Svět ruskýma očima 726

 

Proč se USA a jejich spojenci nerozhodli zaútočit na KLDR?

Vladimir Prochvatilov

27. srpna 2023

Dne 21. srpna 2023 odpálily válečné lodě severokorejského námořnictva raketu krátkého doletu. Akci sledoval vůdce KLDR Kim Čong-un. Střela s plochou dráhou letu rychle a přesně zasáhla cíl. Potvrdila se trvalá připravenost a útočná schopnost lodi, která bude plnit hlídkovou námořní službu. Při plnění úkolu neudělala loď jedinou chybu. Bojová připravenost a schopnost útoku byly ohodnoceny jako „výtečné“.

Letos v červenci Severní Korea také vypustila mezikontinentální balistickou raketu směrem na Japonské moře. Informovala o tom jihokorejská agentura Yonhap. Japonská armáda se ani jednou nepokusila zachytit severokorejské rakety, které proletěly nad japonským územím.

Kim Čong-un to nazval „prvním krokem ve vojenské operaci Korejské lidové armády v Pacifiku a předehrou k obsazení Guamu“ na němž jsou vojenské základny USA.

Podle ozbrojených sil Jižní Koreje letěla raketa do vzdálenosti 2700 km ve výšce 550 km. Podle japonských úřadů prošla trajektorie střely přes severní část regionu Tóhoku nad ostrovem Hokkaido. Nad Japonskem se rozlomila a spadla do moře.

Když prolétala nad územím samurajů, obrátila se vláda Japonska k občanům, aby se ukryli v pevných domech nebo ve sklepech.

The Washington Post uvádí, že Severní Korea odpálila raketu nad územím Japonska i v roce 1998. Tamtéž se také píše, že maximální dolet korejské rakety je 5 tisíc km, což dostačuje pro zásah ostrova Guam. Připouští, že KLDR vlastní mezikontinentální rakety, které teoreticky mohou ohrožovat i kontinentální části USA.

V Japonsku jsou rozmístěny americké 3PK Patriot PAC-3. Jsou v západních prefekturách Šimane, Hirošima a Kóči. Tudy by mohly proletět rakety Severní Koreje, pokud by byly odpáleny směrem na ostrov Guam.

Japonské noviny Ioniuri informují, že na území japonského ministerstva obrany v Tokiu jsou umístěny systémy Patriot PAC-3 SAM.

Záměrem umístění raketových komplexů je nepřetržitý monitoring odpalování raket z KLDR. V Japonském moři je přítomen japonský torpédoborec se systémem Aegis rovněž k monitorování balistických raket Severní Koreje.

Japonské vojsko zná negativní statistiku bojového využití 3PK Patriot PAC-3. Jeho neúčinnost přiznal i Pentagon. Japonci chápou, že nemohou zachytit Hwasong-12 při jeho letu ve stratosféře. To by mohly dokázat jen 3PK THAAD, umístěné v Jižní Koreji. Obecně je nejlepší zničit raketu při vzletu. Nic takového nebylo učiněno, severokorejská raketa proletěla nad Japonskem a spadla do moře.

V říjnu roku 2022 odpálila KLDR svoji raketu opět. Ta proletěla nad japonskou prefekturou Aomori a dopadla v Pacifiku mimo výsostnou zónu Japonska. Kvůli tomuto vypuštění spustilo Japonsko systém naléhavého varování.

Donald Trump pro Fox News na začátku své prezidentské funkce řekl, že uvažuje o vojenském útoku na Severní Koreu, ale „nebude jej předem ohlašovat“. V dubnu 2017 odmítl mluvit o svých plánech. Americký viceprezident Pence řekl při setkání s prezidentem Japonska Abem, že by v Koreji bylo možno dosáhnout míru „za pomoci síly“.

Ke zničení Severní Koreje byl přijat tajný plán s názvem Operační plán 5015 (OPLAN 5015) v červnu 2015 americkou a jihokorejskou armádou. Předpokládal „omezenou válku s použitím speciálních sil a vysoce přesných zbraní“.

Novinář, který informoval o OPLANu 5015, napsal, že severokorejský vůdce by mol být zabit speciálními silami USA a Jižní Koreje, nebo pohřben v bunkru bombou z bombardéru. Chytré bomby mohou zničit jeho velitelská centra a jaderné objekty.

OPLAN 5015 předpokládal preventivní údery na Severní Koreu a od dřívějšího OPLANu 5027 se lišil energičtějším preventivním úderem. USA a Jižní Korea uspořádaly rozsáhlá cvičení Foal Eagle 2017 podle operačního plánu „4D“, zdokonaleného OPLANu 5015+. Okolo 17 tisíc amerických a 300 tisíc jihokorejských vojáků se účastnilo jedenáctidenního počítačového modelování a osmidenního polního cvičení. Byla to imitace útoku na hlavní jaderné a raketové objekty Severní Koreje a „dekapitační nálety“ speciálních sil namířené na vedení KLDR.

V dubnu 2017 byla ke břehům Severní Koreje vyslána silná americká armáda s letadlovou lodí Carl Vinson. Trump řekl: „Vysíláme armádu. Velmi mohutnou. Máme ponorky. Velmi silné. Mnohem silnější než letadlová loď. To vám mohu říci.“

Později se v Japonském moři přiblížila úderná skupina AUG vedená letadlovou lodí Ronald Reagan. Tato mohutná armáda jen zakroužila u teritoriálních vod KLDR a potom odplula.

Severní Korea nemá možnost zničit ani jednu americkou skupinu letadlových lodí, ani jí způsobit škodu. Nemá dělostřelecké křižníky, ale má ponorky. Na nejmodernějších ponorkách třídy Sinpo je jedno odpalovací zařízení balistické rakety Pukkusong-1 (Polaris) s doletem až 2500 km.

Tyto dieselové ponorky jsou vyzbrojeny jednou balistickou raketou s jadernou náloží a pro USA i Japonsko je to hlavní nebezpečí. Raketové salvy z KLDR jsou lehce zachytávány a samotné rakety se ničí ještě na jejich horní trajektorii. Ponorku schovanou někde na dně moře u pobřeží je složité najít a zničit preventivním úderem. Raketa vypuštěná z ponorky by musela být zachycena při letu k cíli a s tím jsou spojena velká rizika. Takže ani masivní preventivní úder na Severní Koreu nezaručí vyloučení odvetného jaderného úderu na území jejího protivníka. Tato hrozba donutila Trumpa odstoupit od útoku na KLDR. Bidenova administrativa o této možnosti vůbec nepřemýšlí.

Americká agentura STRATFOR tuto zdrženlivost amerických úřadů vážně doložila zveřejněním dokumentu z něhož vyplývá, že Severní Korea nemůže zabránit úderu USA na její jaderné objekty, ale vládne velkým vojenským potenciálem, který, i když nedosahuje západní standardy, dostačuje k tomu, aby na vnější agresi významně odpověděla: „Nejnovější instrument severokorejské armády je dělostřelectvo. Nemůže Soul srovnat se zemí, ale může mu přinést velké škody.

Podle analytiků STRATFORu by vyvolalo palebnou bouři, pokud by severokorejské systémy raketometů soustředily svoji palbu na Soul. Postihlo by to i okolí Soulu. Hmotnost jedné takové salvy je 350 tun v ekvivalentu TNT, a to je nálož bomb jedenácti bombardérů B 52.

Podél hranic s Jižní Koreou má KLDR svéráznou linii, něco jako Maginotovu, skládající se z tisíců dělostřeleckých stanovišť na stacionárních pevných pozicích. Linie má množství podzemních tunelů a je zajištěna minovými poli.

Jenomže američtí stratégové, včetně analytiků STRATFORu se ani tak neobávají dělostřeleckého ostřelování Jižní Koreje, jako raketového jaderného útoku na Soul a Japonsko a na skupinu amerických útočných letadlových lodí. Počítá se i s tím, že severokorejské rakety mohou napadnout rovněž území USA,

To hlavní, co odrazuje americké stratégy od útoku na KLDR, je jistota, že okamžitě dostanou odvetný úder.

Sestra vůdce KLDR a zástupkyně šéfa ÚV Korejské strany práce sdělila: „Vždycky budeme v jednom zákopu spolu s armádou a lidem Ruska, kteří se postavili na obranu důstojnosti a cti státu, svrchovanosti a bezpečnosti země.“

Převzato z Fondsk.ru

***

Vojenská hegemonie NATO padá ve stepích Donbasu a Novoruska

Jelena Pustovojtova

29. srpna 2023

Americké Global Firepower, které obvykle publikují index nejsilnějších ozbrojených sil světa, umístily v tomto roce Rusko hned za USA. Zohledňuje se zde jen tradiční vojenská síla, bez zbraní hromadného ničení. Americký index síly je 0,0712, ruský 0,0714 a čínský 0,0722. Čím je číslo nižší, tím je stát mocnější. USA, Rusko a Čína jsou jediné země, jejichž index síly je pod 0,1. Jestliže je vojenská síla Ruska téměř stejná jako USA, dá se položit otázka, zda Rusko USA porazí.

Na bojišti na Ukrajině testuje Washington své schopnosti v konvenční válce. Vypadá to, že první bitva na poli informací je americká a jejich spojenců. V posledních dvou desetiletích obzvláště soustavně zaznívalo, že konvenční válku s NATO Rusko prohraje. Avšak čím hlasitěji o tom „demokratická média“ přesvědčovala, tím více na Západě jistota o této skutečnosti slábla.

Hlavním faktorem této nejistoty bylo a zůstává Rusko, které od počátku nového tisíciletí rozhodně obnovilo svoji vojenskou sílu, a ta se stala poslední sázkou na uchování celistvosti země. Na paměti zůstává prohlášení ruského cara Alexandra III: „V celém světě máme jen dva věrné spojence: naši armádu a námořnictvo. Všichni ostatní se při první možnosti spiknou proti nám.“ Platí to dosud.

Modernizace ruské armády a námořnictva ještě není na svém vrcholu (ale z pochopitelných příčin se silně zrychlila). To přimělo USA vrhnout veškeré síly na brzdění růstu Ruska. Ministr obrany USA uvedl: „Chceme vidět Rusko oslabené.“ Proto horlivě vyzbrojují Ukrajince a posílají je „oslabovat“ Rusko. Je to přes rok, kdy svoje přáni ministr obrany USA projevil, ale Pentagon od té doby Rusko neoslabil, síla ruské armády fakticky vzrostla. Je mnoho příčin, kvůli kterým ruská armáda na poli boje vede. Pro Pentagon je důležité, jak si povedou ruští vojáci při nejaderném střetu s NATO. O odpověď požádal výborný Tucker Carlson amerického plukovníka McGregora.

Jeho odpověď:

Mám za to, že všechny ty lži, které už více než rok a půl mluví o tom, „že Ukrajinci vítězí“, že „ukrajinská věc je spravedlivá“, „Rusové jsou zlí“, „Rusové jsou nekompetentní“, všechno se bortí. Bortí se proto, že to, co probíhá na bojišti, je hrozné. Předpokládáme, že Ukrajinci přišli v bojích o 400 tisíc lidí. Za poslední měsíc této zamýšlené protiofenzívy, která měla být po celé frontové linii, ztratili Ukrajinci nejméně 40 tisíc lidí. Nemluvím o dalších čtyřiceti až padesáti tisících Ukrajinců v nemocnicích.

Důležitější je, že McGregor  si myslí, že na Ukrajině bojující NATO jednoduše není na válku s Ruskem připraveno. Nejde jen o množství amerických raket HARM nebo Harpoon, není v dronech Switchblade, houfnicích M777, SAU Panzerhaubitze 2000, SAM Patriot a tancích Leopard 2. Tady jde o to, že NATO a tedy i Američané prohráli tuto válku přímo u sebe doma. Americká armáda bojující v nespočetných válkách po celém světě se představila jako tuto válku vést neschopná kvůli ideologickým odchylkám, které v posledních desetiletích postihly západní armády. McGregor si myslí, že není možné zvítězit nad tím, co vybudovali Rusové. Byli první, kdo již v sedmdesátých letech dvacátého století pochopili důležitost rozvědky, také rozvědky v kosmu, na pevnině i na moři s útočnými zbraněmi. Plukovník mluví o zbraních dlouhého dosahu, obvyklém i raketovém dělostřelectvu, nadzvukových balistických a řízených střelách. Takový systém umožňuje okamžitý úder.

To je jen „fyzická“ stránka věci. McGregor upozornil, že nenávist a nepřátelství, se kterou k ruskému lidu pokračuje politický Západ, přispěly Rusku k rozhodnutí bít se jak s neonacistickou juntou Ukrajiny, tak se samotnou NATO. Pro bojující alianci je to nejnebezpečnější perspektiva, protože armáda aliance se nemůže rovnat s ruskou armádou v jednotnosti a rozhodnosti.

„Ideologický posun“ zachvátil široké vrstvy západní společnosti zhroucením mravních ideálů a zradou své historické minulosti, včetně armády. Jako příklad může posloužit transvestita a neonacista Michael Cirill s celkově pochybným duševním zdravím. Narodil se v Americe a dnes představuje západním obyvatelům ukrajinské ozbrojené síly. Ukazuje, kam USA vedou kyjevský spolek v čele se Zelenským. Takoví lidé jsou součástí problému, s nímž se střetávají USA a většina ostatních zemí NATO. Další je vyvezení z Ukrajiny do Evropy šedesáti tisíc ukrajinských dětí. Přitom podle mínění McGregora bylo mnoho dívek a žen prodáno do sexuálního otroctví. Lidé, kteří se koupou v krvi jsou v Kyjevě a ve Washingtonu, ne v Moskvě.

Americký plukovník počítá s tím, že pokud nátlak na Rusko neskončí, válka se určitě přenese až do USA. Možná má na mysli to, že ruské útoky na hranice s Rumunskem, Polskem a Moldavskem také s využitím nadzvukových raket byly signálem pro USA a NATO, že nedostupné cíle nemáme. To zatím zůstalo utajeno. Stejně tak je termojaderný arzenál Moskvy a schopnost dosáhnout vysoce přesné strategické údery běžnými prostředky, což ve skutečnosti USA nikde nedokázaly. Otázka „kdo je kdo“ je jednoznačná.

Bylo by dobré ihned s tím seznámit prosté Evropany a Američany, aby se sami litovali. V nastávající hospodářské katastrofě v Německu jeho vláda, která již Ukrajině přispěla 22 miliardami dolarů ve formě peněz a zbraní, slibuje dávat Kyjevu po pěti miliardách dolarů na válku, která Němce posouvá k průmyslovému krachu.

Protože Německo a Evropa jako celek se v bitvě s Ruskem řídí washingtonským povelem, přicházejí o svůj hospodářský blahobyt. Federální statistický úřad ve Wiesbadenu sdělil, že v červenci nastalo o 23,8 % více bankrotů než v červnu téhož roku. Vypadá to, že deindustrilalizace Evropy, a ne ruské zbraně způsobí zkázu spolku NATO. Zdá se, že shnije zevnitř.

Převzato z Fondsk.ru

***

Maďarsko může bolestivě odpovědět na explozi Tureckého proudu

Ljubov Stěpušova

1. září 2023

Maďarský předseda vlády varoval, že bude teroristické akce na cestě dodávek ruského plynu na Balkán považovat za důvod pro válku. Jak a čím bude Maďarsko bojovat?

Viktor Orbán pohrozil USA válkou

Viktor Orbán v interview pro Tuckera Carlsona řekl, že Maďarsko výbuch na Severním proudu ihned prohlásilo za teroristickou akci, s čímž nesouhlasilo Německo. Podle názoru Orbána tím Německo předvedlo, že není svrchované. Orbán dodal, že napadení Tureckého proudu, jímž se vede plyn z Ruské federace do Maďarska a Srbska, není přijatelné. Řekl: „Spolu s premiérem Srbska jsme dali na vědomí, že pokud se něco takového přihodí s jižním plynovým koridorem …, budeme to považovat za důvod k válce, za teroristický útok a neprodleně zareagujeme.“ Dodal, že varování není adresováno Rusku. Řekl, že vědomí o tom má země, které je adresováno.

Podle těchto slov je teroristickou zemí USA. Hlavně oni mají zájem na ukončení veškerých kontraktů v oblasti plynu mezi Ruskou federací a Evropou, aby EU kupovala drahý americký zkapalněný plyn a více spolupracovala ohledně sankcí proti Rusku a podpoře Ukrajiny.

Prohlášení Orbána vypadá tvrdě, obzvláště s poukazem na nedostatek svrchovanosti Německa.

Ale jak může Maďarsko odpovědět USA, nemá-li ani přístup k Černému moři, po jehož dnu vede Turecký proud? Orbán pravděpodobně počítá s Tureckem, s nímž má výborné vztahy, a prezident Erdogan není z těch, kteří by jako kancléř Scholz spolkli zničení své strategické infrastruktury.

Jak může být proveden teroristický útok na Turecký proud

V Černém moři jsou lodě států NATO Bulharska a Rumunska, které mohou Američané využít k zaminování plynovodu. Je možno jednat přes Ukrajinu. V říjnu 2022 ruský prezident Vladimir Putin na operativním setkání se stálými členy Rady bezpečnosti řekl, že pokus o teroristický útok na Turecký proud už proběhl a je to akce ukrajinských speciálních služeb.

Dne 24. května 2023 byla ruská loď Ivan Churs napadena bezpilotníky vojenských sil Ukrajiny. Loď se starala o bezpečnost plynovodů Turecký proud a Modrý proud v ekonomické zóně Turecka.

Jak mohou Maďarsko, Srbsko a Turecko odpovědět USA?

  • Maďarsko a Srbsko se nebudou moci vojensky postavit USA. Turecko může blokovat přístup lodí zemí NATO. do Černého moře a všichni společně mohou podat žalobu u soudů a projednat věc v RB OSN.
  • Mohou zmrazit pomoc Ukrajině, což v rámci EU Maďarsko již dělá.
  • Mohou zveřejnit vnitřní dokumenty EU o výsledcích výbuchů na Severním proudu, které odhalí roli USA. Poté by mohlo přijít označení USA jakožto státního sponzora terorismu.
  • Šlo by využít všechny mechanismy EU proti nynějším politickým elitám Západu a poškodit transatlantickou jednotu.
  • Srbsko by mohlo namísto vstupu do EU zahájit vstupní proces členství v BRICS a podpořit oddělení Republiky srbské od Bosny a Hercegoviny.

Vučič doufá v náklonnost USA

Premiér Srbska Vučič poněkud změkčil prohlášení Orbána. Podle něj „nikoho nenapadne způsobit výbuch Tureckého proudu“, alespoň v to doufá.

Pokud by se podle něho něco s Tureckým proudem, nebo s ním spojenými dopravními cestami plynu Bulharskem a Srbskem stalo, „bylo by to pro nás kataklyzma“.

Ovšem naděje na laskavost Ameriky není na místě. Jak ukazuje historie, na Západě osud Srbů nikoho nezajímá. Dokonce naopak. Srby zničili jako velký národ, který sjednotil Jugoslávii. Srby bombardovali, diskreditovali, obvinili je z genocidy a zabrali jim Kosovo a Metohiji. Rozehnali je po různých zemích.

Loni získalo Maďarsko po odbočení Tureckého proudu přes Bulharsko a Srbsko 4,8 miliard kubíků plynu. Podepsalo s Gazpromem kontrakt na každoroční dodávky 4,5 miliard kubíků plynu po dobu patnácti let plynovodem Balkánský proud, který je napojen na Turecký proud.

Jeho kapacita je 81,5 miliardy kubíků za rok. Turecký proud zásobuje Bulharsko (přes prostředníky), Řecko, Severní Makedonii, Rumunsko, Maďarsko a Srbsko. Dnes jde část plynu pro Maďarsko přes Ukrajinu. Kyjev ohlásil, že nemá v úmyslu prodloužit tranzitní kontrakt s Gazpromem po roce 2024. Právě Maďarsko a Srbsko jsou jediné země v Evropě, které mají dlouhodobé kontrakty s Ruskem a za plyn platí mnohem méně než ostatní evropské země, které se přiklonily k LNG.

Převzato z Pravda.ru

4.7 13 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
5. 9. 2023 8:56

Omluva – odkaz mimo RO.

Na NR několik velmi dobrých článků – celkem 8. Všechny doporučuji.

Shora do moralisty Domina, přes Trumpa, Hospodyňky, až po hladomor na Ukrajině.

peter.
Reply to  Gatta
5. 9. 2023 10:10

https://www.hlavnydennik.sk/2023/09/05/marek-tapak-bez-servitky-toto-si-progresivci-za-klobuk-nedaju
Video nepotrebuje komentár.Len si ho treba pozrieť (prdiči niekoľko krát)!

orinoko
Reply to  peter.
5. 9. 2023 10:32

Shrnuto na samu dřeň. Jen ta bída jaksi pořád drhne. Teď jsem viděl holou prd@l, která chrchlala, ale odpalovala jedno retko od druhého, přičemž smrdela druhým k jídlu. Co s takovým matrosem? Na cigarety to pořád má a to je podstatné. Nějaké ohledy, pravidla, logika a podstata jsou úplně cizí dobytku na výsostech. Nehas co tě nepálí a smradek, ale teploučko. Česká klasika. A pak nadávat na poměry, jejichž existenci umožnil sám jeden každý nadavajici. Schizofrenicka společnost, kterou už může napravit jen pořádné rytí v hlíně.

orinoko
Reply to  peter.
5. 9. 2023 13:44

Máme nastavené léto. Něco jako nastavena kaše. Ale to léto má chuť scénické muziky. Takové, kterou právě objevuji a už jí je cca půl hodiny. A překvapivé tituly, např Dalibor Janda – Moment. Nebo Mišík – Můj stůl.

orinoko
6. 9. 2023 10:02

Putin je prý na Západě v klatbe a je izolovaný. Proto ho zajímají diktatori typu Kim ze Severní Koreje. To jsou paradoxy. My cizci jsme vítaný spojenec tzv. Západu. A nejen my. Jako kolonie, hubu držící dřevak, jako pitomec vylizujici zachudni eskapady, jsme oproti Putinovi ve výhodě. Můžeme totiž obchodovat i s lidskými orgány.

PPK
PPK
Reply to  orinoko
6. 9. 2023 15:31

Proč se náhle vynořila myšlenka „elit“ na nutnost snižování počtu obyčejných lidí planety nejen válkami? Proč vypukla kampaň údajné hrozby klimatickou situací, tzv. uhlíkovou stopou, (prý) epidemiemi a nuceným „očkováním“ atd.? Odpověď imho není jen v tom byznysu s „léčivy“ a s lidskými orgány: Čím totiž bude víc obyvatel jakéhokoliv totalitního státu, tím dražší a zároveň v řízení nespolehlivější budou donucovací složky vládců k dosažení poslušnosti toho obyvatelstva. Afrika je důkazem, když tam armády náhle svrhávají zaprodané satrapy.

Jan Kristek
Jan Kristek
Reply to  PPK
6. 9. 2023 22:07

Hlavně se už pár desítek let pozastavuji nad tím, proč se nikdo nepozastavil nad tím, že to snižování počtu obyvatel začali hlásat právě ti, kteří do té doby naopak zuřivě podporovali zvyšování jejich počtu.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
6. 9. 2023 10:32

Tuckerovi Carlsonovi se podařilo vzít interview u muže, který otevřeně, nenuceně a very proud mluvil o své homosexuální aféře s barackem obamou. Ten buz.k Larry Sinckler tvrdí, že měl vášnivý s.x s barackem obamou v roce 1999 a že spolu užívali tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=zVOuRQPPdoo

Láska je láska :-)

orinoko
Reply to  Botičky od Diora
6. 9. 2023 11:01

Někde jsem zahlédl mohutné líbánky Baraka Ohavy s kymsi, ale myslel jsem, že je to nejaka fotomontáž. Asi ne.
A jinak? Kokain jsme hráli. V puvodni, klasické formě. Někde mám možná ještě záznam.

fajt
7. 9. 2023 12:13

Rusko a mužici v něm si chazarského lháře a podvodníka zaslouží, v tuto chvíli jim jejich lžicar prodává masivně naftu ( ale i jiné ruské suroviny) americkým globalistům za emerické směšné ceny – co z toho mají mužici? no přece vlastní, nikdy nekončící vyhlazovací válku, bonus navrch je naprosto trestuhodná devalvace rublíku, který aspiruje na nejhorší měnu globální kolonie… škoda, mohli se chazarské kliky rychle a razantně zbavit, ale raději se dali cestou korupce a hamižnosti, která je tak akorát dobrá na rychlou leteckou nehodu. ..)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
7. 9. 2023 13:22

V Polsku se objevily letáky:
„Muži v branném věku z Ukrajiny, můžete se vzdát na ruské ambasádě a zachránit si tak život!“

fajt
7. 9. 2023 13:43

a zase stará písnička – ruské jednotky opět nemají munici a proto musí opouštět už zajištěné pozice ( takže ukro ofenziva funguje i ruským přičiněním), tentokráte se do zachraňování ruských rozjebaných postů už nikdo iniciativně nehrne, ví, že se za to trestá mordem – pro milce krpatého zidowczika v kremelském bunkru, nic se neděje, válka za globální zisky pojede na ukro kolomajzně nadále v plné síle, kterou tomu dávají východní otroci – pro nešťastníky, kteří se už ocitli v pasti zelených raubířů typu gerasimova a spol., je tady ještě cestička, ukázal ji jeden pilot vrtoljetu, přeletěl k dalšímu krpatému na… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  fajt
8. 9. 2023 13:34

Sergej Šojgu oznámil, že Ukrajina v nepovedené ofenzívě přišla za 3 měsíce o 66 000 mužů!

https://rumble.com/v3f2nuq-sergej-ojgu-oznmil-e-ukrajina-v-nepoveden-ofenzv-pila-za-3-msce-o-66-000-mu.html

orinoko
Reply to  PPK
8. 9. 2023 18:15

To odpovídá, žádný ideový či ideologický blábol. Normální logika se vzpírá pochopit takováto jatka. Za co ukroboti bojují? Za Chazariát? Za osvobobození? Tak to už jim chybí jen nějaký havlodebil. Stádo na porážku jdoucí je dechberoucí. Ale je to věc, kterou prd@lní čížek sdílí s Haličí. My nechcípáme na frontě, zato ve frontě se tomu daří. Být Ukrajincem to se fakt vyplatí. V poli lítém i Záchud ocení, když se Slovan vytratí. Jeden jen žasne … v Plzni každý rok ukazují úspěšné emerické džípy. Ale jediný z těch kreténu nehodlá Rusovi ukázat , jak chutná pohřební dříví. Tak se má… Číst vice »

Irena
8. 9. 2023 5:39

https://t.me/Proudnarodnihrdosti/2016

2023-09-07 Rozhledy se Slovankou comment image – 3. díl – Věc, o které se nemluví: Migrace do EU 2023. Povídáme si s paní Hanou – Slovankou, která je tvůrkyní i majitelkou webu „Necenzurovaná pravda“ a která nám už řadu let přináší fundované informace ze zahraničí. – Švédsko – čím připomíná ČR; jaká je tam nyní situace a jak se k migraci staví mladá generace – Zločiny ze msty – Berlín: cca 8 pobodání nožem denně – Jak se řeší nedostatek ubytovacích kapacit aj.

2. díl zde: https://t.me/Proudnarodnihrdosti/2004

orinoko
Reply to  PPK
10. 9. 2023 19:07

Odpal šel zdola a zar na ocel působil tak, že ze zasaženého místa živí lidé koukali dolů.

https://youtu.be/B5wq-G3Sci0?si=qY6jouKif4687-NU

Gatta
Gatta
10. 9. 2023 8:02
orinoko
Reply to  Gatta
10. 9. 2023 10:13

Zdravím… od hrobu patrně nejstaršího prokázaného pivare na světě ze Žatce. Kostra a účtenky poblíž nejmenší chmelnice … taktéž na světě.

orinoko
Reply to  Gatta
10. 9. 2023 10:30

Nakoukl jsem a je to docela utrpení. Tak především za mě osobně. Může se slušný člověk chovat jako hovado? Znám případy, kdy se hovado začalo chovat slušně. Patrně mělo pocit, že se to vyplatí.
Ale Bratrstvo Fialové Pazoury je mimo běžné kategorie. Chybí potřebné pojmosloví a nový terminologický aparát.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
10. 9. 2023 12:21

Ono je to složitějši.

Kdo jo kdo, když se hovado chová jako slušný člověk, a když se slušný člověk chová jako hovado ??

Asi to Ježíšovo: „Po ovoci poznáte je“.

Už Machiavelli věděl, že lidi je třeba k poctivé práci třeba „motivovat“.