Tomahawky a čokoládový dort

Palm Beach, 6. dubna. Zatímco americké Tomahawky sviští nadzvukovou rychlostí na syrskou leteckou základnu Šajrát, dva nejmocnější muži světa ochutnávají kousky obrovského čokoládového dortu. K tomu staršímu, obtloustlejšímu se zlatovou kšticí přistoupí důstojník a něco mu pošeptá do ucha. A zmizí stejně rychle, jako se objevil.

„Si, musím vám něco vysvětlit“, řekne ten s kšticí po chvilce přemýšlení.

„Donalde, jsem samé uši“, přeloží tlumočník odpověď mladšího muže s ulíznutými smolně černými vlasy.

Oba muži si říkají křestními jmény, ale v Americe se tomu člověk nevyhne a nic moc to neznamená…

Už jste v obraze? Tak si nyní přečtěte, jak americký prezident Donald Trump vylíčil scénu vlastními slovy moderátorce Fox News TV Maria Bartiromo necelý týden po té, co se setkal s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem ve svém letním sídle Mar-a-Largo v Miami na Floridě.

Pokračování na Literárních novinách

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
15. 4. 2017 7:47

…Američanům chybí strategická vize Co se týká Sýrie, Rusko má na rozdíl od Spojených států strategický plán pro tuto zemi, konstatuje McCauley. Uvádí, že nová americká zahraniční politika se teprve rodí, je vedena za pochodu, přičemž naráží na jisté překážky, které se následně snaží obcházet. „Je to politika ze dne na den, není v tom žádná celková strategická vize,“ kritizuje expert. Tvrdí, že nejprve je třeba znát odpověď na základní otázku, jakou politikou vlastně chtějí USA ukončit válku v Sýrii a jak má podle představ Washingtonu poválečná Sýrie vypadat…. Při absenci strategické vize však Spojené státy mohou rychle měnit své… Číst vice »

Béda
15. 4. 2017 8:08

http://www.hlavnespravy.sk/byvala-hlava-pentagonu-vystriha-trumpa-pred-jadrovou-vojnou/969476 Leon Panetta, bývalá hlava Pentagonu, vystríhal amerického prezidenta Donalda Trumpa v riziku rozpútania jadrovej vojny v prípade preventívneho úderu USA na Severnú Kóreu. “Prezidenti USA v minulosti nevŕtali do Severnej Kórey, pretože vedeli o jej nevyspytateľnosti. V prípade vypuknutia vojny 20 miliónov obyvateľov juhokórejského Soulu sa môže stať cieľom úderu a existuje vysoká pravdepodobnosť vypuknutia atómovej vojny, ktorá by priniesla so sebou smrť desiatok miliónov ľudí. Treba byť veľmi opatrným,” uviedol Leon Panetta. Leon Panetta sa obáva, že Donald Trump vytvorí ešte väčšie napätie vo vzťahoch so Severnou Kóreou a ohrozí celý región Ďalekého východu. Podľa najčerstvejších informácií z… Číst vice »

Irena
15. 4. 2017 9:22

Американский лидер излишне оптимистично оценил результаты встречи с председателем КНР. Судя по всему, там и близко не было «отлично поладили». Хотя для внутреннего американского потребления высказывания Дональда Трампа вполне сгодятся — ему как раз нужно показать, что в салуне он самый крутой ковбой. Но вот на Китай он, если и произвёл впечатление, то довольно негативное. Совсем не просто так Си Цзиньпин замолчал на 10 секунд. А заодно попросил переводчика перевести по прошествии этих секунд. Было бы наивно верить в то, что доктор юридических наук Университета Цинхуа не знает английский язык и не разобрал ковбойский диалект Трампа. Такое жёсткое следование протоколу… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
15. 4. 2017 11:22

„демократический хлор в Мосуле…“.
Role merdií jak „средств пропаганды Аль-Каиды…“
https://www.youtube.com/watch?v=6iYccxmCuIc

orinoko
15. 4. 2017 14:29

Podle zatím nepotvrzenych zpráv chystá Kačer Swamp těžký úder v tichomoří. CIA, Pentagon a Mossad jej informovaly o ruské infiltraci na strategickém ostrove. Dokonce už tam údajně Rusko provedlo výsadek.

A tak Kačer posila Mámu bomb na Moai na Velikonočním ostrove.

fajt
15. 4. 2017 14:30

orinoko napsal
A tak Kačer posila Mámu bomb na Moai na Velikonočním ostrove.

nu což, jednou to přijít muselo, na ty velikonoce by to bylo stylové a sektářsky symbolické. ..)

fajt
15. 4. 2017 14:32

a nejlepší jsou šachmaty u kterých figurky chcípají jak mouchy. ..)

orinoko
15. 4. 2017 15:21

Zajímavý porad v TV kraksne. Duel : emericka puška versus Kalašnikov.
Je pozoruhodné sledovat , jak se islamsky dobytek nejhrubšího řazení nechá fotit s emerickym sajrajtem.
Emericky debil už opravdu neví, jakou beneton reklamu ušít na svůj smysl pro Mámu bomb a Veskrnu s plochou drahou letu.

orinoko
15. 4. 2017 15:53

A je po duelu. Emericky debil opravdu nemá šanci chápat cokoli normálního. V Emerice je nejprodavanejsi puškou Kalašnikov. Je dostupný, spolehlivý, účinný, údajně životní láska.
Emericka prda je draha barbina nadopovana Hollywoodem , která v praxi selhává. M16? Veskrna s plochou dráhou letu v Sýrii.

racek
racek
15. 4. 2017 19:05

Tomahawky jsou ovšem podzvukové.

jogín
jogín
15. 4. 2017 21:05

Americký nájezd na Koreu je čistě demonstrační. Trump si nemůže dovolit ostřelovat Koreu, protože Korea má ponorky s raketami, o kterých se ovšem moc nemluví. Takže celá úderná skupina i s letadlovou lodí se po odpálení raket může vypařit a i když US dokáží proměnit sever Korey v peklo, výsledek bude řada zničených amerických velkoměst. Zuřivý a nejspíš i střelený Kim je ve výhodě, díky odhodlání nenechat si nic líbit. Zdá se, že severokorejská politika není zdaleka tak šílená, jak nám ji media líčí.

Béda
16. 4. 2017 5:00

Otevřené výhrůžky amerických jestřábů celému světu (od 4:17 minuty) https://www.youtube.com/watch?v=aS2gXBm1ixA

Béda
16. 4. 2017 5:07

Béda napsal

Otevřené výhrůžky amerických jestřábů celému světu (od 4:17 minuty) https://www.youtube.com/watch?v=aS2gXBm1ixA

V druhé části videa – záznamy přesunů vojenské techniky USA (transportéry, tanky) na Ukrajinu k zástupné válce USA na Donbasu.

Béda
16. 4. 2017 5:19

http://www.hlavnespravy.sk/guardian-trump-zenie-cely-svet-katastrofy-ale-politici-media-ti-ktori-mozu-mat-vplyv-na-americkeho-prezidenta-tomu-nevzdoruju/969890 V súčasnosti americký prezident otvorene priznáva, že nemá tušenie, čo má podniknúť v Sýrii a že jeho administrácia a Kongres nemá plán v prípade zmeny režimu v Damasku. Navyše sa zdá, že sa nikto nestará o to, že útoky na Sýrii stavia Spojené štáty, podľa ruského premiéra, na pokraj vojenskej konfrontácie s Ruskom,“ poukazuje novinár. „Aj napriek všetkým týmto alarmujúcim správam by sme mali venovať pozornosť aj neuveriteľnému zvýšeniu počtu úmrtí v radoch civilného obyvateľstva. Iba v marci zahynulo asi tisíc ľudí v dôsledku „nedbalosti“ vojenských kampane Trumpovej administrácie na Strednom východe, hlavne v Iraku a Jemene. Mnohé útoky,… Číst vice »

fajt
16. 4. 2017 5:39

jogín napsal Americký nájezd na Koreu je čistě demonstrační. Trump si nemůže dovolit ostřelovat Koreu, protože Korea má ponorky s raketami, o kterých se ovšem moc nemluví. Takže celá úderná skupina i s letadlovou lodí se po odpálení raket může vypařit a i když US dokáží proměnit sever Korey v peklo, výsledek bude řada zničených amerických velkoměst. Zuřivý a nejspíš i střelený Kim je ve výhodě, díky odhodlání nenechat si nic líbit. Zdá se, že severokorejská politika není zdaleka tak šílená, jak nám ji media líčí. a i kdyby byl, tak na Doníka ( a jeho zasrané globální kumpány) je… Číst vice »

leho
leho
16. 4. 2017 5:50

jogín: Takže celá úderná skupina i s letadlovou lodí se po odpálení raket může vypařit a i když US dokáží proměnit sever Korey v peklo, výsledek bude řada zničených amerických velkoměst.

To asi těžko. Obtloustlý severokorejský spratek je spíš nebezpečný sám sobě a svému národu podviživených lidiček. Jedna z jeho prskavek mu dnes explodovala u jeho konečníku: http://www.foxnews.com/world/2017/04/15/north-korea-missile-test-latest-launch-blew-up-almost-immediately.html. Otázka je, jestli se tak stalo s přičiněním nešikovnosti severokorejských věštců, pardon, vědců, či amerických jenkíjů. Vsadím si spíš na to druhé, jelikož ti mají od 20. ledna tohoto roku zase po dlouhé době volnou ruku…

fajt
16. 4. 2017 7:38

leho napsal
leho

copak, šikovateli, máš bobana? :-) to je dobře – korejský maník se toho nebojí, jeho lid je na tom s motivací a s chutí do boje daleko lépe než tví uplacení kumpáni na drogách, tahle kampaň by mohla Doníkovi a neoconům zlomit definitivně vaz. ..)

peter.
16. 4. 2017 8:25

USA a spol.nech nechajú Severnú Kóreu na pokoji.Mali by ju nechať aby sa vyvíjala bez zásahov zvonku (podobne ako tá divočinu na Šumave kde je zakázané zasahovanie do prirodzených prírodných procesov).Ponechať férovú súťaž medzi kapitalizmom a socializmom,aby sa ukázalo,ktorý systém je pre ľudstvo prínosnejší. Treba sa zamyslieť aj nad tým,prečo USA a spol.programovo likvidujú štáty ktoré nastúpili cestu socializmu.Nie je to len S.Kórea.Pred ňou to bola studená vojna proti ZSSR a socbloku.Kórea,Vietnam,Kuba,Líbya,Sýria atď.Niekde na internete som našiel reportáž amerického novinára,ktorý sleduje vývoj v S.Kórei už 10 rokov a natočil video o nočnom Pchjongjangu – je to pekné a mnoho vypovedajúce… Číst vice »

hudryper
hudryper
16. 4. 2017 9:26

leho napsal Obtloustlý severokorejský spratek je spíš nebezpečný sám sobě a svému národu podviživených lidiček. Vydržel jsem sledovat tu velkou polní mši až do průjezdu balistických raket,jež zdaleka nebyly jen prskavkami. Představoval jsem si na TV zírající gumy v Pentagonu a v těch nespočetných tajných službách okolo Washingtonu na nekonečné řady štíhlých a pružných vojáků a vojaček a přitom se jim třesou pneumatiky sádla okolo bývalého pasu. Před obtloustlým Kimem rozhodně nepochodovaly dokonalé řady podvyživených chudinků,naopak,vyvěrala z nich možná až fanatická oddanost k obraně vlasti a bezpodmínečná ochota se pro ni obětovat. S takovou armádou bojovat, to není jako s… Číst vice »

leho
leho
16. 4. 2017 19:05

hudryper: Před obtloustlým Kimem rozhodně nepochodovaly dokonalé řady podvyživených chudinků,naopak,vyvěrala z nich možná až fanatická oddanost k obraně vlasti a bezpodmínečná ochota se pro ni obětovat. S takovou armádou bojovat, to není jako s Kadáfím, Huseinem či s pasáky koz v Afghanistánu ! Hudryper se sakra plete, neboť umění pochodovat vůbec neznamená umění bojovat. Totiž, vycvičit k pochodu před tribunami severokorejským stylem masy vojáků není vůbec lehké. Ten pochod není pouze extrémně náročný na koordinaci, ale také je extrémně fyzicky vyčerpávající a zrovna tak individuelně technicky náročný, takže ti vojáci, co pochodují před tribunami, jsou pouze cvičené opičky k boji… Číst vice »

hudryper
hudryper
16. 4. 2017 19:39

leho napsal Hudryper se sakra plete, neboť umění pochodovat vůbec neznamená umění bojovat Podívejme se,jak ho to vzalo ! Zřejmě jsem se dotknul tzv. mindráku americké soldatesky. Nekázeň, pohodlnost a neochota jít se svou kůží na skutečný válečný trh. Ještě tak sedět na prdeli v kanclu a zabíjet ty chudáky v horách pohybem joystyku, to ano , to je válka podle jejich gusta. Představa boje muže proti muži mezi americkým vojákem a korejským je zvláště pikantní. Velkého chlapa se trefuje mnohem snáz,než štíhlou pružinu v munduru,která navíc poslouchá povely a chová se dle nich. Ostatně to bylo vidět už ve… Číst vice »

leho
leho
16. 4. 2017 20:07

hudryper: Ostatně to bylo vidět už ve Vietnamu,kde nepomohla k vítězství ani obrovská technická převaha us.army a to tehdá za ni bojovala ještě poslední generace amerických chlapů Jak už jsem napsal, je to zbytečné zde něco vysvětlovat, když zdejší osazenstvo ví všechno lépe, že ano. Já jsem měl možnost sloužit s vietnamskými veterány, kterých ještě sloužilo v US Army na konci 80. a začátkem 90. let nemálo, takže se nemusím spoléhat na jiné objektivní zdroje. Poměr padlých Vietcongů vs. Amíků bylo 15 : 1, mnohdy 20 : 1, tedy 20 Viecongů na jednoho Amíka. Ona ta válka vypadala trochu jinak… Číst vice »

hudryper
hudryper
16. 4. 2017 20:40

leho napsal 100% dobrovolnická profesionální armáda je svými bojovými schopnostmi na úplně jiné úrovni než stádo nahnaných a podviživených povinně sloužících chudáků odkudkoliv a samozřejmě Severní Koreje zvláště. Ti „chudáci“ jsou přesvědčeni,že bojují za vlast a za přežití svých rodin. Proč v rozporu s tím,co tady tvrdí leho nakonec války vyhrávají ti podvyživení chudáci proti vojenské „elitě“ s nejdražšími zbraněmi v posledních desítiletích trvalé us.válečné aktivity ? Protože dnešní americký voják zabíjí za prachy a vlast mu většinou může být ukradená.Když se mu něco stane,je ukradený zase on vlasti. Osud většiny amerických veteránů se dokonale zračí v jejich politických postojích,které… Číst vice »

Viky
Viky
16. 4. 2017 20:51

„“Tomahawky jsou ovšem podzvukové.““ Tak jest, Racku. Aleeeeee……Nechme jim to jako „básnickou licenci“. Článek o tom sice vůbec není, jen ho použiji jako odrazový post pro komentář. No, jestli je něco nevhodného k použití v tomto prostředí – tak „Tomahavky“ určitě. jejich navádění se provádí podle terénu a pomocí GPS. (To je docela dokonalé, ne?!?) Ne, není. Tedy, je a není. V prostředí Střední Evropy, nebo Balkánu, to dokonalé je. V prostředí Sýrie zrovna moc ne. Pouštní prostředí je jednotvárné a chybí v něm v dostatečném množství kvalitní (neměnné ) orientační body. Tedy GPS? Satelitní navigace je přece dost dokonalá,… Číst vice »

leho
leho
16. 4. 2017 21:05

Takže, opravdu naposled, mě to prostě nedá: hudryper: Proč v rozporu s tím,co tady tvrdí leho nakonec války vyhrávají ti podvyživení chudáci Tady je ten problém, problém víry, neboť jen slepá víra může být tak v rozporu s realitou. Kdyže a jakou válku vyhrávají podvyživení chudáci? Jak může někdo věřit něčemu, co je ještě víc v rozporu s realitou než víra v placatost Země umístěnou na zádech šesti slonů, to mi hlava nebere. Ale holt takový je někdy svět, nedá se nic dělat… hudryper: Osud většiny amerických veteránů se dokonale zračí v jejich politických postojích, které pro mnohé velmi překvapivě… Číst vice »

hudryper
hudryper
16. 4. 2017 21:31

To ale trvalo ! Sliby chyby, zítra je tu zase,jde o povinnosti a ani za zlatou cihlu je nezanedbá,žejo?

leho
leho
16. 4. 2017 21:33

Bomba!!! Viky ví, jak funguje Tomahawk a dokonce i jak funguje se spojením s mikrovlnkou, opravdu tu máte úžasné vědátory!!! Měli by revidovat kritéria na Nobelovu cenu!!!

