To je rozsudek smrti

V pondělí 18. listopadu Charkovský odvolací soud potvrdil dvanáct let odnětí svobody 85letému Mechti Logunovovi. Soud ho takto de facto odsoudil k doživotí ve zmanipulovaném procesu.

Okresní soud v Charkově 31. července 2018 Logunova odsoudil za velezradu, jíž se měl dopustit tím, že z Výzkumného centra ministerstva obrany Ukrajiny „sbíral“ informace pro Ruskou federaci.

Logunov je známý vědec a vynálezce. Už dlouho učil na charkovském Dálničním institutu, je držitelem titulu Ph.D v oboru technických věd a autorem několika patentů v oblasti strojírenství a recyklaci.

V březnu roku 2017 ho SBU obvinila z toho, že dostal za úkol z Ruské federace sbírat informace podléhající státnímu tajemství. SBU přitom nebyla schopna říci jakékoliv okolnosti, za kterých se to mělo dít, tedy v jakém čase, na kterém místě a od koho měl přijmout „práci“. Prostě nic. Dalších třináct spoluviníků, jež nazvali „rudou kapelou“, se z vyšetřovacího spisu vypařilo jak pára nad hrncem.

Jednalo se o provokaci SBU, která mu podstrčila flash disk se třemi nahranými dokumenty. Tyto „dokumenty“ obsahovaly „tajné“ výrobní postupy, které jsou volně dostupné na internetu. SBU nemůže přiznat, že se jedná o pomstu za jeho politické názory a že potřebují někoho zadrženého, koho budou moci „vyměnit“ za své spolupracovníky zadržené v Rusku.

Přitom Charkovský soud soudil ještě dalšího „důchodce“, konstruktéra tankových motorů, v jiném případu. Ten měl prozradit tajné informace na přednáškách v Číně,  za které obdržel 6000 USD.

Tento „zrádce“ byl odsouzen pokutě 3400 hřiven.

Zdroj: Strana.ua

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments