Svět ruskýma očima 405

 

Následuje kopanec. Angela Merkelová neodpouští Donaldu Trumpovi

Dmitrij Sedov

30. května 2017

Po návratu domů ze Sicílie napsal Trump: „Právě jsem se vrátil z Evropy. Cesta byla pro Ameriku úžasně úspěšná. Těžká práce, ale velké výsledky.“ Je obtížné posoudit, zda tento výrok přijali jeho příznivci s radostí.

Naproti tomu účastníci sjezdu CSU v Mnichově přijali projev Merkelové s bouřlivými ovacemi: „Doba, kdy jsme se mohli zcela spolehnout na jiné je prakticky pryč. Osobně jsem to pocítila v posledních dnech. My Evropané musíme vzít náš osud do vlastních rukou. Samozřejmě, přátelství s USA a Velkou Británií musí zůstat. Ale musíme si být vědomi, že za svůj osud musíme bojovat sami.“

Pro Němce je velmi významné, jakou formou Merkelová vyjádřila výsledky naprosto neúspěšné návštěvy Trumpa v Evropě. Sdělit to bylo možné různě. Avšak matička se nepárala a byla natolik nelítostná, nakolik to dovolují pravidla slušnosti v rámci „věčné transatlantické jednoty“. Pro Němce to znamenalo kopanec odcházejícímu hostu.

Trump se nežinýroval hovořit s nejsilnějším národem Evropy zvysoka, zřetelně dávaje najevo, že Němci mají povinnost plnit jeho příkazy. Bylo to takové vždy, ale v civilizovanější formě. A najednou toto!  Němci se k jednání připravili velmi důkladně, mají svoji politiku vždy promyšlenou. Přitom na německé dobře propracované návrhy ohledně mezinárodního obchodu a ochrany životního prostředí dostali pohrdavou odpověď „to mi k ničemu není“. Proto takové rozhořčení z jejich strany. Merkelová začala se svou reakcí ještě v průběhu bruselského jednání o obranné politice. BBC komentovala bruselský summit NATO: Američané chtějí, aby se NATO připojilo ke koalici proti IS jako organizace. Většina jejích členů už sedí za stolem. Plán spočívá v tom, aby natovské systémy varování a kontroly a také tankovací letadla byly v této válce aktivnější. Přitom se v některých evropských štábech NATO objevují obavy z toho, k čemu to může vést. Jestli bude NATO zataženo do nynější vřavy v Iráku nebo Libyi, tak jako tomu bylo v Afghánistánu.

Pro Merkelovou je účast v bojových operacích aliance bolestná a sotva ji potěšil Trumpův návrh, aby všichni společně přistoupili ke koalici. Odtud by Evropané nemohli vystoupit. Blíží se federální volby a její odpůrci neopomenou problém připomenout..

Ještě méně příjemný je požadavek Trumpa zvýšit obranné rozpočty každého ze zúčastněných států na 2 % HDP. Německo už svůj vojenský rozpočet zvýšilo v roce 2016 na 2 miliardy EUR. Tím dospělo k sumě 37 miliard, což mu k pokrytí jeho vojenských potřeb stačí. Ale je to jen 1,2 % HDP. Němce rozčiluje srovnávání Trumpa ve vojenských výdajích Německa s USA. Německo není ochotno začínat vojenská dobrodružství po celém světě.

Za zcela nepřijatelný považují Němci svérázný přístup Trumpa k článku 5 zakládací listiny NATO o společné obraně. Z jeho vystoupení v Bruselu pochopili, že se článek snaží zneužít k plnění vlastních cílů ostatními členy. Němci se řídí zásadou, že „ve všem musí být pořádek“ a porušováním ústavy NATO, byť ze strany USA, končí jejich trpělivost. Odborník na transatlantické vztahy Stephan Bierling napsal: „Víra v obecné hodnoty je narušena Trumpovou administrativou. Po jeho inauguraci si všichni v Evropě dělali naději, že bude umírněnější a že bude přijímat postoj G7 a NATO. Ale došlo k opaku. Vypadá to, že pokračuje v boji o vítězství ve volební kampani.“

Proto u Němců vzniká přirozené přání vyprovodit takového neomalence kopancem. Merkelová to vycítila a provedla. Podle tisku nebyla podobná krize v transatlantických vztazích od roku 1945. To je pochopitelně přehnané. Krize zatím není, ale je to určitá změna.  Je tu ještě další hodnocení: „Trump vyvolává největší střet s Evropou od doby druhé světové války a oslabuje pozici USA. Pokud by se začala rušit jaderná dohoda s Íránem, může se stát, že Evropa nebude na straně USA.“

Tak takto soudí politologové. Matička získala vynikající možnost předvést vysokou třídu politické hry a získat body v Německu i v Evropě. Je to již vidět na bouřlivé alianci s Macronem, který pochopil hru a navrhuje „vojenskou spolupráci, aby posílil evropskou obrannou iniciativu“. Zřejmě to znamená zajišťování vlastních obranných možností mimo blok, v němž velí USA.

Pozornost upoutává také výrok Merkelové o nezbytnosti podporovat dobré vztahy „dokonce také s Ruskem natolik, nakolik to bude možné“.

Proč ne, pokud je výsledkem konfliktu s hlavním (bývalým?) partnerem svoboda rozhodování?

Převzato z Fondsk.ru

***

Pěstní diplomacie USA u břehů Číny neuspěje

Jelena Pustovojtova

30. května 2017

Patrně celý svět se raduje, že severokorejská raketa létá jen do 100 km a nedoletí až k americkým břehům. Odhaduje se, že se tak stane až v roce 2020. Ovšem Washington hodlá Korejcům ukázat, kdo je pánem ve Žlutém moři. Pokud se Severokorejcům podaří raketami amerických břehů dosáhnout, potom napětí kolem poloostrova a v zóně čínského vlivu opadne.

Washington doposud nemíní uznat, že svým „argumentem síly“ provokuje KLDR k vypouštění raket. Proč musel posílat ke korejským břehům letadlovou loď, která nese dva tisíce tun munice? Aby postrašil? Tak tedy 28. května vyletěla severokorejská balistická střela.

Před několika dny pohrozil Pchjongjang odvetou za jihokorejskou provokaci nad spornými ostrovy ve Žlutém moři bezpilotníkem Heron svým „nelítostným útokem“. Obě Koreje mají arzenály zbraní a střet by skutečně byl nelítostný. Stav „vzájemného zaručeného zničení“ by se mohl proměnit na pevný mír, pokud by USA neposílaly do Žlutého moře své letadlové lodě.

Jak poznamenává Hlas Ameriky, „vysílá málokdy Pentagon do jednoho regionu tři letadlové lodě“. Nimitz je jedna z největších bojových lodí na světě a připojil se k již přítomným útočným letadlovým lodím Carl Vinson a Ronald Reagan.

Pro USA je demonstrace síly ověřený způsob utvrzování sebe sama o postavení globálního hegemona. Jenomže rychlé upevňování síly ČLR už poukázalo na meze amerického „globálního řízení“. S přítomností amerických válečných lodí u samotných břehů své země Peking nesouhlasí a krok za krokem rozšiřuje svoji kontrolu okolo svého území. A Korejský poloostrov je hned vedle. V Číně zahájil provoz největší satelitní navigační systém. Tvoří jej 2700 stanic satelitní navigace a jedno celostátní a třicet provinčních středisek pro zpracování a předávání informací. Pochopitelně je v zadání systému zajišťovat potřeby národního hospodářství, optimalizovat dopravu ve velkých městech, ale každému je jasné, že bude „optimalizovat dopravu“ ve Žlutém a Japonském moři.

Lindon Larush píše, že Trump prakticky nepostřehl tuto informaci z ledna letošního roku: předseda China Investment Corporation (CIC) použije 50 miliard dolarů amerických dluhů z čínských devizových rezerv  na investice do výstavby nové infrastruktury USA. Přitom Číňan propočetl, že je Americe k zastavení poklesu ekonomiky potřeba investovat nikoliv 1 bilion dolarů, ale bilionů 8. Kdysi Bush i Obama odmítli z bezpečnostních důvodů čínské investice do svých přístavů, cest a dalších objektů, dnes jdou na „Jeden pás – jedna cesta“. CIC již přesunula svoji jedinou zahraniční kancelář z Toronta do New Yorku. Nastaly potíže. Peking drží v zásobě americké cenné papíry za téměř 4 biliony dolarů a může jimi zaplatit průlom do obnovení špatné infrastruktury USA. Možná proto zástupce prezidenta USA na pekingském fóru Jeden pás – jedna cesta Matt Pottinger pozval Číňany na investiční summit ve Washingtonu ve dnech 18. až 20. června.

