Svět ruskýma očima 595

 

Na Ukrajině se vytváří bojová pěst dalšího převratu

Anton Kaněvskij

17. ledna 2021

Do nejvyšší rady byl předložen návrh zákona 4504 „O územní obraně“. Formálně jej podal lidový zástupce frakce Golos Šaraskin, ale mezi autory figuruje zajímavější osoba – náměstek tajemníka Rady národní bezpečnosti a obrany (NSDC) Ukrajiny, bývalý první náměstek velitele sil speciálních operací, generálmajor Sergěj Krivonos. Ten podporuje rozmístění základen NATO a v roce 2019 kandidoval na funkci prezidenta Ukrajiny. Kandidatury se vzdal ve prospěch Porošenka.

Obsahem zákona „O územní obraně“ je převedení vojsk územní obrany a ozbrojených sil Ukrajiny do samostatné struktury, a to včetně záložníků, kteří by mohli držet, nosit a používat zbraně podle ukrajinského zákona „O státní policii“. Předpokládá se, že počet osob ve vojsku územní obrany dosáhne 80 tisíc.

Nabízí se asociace s německým Volkssturmem, vytvořeným v posledních dnech Třetí říše k zastavení postupu Rudé armády. Tehdejší vojáci Volkssturmu sebraní prostřednictvím totální mobilizace všech mužů od šestnácti do šedesáti let museli sloužit ve svých vlastních bydlištích a museli je bránit, když se blížil nepřítel.

Krivonos uvádí jako důvod vzniku útvarů potřebu „ochrany před ruskou agresí“. Je zde však důležité, že nové polovojenské útvary mají být odděleny od armády i od policie a odříznuty i od vedení ministerstva vnitra. Vojska budou tvořena na základě „akreditovaných společenských sdružení“. Jedná se o ultrapravicové nacionalistické skupiny typu v Rusku zakázaného Národního sboru. Cílem navrhovaného zákona je legalizace těchto skupin a umožnění legálně vlastnit a nosit zbraně jejich příslušníkům.

Takové skupiny se po převratu na Ukrajině staly paralelní silou. Strach před „nespokojeností“ nových pánů ulice nejednou odradil Zelenského od kroků k míru i ze snahy přibrzdit druhou vlnu totální ukrajinizace. Sestava policie a Národní gardy pouličních radikálů není dobře snášena, ale rozkaz k jejich odzbrojení nebyl nikdy vydán. Ukrajinští představitelé se v tomto směru necítí být šéfy.

Jestliže bude zákon přijat, budou národní bojovníci na stejné úrovni jako vojáci i právně a fyzicky, a navíc s právem držet zbraně doma. To je skutečná pěst k převratu vedoucímu k vojenské diktatuře. Zákon byl připraven za zády Zelenského, čehož svědectvím je rychlé uvolnění Krivonosa z Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny. To však neznamená, že by otázka byla uzavřena. Nikoliv.

Zákon je připraven propagandisticky. Krivonos zkritizoval Zelenského za jeho řeč o tom, že v případě „napadení Ruskem z Krymu budou všichni mobilizováni a budou bojovat“. Krivonos proti prezidentovi uvedl: „Většina Ukrajinců není vycvičena a ideologicky připravena.“ A to je pravda. Dále přiznal, že lidé to nechtějí dělat. Proto se musejí vytvořit „milice“ z připravených a motivovaných bojovníků.

Návrh v Radě podal poslanec z frakce „Golos“, kterou lidé nazývají“Golos Sorose“. Nyní v Radě probíhá skryté sbírání hlasů pro zákon, který podpoří všechny nacionalistické frakce, včetně „Služebníků lidu“.

Na ukrajinském volkssturmu je zainteresováno mnoho lidí, především Porošenko a jeho blízcí, kteří touží vrátit se k moci. Lobování za zákon 4504 slibuje moc.

Uvedli jsme, na co se změní Ukrajina v případě přijetí zákona. Již dnes je mezi Ukrajinci milion dvě stě tisíc zbraní. Bývalý velitel Azovského pluku Bileckij říká, že když nebudou zbraně legalizovány, výzvy k jejich dobrovolnému odevzdání uposlechnou „jen hlupáci“.

