Svoboda slova neni

„Svoboda je nedělitelna“, řikal kusek od berlinske zdi ten amerycky sukničkař, keremu pak ustřelili hlavu, bo se rozhodnul svobodně vydavat opravdove penize bez vědomi bankovnich zločincu. A jeho slova plati pro každu svobodu, pro svobodu slova tež.

Co je na tom kura tak komplikovaneho? Svoboda slova buď je, anebo neni. Pokud je, tak je absolutni, Pokud si nemožete robit srandu z hytlera, stalina, čaučeska, havla, papeža, žyda, muslima, křesťana, černocha, bělocha, žluťocha, komunyzmu, nacyzmu, islamizmu nebo čehokoliv jineho, za co by vas zrovna mohli zastřelit nebo zavřet…pak svoboda slova neni.

Za Franca Jozefa neegzystovalo, abyste cosik špatneho napsali o velkem cisařu panu. Svoboda slova nebyla. Za Masaryka a Beneša tež ni. „Urážka majestátu (lat. laesio maiestatis) je zločin urážky hlavy státu. Vždy býval jedním z nejtěžších zločinů, za nějž obvykle následoval trest smrti, v mírnějších podobách přetrval až do moderní doby.“

„Urážky hlavy státu kriminalizovala i Československá republika. Roku 1923 byl zaveden přestupek urážka presidenta republiky, spočívající v ublížení na cti prezidenta republiky nebo jeho náměstka vyhrůžkou zlého nakládání nebo jiným hrubě zneuctívajícím projevem, uvedením ve veřejný posměch nebo obviněním, byť pravdivým, které ale mohlo vážně ohrozit jeho čest. Trestem bylo vězení od osmi dnů do šesti měsíců. Pokud to však pachatel provedl opakovaně nebo „tváří v tvář“, šlo by již o přečin trestaný vězením od jednoho měsíce do jednoho roku.“

Tuž to vidite, aji za pravdu ste se mohli dostat do kriminalu ve slavne prvni republice.

„Titulování prezidenta republiky slovy nebo jinými označeními naznačujícím kladný postoj TGM k Židům bylo také trestné. Nebo v případech soudní praxe se jednalo o výroky, že „prezident Masaryk drží více při Češích, mezi nimiž v Praze žije a o ostatních se nestará“, respektive výrok: „Masaryk je také Čech, drží s Čechy a nás Moravanů nezná“. Spadal sem i výrok odsouzeného, že: „…se raději oběsí, jako bys měl pověsit v pokoji jeho obraz“ čím se měl hrubě dotýkat všeobecné vážnosti prezidenta republiky a uvést ho na veřejný posměch. Prezident republiky využíval svou pravomoc udělení amnestie i v případech odsouzených za urážku prezidenta, případně zastavil trestní řízení.“

O svobodě slova za hytlera se asi nema cenu vubec bavit. V totalitnim statě ma svobodu možna tak vudce, tym to konči. Trest smrti za schvalovani atentatu byl už absurdnim vyvrcholenim cele nacistycke sviňarny.

Ale asi se nam to nějak libilo, bo po třech rokach pseudosvobody zme se vratili k osvědčenym totalitnim praktykam.

„Komunistický režim tresty za hanobení zpřísnil, základní sazba byla jeden měsíc až jeden rok, zvýšená tři měsíce až tři roky. Navíc kromě ublížení na cti presidentu republiky, resp. snižování vážnosti presidenta republiky, zavedl i přečin hanobení ústavního činitele, kam spadal např. parlament, vláda nebo její členové. Trestní zákon z roku 1961 je sjednotil v trestný čin hanobení republiky a jejího představitele a chráněné subjekty rozšířil jak obecně na celý stát, tak na „jiné čelné představitele republiky“, a to pro výkon pravomoci nebo „vůbec pro jeho činnost v životě politickém“. Pachateli hrozil trest odnětí svobody až na dvě léta.“

Tuž jak, mame teda v dnešnim Eurosocialistyckem režimu svobodu slova? Zapomeňte na to. Když nakreslite jakehosik muslimskeho vypravěča, přide vas jakysik jeho ctitel rostřilat kalachem. To je v pořadku, na to ma pry plne pravo podle šaryka. Horši je, že 80 % vašich lidi bude tvrdit, že ste měl držet hubu a pero. Takže je vidět, že 80 % lidi žadnu svobodu slova nepotřebuje. K čemu je idyjotovi svoboda?

Za schvalovani atentatu už se nestřila tajak za hytlera, ale do kriminalu se dostanete tež. Francuskeho komika zavřeli za statusy na fejsbučku, kere se komusik nelibily. Jiny synek si robil srandu z Žydu, a tež ho zavřeli.

U nas možete malovat srpy a kladiva kaj chcete, za starobyly indycky symbol vas zavřu a medyja z vas zrobi novonacystu. Nebezpečne su některe čislice. Za bolševika vas mohli zavřet za čislo 68, dneska za čisla 18 nebo 88. Když řeknete kajsik, že Rus zautočil na Německo, možu z vas zrobit třeba předsedu vlady. Když řeknete, že dvacet milijonu mrtvych bolševiku bylo malo, nic se vam nestane. Když řeknete, že 7 milijonu mrtvych Židu bylo moc, zavřu vas, až zčernate.

Zajímavé je, že trestněprávní ochrana našeho prezidenta republiky byla z právního řádu odstraněna až k 1. lednu 1998, takže už sedumnact roku možeme prezidentovi nadavat.

Zlata svoboda slova. Prezident je vul!

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Svobodne Heřmanice

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
21. 1. 2015 9:28

http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/c/444696/Osvobodili-snad-Osvetim-naciste-s-Banderovci.html

Tím, že k 70. výročí osvobození Osvětimi Poláci nepozvali zástupce Ruska Putina, ale pozvali ukrajinského prezidenta Porošenka, dali tímto najevo, že Osvětim neosvobodili Rusové (nástupnická země SSSR), ale hlavně Ukrajinci reprezentovaní nacisty a Banderovci.

fr
fr
21. 1. 2015 9:37

Co je na tom kura tak komplikovaneho? Svoboda slova buď je, anebo neni.

Svoboda „úplná a nebo žádná“ nikdy nebyla a nikdy nejspíš nebude stejně jako svět nebyl a nebude černobílý, je na každém jak si to vyloží, ale „vynucovat“ si tzv. svobodu slova hrubým urážením jiného za každou cenu je rozhodně něco, co své děti neučím páč je to jedna z mnoha lidských malostí. Jediná svoboda, která je nám na tomto slzavém světě dopřána je svoboda rozhodování pro své činy. Každý ať si to svobodně vyloží po svém.

Béda
21. 1. 2015 9:38

Béda napsal

http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/c/444696/Osvobodili-snad-Osvetim-naciste-s-Banderovci.html

Tím, že k 70. výročí osvobození Osvětimi Poláci nepozvali zástupce Ruska Putina, ale pozvali ukrajinského prezidenta Porošenka, dali tímto najevo, že Osvětim neosvobodili Rusové (nástupnická země SSSR), ale hlavně Ukrajinci reprezentovaní nacisty a Banderovci.

A podpora nacismu, která je jinak trestná, je podle nejnovějších výzkumů podporou demokracie. ČR se ani nepřipojila k rezoluci OSN odsuzujícíc heroizaci nacismu.

JanK
JanK
21. 1. 2015 9:53

Ládíku, a co sto dnů natvrdo tykadlovému umělci Romana Smetany?

Béda
21. 1. 2015 9:57

V rámci svobody slova není takřka nic nemožné. Nyní už to vypadá, že 2.SV vznikla kvůli agresi SSSR – zejména kvůli světovládným ambicím megalomanského netvora Stalina, který zrádně napadl mírumilovnou Třetí říši. Já vždycky tvrdil, že v rámci přehodnocování jednou dojde k tomu, že moderní a progresivní historici nakonec budou za hlavního viníka 2.SV označovat prezidenta Masaryka s Benešem a československou prvorepublikováou politiku utiskovaní německé menšiny.

Béda
21. 1. 2015 10:03

Svoboda slova je a neni. Anebo jinak – to, co je povoleno Jovovi, není povoleno volovi. Existují témata, kde je svoboda slova takřka neomezená a slovo žádané a mocensky podporované. A pak existují tabuizovaná témata, kde i holý náznak pochybnosti anebo kritiky je považován za něco nepředstavitelného a odsouzeníhodného. A tak je to, co svět světem jest.

Aleš
Aleš
21. 1. 2015 10:33

Vykradači demokracie si pod svobodou slova představují možnost beztrestně neomezeně lhát. V žádném případě za svobodu slova nebude považováno říkání pravdy kýmkoliv, když se to zrovna nehodí mocným. Vykradači demokracie = novodobí popřevratoví normalizátoři.

Béda
21. 1. 2015 11:48

Jan Petránek http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3296157

Zajímavé jak jej moderátorka pořadu stále tlačila do předhadráku a Petránek jí stále uhýbal k aktuálnímu dění.

