Tragédie pod Řípem

Má dcera dala mého vnuka Jirku na sport. Jako bývalý tělocvikář jsem to přivítal, neboť vím, že lze spět „sportem ku zdraví“, a že „ve zdravém těle je zdravý duch“. Netušil jsem, že si budu muset své názory dialekticky popravit.

Záhy jsem na příkladě vnukově pochopil, že zdravý duch může být i v nemocném těle, a že duch nemocný může být v těle zdravém i nemocném. Doplnil jsem si tedy univerzitu třetího věku a pochopil jsem, že Dr. Miroslav Tyrš nebyl dialektik, ale demokrat, který na třídní rozdíly příliš nedbal.

Dcera přihlásila Jirku do přípravky fotbalového klubu. Měli jsme z toho všichny velkou radost, neboť míčové hry jsou velice dobré na rozvoj týmového myšlení, spolupráce, ale bohužel i organizovaného zločinu. Pokud by se z vnuka Jirky stal profesionál, měl by vystaráno a možná by nějaké finanční drobty zbyly i na nás, jeho oddané sponzory.

Asi po dvou měsících sportovního tréninku se Jirkův mluvnický projev jaksi vulgarizoval. Přičítali jsme zhrubnutí jeho slovníku nadcházejícímu období dospívání a snažili jsme se jej mírnit. Pozitivní výsledky naší upřímné snahy se nedostavily, zato však dcera našla v kopačkách svého syna zastrčenou trávu. Snažili jsme se tuto situaci řešit jako vždy psychologickou domluvou. Ale ta na THC nestačí.

Po dalším měsíci sportovního tréninku se zdálo, že se již blýská na lepší časy, ale místo toho se blýskalo nad Tatrou. Jednoho dne totiž přišel můj vnuk Jirka domů a prohlásil, že zná pravidla všech míčových her. Velice nás to všechny potěšilo, neboť kdo by nechtěl mít geniálního potomka, když se nám rodičům a prarodičům být geniálními nepodařilo. Říkali jsme si, že z něj možná nebude profesionální fotbalista, ale alespoň rozhodčí, který když se vyzná, tak na tom také nemusí být zrovna příliš ekonomicky špatně.

Při večeři jsme potomka požádali, aby nám sdělil pravidla fotbalu. Vnuk se nadechl a začal: „Píp-urva, do píp-dele, ty píp-ráku, ty píp-čo, píp-vado.“ Okamžitě jsme jej překvapeně zarazili. (Abych neurazil čtenáře, musel jsem části těch výrazů „vypípat“.)

Už jsem pochopil, proč jsou televizní projevy fotbalistů, tak strohé, a podle zlých jazyků tak slabomyslné. Lépe kopají do míče, než mluví před kamerou. Nemohou k televizním divákům mluvit tak, jak jim na hřišti zobák narostl. Mají sportovního ducha.

Já rozhodně sportovcům nic nevyčítám. Jako bývalý učitel tělocviku moc dobře vím, že propojit hlavu s nohama, inteligenci s tělem, je nadmíru obtížné. Odborníci v duševních oborech bývají tělesně postižení, a odborníci v tělesných oborech bývají zase postižení duševně. Stačí se dívat na televizi, abyste to pochopili.

Odvážnější z vás to mohou zkusit prověřit i prakticky. Jste-li pohybově zdatnými, zkuste být i odborníkem v nějakém teoretickém oboru. Jste-li inteligentem, pokuste se být také specialistou v nějaké pohybové disciplíně. Snadno pak prakticky zjistíte, zda jste zdravým nebo nemocným duchem ve zdravém nebo nemocném těle. A také možná pochopíte podstatu tragédie 10 milionů přivandrovalých zoufalců usídlených pod Řípem.

Dceři jsem odhlášení Jirky z fotbalového oddílu rozmluvil. Argumentoval jsem prioritou schopnosti týmové spolupráce, které míčové, nebo spíče píp-čové, hry vytvářejí. V nejhorším se stane členem organizovaného zločinu.

Přece by moje dcera nechtěla mít ze svého syna poctivého a poslušného blbce, jakým je její otec, který si po celoživotním pracovním poměru nemůže koupit ani pořádné umělé zuby? Profesionálním sportovcům a zločincům přece nic takového nehrozí, ačkoliv si vesele vytloukají zuby na každém kroku.