Generál Krivonos řekl, že „překupníci dnes řídí vojáky a říkají jim ,co mají dělat“. Ohlas je zejména mezi těmi, které děsí zlom zaznamenaný sociology: v prosinci 2020 strana „Opoziční platforma – za život“ (Bojko, Medvedčuk, Rjabinovič, Ljovočkin) s pověstí proruské strany se poprvé za poslední roky stala vůdčí ohledně sympatií na Ukrajině, když předhonila Služebníky lidu (Zelenskij) i Evropskou solidaritu (Porošenko).

Převzato z Fondsk.ru

***

Příští německý kancléř Armin Laschet – „sympatická“ volba pro Rusko

Ljubov Stěpušova

18. ledna 2021

Se zvolením Armina Lascheta vůdcem CDU, hlavní politické strany Německa, je jasné, že v Berlíně bude i nadále vládnout realistická politika.

Týmový hráč a syn horníka

Laschet, předseda vlády Severního Porýní – Vestfálska byl zvolen 16. ledna na on-line sjezdu delegátů CDU novým vůdcem strany s hlasy 521 delegátů z celkových 991 hlasů. Jeho volba má význam nejen pro Německo, ale i pro celý svět bez ohledu na to, zda se stane příštím kancléřem po zářijových volbách do Bundestagu. Tato funkce totiž určuje domácí i zahraniční politiku SRN. Je zřejmé, že na jeho zvolení má zásluhu podpora Merkelové.

Německý novinář a spisovatel Ulrich Heyden uvedl, že Merkelová podpořila Laschetovu kandidaturu proto, že je schopen vyjádřit názor elektorátu CDU, na rozdíl od jeho soupeře Merze, „který je tvrdý podnikatel a americký globalista“. Podle Heydena vedl Laschet velkou německou zemi a umí urovnat vztahy mezi různými vrstvami obyvatelstva, cítí, co potřebují prostí lidé. Na sjezdu se představil jako týmový hráč a syn horníka, což mluvilo v jeho prospěch.

Laschet je pro Rusko „sympatický“

Podle Heydena znamená „pro Rusko sympatický“, že se proti němu nikdy ostře nevyjadřoval. Například „když byli Skripal se svojí dcerou údajně otráveni, nechtěl chápat sankce, protože nebyly důkazy, že za otrávením stojí Rusko“.

Pro Merze je naopak příznačné, že požadoval uvalit dvouleté moratorium na Severní proud-2 po údajném otrávení Navalného. Laschet to nežádá. Novinář však varoval před euforií v Rusku kvůli zvolení Lascheta, protože nejméně polovina delegátů CDU zastává agresívní kurs k Moskvě. Osud Severního proudu-2 nezávisí na Laschetovi.

V Německu jsou lidé, kteří dělají všechno pro to, aby byl Severní proud-2 v činnosti, ale nemají podporu médií a v zákulisí se pracuje proti. Za Bidena se to ještě zhorší. Osud plynovodu závisí na společenské náladě německé elity a německého byznysu. Někteří z byznysu si myslí, že ruský plyn není potřeba, že dodávky jsou již dost diverzifikované. Ale realističtí politici chápou, že je to iluze a že závislost tu je.

V Berlíně stále vládne realistická politika

Z iniciativy Lascheta se v roce 2019 uskutečnilo blízko Bonu zasedání německo-ruského fóra „Petěrburgskij dialog“. Na jeho zahájení přijeli ministři zahraničí obou zemí, poprvé od roku 2014. Laschet tam řekl: „Potřebujeme Rusko k řešení mnoha otázek ve světě.“ Je také přesvědčen: „Je mnoho konfliktů, ve kterých se musíme hnout dopředu, a přitom nesmíme opustit svoji pozici podle mezinárodního práva, například ohledně Krymu. Můžete mluvit přímo a přitom spolupracovat v jiných oblastech a udržovat jednání.“

Vše vypovídá o tom, že jakákoliv snaha při vedení USA vypracovat společný postoj Západu k Rusku se v Berlíně setká s nesouhlasem. Tam je jako dřív realistická politika, je to politická volba. Pro Lascheta i pro Merkelovou jsou hlavní pracovní místa pro obyvatele a rozkvět ekonomiky Německa a ne „lidská práva“ v jiných zemích.

