Tenkrat na Ukrajině

 

Už je temu rok, co sem stal na Majdanu, prochazal se mezi profesionalnima demonstrantama a posluchal plamenne proslovy valečnych štvaču z EvroSajuza. Tenkrat ještě nebyli žadni spaleni policajti ani postřilani protestujici, v Doněcku přistavala letadla, po ulicach chodili lidi bez kalašnikovu a holandšti vědci si připravovali svoje zbytečne powerpointy na konferenci do Malajska.

Kdo nebyl slepy, viděl tenkrat, že nahromaděne problemy hrozi vybuchem – a řešenim bude valka. Ameryka je zadlužena tak, že kdyby chtěli všecko splatit, museli by dalšich třista roku robit enem na uhradu statniho sluhu. A to nejde.

Když sem se ptal lidi v Kyjevě, o co jim ide, byli stručni: zbavit se oligarchy, moct cestovat po Šengenu, zlepšit ekonomiku a mět klid a mir. Jenže lidi se kromě mě asi nikdo neptal. A tak po roce maju jineho oligarchu, cestovat po Šengenu nikdy nebudou, ekonomika je v hajzlu, země je ve valce a bude huř.

Všecko, co zme popsali před rokem v mojem prognostyckem blogu, se stalo. Přišli mrtvi, někdo rozdal zbraně lidem, začala valka a přišly statisice uprchliku. Naštěsti utikaju na vychod, bo jinak by to u nas vypadalo blbě. A tak enem ty modre přilby zatim chybi a jak to tak vypada, ještě dluho tam nebudu. To se spiš připravuju ještě větši sviňarny, jake svět neviděl.

A pravda? Ta se schovala s prvnim zapalenym policajtem na Majdanu, tak, jak je to v každe valce. Nikdy se nedozvite, kdo střilal po demonstrantach z hotelu obsazeneho vladnima silama, kdo sestřelil letadlo a pak zakazal vyšetřovani, proč bojuju bataliony oligarchu jeden proti druhemu… Tu spravnu pravdu vam povi vitěz až po valce.

Ale su svatky, tuž sem raději vytahnul par obrazku z doby, kdy v Evropě byl ještě mir.

Ladislav Větvička, Kyjev, Ukrajina, Podkarpatska Rus

Takto se robi propaganda nejen v Česke televizi:

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ray
ray
30. 12. 2014 23:16

ČT je otřesná.
Co víc s tím dělat než to neplatit?

Palo58
Palo58
31. 12. 2014 4:05

Je to trágo. jsem myslel,že se po volbách na tu ČT soudruzi z vlády a parlamentu podívaj a ono nic,asi jim to taky vyhovuje.No,je to hnus,dnes si zapnu 24ku,jenom,když se chci pobavit.

zedd
zedd
31. 12. 2014 4:48

Tam by se musel vyhodit každej od vrátnice po ředitelnu a včetně Rady. Celý je to prorostlý jedním velkým krakenem a řadou menších chobotniček. V podstatě je zázrak, že ještě zvládají vyrábět propagandu.

Irena
31. 12. 2014 9:47

Až na to, že ten hotel nebyl obsazený vládními silami!

nedalomito
nedalomito
31. 12. 2014 10:53

Irena napsal

Až na to, že ten hotel nebyl obsazený vládními silami!

http://zvedavec.org/vezkratce/8232/

https://www.youtube.com/watch?v=n2PTeUBCPAQ

nedalomito
nedalomito
31. 12. 2014 11:03

Sniper Christensen (na videu třetí zleva) byl i v „misi OBSE“ která byla zajata a zadržována ve Slavjanksu, byl mezi nimi i Čech Přerovský http://zpravy.idnes.cz/zadrzeny-clen-mise-obse-axel-schneider-vystoupil-s-tiskovym-prohlasenim-1le-/zahranicni.aspx?c=A140427_155751_zahranicni_im

peter.
31. 12. 2014 13:54

ray napsal

ČT je otřesná.
Co víc s tím dělat než to neplatit?

Napríklad toto :
http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=Ked_to_nejde_po_dobrom.jpg