Svět ruskýma očima 710

 

Hlavní dodavatelé LNG do EU zastavují dodávky jeden po druhém

6. května 2023

Po odmítnutí ruského plynu potřebuje Evropa veškeré palivo, které mohou nabídnout dodavatelé. Avšak ty mají kontrakty nejen se státy EU, ale i s Asií. Problém je v tom, že továrny na výrobu zkapalněného plynu končí jedna po druhé s dodávkami. Energetika na kontinentu dostává pořádnou ránu.

Nejprve bylo oznámeno zastavení ruské elektrárny na Sachalinu, která palivem intenzivně zásobovala Evropu. Má plánovanou opravu kvůli technologickým problémům. Může to trvat po neurčitou dobu.

Norský dodavatel nyní oznámil, že jeho závod na výronu LNG bude delší dobu mimo provoz. Dohromady to představuje skoro půl druhého měsíce prostoje u velkých dodavatelů  v době doplňování zásob v podzemních zásobnících plynu.

Očekává se, že norské zařízení bude opraveno a zkontrolováno za dva týdny, před 19. květnem. Loni právě tato infrastruktura na výrobu paliva schopného přepravy pomohla tomuto státu k rekordu v exportu plynu do Evropy. Norsko si nejen vydělao miliardy dolarů, ale i označení hlavního dodavatele do Starého světa a dostala se před USA.

Jedná se o zpracovatelský závod Hammerfest, zkapalňující zemní plyn. O jeho opravě informoval operátor přepravní soustavy plynu v zemi Gassco. Společnost informuje, že kompresor je v poruše a že dodávky osmnácti milionů kubíků denně jsou pozastaveny do 19. května. Není to první mimořádná událost v tomto závodě. Začátkem roku 2022 v něm hořelo a odstávka po požáru trvala jeden a půl roku.

Nyní je možno s určitostí sdělit, že sezóna plnění zásobníků skončila. Dva dodavatelé LNG ze tří jsou mimo. Znamená to konec topné sezóny v Evropě. Amerika nemůže z technických ani ekonomických důvodů pomoci. Stabilní dlouhodobé dodávky fungovaly jen v době přátelství s Ruskem a Gazpromem. To vše je minulostí. Špatné zprávy pro EU jdou jedna za druhou, osud zřejmě k Evropě shovívavý nebude.

Převzato z Topcor.ru

***

Kněží kovidu a teror vakcinace Pfizerem

Valerij Iljin

10. května 2023

Třináctý květen byl ve Španělsku a dalších španělsky mluvících zemích vyhlášen „Světovým dnem obětí vakcíny proti Covidu-19“. Po celém Španělsku organizuje skupina Afctados por las Vacunas (Lidé postižení vakcínami) akce s cílem „odsoudit halasné mlčení medií, politiků a farmaceutických společností o ničivých následcích“ a přitáhnout pozornost k obětem očkování.

V Německu otevřeli první památník obětem očkování a shledali výrobky Pfizeru nebezpečné pro život i zdraví lidí.

V Jihoafrické republice skupina vědců a lékařských specialistů z celého světa dává společnost Pfizer k sodu. V žalobě se uvádí, že došlo k bezprecedentnímu zvýšení těžkých vedlejších účinků vakcín.

V Austrálii jsou žaloby na vládu a farmaceutickou agenturu kvůli újmě na zdraví v důsledku očkování. Vyplácejí se odškodnění. Do dneška bylo vyplaceno přes 4,87 milionů amerických dolarů. Do dubna došlo 3501 žádostí a 2263 je v řízení.

Německý federální úřad pro zdraví nyní očkování proti Covidu 19 nedoporučuje. Lékaři, kteří budou nadále očkovat, ponesou odpovědnost. Světová zdravotnická organizace po četných přísných varováních vyzvala ke stáhnutí očkovacích látek proti covidu 19 z prodeje.

Koncem dubna se ukázalo po zveřejnění novinářské zprávy investigativního novináře Lee Fanga, že Pfizer tajně platí speciální nátlakové skupiny lobbující v několika zemích u úřadů, aby stanovily drakonické povinnosti k očkování a aby zavedly očkovací pasy. V Itálii v roce 2020 vláda doporučovala „expertům“ podobného druhu, co mají veřejnosti sdělovat.

Ukázalo se, že Pfizer věděl o nejméně 1223 úmrtích po zavedení vakcíny v době prvních devadesáti dní.

V dubnu začalo v Americe Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) s urychleným vyšetřováním „záhadného“ nárůstu onemocnění mozku mezi plně očkovanými dětmi, které bylo v roce 2022 více než trojnásobné.

O tom, co stojí za rituálem kněží „nového normálu“ ze Světového ekonomického fóra, Nadace Gatesových  a Světové zdravotnické organizace, hovoří mimořádná úmrtnost očkovaných proti covidu. Například v Británii analyzovala mídia úmrtnost v „pandemii“ na základě vládní statistiky a došla k závěru: 90 % úmrtí na covid 19 připadlo na očkované, 82 % z nich bylo přeočkováno třikrát. Podle medií tato tendence přetrvává dodnes.

Podle Gatesova dědečka dali vojákům náhodně dávky experimentální vakcíny proti bakteriálnímu onemocnění. Poté se u některých vojáků objevily symptomy charakterizované jako „simulovaná“ meningitida, ale „doktor Gates vyslovil fantastickou tézi, že to nebyla skutečná meningitida“.

Otec Billa Gatese (Bill Gates starší) pomáhal svému synovi v jeho nadaci a vedl společnost Parenthood zabývající se snížením „nepotřebného“ obyvatelstva planety a „selekcí lepších lidí“.

Právě Bill Gates byl jedním z prvních, kdo začal  svět strašit nebezpečím virové epidemie, když v roce 1977 předpovídal virus atakující plíce a nelitoval sto milionů dolarů na šíření vakcíny proti covidu. V roce 2019 uspořádaly Gatesovy struktury tak zvanou Event 201, při níž předvedly budoucí „pandemii“.

Nové cvičení „katastrofální nákazy“ probíhalo v roce 2022 a počátkem roku 2023 Gates ohlásil, že do roku 2025 přijde ještě jedna pandemie, mnohem horší než covid 19.

Opakovala to ještě řada „kněží covidu“ z architektů „nového normálu“ jako Anthony Fauci. Ten řekl: „Rozhodně vzplane nová pandemie, možná příští rok.“ Generální ředitel Pfizeru řekl v souvislosti s novou epidemií: „Opravdu si myslím, že jsou před námi lepší dny Pfizeru. Podle mne byl covid generální přípravou.“

Schwabiáni od medicíny očekávají, že v průběhu epidemie zemře 20 milionů lidí, z nichž 15 milionů budou děti. Mnoho z přeživších bude ochrnuto a budou mít poškozený mozek. Pod toutéž záminkou plánují WHO a Gatesovy struktury k roku 2030 zavést více než 500 nových vakcín. Vakcíny Pfizer jsou první z mnoha nových.

Podle stránek WHO musí být do roku 2030 zajištěno 90 % základních vakcín pro děti i dospívající. Rovněž se plánuje snížit na polovic počet dětí, které se úplně vyhnou očkování a zavést stovky nových vakcín v zemích s nízkými a středními příjmy.

Úkol zavést „abonentní medicínu“ založenou na zničení přirozené imunity a připoutání osob k nutným zdravotnickým službám typu regulérního očkování má spolu s povinnými zdravotnickými službami, vedle řídícího a okultního i mohutné ekonomické zákulisí.

Konec „pandemie“ je nebezpečný pro rozsáhlý byznys. (Letos se snížil prodej vakcíny Pfizer-Biontech proti loňsku o více než 80 %.) „Pandemie“ covid-19 byla nejziskovější krizí v historii. Spolu s hospodářským poklesem prudce vzrostly zisky farmaceutických společností.

Nakonec šokující fakt. Muž v čele WHO Tedros Gebreyesus není lékař, ale oficiálně uznaný terorista. Patří k Tigrejské osvobozenecké frontě, která byla americkou vládou uznána za teroristickou organizaci již v devadesátých letech. Je evidován v globální databázi terorismu.

Převzato z  Fondsk.ru

***

Baijiahao: Plán Putina na ochranu ekonomiky se povedl – stalo se to, čeho se USA nejvíc bály

12. května 2023

Putinův plán k ochraně Ruska před západními sankcemi se podařil. Stalo se to, čeho se USA nejvíce bály. Materiál vyšel na čínských stránkách Baijiahao.

Na čem je založeno tvrzení autorů článku? Nedávno vešlo ve známost, že se Rusko vrátilo do desítky největších ekonomik světa, poprvé od roku 2014. Podle výsledků z roku 2022 činil HDP Ruska 2,3 bilionu USD.

Nejvíce udivuje, že se to stalo i přes bezprecedentní tlak sankcí na Rusko. Plyne z toho, že Putinův plán na ochranu ruské ekonomiky se zdařil.

Autoři článku předpokládají, že návrat Ruska mezi desítku největších ekonomik světa je to, čeho se Washington nejvíce ze všeho bál. Dokazuje to, že USA nejsou všemocné.

„USA v roli hegemona dostaly pořádný políček. Jakkoliv zavedly mnoho sankcí, dokázalo se Rusko ochránit a řešit své vlastní problémy“, říká se v materiálu.

Tato situace je obzvláště pozoruhodná tím, že v západních ekonomikách bude stále hůř. Evropu bez levných ruských zdrojů energie čeká deindustrializace. Před USA se tyčí perspektiva dedolarizace mezinárodního obchodního systému.

Převzato z Pravda.ru

4.9 33 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
15. 5. 2023 5:41

На выборах президента Турции будет второй тур › ПОЛИТИКУС (politikus.info)
tak nejdříve bylo turki pašovi enormně špatně a teď se mu serou i tutové volby – docela ošklivá realita s jewrej rabem, který se chvástal novým paradigmatem a vzteklým bojem proti neoconům. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
15. 5. 2023 6:45

Erdragon honil tolik zajicu najednou, že vlastně nemá žádného. Taková Libye je momentálně úplně mimo jeho možnosti. Turkicky pás do Asie je dokladem myšlenkového chaosu, syrské soubory potvrzují bezradnost, vytvoření umělého pruplavu vedle Bosporu je znakem velikášství, a dílo zkázy dokonalo zemětřesení. Zmiňovat Krym a Halič je zbytečné. Schiza jak vyšitá.

peter.
Reply to  orinoko
15. 5. 2023 8:07

Erdogana už poznáme a vieme čo sa od neho dá čkaťť.Toho druhého…Kemala Kilicilipigili…oglu (či ako sa to volá) nepoznáme a ja sa obávam,že bude k USA a Bruselu omnoho povoľnejší ako Erdogan. Ale inak…jeden za päť,druhý bez jedného za šesť.

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  orinoko
15. 5. 2023 8:15

Pokud bude Erdogan poražen,bude s ním poražena i finančně a mocensky náročná Putinova politika na SV. Možná proto,že tam velmi inteligentní Putinova politika slavila úspěchy,nevěnovaly ruské orgány zahraniční politiky přípravě tureckých voleb ze své strany dostatečnou „pozornost“ Je jasné co je Erdogan zač,ale je to Putinův „zač“.Tady Naryškinova hvězda znatelně pohasla.

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  fajt
15. 5. 2023 8:05

https://aeronet.news/video-igor-strelkov-vystoupil-na-podporu-vladimira-putina-a-varoval-pred-rozpadem-ruske-federace-protoze-za-putina-pry-neni-legitimni-nahrada-a-pritom-proces-na-jeho-odchod-jiz-de-facto-zapocal/
Autor s trvalými mínusy (VK) cituje ruského hrdinu od Slovjanska,autora Strelkova. To je
pro zcela nekritické diskutéry doslova rána pod pás.To vůbec neznamená,že by z toho, co se dálo a děje v ruské armádě mohl mít rozumný člověk radost ! Naopak,poprvé během Speciální operace je třeba se opravdu obávat toho,že se západu podařilo udeřit Rusko do jeho největší slabiny.Neexistence konzistentní ideologie,nahrazování lidového vlastenectví penězi při monstrozně otevřených sociálních „nůžkách“ a respektování zájmů zbohatlických,vesměs neruských „elit“ vedlo a vede tzv. speciální operaci na Ukrajině k poznání,že se bojuje také ještě o něco jiného,než jsou oficiální cíle operace.

fajt
fajt
Reply to  Hudryperman
15. 5. 2023 9:02

rozvědčik byl dosazen s premeditací globalistů, částečně stabilizoval Rusko, ale ne pro tuto zemi a její obyvatele, pouze pro vyšší cíle ( tedy materii) global kapitalistů, jeho žvásty, které na počátku byly zajímavým lákadlem, se teď projevily naplno jako ( dnes už směšná) propaganda a jako pastička, která bouchla předčasně, byla z největší pravděpodobnosti nalíčena na největší zemi a gospodarku na světě ( která je stále mimo vliv světovou fiat mafii) , na čínského soudruha – ale i tady už nějakou dobu bylo jasný, že fungovat nebude – lži car je provařený, jeho celá agenta vzala za své a jeho… Číst vice »

peter.
Reply to  fajt
15. 5. 2023 13:00

Rusko vlastní viac ako 60% celosvetových zásob nerastných surovín! Pri tomto bohatstve by všetkých cca 145 mil. (+/-) obyvateľov mohlo žiť minimálne tak,ako žijú Kuvajťania. To by tam ale nesmeli žiť tí,ktorí si všetko to bohatstvo privlastnili ! A pri tom to ani nie sú Rusi ! Títo „majitelia“ Ruska na nejaké ruské vlastenectvo zvysoka s**ú ! A tak to aj s tou tzv.ŠVO vyzerá !

peter.
Reply to  Hudryperman
16. 5. 2023 19:00

Strelkova ja vnímam ako človeka,ktorý sa cíti byť nedoceneným,lomcuje ním pocit nespravodlivosti a ublíženosti.Myslím,že tie jeho pocity sú čiastočne oprávnené,lebo to bol on,kto na Donbase zahájil ozbrojený boj za jeho oslobodenie od Chochlostanu. Je možné,že práve to bolo príčinou toho,že bol odstavený od diania na Ukrajine a to dosť nešetrne.Rusko (ruskí oligarchovia) v tom čase,po Kryme, malo už svojich starostí cez hlavu a so zjavnou nechuťou pomáhalo opoľčencom len preto,že ruský ľud by to Kremľu nikdy neodpustil keby nechal bandernáckov aby sa vyzúrili na povstalcoch a obyvateľoch Donbasu.Konflikt v LDNR bol pre ruskú verchušku vredom na riti. Prigožin je oligarcha,PMK-Wagner… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
15. 5. 2023 9:28

Článok 13 zmluvy NATO-Slovensko:

„Po dvadsiatich rokoch platnosti tejto zmluvy môže ktorákoľvek zmluvná strana odstúpiť od zmluvy rok po tom, ako predloží vláde Spojených štátov amerických oznámenie o vypovedaní zmluvy, a tá informuje vlády ďalších zmluvných strán o uložení takej výpovede.“

Tento článok je pre SR mimoriadne dôležitý lebo Slovákom dáva možnosť vystúpiť zo zločineckej organizácie NATO v budúcom roku. Ak sa jim to podarí, bude to historická chvíľa obnovy slovenskej suverenity a opätovné získanie slobody.

fajt
fajt
15. 5. 2023 19:50

Иностранцы-участники СВО смогут проще получать гражданство РФ › ПОЛИТИКУС (politikus.info) – tak to by měli kremlin chazaři s ujem vovou trochu více přitlačit, k tomu graždanstvu minimálně nějaké pořádně velké ropné pole, či diamantový důl a nebo zlatonosnou řeku, no a k tomu pár set můžíků na samohonce, přece to nebude veterán specoš jewrej operace všechno rubat a těžit sám, ne. ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
16. 5. 2023 13:17

Vláda schválila dohodu o obranné spolupráci se Spojenými státy americkými
https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vlada-schvalila-dohodu-o-obranne-spolupraci-se-spojenymi-staty-americkymi-205001/

Americká armáda získá na našem území 4 letiště, 4 výcvikové prostory a 3 kasárna.
O umístěných zbraních bude rozhodovat výhradně USA a mohou to být klidně zbraně jaderné – ve smlouvě není specifikováno jaké zbraně sem armáda USA přiveze.
God bless america a … za tu suverenitu.

Hudryperman
Hudryperman
16. 5. 2023 14:43

Poslední události v Bachmutu a okolí lze i nadále vidět ve dvou variantách. Ta první,že jde o pastičku a lákání zahájení ukrajinské ofenzívy v protoru bez obyvatelstva a druhá, že jde o skutečně vážné rozpory uvnitř ruské armády.Jedno je ale naprosto jisté.Ruské rakety trefují své cíle po celé Ukrajině bezchybně.Zničení nábojů s ochuzeným uranem
bylo ze zpravodajského hlediska asi náročnějším úkolem,než likvidace NATO stínového GŠ v podzemí.Včerejší likvidace nejmodernějšího systému Patriot v Kyjevě dokazuje
velký zbraňový náskok Ruska před USA. Snad to urychlí proces kapitulace ukronácků !

https://www.hlavnespravy.sk/kinzal-vyhral-suboj-s-vychvalovanym-americkym-systemom-protiraketovej-obrany-na-ukrajine-uder-na-patriot-je-ruskou-odpovedou-zelenskemu/3141084

orinoko
orinoko
Reply to  Hudryperman
16. 5. 2023 17:20

Poslední věrohodné zprávy z Trubky sdělují, že se de facto zhroutila poslední linie obrany ukrobotu na okraji Bachmutu. A to měli co dělat, aby neuvizli v obklíčení.

orinoko
orinoko
Reply to  Hudryperman
16. 5. 2023 17:32
fajt
fajt
16. 5. 2023 16:34

https://politikus.info/video/151833-obraschenie-boycov-s-peredovoy-k-deputatu-sobolevu-18.html – začíná se to trochu hrotit – ale zase peskov vilně ocucal pracku kremelské milence s jewrejskym spodkem a tak ujo vova může v klídku ve svém bunkru pokračovat ve svém stoletému masakru. ..)

https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/14-emerytury-na-stale-sa-wazne-decyzje-kiedy-wyplata-czternastej-emerytury – a aby to furt nebylo o brudné špecial kolomajzně, tak tady trocha starobního optimismu z rzeczipospolitej, která i přes masivní válečné akce na sousedním globál polygonu nemá problém se starat o své lidi, kteří ji už až tak moc nemohou sloužit ( snad to některým trochu otevře obzory, než začnou slintat vzteky na Bolky a Lolky, že se ženou do záhuby). ..)

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  fajt
17. 5. 2023 7:27

Ahoj ,

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  Hudryperman
17. 5. 2023 7:48

služebníčkové zelené příšery z Brusele to s těmi Bolky a Lolky i s Honvédy na jihu nemají lehké. Kdyby se to tradiční velikášství polských vlád vyhnulo válce
s Ruskem a alespoň tlumilo svojí do absurdna vybičovanou nenávist k Rusům ,
mohlo by jít o vládu se správným vztahem ke svému obyvatelstvu a otevřeně
záporným postojem vůči Němci dirigovanému koloniálnímu systému.v EU. Teď
ještě by to chtělo,aby na Slovensku vyhrál volby Fico a teprve pak,a to ještě na
příkaz shora, začnou Češi opatrně zvonit klíči V soukromí,rozumí se ne veřejně.

fajt
fajt
Reply to  Hudryperman
17. 5. 2023 8:56

ahoj, byl si teďka někdy v Polsku? pamatuju tuhle zemi za stanného práva generála jaruzelského ( a to byl tehdy kurwa tvrdý život, bych řekl, že šlo o jeden velký a nechutný lágr, který ne-funkčně zamrzl někde v 18 století ) a pak uvolnění se sevření komuny ( sověti poláky vůbec nešetřili a dávali jim sežrat jejich staletou oboustrannou nenávist, která je historicky daným faktem), které bylo zatíženo obřím státním dluhem a který polákům západ neodpustil ( mám za to, že jisté příslušenství splácí doteď) a sověti ho udělali ještě nesnesitelnějším – no a dnes, neskutečné, z lůzra i východních… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
17. 5. 2023 9:47

Mám v hledáčku Katowice a Wroclaw. A také Vídeň, Drážďany a nový pokus o Budapešť. Pokud nebudu počítat bicykl s bábou poblíž Sovych hor, tak jsem v Polsku vlastně nebyl, a to je při mém toulání docela ostuda. Dám vědět.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
17. 5. 2023 10:17

když už budeš v Katowicích, tak to pak vem rovnou i do Krakowa ( cca další jedna hodina cesty po dálnici, sice je zpoplatněna mýtem – v Polsku se neplatí dálniční známka – ale nejde o nějakou závratnou sumu jako tř. ve Francii), tohle město stojí za návštěvu – a pokud už budeš v Katowicích, tak se klidně ozvi, kousek odsud mám dzialke i tescovo frei warsztat. ..)

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  fajt
17. 5. 2023 12:02

Dík za pozvání do polskej.Máš pravdu stran polské reality po zákroku Jaruselského režimu proti Solidarnošči.Byl jsem tam a celou noc si povídal s Valencovým tajemníkem v Gdaňsku. O 20 let později jsem při krátké návštěvě jižního Polska konstatoval,že se Poláci nenechali zblbnout privatizací a lá Klaus v ČR a naopak si ponechali ve svých rukou spoustu podniků,zejména ale stavebniny, které „chytří“ Češi odevzdali německému kapitálu. Stavebniny tak měly tehdy přijatelné ceny,zatímco v ČR stála dutá cihla víc,než si vydělal pracující za hodinu ! Podle toho také vypadala většina tehdejších novostaveb.Žádné úsporné domečky,vily jedna vedle druhé. Už tenkrát mi došlo,že se… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  Hudryperman
17. 5. 2023 13:21

nemáš zač 🙂 ano, s tou zlodějskou a masívní privatizací v čechách pod taktovkou klausobáčiho ( který se dnes vydává zase za spasitele česka – a někteří lidé tady mu to zase nekriticky žerou ) tehdy češi ošklivě překvapili celý ( i kapitalistický) svět – dnes je naprosto jasný ( krom česka), kam to vedlo a jaké fatální důsledky z toho má zdejší „stát“ – a ještě jedna věc, v poměřování těchto zemí a lidí – v Polsku jsou opravdu silně nastaveni na víru, kterou tam představují ve většině řím. katolíci ( jsou dodnes nesmírně hrdí na polského papeže –… Číst vice »

peter.
Reply to  fajt
17. 5. 2023 17:10

„pokud jde o Slovensko, tak tam ti současnou situaci daleko lépe zreferuje Peter, ale i tak, si myslím, že to nebude nic pěkného“. To máš Jožo pravdu,nie je to nič pekného čo sa deje na Slovensku. Asi teba a Jardu sklamem,ale nemám veľa toho,čo by vás dnes na Slovensku mohlo v mojom podaní zaujať.Je to spôsobené mojim nezáujmom o ten intelektuálny polotovar sediaci v našom parlamente a vláde. Teraz nám vládne úradnícka vláda,ktorú vymenovala „progresívna a sorošoidná“ Čaputová bez konzultácií so zástupcami parlamentných strán. Voľby majú byť v septembri a tak všetko čo dnes vyslovujú politické strany prostredníctvom svojich hlásnych… Číst vice »