Pro USA je stále složitější udržet své „národní zájmy“ v každém koutě světa za pomoci letadlových lodí. A APR se svým horkým bodem na Korejském poloostrově je pro USA a ČLR tím důležitější, protože investiční aktiva plynule přecházejí z Američany kontrolovaného MMF do Asijské banky infrastrukturních investic (ABII), Čínské investiční společnosti a další struktury APR, kde má vliv Čína. Z tohoto důvodu je americká pěst v podobě letadlových lodí poblíž čínských břehů pro Čínu nežádoucí a nakonec se může obrátit proti samotným USA.

South China Morning Post napsal: „Americké bojové lodě plavící se kolem umělých ostrovů v Jihočínském moři znamenají návrat k nebezpečné hře, která může vést ke konfrontaci a konfliktu. … Správné rozhodnutí učinila Čína a státy Jihovýchodní Asie, když zahájily jednání a rozpracovaly kodex chování, který bude přijatý v polovině roku.“

Peking pozorně zachycuje každý krok americké „pěstní diplomacie“ v regionu. South China Morning Post uvádí, že „USA příliš často využívají mořský i vzdušný prostor u břehů Číny pro špionáž. Jako jediná světová supervelmoc si představují, že se jejich loďstvo může roztahovat všude bez jakéhokoliv předcházejícího souhlasu. Jenomže narůstání síly a odpovědnosti Číny a územní spory v Jihočínském moři činí takové jednání nepřijatelným.“ Převedením z diplomatického jazyka na hovorový to znamená: Nedáme peníze a se Severní Koreou nepomůžeme.

Nestrkejte svůj nos – přibližně tak Peking odpověděl na komuniké „sedmičky“ o „problému volné mořeplavby“ v Jihočínském moři. Dne 28. května oznámila tisková agentura Sin-chua: „Čína je ochotna k přímým jednáním i konzultacím s příslušnými zeměmi prostřednictvím dobře zorganizovaných rozhovorů, upevňujících mír, kooperaci a stabilitu ve Východočínském a Jihočínském moři.“

Co se týká Severní Koreje, nikdo nepochybuje o tom, že má na ni Čína vliv. Čím méně bude Washington mávat pěstmi, tím rychleji se situace ha Korejském poloostrově stane normální.

Převzato z Fondsk.ru

***

Obnovit džamahíriji: následovníci Kaddáfího se vracejí do Libye

Igor Gaškov

1. června 2017

Právě před šesti lety NATO zničilo sekulární režim zadržující islamisty. Dnes je země rozdělená, východ kontroluje polní maršál Haftar a západ prozatímní vláda Faise Sarraje. Tam, kde nedrží moc nikdo, vládnou polní velitelé.

Úpadek země, který způsobilo svržení Muammara Kaddáfího, dává příležitost následovníkům plukovníka, toužícím po obnovení džamahírie.

Takto promluvili účastníci neokaddáfistického hnutí

V mučírnách revoluce

Jeden z bývalých úředníků vlády Kaddáfího, Takhar Dahesh, který přežil katastrofu roku 2011, hovoří o Radě kmenů a měst Libye utvořené za jeho účasti, významné organizaci, na kterou se současní kaddáfisté spoléhají. Dahesh se na vlastní oči přesvědčil, že západní mocnosti skutečně figurovaly v pozemních operacích v Libyi, ač to dosud popírají. Jeho samého v roce 2011 chytili libyjští povstalci při útěku. Pomáhali jim pracovníci francouzských tajných služeb a Katarci. Chtěli se dozvědět, kde jsou ukryté zbraně a kde se skrývá rodina plukovníka.

Mučení vedli Francouzi i Katarci. Zadržený Dahesh znal francouzský jazyk a věděl, že se hovoří o něm.

Mučili jej mnoha způsoby a dosud se z toho vzpamatovává. Říká: Na mých torturách má vinu francouzská rozvědka. Dokázal se dostat ze zajetí a podal k pařížskému soudu žalobu. Jeho historii zveřejnil francouzský list Liberation a novinářka Catherine Gracia v knize – vyšetřování „Sarkozy – Kaddáfí: tajná historie zrady“. Přiznání toho, jak Libyjce mučily francouzské tajné služby, hrozilo skandálem, a tak vláda Páté republiky věc vyřešila tím, že přestala Daheshe do své země pouštět. Ten k tomu říká:

„Jel jsem do Francie, abych se zúčastnil prvního zasedání soudu. Potom mi odmítli dát vízum, ač francouzský soud žádal, aby mi byl vstup povolen. Na dalších pěti zasedáních jsem nemohl být přítomen.“

Soud se táhne dosud a rozhodnutí není žádné.

Strana zeleného revanše

Dnes Dahesh pracuje v Radě kmenů, jež má za cíl návrat Džamahírie. Podle tiskového mluvčího Rady Franka Pucharelliho je v Libyi kolem dvaceti tisíc příznivců zavražděného vůdce a přibližně stejné množství je v zahraničí v emigraci. Nemají dosud přístup k přístavům a k ropě a jejich vliv je tím silně omezen. Své naděje vkládají do jižní oblasti Fezzan, kde má vliv jejich vojenský vůdce, generál Ali Kana, kdysi vůdce jižní skupiny Kaddáfího sil. Kontaktuje místní náčelníky kmenů s nadějí, že se stanou následníky plukovníka.

Pokračování v dědictví Kaddáfího zajišťují členové jeho rodiny. Rozhodnutím Rady byl generálním zástupcem jmenován jeho syn Sajf al-Islám a zástupcem pro zahraniční věci dcera Aisha. V roce 2017 se postavení obou zlepšilo. Sajf dokázal získat svobodu a byly zrušeny sankce EU uvalené na Aishu. Saif má podporu Moskvy. Nedávno se zástupci Rady kmenů sešli v Tunisu s veřejnými činiteli a právníky LNR a dohodli se na spolupráci.

Proti Sarrajovi i proti Haftarovi

Kaddáfisté nepodporují ani jednoho z nich. Doktor Abd-es-Salam Milad Abugrara je další člen Rady kmenů. Sarraje ohodnotil jako člověka bez prostředků, který nemůže ovládnout celou Libyi. Má prý k dispozici jen jednu fragatu, se kterou přijel do země.

Kaddáfisté se obávají, že Libye uzavře za nových vlád nevýhodné smlouvy s EU a přemění se v ohromný lágr pro migranty vracené z EU. Takový návrh již předložil maďarský prezident Orbán.

Sarraj, jakožto ministerský předseda vlády národního usmíření, je v očích libyjského lidu nelegitimní, říká tiskový mluvčí Rady Pucharelli.

„Libyjci si jej nezvolili. Podporují jej Muslimští bratři v Tripolisu, Misuratě a Sebratě. V Haftarovi vidí člověka pracujícího v zájmu Američanů. Jeho vojska jsou složena z bývalých důstojníků armády Kaddáfího, ale odtud je zajímá jen možnost získat zbraně a utkat se s islamisty.“ Pucharelli dále předpokládá, že Haftar, který žil dlouho v USA, nedůvěřuje svým lidem a proto se obrací na žoldnéře.

Kaddáfisté chtějí pro obnovu Libye soustředit libyjskou veřejnost kolem jejích hlavních životaschopných sil – kmenového sebeorganizování. Jedině tato pokrevně příbuzenská společenství mohou udržet relativní stabilitu v zemi vláčené konfrontacemi.

Dahesh říká: „Kmen v Libyi je svého druhu sociální deštník, naše naděje a naše bezpečnost.“

„My zastupujeme sekulární a ne náboženské hnutí. Nevěříme na existenci politického náboženství, ať umírněného nebo radikálního. Náboženství je od Boha a v žádném případě není možno měnit náboženství v politický obor a doktrínu“ – říká Abugrara. S ohledem na tuto logiku se snaží generál Kana přesvědčovat členy libyjské domobrany, často islamisty, jedná s nimi a pokazuje na „paměť předků“.

