Test: Nejlepší protisystémový undergroundový web 2015

Taky jste si všimli, kolik se v poslední době vyrojilo všelijakých odbojných, alternativních, protestujících, nekorektních, dehonestujících, antimainstreamových webů? Já tedy ano. Přiznám se, že občas na ně chodím, některé mě zaujaly více a některé méně. Protože jsem člověk zvídavý a podezíravý, napadlo mě, jestli třeba některé z těch webů nejsou lákadlem na myšlenkově nepohodlné občany, kteří napíší příspěvek nebo tam jednoduše půjdou ze své pevné IP a ocitnou se na seznamu antisystémových protirežimních občanů. A to není jediná otázka, která mě trápí. Zajímá mě, zda tyto weby uvádějí informace pravdivé, vycházející z ověřených zdrojů. Zda tyto weby nematou mysl návštěvníka nějakými sračkami bez řádného důkazu nebo svědecké výpovědi. Zajímá mě, kdo ty weby vlastní. Není to třeba státní instituce? Nebo nějaký oligarcha? Špionážní služba?

Takže výsledkem je žebříček webů, který na prvním místě je tady pro mě. Ano, je to odpověď, co si mám číst a čemu se naopak vyhnout. A vzhledem k tomu, jak protisystémové weby narůstají na popularitě, určitě také vás bude zajímat, který z nich je nejlepší.

Z podobného zkoumání jsem zjistil znepokojivé skutečnosti:

1. Všechny zkoumané weby mají sídlo jak serveru tak provozovatel na kritizovaných teritoriích.
2. Některé weby jsou fyzicky umístěné přímo v USA, což je, řekněme, poněkud zvláštní.
3. Některé weby mají takový stupeň maskování, který je neovyklý pro jejich činnost. Tj. skrývají se za společnostmi přímo na kritizovaných teritoriích.

Toto jsou weby, kterým důvěřuji, byť ne na sto procent, protože na ně má páku systém, vzhledem k tomu, že fyzicky i s provozovateli leží na kritizovaných teritoriích – takže brát s VELKOU rezervou:

www.outsidermedia.cz
e-republika.cz/HomePage
www.vlastnihlavou.cz
www.reformy.cz
www.ac24.cz

A z výše uvedených pěti webů budeme vybírat také vítěze, protože ostatní jsou z testu diskvalifikováni. Undergroundový, antimainsteamový web NEMŮŽE sledovat IP adresu, spolupracovat s firmami, které by mohly špionovat a uchovávat informace o uživatelích těchto webů. To nejde.

Vyhlášení vítězů o nejlepší undergroundový web roku 2015:

1. www.ac24.cz
2. www.outsidermedia.cz a www.e-republika.cz/HomePage
3. www.reformy.cz
4. www.vlastnihlavou.cz

U www.ac24.cz a www.e-republika.cz/HomePage bych chtěl vyzvednout podporu https protokolu. Pokud tedy chcete mít šifrovanou komunikaci, zadávejte tyto weby takto:

https://www.ac24.cz
https://www.e-republika.cz/HomePage

Všechny hodnocené portály najdete na Odkazníku Blogovníku zde.

Pokud budete chtít zařadit do příštího testu o nejlepší undergroundový web další adresu, napište do diskuse. Všechny diskusní příspěvky si redakce čte. Opravdu :-).

A to je pro dnešek vše. Doufám, že pro vás výše uvedená obsáhlá informace bude užitečná. Dalo mi to dost práce :-).

Test ve formátu pdf k dispozici zde.

Prosím, podpořte tento web na tomto odkaze.

Celý článek najdete na Blogovník.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments