Svět ruskýma očima 556

Uživatelé českých blogů mění avatary na portréty Ivana Koněva

17. dubna 2020

V české blogosféře startoval flashmob: Běžní uživatelé mění své avatary na obrazy maršála Sovětského svazu Ivana Koněva, jehož sochu v Praze odstranili na příkaz starosty Prahy 6.

O lidové iniciativě promluvil český veřejný činitel Jiří Černohorský, který zaslal skeny příspěvků na Facebooku s avatary sovětského vojevůdce.

„Takto vyjadřujeme svůj nesouhlas s demontáží pomníku maršála Koněva, svůj nesouhlas s činností úředníků, kteří pracují pod vedením Ondřeje Koláře, pro mnohé z nás zločince. Bohužel i takovéto gesto, změna avataru na profil hrdiny Sovětského svazu Koněva, je gestem statečného člověka. Zejména z toho důvodu jsme usoudili, že je potřeba rozmazat jména diskutujících pod vyjádřením.“

Jiří Černohorský pokračoval: „My občané České republiky, kteří jsme se většinou narodili ještě v Československu, Češi, Moravané a Slezané se stydíme za nechutné jednání městské správy Prahy 6. Není mnoho možností projevit za toto jednání lítost. Proto jsme udělali alespoň malé symbolické gesto – výměnu našich originálních fotografií z profilu za fotografie Ivana Koněva. Takto se chceme omluvit vám, potomkům sovětských rudoarmějců, kteří položili své životy a účastnili se osvobození naší země.“

Jiří Černohorský poslal komentář vnučce maršála Jeleně Koněvové, která flashmob Čechů ocenila: „Velice děkuji! Děkuji za to, že uchováváte památku mého dědečka, památku těch lidí, jejichž zásluhou na světě žijeme.“

Jeden český uživatel se slibem odpověděl: „Jeleno, netrapte se, vrátíme vašeho dědečka na jeho místo.“

Další napsal: „Jelenko, je pro nás velkou ctí, že nás podporujete v našem boji o čest českých občanů. Chceme památník vrátit na své místo a potrestat ty, kteří spáchali zločin pomluvy hrdinů. Nevzdáme se.“

To jsou jen dvě ukázky z reakcí uživatelů Facebooku.

Převzato z Eadaily.com

***

Proč Joe Biden nezvítězí nad Donaldem Trumpem

Vladimir Kudrjavcev

20. dubna 2020

Bernie Sanders opustil prezidentskou kampaň v USA. Kandidátem Demokratů se v podstatě stal bývalý viceprezident Biden. Všechno to souvisí se zahraniční politikou. V osobách Trumpa a Bidena se střetávají dvě koncepce – Trumpův izolacionismus a Bidenův globalismus. V praxi se to projevuje ve snaze Trumpa odvelet americká vojska z Afghánistánu, Sýrie a (pravděpodobně) i z Iráku a dokonce klade důraz na vztahy s jednotlivými zeměmi Evropy, objektivně podrývaje transatlantickou jednotu. Biden komentuje rozhodnutí Trumpa stáhnout vojska ze Sýrie a tvrdí, že je to zrada Kurdů a umožnění IS znovu zvednout hlavu.

O Trumpovi a Sýrii Biden tvrdí, že se z pohledu zahraniční politiky nedopustil větší hanebnosti ani jeden prezident v novodobé historii. Je z toho vidět, že Bidena nijak nezajímá osud Sýrie, Kurdů, nebo stabilita na Blízkém východě, ale to, že američtí stoupenci politiky „řízeného chaosu“ ztrácejí páky vlivu v regionu. Ohledně přítomnosti USA v Afghánistánu se Biden nestydí za prohlášení: „Amerika musí mít v této zemi několik tisíc vojáků k operativnímu manévrování.“ A zase, nejde ani tak o útoky Talibánu, nebo stabilitu režimu v Kábulu, ale o předmostí USA proti Rusku, Číně a Íránu.

V americké prezidentské kampani nebývá hlavní zahraniční politika. Avšak takto to vypadá s podporou Bidena Demokraty: Představitelka Demokratické strany Ocasio-Cortezová to objasnila ve svém prohlášení, když dala na vědomí, že ke sjednocení spolustraníků kolem sebe nestačí, aby dělal jen to, co se líbí jemu, ale musí vzít v úvahu i „progresivní myšlenky“.

Na jedné straně se ukazuje, že Biden má problémy jak s Trumpem a Republikány, tak i ve vlastní straně. Z druhé strany se po odchodu Sanderse rychle objevil zástup Bidenových příznivců, včetně samotného Sanderse, dále Obamy, E. Warrenové, M. Bloomberga a Ocasio-Cortezové.

Je vhodné promluvit zvlášť o E. Warrenové. Když ještě byla jednou z favoritek Demokratů v prezidentské kampani, podporoval ji Soros, jeden z architektů amerického imperialismu (hlavně barevné revoluce). Její podpora Bidena znamená podporu Sorose.

Biden je typický člen „Washingtonské bažiny“, za kterým stojí Systém. Důležité je to, že podpora vyjádřená Bidenovi vlivnými Demokraty neznamená, že řadoví voliči dají na své rádce. Mohou nejít volit a Biden nedostane důležité a možná rozhodující hlasy.

Podobná historie byla s Clintonovou.. Když establishment Demokratické strany nestydatě vyřadil z kampaně Sanderse a počítal s vítězstvím Clintonové. V devíti případech z deseti by Trumpa skutečně porazila, jenže nastal právě ten desátý. Možná teď Demokraté usoudili, že se to dvakrát nestane a že Biden, jehož je možno nazvat Clintonová 2.0, zvítězí.

Opět je zde jemný odstín. Logika Demokratů by mohla fungovat, pokud by v Americe šlo všechno tak, jak má. Ale objevil se koronavirus a nyní na Bidenovi nezávisí prakticky nic a na Trumpovi všechno. V podstatě dnes prezident USA bojuje sám se sebou: Zachraňuje Ameriku od pádu do hluboké ekonomické krize způsobené virem a jednoznačně zvítězí. Pokud selže, určitě prohraje. Dosud střídavé úspěchy – z jedné strany Američanům vypisuje šeky a na druhé straně je evidentní krize systému zdravotnictví s těly v chladicích boxech a hromadných hrobech.

Je zajímavé, že donedávna byl Biden v kritice protikrizové politiky dost pasivní. Možná sbíral síly, anebo čekal na podporu bývalých konkurentů a Obamy a možná nechtěl být viněn z „krvavé politiky“. A třeba hledal moment. Nyní v nedávném videu zkritizoval Trumpa za ledabylou reakci na problémy epidemie a hlavně za příliš měkký přístup k Číně.

Tady jsou důležité dva momenty. Zaprvé, že Čína je jedním z hlavních faktorů prezidentské kampaně v USA. Zadruhé, že Biden kritizuje Trumpa za příliš měkký přístup vůči Číně, avšak ve skutečnosti by zde Trumpa bylo možno kritizovat spíše za přílišnou tvrdost.

Dělá to dojem, že jak Biden, tak Trump chtějí někomu dokazovat, že právě jeho osoba dokáže Čínu lépe „umravnit“. Ten někdo nejsou ani tak voliči, jako zákulisní architekti politiky USA, kteří chtějí rozdrtit systém globalizace přiklánějící se k Pekingu spuštěním koronaviru. V této věci vypadají pozice Trumpa lépe. Jednak lépe ustál zkoušku impeachmentem, jednak nalévá do americké ekonomiky biliony dolarů (Wall Streetu je jedno, kdo platí účty za krizi). Původně stál proti Číně. Ale právě Biden je podle Američanů málo protičínský (spíše naopak).

K dnešnímu dni se nabízí vyústění (co bude dále není jasné), že Trump zůstane i pro druhé období a že nás čekají vážné americko-čínské rozpory. Při nich všechno to, co proběhlo dříve (obchodní války nevelkého rozsahu, mela v Hongkongu, atd.) bude vypadat jako malé rozmíšky (první vlaštovka jsou požadavky na Čínu kompenzovat škodu za koronavirus). A Biden? Ten je pro Systém v lepším případě záloha a v tom horším – odpad.

Převzato z Fondsk.ru

***

Rusofobie zabíjí, americká armáda roznáší koronavirus po Evropě

Edgar Palladis (Lotyšsko)

23. dubna 2020

Uzavření evropských hranic se bohužel týká jen uzavření pro civilisty. Pentagon má s mnoha zeměmi Evropy uzavřeny smlouvy o spolupráci v oblasti obrany. Proto se vojáci USA volně přemisťují po Evropě, netýkají se jich žádné prověrky a jsou podstatnými přenašeči viru.

Velení americké armády v Evropě oznámilo, že všechny přesuny osob, zbraní a vojenské techniky byly přerušeny, prakticky všechny složky cvičení Defender Europe 2020 zastaveny. Avšak ve skutečnosti je to jinak. Bojová příprava pokračuje, a to v Litvě, Lotyšsku, Estonsku a Polsku.

Po videokonferenci 15. dubna ohlásil Stoltenberg, že pandemie nemůže změnit priority NATO, která je vojenskou organizací. Takže mnohamiliardové příspěvky členů bloku budou užity na vojenská cvičení určená k odstrašování Moskvy, k rozmisťování skupin a zbraní a v zemích financujících NATO nezůstanou. Nebudou využity k léčení občanů a na odstranění následků pandemie.

