Svět ruskýma očima 733

 

Rozpadající se galaxie“. Maďarsko a Polsko jsou proti EU

Jurij Borisov

15. října 2023

Pokusy o křížení užovky s ježkem jsou v rámci jednoho geopolitického bloku vždy provázeny těžkými následky. Příští osud EU to může dále potvrdit.

Maďarsko nebude souhlasit se zahájením jednání o přijetí Ukrajiny do EU, a to až doby, než Kyjev zruší zákony o diskriminaci zakarpatských krajanů. Hovořil o tom maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Podle něho vedlo přijetí nového zákona o vzdělání na Ukrajině k tomu, že ve školách s učebním jazykem maďarštinou v něm výuka v tomto jazyce běží jen zčásti. Takovou situaci označil Szijjártó za nepřijatelnou a odporující evropským normám. Počet hodin v maďarštině je mezi dvaceti a čtyřiceti procenty. Podtrhl, že rozhodnutí maďarských úřadů nesouvisí se současným konfliktem na Ukrajině. Objasnil, že postavení Maďarů na Ukrajině se zhoršuje od roku 2015.

Toto sdělení potvrzuje, že se za posledních osm roků postavení maďarské menšiny na Ukrajině vůbec nezlepšilo, ale naopak zhoršilo. Pro tak malou zemi jakou je Maďarsko je zbavení práv maďarských obyvatel, jichž je téměř 200 tisíc (část má i maďarské občanství) velmi bolestné. Přitom Maďarsko je plnoprávný člen EU i NATO.

Z toho je vidět, že bez  ohledu na členství v těchto mocných a vlivných západních uskupeních nedokáže Budapešť pomoci svým krajanům na Zakarpatské Ukrajině, ale musí se znechucením hledět jak uzurpátorský kyjevský režim prodlužuje jejich útlak.

Západ představovaný EU nehnul ani prstem celých osm let, aby pomohl jednomu ze svých členských států dát do pořádku tento ostrý národnostní problém. Odvolávat se na to, že vůdci EU k tomu nemají potřebné páky je zcela směšné, obzvláště na pozadí výzev Bruselu „zvítězit nad Ruskem na bojišti“ a na podněcování této války posíláním desítek miliard EUR.

V souvislosti s tak extrémním zasahováním EU do cizích problémů je otázka přimět Kyjev k civilizovanému jednání ve vztahu k národnostním menšinám vyžaduje nesrovnatelně menší úsilí a prostředky. Situace se zhoršuje a Brusel zde nic nedělá. Buď proto, že mu Washington nic nenařizuje, anebo se ze svých výšin o to Brusel nezajímá.

Je důležité, že údajně v rámci „kolektivního Západu“ je jeden z jeho prý rovnoprávných členů sám se svými problémy bez jakékoliv podpory od světové mocnosti, od níž očekával harmonii vztahů. Tyto kalkulace se na střetu s realitou ukázaly jako přáni odtržená od života.

Maďarský premiér Orbán říká, že Brusel vytvořil před našima očima orwellovský svět. Oni nakupují a prodávají zbraně pro Evropský mírový fond. Chtějí kontrolovat prostředky masové informace podle zákona o svobodě medií. Nebojovali jsme proti komunistům proto, abychom skončili v roce 1984!

Maďarsko není jediná země východní Evropy, jejíž národní zájmy jsou Západem ignorovány, až pošlapávány. Dokonce extrémně prozápadní Polsko nemá respektováno jeho právo na obranu tradičních křesťanských hodnot.

Nátlak na polské úřady je má donutit přijmout „netradiční hodnoty“ Západu ve věci LGBT a ničení rodinných hodnot. Nátlak má podobu finančních a politických ultimát. Obvykle se jedná o vysoké částky. Taková vyhrocená situace nastala v roce 2021, hned po pandemii, kterou evropští byrokraté využili pro faktické vydírání Polska, ač se Varšava snažila přijmout všechny západní podmínky.

