Svět ruskýma očima 548

Jižní sousedé Číny se po epidemii koronaviru odvazují

Jelena Pustovojtova

24. února 2020

Jak vláda ČLR bojuje s koronavirem a obnovuje práci podniků uzavřených kvůli epidemii, formuje se v jižním podbřišku Číny „fronta“. Neštěstí jménem COVID-19 se stalo pro některé země pomocníkem ve sporu o jihovýchodní moře. Začátkem roku přišel do funkce předsedy Asociace států Jihovýchodní Asie  (ASEAN) Vietnam a již začal využívat situaci v boji proti rozšiřování čínské přítomnosti v regionu.

Ve vietnamském přístavu Haiphong zakotvila hydrografická loď, prý „aby s partnery koordinovala bezpečnostní námořní hlídky a předvedla záměr Británie chránit svobodu navigace“. Samozřejmě, že v Jihočínském moři. V době kdy Vietnam na rotačním základě vede ASEAN rozvíjí vazby s velkými světovými mocnostmi a Británie se snaží upevnit svoji přítomnost v Jihovýchodní Asii a regionu Indického oceánu.

Nová ukázka připravenosti  chránit „svobodu námořní plavby“ v Jihočínském moři je záminkou pro boj Washingtonu a Londýna proti Pekingu. Zemím regionu pak dává taková demonstrace příležitost zesílit vliv na sousedy. Filipíny nedávno oznámily Washingtonu, že končí s dohodou Visiting Forcess Agreemet (VFA) o rozmístění amerických vojenských sil na letecké základně Clark. Filipínský senátor de la Rosa nedostal americké vízum a filipínský prezident Duterte odmítl být „vazalem Washingtonu“. Ztráta této vojenské základny vážně oslabí pozici USA v regionu, ale počítat s tím, že „paličatý Donald“ to Dutertemu odpustí, nelze. Do půl roku by měli američtí vojáci z Filipín odejít, jenomže pokud je vyhodí dveřmi, vlezou zpět oknem. Japonci informovali, že americká společnost Federal Express, poskytující poštovní, kurýrní a jiné služby po celém světě, se okamžitě usadila na Clark Air Base, aby tam vytvořila svůj poštovní terminál. Poradce prezidenta Duterteho s radostí oznámil: „Jsme opravdu nadšeni. FedEx je jeden z největších výrobních lokátorů, které Duterteho administrativa dokázala přitáhnout.“

Pochopitelně, síla americké společnosti pomůže Filipíncům k novým pracovním místům a přinese příjmy do rozpočtu. Američané dostanou nové prostory. Prezidentův poradce je přesvědčen, že investice FedEx do letecké základny budou zajímat i další americké společnosti a ty přesunou své podniky z Číny k nim. Čína již utratila na boj s koronavirem přes deset miliard dolarů  a sníží svoji aktivitu v zahraniční politice v jižním směru, jejím hlavním argumentem byly investice. To chápou na obou stranách Atlantiku a rychle to využijí.

Spěchají nejen USA a Británie, ale od loňska také Indonésie, Malajsie a Vietnam vstoupily na válečnou stezku. Mezinárodní soud v Haagu obdržel žalobu Filipín a uznal za „nezákonný“ nárok Pekingu na velkou část vodní plochy Jihočínského moře (po tak zvané devítibodové linii). Hanoj ústy náměstka ministra zahraničí Vietnamu oznámila, že na základě mezinárodního práva zpochybňuje nároky Číny na vody bohaté na energetické zdroje ve své výhradní ekonomické zóně a bude své zájmy hájit.

Hlas Hanoje podporují největší ekonomiky regionu – Indonésie a Malajsie, k jejichž břehům také zasahuje devítibodová linie Pekingu. Navíc Vietnam je nyní předsedou ASEAN a může ovlivňovat nálady v dalších zemích Jihovýchodní Asie. Je v seznamu spojenců USA a může se spolehnout na mezinárodní podporu ve svém odporu „agresi Pekingu“.

Hned za Vietnamem ohlásila svá práva na kontinentální šelf a tedy i na Spratleyho ostrovy Malajsie, která je dřívější věrný přítel Číny a dluží kolem čtvrt bilionu dolarů. Čínskou linii zpochybňuje také Indonésie, která stahuje své ozbrojené síly blíže ke sporným Natunským ostrovům. Tato země má zájem na kolektivním odporu k Pekingu a už zavedla politiku potápění lodí nelegálně plujících v jejích vodách.

Existují tři prostředky ke zhoršení situace v Jihočínském moři a pro snížení úsilí Pekingu v tomto regionu. Za prvé sílící nátlak sousedních námořních států, které se chtějí Pekingu postavit na odpor. Za druhé „Kodex chování v Jihočínském moři“ omezující nároky Číny, který byl přijat na konci roku 2020 v ASEAN. Za třetí budou USA se spojenci a možná i Indie všemi možnými cestami omezovat vliv Číny v Jihočínském moři. K tomu jim pomůže koronavirus a námořní cvičení a hlídky „k ochraně svobody a námořní plavby“.

Je s podivem, že malajské New Strats Times varovaly před vytvořením nové fronty boje s Čínou. Připomněly, že dnes žádné hranice neznamenají bezpečí států a že se na březích Jihočínského moře vytvořily ideální podmínky pro proxy válku, to jest válku cizíma rukama. Stačí jen jedné straně použít sílu a „USA se spojenci přistoupí k útoku na nejistých základech jako tomu bylo v roce 2003 v Iráku.“ Vystoupení v New Strats Times je pozoruhodné proto, že Malajsie je jediná země, jejíž tribunál oficiálně označil prezidenta Bushe jr. viníkem válečných zločinů v Iráku. Jediná ve světě!

Situace na teplých březích Jihočínského moře se stává skutečně nebezpečnou.

Převzato z Fondsk.ru

***

Nikdo v Evropě ani v USA se v případě války s Ruskem nepostaví za Turecko

Brusel

26. února 2020

Nikdo v Evropě ani v USA nehodlá riskovat konflikt s Ruskem, obzvláště když se Turecko paktuje s extrémisty a s militanty řádícími v Idlibu. Promluvil o tom ředitel pro věci Blízkého východu a Severní Afriky Evropské rady pro zahraniční věci (ECFR) Julien Barnes-Daisy. Je přesvědčený, že „syrská krize nemá jednoduché řešení. Nejspíš bude situace urovnána mezi Tureckem a Ruskem a nikoliv pod vedením západních zemí a OSN. Damašek prakticky nevyhnutelně obnoví kontrolu velké části Idlibu. Ovšem Evropané nemohou zaujímat  bezradný postoj. Pro odvrácení tragédie mohou udělat víc“.

Podle Barnese-Daisyho „musí Evropané vyvinout úsilí na vyšší úrovni, aby motivovali společný výsledek, který může situaci zlepšit a pomoci syrským občanům – a to je dohoda Turecka a Ruska“. Návrh na setkání prezidenta Putina, Erdogana, Makrona a Merkelové (po nedávném jednání Putina, Macrona a Merkelové) předpokládá, že Francie a Německo aktivují svoji účast v urovnání krize.“

V ECFR posuzují možnost, zda Ankara, „která již ztratila (minimálně) 15 vojáků v boji, nebude úspěšná v operaci bez širší mezinárodní podpory“. Barnes-Daisy připomenul: „Nezdá se, že by Rusko chtělo zastavit svůj vojenský postup nebo zmírnit své ambice kvůli tureckému zasahování. Je potřeba nalít si čistého vína: Nikdo v Evropě a v USA nehodlá jít do rizikového konfliktu s Ruskem, obzvláště když se Turecko spolčuje s extrémistickými silami a s militanty. Zvláštní zástupce USA pro Sýrii Jim Jeffrey podporuje rozhodnutí Turecka bojovat proti Rusku, přestože si Trump tento krok nepřeje. Postoj Jeffreyho je pochybný, neopakuje sliby, které dali dříve Kurdům američtí úředníci. Dokonce když byl Jeffrey v Ankaře a vystoupil za turecký postoj, oznámil veřejně poradce pro národní bezpečnost amerického prezidenta O´Brien, že se Amerika nebude vměšovat.“

Orientalista navrhuje Bruselu „jedinou životaschopnou variantu pro Idlíb: Stimulovat  spolupráci Turecka s Ruskem, která ukončí ozbrojený střet“. Předpokládá: „Tato dohoda nevyhnutelně formalizuje významné úspěchy režimu, včetně kontroly dvou klíčových strategických dálnic procházejících Idlíbem. Tím spíš učiní dohoda konec bombardování a zajistí širší prostor pro syrské povstalce než je úzký pruh hraničního území, který Rusko nyní Turecku navrhuje.“

Převzato z Realist

***

O současném evropském fašismu

Vladislav Gulevič

27. února 2020

V zemích, které se po válce dostaly do americké a britské zóny okupace se dřívější přední nacisté a kolaboranti namísto ve vězení ocitli na významných místech. Evropa může znovu zplodit nacismus. Je k tomu dost předpokladů.

Svého času byl nacistický generál Adolf Heusinger předsedou vojenského výboru NATO. Velitelé z východní fronty Maistein a Guderian byli vládními poradci pro obranu NSR. Pracovně spojeni s nacisty se neštítili být Coco Chanel, zakladatel l´Oreal Schuller, jehož vnučka Betancourt-Myers je dnes nejbohatší žena s majetkem 53,3  miliardy USD, koncerny BMW, Robert Bosch GmBH, Betelsmann a další.

Evropský parlament vyzval země EU prostřednictvím speciální rezoluce v říjnu 2018 k zákazu organizací nacistického, rasistického a xenofobního zaměření a kdoví proč tam začlenil ochranu LGBT. Představitelé EP si nehodlají připomínat mnohé spojitosti homosexuality a nacismu. Německý filosof Adorno byl přesvědčen, že „typická autoritářská osoba, která tvoří sociálně-psychologický základ fašismu, je sadomasochistický homosexuál, mající potřebu bezvýhradně se podřizovat vůdci“. První nacistické skupinky se objevily mezi homosexuály v pivnicích a jiných podobných  zařízeních. Vůdce bojůvek SA Ernst Rehm byl otevřený homosexuál.

V Evropě nyní panuje zjevná záměna pojmů. Brusel za neonacistické strany a organizace označuje ty, které s nacismem nic společného nemají, ale vystupují proti nekontrolovanému přijímání migrantů a proti homosexuální propagandě. V seznamu jsou Národní fronta Le Penové a Liga severu Salviniho, vystupující jako euroskeptici a také se staví proti hegemonii USA. V USA přitom legálně existuje Americká nacistická strana, což je bruselským ochráncům lidských práv jedno.

Evropa se blahosklonně dívala, jak v roce 2018 polský předseda vlády pokládal květy na hrob karatelů brigády Svatého kříže – polské protiruské formace spolupracující s gestapem a wehrmachtem. Avšak v Bruselu vykřikovali o nebezpečí fašistické diktatury jenom když Varšava začala přemýšlet o soudní reformě a reformě medií kvůli tomu, aby byl omezen vliv nadnárodních struktur EU.

Orbán je označován za fašistu ne za jeho výzvu ctít památku Maďarů bojujících s Rudou armádou na Donu, ale za odmítání migrantů z Afriky.

V RB OSN prakticky celá demokratická Evropa nehlasuje za ruský návrh rezoluce odsuzující oslavování nacismu.

V každoročním dokumentu ministerstva zahraničí RF o nacismu, rasismu, rasové diskriminaci a xenofobii se píše: „Nemůže neznepokojovat stálý růst počtu xenofobních a rasistických incidentů, projevů agresívního nacionalismu, šovinismu a dalších forem rasové a náboženské nesnášenlivosti v Evropě, v USA, v Kanadě, na Ukrajině a v jiných zemích v nichž se nic proti rasismu nedělá a omlouvá se to jakýmsi absolutním právem na svobodné vyjadřování názoru.“

V Belgii otevřeně pracují neofašistické organizace Vlaamse Militanten, Racial Volunteer Force a další.

V Bulharsku se sedmnáctkrát po sobě konal pochodňový průvod Lukov marš na paměť bulharského kolaborantského generála Lukova. Až v roce 2020 vláda tento pochod zakázala s označením za „hrubý pokus o vzpomínku na holocaust a jeho oběti“.

V Německu se loni v den Hitlerových narozenin konal rockový festival Štít a meč organizovaný zástupcem předsedy Národně demokratické strany Německa (NPD) Heisem.

V italském Salo má Mussolini stále titul čestného občana města, který dostal v roce 1924.

V Nizozemsku působí od roku 1971 legálně neonacistická organizace  Nizozemská lidová unie, která žádá o zavedení do škol předmětu „nacionalismus“.

V Rumunsku pojmenovávají ulice a vzdělávací zařízení na počest maršála Antonesca útočícího spolu s Hitlerem na Sovětský svaz 22. června 1941 a na počest dalších válečných zločinců. Rumunský prezident Johannis je etnický Němec. Podpořil vrácení vlastnických práv na sto nemovitých objektů v kraji Sibiu Demokratickému fóru Němců Rumunska (DFNR). Jedná se o nástupce Deutsche Volksgruppe in Rumänien, zakázané v roce 1944 kvůli sympatizování s Hitlerem.

Vláda Finska se odmítla omluvit po publikování dokumentu „Finští dobrovolníci SS a zvěrstva proti židovskému obyvatelstvu, civilistům a válečným zajatcům na Ukrajině a na Kavkaze v letech 1941 až 1943“, který byl sestaven za účasti Národního archivu Finska. Finský ministr obrany prohlásil, že není možné vinit ze zvěrstev všechny finské legionáře SS. „My Finové takoví nejsme…“

Slovenské hnutí obnovy vedené Robertem Švecem, jehož členové pronášejí před portrétem Tisa (spojenec Hitlera) slib: „Ty jsi náš, my jsme na věky tví.“ Švec chce proměnit hnutí na politickou stranu pro účast v parlamentních volbách. Slovenské ministerstvo vnitra konstatuje růst zločinnosti podle článku „extrémismus z rasových motivů“. V roce 2015 bylo zaznamenáno 30 takových excesů, v roce 2018 už 159.

Švédsko nemá zákon, který by umožňoval vést k odpovědnosti švédské dobrovolníky Waffen SS. Oficiální Stockholm se před časem kál, že vydal v roce 1945 Lotyše, Litevce a Estonce, kteří spolupracovali s hitlerovským režimem.

Nehledě na tragická ponaučení druhé světové války se Evropa definitivně nerozloučila s nacismem a znova začíná toto zlo na svém území trpět.

Převzato z Fondsk.ru

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 3. 2020 15:19

Ve dnech 1. – 2. března 1943 jednotky SS z Ukrajinců a Maďarů zavraždili všech civilistů z vesnice Korjukovka v Černigovské oblasti. Zabito 6 700 lidí, včetně dětí. A nebyl to nějaký fašistický sadista z dalekého Německa. Udělali to s chutí Ukrajinci a Maďaři. Ti, jejichž potomci dnes spolu s Hyenami Evropy nemilosrdně ničí památky sovětských vojáků a pečlivě přepisují historii.

orinoko
orinoko
2. 3. 2020 15:30

Jj, ruska army morova rána projela zcela hladce mustafovym Bosporem a míří k Dardanelam. Cílem je Středozemní moře poté , co tam vplula ta slavná emericka zalezitost , které se říká letadlova lod.
Nejsem odborník , ale tyhle krámy by se udajne neměly pohybovat v mistech , odkud třeba nemaji, kam uhnout. No, kdo myslíte , že za tim hladinovym duck duck terčem miri? Dvě ruské ponorky , které hlídají další ponorky jiného urceni.
Rus využil pruplavoveho práva v Bosporu, promptne zaplatil , a teď to začne být docela huste. Všichni budou vzyvat čmeláka v medu.

orinoko
orinoko
2. 3. 2020 15:50

Tak, a teď už to můžeme sledovat v rozdílu 10ti minut. Mustafa vypustil ze svých letišť eroplány typu AWACS. Důvod: Neskutečná řežba o křižovatku dálnic , kterou právě teď snad má zpátky Asadova armada. Njn, Armagedon… Saraquib. Ono to nemůže být od sebe až tak daleko. Mustafova éra se pohybují kolem syrskych hranic , ale už jsou zaměřena syrskym u ruskými ruSICKAMI. Asad prohlasil, kdo sem vleti , toho sejmeme. V soucasny okamzik betonazni zved pomáhá mustafovi satelitne, ale to samé dělá Rus ve prospěch Asada. Co NATO české podsvince? Cumi , jak seržant Kulik , pricemz už ani netuší… Číst vice »

orinoko
orinoko
2. 3. 2020 16:08

Tak to je parada, stačí jeden sunnistsky debilní mustafa , a arabskym sunnitum to začíná lézt na nervy. V Syrii se za českého okurveneho mlceni sešli Arabové z Libye od „naseho“ Haftara s nejvyšší Syrii. Znáte to , společný udel sblizuje.
Alžírsko a Tunis nepustí to hovn.o v lidském těle jménem Erdogan na svoje území , aby mohlo dal rozesílat Araby ze severní Afriky a vytvářet si vlastní kolonie třeba v Libyi. Egypt už má dávno jasno. Ale tam se děje něco zvlastniho. Co vám budu povidat, vždyť to sami vite.

orinoko
orinoko
2. 3. 2020 16:28

Zítra se snad mají sejít nás slavný erda a náš Timur a jeho parta v Moskve. Tomu říkám posun. Duck duck hulibrk mustafa naridil Putinovi , aby se dostavil před dervisuv soud , pricemz jeho měla vyhulovat germánska makrela , a ten na POLE měl kyvat jako že jo, že dobry. Svět politických realit: NATO mustafa letí do Moskvy s prosikem , pricemz české podsvince v chrámu Sametu sborové hlaholi , že jsme to v Afghánistánu vyhráli jako ve Vietnamu. Mustafa leti do Ruska na iranskem koberecku. Bojů o syrsky Saraquib se účastní nejen syrska armáda , ale i palestinske… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 3. 2020 16:33

Írán tvrdě vyžaduje, aby Erdogan opustil Sýrii a vyhrožuje masivním raketovým útokem. Teherán požaduje, aby Turecko okamžitě přestalo útočitt na syrskou armádu a hrozí, že zahájí bez varování rozsáhlý raketový útok proti aktivistům a turecké armádě.

https://reseauinternational.net/liran-lance-un-ultimatum-a-la-turquie-en-menacant-dune-puissante-frappe-de-missiles/

Je dobré si připomenout, že Írán může skutečně zasáhnout aktivisty i tureckou armádu a to i za pomoci balistických raket, jejichž účinnost byla prokázána během útoku na americké vojenské základny v Iráku.
Přihořívá…

orinoko
orinoko
2. 3. 2020 16:58

Já tenhle svět prostě miluju. TV kraksna za moji nepřítomnosti natočila docela zásadní hodinový pořad o skotské kapele Nazareth. Nekym marginalizovana, ale její cover verze bouraly hitparády , a jejich vlastní trefy už nikdo nikdo nesmaze. Love Hurts, Hair of Dog. Celou dobu jsem měl nějaký divný pocit. Tu parádu natočili Cesi. Poznal jsem, když se pohybovali po našem území a nakonec vystoupili v Třebíči v hale. Mělo to jen jednu chybu, byla tam docela zima. Byl jsem tam s bejvalkou. To vypadá divne, že jo. Ale jen potud , pokud se nenajdou jedinci, kteří pochopí , že NEKDO celou… Číst vice »

orinoko
orinoko
2. 3. 2020 17:25

Tak jo, čmelák se právě těžce rozhlizi v medu.
Émerika prý udělá fsechno pro záchranu slavného podsvincete erdy mustafa. Ja osobně bych na záchranu světových sraček poslal české armádní podsvince. Od roku 1990 se bez českých blbu neodehraje jediny světový army problem. Pokud chce nějaký český khaki mozek rejzovat, ať jde do cizinecké legie. To dneska není problém. Ruští wagnerovci v libyjskem Tripolisu zrovna tlaci na střed mesta.
Ale!!! Ať hlavně se Česká armáda neridi mocnými debilatory , kteří ji jenom ponizuji.

orinoko
orinoko
2. 3. 2020 17:33

Já nestačím zasnout nad metodickým postupem Rusů v Syrii. Krokem za krokem bez zvaneni, zatimco betonové hovno a jeho sunnistky hulibrk vůbec netusi, co se bude dít za pul hodiny.

Aleš
Aleš
2. 3. 2020 20:33

https://cz.sputniknews.com/svet/2020030211580716-novinar-poddubnyj-promluvil-o-situaci-ktera-po-eskalaci-konfliktu-panuje-v-syrii/
https://cz.sputniknews.com/svet/2020030211580886-pobliz-americke-ambasady-v-bagdadu-dopadlo-nekolik-raket/
ori:ruské zdroje potvrzují. Ať už je tu konečně den, kdy se budeme moci honosit jako sputnik hvězdičkou u NATO. Teroristické organizace zakázané v České republice…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
3. 3. 2020 8:09

Paní „zajoch“, tohle:

Jak SSSR nedokázal zachránit Polsko a Československo před Hitlerem
https://vz.ru/society/2020/3/3/1026621.html

stojí rozhodně za překlad.

zajoch
3. 3. 2020 15:26

Botičky od Diora, je to dobrý článek a dlouhý. Já zpracovávám obvykle materiál, který se dá krátit. Kdysi to tak žádal Stan. Ale tento článek by chtělo přeložit kompletně a dát jej samostatně, ne do bloku s jinými. Vy sám byste se do toho nepustil? Ruština vám asi nedělá potíže, když jste si to přečetl. Dejte mi vědět váš názor.

orinoko
orinoko
3. 3. 2020 17:47

Mně něco prostě unika. Znicehoz nic se Armenie rozkrikla na mustafu, že nehodla jakkoli akceptovat jeho roli v řešení Nahorního Karabachu. Tak ten magor rozšířil svůj válečný azimut snad už na 360 stupnu. V Turecku vládne regulérní cvok. Magor. Dronovy lobotomik. – Já jsem letadlo, a vy jste moje kridla. V rozvinutých politických kriploturach není podle jedné sci fi možné vyloučit , že k vládě se dostane až teprve později důkladně prověřený blb. Vsechno k tomu smeruje. My tady doma jsme toho svedci/jahve/. Já sám osobně očekávám u českého podsvincete , že do půl roku zplodi nový muzikál , samozřejmě… Číst vice »

orinoko
orinoko
3. 3. 2020 18:22

Jj, svět zesilel. Kromě příšerne rezby o syrsky Saraquib na reálné pozemské mapě se rozhorela neuvěřitelná mediální válka o interpretaci situace pote, co je toto město zpět v rukách Syrské armady. Mel jsem pravdu, respektive „moje“ zdroje. Neuvěřitelné výkony podával Hizballah, který se připojil na této kotě k Syrské armade. Írán se udajne urval ze řetězu ruských doporučení a celou akci podpořil se souhlasem Asada. Nestačím zasnout, jak kdejaký hyperexpert slinta, že právě teď spolu v Syrii bojují Rusko a Iran. Dlužno rici, že to možná do éteru cpou oba tito protagonisté po dohode, aby zjistili, který terapeut informací se… Číst vice »