První, kdo reagoval, byl ministr obrany Lotyšska Pabriks. Pandemie prý pro Pobaltí nesnížila nebezpečí od Ruska. Z jeho řeči bylo patrné, že lotyšská vláda staví politiku odstrašování během pandemie a celkové ekonomické krize nad životy lidí. Místní tisk přitom uvádí, že v zemi dochází k novému vzedmutí nemoci, přičemž od 13. do 18. dubna se vojenského cvičení Steele Brawler účastnily Národní ozbrojené síly Lotyšska a mnohonárodnostní bojová skupina NATO. V jedné jednotce se činilo přibližně 600 vojáků. Přitom nikomu nevadí, že jsou v Lotyšsku při epidemii zakázány hromadné akce nad 200 lidí. Když se jedná o odstrašování ruské agrese, jdou opatření k obezřetnosti na druhé místo.

Velitel Národních ozbrojených sil ujistil, že ve všech jednotkách jsou zajištěna nutná opatření k ochraně před koronavirem, ale je jasné, že vojáci při cvičení vykonávali úkoly bez náležité ochrany. Pohádky o ostražitosti zdravotnického personálu NATO a přijatých opatřeních k ochraně před koronavirem neznamenají, že se nemoc nešíří mezi pracovníky aparátu NATO, mezi generalitou i mezi řadovými vojáky.

Z rozšířeného počtu osob aliance v Lotyšsku se koronavirem nakazilo přes 20 vojáků. Většina z nich jsou Kanaďané z Edmontonu, kteří přišli v rámci rotace před dvěma měsíci. Potvrdil to velitel kanadského kontingentu.. Řekl: „Pozitivní test má 21 vojáků. Přijali jsme nutná opatření k bezpečí, ale nemají všichni stejnou imunitu. Vojáci jsou izolováni.“

Skrytá vzplanutí COVID-19 v Lotyšsku zpochybňují všechna karanténní opatření přijatá dříve. Vojáci se stýkají mezi sebou i s civilním obyvatelstvem a virus tak šíří. Právě epidemie v Itálii začala onemocněním amerického vojáka ze 173. výsadkové brigády.

Je možné s přesvědčením uvést, že je před obyvateli tajen skutečný stav věci a ke všemu je vojenským velením zakázáno dávat přesné informace o počtu nemocných.

Prezident Trump řekl, že za vzestup infikovaných koronavirem v USA je odpovědná EU, protože Evropané nepřijali potřebná opatření. Proto Bílý dům uzavřel pro Evropany hranice do USA. Mnoho občanů Evropy ztratilo v USA práci a muselo se vrátit domů.. Vypadá to, že obyvatelstvo Evropy je pro Američany jen spotřební materiál.

Převzato z Rusvesna.su

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
26. 4. 2020 17:16

No teda to ziram, Vladimire Kudrjavceve.
Naprosto hodnotny rozbor nynejsi situace v USA.

racek
racek
Reply to  Dana
27. 4. 2020 14:03

No, mám rád tuto rubriku. Jsou zde vybrány docela zajímavé zdroje. Rusové měli vždycky dobré anylytiky a jejich představitelé si jich vždy vážili ( i Stalin měl svého akademika Vargu a v zahraniční politice se proto dopustil jen málo chyb). Ideologie komunismu v demagogické formě pro lid rozhodně pravdivý pohled na svět nedávala. Samozřejmě, platí to i naopak. A nejhorší, když se mezi ty anylytiky dostanou zaslepení šílenci, což už se taky stalo, u nás třeba šéf BIS atd… Ono je vždy dobré si číst, co říká či myslí (to nemusí být totéž a to je úkol těch anylytiků) druhá… Číst vice »

Dana
Dana
Reply to  Aleš
27. 4. 2020 0:23

Alesi, napred bych musela ty mapy videt, abych mela objektivni nazor. Predpokladam, ze Spojene Staty si nemuzou jen tak vily nily vytvaret namornicke mapy, protoze existuje neco jako pravo mezinarodni teritorie. V teto mezinarodni umluve ma kazdy stat-zeme pravo na 12 nautickych mili v mori s jeho suverenitou. 12 nautickych mili je asi 22 km, coz je kratka vzdalenost od Turecka, ve ktere mohou lezet nektere recke ostrovy. Kdyz jsem byla na Rhodosu, tak do Turecka se plavily normalni cluny a dopravni spojeni-prevoznictvi kazde dve hodiny. Jinak, za normalnich okolnosti by hranice nebyly problem, jenze Erdo citi, ze je zase… Číst vice »

racek
racek
Reply to  Dana
27. 4. 2020 14:19

No jo, když se člověk podívá na tu mapu, tak se trošku diví že ty ostrovy jsou Řecké. No, holt po té první světové Turecko prohrálo, Řekové zabrali velký kus Turecka a Atatürk je pak vyhnal. Ano to nebylo hezké. No a tak nějak se ty ostrovy ocitly v Řecku. Kypr je jiný případ. Celkem klidný stát pod vedením arcibiskupa Makariuse, pak vojenský přišel převrat v Řecku kde vládli náhle plukovníci s choutkami na řešení různých skutečných či domělých starých křivd a po smrti stařičkého arcibiskupa začali nepokrytě připravovat připojení ostrova k Řecku a kyperští Řekové docela fest podlehli náhle… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Aleš
29. 4. 2020 9:11

Co že??? usa zradili Řecko? Já Vám povím story: Vlk a Koza udělaly pakt – řešilo se co bude k večeři :-)
Síla Zla, za celé svoje škodlivé trvání, nepodrazila pouze jedinou zemi – Israel.

Martin (už bez taky m)
27. 4. 2020 6:43

Popis a vysvětlení důležitosti novějších zbraní RF. Modernizované, nové ponorky, raketa s kvazibalistickou dráhou letu a velmi vysokou rychlostí Kinžal, hypersonické rakety Zirkon a h. kluzák Avantgard, PRO-protirakety Nudol, neustále dále modernizované „plochodrážky“ Kalibr +, tank nové úrovně T-14 Armata zkoušenýv Sýrii… Princip soustředění výzkumu, sil a prostředků na klíčové směry a zbraně, prostředky, odstrašení US námořních svazů účinnými LIKVIDAČNÍMI zbraňovými systémy, schopnost efektivní PRO pro obranu měst, klíčových regionů, celé země. Rychle se mění situace nejen ve strategických zbraních kde má nynější RF jednoznačnou převahu, ale také na mořích a v významných regionálních zónách, popisuje se schopnost RF udeřit… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Martin (už bez taky m)
28. 4. 2020 8:59

Právě v tom spočívá rozdíl mezi suverénním státem a věčným vazalem :-)
Západ rozumí jen jazyku síly a dnes je to nad slunce jasné.
„Rusko se soustřeďuje, Россия сосредоточивается“, rok 1825, Alexander Gorchakov, ministr zahraničních věcí a kancléř Ruské říše, přítel Puškina. A tomu Západ brání jak se dá. Nonstop.
Kdyby Rusko nemuselo investovat už skoro století do své obrany nehorázné částky, už dávno by byl zlatý rubl a úplně jiná životní úroveň. Lidé jsou divní ptáky.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 4. 2020 8:16

Zemanův nádherný bonmot v nedělním rozhovoru v pořadu Press klub na Frekvenci 1:

„Asi před dvěma lety jsem psal dopis panu starostovi Kolářovi z Prahy 6, protože na území Prahy 6 v cestě na letiště jsou dvě nádherné veliké a naprosto zchátralé vily. A nu, pan starosta mně tehdy odpověděl, že s tím nemůže nic dělat, tak jsem ho odepsal jako neschopného starostu. (…) Kompenzace své neschopnosti je možná těmito směšnými a ubohými gesty, odstraněním památníku osvoboditele Prahy” prohlásila hlava státu.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 4. 2020 16:44

„Začátkem dubna přišel do České republiky Rus s diplomatickým pasem, který přivezl do kufru jedovatý ricin, aby otrávil primátora Prahy a dalšího místního politika. Toto bylo hlášeno v materiálu časopisu „Respekt.“

https://eadaily.com/cs/news/2020/04/27/v-chehii-obvinili-rossiyu-v-popytke-otravit-prazhskih-chinovnikov

Zoufalci. Křeče. Jasnější signál brzkého konce tohoto oligarchického režimu není.

racek
racek
Reply to  Botičky od Diora
29. 4. 2020 20:08

Bohužel pposlední Rus přiletěl už o tři týdny dříve. V době uvedené Respektem, tedy samozřejmě superagentem Koudelkou s rentgenovýma očima, nic nelétalo.

Martin (už bez taky m)
30. 4. 2020 11:55

Путин проводит онлайн-встречу с волонтёрами акции «Мы вместе»
https://russian.rt.com/russia/article/742315-putin-onlain-vstrecha-volontyory-koronavirus

Botičky od Diora
Botičky od Diora
30. 4. 2020 15:02

Časy se mění, mediální manuály nikoliv, pěkné fotky

https://politikus.ru/events/128117-vremena-menyayutsya-metodichki-ostayutsya.html

Martin (už bez taky m)
3. 5. 2020 11:33

Lidé pomalu zapomínají, že někde stále lidé umírají…
Поминальные дни на окраинах Донецка прошли под обстрелами
https://www.youtube.com/watch?v=CaFYLR3WYUE&list=PLoX0WiJdw2uMnIEYo8k3avbqD2E5E8nxh&index=2