Svět ruskýma očima 447

 

Uprchlík z Ruska se nyní děsí Londýna: „Britové mě potopí“

Podle článku Alexandry Kozlové v Komsomolské pravdě

24. března 2018

Podnikatel Sergej Kapčuk skrývající se před ruskou justicí ve Velké Británii prohlásil v rozhovoru pro Komsomolskou pravdu, že se tajné služby Spojeného království chystají udělat z něho další oběť ve „hře“ proti Rusku. Dne 15. března k němu přijela skupina pro televizní natáčení ze Sky TV a novináři mu řekli: „Máme informaci, že jsi příští obětí Ruska“. Určitá dívka s ním dojednávala rozhovor a potom přišel „důstojník kontrarozvědky“ (dělal dojem utajeného kontrarozvědčíka). Byl to spíš výslech než interview.

Na co se vás ptali?

Hned mi začal dávat přímé otázky: „Víš, co se stalo? Rusové na vás útočí plynem. Nyní zabili Gluškova, chápeš, že jsi na řadě? Jak se na to díváš?“ Potom zapnul kameru a řekl: „Vyber si, jestli jsi s Ruskem, nebo s Velkou Británií.“ Žádali po mně, abych se ve videu obrátil k Vladimiru Putinovi a k Rusku s tím, že jsem proti nim. Řekl jsem, že se politikou už 15 let nezabývám a nechci do toho být zatahován. Rusko je má vlast a nemám na něj žádné nároky. On se všemožně snažil, ale já jsem odmítl. Naštval se a odešel.

Příští den uveřejnily všechny britské noviny moji fotografii a vedle fotografii Putina. Stálo tam, že jsem jeho největší nepřítel, jeho hlavní kritik. Jsem prý v seznamu zveřejněném na stránkách velvyslanectví. Tady jsou nazývány Putin’s hit list. Všechno se to podobalo naplánované kampani. Pochopil jsem, že nejsem zajímavý pro FSB ani pro ruskou rozvědku. Může to být provokace britských tajných služeb. Proto jsem na nic nečekal, sbalil si věci a ujel. Nyní jsem v kontinentální Evropě.

Ještě zpřesníme důvod vašeho odjezdu: pochopil jste, že vám ze strany britských tajných služeb hrozí nebezpečí?

Podle mne ano. Je to jakási hra. Ačkoliv jsem se odpoutal, tisk o mně psal, i když jsem odešel. Potom jsem se rozhodl ozvat se, abych vyvrátil lži, které britská media šíří. Spojil jsem se s ranním vysíláním Good Morning, Britain. Tam jsem jasně řekl, že není potřeba ze mne dělat nepřítele Ruska a Putina. Oni se ptali na otrávení Skripala. Řekl jsem, že je to výhodné jen pro britskou vládu a Mayovou. Ta si tak zvedla popularitu a lidi odpoutali od domácích hospodářských problémů spojených s odchodem z EU. K tomu je ještě hromada argumentů, proč to nemohli udělat Rusové. Řekl jsem také, že není potřeba pospíchat se závěry – je potřeba vyčkat na oficiální. Nakonec stejně mé interview nedali do vysílání. Pochopil jsem, že vyjádřit svůj postoj v britských mediích nepůjde a obrátil jsem se na vás.

Měl jste kvůli tomu nějaké finanční problémy.

Včera mi přestaly fungovat všechny bankovní karty. Zavolal jsem do banky a řekli mi, že fungovat musí všechno. Potom zazvonili a jiný hlas mi oznámil, že se musím vrátit do Londýna, přijít do banky a problém vyřídit osobně. Moji zástupci do banky přišli, ale tam jim řekli, že zástupce nepřijmou. Fakticky mi účty zmrazili a snaží se přimět mě, abych tam přijel.

Přijedete?

V nejbližší době určitě ne. Nejsem přesvědčen o svojí bezpečnosti v Londýně. Život je mi milejší než peníze.

Převzato z Aftershock.news

***

Británie rozkulačí ruské oligarchy – a to je skvělé

Oleg Makarenko

29. března 2018

Současná Británie není ani nejsilnější, ani nejrozvinutější průmyslovou zemí.

Je jedním z center planety zásluhou své stability: bohatí lidé po celém světě jsou přesvědčeni, že britské soudy rozhodují podle zákonů bez ohledu na politickou konjunkturu.

Rozumí se, že u řadových občanů (například Assange) gentlemani v parukách příliš na dohody nehledí a mohou brát zřetel na hlas politiků požadujících rozhodnutí podle choulostivých okolností. Jestliže se jedná o velké peníze, jsou britské soudy puntičkářské. Bylo by ale chybou myslet si, že Mayová měla k obvinění Ruska z otrávení Skripala logické důvody typu „jen Rusko mělo motiv“. Tady se před zákony zavřely oči.

Až do poslední doby byli politici a soudci odděleni. Kterýkoliv miliardář musel být přesvědčen, že v Londýně jsou jeho peníze v bezpečí, chráněny před nájezdníky i státem, v němž peníze „vydělal“. Bylo to bezpečné uložiště pochybného kapitálu.

Pro Rusko by samozřejmě bylo lepší, kdyby jej investoři považovali za spolehlivé pro úspory. Bohužel se za 10 až 15 let nemohlo přiblížit k britské mnohaleté reputaci. Museli jsme se smířit s pokulháváním za vůdčím státem.

Vláda Británie oznámila, že po otrávení Skripala bude zahájeno „rozkulačování“ některých ruských občanů, kteří mají svá aktiva v Londýně. Jedná se o majetek pochybného původu, ale je zřejmé, že pod takto mlhavou formulaci je možno zasadit jakýkoliv majetek kteréhokoliv přesídlence z Ruska. Nyní vše záleží na britské vládě. Pokud se omezí například na zabavení nábytku v prostorách RT, potom reputace tichého finančního přístavu neutrpí.

Pokud však Angličané zamrazí aktiva byť jej jednoho „soukromého“ přesídlence z Ruska, mohou být pro Londýn následky zlé. Lidé různých národností to mohou vzít jako nebezpečí pro své peníze a budou je chtít převést jinam.

Nedávno vyšlo interview se zajímavým právníkem Gololobovým. V určité době pracoval v Jukosu, poté utekl do Británie a začal přednášet právo na Londýnské univerzitě. Bylo to v případě ruských emigrantů neobvyklé. Pochopitelně, že musel být výborným specialistou, aby mu Angličané dovolili vyučování jejich vlastních zákonů. Tento právník se domnívá, že všechny kruté zákony o „bohatství nejasného původu“ nebudou fungovat. Z pohledu trestního práva není možné obvinit Rusko z otrávení Skripalových, nejsou k tomu důkazy a Scotland Yard přímo prohlásil, že nemá dosud žádné podezřelé. Postavení Velké Británie je zde slabé.

Z pohledu byznysu je situace ještě horší. Snaha byť jen trochu přitlačit na příchozí z Ruska povede k odchodu kapitálu ze země a to způsobí přinejmenším propad místního trhu s nemovitostmi.

Ještě něco: mnozí ruští korupčníci se již zapojili do britských „šedých“ machinací. Pokud by je začali soudit, prozradí jména lordů a ministrů, které podplatili.

Ještě před deseti lety bych s tímto právníkem souhlasil. Británie nebude podrývat základ svého hospodářství jen kvůli odvrácení pozornosti od problémů Mayové s Telfordem a Brexitem. Nicméně už nejsem tak přesvědčen o nestrannosti Britů. Globální svět se rychle drobí na jednotlivé kousky. Británie měla vážný důvod opustit EU – světový finanční systém se dnes jeví jako velmi nestabilní a očekávanou finanční bouři je výhodnější přečkat v hranicích svého národního státu. Londýn nechce přijímat běžence nebo řešit finanční problémy. Chce přejít do režimu „každý sám za sebe“.

