F. Cunningham: Západní politika vybičovaných emocí

Nuže, americký vrcholový politik John Kerry se široce otevřenou náručí Francii kondoloval a při pokládání věnce na hrob obětí vrahů prohlásil, že „Amerika sdílí bolest svého nejstaršího spojence“, píše na internetových stránkách Robertsova ekonomického institutu americký novinář  Finian Cunningham a pokračuje: Slova Kerryho spolu s nasládlou Taylorovou písní Měl jsem přítele se tak staly symboly nové francouzské  politiky vysoce vzedmutých emocí, jejímž smyslem a cílem je přimět lidi k tomu, aby přestali myslet. Od násilných útoků ve Francii z minulého týdne rozehrávají tamní úřady nevídaný koncert národního i mezinárodního truchlení, charakterizovaného masivními pochody za jednotu národa a svobodu vyjadřování, smutečními obřady ve světle svící, ceremoniálními předáváními medailí a chvalořečením francouzských hodnot.

Potíž s touto na city působící politikou spočívá v tom, že veřejnost záměrně otupuje a odvádí ji od toho, aby namísto pláče kladla otázky úřadům. Tím totiž, že je manevrována do záměrně stupňovaného truchlení, se ocitá v nebezpečí, že bude manipulována tak, jak už dlouho nebyla. Přesně v okamžicích, kdy Kerry nabízel náruč „celé Francii“, oznámila americká vláda, že zvyšuje – a to podstatně – své válečné angažmá v Sýrii. Pentagon  vyšle do zahraničí vojenský oddíl o síle 500 mužů, aby vycvičil rebely k boji proti řádně zvolené Asadově vládě. Výcvikové prostory pro výcvik „nové povstalecké armády o síle 15 000 bojovníků“ poskytnou Saúdská Arábie, Katar a Turecko.

Je už široce známo, a nezamlčováno dokonce ani západními mainstreamovými médií, že konflikt v Sýrii je ústředním požárem, přiživujícím vedlejší požáry celého Středního východu, a klestící si nyní cestu dokonce i do Evropy. Vyslání americké jednotky na výcvik povstalců v Sýrii nepovede tudíž k ničemu jinému, než k dalším konfliktům na jiných místech a k prohloubení terorizmu. Na pozadí čehož se Kerry jeví jako žhář, vyjadřující soustrast rodinám, které právě z rukou tohoto žháře ztratily své nejbližší. Jako kdyby hlavním smyslem celé předváděné hry na smutek nebylo nic jiného, než vyšlechtit člověka bez mozku. Protože spolu s tím, jak jsou lidé vyprovokováváni k pláči a truchlení, jsou důležitá fakta odsunována z jejich zorného pole do pásma neviditelnosti. Přičemž faktem nejpodstatnějším je ten, že boj Západu za změnu režimu v Syrii je kriminálním zneužitím hned několika mezinárodních zákonů, a politikové, ronící dnes krokodýlí slzy nad oběťmi v Paříži, by měli za svůj už čtyřletý avanturismus v Sýrii sedět před mezinárodním soudem jako váleční zločinci.

Namísto toho však prezident Hollande pronáší z paluby mateřské letadlové lodi Charles de Gaulle svůj nejemotivnější životní projev o domnělých západních hodnotách, a dává své námořní flotile pokyn připojit se k silám NATO v Perském zálivu a vystupňovat tak bombardování Sýrie a Iráku – a to ve jménu boje proti terorismu. Po slzách stékajících z očí národa se tak francouzské úřady chystají na Středním východě šplhat k ještě větší porci násilí, než ho ve spolupráci se svými západními spojenci  spáchaly dodnes.

Avšak právě v tomto kritickém okamžiku bychom ze sebe měli shodit zátěž nadměrné citovosti a namísto ní vznášet rozumné a kritické otázky. Jak už zaznamenala několik uznávaných komentátorů, je v aktuální francouzské verzi toho, co se v Paříži událo, řada dosud nevyjasněných záhad. Tak např. policejní úředník Elric Fredou, pověřený dohledem nad incidentem Charlie Hebdo, byl po údajné sebevraždě nalezen mrtev ve své kanceláři – a to hned následující noci po uvedeném incidentu. To načasování vzbuzuje podezření, ale veřejnost se o této záležitosti z médií téměř nic nedozvídá! Ale my se ptát musíme. Byla to skutečně sebevražda? Nebyl Fredou zavražděn, aby se tak zakrylo, kdo byl skutečným inspirátorem útoku na redakci Charlie Hebdo?

P.C. Roberts už vyjádřil podiv nad různými podivnými okolnostmi oficiálně vyprávěného příběhu, včetně způsobu, jak bezpečnostní jednotky popravily bratry Kouachiovy a Amedy Couliballyho namísto toho, aby je zadržely a daly tak veřejnosti možnost si tyto domnělé vrahy vyslechnout.  Jak k případu sděluje Peter Koenig, incident v Paříži spolu s pozdějším incidentem v Belgii je využíván jako nástroj šoku a děsu k ovlivnění veřejného mínění v tom směru, aby ochotně přijalo jak všechna ostřejší policejní opatření, t ak další vojenské intervence v zahraničí – což jsou právě ty postupy, které do požáru terorismu lijí další potřebný olej.

Západní vlády a jejich přizpůsobivá média zcela viditelně vybrnkávají svou melodii na citech veřejnosti. A ta v ovzduší vybičovaných emocí a strachu se uchyluje pod ochranu právě těch úřadů, které ji do jejího stavu ohroženosti vmanévrovaly. A ty úřady neváhají a jsou připraveny i hotovy k činům, po nichž bude veřejnost truchlit ještě více než truchlí dnes.

Zdroj: Paul Craig Roberts

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
21. 1. 2015 10:11

http://www.hlavnespravy.sk/obama-vdaka-spojenym-statom-je-ruska-ekonomika-roztrhana-na-marne-kusky/515595

„Ukázali sme vplyv americkej moci a diplomacie. Podporujeme zásadu, že veľké krajiny nemôžu útočiť na malé…“

http://www.hlavnespravy.sk/poliaci-vybuduju-plynovod-a-mienia-dodavat-plyn-na-ukrajinu/515809
A kdo to za západní Ukrajinu zaplatí?

Aleš
Aleš
21. 1. 2015 10:41

Přílet Johna a Benjamina na tuhle čarodějnickou seanci byl názorným příkladem „umělecké“ performance satanismu v postmodernistickém stylu. Lavrov moc dobře věděl, že tam musí být, jelikož nepřátele není dobré spolu nechávat bez dozoru. Co kdyby náhodou chtěli zasvětit do tajů jejich magie i jiné, zatím ne úplně šílené politiky.

Aleš
Aleš
21. 1. 2015 10:48

Béda napsal

http://www.hlavnespravy.sk/obama-vdaka-spojenym-statom-je-ruska-ekonomika-roztrhana-na-marne-kusky/515595

„Ukázali sme vplyv americkej moci a diplomacie. Podporujeme zásadu, že veľké krajiny nemôžu útočiť na malé…“

http://www.hlavnespravy.sk/poliaci-vybuduju-plynovod-a-mienia-dodavat-plyn-na-ukrajinu/515809
A kdo to za západní Ukrajinu zaplatí?

No kdo? Přece my. Béda, Aleš, Stan a dle svého daňového domicilu a místu, kde nakupuje potraviny a chodí k doktorovi i třeba leho. Ale ten to určitě udělá mile a rád. Se Spojenými státy na věčné časy a nikdy jinak!!! Co by neudělal pro růst či zachování bohatství a moci arcikmotrovských rodin R + R.

Béda
21. 1. 2015 10:49

Aleš napsal Přílet Johna a Benjamina na tuhle čarodějnickou seanci byl názorným příkladem „umělecké“ performance satanismu v postmodernistickém stylu. Lavrov moc dobře věděl, že tam musí být, jelikož nepřátele není dobré spolu nechávat bez dozoru. Co kdyby náhodou chtěli zasvětit do tajů jejich magie i jiné, zatím ne úplně šílené politiky. Vždyť to byl do očí bijící absurdní výsměch. Ti, kteří masově vraždí civilisty v různých zemích, rozvrací státy a regiony, ti jejichž politika je původcem té migrace a zdrojem terorismu šli okázale ronit krokodýlí slzy a pohoršovat se nad nelidskostí, kvůli několika zabitým v důsledku jejich vlastní dlouhodobé politiky.… Číst vice »

peter.
21. 1. 2015 16:09

Béda napsal

Jestlipak na to mají ruský souhlas? http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_21/Americane-budou-vyrabet-samopaly-Kalasnikova-9129/

AK 47 v rôznych modifikáciách sa vyrábali a vyrábajú po celom svete.Tá zbraň nebola nikdy patentovaná.V tomto prípade ide pravdepodobne o dohodu,ktorá obchádza sankcie.

Béda
21. 1. 2015 16:11

peter. napsal
AK 47 v rôznych modifikáciách sa vyrábali a vyrábajú po celom svete.Tá zbraň nebola nikdy patentovaná.V tomto prípade ide pravdepodobne o dohodu,ktorá obchádza sankcie.

Pak mi nejde do hlavy, proč je nevyráběli již před sankcemi a dováželi je z RF?

Béda
21. 1. 2015 16:20

http://www.nwoo.org/2015/01/20/rusko-odmitlo-ukrajinu-jako-tranzitni-zemi-plynu-pro-evropu/ „Rusko 14. ledna učinilo smělý krok, který byl z velké části očekáván,“ – píše Michael Collins. Rusko demonstrovalo svůj postoj k vládě Ukrajiny, která se dostala k moci skrze státní převrat, a také k lídrům Evropské unie a nevelkých států-přívrženců. S Ukrajinou jako dodavatelem ruského plynu pro země EU je skončeno. Země EU dostávaly 25 – 30 % přírodního plynu prostřednictvím ukrajinského plynovodu. Plyn proudící přes Ukrajinu bude přesměrován do nedávno oznámeného rusko-tureckého potrubí. Turci na hranicích s Řeckem postaví portál, kde Evropané mohou zemní plyn získávat. Plynovod bude dokončen v roce 2017. Je samozřejmé, že EU si bude… Číst vice »

aram
aram
21. 1. 2015 17:53

Béda napsal

http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_21/Porosenko-bude-v-Davosu-jednat-s-MMF-9409/

pravy.aktualne.cz/zahranici/zive-streda-21-ledna-ukrajina-rusko-separatiste/r~27a85b609d5511e4ba57002590604f2e/

Podle prezidenta Petra Porošenka překročily východní hranici Ukrajiny 2000 ruských vojáků. Kromě toho prý na ukrajinské území vjela také těžká vojenská technika, včetně 20 tanků.

Kvůli situaci v Donbasu proto zkrátil svůj pobyt v Davosu, kde měl vystoupit na Světovém ekonomickém fóru.

dále prohlásil k Volnovaše – Podle něj jde o jasný důkaz „teroristického útoku na Ukrajinu“.
Mimo jiné prohlásil, že na východě země momentálně operuje 9000 ruských vojáků.

P.S.
Takže ráno 2000 odpoledne 9000. Takže ukrové dostávají zřejmě za uši, když už se zase raketovým tempem zvyšují počty vojáků RF.

peter.
21. 1. 2015 18:44

Rusi už nemajú vojakov.Všetci padli v Novorosii:
http://jetoinak.livejournal.com/21024.html

peter.
21. 1. 2015 19:40

Béda napsal
A kdo to za západní Ukrajinu zaplatí?

To je ale blbec.
Jacenjuk hrozí Rusku,že Ukrajina sa celkom odpojí od ruského plynu.
http://ukraina.ru/news/20150121/1011871535.html
Keď bude ten plyn brať od Poľska alebo od kohokoľvek zo západu,tak Rusku to len prospeje,lebo dostane zaplatené od spolahlivejšieho partnera a navyše,nikto nebude ten plyn kradnúť.A Ukrajina bude používať stále ten istý ruský plyn.Je to hňup.

Aleš
Aleš
22. 1. 2015 14:04

peter. napsal To je ale blbec. Jacenjuk hrozí Rusku,že Ukrajina sa celkom odpojí od ruského plynu. http://ukraina.ru/news/20150121/1011871535.html Keď bude ten plyn brať od Poľska alebo od kohokoľvek zo západu,tak Rusku to len prospeje,lebo dostane zaplatené od spolahlivejšieho partnera a navyše,nikto nebude ten plyn kradnúť.A Ukrajina bude používať stále ten istý ruský plyn.Je to hňup. Stejné, jako triky našich rozpočtově zodpovědných kokotů. Strašení Řeckem, Kraďouskovy složenky, strašení tanky na Gibraltaru a v Praze. A čím debilnější, tím víc debilů se na to chytne. Proč myslíte, že Ukrajinci ještě Chorošenka a Praseňuka nedefenestrovali. Marná sláva, ale i takový duševní a morální klystýr… Číst vice »

Viky
Viky
22. 1. 2015 16:13

Hrome, mají to všichni s tím plynem nějaké hodně jednoduché. Pro začátek, zásadní kontrakty se západními odběrateli jsou platné do roku 2019. Někdo mi říkal že je právě 2015.Takže myšlééénka, že někdo stojí a topí kontraktem v krbu je hodně drahá myšlenka. K přepsání nebo dokonce zrušení kontraktu je třeba vůle obou stran. A jeho neplnění je drahá záležitost. navíc jsou kontrakty dva. jeden na dodávky plynu na Ukrajinu a druhý na tranzit plynu přes Ukrajinské území. Pokud se obejde Ukrajina bez dodávek ruského plynu, není problém. to už tady půl roku bylo.Pokud poruší kontrakt na tranzit, těžko se dočkají… Číst vice »

peter.
22. 1. 2015 16:30

Práve pre to je Jaceniukova hrozba Rusku nezmyselná.