The Saker: Přehlídka velkého obratu

Letos je 9. květen, píše The Saker z Ameriky, „skutečně historickým dnem. Západ moskevskou přehlídku ke Dni vítězství poprvé bojkotuje, s ruskými silami tu však poprvé pochodují čínské“. Ta „hluboká symbolika dává dokonalý smysl“.

Právě „Rusko a Čína utrpěly neporovnatelně větší ztráty, než kterýkoli z jiných účastníků II. světové války“. Rusko proti fašismu položilo přes 25 miliónů, Čína proti japonskému militarismu – více než 15 miliónů. Ze zemí, bojkotujících moskevské oslavy, je v tomto směru jedinou výjimkou Polsko.

Za postojem USA i většiny zemí NATO a EU však „není jen jejich skromný příspěvek k porážce nacistického Německa“. Jde totiž hlavně o „jejich bezmeznou podporu nacistické Ukrajiny, považující Stěpana Banderu za národního hrdinu, vražedná komanda OUN-UPA za ´hrdiny osvobozeneckého hnutí´ a osvobození Ukrajiny za ´sovětskou okupaci´.“.

„Svůj nejoblíbenější ikonický snímek z II. světové války“ – uvádí autor už jako postskriptum – „má zřejmě každý z nás. Tím mým je ruský voják Sergej Makarovič Korolkov, jejž právě zajala německá jednotka a za chvíli bude zastřelen. Učaroval mi jeho výraz sebevědomého vzdoru, symbolizující ´poslední zbraň´ ruského lidu: jeho nezničitelnou vůli dokonce i tváří v tvář porážce či smrti.“

Celý článek: Střípky ze světa

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
13. 5. 2015 8:02

Díval jsem se na ta videa na PP – ano, toto je skutečná „síla“. A u toho jsem vzomněl na klasika: N. Machiavelli – Vladař – kap. 9 – O občanské vládě (jen ukázka – doporučuji přečíst alespoň celou kapitolu) „Vlivné a zámožné občany je třeba po- suzovat z dvojího hlediska. Buď zcela podřizují své zájmy panovníkovým, pracují bez postranních úmyslů a bez ziskuchtivosti jen v jeho prospěch, a těch si musí vážit a hledět si jich; nebo se drží stranou a tady je zas nutné rozli- šit, zda se tak chovají ze strachu a opa- trnictví – ti bývají… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
14. 5. 2015 8:13

Je třeba si opravdu uvědomit co se na této přehlídce stalo: stala se demonstrací toho, že vedle „satelitů ze SNS či dob CCCP“ pochodovali na přehlídce vojáci Indie a Číny najednou, odděleni tuším snad jen Srbským útvarem… Není to tedy jen o tom, „že přijeli Číňané“ – ne – přijeli i Indové – VŠICHNI SPOLEČNĚ DEMONSTROVALI JEDNOTU ZÁJMŮ – a to POD RUSKÝM VELITELEM PŘEHLÍDKY… Prosím Vás: potřebuje toto komentář? U soudných lidí s otevřenou myslí asi ne… Takže další úvahy nechám na takových. Nerozvíjel bych je „ad absurdum“, ale vypovídá to o… 9. května sice někteří páprdové vydávající se… Číst vice »