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  peter.
17. 5. 2023 18:34

Zdravím Tě Peter ,

Ficův euroatlantismus beru jako rétorickou daň politického předáka,aby mu opačný postoj nebránil v boji o moc. I tak na něj toho kydají jeho protivníci v čele s blondýnou ze skládky
množství hnoje.Dokáže-li vyhrát volby a povede-li novou slovenskou vládu jsem si skoro jistý,že jeho první zahraniční cesta povede netradičně do Budapešti.I Orbán se snaží být
na veřejnosti euroatlantistou a jak skvěle prosazuje zájmy Madarska,ty které jsou v rozporu se zájmy bruselských loutek ! Přeji Ti pevné zdraví a trvale dobrou náladu.

peter.
Reply to  Hudryperman
17. 5. 2023 19:09

Ahoj Jardo! Asi Ťa sklamem,ale keby Fico tie voľby aj vyhral,vládnuť nebude.Koaličný potenciál strany Smer-SD je takmer nulový.Jeho najväčším súperom je strana Hlas-SD,pod vedením prihriateho Pellegriniho.Táto strana vznikla odštiepením slniečkárov,propagátorov tzv „európskych hodnôt“,buzerantistov,genderistov a vítačov imigrantov,práve zo strany Smer-SD. Rozkol medzi nimi je tak veľký,že Pellegrini už vopred vylúčil vstup do koalície s Ficom a uprednostňuje spojenie s „Progresívnym Slovenskom“- stranou,ktorá dodala Slovensku Čaputovú.Jediná relevantná pol.strana ktorá by pre Fica pripadala v úvahu je strana „Republika“ ktorá vznikla odštiepením od Kotlebovej ĽSNS. Jej preferencie oscilujú medzi 6 až 10%. Nič sa nezmení k lepšiemu a som presvedčený,že Slovensko sa bude… Číst vice »

peter.
Reply to  peter.
17. 5. 2023 19:31

Dodatok :
Toto sú májové preferencie pol.strán na Slovensku 4 mesiace pred voľbami :
https://volby.sme.sk/pref/1/politicke-strany

peter.
Reply to  peter.
21. 5. 2023 8:34

Čo to len musí byť za debilov,ktorí tu mínuskujú ešte aj výsledky prieskumu preferencií politických strán od oficiálne uznaných agentúr na prieskum verejnej mienky?
Vlastne s tými debilmi som to prehnal! Lebo na Gausovej krivke je stupeň mentálnej retardácie debila je predsa len posunutý vyššie ako u idiota! Takže správne má byť…“čo to len musí byť za idiotov…“

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
21. 5. 2023 9:34

Nic si z toho nedelej. Presne na takovych debilech stoji kazdy obskurni rezim. Umeji cist, ale nechapou napsne. Osobne prave ted vnimam jine veci – treba Rakusaky vedle sebe. Jsem na vyletu a tady je vidim poprve. A take duhodci. Nadsene foti mistni Andulu, dneska uz exoticke letadlo.
A ja se prave seznamuji s mini klaVESNICI pro psani na mobilu. To je hlina! Asi na ni moc chvatam.
Plus minus, flus mytus… blbeckove rizeni uz dneska digitalnim vyDOBYTKEM , protoze takovy je zpusob jejich existence. Dokonce to povazuji za casove dosazene maximum..

peter.
Reply to  orinoko
21. 5. 2023 10:27

Z AN-2 som skákal vo zväzarme aj na vojne.
Dnes je svet iný !
https://t.me/casusbellilive/108197

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
21. 5. 2023 10:33

Dalsi dil: Dosedly ke mne ceske pastiky. Soucasny jursky rezim je vubec netrapi. Maji uplne jine problemy, takrikajic balkanske. Kurz eura, nove chorvatske predpisy, jakym zakoutim Albanie trumfnout druheho, a hlavne…jak zazdit ten nadchazejici tobogan do nevyhnutelne bidy.
Ale jinak pripojim poznatek uz z delsi doby …. hodne hospod drzime na zivu my duchdci. Vlastne jsme stastna generace. Bez valky s pastikou do futralu.
A konecny verdikt?
Vsichni jsou zabodaci a boostrati. V tuto chvili resi vlastni covid hysterii.

fajt
fajt
Reply to  peter.
18. 5. 2023 7:07

Peter, měl jsem napsanou delší odpověď, ale technika rozhodla, že se to nikam nepošle – takže jenom krátce – popsal si dost hezky vaší podivnou politickou scénu, která taky neskýtá nějakou významnější nápravu v příštích předčasných volbách – nejvíce mě baví váš boris kollár, ten jeho osobní život, který ale naprosto běžně posouvá ( zneužívá) i do politické roviny, je jako odněkud z osmanské říše – deset bab a s nimi dvanáct fakanů :)) jednoho si umlaskal i v době covidové přímo ve špitálu, a to v časech, kdy u vás ( ale i jinde ) policajti honili lidi bez… Číst vice »

peter.
Reply to  fajt
18. 5. 2023 14:32

Na internete sa objavili informácie o návšteve ministra obrany Sergeja Šojgu v Mariupole. Novinári GLAVNY. TV sa Prigožina opýtali, či vie o tejto návšteve a či sa Šojgu chystá prísť do Bachmutu.

„Nie, nemám žiadne takéto informácie. V Bachmute sme nikoho z ministerstva obrany nevideli a Bachmut v zásade nie je zaradený do turistických itinerárov,“ zdôraznil zakladateľ “ muzikantov“. Správu zverejnila tlačová služba Concord.

Jevgenij Prigožin predtým uviedol, že ruský minister obrany sa zdržiava na území Bachmutu už približne týždeň. Zakladateľ PMC Wagner potom spresnil, že hovoril o budúcom šéfovi ruského vojenského rezortu, nie o súčasnom.
https://riafan.ru/24055848-nikogo_iz_ministerstva_oboroni_v_bahmute_mi_ne_videli_prigozhin

Irena
16. 5. 2023 17:50

Pokud to tu už bylo, omlouvám se. Nestačím sledovat komentáře.

Ruská liberálka zjistila pravdu o Donbasu. Velice poučné video od toho, jak se nedala přesvědčit a stála si na své „pravdě“ a jakým šokem pro ni byla realita na místě. A velice důležité je, že když lidé zjistí, že se jim lže, že něco nesedí, začnou hledat pravdu, a začnou se stydět za to, že to neudělali dřív i za svou dřívější lhostejnost. Já myslím, že tato dívka už nikdy lhostejná nebude.

https://www.youtube.com/watch?v=0OysQ7yQl_o

Bety
Bety
16. 5. 2023 18:30

Indie se prý chystá žádat velkou Británii o vrácení ukradeného Koh-i-nooru a další tisíce
všech možných artefaktů.
No nevrátí jim určitě nic, ale i tak si ta Indie začala pěkně foukat, že?

orinoko
orinoko
17. 5. 2023 7:08

V Rusku byl zachycen nějaký dron, priletnuvsi ze západu. Kupodivu šlo o živou hmotu. – Kam máte namířeno?, zněla otázka u výslechu. Dotyčný si vyhrnul rukávy a děl sladce: Don’t jump. Zpoza Velké louže se ozvalo – Jump od Van Halen a na nebi se objevily MÍNUSY. V Kremlu jim povím, co chci, aby slyšeli. Už muj táta to říkal a motherfucker od vedle taky. C’mon boys! Také jste se včera tak hezky vykakali, jako já? – Máte něco v kapsách? Velkou nabídku!! Haldy MÍNUSU… Vaše plusy a obsah mých kapes je very good MATEmatika. To se neodmítá. – A… Číst vice »

Last edited 19 dní před by orinoko
orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
17. 5. 2023 9:28

Vyhrnul si rukávy
a kdesi …. cosi
už nahlížel do návi,
zjevily se minusy

Bye bye
ricel Purple
ať tě nezabije
sametový Hadr

i ten má kulky
samozřejmě mírové
i ony volky nevolky
nechávají stopu
….. samozřejmě demograficky
….. a stylově

sejdeme se na Kříži
ty Trubko, ostříží

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
17. 5. 2023 12:58

Potřebuje strong bidet jurské minely?
To se jen místní ANAl y tici těžce míjejí?

Pravda je taková… a slyšet je i cinely…
MY jsme empaticti, víme, že vaši mnozí se už svijeji

Vybran byl jasný slabihoudek do čela
aby musel s gulemi do svěráku

aby mohl i nemohl….docela
mizerně uplatňovat svojí páku

vládne tu pokusná enteligence
s pemprskami, boxerkami a schizou u rypáku

a jde to celkem lehce… když územní obecak ještě zatím dlabe předražené papuuu….

Gatta
Gatta
17. 5. 2023 16:03

Pro Peter – je dobře, že i v této podivné a těžké době jsou alespoň vztahy mezi Českem a Slovenskem na velice přátelské úrovni.

comment image

peter.
Reply to  Gatta
17. 5. 2023 17:27

Súhlasím!

peter.
Reply to  peter.
18. 5. 2023 19:22

Tá fotka Rizmana nepoteší! Povedal by som,že kvôli parohom bude musieť doma meniť zárubne aby prešiel dvermi.A česká „Prvá dáma“ z nej tiež nebude nadšená“! Hja ! Príroda si žiada svoje!

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
19. 5. 2023 10:49

Ta má od pasu dolů stejné stoudve jako jurska Kapibara. Obě noseji sukně až na samou hranu šlápoty. Proč asi? Nejlepší byl ten český kripl – bavič Šíp, když měl u sebe tu vaší stoudef a sdělil jí, že MY jursti dementi, jí Slovensku zavidime!!! Hovado. Pražskou kavárnu vydával za obecně rozšířený názor. A že máte na Slovensku vylizanou mládež, to mi potvrdila debata kdesi, kterou nakonec utnula redakce. I u vás byly problémy jako na Trubce. Předposlední klip byl ke schválení celý týden. Ale myslím, že nakonec převážil názor – autorem je Čech, my jsme z obliga. I stalo… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
19. 5. 2023 10:23

Nebyly by ani zdaleka tak idylické. Ovšem zjištění, že obě strany zapadly do úplně stejné řitě po volbách zmanipulovaných především díky veliké touze bývalých československých debilu, toužících dohnad Zachud aspoň větším množstvím paštik na cestu do konzumního ráje, a nemaje s podstatnou ostrého kapiku žádné zkušenosti , tak OBĚ entity docela svobodně zvolily do nejvyšších úřadu největší dokurvence. To je právě teď to, co nás nejvíce spojuje. Já osobně jinak nemám problém, koukám i na slovenské TV kanály, tedy nikoli na zprávy, takový masochista nejsem, ale je pravda, že míra odporu s ohledem na počet obyvatel, je procentuálně zhruba stejná,… Číst vice »

Last edited 17 dní před by orinoko
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
19. 5. 2023 19:05

Jj – ale mě tak zaujala ta „jiskra v oku“, že bych se snad mohl ještě i zamilovat :-)

Článek se zajímavou myšlenkou. Když to člověk domyslí …
Politici jsou volení, ale novináři jsou přeci jen normální zaměstnanci.

https://svobodny-svet.cz/novinari-bez-moralniho-kreditu/

Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 5. 2023 6:18

Zvláštní alchymie: pokud smícháte barvy ukrajinské, litevské a polské vlajky, získáte hnědou…. Jednoznačně.

peter.
19. 5. 2023 5:47
PPK
PPK
Reply to  peter.
19. 5. 2023 21:03
Last edited 16 dní před by PPK
peter.
19. 5. 2023 6:32
Gatta
Gatta
19. 5. 2023 19:32

No – jeden popěvek z doby totalitní – Karel Plíhal.

https://youtu.be/J9Ri1T1BWCw

Gatta
Gatta
19. 5. 2023 19:57

Ještě jednu zajímavost. Už jsme vedle naší vlajky měli vlajku sovětskou, evropskounijní, ukrajinskou – a … už jsme zase pokročili.

comment image

Povedený coment jednoho diskutéra k této věci:
MSG – to nechapu. Ja bych s tim nemel problem, pokud zenska chce byt oslovovana jako „to“, automaticky prepnu z modu „ta slecna“ na „to pako“, coz je termin genderove neutralni a navic presne odpovidajici popisu dane osoby.

Last edited 16 dní před by Gatta
peter.
20. 5. 2023 14:40

Jevgenij Prigožin vyhlásil, že Bachmut je úplne oslobodený!

„Chlapci toto mesto dobýjali 224 dní. Bola tu len PMC Wagner. Nebolo tu, ako hovoril Konašenkov, žiadne výsadkové vojsko ani nikto iný, kto by nám pomáhal. Pomáhali sme si sami. V Bachmute sme bojovali nielen proti AFU. Bojovali sme s ruskou byrokraciou, ktorá nám hádzala klacky pod nohy. To Šojgu a Gerasimov si z vojny urobili vlastnú zábavu. Kvôli ich vrtochom zahynulo päťkrát viac chlapov, ako malo zahynúť,“ povedal šéf Vagnerovho PMC Jevgenij Prigožin.

Celý videozáznam zo vztyčovania vlajky bude vzhľadom na obmedzenú kapacitu internetu premietaný od 18:00 do 20:00.
t.me/RVvoenkor
https://rusvesna.su/news/1684587257

peter.
Reply to  Hudryperman
21. 5. 2023 5:26

Ahoj!
Nevieš náhodou,či mu to utrhlo len penis alebo sa jedná o kompletku?….chlap bez gulí…to neznie dobre! Ten Zalužnyj je v mojich očiach dobrý vojak aj keď bojoval na nesprávnej strane konfliktu.