Tak nám okradli důchodce (a nejen je)

Fialova vláda (včetně „sociálních“ lidovců) v přímém přenosu prosadila nezákonné a ve stavu legislativní nouze vynucené snížení valorizace důchodů.

Nic nepomohlo, že dokonce ústavní právníci varovali před tímto postupem, nic nepomohlo, že mnoho poslanců tím jistě okradlo i svoje vlastní rodiče – ale jak říkávala jedna moudrá známá: „Jestli existuje pánbůh – budou to mít lidovci těžké.“

Vláda současně změnila svoje programové prohlášení a jako první vláda v ČR posunula hranici nestoudnosti z celkem běžného porušování daných slibů na porušování platného zákona a programového prohlášení.

Celá tato „špinavá akce“ má několik zajímavých bodů, které mohou přinést pokračování. Jedná se zřejmě zatím o nejprokazatelnější porušení ústavy a zneužití stavu legislativní nouze. Co na to Ústavní soud?

Osobně se domnívám, že by si Fialova parta nebyla tak jistá, kdyby nevěděla, jakou šanci bude mít stížnost u Ústavního soudu, ale uvidíme.

Také jsme zvědav na to, jak se k věci postaví nově zvolený prezident. I tady se nemohu zbavit dojmu, že celá věc již byla Fialou „předjednána“. Ale také uvidíme. Pokud snížení podepíše, tak se podezření, že Fialova parta tajila, celou věc s důchody do voleb, potvrdí. (Nemálo lidí před volbami varovalo, že pokud tato vláda prosadí svého kandidáta, bude mít v rukou již všechny instituce.)

Pak je tady ještě vůle lidu. Chystá se demonstrace, společnost se dostává do neřešitelných ekonomických problémů, ale uvidíme. Domnívám se, že pokud pokračování nebude, nestojí již vládní „partě“ v cestě nic, co by ji korigovalo, a posuďte sami, co to bude pro České země znamenat.

Ještě závěrem – peníze by byly, stačilo by zbrzdit nesmyslné akvizice na zbrojení a ohlídat ministerstva, ale o to asi nejde. Peníze důchodcům by mohlo přinést i zrušení byť jediného dne volna.

Ale ani to nejde. Jde o to, aby pětikoalice ukázala, kdo je tady pánem. Že nás má v hrsti, zákon nezákon, pravda nepravda.

4.6 30 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
6. 3. 2023 8:28

Z občanského hlediska je stát velká rodina a z funkčního hlediska je to velká rodinná výrobně hospodářská jednotka, čili firma. Aby rodina i firma fungovaly, musí v nich existovat mezi všemi, od těch (z hlediska řízení) pozičně nejvyšších až po ty poslední u výrobního pásu vztah, který se jmenuje SPOLUPRÁCE. Jestliže se tedy v rodině nebo ve firmě vzájemně nespolupracuje, tak rodina i firma končí. A k tomu stačí ZNALOST, že ti pozičně poslední, kteří rodinu i firmy živí PRACÍ NA TVORBĚ PRODUKTŮ, přestanou aktivně pracovat. Jednoduchá logika, která ještě (prozatím) zamlčuje sociální hledisko.

Last edited 20 dní před by PPK
zart
zart
6. 3. 2023 8:45

„Stát jsme my,“ řekli zločinci a dobroserové jim zatleskali. (Nápis na jednom českém WC)

orinoko
orinoko
Reply to  zart
6. 3. 2023 16:36

I roboti mají svoje děti!
Říkají jim robátka.

fajt
fajt
6. 3. 2023 11:52

jeden hlas bohatého a vlivného vydá za desítky milionů životů chudých a vlastní vinou nesvéprávných ovcí … pokud ulice zase nenajde klacek a nenaučí se s ním účinně trefit a eliminovat svého otrokáře, tak se nemá otrok proč bavit o své budoucnosti. ..)

nejlepší demokratický politik je mrtvý politik, a je úplně jedno, jak se mu to stalo. ..)

už ve starém Římě bylo a je všechno, co je dnes ( i zítra ) existenčně aktuální. ..)

Gatta
Gatta
6. 3. 2023 12:05

Pohled od historie do dneška – nadpis vyjaduje obsah.

https://svobodny-svet.cz/zahada-obcanske-poslusnosti-aneb-o-dulezite-roli-intelektualu/

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
6. 3. 2023 14:43

Záhada opičí pružnosti aneb O progresivní úloze hovnivalu.

PPK
PPK
Reply to  Gatta
6. 3. 2023 21:01

Dík za zajímavý link. Podle mého názoru (na rozdíl od autora článku v odkazu), role intelektuálů pro stát tou nejdůležitější úlohou není. Kdybych měl stát přirovnat k pekařství chleba, tak intelektuál je jen mediální prodavač, který stojí za pultem, chleba chválí a prodává. A dalším a myšlenkově stejně povrchním intelektuálem je pak takový zákazník, který prodavače v pekařství považuje za tvůrce toho chleba a nikoliv ty, kteří věděli JAK, V ČEM a Z ČEHO je možné ten chléb vyrobit a také to skutečně UDĚLALI. 

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
7. 3. 2023 8:35

Zdravím – máte pravdu, ale podle čeho se má zákazník v pekařstvi (a jinde) orientovat. Možná podle popisu o složení, technického listu …, ale stejně si nemá jak ověřit, co do té „paštiky“ opravdu namleli. Potom jen empiricky kupovat, vyzkoušené zboží a doufat, že na něm zase něco „nevylepšili“. Kam tím mířím …? Kde není spolehlivost, neni ani důvěra. A kde neni mezi subjety i mezi lidmi důvěra, tam přestává fungovat společnost. Tedy i ten prodavač se snaží udržet důvěru lidí k výrobci, že si kupují opravdu kvalitni chleba, i když ví, že je vyroben z poloviny ze starého tvrdého… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Gatta
8. 3. 2023 9:03

Omlouvám se, tentokrát to je trochu delší. Ano, pane Gatto, máte pravdu. Důvěra mezi občanstvem a (j)elitami dávno zmizela. Není se tedy co divit, že proto i většinová česká společnost fakticky už přestala normálně a rozumově zdravě fungovat. A proč? Protože se nechala mediálně zblbnout iluzí, že prý tu stále ještě máme svobodně zvolenou demokracii a jediné, co je tu teď špatné, je prý jenom to, že ty dnešní staré komunistické důchodce musí teď ti mladí demokraté svými daněmi uživit.  Jenže to by byl pohled časově zjednodušený. Začalo to totiž už před třiceti lety rozprodejem státu a nastolením představy, že… Číst vice »

Last edited 18 dní před by PPK
fajt
fajt
6. 3. 2023 12:20

dvacáté první století civilizačně vyvolených – jedno promile zbytečně a extrémně bohatých psychopatů, pár procent nenasytných, parazitních oportunistů a drtivá většina všemu odevzdaného ( bez ani latentního náznaku sebereflexe a pudu sebezáchovy ) lumpenproletariátu – kde asi pánbůh udělal chybu ( nebo je to fakt takový pekelný debil??). ..)

orinoko
orinoko
6. 3. 2023 15:15

Proč všechno zdržovat?!
Čím dříve se všechno pos@re, tím kratší bude čas na realizaci dalších bodel do VOLAtka českého konzumního kýble s emero blickami až v boxerkach tuzexovych jelit.
Je třeba privatizovat?
Ja wohl, mein cock!

Tož tedy směle
zaboDANCEm
do budoucnosti skvělé…

Toč se jurska TV kraksno
tvůj privát venKONCEM
je žádoucí… ať je konečně jasno!

Last edited 20 dní před by orinoko
fajt
fajt
Reply to  orinoko
6. 3. 2023 20:45

Bellum … Deus vult ! . ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
7. 3. 2023 1:07

Post coitum omne animal triste.
Tohle také chtěl?

fajt
fajt
Reply to  orinoko
7. 3. 2023 5:42

to se ve válce opičákovi nestane. ..)

Deus est dimidium simiae qui nugas oderit suas. ..)

zart
zart
7. 3. 2023 7:32

Nejen to, že nám okradli důchodce, ale oni i ukradli důchodce. Spoustě vzali rozum a intuici, a tak volili darebáky, kteří je volili…. A co jich je takových blbců…

orinoko
orinoko
Reply to  zart
7. 3. 2023 10:32

Teď v pondělí jsem měl možnost si to vyposlechnout. Ukrutné pokusy žertovat se sestrami a pak ponor do politického klokoTANI. Neuvěřitelný mix reálných poznatků a špatného loučení s empírem demogratickeho info jedu. Na jednom se ale shodli všichni. Na Havlovi. Veškrna má smůlu.
Včera jsem byl ovšem docela flegmatický. Jinak bych je pochválil.

Last edited 19 dní před by orinoko
Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
7. 3. 2023 16:59

No – přidám ještě jednu … ze života.

https://kytaristka.cz/zpevnik/wabi-danek/rychlejsi-kone#youtube

Nakonec se povedlo vypreparovat jako odkaz přes nějaký náš web a tam na dvakrát spustit v YT.

Ty jsi znalec … co to provedly s tím YT ???

Last edited 19 dní před by Gatta
PPK
PPK
8. 3. 2023 9:12

Zdravím všechny ženy a přeji jim štěstí a dobré zdraví k jejich svátku!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
8. 3. 2023 13:12

Kdyby okradli jen důchodce, don… Ze stáje v obci Krabčice v západních Čechách, don, neznámé osoby odcizily plnokrevného anglického hřebce jménem Zazou, don, který patřil Ramzanu Kadyrovovi, don. Cena tohoto výjimečného skokana (toho koně, ne Ramzana :-) ), don – 10 mln. zelených WC-papírků, don.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Botičky od Diora
8. 3. 2023 16:12

Třeba si to Ramzan s „neznámými“ osobami přijde osobně vyřídit. To by mohla být docela sranda.

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
9. 3. 2023 9:30

Jako provokace dobrý, ale co s takovým koněm?

Do salámu (čož by byla jistota) je to škoda, ukázat se s ním nikde nemůžete – leda ho držet na plemeno – a to hodně utajeně.

I když každé utajení je věc obvykle jen dočasná.

No zlodějům nezávidím – ať ty krádeží vydělané peníze utrácejí rychle.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Gatta
11. 3. 2023 17:53

To byli asi podobní zloději, jako ti dobře utajení „Ukrajinci“, co podminovali a vyhodili Nord stream.