svět ruskýma očima 368

 

Filipínský prezident urazil Obamu a připomenul, že jeho země není kolonie USA

6. září 2016

Obama zrušil plánované setkání s filipínským prezidentem Dutertem, když od něho byl nazván čubčím synem. Takto nevybíravý výrok pronesl Duterte poté, co se dozvěděl, že Obama hodlá při jednání předestřít otázku mimosoudních trestů podezřelým z obchodování s drogami na Filipínách, potvrzených samotným Dutertem. Ten k tomu řekl: „Jsem prezidentem suverénního státu a my dávno nejsme kolonií. Nemám jiného pána, kromě lidu Filipín, nikoho jiného. Vy nás musíte respektovat. A ne plýtvat otázkami a nařízeními. Čubčí synu, ukážu ti to na tomto fóru.“

Vzhledem k napjaté situaci ohodnotil Obama dvoustranné setkání za „neproduktivní“ a rozhodl se nahradit jej v tomto termínu jednáním s prezidentem Korejské republiky Pak Kun-hjem.

Obama poznamenal: „Historicky se to seběhlo tak, že jsou naše vztahy s Filipínami krajně vážné, ale mé vztahy s filipínským lidem byly vždy neuvěřitelně přátelské a produktivní, takže doufám, že takové budou i nadále, ale chci být ujištěný v tom, že situace i doba jsou vhodné pro jednání nejlepším způsobem.“

Kampaň za vykořenění obchodu s drogami na Filipínách  odstartovala začátkem července. Za dva měsíce bylo zlikvidováno téměř dva tisíce údajných obchodníků s drogami, na což světové společenství a zejména USA reagovaly znepokojením a iniciativu filipínského prezidenta označily za porušení lidských práv.

Převzato z Russiapost.su

***

Ukázali se! Deset pracovníků CIA, kteří zorganizovali puč v Turecku

6. září 2016

Brzeziński ve svém blogu přiznal, že za pokusem o turecký převrat stojí USA. Podle něho byl puč jednou z největších chyb USA, dovedl Turecko k revizi veškeré zahraniční politiky a nyní může případná koalice Rusko, Turecko a Írán rozhodnout syrskou krizi.

Detaily převratu

Scénář

Prozrazení Brzezińského bylo potvrzeno. Listy Aksam a Yeni Safak zveřejnily v průběhu nezávislého vyšetřování jména spolupracovníků amerických tajných služeb, kteří byli bezprostředně zapojeni do pokusu o vojenský převrat v Turecku. Podle listů přišli tito pracovníci CIA do Turecka jako diplomaté mezi 13. a 15. červencem a koordinovali činnost povstalců i zprávy medií, která kontrolovali.

Koordinačním centrem byl ostrov Buyukada poblíž Istanbulu. Na konci puče se ještě podařilo vydat falešnou zprávu o tom, že si turecký prezident sám zosnoval pokus o vojenský převrat. Tu vzápětí převzaly všechny západní sdělovací prostředky.

Oba listy udávají dvě klíčové postavy puče – generála Johna F. Campbella, bývalého velitele Mezinárodních bezpečnostních podpůrných sil (ISAF), který prováděl operace NATO v Afghánistánu, a bývalého pracovníka CIA Grahama E. Fullera, který přes 20 let dozoroval speciální operace USA na celém Blízkém východě.

Plán

Plán Washingtonu byl naprosto jasný a jednoduchý – vyměnit paličatého tureckého prezidenta Erdogana za poslušnou figurku, aby mohli využívat Turecko pro své zahraniční cíle, především v Sýrii. V případě odepření poslušnosti samotných povstalců byly USA připraveny destabilizovat Turecko a zorganizovat tam „Sýrii-2“.

Dohody

Pučisté slíbili, že na hranicích Turecka a Sýrie otevřou pro USA novou vojenskou základnu a zesílí politický a ekonomický nátlak na Rusko.

Peníze

Příprava puče stála USA a pučisty více než 8 měsíců času a přes 2 miliardy USD, které převáděly přes africké banky pod kontrolou amerického generála Campbella.

Převzato z Politobzor.net

***

Doizolovali se

Konstantin Kosačev

6. září 2016

Senátor Konstantin Kosačev promluvil o tom, jak summit v Chang-čou ukázal selhání politiky izolace.

Kam se podělo téma „regionální mocnosti“ s „na cucky rozedranou ekonomikou“ za okolností, kdy jedno užitečné jednání Rusů se saúdskými představiteli zvedlo ceny ropy o 5 procent. Na problémy narazili sami „izolátoři“ Ruska. Neukázalo se to jen v chladném přijetí Obamy v Číně, které bylo protikladem srdečného přijetí Ruska. Právě v Chang-čou se ukázalo, že globální výzvy se už nevytvářejí v USA a tím spíše ne v Evropě. Přesněji, už ne pouze tam. Ještě před dvěma lety nobelista Obama vyjmenoval tři globální hrozby – terorismus, Rusko a horečku Ebola. Toto se tvrdilo naprosto vážně, slyšeli na to a citovali to jako bůhví jaký objev. Dnes svět ví, že právě hrozba č. 2 (Rusko) nejefektivněji bojuje s hrozbou č.1 (terorismus). V průběhu setkání ruského a amerického vůdce a jejich ministrů zahraničí v Číně (to je ta izolace) se potvrdilo, že USA neoddělují v Sýrii své „umírněné“ bojovníky od zjevných teroristů.

Ještě hůře dopadla Evropa, přesněji EU. Je spoutaná vnitřními problémy, přičemž polovinu z nich si vymyslela sama. Padla do pasti uměle rozdmychávaného konfliktu s Ruskem, zasekla se na protiruských sankcích, na hloupých, ale halasných přípravách k odražení „ruské agrese“. Tím se Evropané sami zbavili možnosti udávat ve světě tón. Představitelé EU chtěli z Ruska učinit „vyhnance“, ale na summitu G20 tak vypadali spíš oni.

Nejtypičtějším, přímo skličujícím příkladem vykonstruovaného programu současné vroucí evropské diskuse jsou … burkiny. Politici a poslanci přijímají válečnické rezoluce o „agresi v Evropě“, vyjadřují solidaritu s „hrdinným bojem Ukrajiny proti ruským ozbrojeným silám vtrhnuvším na její území“, rozmisťují vojska v Pobaltí v očekávání zítřejší agrese Ruska a tak podobně a přitom začínají horlivě posuzovat něco nade vše důležitého: střihy plavek pro evropské koupání. Jejich hlavní problém je v tom, že se s jejich banálními strašáky a euroatlantickými instrukcemi zasekli ve 20. století a svět mezi tím popošel dále, což se potvrdilo v Chang-čou.

Jiné charakteristické téma je možnost návratu Ruska mezi „Velkou sedmičku“, který v nejlepším úmyslu navrhl ministr zahraničí SRN Steinmeier. To, co dříve bylo velkým bonusem, pozvánka do „klubu vyvolených“, už dnes není pro Rusko aktuální. Poctivou odpověď na otázku kdo koho dnes potřebuje asi členové sedmičky moc nebudou chtít slyšet. Jednopolární instituce (G7) nyní zřetelně ustupuje mnohopolární (G20). Na summitu v Chang-čou to bylo obzvláště dobře vidět. Z pohledu Ruska je „dvacítka“ krmena „sedmičkou“, ale ukazuje se, že ta jej dosud nevypěstovala.

Číňané promyšleně zdůraznili depolitizaci světového programu, prioritu ekonomických témat, to vše Rusko podpořilo. Rusko i Čína společně dobře chápou rizika, jimž je vystavena jejich národní suverenita. Z pohledu Západu je ekonomika jeho privilegiem a ostatní svět se hodnotí jen po stránce politické, zda odpovídá určitým standardům a zájmům.

Při summitu se sešli vůdci zemí BRICS a zabývali se zachováním WTO, jakožto univerzálního nástroje pro regulaci světového obchodu. Byla to odpověď na plány USA k realizaci vlastních alternativ – separatistických mechanismů obchodu podle transatlantického a transpacifického obchodního partnerství.