Starý doktor
21. 1. 2015 12:47

Pokud někdo stále nevěří, že NATO nesponzoruje islámské teroristy, tak snad už lepší důkaz nepotřebuje. Teroristická organizace Islámský stát v loňském videu, na kterém zobrazovala výcvik svých bojovníků, ukázala také stany s označením US.
http://wertyzreport.com/clanek/vycvikove-video-is-odhalilo-americke-stany

Aleš
Aleš
21. 1. 2015 12:54

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zkuseny-rozvedcik-Polreich-vysvetluje-jak-si-Evropa-zadelala-na-terorismus-Take-promlouva-o-smrti-pravdy-a-CT-ktera-uz-se-pry-fasizuje-353227
—————————————————————-
Svoboda slova není, když takové názory jsou prezentovány ne před národem v hlavním vysílacím čase a na hlavních stránkách deníků, ale když jsou, aby se neřeklo, povolovány v médiích, jež přečte pár set, možná pár tisíc lidí denně. To není svoboda, to je absurdistán.

Béda
21. 1. 2015 13:16

video http://www.dolezite.sk/AMERICKA-AMBASADA-A-OSF-NA-SLOVENSKU-JAK-REAGOVAT-NA-KONSPIR-Ozg.html

Organizátoři akce mají pocit, že na Slovensku zažívají rozmach tzv. konspiračních médií a uvádějí, jak by na to měla společnost vhodně reagovat.

r.m.
r.m.
21. 1. 2015 14:04

Ke slovům Jacenjuka lze přidat i tenhle ukrajinský plakát z března 1937:
http://s002.radikal.ru/i200/1308/5c/272dfbeb72d7.jpg

Starý doktor
21. 1. 2015 15:14

Pohled starého pragmatika s nímž, ač jej nemám rád, lze v mnohém souhlasit.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Vaclav-Klaus-Je-cas-zasadit-ukrajinskou-krizi-do-sirsiho-kontextu-355205

Béda
21. 1. 2015 15:54

Starý doktor napsal http://www.literarky.cz/politika/svet/19121-osvtim-osvobodili-ukrajinci-a-dali-novinky-z-2-svtove-valky V moderní historiografii mně již nic neudivuje. Již jsem se setkal kupř s názory, že za odsun „sudetských Němců“ může Československo (jako kdyby tomu nic nepředcházelo a neexistoval širší mezinárodní poválečný konsensus odsunu německých pátých kolon domů, do jejich „říše“. Poměrnou novinkou, je že 2.SV začal SSSR, že Bandera byl „demokratický vlastenec“, že za Mnichov vlastně může politická reprezentace Československa anebo že SSSR se vlastně na osvobozovaní Československa podílel pouze epizodně, že režim kyjevské junty je demokratický … Uvidíme kam až překrucovači dějin dojdou. (O nějaké historické reflexi západního vlivu na mezivojnový vývoj, vzestup nacismu a… Číst vice »

hudryper
hudryper
21. 1. 2015 16:06

Starý doktor napsal
Starý doktor • 21. Leden 2015

http://www.literarky.cz/politika/svet/19121-osvtim-osvobodili-ukrajinci-a-dali-novinky-z-2-svtove-valky

Vážený pane doktore, příjměte mou gratulaci k Vašemu působení na OM. Posledních Vašich 20 odkazů jsem pro sebe vyhodnotil jako ty,jež jsou podstatné k diskutované kauze. Na Vaše odkazy klikám vždy,dokonce i tehdy,když jsem je už orientačně přelétl a nevracel bych se k němu,kdybych si nebyl jistý,zda díky Vašemu upozornění nemohu dojít k informaci,která by mi jinak unikla.

Béda
22. 1. 2015 6:28

Britské listy zaznamenaly letos „dva projevy“ amerického prezidenta o stavu unie. Anebo jeden s diametrálně odlišným výkladem. http://www.blisty.cz/art/76204.html „Obamův projev nebyl chabý“ http://www.blisty.cz/art/76199.html „Chabý Obamův projev o stavu Unie“

Aleš
Aleš
22. 1. 2015 10:17

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5406-reziser-protivladniho-filmu-nalezen-mrtvy-se-svou-zenou-a-dcerou
Pan Kopfrkingl alias Dana by namítl, že natočit protivládní film bylo jeho svobodné rozhodnutí, prostě svoboda made in USA. Anebo odpoví všeobjímající mantrou o konspiracích…