Brusel má k Varšavě dlouhý seznam nároků: Od reformy soudnictví, otázky svobody médií a práva LGBT. Polské úřady nepovažují své jednání za porušování pravidel a pozornost centrálních orgánů EU vidí jako zasahování do vnitřních záležitostí. Polsko proto stále častěji mluví o vystoupení z EU. Brusel vyhrožuje, že připraví Polsko o mnohamiliardové částky z protikrizového fondu, Dosud neschválil 58 miliard EUR pomoci Polsku pro boj s následky pandemie koronaviru. Částka 24 miliard měla být poskytnuta ve formě dotací a 34 miliard jako půjčka.

Loni v květnu zadržela Evropská komise Polsku 100 milionů EUR proto, že Varšava odmítla splnit rozhodnutí soudu EU. Polsko je odsouzeno zaplatit pokutu 1 milion EUR za každý den kvůli nedodržení rozsudku o disciplinární komoře pro soudce. Nyní již jde o čásku 160 milionů EUR, přes 100 milionů bylo pozastaveno.

Od té doby se ve vztahu Bruselu k Varšavě mnoho nezměnilo. Vidíme zde kategorickou neochotu Západu brát v úvahu původní zájmy národů Východní Evropy. Kultura těchto národů se má promíchat s multikulturou západních národů a odpor východních  národů má být potlačen finančním vydíráním.

Proč východoevropské země neřeší svoji nespokojenost radikálně? Jakákoliv radikální revize má vyhlídku zkroucení současného hospodářského a politicko-společenského uspořádání a orgány těchto zemí na to nejsou připraveny.

Možná další degradace EU, jak ekonomická tak politická, může mít pro osud EU nedozírné následky. Nejvýznamnějším důsledkem bud výrazné snížení finančních možností Bruselu. Je nepravděpodobné, že stále půjde udržovat členy EU na zlaté uzdě. EU se v dohledné době může stát obdobou astronomického jevu známého jako „rozpad galaxií“. Tento proces nemá žádnou rozumnou alternativu. A proto je neodvratný.

Převzato z Fondsk.ru

***
Putin usadil v němčině kritiky Schrödera

22, října 2023

Na TV programu Rossija-1 ruský vůdce poznamenal, že nedávno byl celý svět svědkem „ošklivého vystoupení“ v kanadském parlamentu, kde se tleskalo nacistovi.

„Co se týká bývalého německého kancléře pana Schrödera říká se, že jej kamsi odkládají a snaží se jej někam přemístit. Nedávno jsme viděli ošklivý vtípek v kanadském parlamentu, kde tleskali nacistovi. Takže nyní chci říci, že čím více se vzdalujete od Schrödera, tím víc se blížíte Rothovi, hlavě kanadského parlamentu, který sympatizuje s nacisty. A aby mě bylo v Německu slyšet, zkusím to říci německy.“

K německy pronesené řeči dodal Putin rusky: „V Německu je mnoho slušných lidí a jsem si jist, že to mnoho z nich uslyší.“

Takto prezident RF okomentoval slova novináře o tom, že dnes Schrödera odsouvají z významných akcí, aby na těch důležitých neseděl vedle současného kancléře Scholze. O incidentu informoval deník Bild. Schröder byl pozván na oslavu 33. výročí sjednocení země. Vládní protokolární služba se vynasnažila, aby neseděl v jedné řadě se současnými vedoucími politiky Německa, včetně současného německého kancléře.

Převzato z Eadaily.com

4.4 20 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
24. 10. 2023 18:08

K první části – židovské rozhodování. Konání tvora s představou, že je pupkem světa a na všechno má právo s ohledem na historii Holokaustu.

To není pocesku jen teoretické jako např ultra nový pruseron: Výraz: rakouské Sudety potenciálně znamena docela veliký prus@r. Ceský zmetek, žebrající o podporu, vědomě nasira Rakusaky, kteří o českém germánském výkladu dějin, dokonce s podporou vládního kutilstvi, zatím nemají o věci páru. Pokud poučené Maďarsko hledá svůj vlastní nosný střed, tak český idiot zásadně vždycky volí pohyb – ode zdi ke zdi.