orinoko
orinoko
3. 3. 2020 18:48

Tak tak, mustafa je podle jednoho komentáře mentálně nestabilní povaha. To je slovo do pranice!
Mustafa si v rámci pokroku sestřelil vlastní dron, anebo ho trefili jim podporováni blbeckove.
Jj, to souhlasí ! Sýrie je samozřejmě v těžké nevýhode s debilním mustafou, protože počet obyvatel Sýrie je téměř zlomkem osmanskeho debilakova.
I také proto za ním stojí Rus i Iranec.
Západní kreten zásadně válci jen tehdy, když má drtivou prevahu.
Jenze Svět zasáhl velký problem: Západní kreten se dostal do hodně nekomfortni pozice. To jen české podsvince radostně pobíhá mezi svesenymi kulichy NATO, protože si je konečně může blíže prohlednout.

racek
racek
3. 3. 2020 19:38

Botičky od Diora, ten článek byl dost … no hustý. Ale jak říkal táta, Polák stejně jak… prodá každého.

Gatta
Gatta
3. 3. 2020 20:28

Re orinoko – a nemáš tuchy jakou podporu má dnec Erdogan doma? Mám pocit, že mezi městský obyvatelstvem na tom moc dobře není. A takové ty „spomtální městské barevné revoluce“ amíci a spol umí velmi dobře. A že taky mu mají co vracet. Problém by byl, kdyby turka chtěli využít proti Rusku, jako Hitlera proti CCCP. On si každý agresor myslí, že válka bude krátká, vítězná a zisková … a pak je vleklá, krvavá a nekonečně nákladná. A časem i velmi nepopulární. Ono takovou vleklou válku utáhne málokterá ekonomika, dnes už to ví i Saudové i Trump. A nemusí to… Číst vice »

orinoko
orinoko
4. 3. 2020 16:37

Zdravim, to opravdu nevim. Napsal bych to. Co už je ale jiste? Cast zahraniční politiky Ruska přebírá Ruska armada. Putin je přetížen pracemi na nové Ustave, a jednáním s debily, jímž nedokáže říci – Jdi do doury. Přes veškerá prohlášení je prostě konsensualni typ za všech okolnosti. A často sám proti sobe. Nic se neděje formou puce. Rusko sice deklaruje „druhou tvar“ , ale hned poté nastává vejprask. Úplně čerstvé ze Syrie. Mustafa pohonil aortu svému veprovemu druzstvu, pricemz měl sám orgasmus při hlazeni zidokravi prackou. Takovou pres držku , jakou právě slizl při druhé fázi svého slavného Jarního stitu,… Číst vice »

orinoko
orinoko
4. 3. 2020 16:47
orinoko
orinoko
4. 3. 2020 17:08

Vždycky když ZIDle dostává po rypaku , tak se pokusí o nějaký chemický utok kdekoli. Teď to zidloidni mustafa znovu zkusil v Idlibu. Reakce byla rychlá , a navíc ten debil střílel po Rusech. Byt Putinem, tak mu zítra hned zkraje dám jednu pořádnou po rypaku. Minimálně bych ho nechal čekat až do zítřejší osmanske svaté chvile. Ruský vojenský okruh přestává brát telefony osmanskemu armádnímu kretenovi. S mustafou přestala komunikovat i ZIDle. Ptakovi už zbyly jen dvě věrne turecké kulicky. Možná byste se divili, jak se dokážou objimat jako teplousi, když táhnou vítězně na syrsky Saraquib. Už se přestali objimat.… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
4. 3. 2020 17:21

zajoch napsal Botičky od Diora, je to dobrý článek a dlouhý. Já zpracovávám obvykle materiál, který se dá krátit. Kdysi to tak žádal Stan. Ale tento článek by chtělo přeložit kompletně a dát jej samostatně, ne do bloku s jinými. Vy sám byste se do toho nepustil? Ruština vám asi nedělá potíže, když jste si to přečetl. Dejte mi vědět váš názor. Dobrý večer, paní „zajoch“, pane „racek“. Děkuji za zprávu, pustím se do toho, potřebuji na to aspoň měsíc. Je to opravdu velice zajímavá informace, myslím, že je důvěryhodná. K tématu: vím s jistotou, že před asi 10-12 lety… Číst vice »

orinoko
orinoko
4. 3. 2020 17:25

Gatta, viděl jsem záběry z tureckého parlamentu. Už se tam rvou mezi sebou. Na mustafu rvou: Émerický satane!

Aleš
Aleš
4. 3. 2020 20:38

botičky: Můžeme dopadnout lépe, ale to bychom museli nejdříve opustit tu nadnárodní teroristickou organizaci. Jiné šance pro nás není. Narozdíl od takového Řecka nemáme za zády šíleného Osmana, čili jakýkoliv důvod v ní zůstávat.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
5. 3. 2020 10:16

Aleš napsal botičky: Můžeme dopadnout lépe, ale to bychom museli nejdříve opustit tu nadnárodní teroristickou organizaci. Jiné šance pro nás není. Narozdíl od takového Řecka nemáme za zády šíleného Osmana, čili jakýkoliv důvod v ní zůstávat. Opustit NATO/OTAN je správný čin, ale to chce koule. Francouzům se to už jednou povedlo. I když být na straně Zla je podstatně pohodlněji a výhodněji než bojovat (a umírat) za svobodu, suverenitu vlasti a za SPRAVEDLNOST. Pamatujete si ještě na význam posledního slova, kdy jste ho naposledy slyšel? Poté, co Západ roztrhal Československo a havlo(l)idi zničili armádu, jsme – z geopolitického hlediska –… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
5. 3. 2020 10:45

racek napsal

Botičky od Diora, ten článek byl dost … no hustý. Ale jak říkal táta, Polák stejně jak… prodá každého.

Pane „racek“, teprve tohle je HUSTÝ. Doba hájení skončila, Rusové už si neberou servítky, vyšlo to tento měsíc:

Vzpoura československého sboru v Rusku: začátek
https://regnum.ru/news/polit/2874181.html

Československý sbor přináší smrt na východ Ruska
https://regnum.ru/news/polit/2874256.html

Krvavé léto československého sboru v Rusku
https://regnum.ru/news/polit/2874251.html

O Legiobance – příště.

Aleš
Aleš
5. 3. 2020 10:57

botičky: Ale to všechno jsou důvody, proč nečekat jakékoliv záruky od záchodu. Ale ono máme více světových stran. V Evropě je jedna velmoc, která konflikty nevyvolává, nýbrž ukončuje. SPOLEHLIVĚ.

Gatta
Gatta
5. 3. 2020 12:04

Viz odkaz 11:25 – „George Soros napsal v listu Financial Times …“

http://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&p=134126&sid=0b58d1bfb972deea02ed3e9f00bf3f37#p134126

Botičky od Diora
Botičky od Diora
5. 3. 2020 12:43

Aleš napsal

botičky: Ale to všechno jsou důvody, proč nečekat jakékoliv záruky od záchodu. Ale ono máme více světových stran. V Evropě je jedna velmoc, která konflikty nevyvolává, nýbrž ukončuje. SPOLEHLIVĚ.

Jak praví staré pořekadlo: nebude v Čechách dobře, dokud se kozácký kůň nenapije z Vltavy! :-)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
8. 3. 2020 14:56

Prof. Ing. Bohumil SVOBODA DrSc. Člen asociace Vojáci proti válce 75. VÝROČÍ OSTRAVSKÉ OPERACE http://www.novarepublika.cz/2020/03/75-vyroci-ostravske-operace.html „Před 75. léty 10. března 1945 byla zahájena nejtěžší a nejkrvavější bitva za osvobození tehdejšího Československa, probíhající převážně na jeho území. Ukrajinský front v Ostravské operaci útočil na rozloze 15 tisíc kilometrů čtverečných. Fronta byla místy široká přes 170 km a sahala do hloubky přes 100 km. Velká část bojů se odehrála na území v Polském Slezsku. Vojska musela dvakrát překročit řeku Odru, a probít se velmi důmyslnou obrannou linií. Na obou stranách bylo během dvou měsíců zraněno a zabito přes 200 tisíc lidí. “… Číst vice »