Petrohradské mezinárodní ekonomické fórum 2017

Projev V. V. Putina

Projev Igora Dodona

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
7. 6. 2017 6:38

Nám už nepomôže nič,ak sa náš Fico a spol.nezapočúva do Dodonovho a Putinovho prejavu a nevyvodí z nich závery pre zmenu smerovania Slovenska.Urýchlene,ľudia by mu to schválili.
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/rozhovory/Slovensky-blahobyt-je-len-pre-par-tisic-vybranych-Vysoka-produktivita-a-nizke-platy-Ak-je-toto-ambicia-nejakeho-politika-prec-s-nim-vravi-ekonom-Marian-Vitkovic-288968

Vlastimil
Vlastimil
7. 6. 2017 9:51

Výtečný překlad. Jak vidím, v Moldovii mají rozum a jak mají dobré víno, takového mají i prezidenta.

zajoch
7. 6. 2017 18:55

Dodon je zřejmě neohrožený bojovník a silná povaha. Vzpomeňte si na článek o situaci v Moldávii po jeho zvolení, kdy mu tamější opozice házela klacky pod nohy, nebrala v úvahu jeho rozhodnutí, neplnila je a přímo jej zesměšňovala. Na ruku mu nešel ani parlament.
Ireno, dík za překlad.

koloděj
koloděj
8. 6. 2017 14:09

Dodonova řeč byla síce kurážní, ale velci psi neštěkají. Byla to – s prominutím – řeč ratlíka, který má strach, ale cítí za sebou páničkovu oporu. Takhle hloupě vyhlašovat Kabale válku … ten brzy skončí a nepomůže mu nic. Rád bych se mýlil.

Bety
Bety
8. 6. 2017 14:59

U toho Dodonova projevu mě zarazila Putinova reakce, nebo spíš by se dalo říci nepřítomnost reakce, takže to asi koloděj odhadl lépe.

Gatta
Gatta
8. 6. 2017 16:05

koloděj napsal

Dodonova řeč byla síce kurážní, ale velci psi neštěkají. Byla to – s prominutím – řeč ratlíka, který má strach, ale cítí za sebou páničkovu oporu.Takhle hloupě vyhlašovat Kabale válku … ten brzy skončí a nepomůže mu nic.Rád bych se mýlil.

Co mě u toho Dodonova projevu napadlo? „Jak jsem se vrátil pokorně ke křížku … „.

I to je od něj odvaha a dělá co může, ale mohl to udělat trochu sebevědoměji nebo méně okatě.

koloděj
koloděj
8. 6. 2017 21:35

Bety napsal U toho Dodonova projevu mě zarazila Putinova reakce no Putin reaguje .. skoro hned na začátku a jeho výraz jako by říkal ( moje interpretace) „bože co to plácá ?“ (2:32) Podstatou problému – jak to vidím – je, že zatímco Putin, šéf velké, mocné země ( pravda, prožrané červotočem, ale na opravě se pracuje ) se snaží ve svých projevech nabízet „vzájemně výhodnou spolupráci“ prostě stále tlačí na uklidnění vášní a spolupráci, která jediná může Kabalu „vykostit“ , rozvrátit, tak Dodon tam štěká ( pravdivě sice, ale bez náznaku pochopení toho co právě dělá) jako by se… Číst vice »

zajoch
9. 6. 2017 7:02

Pohodlně se kritizuje doma od klávesnice. Ale snad by stálo zato si představit prezidenta malé země, v níž má silnou opozici a v níž běžné obyvatelstvo mnoho nezmůže, kde je pravděpodobně zblblá mládež jako u nás a na kterou tlačí nepřátelský (s maskou přátelství) Západ. Řekla bych, že se musí k nějaké straně přihlásit. Hlásí se k Rusku. Sice trochu zastaralou formou, ale to snad není tak podstatné. Důležité podle mne je to, že tak učinil. Podle mne to chtělo dost odvahy. Když některé z dřívějších sovětských republik teče do bot, hned ví, kam se obrátit. Názorně to předvádí zrádný… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
9. 6. 2017 7:13

Dodon neprojevil Putinovu obratnost, ale vyjádřil se jasně.
A dobře udělal.
Místo Moldávie není na „Západě“, ani v „evropských legiích proti Rusku“…
Přeji mu úspěch, žádné „ubíjení malého prezidenta“ se konat nebude.
Naopak.
Já osobně mu za odvahu zřetelně a jasně se veřejně vyslovit děkuji.
Jsme zhruba 2x větší stát, ale když si poslechnu naše „vládní“ činitele, zřetelně vnímám, že na mezinárodním poli jsme kolonie… Zeman nestačí a ve vnitrostátní politice je často neobratný a zbytečně proti sobě štve hodně lidí.