Oligarchové, včetně ruských, se zařazují do této kategorie. Británie ztrácí status hostince pro bohaté, ale zase na druhou stranu může naráz dát ve prospěch státu značné sumy a upevnit své virtuální hranice tím, že na cestě kapitálu postaví bariéry.

Věřím, že se Britové rozhodnou k vyvlastnění nezákonně získaného bohatství. Má tak být obnovena spravedlnost. Občané Ruska, kteří rozkrádali zemi, dostanou odměnu za své špatnosti a za důvěřivost k západním partnerům. To za prvé. A za druhé potečou peníze za hranice a část jich přijde do Ruska v podobě investic do jeho ekonomiky.

Bohužel pro Rusko bude špatné, že mnozí budou z otrávení bývalého špiona Skripala podezírat ruské zvláštní služby.

Převzato z Rusvesna.su

***

Jaderné elektrárny Ukrajiny musí být pod společnou ochranou Ruska a Evropské unie

Sergej Veselovskij

30. března 2018

Nechci být špatným prorokem, ale myslím si opravdově, že se nemýlím ohledně lidumilnosti Anglosasů. Oni nemají žádná tabu, neexistuje nic, co by jim mohlo překážet v zachovávání monopolu jejich vlády, síly a možnosti se nekontrolovaně obohacovat, diktujíce ostatnímu světu svoji pevnou vůli. Z čeho povstaly USA. Z genocidy milionů původních obyvatel kontinentu přejmenovaného okupanty podle svého.

Dále: Aby urvala Stalinovi nemálo z území  Evropy, americká armáda namísto aby osvobozovala německá města a zachraňovala civilní obyvatele a historickou architekturu, bombardovali Američané a Angličané hluboký německý týl a srovnávali se zemí města spolu s civilisty kvůli demoralizaci vojáků wehrmachtu.

Další: Když již bylo vítězství nad Japonskem v kapse, rozhodli se Američané postrašit Sovětský svaz svým „novičokem“ – jadernou zbraní. Proto se staly obětí města Hirošima a Nagasaki.

Severní Korea, Vietnam, Jugoslávie, Irák … Genocida ve jménu posílení „výjimečného národa“. Jakmile vznikla strategická potřeba, dala vláda USA v oběť tisíce vlastních občanů při komedii s newyorskými dvojčaty.

Nyní k dnešku.

Poselství Vladimira Putina federálnímu shromáždění RF 1. března Anglosasům doslova strhlo střechu. Všechno výborně pochopili. I to, že jejich PRO se stala hromadou drahého šrotu, neboť v dohledné budoucnosti nedokáží zasadit jaderný úder Rusku tak, aby se jim samotným nic nestalo. Krymčané také dali USA sbohem ze své nepotopitelné letadlové lodi, která se v roce 2014 nestala základnou NATO. Realizace hrůzného plánu informační války je proměna Ruska na strašáka schopného nelidských nesmyslných krutostí, například bájí o chemických útocích v Sýrii a idiotská aféra se Skripalem.

Jsem téměř přesvědčen, že Amerika a Anglie nám připravují katastrofu kontinentálního rozsahu, z níž obviní Rusko.

Nedávno oznámila Ukrajina, že se zcela zřekne ruských palivových článků pro své jaderné elektrárny. Jejich samotné JE jsou dávno nemocné a i přes utajování se regulérně proslýchá o výpadcích, poruchách a odstávkách reaktorů na všech JE. Věc není ani v technickém stavu ukrajinských JE. Tyto elektrárny mohou být užity něco jako atomové bomby, jako objekty napadení pod cizím praporem. Po takovém informačním útoku na Rusko bude den za dnem narůstat obviňování z diverze Ruska na ukrajinských JE a „světové společenství“ si bude jisto. Nebudu překvapen, jestli vybouchnou třeba jaderné reaktory Chmelnické JE. Moc bych se chtěl mýlit. Jsem přesvědčen, že USA jsou ochotny přinést za oběť Ukrajinu i své spojence – konkurenty z EU.

Podle mne musí být všechny ukrajinské JE vzaty pod společnou ochranu Ruska a EU. Jinak se Ukrajina přemění z postavení našeho společného hemoroidu na náš společný atomový Vesuv, schopný způsobit nenapravitelnou pohromu.

Převzato z Politikus.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
1. 4. 2018 10:19

Су-57 (ПАК ФА) „танцует“ в небе
https://www.youtube.com/watch?v=QZ5hrtpsK-c

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
1. 4. 2018 10:27

Служу России. Эфир 25. 03
https://www.youtube.com/watch?v=2DhKplgH1j4
Служу России. Эфир 01. 04
https://www.youtube.com/watch?v=lMEjM4IADZQ
«Военная приемка». ЦНИИ ВВС. Высший исследовательский пилотаж
https://www.youtube.com/watch?v=pr_YLMXW9gg

Amenre
Amenre
1. 4. 2018 17:49

No upřímně nesdílím optimismus některých autorů. 1. Uprchlík s Ruska vypadá jako užitečný idiot. Spousta nepodložených keců a honění si trika, jak on nic a nade vše miluje Rusko. Skrývá se před ruskou jurisdikcí – nemám iluze, že ruská jurisdikce je spravedlivější než ostatní, ale copak Sergej udělal, že utekl do VB ? 2. Zmražení peněz – bude to zlé jen pro majitele. Pokud se zmrazí jediné konto, tak to bude jen pobídka pro ostatní víác spolupracovat. Nebudeme si dělat iluze, že ruští ( a i jiní ) oligarchové ( filantropové, .. ) pracují pro někoho jiného než pro sebe,… Číst vice »

zajoch
1. 4. 2018 18:18

Vysvětlila jsem si pro sebe jednání Kapčuka tím, že si možná řekl, že je pořád lepší případné ruské vězení než jed nebo uškrcení. A možná také spoléhal na polehčující okolnost, že se sám v Komsomolské pravdě hlásil o rozhovor. Kdopak ví. Ale to, že jej chtěli Britové nějak vlákat do svých lumpáren bych mu věřila.

Amenre
Amenre
1. 4. 2018 19:35

Tak jistě je to trochu alibismus a asi je lepší nějaké ruské vězení, než pokračovat v kariéře užitečného idiota jako užitečná mrtvola.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
1. 4. 2018 19:55

Россия и Китай создают глобальную сеть
https://www.youtube.com/watch?v=OiVhQ8lnrNY

Vaska
Vaska
1. 4. 2018 21:22

Na tohle jsem padnul v jedny diskuzi -je to pohled v širších souvislostech a je to zřejmě sestaveno chronologicky : odkaz jsem zkopíroval celej – Tento článek by stál za překlad, protože popisuje chronologii březnových událostí, zřejmou vazbu mediální kauzy Skrypal na událostí ve východní Ghútě, kde Británie (SAS) chystala chemickou provokaci (syrská armáda tam našla kromě anglických „specialistů“ i 40 tun otravných látek!) s cílem obvinit Asada a následně bombardovat Damašek. Británie to organizovala za zády USA, proto Trump odvolal tak náhle Tillersona atd. atd. Opět se i zde potvrdilo české přísloví, že „zloděj (zde Británie) křičí, chyťte zloděje!“… Číst vice »

petr
petr
2. 4. 2018 13:23

Marie Zacharová celému světu předložila dlouho očekávané „PŘEKVAPENÍ“ Ruska
http://www.novarepublika.cz/2018/04/marie-zacharova-celemu-svetu-predlozila.html
Neověřěno : Podle posledních zpráv z Británie byl prý policista, o kterém se psalo že byl zasažen chemikálií agent MI6. Měl zlikvidovat ruského agenta a jeho dceru. Akce se ale zvrtla a britský agent to odnesl. Potvrdila to prý dcera ruského agenta v nemocnici. Pravděpodobně to znamená že brzy v nemocnici zemře. Mayová už určí na co. Jako bývalá agentka a ministrně vnitra si dovede poradit.