Zda se tato strategie osvědčí, ukáže čas.

Převzato z Rusvesna.su

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
5. 6. 2017 20:16

Zdá se že „katarský skandál“ žije již svým životem….
Klebety z Blízkeho Východu: Po vyostrení vzťahu arabských krajín voči kataru a ostentatívnemu dištancu voči terorizmu formou vyhostenia diplomatov Kataru z týchto krajín, dochádza k boju každý proti ostatným.
Nepoškvrnená svätica Al-Džazíra hodila na média bombu ohľadom úzkej spolupráce (!) SAE a Izraelu v akcii pošpinenia povesti Kataru a Kuvajtu. Špina sa cielene vylieva na povrch …

https://southfront.org/al-jazeera-reports-leaked-emails-showing-relationship-between-uae-and-israeli-linked-think-tanks/

peter.
5. 6. 2017 21:21

Katar tak ako je maličký,tak do všetkého strkal rypák a svoje peniaze.Mal prsty vo zvrhnutí Kaddáfího,v egyptských udalostiach aj v Sýrii,kde sa zasadzoval o odstránenie Asada pretože mu zakázal viesť cez Sýriu svoju plynovú rúru do Európy.So Saudami sa rozišiel preto,že podporoval Moslimské bratstvo aj potom,čo ho zavrhli USA aj Saudi. Teraz bolo objavené obrovské ložisko plynu,ku ktorému má prístup aj Irán.Je dosť možné,že vzhľadom na vývoj konfliktu v Sýrii sa Katar chce dohodnúť s Iránom ktorý má dnes lepšie vyhliadky na to,aby sa jeho plyn dostal do Európy.Saudi to nevedia prekúsnuť a vyvolali konflikt(zatiaľ len na diplomatickom poli) s… Číst vice »

Gatta
Gatta
6. 6. 2017 6:49

A voda se dále kalí a zakaluje.
Až na konci tohoto chaosu zůstanou pro tu správnou civilizaci zachráněná bohatá ropná pole pod ostražitým dohledem amerického vojáka. Na USA je v těchto věcech docela spolehnutí.

Protože co si budeme povídat, TESLA motor, ani frakovaná břidlice nikomu civilizační potřeby nezajistí.

Gatta
Gatta
6. 6. 2017 10:01

Re Martin – docela mi to zapadá do toho co jsem napsal výše a co čas od času zde opakuji.

Jen v chaosu, když se hroutí dynastie a peníze ztrácí cenu – se dají dělat skutečně velké změny.
Západ už dost Saudům a spol. postil žilou výstavbou všech možných, často nesmyslných supermoderních staveb a infrastruktury, do války v Jemenu je zatáhl, razantně snížil cenu ropy, nyní rozpory mezi sunnity …

Bety
Bety
6. 6. 2017 14:47

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/439994-spojene-staty-zvazuji-opustit-radu-osn-pro-lidska-prava.html – no není to sranda?Prý má příliš připomínek k Izraeli a málo k Íránu.

peter.
6. 6. 2017 16:42

Bety napsal

http://leva-net.webnode.cz/products/projevy-v-putina-a-moldavskeho-prezidenta-i-dodona-na-petrohradskem-ekonomickem-foru-2017/
Moldavský prezident si nebere servítky.

Už len,aby ho nasledovali všetci,ktorí strčili hlavy do cudzieho chomúta.Aj tí naši.Nič dobré nám zo západu nepriletí.Len zlodeji,ktorí nás nielen okradli ale ešte nám vnucujú hodnoty,ktoré sú nám cudzie.
Dodon to ale doma nemá ľahké a neviem či má na to dosť síl aby svoje postoje uhájil.

peter.
7. 6. 2017 6:28
Gatta
Gatta
7. 6. 2017 6:44

peter. napsal

Naozaj to v Sýrii smrdí otvorenou vojnou USA vs.RF
http://www.hlavnespravy.sk/franc-klincevic-zacina-sa-otvoreny-vojensky-konflikt-s-usa/1029272

Mám pocit, že zrovna tohle není záměr Trumpa a že jisté skupiny i v armádě pracují pro někoho jiného.
Nebo je to další úlitba a balancování na hraně ve smyslu „nejsem člověk Putina“.

