Ropa je kapitalismus

Pokud nebudou USA řídit svými výhrůžkami, válkami, embargy a sankcemi celosvětový trh s ropou, přestanou současně ovládat dolar, jak ve vlastní zemi, tak ve zbytku světa. Pro vlastní záchranu jsou nuceny investovat ne do vlastního asociálního systému, ale řídit stát pomocí intervenci, ovšem v cizích zemích. Každé prodemokraticky dobyté uzemí je následně systémově vyždímáno a tak se navrací alespoň část "investičních" prostředků vložených do vlastního státu v podobě nových pracovních míst ve zbrojní výrobě.

K celé této "výhodné" investici přispívají média (ta dobře orientovaná) chápající se příležitosti v podobě hozené kosti či nějaké podoby pašaliku, třeba místa v RPRATV. "Spřátelené" země nezištně pomáhají na cizích územích dodávat kanonefutr a vylepšují si tak svou vazalskou pozici pro vlastní přežití.

Modří mládežníci pochopili, že čezký klondajk je nutné držet, dokud jim to ústav-a dovolí a že je to naposledy na dlouhá desetiletí, co je vše dovoleno, a tak stisknou pevně rty a s mužnou slzou v koutku oka skousnou vzájemné antipatie a vyčistí si korýtka. Modrý (a tudíž dobrý) hradní clown pak národu důvěrně sdělí, že je rád… co kdyby? A tak se vlastně nic neděje. Je pravda, že benzín, nafta je za 38, plukovník je zavražděný, řecký důchodce si prostřelil hlavu, umrzlo pár tuctů bezdomovců … ale to se přece stává.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments