Svět ruskýma očima 543

Meteorologická bomba. Je pravda, že je proti Rusku použita klimatická zbraň?

Dmitrij Pisarenko

20. ledna 2020

Na otázku, zda může být mimořádně teplá zima v Rusku zaviněna Spojenými státy, odpovídají vědci, že v principu to možné je. Jen je otázka, nakolik je to efektivní.

Dne 29. května 2017 přišel na Moskvu uragán a měl 18 obětí. Tehdy se proslýchalo, že Američané použili proti Rusku tajnou technologii k ovlivnění počasí. Od té doby každá přírodní katastrofa (vedro, bouře, záplava) se považuje za nechvalně známou klimatickou zbraň USA. Tak i současná zima.

V senátu hledají „ruku Moskvy“

Poslanec Dumy Žuravljov se vyjádřil v rádiu Govorit Moskva, že byla proti Rusku použita klimatická zbraň. Důvodem mělo být, že dne 16. ledna neklesla ranní teplota pod +3,1 °C, což nebylo zaznamenáno od roku 1925. Podle něho využívá Amerika v moderních technologiích všechno možné. Ve Vietnamu také použila klimatickou zbraň a její práce v tomto směru pokračují, ač jsou zakázány. USA to kryjí vědeckým výzkumem, a ten zakázaný není. Podle poslance je jejich cílem narušit v Rusku permafrost. Dobře vědí, že by to pro Rusko byla katastrofa, proto tuto zbraň testují.

Meteorologové a klimatologové nazvali úvahu poslance „úplnou hloupostí“. Hlavní specialista centra počasí „Fobos“ Jevgenij Tiškovec upozornil, že se ani vždy nepodaří rozehnat mraky nad Moskvou před svátky. Rovněž na území USA bylo v posledních letech a měsících tolik přírodních katastrof, že by se i Američané mohli zamýšlet, pro koho je to asi dobré. A někteří o tom i přemýšleli. Ředitel výzkumu Hydrometeorologického centra  Roman Vilfand řekl, že „nyní jsou nad územím USA častější atlantické cyklony a v americkém senátu se ozývají hlasy, že by v tom  mohla být ‘ruka Moskvy’“.

„Oblastní výbor pracuje“

Poslanec Žuravljov vyslovil hypotézu o použití klimatické zbraně již před půl rokem. Tehdy se v evropské části Ruska silně ochladilo, v Moskvě byly průtrže mračen a na Sibiři hořely lesy. Řekl, že taková léta nemohou být a že „washingtonský oblastní výbor pracuje“.

Klimatolog Andrej Kiseljov uvádí, že se otázka klimatické zbraně objevuje pravidelně, ale nikoliv z úst specialistů. Je to takový dlouho trvající nesmysl. „Jestliže se někdo snaží vytvořit klimatickou zbraň, nemá to perspektivu. V každém případě bude méně spolehlivá než jiné druhy zbraní.“

V polovině sedmdesátých let byla z iniciativy Sovětského svazu přijata Konvence o zákazu válečného nebo jakkoliv jinak nepřátelského využití prostředků ovlivňujících přírodní prostředí.

Oficiálně se žádná země nepřiznala, že by někdy pracovala na klimatické zbrani, případně na geofyzikální, ovlivňující veškeré přírodní prostředí, včetně litosféry, hydrosféry, ionosféry atd. Přesto se podobné technologie používají, třeba k rozhánění mraků ke svátkům. Američané to používali ve vietnamské válce. V období dešťů rozmetali nad mraky jodid stříbrný a suchý led a vyvolávali podle své potřeby lijáky. Zaplavila se pole s rýží a rozplavily se Ho Či Minovy stezky, po kterých partyzáni dopravovali  zásoby a zbraně. Avšak efekt zde byl krátkodobý a bylo to drahé.

Od té doby není o klimatických výzkumech Pentagonu nic slyšet, kromě  konspiračních verzí kolem projektu HAARP. Jde o vědecký komplex na Aljašce určený pro výzkum ionosféry země. Stará se o něj Pentagon, prý proto, že znalosti o ionosféře jsou nezbytné pro protiraketovou obranu. Jenže podle konspiračníků postavily Spojené státy HAARP tak, že jsou jeho antény schopné ovlivňovat počasí, odpojovat nepřátelské satelity, rušit spojení podle přání a dokonce prý kontrolovat lidský rozum. K tomu ještě vyvolávat hrozivá kataklyzmata – sucha, povodně a uragány.

Kde vzít tolik energie

Ovlivňovat počasí ke škodě případného nepřítele je lákavé pro vojáky i politiky. Přínosy takové technologie jsou zřetelné.  Řada přírodních katastrof může přivodit ekonomice kolosální ztráty (vliv na úrodu, zemědělství, vyvolání poklesu a krize v zemi). Následuje nespokojenost lidí s vládou, chaos a nejasnosti v hlavách obyvatel. Poté nastupují političtí technologové a odborníci na barevné revoluce, ti potom organizují majdany, sesazují vládu – a je hotovo. Přitom nikdo nedokáže , že katastrofální sucho nebo smršť připravil člověk.

Avšak odborníci přesvědčují, že takové fantazie nemají žádný vědecký podklad. Na to, aby se namodelovala přírodní kataklyzmata, nestačí energie. Vladimir Semjonov, doktor fyzikálně-matematických věd a pracovník Ruské akademie věd tvrdí: „Všechny anomálie, u nichž je snaha pokládat je za klimatické zbraně, existovaly v nějaké formě i dříve – před sto až sto padesáti lety, kdy o nějakém aktivním ovlivňování atmosféry  nebylo ani slechu. Příčiny anomálií tkví ve fyzikálních procesech, které dobře známe, ale bohužel je nedokážeme vždy  předpovídat.“

Proč není možno vytvořit klimatickou zbraň

Energie atmosférických procesů je tak veliká, že by ke změně atmosférické cirkulace bylo třeba vynaložit veškerou energii, kterou na planetě člověk vyrobí. Změnit trajektorie cyklon, jejichž masa je desítky až stovky milionů tun, není prakticky možné.

Ve skutečnosti je možné ovlivnit radiační vlastnosti atmosféry (absorpce slunečního záření nebo odcházející dlouhovlnné záření), ale takové metody, jako je rozprášení aerosolů, nebo zvýšení koncentrace skleníkových plynů není možno „soustředit“ jen na jednu zemi. Vždycky povedou ke změně globální.

Mapa teplotních výkyvů v prosinci ukazuje, že celá zeměkoule je pokryta skvrnami silně zvýšené teploty. Nazývá se to globální oteplování. Jenže jeho příčiny nejsou v mýtické klimatické zbrani.

Převzato z Aif.ru

***

Obchodní dohoda mezi USA a ČLR udeří nejbolestivěji na Německo

Sergej Manukov

22. ledna 2020

Berlín má všechny důvody být s první fází podepsání dohody mezi USA a Čínou nespokojený. Podstata je v tom, že v dohodě Čína slibuje silně zvýšit nákupy amerických výrobků a potravin, což odejme obchody Evropě a sníží to zájem o evropské zboží. Podle názoru prezidenta  Kielského institutu  pro světovou ekonomiku Gabriela Felbermayra ubere dohoda Evropě přibližně 11 miliard dolarů. Přirozeně, že hlavní vývozce Evropy, jímž je Německo, přijde nejvíce zkrátka. Felbermayr je přesvědčen, že největší ztráty utrpí letecká výroba a výroba automobilů. Není se co divit, že EU dnes pečlivě studuje obchodní dohodu mezi Washingtonem a Pekingem, zda odpovídá pravidlům WTO. Brusel počítá s tím, že je dohodou podrýván hlavní princip WTO a to je volný obchod založený na vzájemně dohodnutých objemech.

Felbermayr vysvětluje, že se Čína mnohokrát prezentovala jako přívrženkyně vícevrstevného systému. Podpisem dohody se stala spolupachatelkou porušování hlavního principu WTO.

Podle první fáze dohody  musí Čína v roce 2021 dovézt z Ameriky objem určitých výrobků o 95 miliard dolarů větší než v roce 2017. Jen ve zpracovatelském průmyslu musí stoupnout dovoz amerických výrobků do Číny v tomto roce téměř o 33 miliard dolarů, v dalším pak o 45 miliard, obojí ve srovnání s rokem 2017, kdy začala mezi oběma zeměmi obchodní válka.

Z EU dováží Čína pětinu zboží zpracovatelského průmyslu a Unie je tedy obzvláště zranitelná při změnách. Dopad nastane především na letecký průmysl (-3,7 miliard USD), výrobu automobilů (-2,6 miliardy USD) a na průmyslové strojírenství (-1,4 miliardy USD). Veškerý tento průmysl je hlavně v Německu, ale ztráty to bude znamenat i pro Francii.

Loni se zpomalil růst německé ekonomiky až o 0,6 %, byl to nejnižší index po roce 2013. Německá asociace podnikatelů BDI čeká zpomalení i v dalším roce. Důvod – obchodní války a snížená poptávka.

Převzato z Expert.ru

***

Průzkum bojem? Koronavirus mohl být do Číny nasazen kvůli prověrce místních vojsk radiační, chemické a biologické obrany (RCHB)

23. ledna 2020

Mutovaný virus zabil v Číně již 17 lidí a přes 500 jich infikoval.. Obyvatelé Wu-chanu nesmějí opustit město a byly tam zrušeny všechny mezinárodní lety. Bylo zjištěno, že se jedná o mutovaný koronavirus, který zabíjel lidi v roce 2008 a podle čínských vojáků byl vyroben v amerických laboratořích. Mluví se o možném biologickém útoku a o tom se také zmínil bývalý člen komise OSN pro biologické zbraně Igor Nikulin. Ruští vojenští specialisté hovoří o průzkumu bojem k vyzkoušení schopností čínských služeb RCHB, spíše než o skutečném napadení biologickou zbraní.