Nový předseda CDU je jedním z nejpravděpodobnějších kandidátů do funkce kancléře z bloku CDU/CSU ve volbách do Bundestagu v září. Samozřejmě, že před tím, než se stane kancléřem, musí zvítězit ve volbách.

Převzato z Pravda.ru/

***

Poslanec Bundestagu: Laschet zajistí Merkelové bezpečný odchod z politiky

Roman Samojlov

21. ledna 2021

Poslanec Bundestagu za stranu Alternativa pro Německo a člen výboru pro mezinárodní politiku Waldemar Gerdt objasnil, proč se Merkelová rozhodla odejít z funkce. Podle něho je fyzicky unavená. Musela provádět složitou politiku, balancovat mezi dvěma silnými mocnostmi – USA a RF.

„Místo, které zastává, není jednoduché. Je to provaz mezi USA a Ruskem. Těžké. Je potřeba jednat v zájmu naší země a přitom chápat, že je možné padnout pod buchar zaoceánských přátel. Musí chápat kam co vede, balancovat mezi dvěma židlemi. Má za sebou dlouhé období a hromadí se kritika. Je ‘fyzicky unavená’“.

Laschetovu kandidaturu na předsedu CDU Merkelová podpořila. Laschet bude jistě mít všechny možnosti stát se kandidátem na kancléře za CDU v příštích zářijových volbách. Podle Gerdta je Laschet další politickou osobností, jejíž jmenování je důležité pro bezpečný odchod Merkelové. Řekl: „Je to prodloužení mnohaleté strategie Merkelové, která prosadila Kramp-Karrenbauerovou a von der Leyenovou. Pro ni je důležité obklopit se osobami, které působí jinak. Nevyznačují se charismatičností, nevypadají jako vůdčí politici. Potom vše vypadá stabilněji a nadějněji. Laschet zajistí bezpečný odchod Merkelové z politiky, pokud se ona sama k tomu rozhodne.“

Diskutovalo se i o Severním proudu-2 po odchodu Merkelové. Podle Gerdta si nyní žádná ze stran nemůže dovolit odmítnout dokončení projektu. K tomu uvedl: „Severní proud-2 nemá možnost nebýt dostavěný. V takovém deficitu máme energetický koš. Zdaleka nepokrýváme naše potřeby. Samozřejmě je to hra diplomatů. Je potřeba posadit se za stůl a jednat.“

Na druhou stranu je dnešní situace s plynovodem do určité míry zkouškou německé svéprávnosti v odolnosti. Politik vysvětluje: „V této věci je testována svrchovanost Německa. Země může přijímat rozhodnutí v národním zájmu nebo nemusí, protože závislost na Američanech je příliš velká.“

Ještě před tím kritizovala předsedkyně Strany zelených Lascheta za „nedostatek orientačních bodů v zahraniční politice“, jak uvádí Der Spiegel. Řekla, že příští vůdce nejsilnější strany v zemi musím mít jasnou představu o zahraniční politice. Ke všemu ještě Lascheta vyzvala, aby přestal podporovat Severní proud-2. Podle ní projekt zasahuje do „bezpečnostních zájmů východoevropských sousedů“.

Převzato z Polit.info

***

Několik slov o Trumpovi, který skončil, a o úctě ke Spojeným státům

Michail Kornienko

21. ledna 2021

Trump využil poslední den své prezidentské funkce k tomu, aby napsal řeč na rozloučenou. Celých 20 minut mluvil o svých úspěších, jak je vidí on. Některé jeho úspěchy však vypadají velice pochybně. Například toto: „Odešli jsme z nemožné Pařížské klimatické dohody.“ Přitom je to dohoda, která reguluje opatření ke snížení obsahu oxidu uhličitého v atmosféře a brzdí globální oteplení. Dohodu ratifikovalo 186 zemí světa i Evropská unie. To, že USA odešly z nemožné Pařížské klimatické dohody ve skutečnosti znamená, že se vykašlaly na všechny a že zájmy USA stojí nad zájmy celého světa.