Myslím, že vůbec celé působení Donalda Trumpa je zaměřeno jednak „globálně velmocensky“, ale přitom je pod obrovským, možná mnohdy i rozhodujícím tlakem domácí politiky USA.
A to je z (nejen) našeho pohledu velká neznámá.

Gatta
Gatta
7. 6. 2017 8:01

Pozoruhodné, zrovna včera večer jsem se k podobnému konspiračnímu závěru taky dopracoval.

Doporučuji článek !
http://dfens-cz.com/konspirace-o-migraci/

Starý doktor
7. 6. 2017 9:37

„Chlapci z Manchesteru“ aneb Britská válka proti terorismu Tereza Spencerová Už jen desítky hodin před britskými volbami se všichni vyhýbají kritickým otázkám typu proč si britská tajná služba MI5 v Manchesteru „pěstovala“ teroristické síly. Pachatel masakru na koncertě v Manchesteru Salmán Abídí přitom patřil k Libyjské islámské bojové skupině (LIFG), která je coby „součást širšího globálního islamistického hnutí inspirovaného Al Kajdou“ i na britském seznamu teroristických skupin a právě v Manchesteru s požehnáním úřadů více než dvacet let „prosperovala“ k „dalšímu použití“. I místní muslimové o jeho chování informovali úřady, ale nenásledovala žádná reakce, a to ani ve chvíli, kdy… Číst vice »

Bety
Bety
7. 6. 2017 11:11

O to právě jde – „chlapci s Manchesteru“.Nejdřív je vycvičí, nebo je pod svým laskavým dohledem nechají vycvičit a pak je pošlou dělat špinavou práci. Možná do toho jdou pro jakési ideály, možná kvůli prachům, ale v každém případě zjistí, že namočili do velkého sajrajtu. No a pak se jim velká část těchto ve špinavostech namočených a mnohdy psychicky vykolejených žoldáků vrátí zpátky. Pokud je nevyužijí jinde, tak v žádném případě nemohou přiznat, že sami odpovídají za výcvik potencionálních teroristů a proto jim tak nějak „vypadávají“ z veškeré evidence. Nehledě na to, že psychicky narušení lidé se dají přece jen… Číst vice »

peter.
7. 6. 2017 14:09

Tereze Mayovej to vraždenie v Manchestri a Londýne otvorilo oči.Už vie,čo je príčinou teroristických útokov,kto je vinník a ako dospieť k náprave.
Na vine je internet a alternatívne médiá,ktoré treba okamžite zrušiť!!!
Treba zregulovať internet a dosiahnuť,aby sa poskytovatelia internetu zapojili do honby za extrémistami a aby sťažili prístup k pornografii.(aby ľudia na internete neblbli,keď v materských škôlkach budú učiť ich deti masturbovať a že si same môžu vybrať akého pohlavia chcú byť).
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10474-theresa-may-utok-londyn-zakaz-alternativni-media

Starý doktor
7. 6. 2017 15:22

Londýnský starosta Sadiq Khan zachycen na šokujícím videu, jak hájí teroristy
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10481-londynsky-starosti-haji-teroristy

peter.
7. 6. 2017 17:24

Filipíny.98 miliónov obyvateľov.80,5% rímsko katolći,5,1% islam.A takto to vyzerá,keď moslimovia navštívia katolícky kostol
https://www.youtube.com/watch?v=rI3Xa8PRsD4
Na pápeža to ale žiadny dojem neurobí a naďalej im bude umývať nohy a vyzývať svoje ovečky v Európe k solidarite a tolerancii.