Mimořádný výbor OSN dosud neoznámil mimořádnou situaci v oblasti veřejného zdraví. Podle některých zpráv je ve světě registrováno 552 případů infekce v několika zemích. V ruských letištích jsou posílena bezpečnostní opatření. V Rusku kontrolují turisty z Číny. Prověřují se zavazadla cestujících z Jihovýchodní Asie a zabavují všechny produkty živočišného původu, které nemají balení z výroby a ty, které nejsou tepelně opracovány. V zavazadlech z Číny je zakázáno vozit masné výrobky.

V čínské kanceláři Světové zdravotnické organizace  již 31. prosince oznámili případy pneumonie neznámého původu ve Wu-chanu (město s 12 miliony obyvatel). Z počátku to připisovali mořským produktům a nenapadlo je, že se virus přenáší z člověka na člověka. Nakonec uběhla doba pro rychlou lokalizaci. Co je u nemoci nepříjemné, že se snadno zamění za obyčejnou virovou infekci dýchacích cest. Lidé se proto neobrátí na lékařské zařízení hned na počátku a později dojde k horšímu. Pacienti obvykle mají asi týden lehký kašel a dušnost. Další špatnou okolností je, že se nemoc rozšířila v době čínského Nového roku, kdy se přesouvají stamiliony Číňanů uvnitř země i za hranice.

Podle jednoho z vedoucích Pasteurova ústavu v Paříži je koronavirus z 80 % identický s virem SARS. Potvrzují to i čínští lékaři. Podle WHO bylo během epidemie SARS v letech 2002 až 2003 ve třiceti zemích světa 8436 případů SARS, z nichž 900 lidí zemřelo. Nejvíce jich bylo v Číně (348) a v Hongkongu (298). Dnešní mutant je mnohem méně „nenasytný“ a vyvolává mnohem méně smrtelných případů.

Odkud pocházel minulý a odkud současný koronavirus? Podle mluvčího Čínské osvobozenecké armády plukovníka Dai Hu zavedla do Číny virus H7NO Amerika. Ještě v roce 2013 oznámil, že SARS byl připraven v amerických laboratořích jako biologická zbraň. Když USA bojovaly s Irákem, obávaly se, že Čína využije situaci pro své cíle. Aby zaměstnaly čínské vedení, použily biologickou zbraň SARS. Podle přání Washingtonu začala v Číně panika a o zahraniční politiku se nestarala.

Slova čínského plukovníka nepřímo potvrdil člen komise OSN pro biologické zbraně v letech 1998 až 2003 Nikulin.

Americké vojenské laboratoře v počtu 400 rozmístěné po celém světě jsou dotovány miliardami  USD. V roce 2010 byla taková laboratoř  uzavřena v Indonésii. Prováděly se tam nepovolené experimenty,  i s ptačí chřipkou. Může existovat nátlak na čínské partnery, ale mohou být i akce soukromých amerických korporací, které vyvíjejí nové nemoci, aby měly zisk z prodeje léků.

Pochopitelně, že USA všechno popírají, přestože jejich vojenské biologické laboratoře  pracovaly a pracují blízko Číny i Ruska a představitelé zemí, v nichž se nacházejí, k nim nemají přístup. Když byla v Gruzii odhalena výroba biologických zbraní, a ty se zkoušely na lidech, Spojené státy se tvářily, že nic nebylo. V roce 2017 Sergěj Rjabkov přímo řekl, že „řada států maskovala biologické zbraně přirozeným vypuknutím infekčních nemocí u lidí, zvířat i rostlin“. Podle Rjabkova mohou biologické zbraně používat jak státní, tak soukromé vojenské společnosti, které se staly hlavními ve vyvolávání lokálních konfliktů a které využívá globální finanční „elita“. Ministr státní bezpečnosti Gruzie poskytl v září 2018 dokumenty a žádal okamžité vyšetření ve věci biologické zbraně vyvíjené v Gruzii. Tam se zkoušelo i na lidech a mnohé pokusy končily smrtí. Nakonec případ utichl.

Podle plukovníka RCHB RF je předčasné mluvit o biologickém útoku. Jenže virus má mnoho znaků klasické biologické zbraně: Efektivitu použití, obtížnost včasného zjištění biologické nákazy, inkubační dobu a schopnost epidemického rozšíření. To však ještě není válka, ale průzkum bojem. Pokud čínské úřady nic neutajují, nenapovídá lokálnost epidemie vzplanuvší v jediném městě  o skutečném biologickém útoku. Jinak by epidemie vzplála v mnoha velkých městech současně. Takže se jedná buď o průzkum bojem, jaká je situace s ochranou v napadené zemi, nebo to může být využití viru s komerčním cílem. Průzkum byl proveden v době slavností a bude vidět, jak budou čínské orgány moci fungovat.

Myslet si, že se něco dokáže, by bylo naivní. I kdyby chytili v Pekingu Američany za ruku, ti svoji vinu nepřiznají. Stačí si připomenout válečné zločiny ve Vietnamu a v Jugoslávii, kdy za války armáda USA rozprášila  72 milionů litrů defoliantu Agent Orange, včetně 44 milionů litrů 2,3,7,8 tetrachlorodibenzodioxinu. Ten vyvolává nemoci jater a krve, masově vrozené mrzačení novorozenců a abnormální těhotenství. ve Vietnamu bylo 4,8 milionů obětí defoliantu. Kdo byl odpovědný? Nikdo. V Srbsku používaly USA k bombardování hlavice s ochuzeným uranem. V důsledku toho patří nyní Srbsko mezi země nejvíce postižené onkologickými nemocemi.

Pravda stejně jednou vyjde najevo, tak jako případ Guatemaly. V roce 2010 se USA přiznaly k masové nákaze obyvatel Guatemaly syfilidou, aby mohli nemoc studovat a hledat na ni léky. To se stalo ve čtyřicátých letech 20. století, uběhlo tedy 80 let. Nebudou-li USA donuceny vzdát se vývoje dalších biologických zbraní, bude zase lidstvo za 100 let seznámeno s činností současných laboratoří. Nyní není potřeba propadat panice.

Současný virus není „zbraň soudného dne“. Epidemie bude lokalizována během půl roku.

Převzato z Katyusha.org

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
27. 1. 2020 7:01

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij vyzval světové lídry nedopouštět projevy antisemitismu, xenofobie a rasismu.

To je fór, co?

https://tass.ru/obschestvo/7610541?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https:%2F%2Fyandex.ru%2Fnews

orinoko
orinoko
27. 1. 2020 13:32

Mapa Syrie v jižním Idlibu jen hori. Syrské pozemní jednotky už překročily dálnici Hama – Aleppo. A nekde ve stredni části této dálnice právě dochází k temuz, pricemz ruské a syrské letectvo zároveň bombarduje trasu zásob , ale zároveň i útěku gretenskeho západního terodobytka. Jen tak na okraj: Dneska jsem v TV fakaci viděl porad o „udalosti“ Davos. To bylo velmi poucne. Asi se otevírají svetu. Tolik hovnorikajicich plku v tak krátkém časovém useku jsem viděl jen jednou; a to na setkání NATOblboidu v Praze. V Davosu měkli i ti zelení a všeobecný blábol se smrskl na pavlac, která ještě… Číst vice »

Aleš
Aleš
27. 1. 2020 14:00

https://cz.sputniknews.com/svet/2020012711315516-v-nemecku-nejsou-spokojeni-s-trumfem-ruskych-krasobruslarek-na-mistrovstvi-evropy-v-rakousku-ze-by/ V tzv. České televizi se komentátoři dopouštěli orgií trapnosti, kde pořád naráželi na věkové limity, změnu pravidel, podjatost rozhodčích s cílem dehonestovat Rusko. U závodnic jiné než ruské národnosti vychvalovali výkony rozhodčími oceněné na 3. desítku a u Rusek se nehodily ani na hnůj ani výkony medailistek. Navíc ta licoměrnost v hodnocení byla až do nebe volající. Na jednu stranu se komentátoři pokoušeli dehonestovat sportovní odvětví jako takové, kvůli subjektivnímu hodnocení rozhodčími, ale na druhou stranu, když sportovec uspěje ne kvůli tomuto subjektivnímu hodnocení, ale objektivnímu změřitelnému výkonu – ( krasobruslaři = provedení a obtížnost skoků a jejich kombinací),… Číst vice »

Aleš
Aleš
27. 1. 2020 14:04

orinoko napsal Mapa Syrie v jižním Idlibu jen hori. Syrské pozemní jednotky už překročily dálnici Hama – Aleppo. A nekde ve stredni části této dálnice právě dochází k temuz, pricemz ruské a syrské letectvo zároveň bombarduje trasu zásob , ale zároveň i útěku gretenskeho západního terodobytka. Jen tak na okraj: Dneska jsem v TV fakaci viděl porad o „udalosti“ Davos. To bylo velmi poucne. Asi se otevírají svetu. Tolik hovnorikajicich plku v tak krátkém časovém useku jsem viděl jen jednou; a to na setkání NATOblboidu v Praze. V Davosu měkli i ti zelení a všeobecný blábol se smrskl na pavlac,… Číst vice »

orinoko
orinoko
27. 1. 2020 14:06

Že by kšeft Émerika – Cina? Vy nám divadylko, my vám běžný kšeft ovšem s přesahem výdělku nějakého našeho zdravotního Monsanta…
Cizci už zase boduji. Skupuji ve velkém rousky, idioti. Ale myslite, že se vyvaruji svých zasranych nákupu konzumu v chramech, kde se můžou nakazit nejvice? Ale kdepak. Tam klidně polezou s rouskami, imbecilove.
Homo konzumikus je nejstrasnejsim stvořením od dob krakena vzprimeneho.

http://www.czechfreepress.cz/blogy/podivnosti-kolem-koronaviru.html

orinoko
orinoko
27. 1. 2020 14:13

Poučné cteni, a hlavně potrebne. Hodně zdraví a energie do příštích mesicu.

https://news.e-republika.cz/article4255-Zprava-o-%C4%8Dinnosti-webu-e-republika-za-rok-2019

orinoko
orinoko
27. 1. 2020 14:39

https://aeronet.cz/news/video-cinska-lekarka-v-bio-hazard-obleku-primo-z-centra-nakazy-ve-wuhanu-praskla-skutecna-cisla-nakazenych-je-uz-skoro-100000-a-nikoliv-1400-varuje-starsi-lidi-a-obyvatele-ze-coronavirus-ma-ratio/ Ty vole, deja vu hadr. Ale přece jen je myslím něco jinak. Kde se budou teď scházet lejna na hromadu před coronavirem greta? Nebo už taky lejna nasadila rousky? Těším se, až uvidím roušku na drzce Kacera dronoviteho. A na té rousce bude napsáno jmeno leku, který si má světový konzumní debil koupit. Kšeft je kseft. Lekarenska chemie už delší dobu strada. Lékáren je všude už jak potravinových samoobsluh a prodávat je treba. Nejlépe se prodává pod tlakem strachu. Co s tím budou dělat české letní festaky alternativní konzumace? Prodávat plechovky… Teď si vzpominam… Kamarád napsal povidku, kdy v… Číst vice »

orinoko
orinoko
27. 1. 2020 14:51

Abych trochu udržel téma clanku… Klimatická zbraň je pitomost. Nikdy nepujde dohledat její nasledky. Je totiž jako bumerang. Ten je ovšem nenakladny. Stejně tak chemtrails, a … Jezisi… už mám hosipa…
Ten je velmi nakazlivy. Nejvíce postihuje degeneraty vyhledávajci kalkulačku na matematiku typu 100 děleno 2mi…
Aha , už jsem si vzpomněl … HAARP… To je hodně velká pitomost. Několikrát jsem se tu ptal, jestli místní docenti, inzenyri, judri a magistri , dokáží spočítat prikon, který bude nutný k vyvolání zemětřesení na Haiti.
Veliké silencio /či jak to říká F.L.Vek/ bylo odpovedi.

orinoko
orinoko
27. 1. 2020 16:34

NJn, tak jen pokus… V Afghánistánu bylo sestreleno letadlo. Nějak se to obecně moc neprobira…. Pry tam byl kdejaký émerický vojenský kripl. Mělo se něco uzavírat s TaliBANEM. Že by druhá rána říši horroru?
Už ted je to velká informační adventura.

Irena
27. 1. 2020 17:11

Pár faktů z článku viz odkaz níže: Před začátkem 2. světové války v Polsku žily více než 3 milióny židů, v roce 1945 jich tam zbylo 380 tisíc. Těch pár, kteří přežili německé koncentráky, co přežili v partyzánských oddílech a část z těch 300 tisíc, kterým se povedlo za války utéci na území SSSR, se pokusilo vrátit domů. Jenže se ukázalo, že jejich domy jsou už obsazeny a majetek zabrán Poláky. Pokusy vrátit si majetek prostřednictvím úřadů nebyly úspěšné. Dnes oficiální Varšava veškerou odpovědnost za to, co se stalo svaluje výlučně na Hitlera: „To Německo k nám věrolomně vtrhlo, zcela… Číst vice »

Irena
27. 1. 2020 17:12

Takže asi není divu, že v květnu 1946 z Polska odjelo 3,5 tisíce židů, v červnu – 8 tisíc, po pogromu v červenci 19 tisíc a v srpnu ještě 35 tisíc. Dnes v Polsku žije méně než 2 tisíce židů. Takže největší židovská obec v Evropě přestala existovat a jak je vidět, nejen kvůli zvěrstvům fašistů, ale i samotných Poláků.

Před válkou židovská diaspora tvořila 10% obyvatelstva Polska, vlastnila přibližně 20% majetku Polska a zajišťovala v řadě odvětví (například v lehkém průmyslu a v zemědělství) do 30% objemu výroby.

http://voicesevas.ru/news/49629-platit-i-kayatsya-skolko-polsha-dolzhna-evreyam-za-holokost.html

Bety
Bety
27. 1. 2020 17:23

U teorií chemtrails mi také vždy vadila jejich neadresnost, protože je proti zdravému rozumu poškodit s protivníkem zároveň i sebe. Ovšem pokud by se toho chopili greténisté je možné všechno, i sebevětší hovadina. A vzhledem k tomu, že to studují a sázejí do toho prachy už pěkně dlouho, je možné, že se k nějakým výsledkům už dopracovali. Ale biologická válka ta už má svou historii – třeba nakažené pokrývky distribuované severoamerickým i jihoamerickým indiánům, i australským domorodcům, záměrný prodej tvrdého alkoholu také udělal své. Takže morální zábrany už mají dávno odbourané, záleží jen na tom, jak moc jsou si jisti,… Číst vice »

Dana
Dana
27. 1. 2020 19:24

Americane jsou proti chripkam vseho druhu, tedy i z casti coronavirus silne proockovani, coz ovsem neznamena, ze se neobjevi nova mutace .Takze vlastne imunizace je skoro vzdycky obrana proti mutaci, ktera uz prosla populaci. Presto v lonske sezone chripky zemrely tisice lidi.—-(CNN)An estimated 80,000 Americans died of flu and its complications last winter, according to the US Centers for Disease Control and Prevention. ——Coronavirus potrebuje kapavkovy prenos, ciliz potrebuje lidi nacpane v malem prostoru jao sardinky. Coz neni pripad automobilove Ameriky, ale predevsim Ciny a potazmo i Evropy. Jinak nemam nic proti konspiracim o zakernych Amicich, jen se bojte a… Číst vice »

racek
racek
27. 1. 2020 21:20

No, klimatická zbraň je asi fakt nesmysl. Vždyť jen jedna jediná bouřka nese energii několika jaderných výbuchů. Tohle ještě opravdu ovlivnit nejde. Stejně jako klima. A hlavně, nepeťme si klima s životním prostředím. To je opravdu vážně narušené a je v našich silách ho podstatně a rychle zlepšit. Klimatickým změnám, o kterých navíc nevíme jestli jsou dlouhodobé nebo krátkodobé, se bohužel lze jen přizpůsobovat. Tahle epidemie, jakž i prakticky všechny tyto chřipkové epidemie, jsou způsobeny schopností chřipkového viru snadno mutovat. Tak zase zmutoval, že. My starší třeba pamatujem Honkongskou chřipku, někdy před 50 lety. Taky bylo hezkejch pár mrtvých. A… Číst vice »

Dana
Dana
27. 1. 2020 22:26

My se nechavame ockovat proti chripce nepravidelne, jednou za par let, nechceme si utlumit vlastni obranu organismu. Doposud jsme meli jen mirne symptomy. Nekteri znami jsou tak uzkostlivi, ze se nechavaji ockovat na podzim a pak zas na jare. Myslim si, ze svoji imunitu posiluji umele, takze jsou zavisli na chemicke pomoci, coz take neni optimalni. Ockovani zde je zadarmo ci velmi levne, tak to lidi zneuzivaji. Virusu, cesky asi spravne viru je kolem nas doslova miliony a tyto organismy take chteji prezit, ze… :-) Jako maji nepratele Ameriky svoje konspirace, tak mnozi Americane maji sve. Velmi podezrele je jim… Číst vice »

racek
racek
27. 1. 2020 23:55

No, milá Dano, já už to mám zdarma, byvše dědek. Ti co musí ještě makat, tak platí 200 korunek, tuším. A tak nechápu, proč lidé u nás k tomu mají takový odpor (i v mé rodině). I když jinak známky inteligence vykazují. Ona chřipka není žádná radost, že. Zažil jsem dva, co tvrdili že chřipka není nemoc a přecházeli jí. Hrdinové, že ano. Jeden skončil s angínou pectoris a druhému odešly ledviny. Život mu zachránila jen transplantace. Samozřejmě, následky hrdinství.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 1. 2020 0:23
Dana
Dana
28. 1. 2020 1:04

Samozrejme , racku,
ockovani je prospesne ve vetsine aplikaci.
Uz proto, ze skoro do vsech modernich vakcin pridavaji materialy- „adjuvants“,( neznam cesky preklad), co specificky uci lidske telo, jak reagovat na skodici antigeny.
Jen se to nesmi prehanet s neurotickou prevenci.
Az se vynalezne vakcina proti agresivnim virum z rodiny coronavirus, tak se take budeme imunizovat. Zatim i vakcina proti SARS je ve stavu testovani…

Bety
Bety
28. 1. 2020 10:41

Tak Parlamentárnímu shromáždění Rady Evropy se nelíbí navrhované změny
v ruské ústavě? To jen potvrzuje, že je Putin na dobré cestě.

Irena
28. 1. 2020 10:44

https://www.youtube.com/watch?v=6-iclzM21pw

Ve státě zraje vzpoura, jenže ne taková, na jakou čekáte

Celkem dobré shrnutí a doplnění představy o infopoli vytvářeném nyní v Rusku na podporu určitých procesů.

