Tomio Okamura: Chránit nenarozené děti je samozřejmost

V sobotu 21. března 2015 prošel centrem hlavního města již 15. ročník Národního pochodu pro život. Letos se jej podle odhadu Policie zúčastnilo asi 1500 účastníků. Cílem akce bylo upozornit na stále přetrvávající bezpráví, které je pácháno na více než 23 tisících dětech, jež jsou ročně usmrceny umělým potratem. Národní pochod pro život má podporu řady osobností politického a náboženského života a českých i zahraničních organizací.

Před Národním pochodem pro život sloužil kardinál Dominik Duka mši svatou ve zcela zaplněném kostele sv. Jiljí v Husově ulici. Vlastní Pochod pro život začal krátce po druhé hodině odpolední na Mariánském náměstí u pražského Magistrátu. V krátkém programu vystoupili např. Jitka Chalánková, Nina Nováková, Tomáš Zdechovský, promluvil též Tomio Okamura. Ten na začátku svého projevu označil ochranu lidského života za samozřejmost a zdůraznil nutnost politické podpory rodiny, založené na manželství muže a ženy. Všichni poděkovali účastníkům za jejich vytrvalé úsilí, se kterým se snaží pomoci ke změně v oblasti umělých potratů.Přítomní politici podpořili také letošní apel pochodu, který upozorňuje na realitu mnohých českých žen, jež jsou k potratu donuceny. V dopise premiéru Sobotkovi, který organizátoři jménem všech účastníků pochodu bezprostředně po akci zasílají, je mj. uveden požadavek na vypracování strategie pomoci těhotným ženám a podpory rodin, zvláště v případě očekávání narození třetího dítěte, a vytvoření legislativních podmínek pro ochranu lidského života od početí.

Fotogalerie HPŽ ČR z XV. Národního pochodu pro život

Hnutí Pro život ČR je registrovaným spolkem s cílem šířit a prosazovat úctu k lidskému životu od početí do přirozené smrti, především k životu nenarozených dětí, starých, postižených a nevyléčitelně nemocných lidí, podporovat rodinu a ve spolupráci s odborníky šířit odborné poznatky o souvisejících tématech.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
26. 3. 2015 8:09

borok hyperaktivní japončík, ti mu dávaj za podporu Zemana ( Národe, probuď se ) , ti mu tu jeho partaj rozbijou jak cigánské hračky ( se Šarapatkou bych do holportu nešel ani v grupě šalených jehovistů při vánočných koledách ). ..)

humbru
humbru
26. 3. 2015 8:14

Na planetě rozhodně není nouze o lidi a o bohy, nouze je spíš o sladkou vodu a úrodnou závlahami nedevastovanou půdu.

JanK
JanK
26. 3. 2015 8:56

Vůbec nechápu církevní papaláše s tím odmítáním potratů. Vždyť samotný Veliký Učitel Církve – svatý Tomáš napsal v Summě teologické, že duši plod získává v těle matčině až čtyřicátý den, to mužský plod, a ženský plod, protože je nedokonalý, dokonce až padesátý den, do té doby plod nemá duši a potrat je možný a beztrestný. Vždyť ti dnešní hodnostáři jsou proti učení svatého Tomáše! Nechápu, proč svého učitele nerespektují, nebo ho nečetli? Neměli by být vyobcováni z církve? Nebo exkomunikovat svatého Tomáše? Přitom potraty jsou trestné činy v mnoha státech EU (např. Polsko, Irsko ale i v některých státech USA).… Číst vice »

Bety
Bety
26. 3. 2015 10:00

JanK napsal Kdyby se raději starali o to, aby už žijící děti neumíraly hlady. To je ovšem vůbec nezajímá, ty pokrytce! Tisíce dětí, co tisíce – nikdo přesně neví kolik a také to nikoho nezajímá, umírají denně po celém světě hlady, na nemoci a to nemluvím o obětech válek. Na jedné straně se běduje, že je lidí příliš mnoho, na druhé straně, když se to Čína pokusí zregulovat ,se běduje a křičí ještě víc. Není to zas tak dlouho, co v Evropě umírali ženy po pětatřicítce, protože byly vyčerpány neustálými porody a úmrtnost dětí byla tak padesátiprocentní, u chudé populace… Číst vice »

dixi
dixi
26. 3. 2015 17:57

Bety, pět hvězdiček.

J. Hruška
J. Hruška
26. 3. 2015 18:13

Jistě, moji milí. Když chcete vraždit, důvod si vždycky najdete. Prostě humanitární bombardování a humanitární zabíjení. Negři, Židi, Rusové a nenarozené děti nejsou lidi.
J. Hruška

idiotronic
26. 3. 2015 23:08

Kolik dětí že to umřelo při vojenském napadení Iráku?

J. Hruška
J. Hruška
27. 3. 2015 3:51

Lidi nešťastní. Děti jsou přece vaše budoucnost. Když jste ze své budoucnosti udělali odpad při sexu, nedivte se, že všechno ostatní nemá perspektivu. Prosadili jste si svoje. Máte svůj sex – a blbnete z něj.
J. Hruška

J. Hruška
J. Hruška
27. 3. 2015 3:52

idiotronic napsal

Kolik dětí že to umřelo při vojenském napadení Iráku?

A kolik na potratových klinikách. Všechno pět.
J. Hruška

Sio
Sio
27. 3. 2015 16:03

J. Hruška napsal

Jistě, moji milí. Když chcete vraždit, důvod si vždycky najdete. Prostě humanitární bombardování a humanitární zabíjení. Negři, Židi, Rusové a nenarozené děti nejsou lidi.
J. Hruška

Máte to nějak pomotané, ne?

Sio
Sio
27. 3. 2015 16:11

J. Hruška napsal Lidi nešťastní. Děti jsou přece vaše budoucnost. Když jste ze své budoucnosti udělali odpad při sexu, nedivte se, že všechno ostatní nemá perspektivu. Prosadili jste si svoje. Máte svůj sex – a blbnete z něj. J. Hruška No, oni někteří „svatí“ muži sex nesmějí. No ale nakonec ho mají. V lepším případě s „kuchařkami“, v horším s dětmi. No a ty děti nikdo neochrání a „svaté“ muže zase nepotrestá. Těžko pak může organizace, která se neumí ve svých řadách rázně vypořádat s evidentními zločiny, kázat někomu morálku. Ale jsou prý 4% lidí, kteří jsou asexuální, sex nepotřebují.… Číst vice »

Bety
Bety
28. 3. 2015 16:00

J. Hruška – promiňte, ale vy jste to nějak špatně pochopil. Myslím, že tady nikdo proti dětem není. Chcete vážně ženám přikázat, že nesmí rozhodovat o svém životě? Navíc potraty byly, jsou a budou bez ohledu na všechny příkazy. Jen se potom stává, že při potratech na černo ženy umírají.