Dana
Dana
7. 6. 2017 20:41

Starý doktor napsal

Londýnský starosta Sadiq Khan zachycen na šokujícím videu, jak hájí teroristy
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10481-londynsky-starosti-haji-teroristy

Pomalu si pripravujte modlitebni koberecky, panove a damy.
V Londonistanu uz se prorokovi Muhammedovi podridili, v Cesku a Rusku to vezme jeste par generaci, byt znatelny nastup k islamu zacal i v Cesku.
Humanitarne socanska struktura uz nektere z vas zpracovala natolik, ze tolerujete a dokonce uznavate islamske zakony sharie, aniz byste si toho byli vedomi. Hlavni a prednostni zajem je nenavist k Americe. :-)

P.S.: Stane, tohle budu otravne postovat i po smazani…. :-)

peter.
7. 6. 2017 21:17

Keby to nebolo politicky nekorektné,tak by som poradil radšej brokovnicu ako modlitebný koberček.
A Dana! Čo nového v Amerike?Vraj vám tam spôsobujú problémy zastaralé
jadrové elektrárne,prepúšťa úložište jaderného odpadu,Detroit ďalej upadá a Trumpa chcú impíčovať.(impeachment).Zlé jazyky hovoria,že USA upadá a že už to nie je u vás ako predtým,keď platilo,že „Amerika holé baby,hudba,tanec,klobása“a v Amerike je všetko naj.Je to pravda?
A ešte sa u nás píše,že už aj vaši kongresmani sú z toho nasraní:
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/440025-vsechny-podezrele-z-terorismu-rovnou-zabijejme-vyzval-americky-kongresman.html

peter.
7. 6. 2017 21:44

Dana:
Keby som ja napísal na FB to,čo napísal váš kongresman,tak nadránom by mi vyrazila dvere od bytu naša novozaložená protiextrémistická jednotka kukláčov z NAKA,zrúbali by ma do modrofijalova,nasadili klepetá a s vykrútenými rukami by ma hodili do ťurmy.A Kotleba by mi tam potom nosil lahôdky a cigarety.Žijete v šťastnej krajine.Môžete posielať svojich boys do celého sveta aby si trochu zastrieľali,trochu zabombardovali a aby videli ako domorodci len rozhadzujú rukami a nohami.Jedna ručička 10 m,druhá 15 m,nožička naľavo a druhá 6 m napravo.Užijú si tí vaši chalani v uniformách kopec srandy čo?

GRENZER
8. 6. 2017 9:31

TAK PRAVIL JAN HROUZEK (KARVINÁ).
Vox Dei a místní vizionář ze severu Moravy.
Kam se hrabe Pjakin… :-)

https://www.youtube.com/watch?v=zU5mlDxGzs4

koloděj
koloděj
8. 6. 2017 14:00

Starý doktor napsal Londýnský starosta Sadiq Khan zachycen na šokujícím videu, jak hájí teroristy Doktore, myslíš si, že z tebe by nevytloukli přiznání ? A kdyby náhodou ne, tak ti sundaj pota a pustěj tě. A zastřelej na útěku. PAK se najde dopis, ve kterém ses ke všemu přiznal. Pořád mi není jasné, co má islám společnýho s 9/11 ? Kdyby někdo řekl, že Kabala, tak to jo, to snad ano. Ale 3 prázdné letouny + 1 řízená střela, tak pracuje islám ? Islám na ten den naplánoval ohromné letecké cvičení nad Kanadou ) na obranu Jew Jorku zůstaly pouze… Číst vice »

orinoko
10. 6. 2017 17:47

Njn, svet se mění. A my s nim. Když jsem se tu zmínil, ze sleduji zprávy Al Jazziry, tak jsem sklidil posměch. K Sýrii už před časem volila jinou terminologii než Turbo Spencer. Porad o emericke věznici na Guantamu, kde si emericke prasátko podava domnělé teroristy, přičemž z některých je na Guantamu vlastně prumyslove vyrábí, byl už vlastně velkým překvapením. Podle zpráv je Katar v naprostem rozvalu , podle televize nikoli, ale Sýrie se dostala do nového kurzu. Zda se, ze Bahrajn se postavil na stranu Kataru, o Íránu nemluvě. Osman tam rovnou poslal další jednotky. Rusko je opatrne, ale… Číst vice »

Bety
Bety
10. 6. 2017 19:54

peter. napsal
astnej krajine.Môžete posielať svojich boys do celého sveta aby si trochu zastrieľali,trochu zabombardovali a aby videli ako domorodci len rozhadzujú rukami a nohami.Jedna ručička 10 m,druhá 15 m,nožička naľavo a druhá 6 m napravo.Užijú si tí vaši chalani v uniformách kopec srandy čo?

  

Peter, pěkně jste jí to napsal.