Bety
Bety
28. 1. 2020 13:26

Dana napsal:
——Coronavirus potrebuje kapavkovy prenos, ciliz potrebuje lidi nacpane v malem prostoru jao sardinky. Coz neni pripad automobilove Ameriky, ale predevsim Ciny a potazmo i Evropy.
Tak mě jen napadlo, když jsme tady podle Dany nacpáni jak sardinky – co ti amíci ve stovkách základen rozesetých mezi těmi „sardinkami“?´Jsou očkovaní?
Ale viry jsou pověstné tím, že mutují, ze? Takové základny plné kromě
vojáků znehybněných chřipkou také bůhvíjakých zbraní… špatná zpráva, ze?
A nejen pro sardinky.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 1. 2020 14:47

„Americane jsou proti chripkam vseho druhu, tedy i z casti coronavirus silne proočkování…“
Škoda že nejsou „proočkování“ proti blbosti a nenažranosti – potřebují takové sérum jako sůl, obzvlášť místní mediální LGBT-aktivista „dana“. Svět by si oddechl. My též.

orinoko
orinoko
28. 1. 2020 14:55

Syrska armáda obsadila Maarat Al Nusram /či jak se to jmenuje/. To je oblastní středisko vázané na dálnici Hama – Allepo. Zdroj? Valecny, ale hlavně ten, který Asadovi nepreje. A copak se nám to děje v Afghanistanu? Spadlo tam emericke letadlo. Nebo bylo sestreleno? A Talibanem? Emericke zdroje tvrdi, že v něm seděl koordinátor CIA , který měl co dělat se zabitím Solejmaniho. V émerice funguje jakási kratkozivotnost tech, kteří se podílejí na zabíjení vysokých teroristu. Tak například hoši z Delty, kteří uvedli do bezzivoti údajně Zlého Ladika v Abo Tabadu /či jak se to jmenovalo/, už jsou údajně také… Číst vice »

orinoko
orinoko
28. 1. 2020 15:08

Kdy myslite, že nacerpame nějaké aktuální info o Syrii a Afghanistanu? Možná až informační nackove v českém info koronaviru dojdou k nazoru, že už to vědí všichni , a dokonce i ta blbka Langsadlova z Top fakace.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
28. 1. 2020 15:34

Věděli jste, že ve Spojených státech se od loňského října vyskytla chřipková epidemie, která postihla nejméně 15 milionů lidí, a 8200 lidí už zemřelo? Toto jsou oficiální údaje publikované americkými středisky pro kontrolu nemocí.

https://www.cdc.gov/flu/weekly/index.htm

Mimochodem, v posledních dnech se incidence mírně zvýšila.
Ale nikdo z americké nákazy ve světě nedělá show s lidmi v respirátorech, jako ve „Star Wars“.

hudryper
hudryper
28. 1. 2020 15:45

Vzpomene si tady ještě někdo na zásilku tzv.protichřipkových vakcín od firmy Baxter infikovaných smrtícím virem ptačí chřipky? Byla rozeslána do 5 středoevropských zemí. Naštěstí byl český technik,který s vakcínami manipuloval zodpovědný a vyzkoušel tu vakcínu na 17 fretkách. Všechny byly do rána mrtvé ! Jasný pokus o vyvolání obrovské středoevropské pandemie. Osobně jsem se zeptal tehdejšího hlavního hygienika Víta co udělal po zjištění,že mělo dojít k masovému zločinu. Trochu koktal a protože jsem i dalšími otázkami zústal důsledný,nakonec z něho vypadlo,že on v reakci na to,co se stalo,“zrušil objednávku“. Na otázku a pak ? Už nic , vážení odborníci na… Číst vice »

orinoko
orinoko
28. 1. 2020 16:09

No, a tak se dostáváme zase blíže jádru pudla. Teď mám na mysli Syrii. Emericke válečné lejno vyhrožovalo „nasemu“ Haftarovi , aby okamžitě uvolnil uzavřený libyjsky čep ropy vedený z hloubi území směrem k Tripolisu, nebo….!? Haftar ovládá území kolem vrtu, ale ropu poustel, přestože cmrdliky za ní inkasoval okupační dobytek EU a turecky sladak. Proč émerický terorista vyhrozuje? Jednoduše proto, že sám libyjskou dostává za pakatel anebo ji dokonce krade, a pak také z výnosů této loupeže je hrazen údajně „umirneny“ syrsky válečný rebel. Ten si teď stěžuje , že je vcelku na suchu, a nějaký boj za svobodu… Číst vice »

orinoko
orinoko
28. 1. 2020 16:45

Na prodeji vakcíny proti Coronaviru se může podle všeho napakovat nějaký Mojse. Ovšem usazeny v emerice.
Co NATO ta dedska kurvicka se zelenym výstupem na vlastním pozadi?
Tak rousky jsou prý na dvě vjeci: Na nic a na …. Ovšem český zdravotní kriplik se tuzi. Už zanedlouho si půjde zaflusat do chrámů konzumu.

orinoko
orinoko
28. 1. 2020 17:30

Syrska armáda se právě teď nachází nějakých 20 až 30 km od města Idlib. Popravdě receno: nevim, jestli je lepší být v centru Coronaviru , anebo v centru bojů v Syrii či Libyi. Je to vsechno dajake cudne. Čína prohlásila , že v Libyi nebo v Syrii zasahne, pokud budou ohroženy její investice v těchto zemich. Pravda, trochu se jaksi zklidnil Iran. Méně mluvi, více kona. To je horší nebo lepsi? Čína teď má vypadat jako Iran: provinile! Proč jen Putin sáhl s předstihem do ruskeho prozapadniha dobytka? Tak, a teď … představte si , mi chybí Karel Gott ,… Číst vice »

Dana
Dana
28. 1. 2020 19:02

Pro zdejsi pisisvory bych radila neockovat se , aby se z vas nikdo nenapakoval. Vydrzte ! Priroda si poradi. :-)
Jinak v Americe probiha normalni prirodni selekce, takze zadna hysterie okolo koronaviru neexistuje. Panika patri slabochum.
Apropo. zadni slabosi ale ti silni, hybatele sveta , prave oznamili, jake veci se budou dit.
https://youtu.be/jVx9PfUsBz
A komu se to nelibi, at nam Prahu, ehm, pr… polibi….

