Svět ruskýma očima 706

 

Svět nenáleží Spojeným státům

Valerij Iljin

7. dubna 2023

Západ se diví, že po uvalení sankcí proti Rusku země BRICS odmítly petrodolar. Forbes, který o tom informoval, podtrhl, že USA nebyly překvapeny tím, že se RF distancovala od dolaru v mezinárodních platbách, ale tím, že stejně postupují i členové „stále vlivnější aliance BRICS“.

Dne 28. března oznámily Brazílie a Čína podepsání dohod o provádění všech budoucích obchodních operací s využitím národních měn. Dne 8. března vešlo ve známost, že Indie platí velkou část ruské ropy jinými měnami než dolarem, včetně dirhamů Sjednocených arabských emirátů a v poslední době i ruskými rubly.

Dne 28. března oznámil francouzský ropný gigant Total Energies zakoupení první části LNG od čínské ropné společnosti CNCOOC za čínské jüany. Dolar postupně ztrácí postavení ve světě, uzavírá Forbes a Bloomberg se smutkem podotýká, že v roce 2024 se bude summit BRICS pořádat v Kazani.

Smutek je opodstatněný. BRICS pracuje na vytvoření vlastní měny. Alexandr Babakov, místopředseda ruské Státní dumy oznámil, že země, které jsou členy BRICS mohou novou formu měny představit už v tomto roce.

V březnu překonala skupina BRICS v podílu na světovém HDP v paritě kupní síly G7. BRICS dosáhla 31,5 %, G7 jen 30,5 %.

Současně vešlo ve známost, že do BRICS chce vstoupit Mexiko. Podle sdělení La Jornada se musí Mexiko začít „jasně a měkce“ distancovat od USA, protože svět USA nepatří.

Donedávna byl BRICS sdružením pěti států. Začátkem roku bylo oznámeno, že se k němu chce připojit ještě třináct zemí. Šest z nich již podalo oficiální přihlášku: Alžírsko, Egypt, Írán, Bahrajn, Saúdská Arábie a Sjednocené arabské emiráty. Ostatní se o vstup zajímají. Jihoafrický velvyslanec v Rusku Maketuka, v této době BRICS předsedající, řekl: „Otázka rozšíření BRICS je na pořadu dne. … Za Jihoafrickou republiku mohu říci, že také schvalujeme rozšíření.“

Dnes potřebují pohlaváři „zlaté miliardy“ válku na Ukrajině i jinde, aby zastavili přírůstek konkurentů G7 stojící mimo Západ a aby vybředli z krize, která jim nezvratně hrozí. Sovětský filozof dlouho pobývající na Západě kdysi napsal: Ideologická globalizace. Slovo globalizace bylo přijato jako ideologické maskování války, kterou západní svět v čele s USA vede za účelem panování nad veškerým lidstvem. Jednou z důležitých součástí této války je ideologické ohlupování lidstva v duchu, který je přáním globalistů, to znamená ideologická globalizace.“

Na planetě je vybudován mimořádně odporný a diskriminující systém přerozdělování bohatství. Obyvatelstvo „zlaté miliardy“ spotřebovává přibližně čtrnáctkrát více než produkuje jejich území. Sám termín mezinárodní společenství je chiméra, propagandistická smyšlenka. Konkrétní státy a centra moci, které jsou dnes zainteresované na válce a válečných hrozbách, existují. Ve skupině BRICS jsou země, jejichž národní bezpečnost je ohrožena.

Dnes se rozvoj lidstva snaží určovat USA a velké transnacionální korporace. Přitom je snaha přesouvat problémy amerického hospodářství na okolí (začátek byl v roce 1973 realizací unikátního statusu dolaru jako světové rezervní měny).

Možnosti opakovaného komplexního přesunu problémů jinam (jako v roce 1973) spočívají nyní pro USA a G7 ne tak v oblasti finanční, jako spíše v oblasti vojensko-politických technologií. Zjednodušeně řečeno ve spouštění permanentních válek v celém světě a v aktivizaci již probíhajících válek a konfliktů. Příkladem je Ukrajina s přímým zapojením amerického vojensko-průmyslového komplexu (VPK) do dění na Ukrajině. Vede to k následujícím změnám výhodným pro Washington:

  • obnovení dominance v Evropě;
  • akumulace evropských výrobních kapacit;
  • přerozdělení energetických trhů ve „hrách vysokých cen“;
  • formování“vlastního“ trhu a záruka výlučné poptávky u něho;
  • velký počet ekonomických potenciálů a lobby spojených s VPK;
  • dočasná neutralizace „čínské hrozby“;
  • formování rozšíření vojenské osy bloku ve východní Evropě;
  • návrat k unipolárnímu světu (bez Číny a regionálních mocností);
  • porážka strategického nepřítele „cizíma rukama“, ale svými „šroubky“;
  • ideologická a politická expanze Pax Americana.

Převzato z Fondsk.ru

***

Igor Levitas o úmyslu USA: Nový stát Ukropolsko a konec Evropy

10. dubna 2023

Evropa bude velkým skandálem, který zřejmě postihne světovou společnost, zasažena nejvíce. To co je předloženo v následujícím textu jsou většinou známá fakta, ale rozházená po různých mediích a zde je pokus o jejich složení do určitého pořádku.

Je potřeba vycházet z toho, že máme před očima změnu světového pořádku, který se ustavil po 2. světové válce. Dnes ve světě existuje to, co Západ nazývá „světovým řádem“ a co existuje od třicátých let 20. století. Pojem zavedl Mussolini a rozvinul Hitler. Hlavně proto nepřekvapuje, že jej používají ti, kteří do roku 1945 ekonomicky podporovali Třetí říši. Tento světový řád není založen na triumfu práva, ale na jeho ignorování.

Západ často vytýká Rusku a Číně a dalším zemím to, že mají totalitní systém. Při bližším náhledu na současné uspořádání světa je vidět klasický příklad totalitní společnosti. Obvykle se pojem totalitarismus používá pro jednotlivé státy. Totalitarismus je politický režim, který činí absolutní kontrolu státu nad všemi aspekty společenského i soukromého života. Právě toto je znakem západní společnosti, zejména v USA.

Současné uspořádání není ani tak totalitní jako autoritářské, protože USA jsou diktátorem, který vládne ideologii i ekonomice velké části světa železnou rukou. Láme vaz každému, kdo zkusí protestovat proti tomuto „světovému řádu“.

O Spojených státech evropských se uvažovalo již v 19. století. Ve 20. století se tato myšlenka prosazovala hlavně Spojenými státy americkými. Důvod je jednoduchý. Pro Američany je pohodlnější manipulovat jedním subjektem než třiceti. Ač měly být evropské Spojené státy podobné americkým, je mezi nimi obrovský rozdíl. V Evropě je Francouz Francouzem a podobně další evropské národnosti. V Americe jsou všichni Američané, ať jsou z kteréhokoliv státu USA. Evropan je spíše určení pro politiky nebo sdělovadla.

EU byla podobná spíše Sovětskému svazu, kde byly pod jednou střechou různé země a obyvatelé se cítili především jako příslušníci těchto zemí (Lotyši, Gruzínci, atd.). Hlavní rozdíl byl v tom, že obyvatelé SSSR budovali svou zemi po stránce společenské, politické a hospodářské sami, bez pomoci USA, a to hlavně v letech po válce. Evropa byla obnovena za americké peníze. USA měly nakonec z 2. světové války užitek.

Marshallův plán pro Evropu předpokládal dvě věci: Věc povinnou – USA dají peníze jen těm zemím, kde nejsou ve vládě komunisté, a zamlčovanou. Ta spočívala v tom, že z Evropy odčerpají celou vědeckou a technickou elitu a k tomu evropský vývoj. Technický pokrok USA byl v poválečných letech postaven na odbornících dovezených z Evropy nevyjímaje odborníky nacistické.

Svět se změnil. USA si nedokázaly podmanit Rusko, které se pomalu obnovovalo. Prudce kupředu se drala Čína. EU si k sobě pustila trojského koně – země východní Evropy a bývalé republiky Sovětského svazu – ohromnou destruktivní sílu. Ve stejné době začaly největší země EU, Francie a Německo usilovně pátrat, jak se osvobodit od přes přílišného poroučení USA a jak nepřijít o poslední zbytky nezávislosti.

V této etapě si USA uvědomily, že EU v této podobě, v níž se nachází, nepotřebují. Začaly se přeorientovávat na východní část Evropy. Základní se pro ně stala „hyena Evropy“ Polsko. Je to stát s neuspokojitelnými ambicemi, nenávistný ke všem a všemu – Německu, Rusku, ČR, ke všem, kteří jej nepovažují za pupek Evropy. Jedinými vděčnými posluchači polských stesků jsou USA. Začaly do Polska vrážet peníze a zbraně. Logicky se předpokládalo, že se k Polsku připojí menší státy – Pobaltí a dále ČR, Slovensko, Rumunsko a Bulharsko. Jsou to ty země, které se jako disciplinovaní vojáci neptají a neposuzují velitele. Udělají to, co se jim nařídí. Když velitel nařídí zaútočit na Rusko, splní rozkaz. Dráždí je silnější a suverénní ruský stát. O to víc, že Rusko považovaly za barbarské, na rozdíl od sebe – „Evropanů“.

Další kroky na evropské scéně se odhadují lehce.

1. Polsko a Ukrajina vytvoří svazový stát. Polsko asi zpočátku bude souhlasit, aby v názvu země byla zastoupena i Ukrajina. Bude to jiný svazový stát než Rusko a Ukrajina. Bude to jedna země. Tak se Ukrajina stane členem EU i NATO. Nějaké ústavní nesrovnalosti nikoho nezajímají. Z revize hranic stejně obviňují Rusko. Kosovo také získalo nezávislost, a to bez referenda. Polsko má ještě možnost žádat NATO, aby vyhlásilo Rusku válku.

2. Svazový stát Polska a Ukrajiny vytvoří novou alianci, kam vstoupí shora uvedené země. Zkusí do ní vtáhnout i další, jako je Chorvatsko, Slovinsko, Albánie a Severní Makedonie. Takto se Evropa rozpadne. Nová aliance bude chtít společnou ekonomiku, měnu, armádu a nakonec i společné vedení.

EU zmizí. Spojené státy dosáhnou svého plánu. V nadcházející bitvě s Čínou není známo, jak by si vedla EU. Vytvoření kapesní unie v Evropě zaručuje USA nadějného spojence. Poválečný svět se ztratí a v Evropě bude nové ohnisko napětí. Tento vývoj je ale možný jen za jedné podmínky. Jestli se po realizaci prvního bodu Rusko nerozhodne, že jsou překročeny všechny červené čáry a nebude reagovat na násobně zvýšenou hrozbu, vstup vojsk NATO do bojů. To potom znamená 3. světovou válku.

Autor upozorňuje, že je to jeho pohled na vývoj událostí. A táže se, zda je tak daleko od skutečnosti.

Převzato z Eadaily.com

***

Saúdská Arábie požaduje odvolání ozbrojených sil USA ze Sýrie

Ljubov Stěpušova

13. dubna 2023

Saúdská Arábie přechází do útoku tím, že Washingtonu diktuje politické řešení v Sýrii. Další krok je ovlivnění průběhu prezidentských voleb v USA.

Saúdská Arábie nemá kam ustoupit

Pakt USA se Saúdskou Arábií „ropa za bezpečnost“ fungoval po desetiletí. Vedlo to k obchodování s černým zlatem za dolary. Nyní se Rijád domnívá, že USA nedokáží bezpečnost zajistit. Útěk Američanů z Afghánistánu, počátek války s Čínou kvůli malichernému regionálnímu problému s Tchaj-wanem, absence podpory ve válce s Jemenem, všechno to saúdským princům vypovídá o tom, že Washington jako „bezpečnostní deštník“ není seriózní.

Kromě toho mohou USA kdykoliv na Saúdy uvalit sankce. Již existuje návrh zákona zaměřený proti zemím OPEC+ za „kartelovou dohodu“ – NOPEC. Rýsují se sankce i za spolupráci se syrskými společnostmi, protože Sýrie i Saúdská Arábie oznámily, že obnovují konzulární služby a lety mezi oběma zeměmi.

Rijád nemá kam ustoupit. Saúdská Arábie musí udržovat cenu ropy kolem 85 dolarů za barel, aby realizovala své sociální programy. Washington zase potřebuje cenu snížit proti zvyšování těžby, aby v USA nenastala inflace. To je bod rozdvojení.

Proto se podle posledních událostí Rijád rozhodl nenávratně přerušit spojenectví s Washingtonem. Poslední krok ve věci Sýrie je mimořádně důležitý, protože je politický.

Rijád podpořil územní celistvost Sýrie

Saúdská Arábie žádala obnovení kontroly vládou Bašára Asada nad celou Sýrií. Je to zakotveno ve společném prohlášení ministrů zahraničí Sýrie a Saúdské Arábie při skončení návštěvy syrského ministra zahraničí Mekdada v Rijádu.

„Země podtrhly utužování bezpečnosti a boje s terorismem ve všech formách, přičemž poukázaly na nezbytnost podpory institucí syrského státu s rozšiřováním jeho kontroly nad jeho územím, k ukončení přítomnosti cizích ozbrojených formací a cizího zasahování do vnitřních věcí Sýrie.“

Je to revoluční sdělení, protože se jedná o odvelení kontingentů USA (a Turecka), které jsou v zemi bez povolení Damašku. Je to o to významnější, když se vezme v úvahu, že od roku 2011 Saúdská Arábie v Sýrii podporovala terorismus a sponzorovala radikální islámské skupiny s cílem svrhnout Asada. Pracovala tak pro politiku USA.

Nyní se Saúdská Arábie otočila o 180 stupňů a Sýrie se brzy vrátí do Ligy arabských států. Ještě nedávno Saúdové, za prostřednictví Číny, obnovili diplomatické styky s Íránem. Revolučnost situace je i v tom, že arabské země spolu s Ruskem, Íránem a Čínou již mohou vést ofenzivní politiku.

Saúdská Arábie se pomstí Bidenovi za snahu učinit ji vyděděncem

Saúdská Arábie spolu s Ruskou federací kontrolují ceny ropy v OPEC+. Saudi Aramco kupuje ruskou ropu v rekordních objemech a prodává ji Evropě, takže pomáhá obcházet sankce. Uvádí to Reuters. Je to promyšlená politika budování jiného světového pořádku. Po vstupu do BRICS, kam je již podána přihláška, přestane Rijád obchodovat za ropu v dolarech a zejména toto překazí hegemonii USA.

Washington má dost malou možnost ovlivňovat politiku následníka trůnu prince bin Salmána. Saúdská ropa jde nyní především do Asie – do Číny a Indie. Je to poprvé, co teď Západ k sobě nemá ani jeden loajální stát mezi hlavními členy OPEC. Saúdská Arábie má přitom silnou páku k nátlaku na USA.

Podle různých hodnocení přivede zdražení ropy o 5 dolarů zvýšení inflace v Americe o 0,2 %. Takže Rijád má možnost uměle manipulovat s cenami, ovlivňovat vnitřní politiku USA, protože úroveň inflace nyní určuje loajalitu voličů, nebo ztrátu voličů. Znamená to, že jestli před volbami v roce 2024 zvýší cenu až ke 120 dolarům za barel, bude možno z politiky odstranit toho, kdo slíbil učinit Saúdskou Arábii vyděděncem, tedy Bidena.

Převzato z Pravda.ru

5 19 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
17. 4. 2023 5:45

Jak v u nás novináři neustále nedělají svou práci, tj. dělají práci, ale pro někoho jiného než jsou občané této země!

https://www.youtube.com/watch?v=NAlqRWhNoMw&t=8s

Last edited 1 měsíc před by Irena
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
17. 4. 2023 12:43

Až takovou sviňárnu jsem neočekával. I když je fialenko všechoschopný, tak překvapil:

https://vz.ru/news/2023/4/17/1207913.html

fajt
fajt
17. 4. 2023 6:43

jediný, kdo na ukrajině ještě ukazuje zuby náckům a západním fašistům jsou ruští muklové, zbytek na to už sere – z té slohovky o ukropolsku bych měl být docela rád, i s obywatelstwem od zmrda klause ( kauzalita dnešního švejko marasmu), kerý se ještě dnes nemůže dožrat českých pašíků ( nech mu je země krutým olovem ) su tedy v cajku. ..)

Gatta
Gatta
Reply to  fajt
17. 4. 2023 9:59

O té divné Putinově válce …

Na začátku říkal, že chce Ukrajinu denacifikovat – a jak to tak vidím, změnil jen termín 4 týdnů na termín „neurčito“. Ale cíl zůstává zachován.

peter.
Reply to  Gatta
17. 4. 2023 10:39

Tento človek zase tvrdí,že ciele ŠVO sú už naplnené!
https://www.hlavnydennik.sk/2023/04/16/sef-wagnerovcov-sposobil-rozruch-vyzvou-na-ukoncenie-vojny

p.s.
V tej „špeciálnej“ vojne – nevojne,sa už ani divá sviňa nevyzná!

fajt
fajt
Reply to  peter.
17. 4. 2023 14:07

má to svou logiku, kremlin chazarům a globální bažině by zatrhl slovanský masakr, obrovský kšeft s válkou, který zakrývá sviňárny, které procházejí globalistům v jejich zemích – už je na černé listině, nejenom ve světě, ale i v Rusku po něm půjdou. ..

Gatta
Gatta
Reply to  peter.
17. 4. 2023 14:09

Peter – mě to smysl dává (viz výše), ale vysvětlovat to tady nebudu.

peter.
Reply to  peter.
17. 4. 2023 17:16

Zdravím mínuskári! A inak,ako? Doma všetci zdraví ?

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
17. 4. 2023 20:15

https://youtu.be/VofACQOGCQ8

Normalizační bastardi v extázi. O to více musí teoretizovat o inteligenci druhých.

peter.
Reply to  orinoko
18. 4. 2023 4:49

orinoko !

O tom,kto tvorí pevné jadro „mínuskárov“ nemám žiadne pochybnosti.Sme starí známi a tak viem,čo sa od nich dá očakávať! Užili sme si ich spolu s fajtom dosť!

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
18. 4. 2023 12:36

Konečně leze ten slendrian na světlo. To zase budou mít místní bolševici ujimani. A to je jen střípek do mozaiky. Vychází najevo, že kauzu Ukrajina Rusko potřebovalo, jak prase drbání.

https://zvedavec.news/komentare/2023/04/9611-kriznik-moskva-nebyl-pripraven-k-bojovym-operacim.htm

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
18. 4. 2023 13:03

Čerstvá zpráva. Putin osobně navštívil Cherson. Tak to byl na dostřel. Po minelach, na kterých se podílel, je to konečně něco smysluplného.

https://youtu.be/Ss6lIP8Z8qM

leviathan
leviathan
Reply to  peter.
18. 4. 2023 14:32

Chce to znát KSB. Pak je vše jasné. Boj ChM proti RF se změnil v hon RF a MAGA WH na pohlaváry a podpůrce ChM.

peter.
Reply to  leviathan
18. 4. 2023 16:58

Dôležité je,že KSB ovládate vy,držte sa toho, čítajte „hrubé knihy“ a nikdy s vami nikto nevyj..e ! Ja si už poradím aj bez znalosti KSB aj bez vašich pochybných rád!

Last edited 1 měsíc před by peter.
fajt
fajt
Reply to  Gatta
17. 4. 2023 14:10

tak to se už vůbec nepovedlo, nácků je rozhodně více, a dokonce jsou i v Rusku tolerováni ( hlavně když nekritizují báťušku cara s jeho loupeživou bandou). ..)

leviathan
leviathan
Reply to  Gatta
18. 4. 2023 14:30

Stačí vycenit zuby a o ně se ta ukronacistická banda a cizí žoldáci zarazí a jsou likvidováni denně po tisících. Vždyť za Kyjev již nemá kdo chuť bojovat… Zprávy z fronty jsou již jen o drobných ohniscích ukroodporu, půlka VSU padne a druhá padne do zajetí a pochopí, že bojovali za nesprávnou stranu. Rostoucí spousta Ukrajinců již nechce mít se Zelenského nacisty nic společného.

Gatta
Gatta
17. 4. 2023 9:53

Jakýmkoli hlubším spojením Ukrajiny a Polska by se UA dostala rázem jak do EU, tak ii do NATO … ???

peter.
17. 4. 2023 11:30

Vláda SR dnes zakázala dovoz obilia a poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny.
Slovensko sa tak pripojilo k Poľsku a Maďarsku.
https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/664056-vlada-zakazala-dovoz-ukrajinskeho-obilia-na-slovensko/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

fajt
fajt
Reply to  peter.
17. 4. 2023 14:02

„“ ČR se nepřidá k Polsku, Maďarsku a Slovensku a nezakáže dovoz ukrajinské zemědělské produkce do ČR. A to je moc dobře, protože každý český občan má právo na svoji dávku pesticidů.““ . ..)

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
17. 4. 2023 17:15

Dopoustite se tu prevelike hereze. A v Rusku to přitom bublá. Nesmíte to sdělovat před českým normalizačním kriplem.
Ano, nic nejde podle plánu. Dokonce ani celosvětová revoluce. Ta vlétla do zatáčky tak razantně, že to vydesilo i strejku v Kremlu. NIKDO na ní není připraven.
Jenže problém je, že už se to nedá zastavit.
A české konzumní hovado bude o průběhu obzvlášť kvalitně přesvědčeno.

leviathan
leviathan
18. 4. 2023 14:25

Naše podvolená vrchnost asi netuší, že dříve než bude chobotnici odseknuta hlava, budou odseknuty její chapadla – tyto služebné vrchnosti. Jejich hloupost a peněžní (mocenská) toxikomanie je takového rázu, že k nim již asi žádné varovné hlasy jejich svědomí nedoléhají. Nebo se pletu? Naše vrchnost se nás bojí, a to tak, že velmi. Bojí se nás, drtivé většiny normálních lidí, kteří chtějí žít v míru a užívat určitých socioekonomických jistot spojených s důstojným životem. My se své vrchnosti nebojíme, protože vnímáme ten strach zbabělců neschopných postavit se za vlastní lidi. Vnímame, jak se celý systém, kterému slouží, rozpadá. Vnímáme absolutní… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  leviathan
18. 4. 2023 16:50

To je k věci… a minusy jsou první REDAKCI. A wow, tzv. a diskusní norma má podmíněný kukuč. Asi to jinak nejde. Doporučuji materiál o Rajchlovi. Netřeba být na stará kolena ještě větším debilem, než k tomu, že mě čas připnul na vlastní skřipec.
Proto se pro mě osobně ženské staly zase kompasem i náletem na normállni život.

