Tony Blair je kmotrem dcery Ruperta Murdocha

http://images.smh.com.au/2011/09/05/2604825/blair729-420x0.jpgMurdochova manželka Wendi Deng v rozhovoru pro Vogue UK řekla, že bývalý premiér Tony Blair je kmotrem jedné z dcer Ruperta Murdocha.

Blair, společně s Nicole Kidmanovou a Hughem Jackmanem, byl při tom, když byly Murdochovy dcery Grace a Chloe v roce 2010 pokřtěny na břehu řeky Jordán. Článek ve Vogue říká, že je kmotrem Grace. Narodila se, když byl ještě v úřadu. Zpráva jej také popisuje jako „jednoho z nejbližších Murdochových přátel“.

Toto přiznání je jednou z nejjasnějších známek stále trvající velmi úzké vazby, toho, že Blairova labouristická strana po desetiletí udržovala s Murdochem nezdravé vztahy. Nejvyšší členové strany byli přesvědčeni, že Murdoch je klíčem k jejich volebnímu úspěchu, a to zejména po roce 1992, po proslulém prohlášení deníku The Sun, že hrál zásadní roli v labouristické šokující porážce Johna Majora.  A jakmile začal Blair posunovat stranu doprava, začal také kampaň, v níž se snažil získat Murdocha na svou stranu. Tou nejhanebnější událostí byl jeho let do Austrálie na konferenci News Corp  v roce 1995. Blairův plán se vyplatil, když Murdochův tisk v roce 1997 podpořil labouristy.

Navzdory celé té historii způsobí jistě zprávy o hloubce vztahu mezi Blairem a Murdochem polemiku v rámci skandálu s telefonními odposlechy. Skandál poprvé vypukl v roce 2006, kdy byl Blair stále ještě ministerským předsedou. Spojenci Blairova následníka, Gordona Browna, prohlásili, že Blair řekl Brownovi, aby vycouval z každého skutečného vyšetřování telefonních odposlechů. (Současný vůdce labouristů, Ed Miliband, se snaží ostře distancovat od Murdochova tisku.)

O Blairovi samotném bylo oznámeno, že byl obětí odposlechů. Sám v červnu označil skandál za „ohavný“.

Skandál nevykazuje žádné známky toho, že by polevoval. V úterý bylo bývalým vrcholovým zaměstnancům a vedoucím pracovníkům News International nařízeno, aby svědčili v parlamentu o nových důkazech z prostředí News of the World, nyní již zaniklého deníku, který byl v epicentru této krize.

Převzato z Huffington Post

Překlad: Aram

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments