Tereza Spencerová: Pravda o 11. září je zase o něco jasnější, ale pšššt!

Odtajnění posledních 28 stran kongresové zprávy o vyšetřování útoků z 11. září nejenže dokládá saúdský podíl, ale vyvolává otázky i o spoluvině tehdejší Bushovy administrativy (a neochotě administrativy Obamovy vyvozovat důsledky).

…Zpráva nabízí důkazy o vazbách mezi saúdskými vládními činiteli, agenty tajné služby a některými z únosců, jimž poskytovali na americkém území finance nebo ubytování. Podrobně například popisuje finanční převody z bankovního účtu tehdejšího saúdského velvyslance ve Washingtonu a blízkého přítele Bushovy rodiny prince Bandara bin Sultána, stejně jako telefonáty mezi Bandarem a operativcem Al Kajdy Abú Zubajdou, toho času vězněným na Guantánamu. Byl to týž princ Bandar, který v roce 2013, tehdy už z titulu šéfa saúdské tajné služby, hrozil Rusku teroristickými útoky na olympiádě v Soči, pokud nepřestane podporovat režim v Sýrii, nebo financoval převoz zbraní pro Daeš do Sýrie přes Turecko.

Jaká publicita a jaké hrozby vším možným by po takové zprávě ale následovaly v případě, že by v útocích z 11. září měl alespoň promilový podíl řekněme Írán? Ale zatímco Saúdská Arábie dostala od amerických soudů imunitu před civilními žalobami, které by na ni mohli podávat pozůstalí po obětech z 11. září, Íránu byla letos v březnu – nejspíš za jeho neúčast na 11. září – americkým soudem uložena povinnost vyplatit odškodnění ve výši 10,5 miliardy dolarů…

Celý článek najdete v Literárních novinách

Stanův komentář: Další dýka zákeřně vražená konspiračními praktiky do zad konspiračních teoretiků!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
23. 7. 2016 18:54

Mohlo by být na tom něco pravdy? http://www.novarepublika.cz/2016/07/dugin-turecti-politici-mi-dali-najevo.html ….Gökçek mu pouhé dvě hodiny před začátkem puče řekl toto: „Nedocenili jsme sílu paralelního státu, který vytvořili uvnitř Turecka Američané a Gülenovi příznivci. V tom byla naše chyba. Ale nyní jsme ji napravili a prvním krokem k tomu je nové sblížení s Moskvou.“ Pak přišla akce, která nevyšla. Byla to podle Dugina poslední šance odstranit Erdogana, který se rozhodl „střetnout s Washingtonem a obrátit se k eurasijské politice“. „Jak mi mnozí turečtí politici dávali najevo, že Turecko vážně zvažuje perspektivu vystoupení z NATO a sblížení s Moskvou v otázkách bezpečnosti, tak americká… Číst vice »