V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 26. 3. 2018

Brífink MZV RF ke kauze Skripal (rusky: https://youtu.be/awQK1WMZrVA, anglicky: https://youtu.be/dKyR0KZn2Xc) * Psí obojky ruských elit * Požár v Kemerovu je teroristický útok * Vyhoštění ruských diplomatů * Proč Rusko nevytváří mediální hysterii? * V čem spočívá úspěch RT.com *  Spojené státy jsou přímým aktérem války v Sýrii * Zatčení Nicolase Sarkozyho * Uvěznění Nadi Savčenkové * Třikrát Grudinin

Překlad a titulky: Irena

Knihy VP SSSR jsou volně ke stažení v CZ/SK překladu na Leva-net. V tištěné podobě je můžete získat na http://ksbpress.cz/.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
1. 4. 2018 20:15

Я.Кедми. Дипломатическая война: Россия против всех
https://www.youtube.com/watch?v=i-yqqThp5i8

zajoch
2. 4. 2018 7:24

http://rusvesna.su/news/1522443036 Zdrcující řeč Solovjova v parlamentu způsobila výbuch sítě a měla ohromný ohlas. Novinář vyzval k okamžitému zamyšlení se nad místem současného Ruska ve světě a o vztahu tohoto světa k Rusku s tím, že stát musí rychle přehodnotit domácí i zahraniční politiku. Především musí zvolit svoji vlastní ideologickou cestu bez ohledu na to co se mu snaží diktovat Západ. Dnes se namísto bombami a raketami vede válka pomocí desinformací, aby se velké množství lidí přimělo k demonstracím, při nichž budou ochotni k jakýmkoliv zločinům. Podle Solovjova si Rusko nevzalo dostatečné ponaučení z majdanu na Ukrajině. Naočkování majdanem dalo ruské… Číst vice »

Irena
2. 4. 2018 8:47

Zajoch: To je od Solovjova podle mého více méně opět provokace. Napřed sdělí všeobecně známá fakta, aby lidé začali vehementně přikyvovat, a potom to jen tak mezi řečí vyšperkuje žádostí o policejní stát. Podle mne jsou zákony dostatečné, čímž neříkám, že by nemohly být lepší, to vždy, ale důležité je, kdo se jimi řídí a jak. Být navrchu Solovjov, je v Rusku majdan už zítra. Důležité je lidem sdělovat fakta a zase fakta, aby si je dokázali sami uspořádat a nevybuzovat je emocionálně. Zakazovat demonstrace nemá smysl, lidé sami musí přijít na to, že je to nástroj k jejich manipulaci.… Číst vice »

Irena
2. 4. 2018 8:58

A ještě jsem chtěla dodat, že tou obrannou činností by se měl zabývat především on sám, to on je aktivní v mediální sféře. Pokud se lidé účastnící se nesmyslných demonstrací dočkají odsudku a pohrdání z televizních obrazovek, což se přenese i do veřejného mínění těch, co sami nejsou schopni učinit si vlastní názor, jedná se přesně o tu správnou obranu v dané věci, které se ovšem Solovjov dokáže mistrně vyhýbat a kličkovat tam, kde jsou-li jeho úmysly čisté, by měl bez problémů protivníka znemožnit jasnými fakty. Musím však říci, že tlak prostředí se na jeho činnosti už podepsal hodně, zužuje… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
2. 4. 2018 9:21

Irena napsal Zajoch: To je od Solovjova podle mého více méně opět provokace. Napřed sdělí všeobecně známá fakta, aby lidé začali vehementně přikyvovat, a potom to jen tak mezi řečí vyšperkuje žádostí o policejní stát. Podle mne jsou zákony dostatečné, čímž neříkám, že by nemohly být lepší, to vždy, ale důležité je, kdo se jimi řídí a jak. Být navrchu Solovjov, je v Rusku majdan už zítra. Důležité je lidem sdělovat fakta a zase fakta, aby si je dokázali sami uspořádat a nevybuzovat je emocionálně. Zakazovat demonstrace nemá smysl, lidé sami musí přijít na to, že je to nástroj k… Číst vice »

zajoch
2. 4. 2018 9:58

Aha, nejsem moc dobře obeznámena s jednáním Solovjova. Z jeho slov, která jsem vybrala z informace o jeho vystoupení, mi nepřipadly výzvy k policejnímu státu, ale spíš obecné výzvy k pozornosti informační válce. Sice jsem se pozastavila nad výzvou k přehodnocení zahraniční politiky Ruska, protože jsem ji měla za správnou, ale nejsem politička, takže soudit nemohu. A ruské zákony, tak ty už vůbec neznám. O nich si ani nic myslet nemohu. Je dobré, že jste se zde ozvala, jistě jste obeznámena s ruskou mediální sférou i s ruskými zákony a můžete posoudit i Solojovův příspěvek do medií. Ovšem co se… Číst vice »

zajoch
2. 4. 2018 10:03

Moje reakce je reakcí na Ireniny komentáře, odkliknutá až po Martinově reakci, proto upřesňuji.

Irena
2. 4. 2018 10:26

No, já ten jeho projev neslyšela, vzala jsem info jenom z vašeho zkráceného podání. Bohužel nemám dost času. Pustila jsem si první minutu a hned: On nechce zveličovat svůj svůj vliv, vždyť přece není státním činitelem jen novinářem. To je hned na začátku bagatelizace jeho ohromného vlivu, který si on sám velmi dobře uvědomuje. A hned tu máme jeden z příkladů jeho manipulací. On sám má na lidi daleko větší vliv, než senátoři, které lidé každý týden neposlouchají jako jeho a zákony? Jak říkám. Je důležité, jak si je kdo vykládá a uplatňuje. Třeba jako náš .. hodně sprosté slovo..… Číst vice »

Irena
2. 4. 2018 11:11

Martine, díky vám jsem se začala dívat na ruské detektivní seriály, jak jste tuhle nechal na jeden odkaz. Tady mám pro vás jeden celkem slušný oplátkou, je tam hlavní hrdinkou děvče jako květ, radost pohledět :-) A ještě se mi líbí, ta kombinace se studenty.

https://www.youtube.com/watch?v=-FsB6-OS9Ik&list=PLiVGuoYKAIlxRcBpf_d4WpvRCv9quKru3