Dana
Dana
28. 1. 2020 19:11

Hm, zkontrolovala jsem si ten link a zjistila , ze uz je stazeny.
Holt prijdete o dulezitou informaci a ja o zabavu rozhorceneho kvikotu.

Bety
Bety
28. 1. 2020 21:41

Hudrypere, dobře jste to připomenul.
V té souvislosti jsem si vzpomněla na konspirační teorii týkající se chřipkové
masivní epidemie po I. světové. Tvrdili v ní, že byla minimálně posílena – pokud
ne přímo vyvolána – tím, že se farmaceutické společnosti na účet státu zbavily
velkých starých a prošlých zásob tím, že proočkovaly vojáky proti všemu možnému a to prakticky naráz.

racek
racek
29. 1. 2020 12:25

No jo, tak jsem se ke konci clanku docetl, ze usa rozprasili nad Vietnamem asi 130 milionu tun defoliantu atd. Tedy asi 2,5 tuny na jednoho vietnamce …? ??? To přesahuje o dost moznosti jakehokoliv statu ci letecke kapacity, zvlášť když se tvrdí, někdy, ze Agent Orange obsahuje slozku, a to hlavní, dodávanou z tehdejšího Československa… Dovede si to představit, myslim s kvantitativního hlediska…?!? Vždyť je to blbost. Ale jinak ta dodávka je možná. Holt vse lze zneužit. Nebo využít. Jako když rusové dodávají raketové motory pro hlavni nosic špionážních satelitu USA. Sami rusové říkají, že takhle dostanou alespoň prachy… Číst vice »

orinoko
orinoko
29. 1. 2020 15:59

Západní debilita míří do stratosfery. Totálně vysinuty , strachem úplně podelany, řádně informačně obrobeny, běžný civilizační degenerat západního střihu se domniva … po návštěvě webu … že aktuální Coronavirus se šíří také v důsledku chlastani mexického piva CORONA.
Ten pivovar to možná zabije.
Světové sledování aktuálního deni. Až sem došla západní deGENERACE .
Zvlastni, já se piva vůbec nebojim. Ale musí být nase.

zajoch
29. 1. 2020 19:14

Racku, moje chyba, omluvám se vám i čtenářům RO . Podívala jsem se do článku, jestli jsem neudělala chybu a udělala. Nejde o tuny, ale o litry. Snad jsem se už nepřehlédla.

racek
racek
29. 1. 2020 21:48

Ježíši, pardon, já to nemyslel zle. Jen mě to nějak rozjelo pero…. to víte, dědek a jeho velmi zastaralý bejvalý šéfovský a profesionální manýry… ale o té chemikálii do Agentu Orange jsem několikrát někde četl. Může to být hoax, ale i pravda. Oni se děly všelijaký bejkárny. Třeba jak dispečeři v době Iransko-Irácký války odkláněly jejich dopravní letadla, aby se při nakládce munice v Praze – Ruzyni náhodou nepotkaly. Samozřejmě, jednou se to prý podařilo. Myslím Irán se urazil víc a už nic nekoupil …

orinoko
orinoko
30. 1. 2020 16:54

Ve Stredozemnim moři jsou na „dotyk“ francouzská letadlova loď a osmanske vylodovaci plavidlo. Směr? Libye. Copak se z toho vyvine? Haftar tvrdi, že sestřeli KAZDE letadlo, které bude do Libye vnášet jen problemy. V samotném TripoLISU doutna občanský problem: Nouze o benzin, elektriku, a hygienu. Nad Libyi byl sestřelen dron ze SAE , ale také zároveň z Turka. Vážně by mě zajimalo, co si o tom vzájemně povídá saúdská utěrka a emi mezioborove přistání v Afghanistanu. Ve vjeci Palestiny Rusové a SaudA vydali společně prohlaseni, že mezioborovy plán na mír v Palestině v režii Kacera Trupneho nic neresi. Syrska armáda… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
31. 1. 2020 23:45

Брифинг официального представителя Управления Народной милиции ДНР по обстановке на 31.01.2020
https://www.youtube.com/watch?v=mTE5_7BS6cQ&feature=emb_logo

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
31. 1. 2020 23:48

31 января 2020 г. Брифинг официального представителя НМ ЛНР Осадчего Я. А.
https://www.youtube.com/watch?v=DWXch3D91p4&feature=emb_logo