Ruším slib, prostě já nemohuuu…

Viky
Viky
16. 4. 2017 22:10

Rovnou sem zasunu kometář k chemickému útoku „Sarinem“. Mohl „Sarin“ použít Assad? Mohl, a dokonce by to i dávalo smysl. Vojenský rozhodně ne, ale politický smysl by to za určitých okolností mělo. Stejně se domnívám, že politická konstalace k něčemu takovému riskantnímu nebyla vhodná. Assad sice může být zoufalý ze situace ve své zemi, ale zoufalec rozhodně není. (na otázku mohl-li zní odpověď ano, na otázku jestli za tím stojí, zní odpověď – na 98% ne.) Víte, na tom, co se nám představuje, jsou takové „chyby“, že vážně pochybuji, existuje-li vůbec něco jako odborná veřejnost? měla by řvát, ječet, smát… Číst vice »

PPK
PPK
16. 4. 2017 22:29

leho napsal Bomba!!! Viky ví, jak funguje Tomahawk a dokonce i jak funguje se spojením s mikrovlnkou, opravdu tu máte úžasné vědátory!!! Měli by revidovat kritéria na Nobelovu cenu!!! Ruším slib, prostě já nemohuuu… Milý leho, vezměte si něco na způsob meprobamatu a laskavě se uklidněte. Pan Viky má technicky a informačně v podstatě pravdu. Rovněž si laskavě vyhledejte něco o principu funkcí navigace GPS a rovněž i něco o konstrukcích mikrovlnných generátorů (známých již sto let). Generátorů, mezi něž svým uspořádáním může teoreticky patřit i nějaká ta větší moderní upravená mikrovlnná trouba (za určitých okolností a při správné a… Číst vice »

Béda
17. 4. 2017 5:42

KLDR amíkům vadí jenom proto, že není v jejich sféře vlivu, není navázána na dolar, nemůžou mít v tomto klíčovém strategickém bodu svoji vojenskou základnu, nemají kontrolu nad jejími zdroji, případně nad potenciálním tranzitem surovin skrze toto území. Kdyby měly, tak by vůbec nevadil severokorejský režim, stejně jako jim nevadí saudskoarabský režim a jeho „demokracie a lidská práva“.

Béda
17. 4. 2017 5:43

Kdyby KLDR patřila pod vliv USA, tak by Kim mohl klidně dohlížet v OSN nad dodržováním lidských práv. Stejně jako fundamentalistická ortodoxní islámská saudskoarabská diktatura.

peter.
17. 4. 2017 6:48

leho napsal
jejich čas je velmi drahý a umění vyhrávat bitvy a války je pro ně na tom nejprvnějším místě.

Šalom leho!
Už ste mi chýbal.Rád vás čítam,lebo v každom vašom príspevku zaperlíte takou hlúposťou,ktorá potom svieti a upozorňuje na seba asi tak,ako cucflek na farárovom krku.
Umenie vyhrávať vojny preukazuje armáda USA neustále už od čias II.ww.V Ardenách,pri bombardovaní Plzne a Prahy,v Kórei,Vietname,v Iráku,vyhrávate odivuhodným spôsobom v Afganistane,slávnu bitku sta zviedli v Líbyi a svoje umenie vyhrávať „bitvy a války“predvádzate teraz v Sýrii.
Píšte leho!Bez vás by to tu nebolo ono.

Starý doktor
17. 4. 2017 7:54

K tématu možného útoku na KLDR bych doplnil zajímavý článek který uvedly slovenské Hlavné správy. http://www.hlavnespravy.sk/americke-media-priznali-usa-nedokazu-bojovat-na-dvoch-frontoch/970258 Mimo jiné tam je uvedeno – “ Navyše je otázne, koho by mohli Američania do služby povolať, keď podľa najnovších zistení približne 75 % Američanov nedokáže splniť minimálne vojenské požiadavky pre službu v americkej armáde, alebo na druhej strane má problémy so zákonom.“ K citátu jen poznámku. U úplavice cukrové /diabetes mellitus/ druhého typu spojeného především s obezitou existuje předchorobný stav nazývaný hyperinzulinemie kdy inzulin hlavně díky obezitě se nemůže uplatnit v buněčném metabolismu a nakonec to vede k poklesu tvorby inzulinu a vyčerpání… Číst vice »

Starý doktor
17. 4. 2017 8:03

Na Sputniku dle mne velmi dobře shrnuto proč nedošlo k válečné eskalaci současné situace s KLDR.
Konec jaderného poplachu: proč nevypukla válka na Korejském poloostrovu
https://cz.sputniknews.com/nazory/201704165128501-konec-jaderny-poplach-valka-korejsky-poloostrov/

Viky
Viky
17. 4. 2017 9:02

Díky PPK. Já bych do technických detailů raději nezabíhal. Samozřejmě, mikrovlnka může fungovat jako pouhý improvizovaný prostředek obrany, takových výsledků jaké pozorujeme by se na úrovni prosté improvizace asi nedalo dosáhnout. Hojně (a úspěšně!!!) použila mikrovlnky jugoslávská armáda při obraně proti letecké agresi vůči své zemi 1999. Tam byl technický problém mnohem jednodušší. Jugoslávci vytvářeli pomocí upravených mikrovlnek klamavé cíle. A spousta bomb a raket končila v polích, místo likvidace řídících a spojovacích uzlů.
„Rusové nepomohli Assadovi proti „Tomahawkům“…“ Toť oblíbená teze. Protože neaktivovali raketové systémy S-400? Když to jde jinak, tiše a levněji….

Martin (už bez taky m)
17. 4. 2017 9:22

Starý doktor napsal Na Sputniku dle mne velmi dobře shrnuto proč nedošlo k válečné eskalaci současné situace s KLDR. Konec jaderného poplachu: proč nevypukla válka na Korejském poloostrovu https://cz.sputniknews.com/nazory/201704165128501-konec-jaderny-poplach-valka-korejsky-poloostrov/ Autor často vystupuje v ruském televizním šou „Mjesto vstreči“, který s dvojicí moderátorů Olga Bjelova a Andrej Norkin patří k tomu rozhodně lepšímu co je „k dostání“… Závěry jím vyvozované jsou i v tomto případě logické. PPK: ano, máte pravdu, bojí se resuscitace myšlenky socialismu. K „mikrovlným zářičům“ vs. „cruise missile“: známo již koncem osmdesátých let, měli jsme proti jejich napadení ochranu již tehdy. Letounová střela která letí nízko a mění… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
17. 4. 2017 9:44

Raději navážet kompost ke stromků, nežli „diskutovat“ s lehovistou.
Ču-čche sice hned člověk nedosáhne, ale…
„Západní“ arogance, nadutost a surovost vs. „to“ z „Východu“ co ami nikdy nepochopí…
https://www.youtube.com/watch?v=czvASViHXSs

hudryper
hudryper
17. 4. 2017 10:37

Béda napsal
KLDR amíkům vadí jenom proto, že není v jejich sféře vlivu, není navázána na dolar,

Tento argument neplatí,pokud je pravdou,že se dolarové bankovky tisknou skutečně v KLDR. To
by pak celý ten humbuk KLDR-USA odpovídal tvrzení kdesi na netu,že je KLDR kontrolována globalisty jako jakýsi komunistický totalitní poloprovoz a vyvíjena jako jeden z mustrů NWO.

Béda
17. 4. 2017 11:22

hudryper napsal Tento argument neplatí,pokud je pravdou,že se dolarové bankovky tisknou skutečně v KLDR. To by pak celý ten humbuk KLDR-USA odpovídal tvrzení kdesi na netu,že je KLDR kontrolována globalisty jako jakýsi komunistický totalitní poloprovoz a vyvíjena jako jeden z mustrů NWO. He, přiznám se, že tímto svým překvapivým tvrzením jste mě dočista zmátl. Že by USA chtěly zaútočit na svoji tiskárnu peněz? KLDR jich vyráběla moc anebo málo? Anebo si část z nich nechala a okradla předního mafiána světa? A ten se rozhodl po zvolení Trumpa z KLDR ty doláče vyrazit? Kudy proudily americké dolary z KLDR do USA?… Číst vice »