Nebo další: „Vystoupili jsme proti represivnímu íránskému režimu a zabili jsme hlavního teroristu světa, íránského kata Kásima Sulejmáního.“

Jak to bylo? V noci 3. ledna 2020 zaútočily americké bezpilotníky na kolonu aut poblíž mezinárodního letiště v Bagdádu i na toto letiště. Bylo zabito nejméně 8 lidí a mezi nimi íránský generálporučík a politik Kásim Sulejmání a íránský a irácký politický činitel Abú Mahdí al-Muhandis. Oba aktivně bojovali proti Islámskému státu, stejnému Islámskému státu, o kterém Trump řekl: „Zničili jsme kalifát IS.“ Trumpovo „vystoupili jsme proti despotickému íránskému režimu a zabili hlavního teroristu světa, kata Kásima Sulejmáního“ ve skutečnosti znamená: „Spáchali jsme teroristický čin na území suverénního státu, protože kašleme na všechny.“

„Jsem zvláště hrdý na to, že jsem prvním prezidentem za desetiletí, který nezahájil nové války.“

Dne 7. dubna 2017 USA zaútočily na syrskou vládní leteckou základnu v provincii Homs. Bylo vystřeleno 59 raket Tomahawk. Dne 14. dubna 2018 dal Trump rozkaz ozbrojeným silám USA zaútočit na Damašek. Bylo vystřeleno 105 raket. To se samozřejmě nepočítá. Jakápak je to válka se 100 raketami.

Pro neoptimistický konec. „Obnovili jsme americkou sílu doma a americké vůdcovství za hranicemi. Svět si nás znovu váží.“

Jenže je to ve skutečnosti tak, že někdo se neskrývaně bojí, někdo se obává, někdo to bere v úvahu, protože musí, ale vážit si – to sotva.

Převzato z blogu Kamerton

4.4 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
23. 1. 2021 19:43

comment image – je dobrý si připomenout největší zmetky v americké propagandě na české hroudě. ..

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  fajt
23. 1. 2021 22:01

No tááák, vždyť „dana“ je „dáma“ :-) Navíc Zdvořilých lidí není nikdy dost

P.S. Dnes to s nAnalným to neklaplo od slova „vůbec“ a havloidy to těžce nesou. Ale co ten předvedl s ruskými dětmi, to je ubohost non-plus-ultra.
Podle reakcí se Rusy konečně probudili, pommalůů začínají chápat, že sú ode dneška oficiálně ve válce a jsou dost nasr…
Je známo na tisíc způsobů, kterak probudit ruského medvěda a dostat ho z brlohu, ale zatím není znám jediný způsob, jak ho dostat zpět. Třeba ten mitrofanov na to přišel.

fajt
fajt
Reply to  Botičky od Diora
24. 1. 2021 9:39

psavého magora asi nebaví život, no a možná je to nějaký rotující krtek a nakonec dělá hodně špinavou robotu – osobně mám s medvědem trochu problém, moc na jeho zvláštní naturel nespolehám, ale taky nezpochybňuji jeho potenciál ( i když mu fest hapruje hlava a vůbec mu nevadí, že v kožichu má tolik parazitu, kteří se mu můžou zase gorbačovsky prožrat na mozek – ale tentokráte by to byl asi definitívní konec). ..)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  fajt
23. 1. 2021 22:34

Pro mne je každá obyčejná kurva slušnější než Alexandr Mitrofanov. Jedná čestněji nežli tento prodejný prorežimní antidemokratický rádoby“novinář“. Před víc než 20 lety v Právu se dal číst. Dnes?? Namyšlený idiot. Nejsem politik – ale rozhodně bych chtěl jako prostý občan vyjádřit sympatie vůči Putinovu „režimu“. Jelikož jsem z toho pozdněsocialistického zažil cca 20 let, tak dnes již vím, že dnešní „antirežim“ je mnohem víc šikanózní, pro prosté lidi diskvalifikační, sprostý, antidemokratický, prolhaný a neférový protilidový systém korporátního fašismu. Fanaticky propagandista A. Mitrofanov si plete ČR s Ukroruinou. Tam by se svými „kázáními o morálce“ možná měl u Pravého sektoru… Číst vice »

Last edited 2 let před by Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
23. 1. 2021 22:49

Я. Кедми: В США официально похоронили свободу словаЯ.Кедми: По праву свободно высказывать своё мнение США сегодня ближе всего к Северной Корее
https://www.youtube.com/watch?v=PBsFm0xoWW0&feature=emb_logo

Я.Кедми: Военный конфликт между США и Китаем теоретически возможен. Практически – нет.
https://www.youtube.com/watch?v=fb7eURbpC1Y&feature=emb_logo

PPK
PPK
24. 1. 2021 6:29

Konec řečnického kovboje Trumpa není škoda. A že údajně nechtěl válčit? Věděl, že s vážnými soupeři by totálně prohrál.