Last edited 1 měsíc před by orinoko
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
25. 10. 2023 17:16

To je jako když poručík Dub popisoval vojákům sestřelený rakouský aeroplán :-)

Aleš
Aleš
26. 10. 2023 5:13

https://plzenska.drbna.cz/zpravy/13242-dezopomnik-na-oblibene-vyhlidce-hnul-lidem-zluci-sochu-andela-doprovazi-prapodivne-texty-o-nato-a-eu.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
Je vidět, že společnost je rozdělena:
na DEzoláty a DEbily. Stačí si jen vybrat správnou stranu.
JINÉ ŠANCE PRO NÁS NENÍ, NEŽ-LI NATO ROZPUŠTĚNÍ!!!
Svoboda hrála v tomto roli jedině v případě jistého Ludvíka… Po lopatě pro debílky – není na tom nic divného. Jenom debílci jsou divní. Realita totiž není záležitostí DEmokratické diskuse s DEbílky, ale existuje nezávisle na ní….

fajt
fajt
27. 10. 2023 15:53

Олег Царёв – в тяжёлом состоянии, на него совершено покушение › ПОЛИТИКУС (politikus.info) – a další mord, ve kterém mají pazoury kremlin chazaři – prostě dnešní Rusko se lžicarem rozhodně není alternativou k dnešnímu korporátnímu fašismu, který vládne světu – a podle toho, jak ruská armáda nečině kouká na židovské útoky v Sýrii a pak i na součinnost židovských a ruských zpravodajců, to nakonec může vyústit k napadení arabských zemí, a to už bude regulérní třetí světová. ..)

peter.
Reply to  fajt
27. 10. 2023 16:59

Z diskusie pod článkom : №3 22декабря [Пользователя нет] Сегодня, 15:47 +29 И где тот СМЕРШ ,с исключительными полномочиями , и доколе хохложидовские твари будут безответно гадить в России , когда уж ответят и за Захарченко ,и за Дугину и за Гиви и за Моторолу …и……….????? №4 ↑ Реаниматор [Пользователя нет] Сегодня, 18:26 +1 Методы явно моссадовские. Пригожина с руководством вагнера они тоже ликвидировали… Уничтожаются все видные политические, военные и общественные деятели России, Новороссии… Вполне возможно, что Царева планировали назначить губернатором одного из новых регионов России. Ранее (2014) он уже возглавлял парламент Новороссии… №5 ↑ p_lidiya [Пользователь на сайте] Сегодня,… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by peter.
fajt
fajt
Reply to  peter.
28. 10. 2023 6:43

njn, Peter, lidi si třetí světovou ( tentokráte totální) zaslouží. ..👹

orinoko
orinoko
28. 10. 2023 11:31
orinoko
orinoko
28. 10. 2023 12:07

ProTESTY gegen IzraHELL aneb Ruské kolo na dohled britského parkuru.

https://www.youtube.com/live/xL7r3iaIs28?si=CscUJiplzp2gIlgN

orinoko
orinoko
28. 10. 2023 13:08

Bidetova emericka válka mimo misu je konečnou cestou, jak glogalisty a participujici židy covidove frakce, definitivně vyloučit ze scény Apokalypsy. Úloha Osobnosti v dějinách! To známe, jen ten okoun, v septiku Strakovky o tom nemá tušení. Bidet, takto nejvýše uložený primitiv všech věků, je konečnou metamorfozou projekce síly. Pad letadlové lodi až do necek plných blicek, ve kterých se před nedávnem už utopila i největší khaki prd@l světa. Také emericka.

https://youtu.be/I4u-o9VXVtQ?si=0gyp_2eaxblvf-GW

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
28. 10. 2023 13:50

Kdysi na Janice byl seriál o Vietnamských válkách z geopolitického pohledu. Začínalo to tak nějak: „Státy spolu válčí neustále a někdy se u toho i střílí…“ Potřeby států a velmocí zvláště jsou ZDROJE (zcela obecně) a GEOPOLITICKÉ VÝHODY. Tedy i dnešní Palestina je jen součásti té „trvalé přetlačované všemi prostředky“. Dál si musíme uvědomit, že USA je i přes jisté oslabeni dosud komplexně nejsilnější mocnost a podle toho se chová. A politika a postupy USA se vždy hrají na více cílů. Tedy dnešní boj v Palestině je pořád ten starý boj boj o arabské suroviny a na ovládnuti BV. Dnes… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
28. 10. 2023 18:08

Taková snaha má svojí logiku. Plyne z ní ovšem také, za co považuje emerodypstata Ukrajinu i Izrael, tedy dvě země, kde kompletně vládnou židi. Za použitelné onuce, jejichž existenci ochrání domnelou vojenskou nadřazenosti. Jejich nakynute krevní tucnice se sprchou za prd@li v konkrétním terénu už nevyhraji nikdy nic. Dodnes si pamatuji brecici emero zhmotnelou tmu, když na emeropanaky v Afghánistánu zaútočil Taliban. Symbolem je Bidet. Před sebou dva mikrofony, ale on krofe ještě do třetího. Drží se ho snad i na míse. Tři jsou více než dva a co do nich nablije ho nezajímá. Když už svět není, čím býval,… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
29. 10. 2023 6:21

PS Pokud jsem psal, že USA jsou dosud největší mocnost ( a mnozí jistě nebudou souhlasit)… tek bych ještě připomněl jedno moudro autora seriàlu o těch VIetnamských válkách (Dveře ve zdi ?). Síla státu se opírá o 3 „nohy“ – o sílu EKONOMICKOU, sílu VOJENSKOU a sílu POLITICKOU. Přičemž sice může být nějaká z nich nahrazena zbylými dvěmi – ale jrn do určité míry. Zkusme se tedy podívat na sílící Rusko a Čínu vs.USA z tohoto pohledu. Zvládl by někdo zorganizovat protiamericky majdan třeba v Kanadě, nebo v Mexiku? To jsou asi nejbližší anologie k Ukrajině. Může nekdo poslat 2… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
29. 10. 2023 7:34

Všechno souhlasí a proto se na orbit Velkeho Ho@na hlásí kdejaký kriplik, oslneny bidetovym tupé. V dobré víře – být chráněn a prizobavat ze zbytků nekonečných vylovu. Nic jak známo neroste do nebe a bidetuv ohon už vůbec ne. Spíše připomíná pletouci se chobot plynové masky. Ve výčtu mocenských předpokladů však chybí jeden obři zadrHELL do počtu: Vnitřní kolaps a vyčerpání nepochybujicich pitomcu. Atrapa bidet je opravdu unikátním případem, jak se může jedinec v ustrnule sociální struktuře proprdet až na vrchol mocenské pyramidy, která se mu posléze zapichne jako osina do řiti a vzkazuje – don’t jump. Konec každého přichází… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by orinoko
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
29. 10. 2023 8:07

Souhlas – nic neroste do nebe.

Krásny rozhovor o velikosti věčnosti Ameriky byl mezi mladým americkým letcem a starým Italem z nevěstince v knize HLAVA XXII.

On kdyby tam byl Trump, tak by zahraniční politika USA nebyla jiná – jen by se patrně snažil nestřílet, ale „tlačit obchody“.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
29. 10. 2023 7:45

Dodal bych jedno, nenasytny praskne. Seber věčnému teoretickemu koláči jeho prefabrikovany kýbl žrádla a duševního tv šemu … a zbyde Ti jen malý český fialový ratlik.

orinoko
orinoko
28. 10. 2023 14:32

Český armádní kripl trefil jiného do palice. Chtěl bych vidět ty příhody z východních zakopu.

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-prezident-pavel-trefil-pri-ceremonialu-vojaka-praporem-do-hlavy-40448662

Aleš
Aleš
28. 10. 2023 15:40

Dnes padl v televizi citát Jana Wericha: Kde BBlbec, tam nebezpečno…

peter.
29. 10. 2023 21:37

Láska a dobrota srší z jeho tváre.
https://politumor.ru/article/758-papa-francisk-zajavil-chto-klaus-shvab-iz-vjef-vazhnee-iisusa-hrista.html
Podľa neho je Klaus Schwab dôležitejší ako sám Ježiš.No čo už?! Je to názor námestníka samotného Ježiša!

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
30. 10. 2023 3:06

Starci na forhonte. Trochu mi tam chybí vydlabana emerodyne, saskovske rolničky, vyplaznuty jazyk Rolling Stones, ze džbánu rozlevane teplé emeropivo, fentanyl a ti, co mu klani, Placatkovo srdíčko, koňské kopyto, potetovany skinhead, atomová bomba, holub z nosu, zlomený šíp, vakcina 2024, ground Zero a horror, v jehož ramci vyleta z obří Černé díry obyčejné lidské lejno. Podpis foodora!

Last edited 1 měsíc před by orinoko

Nejnovější příspěvky