Svět ruskýma očima 700

 

Bývalý poradce CIA: Rusko chytrým způsobem zachránilo velké bohatství před Spojenými státy

Stanislav Blochin

24. února 2023

Rusko šikovným rozhodnutím ochránilo své ohromné bohatství před loupeží americkými úřady. Je to názor odborníka na finance a bývalého poradce CIA Jamese Rickardse.

Po začátku ukrajinské krize byly zavedeny jedny z nejostřejších hospodářských sankcí proti Rusku. Ovšem tolik propagovaná omezení nedosáhla požadovaný účinek. Rickards je hodnotil jako selhání. Ruské federaci se povedlo vytáhnout z amerického vlivu velká aktiva. Píše o tom vydání Daily Reckoving. Toto je z něho převedený text:

Tyto sankce měly na Rusko jen nevýznamný vliv, což ještě před začátkem konfliktu Rickards předpovídal. Poznamenal, že západní sankce nedosáhly svůj cíl ani v roce 2014, kdy je USA a jejich spojenci zavedli jako odpověď na návrat Krymu Ruské federaci. K tomu ještě v odpovědi na sankce přijala Moskva určitá opatření, která jí umožnila připravit se na rok 2022. Ještě před začátkem ukrajinského konfliktu provedlo Rusko manévr,  jímž zachránilo ohromné bohatství před možným zabavením americkými úřady.

Rusko již převedlo přes 20 % svých rezerv na zlaté slitky deponované v Moskvě.

Rickards sděluje, že hodnota předmětných zlatých slitků je odhadem 140 miliard USD. Je to gigantická suma, na kterou USA i při největší snaze nemohou dosáhnout. Drahý kov je fyzickým aktivem, nelze jej zmrazit a tím spíše zabavit, je deponováno na území Ruska. Má ještě další přednost před americkým dolarem a dalšími západními cennými papíry – není jej možno sledovat.

Takto Rusko nejenže před západními sankcemi zachránilo obrovské prostředky, ale získalo i univerzální platební nástroj, který stojí mimo geopolitické otřesy.

Již dříve hovořila PolitRossija o tajemství zlatých rezerv Ruska, které zavedlo západní země do slepé uličky.

Převzato z Politros.com

***

Spojeným státům je navržena alternativa: Nechat na pokoji Ukrajinu a soustředit se na Tchaj-wan

Olga Lebeděva

27. února 2023

Vivek Ramaswamy oficiálně zaregistrovaný kandidát na prezidenta USA za Republikánskou stranu, se domnívá, že v trvajícím konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou si Peking „hraje“ s USA, a doufá, že se válka potáhne co nejdéle. Přirovnává konflikt na Ukrajině k válce ve Vietnamu a vyzývá Washington, aby se raději místo na Ukrajinu soustředil na Čínu. Tvrdí, že Čína využívá protahující se válečné akce k oslabení válečného potenciálu Washingtonu před blížícím se konfliktem kvůli Tchaj-wanu.

Politik píše, co je prioritou: Soustředit se na Čínu. Čína chce, aby se válka na Ukrajině vlekla co nejdéle, aby se vyčerpal vojenský potenciál Západu před vtržením na Tchaj-wan. Prý si myslíme, že „vypadáme“ silněji, když pomáháme Ukrajině, ale ve skutečnosti jsme ve srovnání s Čínou slabší.

Spojené státy oficiálně hovoří o tom, že jsou stoupenci „jedné Číny“, ale ve skutečnosti se snaží rozdělit Peking a ostrov, který je od roku 1949 samosprávný, ale oficiálně nikdy nedeklaroval nezávislost na ČLR. Přitom Washington viní Peking z „rozdmychávání napětí kolem Tchaj-wanu“, pravidelně mu dodává zbraně a pravidelně nechává plout své válečné lodě do Tchajwanského průlivu.

Peking nejednou obvinil Washington z destabilizace situace v regionu, ze zasahování do vnitřních záležitostí Číny a z rozdmychávání separatistických nálad na ostrově.

Před několika dny Čína sdělila tři velmi důležité a hlasité informace:

  • Vysvětlila, proč považuje USA za svého druhu rakovinový nádor a vyčíslila všechny jejich činy na podporu svého postavení světového hegemona;
  • podrobně objasnila principy, podle kterých má Peking za to, že by se měly nadále budovat mezinárodní vztahy;
  • předložila vlastní mírový plán složený ze dvanácti bodů k urovnání ukrajinského konfliktu.

Znamená to, že Čína vystoupila s ostrou, dokumenty podloženou a pádnou kritikou válečných činů, za které nesou odpovědnost už celá desetiletí Spojené státy.

Spojené státy se pokusily agresívními zvyklostmi a zde popsaným neočekávaným způsobem zastrašit Peking.

Převzato z Pravda.ru

***

Neutuchající odpor vůči americké agresi proti Kubě, Venezuele a Nikaragui

Nil Nikandrov

28. února 2023

Podle materiálů kolumbijské kontrarozvědky

Situace levicových sil v zemích Západní polokoule se zkomplikovala po smrti faktického vůdce jihoamerického odporu Huga Cháveze v roce 2013. Hugo Chávez byl zavražděn na objednávku Bushe jr. zpravodajskými službami, CIA a Mossadem. Po příchodu pravicových sil do vlád v Brazílii, Mexiku, Ekvádoru, Argentině, Peru a v dalších zemích zapojil Washington okamžitě jejich nová vedení do boje se socialisty, komunisty a populisty v Havaně, Caracasu a Managui.

USA pronásledují své oponenty na jih od Rio Grande s maniakální náruživostí. Monroeova doktrína se nikam nepoděla, je základem zahraniční politiky USA. Brání se především „vměšování“ Číny a Ruska do věcí Jižní Ameriky, hlavních geostrategických soupeřů. Jižní Amerika „patří jen Američanům“.

Veškerá tíže útoků Washingtonu doléhá na partnery Pekingu a Moskvy – Kubu, Venezuelu a Nikaraguu. Ony hájí své zákonné právo na svobodu a nezávislost.

O rozsahu podvratné činnosti USA svědčí série odhalujících publikací v kolumbijském časopise Revista Raya. Jeho pracovníci dokázali získat tajné materiály kolumbijské kontrarozvědky o metodách práce v tomto směru.

Kubánský fascikl s krycím názvem Charlie obsahuje tisíc operativně významných materiálů se zprávami o sledování politiků, diplomatů a dalších osob z Kuby v Kolumbii. Tak se získával obraz života, cest a kontaktů kubánských představitelů ve vztahu k možné špionáži a destabilizaci.

Soudě podle spisu trvalého sledování Kubánců se nepřetržitě kontrolovala korespondence kubánského velvyslance, jeho ženy, pracovníků letecké společnosti Cubana de Aviación a novinářů z Prensa Latina. Žádný důkaz o kubánské špionáži v Kolumbii se nenašel. Pouze jeden diplomat byl vyhoštěn kvůli svému projevu na Národní univerzitě v Bogotě, kde prý porušil Vídeňskou úmluvu o diplomatických stycích, v němž prý „pomlouvačně hodnotil činnost mise USA v Kolumbii“. Pracovníkům CIA se během operace Charlie povedlo vpašovat do notebooku významného partyzánského vůdce Národní osvobozenecké armády (ELN) jakési důkazy o „účasti“ vlády Kuby na masových sociálních protestech v Bogotě a v dalších městech.

To jsou postupy, kterými Američané nutí Kubu, aby se vzdala. Kuba je symbolem úspěšné rezistence proti Spojeným státům. Důkazem jsou výsledky hlasování o rezolucích VS OSN, vyzývající zrušit americkou blokádu Kuby. Zásluhou kubánského odporu věří miliony lidí, že si americké impérium zlomí vaz.

Nyní venezuelští a nikaragujští spojenci Kuby procházejí těžkou zkouškou. Anglosasové na ně útočí ze všech stran. Území, které by chtěli kolonizovat, mají vybaveno železobetonovými pevnostmi. Jsou to americká velvyslanectví. Takové opevněné budovy Američané používali ve válkách pro vybíjení Indiánů. Prezident Nicolás Maduro dráždí americké emisary vírou v konečné vítězství bolívarské revoluce. V budoucnu se chce vrátit ke své dělnické profesi, práci řidiče autobusu MHD.

Nyní působí oddělení amerického velvyslanectví Venezuely v Kolumbii. V Bogotě toto dočasné usídlení zajistilo podporu „dočasnému“ prezidentovi Guaidóovi. Spolu s jeho neúspěchem při svržení Madury přišel pro Washington celkový neúspěch ohledně Venezuely. V březnu 2022 navštívili Caracas velvyslanec pro Venezuelu Storey a další americký činitel Gonzales, aby sondovali přístup Venezuely k dodávkám ropy do USA, pokud budou uvaleny sankce na dodávky energií z Ruska. Jako „mrkvičku“ navrhli dočasné oslabení sankcí proti Venezuele. Maduro trval na bezvýhradném odvolání všech sankcí a na návratu plné kontroly nad státní společností PDVSA.

Sorey opět navštívil Caracas spolu se zvláštním vyslancem amerického prezidenta ve věci rukojmí, aby se domluvil na propuštění skupiny zadržovaných Američanů, mezi nimi správců ropné společnosti Citgo. Pro zástupce USA je ponižující ocitnout se v roli prosebníků.

Operativní činnost Američanů na nikaragujském zastupitelství v Kolumbii byla ukončena v únoru 2022 po prohlášení Daniela Ortegy o tom, že Kolumbie je „drogový stát“ a systematicky vraždí obránce lidských práv a sociální aktivisty. Počet obětí dosáhl několik tisíc. Ostrá reakce Ortegy byla jeho rovnocennou odpovědí na výpady kolumbijských oficiálních osobností ohledně porušování lidských práv „nezákonným režimem“. Mezi Bogotou a Managuou byly přerušeny diplomatické styky. Nikaragujci z Kolumbie odešli. Nevládní organizace a autority z tvůrčí inteligence, médií a škol chtěly vyvolat protesty podobné takovým, jaké byly v Nikaragui před několika lety, které měly stovky obětí a policie a vojsko  nepokoje s námahou potlačily.

Daniel Ortega preventivně udeřil a zamíchal kartami CIA a spiklenců zapojených do podstaty operace. Odvolal schválení diplomatického zástupce (agrément) Huga Rodriguéze, jmenovaného Kongresem na velvyslanecký úřad. Výřečný Rodriguez tak přesně popsal svůj budoucí boj za „demokratizaci“ Nikaraguy, že se Ortega sám sebe zeptal, když to přečetl: K čemu by mi takový velvyslanec byl? Poté se rozhodl vyhostit velvyslankyni EU Muscheidtovou, které bylo jejími nadřízenými nařízeno žádat osvobození politických vězňů a okamžité demokratické změny. A následně byly přerušeny diplomatické vztahy s Nizozemskem kvůli „intervencionistické politice“. Vyvrcholením bylo vyhoštění dvou set opozičníků ze země a konfiskování jejich majetku.

V Jižní Americe se blíží proudy změn bez amerického diktátu.

Převzato z Fondsk.ru

5 26 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
5. 3. 2023 7:47

Srdečně gratuluji vážené paní zajoch k sedmé stovce překladů!

Bety
Bety
5. 3. 2023 8:10

Zajochu, také ti děkuji. A budu se opakovat s tím, že přinášíš informace, které jsou
vzhledem k obecnému upnutí se na Ukrajinu opomíjené.

zajoch
Reply to  Bety
5. 3. 2023 8:15

Děkuji PPK i Bety. Jenom na vysvětlení. Ukrajiny je všude tolik, že se jí záměrně většinou vyhnu. Vždyť bych předkládala to co je už jinde. A opravdu vyhledávám materiál z jiného směru. Jižní Amerika je mé oblíbené téma, ale článků o ní je celkem málo.

peter.
Reply to  fajt
5. 3. 2023 19:08

https://news-front.info/2023/03/04/slovakija-vosstala-protiv-amerikanskih-prispeshnikov/

Reakcia slovenského majnstrímu ? Podobná tej,ktorá sa objavila na iDnes :
“ Mieroví štváči sú vojnoví zločinci!“

peter.
Reply to  fajt
5. 3. 2023 20:12

Paralely medzi Putinom a Gorbačovom :
https://cont.ws/@amfora/2499336

peter.
Reply to  peter.
5. 3. 2023 20:15

Národy Ruska vnímajú konflikt na Ukrajine takto:
https://www.youtube.com/watch?v=IEXoiPMEnlg
Nie som si istý,že rovnako to cítia aj vrcholoví politici v RF.

fajt
fajt
Reply to  peter.
6. 3. 2023 6:10

Peter, Evropa je totálně v prd€li, tady všichni zahoří americkou válkou, a to doslova – Rusko má ještě šanci, ale ruští patrioti a bohatýři musí konat a nesmí jim to trvat moc dlouho. ..)

teď američtí zmetci tráví dalšího atamana od bojovníků na banderovské ukrajině, je to další ( velmi oblíbený) způsob zadržování ruských válečníků, kteří navzdory chazar kremlins dávaj americkému válečnému úsilí na východním polygonu pořádně na frak. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
6. 3. 2023 9:03

Sejdeme se v Butyrce u baru.

https://youtu.be/HO0lNGbb2WE

Alva
Alva
Reply to  peter.
10. 3. 2023 0:02

Osm lidí má nějaké vážné výhrady k písni???
Poslechli si ji? Nebo ty mínusy patří Peterovi?

Last edited 16 dní před by Alva
Bety
Bety
Reply to  peter.
6. 3. 2023 9:00

Nechci se hádat, ale – Někteří rádi zapomínají, že po Gorbim a Jelcinovi měl Západ téměř absolutní kontrolu nejen nad ruským hospodářstvím, ale i nad ruskou vojenskou výzbrojí. (Mezinárodní – US – experti a komise rušili kdeco samozřejmě s pomocí patřičně zainteresovaných ruských šmejdů.) Rádi zapomínají, že celý svět vnímal Rusko jako poražený a odepsaný stát, v čemž ho utvrzovala rezignace Ruska na dosavadní mezinárodní vazby. Po jeho okraji se rozhořívaly konflikty zaměřené na jeho rozparcelování. Lidé doslova umírali hlady. Když Putin nastoupil čekalo se, že to bude další poslušný poskok, který snad jen trochu uhladí už nekontrolovatelný bordel a… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Bety
6. 3. 2023 14:32

Právě proto „триста… тридцать… три!“ :-)

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  fajt
7. 3. 2023 19:09

Máš pravdu. Bude to pochopení a reakce na hrůzu,která se děje už léta.Odhalení metód
absolutní kompromitace většiny současných i připraveých Schwabových „mladých politiků“ bude zřejmě souviset s porážkou konzumentů anachronu na slámě ukravína.
Budou šílet hrůzou jako Faust při pohledu na rozzlobenou masu lidí,když už Satan nepomohl …

fajt
fajt
Reply to  Hudryperman
8. 3. 2023 6:20

zatím ale ukrajinské peklo globálních zmetků jede a válcuje všechno, není to jenom o odhalování, ale hlavně o reálném odhodlání, a toho je na druhé straně poskrovnu ( zatím ani zdaleka nestraší a nestaví to nejnutnější, dokonce si neumí zkonsolidovat vlastní řady a má strach z vlastních lidí – darebáky i tady preferuje ) – jenom poznámka z diskuze – do válečného Kyjeva jezdí zvesela ( i významní ) fašisti z celého světa a mezitím Putin má strach vyjít na Rudé náměstí. .. https://www.facebook.com/watch?v=517698610301895 – tady jeden odporný humus, poradce českého ( spíše ukrajinského) premiéra a soudruha generála ( tohle… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  fajt
8. 3. 2023 9:26

Pane fajt, doporučuji pozorně shlédnout a potom tu psát ta svá moudra.
https://gloria.tv/share/pEYNySGVrnoN3Tr1QHcVyuVbd

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  PPK
8. 3. 2023 13:18

PPK, Vy chcete po PPP aby chápal mluvené slovo a navíc tomu porozuměl? Mission impossible :-)

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
9. 3. 2023 9:22

PPP – dobré :-)

fajt
fajt
Reply to  PPK
8. 3. 2023 20:58

už jsem dost starej na to, abych si na sílu rval na hlavu růžové brýle a stále věřil pohádkám a bajkařům – ale pokud vás to baví, tak si věřte komu a čemu chcete ( a jestli vás něco znervózňuje a nebo z toho máte pupínky, tak to sakra nečtěte) . ..)

Bety
Bety
Reply to  fajt
8. 3. 2023 15:23

Tohle není vizitka Čechů, to je vizitka sérešovců a aspeňáků. A měl byste to rozesílat hlavně u nás. Snad by potom lidem došlo, že tohle se jen schovává za masku vulgárního šaška, aby mohlo na veřejnosti vyblít to,
co si jeho kámoši troufnou jen v soukromí.
Co mě na tom překvapilo je to, že se dosud neudávil při tom způsobu jak
nechutně žere a přitom mluví.

Bety
Bety
Reply to  Bety
9. 3. 2023 17:59

Ale co bych chtěla dodat – můžeme být v klidu, když starosta
Řeporyjí maká za nás za všechny. Je to nadčlověk, to musíme uznat. Jak jinak by to zvládl?

fajt
fajt
10. 3. 2023 5:45

ЧВК «Вагнер не дают снарядов: Евгения Пригожина заблокировали во всех ведомствах отвечающих за боеприпасы (newsfrol.ru) – proč ten chazar v kremlu furt žvaní, že bojuje s kolektivním západem a s americkým sráčem, když ve finále střílí do zad vlastním mužíkům – nemůžou mít rusové horšího cara než současného pro amerického zmetka, to je nejhorší car za celé tisíciletí, který nakonec Rusko totálně dojebe. ..✝

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  fajt
10. 3. 2023 7:57

Jeden z komentářů k uvedenému od PPPošuka fake-článku na NewsTROLL:

„Ненависть к России у пшеков в генетике. Гадкие же они людишки все-таки. Кто бы сомневался в ненависти пшеков к Русским! Завистливая и мерзкая „гиена европы“. Фу, проститутки!!!“

Není to můj názor – já nic, já … MUZIKANT :-)

peter.
Reply to  fajt
10. 3. 2023 8:50

Jožo!
Generál major Alexander Vladimírovič Ruckoj,Hrdina ZSSR má na to o čom píšeš takýto názor :
https://www.youtube.com/watch?v=EABFgqLZQbU

a má plnú pravdu !

fajt
fajt
Reply to  peter.
11. 3. 2023 7:56

Peter, pustím si to později, mám teď jinou robotu než amerického krtka v kremlu ( taky se chystám k vám na salaš a to bude úplně jiná divočina než jalové prdění do compu :)) – prostě, kdo chce vidět, tak vidí, kdo chce jenom věřit, tak ať se u toho klidně odpraví, jeho věc a jeho souboj … v rychlosti jenom základní postuláty, lidé jsou v základu pořádné svině, dobro je pouhá úchylka, která nemůže vrozené zlo opičáka nikdy udolat ( nejde to dokonce ani fyzicky, mentálně je to úplný nesmysl – navždy jsme se zbavili přirozené schopnosti vnímat kvantový… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  fajt
11. 3. 2023 9:09

má pravdu, generál – ale udělá s tím prd, pokud nebude americký krtek a jeho banda prozápadních zmetků uničtožena a reální ruští bohatýři a patrioti nebudou pochodovat před bílou chýši, tak se plánovaný rozval Ruska nezastaví, pak i zdrogovaní banderovci dojedou na německých wehrmacht tancích do kremlu a putin nakonec na rozvalinách ruské země dostane nobelovou cenu míru jako největší masový vrah a kazisvět všech dob – ale to už tady, Peter, všechno bylo, historie se pouze opakuje, opičák jinak žít ani neumí, bohužel. ..)

peter.
Reply to  fajt
11. 3. 2023 11:21

re: fajt! cit.“…pak i zdrogovaní banderovci dojedou na německých wehrmacht tancích do kremlu a putin nakonec na rozvalinách ruské země dostane nobelovou cenu míru jako největší masový vrah a kazisvět všech dob…“,koniec citátu. Myslím,že tento scenár je celkom realistický a môže sa naplniť! Pjakin aj vo svojom poslednom výstupe poukazuje na zradcovských vlasovcov v armáde RF,bankovníctve,v Kremli (Peskov) v masmédiách a vlastne vo všetkých oblastiach života Ruska. „Gosudara“ sa však aj naďalej nedotýka a stále ho vykresľuje ako no….“Gosudara“-slniečko kremeľské!. Lenže,čo je to za gosudara,keď sa musí tej svoloči podriaďovať a nechať sa ňou riadiť? Veď aj ten propagandista Pjakin… Číst vice »

Last edited 15 dní před by peter.
fajt
fajt
Reply to  peter.
11. 3. 2023 16:23

https://politikus.info/video/150451-prigozhin-budet-ballotirovatsya-v-prezidenty.html – všechno lepší než americký krtek putin, i když nevratné škody jsou dnes neskutečně fatální. ..)

peter.
Reply to  fajt
11. 3. 2023 16:47

Jožo!
On sa ale nechce uchádzať o úrad prezidenta RF ! On povedal,že v r. 2024 sa bude uchádzať o úrad prezidenta Ukrajiny! A s veľkou pravdepodobnosťou ide o sarkazmus zo strany Prigožina!

fajt
fajt
Reply to  peter.
11. 3. 2023 18:16

osobně jsem pro Kadyrova – uvidíme, jak se jeho sarkasmus ( z velké části vybuzený kremlin hovady) bude měnit na seriózní požadavky. ..)

peter.
Reply to  fajt
11. 3. 2023 20:05

Ani Kadyrov,ani Prigožin. Táto doba,keď je ohrozená samotná existencia Ruska (a všetkých slovanských národov)určite vo veľmi blízkej budúcnosti vygeneruje v Rusku vodcu,ktorý dokáže ukázať dekadentnému Západu kde je jeho miesto! Vždy,keď bolo Rusko ohrozené, sa tam niekto taký objavil. Nebude tomu inak ani teraz. Hovoríš,že by prezidentom RF mohol byť Kadyrov.Ja si myslím,že nie.On ako hlava Čečenska má za úlohu chrániť Rusko pred islamským radikalizmom z juhu, to aj robí a Rusko mu za to sakramentsky dobre platí.Keď platiť prestane,nebude už ani žiadny Kadyrov – ochranca ruskej štátnosti. No a Prigožin? Má za sebou 10 rokov basy,po Bachmute chce svoju… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  peter.
11. 3. 2023 20:42

Peter, ty jsi doživotní optimista v ruské otázce :) – mi se to vůbec nechce rozporovat ( máš to napsané hezky), a už vůbec nějak více pitvat ( nedej bože bych nějakým hlubším názorem pomáhal nějakému americkému špicl hovadu ), ale trochu některé věci oglosuju – Kadyrov je už naplno etablován v SA ( po cílené urážce zmetkem peskovem a nulovou odezvou putina se od fake ruské věci odloučil) – za posledních cca pět let poslal Kreml do západních bank přes 2 bilionů baxů ( i když byl varován i svými sympatizanty ze samotného západu) a v klídku si je… Číst vice »

peter.
Reply to  fajt
11. 3. 2023 21:53

„Peter, ty jsi doživotní optimista v ruské otázce“
Nemôžem nebyť,vidím v Rusku jedinú silu schopnú zastaviť aspoň u nás zvrátenosti presadzované Amerikou spolu s Bruselskými buzerantistickými idiotmi a vrátiť svet zase späť k „normálnosti“. A navyše,Rusov máme na Slovensku radi na rozdiel od zbastardených Haličanov ktorých sme spoznali počas SNP keď u nás vraždili Slovákov a vypaľovali dediny.Dnes už zase pochodujú na Ukrajine a ich pohrobkovia sa hrdia sa svojimi predkami z SS divízie Halič!
A Laši by tiež nemali zabúdať na Volyň a banderovských smradov z UPA.

Last edited 14 dní před by peter.
peter.
Reply to  peter.
11. 3. 2023 22:38

Ešte k tým Wagnerovcom !
https://t.me/RVvoenkor/40326

p.s.
Myslím,že iba za žold sa takto nebojuje.Takto sa bojuje za vlasť!

fajt
fajt
Reply to  peter.
12. 3. 2023 7:44

rozhodně nezpochybňuju odhodlání a hrdinství těchto bajců – jenom válka, do které byli vysláni není rozhodně další velká vlastenecká, jde o špinavý masakr, válku pro válku a hlavně pro genocidu těchto hrdinů. .. Peter, proč Rusko nebojuje na území kolektivního západu, proč nedává, neposkytuje aspoň nějaké prostředky ( a klidně i své poradce a zbraně) odpůrcům globálního fašismu ( jsou jich miliony) v zemích kolektivního západu a jejich otrockých satelitů, proč nejvíce trestá své lidi za to, že skutečně a účinně poškozují a eliminují americké fašisty přímo na jejich území – proč Kreml dodržuje všechny nesmyslná a nepřátelská nařízení západu,… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  fajt
12. 3. 2023 8:22

Peter, mám pro tebe jeden film – Gierek – předchůdce Jaruzelského ( doufám, že tobě polština vadit nebude ) – něco takového by zdejší švejci ( v čele s pitkou holubovou ) nedali ani za tisíc let. ..)

https://ulozto.cz/file/iRUWupUknKHq/gierek-2022-pl-1080p-nf-web-dl-h264-ddp5-1-k83-mkv#!ZGL2MwR2ZGpmAQDmZmuzAJL2BGV4Z3SVF25lEHSFLIOsHQLlAj==

peter.
Reply to  fajt
12. 3. 2023 8:22

Tiež si kladiem tie otázky a ešte aj mnohé iné!
Raz sa ti vojaci vrátia z vojny domov a položia ich pánom generálom a „grandonačaľstvu“ v Kremli…..dúfam!

fajt
fajt
Reply to  peter.
12. 3. 2023 8:39

většina z nich se bohužel nevrátí – s tím taky grandonačalstvo s kremlin chazary počítají – jinak budou mít další válečnou generaci, ve které mužská populace bude ve výrazné menšině ( to všechno zažili po druhé světové, kdy celé vesnice byly jenom ženské a chlapi se jim přidělovali podle pořadníku a na určitý čas – hlavně se žádné práci a budování nevěnovali, krom toho jejich hlavní problém byly válečná traumata s velmi tolerovanou masívní alkoholovou terapii ) – takže hrdinové bez vítězství, ale tentokráte na regeneraci nedostanou prostor ani čas. ..)

Bety
Bety
Reply to  peter.
12. 3. 2023 15:13

Já na to také spoléhám. Na to, aby se s pátokoloňáky hnulo je potřeba radikalizace.

peter.
Reply to  peter.
12. 3. 2023 8:54

cit.: „Uvidíme,ako to dopadne s Bachmutom,lebo ako sa zdá Zelenský vsadil všetko na jednu kartu a všetky zálohy ženie do protiútoku priamo na Bachmut.Tam sa vraj podľa renomovaných analytikov odohrá rozhodujúca
bitka celej vojny.“

https://sk.news-front.info/2023/03/11/alaudinov-k-artomovsku-sa-stahuje-obrovske-mnozstvo-ukrajinskych-jednotiek/

fajt
fajt
Reply to  peter.
12. 3. 2023 9:10

až zdechne zelený krasnoludek s bander šmejdy a v bílé chatrči si budou pod svíčkama hledat mrtvé, pak teprve to trochu bude vypadat na obrat ve válce proti globál zmetkům … ale toho my se, Peter, nedožijem, bohužel. ..)

peter.
Reply to  fajt
12. 3. 2023 9:24

Nedožijeme. Ale to,ako sa zachová pri Bachmute GŠ s vojenským „géniom“ Gerasimovom na čele,nevojak Šojgu a hlavne Putin,to uvidíme za niekoľko dní. Ten Gerasimov zatiaľ skurvil všetko,čo sa skurviť dalo !

Last edited 14 dní před by peter.
fajt
fajt
Reply to  peter.
12. 3. 2023 10:01

Peter, už na to seru ( žádný zázrak se nestane) – vyrubu lesa za jedno krajské město, rozjedu inkasku na plné gule ( borce na to mám lepší prigožina ), válečný kvelb podpořím ze všech sil a pak si na chvíli orazim, někde mimo evropu, doufám, že nebude globál důvod se vracet. ..

přeju hezký a klidný den. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
12. 3. 2023 12:42

Kam bys jel? V Emi Siliconovych bublinách padla jejich banka. A byla velká.Problemy byly i předtím, ale spekulace s kryptomenami přišly jako … Hellou, Dolly, jakou máš roli? Jen nám nevyplas dědka s vlastními góly… ať bambiliony zvoní jako zvony, ať fronty na cmrdliky co nejvíce připomínají masové a vatove klony…. Syfobidet má problémy: demence, Kalifornie pod vodou, Halič se potápí, v Česku se uzakoni vláda jedné petidemolice … milují ho bejvali komousi. Hlavně normalizační. Greta by mu ráda promluvila pobillovsku do micra a euro si zpívá – dozrály makovice, zazpivejme Gloria!!!! Bude toho plný celicky svět. Slyšel jsem dědka… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
12. 3. 2023 12:55

Ještě něco: Pak spor na důchod!? V té ehm bance měli jedinci úspory i cca 250 tis dolacu. Jen část je kryta z pojištění. Už se holí navzájem!! Jaká to rajská hudba pro kripla Svěrače, idiota Kollera /pal vocud, hajzle/ a imbecila Leteckého…

fajt
fajt
Reply to  orinoko
12. 3. 2023 20:45

comment image

Botičky od Diora
Botičky od Diora
10. 3. 2023 10:18

Pokud je tohle pravda, tak se neudržím :-)))) „Onehdy se na naše pozice objevil neznámý vojáček, poprosil cigaretu. Nelišil se od Wagnerců, najedl se, zapálil si cigaretu, pokecali jsme… A pak se nepřítel na nás zaútočil. Všichni spěchali odrážet útok, host také popadl kulomet a namířil ho na „nepřátele“. Podařilo se mu zabít sedm ukrajinských útočníků. Po horečné bitvě se posadil, aby si naplnili zásobníky nábojnicemi, a pak si náš hrdina náhle uvědomil, že spadnul do špatného zákopu :-)))) A odrazil útok nikoli „orků-Moskalů“, ale svých bratrů. Voják Ozbrojených sil Ukrajiny byl pochválen a dokonce mu bylo přislíbeno, že bude… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
10. 3. 2023 18:43

Svatý Jan Pavel, největší Polák v dějinách.. To teda jo: Kniha a televizní reportáž tento týden v Polsku rozpoutaly hojně sledovaný případ týkající se papeže Jana Pavla II. Podle nových zjištění měl nejen vědět o sexuálním násilí v církvi, ale ještě jako krakovský arcibiskup ho údajně pomáhal krýt. Podle nich Karol Wojtyla předtím, než se stal papežem, věděl o zneužívání v katolické církvi a pomáhal chránit predátory z řad kněžích. Kněze údajně převáděl do jiných farností, včetně nejméně dvou, kteří byli nakonec za zneužívání nezletilých odsouzeni a skončili za mřížemi… Podrážděné reakce polské vlády: „Důrazně odsuzujeme hanebnou mediální kampaň, založenou z velké části na… Číst vice »