Je stále zřejmější, že země Západu  a jejich sdružení dnes nepracují v globálním zájmu, zde se jedná o jiné hráče. Proto si musí USA a jejich spojenci dát vážnou práci s vlastními ideami na planetě, chtějí-li si navrátit vedoucí úlohu ve světě. Logika hesla „co je dobré pro Ameriku, je dobré pro celý svět“ nikoho nepřesvědčuje. Je to cesta k vlastní izolaci, a ne ke globálnímu vedení.

Autor je předsedou výboru Rady federace pro zahraniční činnost.

Převzato z Izvestija.ru

***

Hybridní válka Kyjeva proti Donaldu Trumpovi

Dmitrij Minin

7. září 2016

Donald Trump se stal populárnější než Clintonová, což zneklidnilo nejen její tábor, ale také vyvolalo zmatek v Kyjevě. Ukrajinská vláda se opovážlivě a sebejistě vměšuje do americké volební kampaně. Detailně se o tom zmiňuje The Financial Times. Uvádí: „Perspektiva toho, že Trump, chválící trestuhodně nepřítele Ukrajiny Vladimira Putina, bude vůdcem ukrajinského hlavního spojence, což jsou USA, přimělo politiky Ukrajiny udělat to, co nikdy dříve nezkusili, a to vměšovat se, byť jen nepřímo, do amerických voleb.“ Podle experta americké Atlantické rady Adriana Karatnyckého  dosáhlo toto zasahování „bezprecedentní úrovně“. Příznivci Clintonové nejsou touto okolností nijak přivedeni do rozpaků a využívají publikací v ukrajinských mediích pro své zájmy.

Tyto publikace například šířily tvrzení demokratů, že bývalý šéf Trumpova volebního štábu Manafort dostal od Janukovyče miliony dolarů v době, kdy byl jeho poradcem. Protikorupční úřad Ukrajiny prý nalezl a zveřejnil nějaký tajný registrační časopis, v němž byly tajné platby pro Manaforta za všelijaké lobistické služby zaznamenány. Hlavním šiřitelem byl známý ukrajinský propagandista (piárščik) a „informační provokatér“, poslanec Nejvyšší rady Leščenko. Dnes tato záležitost utichá, autentičnost časopisu a jeho existence jsou nejisté. V Kyjevě to nedokázali doložit.

Leščenko prý na vlastní oči viděl dokument o výplatě 12,7 milionů dolarů Manafortovi od Strany regionů. Podle Leščenka zde není důležitý ani tak „korupční aspekt“, jako to, že „prezidentství Trumpa změní proukrajinskou americkou zahraniční politiku… a Trump je proruský kandidát, schopný narušit geopolitickou rovnováhu ve světě“.

Funguje to. Právě New York Times, které jsou kritické k ukrajinské věrchušce, za její vykrádání státních prostředků, poskytly své stránky ke kompromitování Trumpa. Manafortův advokát Hibey prohlásil, že Manafort nedostal žádné peníze, o kterých mluví úředníci ukrajinských protikorupčních struktur. Právní rozbor obvinění vznesených proti Trumpovi zřejmě ještě přijde. Americká justice pracuje pomalu, zato trestá krutě.

Mnozí ukrajinští politici ztrácejí pud sebezáchovy a své nepřátelství k Trumovi netají. Například Jaceňjuk napsal, že Trump „vrhl výzvu opravdovým hodnotám svobodného světa“. Obzvláštní rozhořčení vyvolalo v Kyjevě prohlášení Trumpa, že jak slyšel, „dali obyvatelé Krymu přednost být s Ruskem“. Jaresková se na Twitteru obrátila na McCaina: „Prosíme, potvrďte nám, že nesouhlasíte s výrokem Trumpa o Krymu/Ukrajině.“ Ministr vnitra Avakov se vyjádřil rozverně, když řekl „nestydaté prohlášení kandidáta na prezidenta USA Trumpa o možném uznání Krymu ruským – diagnóza nebezpečného odpadlíka“. Podle Avakova je prý tenhle Trump nebezpečný nejen pro Ukrajinu, ale i pro USA. Diplomatická „perla“ vyšla i od stálého zástupce Ukrajiny v OSN Sergejeva, který Trumpa nazval „klaunem spadlým z višně“.

Toto všechno řekli ukrajinští činitelé ještě v době, v níž podle průzkumu Trump značně zaostával za Clintonovou. Kyjevským dočasným vládcům se její vítězství zdálo jisté. Nyní už celkem zmlkli. Je to komické, ale Clintonová nyní využívá materiály z ukrajinské propagandy proti svému republikánskému soupeři. Myslí si snad někdo, že pokud zvítězí, bude za ně vděčná? Nikoliv. Politický boj mezi republikány a demokraty se v probíhající kampani v USA neomezuje a Clintonové – prezidentce adresují výčitky o podněcování „zahraničního vměšování“ do amerických voleb. A to tím více, že ona sama dala na první místo své kampaně podobná obvinění Ruska. Rozdíl je v tom, že její obvinění nejsou prokazatelná a trčí s nich ukrajinská stopa. Stane-li se prezidentkou, potom bude jakékoliv její blahosklonné gesto vůči Kyjevu vysvětleno jejími oponenty její společnou účastí s Ukrajinci v „hybridní válce“ proti Republikánské straně USA. Potom se prozíravá Clintonová bude rychle distancovat od svých „dobrovolných pomocníků“ z Ukrajiny, namísto aby jim prokazovala protislužby.

Když zvítězí Trump, bude ukrajinské vedení svou neprozřetelnost litovat. Vždyť ani „splachovací“ Obama se nechtěl setkat s prezidentem Filipín, který jej nazval „čubčím synem“. Trump je k urážkám své osoby méně tolerantní. Seznam ukrajinských činitelů, kteří své nepřátelství k němu veřejně vyjádřili, je už řádně dlouhý.

Převzato z Fondsk.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
11. 9. 2016 8:28

K pokusu o puč v Turecku. Řekl bych že šlo o první velké selhání „barevných revolučních profíků“ = profesionálních organizátorů politických převratů. Jejich převrat byl dekonspirován pravděpodobně Rusy, možná i Turky. Žádná „barevná revoluce“ v Turecku = výměna politického vedení za povolné loutky se nekonala. Možnosti jsou v zásadě tyto: buďto šlo o nějaký „slabý článek“ na americké straně, anebo se vyneslo něco skrze infiltrované turecké pátokolonisty, anebo šlo o technický průnik, případně o nějakou kombinaci uvedeného.

Pro Evropu jenom dobře, že to svinstvo vyšlo najevo a že se nezdařilo. Turecká „Sýrie“ by pro Evropu nevěstila nic dobrého.

Béda
11. 9. 2016 8:36

„…Ještě před dvěma lety nobelista Obama vyjmenoval tři globální hrozby – terorismus, Rusko a horečku Ebola…“
Já bych ty globální hrozby spíš viděl v nezřízené americké expanzivnosti, agresivitě a pocitu nadřazenosti, v nezřízené nenažranosti a bezedné nenasytnosti globálních korporátních predátorů a v jimi probuzeném a podporovaném islámském radikalismu a mezinárodní terorismu.

Béda
11. 9. 2016 8:39

„…Ještě hůře dopadla Evropa, přesněji EU. Je spoutaná vnitřními problémy, přičemž polovinu z nich si vymyslela sama. Padla do pasti uměle rozdmychávaného konfliktu s Ruskem, zasekla se na protiruských sankcích, na hloupých, ale halasných přípravách k odražení „ruské agrese“…“ Neřekl bych. Spíš si myslím, že to bylo Evropě záměrně vnuceno anebo podsunuto „třetím v pozadí“, kdo z toho všeho má prospěch.

zajoch
11. 9. 2016 10:05

Béda napsal „…Ještě hůře dopadla Evropa, přesněji EU. Je spoutaná vnitřními problémy, přičemž polovinu z nich si vymyslela sama. Padla do pasti uměle rozdmychávaného konfliktu s Ruskem, zasekla se na protiruských sankcích, na hloupých, ale halasných přípravách k odražení „ruské agrese“…“ Neřekl bych. Spíš si myslím, že to bylo Evropě záměrně vnuceno anebo podsunuto „třetím v pozadí“, kdo z toho všeho má prospěch. Bédo, všechny tři vaše komentáře se mi líbí, ale jsem především ráda, že jste sem vložil tento. Myslím si, že by ode mne nebylo vhodné kritizovat „vlastnoručně“ zpracované články a tak je jenom ve stručnější podobě svými… Číst vice »

QQ
QQ
11. 9. 2016 14:46

Znám jinou a daleko větší hrozbu, než všechny tři zmiňované hrozby dohromady, kdy 1. a 2. jsou jejím dílem a ta má pro změnu v české zkratce jen tři písmena – SSA = (Spojené státy americké).

Tzv. „hrozba“ č.2 zdá se bojuje účinně nejen proti hrozbě č.1, ale i proti hrozbě č.3 viz 3x :

http://svobodnenoviny.eu/70-90-ucinnost-rusko-posle-vakcinu-proti-ebole-do-zapadni-afriky-do-2-mesicu/
http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/rusko-hlasi-mame-vlastni-vakciny-proti-ebole_321015.html
http://cz.sputniknews.com/svet/20160113/2124361/putin-rusko-lek-ebola.html

QQ
QQ
11. 9. 2016 14:47

oprava : … 1. a 3. …

orinoko
orinoko
11. 9. 2016 15:28

Puc v Turecku … hmmm … Proc mi jen pripomina 911 a lunarni Hollywood? Anebo ceskoslovenskou normalizaci husakova kokrhani. Nevzpominam si, ze bych kdy registroval takovou hromadu amaterismu. Turecky puc? Emericke 911! – Bylo treba utahnout srouby a lid sjednotit pod vlajkou Otomana Osmana. Mnozi z nas nejsou pametnici, ale pokud se chce nekdo podivat do ksichtu Hitlera 21. stoleti, necht pohledne na tapetu Erdogan. A ze se s nim bavi Putin? Kdyz se Hitlery Clinton objima s pedofilni saudskou uterkou, proc by mel Putin vybocovat? Zahledl jsem v tv kraksne porad o padu Konstantinopole. Krestansky dobytek zvici krizoveho horroru… Číst vice »

peter.
11. 9. 2016 15:58

Snažím sa pochopiť,kto proti komu a s kým vlastne v tej Sýrii aktuálne bojuje.Na strane Kurdov bojujú americké,francúzske aj nemecké špeciálne jednotky.Tak asi preto to prímerie.Už sa ani nevie,kto má v Sýrii aké záujmy.Práve som zachytil v tv správach,že v Líbyi sa znovu rozhoreli boje medzi východom a západom.Milíciu,teraz už armádu jednej zo strán, vedie nejaký generál,stúpenec nebohého Kaddáfího.Ešte pred tým však Líbyjčania zlikvidovali ISIL.Prosto ich zahnali do púšte a už sa o nich nestarajú.Tam v tej púšti si ich možno vychutnajú Tuarégovia tiež stúpenci Kaddáfího. 5 rokov sa už v Sýrii bojuje proti ISIL.Bojujú proti nemu najsilnejšie armády sveta,ktorým… Číst vice »

Béda
11. 9. 2016 16:35

Sýrie je prostě uzel geopolitických zájmů supervelmocí i velmocí druhého řádu. Bohužel pro Syřany. Nutno mít na paměti, že celý ten konflikt tam byl cíleně zanesen zvenčí vývozci „demokracie a svobody“, kteří již zlikvidovali celý řad zemí a způsobili tím geopolitickou tsunami. Taky je potřeba si připomínat, že všichni s výjimkou Asada a RF tam jsou nelegitimně a porušují mezinárodní právo. USA, Turecko a americké satelity tam pášou další ze svých mezinárodních zločinů proti lidskosti. Pokud jde o Tureckého Osmana, je lepší když prozřel a malinko se trhnul od amerického diktátora. USA když už Sýrii nemohou uchvátit a podřídit si… Číst vice »

Admirál
Admirál
12. 9. 2016 6:06

orinoko napsal Puc v Turecku … hmmm … Proc mi jen pripomina 911 a lunarni Hollywood? Anebo ceskoslovenskou normalizaci husakova kokrhani. Nevzpominam si, ze bych kdy registroval takovou hromadu amaterismu. Turecky puc? Emericke 911! – Bylo treba utahnout srouby a lid sjednotit pod vlajkouOtomana Osmana. Mnozi z nas nejsou pametnici, ale pokud se chce nekdo podivat do ksichtu Hitlera 21. stoleti, necht pohledne na tapetu Erdogan. A ze se s nim bavi Putin? Kdyz se Hitlery Clinton objima s pedofilni saudskou uterkou, proc by mel Putin vybocovat? Zahledl jsem v tv kraksne porad o padu Konstantinopole. Krestansky dobytek zvici krizoveho… Číst vice »

Sio
Sio
12. 9. 2016 6:27
Sio
Sio
12. 9. 2016 6:31

Admirál napsal „Takovou hromadu amaterismu“ lze v posledních letech u Američanů sledovat v podstatě při každé jejich akci. Tudíž to turecké selhání nikterak nevybočuje. Proč to tak je? Osobně si myslím, že jsou tu dva hlavní důvody. – Celková degenerace amerického plánovacího a výkonného aparátu. Již viditelná ztráta kompetence. Výběr, výchova, motivace manšaftu. Do zdiva pyramidy, na jejíž kvalitě závisí úspěch či neúspěch, se od spodu dostávají nekvalitní prvky a ty se dostávají postupem času výš a výš a to se čím dál, tím víc projevuje na výsledcích. To se nedá opravit výměnou jednoho prvku. – Nechuť, odpor části amerického… Číst vice »

peter.
12. 9. 2016 6:48

Admirál napsal
Celková degenerace amerického plánovacího a výkonného aparátu.

http://www.rukojmi.cz/clanky/2450-brzezinski-pokus-o-puc-v-turecku-byl-jednou-z-nejvetsich-chyb-usa

hudryper
hudryper
12. 9. 2016 7:21

Zajímavé téma. Jde opravdu o jasný fenomén politiky USA,která po poklesu předchozího vlivu Izraele na zahraniční politiku USA poklesla na velice primitívní úroveň otevřeného násilí. Jakoby byly před 15 léty nastaveny její východiska a poté autoři už jen spokojeně sledovali její samospád. Sad roste sam… Metody vývozu americké vůle ve světě se podobají jinému jevu americké kultury. Třeba filmové. Když je film kasovně úspěšný,nemají producenti sebemenší potíž se získáním obřích sum na výrobu jeho 2.3.remaků a tyto jsou pochopitelně natáčeny. Když se podařila barevná revoluce v Československu s tak úžasným politickým a i hospodářským efektem,též díky jejímu kašparovi, podařil se… Číst vice »

peter.
12. 9. 2016 10:40

Naši politici….všetci bez rozdielu:
https://www.youtube.com/watch?v=HhMDnSzQBLk

Admirál
Admirál
12. 9. 2016 10:41

Ano, normalizace – podobnost zde je.
– místo těch, co hledají správné cesty, se dosazují ti, kteří jsou za mzdu ochotni dláždit cestu třeba do pekla.
– místo schopných se vybírají ohební a poslušní.
– místo zdravě ambiciózních, kariéristé.

To se za nějaký čas musí projevit. V první řadě se dostaví řetězící se neúspěchy. V druhé řadě tento systém i přes propagandistickou podporu ztratí důvěryhodnost.

Všeho toho jsme svědky. Systémové hroucení se.

Admirál
Admirál
12. 9. 2016 10:46

Dá se z jiných zdrojů doložit, že Březinský doopravdy potvrdil US angažmá při pokusu o převrat v Turecku?

peter.
12. 9. 2016 11:33

Admirál napsal

Dá se z jiných zdrojů doložit, že Březinský doopravdy potvrdil US angažmá při pokusu o převrat v Turecku?

https://cont.ws/post/365370

Admirál
Admirál
12. 9. 2016 11:53

peter. napsal
https://cont.ws/post/365370

A kde to vzali oni?

peter.
12. 9. 2016 11:59

Z tureckých denníkov a časopisov Aksam a Yeni Safak.Že je to práca CIA sa možno dočítať aj tu:
http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1836623_na-zozname-udajnych-pucistov-ktory-zostavili-turecke-media-je-aj-slovenka
A skúste sa trochu ponamáhať aj sám!

zajoch
12. 9. 2016 12:21

Admirále, vy jste šprýmař. Jako byste se řídil pohádkou o kohoutkovi a slepičce. Peterova odpověď „A skúste sa trochu ponamáhať aj sám!“ vyvolala svou pádností můj smích. Peter – zdravím!

Béda
12. 9. 2016 16:42

http://www.hlavnespravy.sk/doba-si-nas-vybrala/830941

„Nech nikoho neoklame skutočnosť, že vedenie Ruska nazýva protivníka “partnerom” – to je len diplomatický jazyk. Naším nepriateľom nie je opozícia a ani Ukrajina, ale americký imperializmus, ktorý sa nenásytne rozťahuje od roku 1991, kedy sa rozpadol ZSSR. Prišla doba hovoriť otvorene a nazvať veci správnymi menami…“

peter.
12. 9. 2016 16:47

zajoch napsal
Peter – zdravím!

P.zajoch,aj ja vám prajem všetko dobré!
Našiel som video ktoré ma pobavilo.Ak si Ukrajinci dokážu takto robiť srandu zo seba samých,tak ešte majú šancu.
https://cont.ws/post/370565

peter.
12. 9. 2016 19:54

Minister obrany RF Sergej Šojgu tvrdo odpovedal šéfovi Pentagonu Ashtonovi Carterovi na obvinenie,že Rusko podkopáva základy svetového poriadku.Šojgu povedal,že nerovnováhu v systéme svetového poriadku zapríčinili USA,rozpútaním krízy v Juhoslávii počnúc a operáciami v Iráku a Líbyi končiac.Udržiavanie svetového poriadku je zodpovednosťou celého medzinárodného spoločenstva zdôraznil Šojgu.
https://cont.ws/post/370840

Béda
13. 9. 2016 7:24

fajt napsal

http://cz.sputniknews.com/svetovytisk/20160912/3819569/surska-smlouva-usa-rusko-supervelmoc.html – no sranda. ..)

USA prý blokují zařazení organizace Jabhat al Nusrá mezi terorirstické organizace (což znamená že tuto „umérněnou“ opozici podporují)

Béda
13. 9. 2016 7:31

Speciální síly Spojených států amerických musí opustit jižní části Filipín, protože jsou překážkou filipínského boje proti terorismu, prohlásil v pondělí filipínský prezident Rodrigo Duterte.
http://svobodnenoviny.eu/filipinsky-prezident-chce-aby-americke-specialni-sily-opustily-jih-zeme/

fajt
fajt
13. 9. 2016 7:44

Béda napsal
USA prý blokují zařazení organizace Jabhat al Nusrá mezi terorirstické organizace (což znamená že tuto „umérněnou“ opozici podporují)

raději nechám tento syrský uzel oligarchům, si ho sami upekli, tak ať si ho i sežerou. ..)

Béda
13. 9. 2016 10:15

Zdá se, že mluvčího ISIL zabili dvakrát. Poprvé Rusové a podruhé Američani. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/414466-pentagon-potvrdil-smrt-mluvciho-islamskeho-statu.html

zajoch
14. 9. 2016 12:38

K žádnému novějšímu článku se to nehodí, tak alespoň sem:
http://www.fondsk.ru/news/2016/09/13/chavushoglu-posol-ssha-ne-dolzhen-vesti-sebja-kak-gubernator-turcii-42486.html
Čavušoglu v souvislosti s projevením nespokojenosti amerického velvyslanectví s uvolněním z funkcí 28 šéfů místních správ kvůli jejich napojení na zakázanou Stranu práce Kurdistánu řekl: „Velvyslanec USA není gubernátorem Turecka. Jemu přísluší realizovat svoje pravomoci náležitým způsobem, to je v rámci Vídeňské konvence.“