Vnášet politická rozhodnutí do věcí olympismu je americký zločin

Takže je s konečnou platností rozhodnuto. Ruští atleti a atletky na olympiádě v Riu nebudou. Neuvidíme už Jelenu Isinbajevovou vznášet se nad laťkou ve výši pěti metrů, neuvidíme Sergeje Šubenkova, jak po zdolání 110 metrového pole překážek vpadá do cíle před skvostnými černými atlety USA. A to prý proto, že ruský stát kryl a podporoval doping. Neznalec dopingových poměrů to slyší, a protože je neznalec, nedokáže posoudit, má-li či nemá toto obvinění oporu ve skutečnosti. Musí se spolehnout na mínění odborníků, lidí, co se problematkou dopingu zabývají ve svých zaměstnáních. A tak sedí u televizoru či u rádia a loví v nich jejich hlasy, to, co oni jako znalci oboru k problému sdělí. A slyší jejich jednotný názor, že totiž zákaz startu ruských atletů na olympiádě je v prvé řadě rozhodnutím politickým.

V tu chvíli strne, čeká, že po tomto skandálním konstatování, prozrazujícím, že onen protiruský zákaz je zde v prvé řadě proto, aby v ruské společnosti oslabil pozici prezidenta Putina (to kvůli němu ruští sportovci nebudou na olympiádě), uslyší od oněch odborníků co nejtvrdší odsouzení takovéhoto politického masakrování olympijské myšlenky, vyjádřující potřebu nastolit bratrství mezi národy a odložit všechna nepřátelství, jež je rozdělují. Vždyť jedině s touto ideou baron Coubertin v závěru předminulého století olympijské hry zakládal, a jako symbol přátelství mezi národy plane nad olympijskými sportoviši po celou dobu her olympijský oheň.

Ale oni ti odborníci kupodivu onu skutečnost, že ruským atletům se zakázalo jet na olympijské hry a soutěžit v nich o pocty olympijské z důvodů v prvé řadě politických a hlavně – zcela protichůdných ideji olympismu – neodsoudí, jen je vyřknou. Nevím, možná to své nedořekli až do konce z obav, že ti, kteří zpoza Atlantiku onen zákaz ruské účasti na hrách źpunktovali (převážně americká antidopingová agentura WADA, sídlící v kanadském Montrealu, vedla své útoky jen proti proti skupince Rusů, ale navrhla, aby jejich údajná vina byla vztažena na Rusy všechny – čili aby se uplatnil tzv. kolektivní princip trestu), by si mohli vyšlápnout i na ně – a z tohoto hlediska je vlastně už jen jejich konstatování politického motivu celé záležitosti, jako motivu hlavního, hrdinným činem. Cožpak P. C. Roberts, člen někdejší Reaganovy vlády, který západní poměry i nepoměry jistě důvěrně zná, neprohlásil, že Washington má k dispozici příliš mnoho peněz a příliš mnoho hrozeb na to, aby se celá tahle ostudná protiruská dopingová provokace mohla posoudit či vyřešit spravedlivě? Ne-li už dokonce v olympijském duchu, který by z účasti na olympiádě vykázal nikoliv ruské atlety, ale ty americké hrobaře olympismu, mnoucí si dnes spokojeně ruce nad dokonaným dílem, a dost možná i chystající se v těchto dnech sledovat olympijské boje – konečně bez účasti Rusů – z tribuny olympijského stadionu v Riu.

Boje, které s morální kaňkou zločinně zorganizované ruské neúčasti pozbyly pro ostatní obecenstvo všechno kouzlo.

Poděkujme jim přes oceán, těm neokonzervativním pánům z Washingonu, za to, že nám z důvodú převážně politických berou jednu radost za druhou.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
30 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
23. 7. 2016 7:54

Je to pouze další z prostředků vydírání a vynucování si politických cílů hegemonem „civilizovaného“ teroristického „Západu“ (mezi který byl formálně kooptován i kolonizovaný východ Evropy, na který hledí politické špičky Západu jako na své užitečné idioty – jejich servilním sportovním a politickým reprezentacím stačí jenom naznačovat příkazy – a podle toho s nimi i jednají). Válka s Ruskem běží v oblasti ekonomické (sankce, vydírání, zastrašování, měnové útoky, burzovní bubliny atd.), v politické rovině – ostrakizace, zákazy vstupů politických reprezentantů, vylučování z G7, z rozhodování o bezpečnostmních otázkách v euroasii (rada Rusko NATO), v ideologické – lži, podvody a mystifikace, páté… Číst vice »

bbb
bbb
23. 7. 2016 8:17

1. Ve fotbale dopování není. To proto, že je důležitější, zřejmě bohatší, než ostatní evropské sporty. Pak v anglické, německé, italské lize se provinilci nenacházejí, takže tam doping není, není… Kdežto v atletice je, není tak bohatá. 2. ME Francie, kopaná. Ruští fandi se prali s anglickými, snad i na stadioně – následek – podmíněné vyloučení ruského fotbalového týmu z ME. Ač se nervali. 3. Chorvatští fandi se rvali na stadioně. Vhodili na hrací plochu přes deset dělbuchů, hned vedle českého brankáře, pořadatel zraněný. Utkání přerušeno. Odhaduji, že chorvatský tým měl být z ME vyloučen ihned. Jak jinak brzdit terorismus?… Číst vice »

Béda
23. 7. 2016 9:31

bbb napsal 1. Ve fotbale dopování není. To proto, že je důležitější, zřejmě bohatší, než ostatní evropské sporty. Pak v anglické, německé, italské lize se provinilci nenacházejí, takže tam doping není, není… Kdežto v atletice je, není tak bohatá. 2. ME Francie, kopaná. Ruští fandi se prali s anglickými, snad i na stadioně – následek – podmíněné vyloučení ruského fotbalového týmu z ME. Ač se nervali. 3. Chorvatští fandi se rvali na stadioně. Vhodili na hrací plochu přes deset dělbuchů, hned vedle českého brankáře, pořadatel zraněný. Utkání přerušeno. Odhaduji, že chorvatský tým měl být z ME vyloučen ihned. Jak jinak… Číst vice »

fra
fra
23. 7. 2016 10:30

Obsáhle je problematika dopingu popsána v následujícím článku panem Olšerem: http://svobodnenoviny.eu/proc-je-doping-skupinky-ruskych-atletu-kolektivni-vina-celeho-ruska-ale-za-zrudnosti-milionu-nacistu-je-naopak-zlocinem-obvinovat-z-kolektivni-viny-cele-nemecko/ Je nad slunce jasné, že většina sportů se nedá na špičkové úrovni provozovat bez podpůrných prostředků. Ti co je neužívají zpravidla uzavírají startovní pole. Vývoj a výroba těchto podpůrných prostředků je výborný byznys, stejně jako na druhé straně boj proti dopingu. Vyhrává takový doping který lze těžko odhalit a ten mají k dispozici právě státy které mají špičkový výzkum v oblasti medicíny a armády. A můžete hádat 3x kdo že to může být. Zkrátka zloděj volá chyťte zloděje. A s tím fotbalem je to prostě tak jak napsal bbb… Číst vice »

Béda
23. 7. 2016 19:23

Původně (snad ještě za Zátopka) byl sport symbolem čistoty, fair play, pevné vůle a čisté ryze sportovní fair play konkurence – snahy vyniknout a zapsat se do sprtovní historie čistým způsobem. Dnes již nic z toho není pravdou. Sport je jen reklama, byznys, intrika, prostředek zbohatnutí a prosazení se jakýmkoliv způsobem za jakoukoliv cenu (někdy to připomíná Faustovu smlouvu s ďáblem a končí trvalým poškozením sportovcova zdraví anebo dokonce smrtí) pletou se do toho intriky, politika a samozřejmě finančníci a nadnárodní korporace, přehnaný egoismus a individualismus v tom špatném slova smyslu. Sprinteři, cyklisti, plavci, siloví sportovci… Kolik z těch rekordů… Číst vice »

Béda
24. 7. 2016 4:48

USA ve věci dopingu jsou jak vyžilá veřejná pracovnice z E 55 v důchodovém věku nakažená AIDS-em, kapavkou a syfilisem, která se tváří jako sedmnáctiletá pana, která právě opustila klášter a poprvé slyší o milostném aktu.

@@
@@
24. 7. 2016 6:51

fra napsal Obsáhle je problematika dopingu popsána v následujícím článku panem Olšerem: http://svobodnenoviny.eu/proc-je-doping-skupinky-ruskych-atletu-kolektivni-vina-celeho-ruska-ale-za-zrudnosti-milionu-nacistu-je-naopak-zlocinem-obvinovat-z-kolektivni-viny-cele-nemecko/ Je to sice obsáhlé, ale zároveň je zřejmé, že autorovi uniká podstata. Americké poměry by byly srovnatelné s těmi ruskými, kdyby laboratoř, která odebírá a analyzuje vzorky pro antidopingovou kontrolu, falšovala výsledky, a to ve spolupráci s ministerstvem pro sport a s tajnými službami. Něco takového pan Olšer nepíše, protože nic takového samozřejmě v USA neexistuje. A naopak je to hlavní důvod, proč bylo nutné vyloučit ruské sportovce plošně. Je to vina institucí, které měly hlídat, ale místo toho podváděly, takže dnes logicky nemohou dát řádné záruky… Číst vice »

Béda
24. 7. 2016 7:16

@@@@ napsal Je to sice obsáhlé, ale zároveň je zřejmé, že autorovi uniká podstata. Americké poměry by byly srovnatelné s těmi ruskými, kdyby laboratoř, která odebírá a analyzuje vzorky pro antidopingovou kontrolu, falšovala výsledky, a to ve spolupráci s ministerstvem pro sport a s tajnými službami. Něco takového pan Olšer nepíše, protože nic takového samozřejmě v USA neexistuje. A naopak je to hlavní důvod, proč bylo nutné vyloučit ruské sportovce plošně. Je to vina institucí, které měly hlídat, ale místo toho podváděly, takže dnes logicky nemohou dát řádné záruky ani za jediného atleta, který prošel jejich kontrolou. Kde berete tu… Číst vice »

@@
@@
24. 7. 2016 7:51

Béda napsal
Kde berete tu jistotu, že něco takového USA nedělají a RF ano?A odkdy platí kolektivní a nikoliv adresné individuální tresty? Proč analogicky (kolektivní trestkvůli Marion Jonesové a zejména poaféře Balco nebyla vyloučena ze všech vrcholových soutěží celá americká reprezentace?

Na rozdíl od zmíněných ruských institucí, které měly ručit za nezávadnou přípravu ruských sportovců, trénujících na domácím území, nebyla firma Balco laboratoří s licencí na provádění antidopingové kontroly a nemohla tudíž mezinárodním protidopingovým agenturám posílat zfalšované výsledky testů.
Ještě potřebujete něco vysvětlit?

Béda
24. 7. 2016 8:02

Jenže po aféře Balco, která MASOVĚ vyráběla americké rekordmany nemohla být žádná jistota u ŽÁDNÉHO amerického sportovce , že nejede v dopingu. A o to přece ve sportu má jít – aby byl vyloučen doping. Krom toho neexistuje žádná jistota, že americké „antidopingové“ instituce neslouží jako vše ostatní (třeba americké Ratingovky, „nezávislý“ soudní dvůr, „nezávislé“ penězi velkých korporací a finančníků zkorumpované arbitráže…) americkému byznysu a politickým cílům.

Sio
Sio
24. 7. 2016 8:30

@@@@ napsal Je to sice obsáhlé, ale zároveň je zřejmé, že autorovi uniká podstata. Americké poměry by byly srovnatelné s těmi ruskými, kdyby laboratoř, která odebírá a analyzuje vzorky pro antidopingovou kontrolu, falšovala výsledky, a to ve spolupráci s ministerstvem pro sport a s tajnými službami. Něco takového pan Olšer nepíše, protože nic takového samozřejmě v USA neexistuje. A naopak je to hlavní důvod, proč bylo nutné vyloučit ruské sportovce plošně. Je to vina institucí, které měly hlídat, ale místo toho podváděly, takže dnes logicky nemohou dát řádné záruky ani za jediného atleta, který prošel jejich kontrolou. To je věc… Číst vice »

Sio
Sio
24. 7. 2016 8:31

@ napsal
Na rozdíl od zmíněných ruských institucí, které měly ručit za nezávadnou přípravu ruských sportovců, trénujících na domácím území, nebyla firma Balco laboratoří s licencí na provádění antidopingové kontroly a nemohla tudíž mezinárodním protidopingovým agenturám posílat zfalšované výsledky testů.
Ještě potřebujete něco vysvětlit?

A co ty US úřady, co licenci mají? Jak to, že na nic nepřišly? Jsou tak neschopné nebo je to úmysl?

PPK
PPK
24. 7. 2016 10:22

Základním atributem suverenity je svoboda rozhodování a rázné odmítání psychologických a politických tlaků různých sociopatů. Začíná např. už tím, zda vůbec nějakou výzvu přijmeme. Také tím, jakou řečí se dobrovolně rozhodneme s někým cizím mluvit a jakou měnou se dobrovolně rozhodneme někomu v nějakém byznysu platit. Zda tou naší vlastní řečí a měnou, anebo tou řečí a měnou našeho partnera. Zda pravidla komunikace, kooperace nebo soutěže nám někdo vnutí, anebo si prosadíme, že pravidla si společně vždy dohadují jen partneři vzájemně rovnocenní. Proto pokud někdo chce i ve sportu spolupracovat, tak musí dát najevo, že o to stojí, protože to… Číst vice »

Béda
24. 7. 2016 10:30

PPK,

kdyby byla důsledně ctěna olympijská myšlenka, pak by nejpozději od r. 2001 (bez ohledu na dopingové skandály amerických sportovců a firem ) USA nemohly být připuštěny na žádné zimní ani letní olympijské hry. Z jednoho prostého důvodu. Protože je to stát který v politické praxi nectí druhou půlku olympionismu – napdá jiné státy, organizuje v jiných státech násilné i nenásilné politické převraty, používá nejsprostší podvody a konspirace – tedy nefér metody.

Sio
Sio
24. 7. 2016 11:03

PPK: Proč je heslo „Dohnat a předehnat hloupé?“ Pokud vím, ani se netýkalo sportu.

Béda
24. 7. 2016 11:08

Béda napsal PPK, kdyby byla důsledně ctěna olympijská myšlenka, pak by nejpozději od r. 2001 (bez ohledu na dopingové skandály amerických sportovců a firem ) USA nemohly být připuštěny na žádné zimní ani letní olympijské hry. Z jednoho prostého důvodu. Protože je to stát který v politické praxi nectí druhou půlku olympionismu – napdá jiné státy, organizuje v jiných státech násilné i nenásilné politické převraty, používá nejsprostší podvody a konspirace – tedy nefér metody. A dokonce i olympiádu opakovaně zneužívá k rozdmýchání politického napětí, konfliktů a následného násilí. Tento stát a jeho zástupci by již jenom kvůli tomuto by měli… Číst vice »

@@
@@
24. 7. 2016 11:57

Sio napsal
A co ty US úřady, co licenci mají? Jak to, že na nic nepřišly? Jsou tak neschopné nebo je to úmysl?

Proboha, to je zase otázka.
Jakmile byla ta látka /plus účinky na výkonnost/ známá a bylo taky známé, jak ji v testu odhalit, laboratoře ji samozřejmě zjišťovaly /i zpětně na starých vzorcích/. A federace s těmi, co jim byl takhle dokázán doping, zatočila. Včetně slavných a dosud aktivních atletů. Ale zasáhlo to i další odvětví. Přišlo se na to díky „udání“ z domácího prostředí.

PPK
PPK
24. 7. 2016 12:22

Sio napsal Proč je heslo „Dohnat a předehnat hloupé?“ Pokud vím, ani se netýkalo sportu. Sio, dobu toho hesla si dobře pamatuji. Hloupé je (imho) proto, že se dá zneužít. Bohužel, to heslo se týkalo tehdy úplně všeho, včetně sportu. Už na olympiádě 1952 v Helsinkách to propaganda obou poválečných politických polovin světa jasně prokázala a noviny a knihy té doby jsou dodnes toho dokladem. Nu a to samotné heslo? Původně mělo být povzbuzením našich lidí k vyšší aktivitě a poctivé pracovitosti při budování společenského řádu, který si říkal socialismus. Jenže všechno je zneužitelné, když je toho příliš. Zneužitelné bylo… Číst vice »

Sio
Sio
24. 7. 2016 12:43

@ napsal
Proboha, to je zase otázka.
Jakmile byla ta látka /plus účinky na výkonnost/ známá a bylo taky známé, jak ji v testu odhalit, laboratoře ji samozřejmě zjišťovaly /i zpětně na starých vzorcích/. A federace s těmi, co jim byl takhle dokázán doping, zatočila. Včetně slavných a dosud aktivních atletů. Ale zasáhlo to i další odvětví. Přišlo se na to díky„udání“ z domácího prostředí.

Těžko věřit, že jich bylo tak málo, co brali doping.

Sio
Sio
24. 7. 2016 12:51

PPK napsal Sio, dobu toho hesla si dobře pamatuji. Hloupé je (imho) proto, že se dá zneužít. Bohužel, to heslo se týkalo tehdy úplně všeho, včetně sportu. Už na olympiádě 1952 v Helsinkách to propaganda obou poválečných politických polovin světa jasně prokázala a noviny a knihy té doby jsou dodnes toho dokladem. Nu a to samotné heslo? Původně mělo být povzbuzením našich lidí k vyšší aktivitě a poctivé pracovitosti při budování společenského řádu, který si říkal socialismus. Jenže všechno je zneužitelné, když je toho příliš. Zneužitelné bylo už tehdy i toto heslo propagandisty z řad nenávistných západních sociopatů, kteří tvrdili,… Číst vice »

@@
@@
24. 7. 2016 13:46

PPK napsal
Ostatně, nic se nezměnilo. To vidíme i dnes na diskusním fóru OM, jak se s myšlenkou olympionismu v souvislosti s dopingem někteří jednotlivci typu pana dvojzavináče aktivisticky a ideologicky snaží.

Pan dvojzavináč se nesnaží o nic jiného, než vnést do diskuse o dopingu na OM aspoň kousek racionálního uvažování.

PPK
PPK
24. 7. 2016 14:18

@ napsal
Pan dvojzavináč se nesnaží o nic jiného, než vnést do diskuse o dopingu na OM aspoň kousek racionálního uvažování.

Existuje přísloví, že každá samochvála smrdí.
Čerpejte z moudrosti předků. Dobře uděláte.

PPK
PPK
24. 7. 2016 15:04

Sio napsal No, ukažte mi nějaký výrok, který nelze zneužít a já vám předvedu, jak se to dělá. Vážený Sio, otázkou je definice, co to vůbec je – ten zneužitý výrok. Také, co je tím úhlem pohledu, jakým je zneužití definováno. Nejen na internetu najdete například typy vět, zvaných paradoxy a sofismata, jež už samy o sobě jsou (nebo mohou být) zneužitím významu slov a myšlenek a tudíž je dvakrát zneužít už asi možné nebude. Dám několik příkladů, většinou nikoliv jen z mé hlavy: Paradox lháře: Člověk, který sám o sobě říká, že lže, tak buď lže a tedy vlastně… Číst vice »

Béda
24. 7. 2016 15:43

! http://cz.sputniknews.com/svet/20160724/3612384/mov-samostatne-prijimat-rozhodnuti-ruska.html „…ruští atleti se nemohou olympijských her v Riu zúčastnit, protože Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) už vynesla rozhodnutí v této otázce, stojí v prohlášení. Kromě toho MOK odmítl povolit účast na olympiádě těm sportovcům, kteří byli dříve přistiženi při dopování. !!!„Ruský olympijský výbor (ROV) nemůže poslat na OH 2016 v Riu sportovce, který byl kdykoli dříve diskvalifikován za užívání dopingu, dokonce i v tom případě, že si už trest odpykal“, praví se v tiskové zprávě!!! Šéf Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach rovněž prohlásil, že akreditaci na Olympijské hry v Riu de Janeiro nedostanou žádné oficiální osoby ministerstva… Číst vice »

Béda
24. 7. 2016 15:51

http://cz.sputniknews.com/svet/20160724/3612663/rusti-sportovci-ucast-podroveni-testy.html

Každý ruský sportovec, kterému bude (* jako jednotlivci nereprezentujícímu oficiálně RF – ruská státní reprezentace jako taková je z účasti vyřazena) povolena účast na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro, musí být podroben dodatečné prověrce na doping, v opačném případě bude jeho akreditace zrušena, oznámila tisková služba mezinárodního olympijského výboru (MOV)…Byl přijat verdikt, že rozhodnutí o povolení účasti budou přijímat mezinárodní federace pro jednotlivé sportovní disciplíny…

Béda
25. 7. 2016 11:13

http://cz.sputniknews.com/svet/20160725/3616652/iihf-fasel-zprava-wada-doping-nepravda-svedectvi.html Člen výkonného výboru MOV René Fasel prohlásil, že ne celá zpráva prezidenta komise WADA Richarda McLarena se zakládá na reálných faktech. Jako lež se konkrétně ukázala informace o údajných zmizelých dopingových testech ruských sportovců… Prezident komise Světové antidopingové agentury Richard McLaren 18. července prezentoval výsledky vyšetřování údajných machinací s dopingem na olympiádě-2014 v Soči. Obvinění stála na důkazech bývalého ředitele Moskevské antidopingové laboratoře Grigorije Rodčenkova, který se sám obvinil z porušení antidopingových zákonů. Na základě výsledků vyšetřování WADA vyzvala zakázat všem ruským sportovcům účast na mezinárodních soutěžích, včetně olympijských her 2016 v Brazílii. Včera výkonný výbor MOV ovšem prohlásil,… Číst vice »

Béda
26. 7. 2016 4:55

http://www.paratdnes.cz/2016/07/Trestat-doping-Ano-ale-vsem-stejne-A-nejen-na-Olympijskych-hrach-2016.html http://www.paratdnes.cz/2016/01/Silene-americti-prezidenti-ridili-doping-v-USA-a-americky-senat-mlcel.html „…Tim Montgomery a Chryste Gainesová, Dwain Chambers či Kelli Whiteová, Carl Lewis, Ryan Braun, Ben Johnson, Florence Griffith-Joynerová, Lance Armstrong a další a další…. V roce 1989 jsme stále dokola slyšeli, jak bolševici zakládali dopingové tábory, zatímco západ byl čistý, křišťálově čistý. A pak? Pak se přes třicet tisíc stránek dosud tajných dokumentů o dopingu ve Spojených státech v roce 2003 dostalo na veřejnost k prestižnímu magazínu Sports Illustrated a svět (východní) zíral! V rozmezí dvanácti let od roku 1988 více než sto amerických sportovců dostalo i přes dopingový nález pouhé napomenutí, nikoli trest. Tenistka Mary Joe Fernandezová,… Číst vice »