PPK
PPK
Reply to  orinoko
18. 4. 2023 17:42

Co chtějí ti, kteří prozatím nešli k zubaři jen proto, aby vypadali lidově? Chtějí kosmetickou změnu ikon a pro sebe opratě od koní státního vozu plus klíče od skladu s obrokem. Svaté na orloji jen přemalovat, ale rozhodně ne spravedlivě soudit a potrestat. Všechno je jen investice. Zatím nechali vyrobit tisíce práporů PRO náměstí, aby za to od bezradného stáda měštáků a vidláků dostali moc, až vrchní hospodáři s hvězdičkami usoudí, že dosavadní pastevci stáda byli jen trapní amatéři. A tak si střední stav národa po zásluze absolvuje další ročník vyšší školy chudoby a politického diletantismu.

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
18. 4. 2023 18:00

Ty jsi přesně otrokem vlastního pocitu poznání mocenských a politických siločar.
Ten omyl ti vůbec nezávidím. O jurském Rajchlovi začaly kolovat mnohé jeho původní motivace. A proto se právě teď pro mě osobně staly ženské ústředním bodem kolem nějž se můj svět točí.
Já už je ničím neohrozuji, jsem vděčný. S mnohými se dá vleže kecat o politice.
Ale až POTOM.

Dolmen
Dolmen
Reply to  PPK
19. 4. 2023 6:28

Tobude zase v álejích nablito až kompars procitne z kocoviny.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
19. 4. 2023 8:40

Leopard 2A4 – kurwa!

Během školení v Polsku, při sjíždění z kopce, tank Leopard 2A4 s ukrajinskou posádkou zapíchnul dělo do země a věž se utrhla:

comment image

comment image

PPK
PPK
Reply to  Botičky od Diora
19. 4. 2023 12:03

Jak je vidět, tak nejen tank, ale vůbec každý systém by měl být odolný proti nesprávné obsluze, čili blbuvzdorný. Pokud ale právě takový už od počátku na rýsovacím prkně není, pak je to špatné, protože v nesprávné obsluze nejen věcí, ale dokonce i celých států a jejich společenských a ekonomických systémů, tak právě tam jsou vždy ti největší blbci těmi mistry nejvynalézavějšími.

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
20. 4. 2023 7:25

To tam ta věž tedy moc pevně nedrží, to je rekama …

PPK
PPK
20. 4. 2023 18:28

Mohlo by vás zajímat:
V.V.Putinovi byl v Číně slavnostně udělen Řád přátelství

Předání čínského Řádu přátelství V.V.Putinovi.png
peter.
23. 4. 2023 16:26

Komu prospieva vojna na Ukrajine?

https://t.me/ruposts/25046

Nový zoznam najbohatších ľudí v Rusku obsahuje 110 dolárových miliardárov, čo je o 22 viac ako pred rokom, pričom ich celkový finančný majetok vzrástol z 353 miliárd USD na 505 miliárd USD.

Hlavným dôvodom nárastu bohatstva ruských miliardárov boli vysoké ceny energií.

Parafrázujúc Albrightovú …“ smrť 500 tisíc Slovanov stála za to“ !

PPK
PPK
Reply to  peter.
23. 4. 2023 22:06

Můj názor je tento: Obecně řečeno, seznamy nejbohatších oligarchů v nějaké válčící zemi (zde u p.petera = v Rusku) jsou vždy v době války pořizovány za účelem podvratné propagandy od země válečného protivníka (zde = Ukrajiny a Západu a jeho členů paktu NATO) proti Rusku. Propagandy, kterou (Ukrajina a NATO) posílají do světa, aby vytvořily podmínky pro vnitřní politický rozvrat v Rusku a tím si usnadnily event. budoucí vojenské vítězství. Přitom je zcela lhostejné, zda ty údaje pro seznamy, propaganda (Ukrajiny a NATO) čerpala ze zdrojů ruských veřejných, anebo z pramenů svých špionů a kolaborantů na území Ruska.  No a… Číst vice »

peter.
Reply to  PPK
24. 4. 2023 8:20

Nemusíte mať žiadne obavy PPK ! Každý občan RF predsa vie,že údaje o zbohatnutí ruských oligarchov ktorí vo väčšine ani nie sú Rusmi , sú len špinavým propagandistickým ťahom zameraným na očiernenie Ruska a Putina obzvlášť! Každý občan Ruska predsa vidí,ako strašne tí vlasteneckí zbohatlíci za rok schudobneli! Veď im v rámci protiruských sankcií západní vojnychtiví kapitalisti už zabavili ich luxusné jachty,lietadlá, futbalové kluby…. odtrhli im od huby aj ten posledný žvanec chleba a Boh vie,či sa nemusia obmedzovať aj v žraní kaviáru a špecialít francúzskej kuchyne! To len nejaká protiruská tlačová agentúra „Reuters“ sfalšovala rebríček najbohatších ľudí na svete… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  peter.
24. 4. 2023 11:04

Aha… Jak vidím, pane peter, tak to, co jsem výše napsal, jste opět nepochopil a tak se budu muset pokusit Vám to vše vysvětlit ještě jednou a podrobněji, jak to vidím já.  Ale hned na začátku si, prosím, laskavě uvědomte: Pro-západní propaganda Vám tu opět naservírovala tučný špek – Seznamy a Vy jste jim opět (a už po několikáté) na ten špek skočil. Opět se ve Vás probudila jednoduchá zlost a závist nad luxusem těch ruských boháčů a opět dostáváte záchvat svatého spravedlivého hněvu, když zas a znovu jim tuhle fintu stále a opakovaně baštíte. Jako kdyby také ti ukrajinští… Číst vice »

peter.
Reply to  PPK
24. 4. 2023 11:39

p.PPK

Vy mi nemusíte vysvetľovať absolútne nič ! Nestojím o to a nie som zvedavý na mentorovanie nejakého pravdepodobne bývalého lektora OV KSČ ! Mám s tým svoju skúsenosť,keď som sa na pracovisku musel celé roky zúčastňovať tzv.“straníckeho vzdelávania pre nestranníkov“(alebo ako sa tie seanse nazývali) a z OVKSS nám posielali lektorov ktorých rétorika bola veľmi podobná tej vašej.Keďže som ako veterinár pracoval v štátnej službe,tak tí ktorých lektor chodil „školiť“boli skoro všetci doktori a niekedy to bola naozaj sranda! Ďakujem p.PPK za ochotu niečo mi vysvetľovať ale….naozaj nemám záujem!

PPK
PPK
Reply to  peter.
24. 4. 2023 12:31

Rozumím. Pan doktor „peter“ miluje oligarchy ukrajinské a ty oligarchy ze států NATO a naopak vůbec nemá rád ty oligarchy ruské. Je tak?

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
24. 4. 2023 13:04

Ty máš dost!! Jestli ovšem nějaký virtuál neprebral štafetu. A to je jen střípek z posledních českých souborů nově nalezených. Pokud jde o originál, tak normalizační bolševik žádným studem nikdy netrpěl. Situace se opakuje v současné době. Jen ORIENTace má opačný průběh. Pozdravuje tě soudruh Zapadlo. Ten si ze Škody MlBo udělal osobní pašalík… takový normalizační oligarcha. Toho musela normalizační transmise nakonec nechat zavřít. Nejenže žral a mlaskal u toho, ale ještě ke všemu docela veřejně mohutně krkal. Král Oravy…to byl slovenský oligarcha. Plkas už, jak bidet. Kapik má svoje oligarchy… socik je měl také. Čína by mohla předložit hybridní… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  PPK
25. 4. 2023 17:46

Ignorujte těch těžce zabedněných, arogantních a věčně proti všemu štěkajících mag.rů – nesahají Vám ani po paty.
Prostě si těch keců nevšímejte.