Bety
Bety
Reply to  PPK
24. 1. 2021 8:39

Dá se na to nahlížet tak, že jednoho idiota nahradil druhý. Ovšem tento je na tom špatně i z fyzického hlediska, takže pro mě je důležitá tato otázka: Je vůbec schopen si uvědomit, že by s vážnými soupeři totálně prohrál?

Bety
Bety
Reply to  Irena
24. 1. 2021 11:14

Vypadá to, že se Bazarného metodika chytá, jak v Rusku, tak v Azerbajdžánu.
Z toho, co jsem si o ní již dříve přečetla, je rozhodně pro rozvoj dětí lepší, než to, co se praktikuje u nás, o inkluzi nemluvě.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  fajt
24. 1. 2021 13:45

Možná pro někoho dost dlouhé, ale každé slovo Solovjova a jeho hostů stojí za to.
Nemám obavy, že by se „liberální parazity gorbačovsky prožraly ruskému medvědu na mozek“.

Irena
Reply to  Botičky od Diora
25. 1. 2021 6:34

Tady jsou daleko objektivnější informace
http://voicesevas.ru/news/56770-mnogie-ne-zametili-glavnogo.html

Solovjov jen schválně vyvolává paniku a pokouší se lidi vybičovat přesně k takovému chování, jaké je očekáváno ze Západu.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  Irena
25. 1. 2021 10:30

Ireno myslím, že Solovjov se jako muž a chlap vyjadřoval jasně. Žirinovského vystoupení v tom rozhovoru OSOBNĚ PLNĚ PODEPISUJI. Linie byla překročena. Ať si kdo chce nenásilně „protestuje“, ale všem kdo přímo útočí, háží na policisty, pořádkové síly, jiné občany nebezpečné předměty, ničí a poškozují veřejný majetek- ZAVŘÍT A NUCENÉ VEŘEJNÉ PRÁCE!!NIC JINÉHO. Alespoň na půl roku. Kameniva a kamenolomů je třeba stále dost. A přece to ruské přísloví že „…tvrdá dřina, pot a krev i slzy smyjí hodně špíny…“ platí, platilo a platit bude. A „Echo Moskvy“ a „Dožď“?? ZAVŘÍT jako INNOSTRANNYJE AGENTY!!! Je skutečností, že pořádkové síly byly… Číst vice »

Last edited 2 let před by Martin (už bez taky m)
Irena
Reply to  Martin (už bez taky m)
25. 1. 2021 12:19

Martine, pokud chcete Západu poskytnout ideologické náboje proti Rusku tak prosím. Já myslím, že Putin je chytřejší. Ta opatření popsaná v tom článku o tom vypovídají. Poslouchat provokatéra Žirinovského může jen velmi недалекий человек, řeknu-li to hodně kulantně. Tímto způsobem zásahů se v Rusku vytváří přesně potřebné informační pole – protestující jsou lidmi odsuzováni, mladiství doma dostanou od rodičů nařezáno, na internetu bude jejich počínání jejich vrstveníky v Tik-toku vysmáto, což pro ně bude ještě horším trestem, takže si příště rozmyslí, dělat ze sebe pitomečky. Organizátoři podobných „protestů“ vyplavou pěkně na hladinu. A není lepší i ta nepřátelská média před… Číst vice »

Bety
Bety
24. 1. 2021 12:12

To, že USA odešly z Pařížské dohody o klimatu nepovažuji za jedno z nejhoršího co udělal. Myslím si totiž, že ten celoplanetární humbuk okolo CO2 bylo něco VELMI PODOBNÉHO pandemii a lockdownu, počínaje vyděšením lidí (oj, za pár let se uvaříme!), s následujícími opatřeními, které jsou a ještě budou s ekonomického hlediska prostě mizerné, pokud ne přímo katastrofální. Přitom se odsunuly do pozadí skutečné problémy, např. záchrana pralesů, znečištění oceánů, ničení půdy… A samozřejmě profit pro některé skupiny byl opravdu nemalý. Navíc se stejně jako u pandemie upřednostňovali experti vyvolávající paniku před těmi, co měli jiný názor, ačkoliv jich bylo… Číst vice »

fajt
fajt
24. 1. 2021 15:02

comment image

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  fajt
24. 1. 2021 17:59

Přesně. Celý licoměrný Západ je lepšímu zbytku světa jen k politování. Kdo včera také „protestoval“ v Moskvě a podporoval Pacienta z kliniky Charité na konci města: Nemusíte vědět co znamenají čísla „14“ a „88“, zato gesto chlapečka vzadu je výmluvné dost. Osobně Vám povím – nebojím se roku 1937 v SSSR, ale bojím se roku 1933 v Německu! 1933 – nastolení nacistické diktatury, včetně: • nejprve byl zlikvidována komunistická strana a poté všechny ostatní politické strany, s výjimkou NSDAP • odborové organizace byly rozpuštěny, jejich vůdci byli zatčeni • svoboda tisku, svoboda shromažďování byla tatam • místní samospráva byla zlikvidována… Číst vice »

fajt
fajt
24. 1. 2021 17:58

ani ne dva dny je lžiprezident v bílé chýši a už dal rozkaz, aby se aktivovala pátá kolona v Rusku a šla do frontálního útoku státního převratu – americká ambasáda přes net, ale i fyzicky, rozdávala pokyny pro násilné protesty po celém Rusku, přes finanční fondy a kanály američtí zpravodajci dostali na tento boj hned na počátku skoro dvě miliardy dolarů, další finanční injekce budou následovat – celý plán podvodníka bidena jak pozvednout ameriku je postaven na agresi proti Rusku … má na to nejméně čtyři roky, aby válku rozpoutal. ..

orinoko
orinoko
25. 1. 2021 14:16

Velmi mocně praskají ledy. Věc nestojí na covidu, ale kdo s kým o čem pro koho.
Zpětně jsem zhrozen jalovostí současného Kellera, Krejčího, komunistů a dalších. Ale přicházejí jiní, nezatížení miliony existenčních kompromisů. A nemají vylízáno. Neustále se ptají. Jak především předcházet selhání. Už dlouho jsem neviděl tolik zajímavých lidí.

orinoko
orinoko
25. 1. 2021 14:45

To je paráda … nemuset mluvit. A jen poslouchat.
Normalizační babákův režim má oprávněný strach. Provedl řez, na jehož konci spatřil vlastní oprávnění … jenže probudil nechtěné. Odešly ženské a diskuse probíhá už přes půlku hospody.
Tolik chlapů, které zajímá inteligence vlastních dětí, zprostředkovaná docházkou do školy , jsem ještě neviděl.
Někde v dálce zvoní hrana. Je to málo. Ale už je to slyšet.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
25. 1. 2021 15:16

Já si myslím, že těch chlapů podstatně víc než inteligence vlastních dětí či jejich docházka do školy zajímají vedlejší účinky vakcíny :-))))

https://nevimnews.cz/vakcina-proti-covid-19-ma-za-vedlejsi-ucinek-zvetseni-penisu-potvrdil-blatny/

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
25. 1. 2021 15:42

Tak takhle nějak to tu probíhá. Možná už ani dneska neodjedu. A pokud ano , dorazím zase polomrtvý. Pomáhají mi tu s možností nočního uložení. Bývalí bijci milionů zmrdů se ani neozvali. Dneska můžou babáka konkrétně zavěšovat, a nic. Blbouni stejně jako Šafr. Už jsou konečně na jedné palubě.
Zvažuji švejkovsky policajty.
Přichází hospodská klasika.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 1. 2021 20:45

Служу России. Выпуск от 17.01.2021 г.
https://www.youtube.com/watch?v=TDk9h3hVxaE&feature=emb_logo

Служу России. Выпуск от 24.01.2021 г.
https://www.youtube.com/watch?v=HHHVbsJF9Ew

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 1. 2021 23:08