Dovolte, abych si nakonec trochu zapípal. Můžete to zkusit se mnou, třeba se vám v té naší vypelichané drůbežárně uleví: „Píp-píp-píp-píp-píp-píp-píp-píp-píp-píp-píp-píp-píp-píp-píp-píp-píp…!“

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jáchym
Jáchym
3. 5. 2017 6:05

Vy se tomu ještě divíte? Co jste napsal mě vůbec nepřekvapilo. Hulvátství a neomalenost je jedna z věcí, na kterou zajde tahle civilizace. Nedivte se tomu, je to prostě tak. Prostě a jednoduše.

zart
zart
3. 5. 2017 6:19

Jáchym napsal

Vy se tomu ještě divíte? Co jste napsal mě vůbec nepřekvapilo. Hulvátství a neomalenost je jedna z věcí, na kterou zajde tahle civilizace. Nedivte se tomu, je to prostětak. Prostě a jednoduše.

Myslím, že je to jen dobře, když tahle civilizace zajde, a co nejrychleji. Četl jsem to a myslím, že jsem v článku našel něco jiného, totiž formulový problém, který Řípani nikdy, ale opravdu nikdy, zásadně chtít řešit nebudou. Třeba nebudu sám.

hudryper
hudryper
3. 5. 2017 7:10

Výborný článek. Dcera na začátku školního roku přihlásila vnuka na fotbal. V zahraničí. To je spojeno s nemalou částkou zápisného,leč co by člověk neudělal pro tělesný rozvoj potomka ? Na počátku potreningová radost z každé dobré přihrávky,pak přáteláky na malém hřišti a první góly. Včera jsem se na skype od vnuka dověděl,že už příštím rokem tam docházet nebude. Proč , tázal jsem se ? Jsou tam ošklivé vztahy mezi klukama a trenérům to nevadí,prohlásil. Nebudu kopat do míče, zapíšu se na kurzy sebeobrany,jakési kun-fu prý a prosí o zakoupení tenisové rakety,protože tenis se mu na rozdíl od fotbalu líbí. Tož… Číst vice »

fajt
3. 5. 2017 7:23

https://www.youtube.com/watch?v=HKibb5v0j3k – už jsem to tady dával, ale pro aktuálnost to hodím znova – tohle je hrdina doby, který bere omladinu, tohle je svět, ve kterém chtějí žít a zazářit, tohle jsou mravy, které zaručují jistý společenský status, který vyznačují ( vyčleňují a dělí) elitu od sprostého davu. ..) a tady něco navrch, dnešní celebrity, které se dnešní technikou a dorvaly ( samy a sponzory ) na piedestal společenského vzoru mládežníků ( když mutter a fotter tedy musí tak zběsile budovat ten kapitalismus ), prostě není kam zdrhat ( tedy většina ) je jenom možnost se pokorně zařadit ( ovečky… Číst vice »

Gatta
Gatta
3. 5. 2017 8:05

Re hudryper – dvě méně známé tenisové písně:
Trochu ulítlý Nohavica a svěží country Dobeš …

https://www.youtube.com/watch?v=m3bquKjNHCQ
https://www.youtube.com/watch?v=W6_zFsdDEcc

J. W.
J. W.
3. 5. 2017 8:30

Pánové, nevím, co máte proti fotbalu, míči a pípči. Míč kulatý, rystupyje, poskytuje miliardám občanů na této planetě vzrušení a inteligenci. Představte, si hru bez míče. Davy na ochozech i u TV by pouze mrtvě civěly do blba. Takto se naši mužní hrdinové vzepřou diktátu svých žen, vylezou z pod pantofle, nabydou sebe-vědomí, ožijí jako když do míče střelí a rázně vykročí vstříc brance/vagině, do které někdo jiný za ně vsítí spermatický gól, a oni šílí orgazmem. Nebojme se islámu či salámu, naši bojovníci zachrání Evropu, nebo aspoň fotbalovou ligu, aby chudáci, kteří v ní kopou miliony, nezchudli. Ejhle Holomka:… Číst vice »

peter.
3. 5. 2017 8:31

Tým výrazom ktoré autor v článku vypípal,sa chalani nevyhnú.Ak ich nepochytia pri organizovanom športe,tak na ulici určite. U nás bývali deti zaraďované do športových prípraviek kde mali profesionálneho trénera a ja som sa nestretol s tým,aby si deti dovolili použiť „vypípaný“výraz pri tréningu.Do 4.triedy ZŠ to je aj pochopiteľné.Deti po absolvovaní prípravky postúpili do 5.ročníka už do športovej školy,v ktorej boli pod pedagogickým dozorom aj na tréningoch.Tréner sa pravidelne informoval na prospech v škole a ak to bolo potrebné zjednal v tomto smere aj nápravu.Napr.tým,že žiaka nezaradil do zostavy kým si nezlepšil prospech.Tréner bol zároveň zodpovedný aj za to,aby hráči… Číst vice »

fajt
3. 5. 2017 9:06

nemám nic proti pubertě, každý si ji musel odbýt, ale průser je, když se v tomto stavu vyžívají dospělí a dokonce to mají za něco extra zuper ideál a snaží se mladé v tomto střeštěném stavu držet co nejdéle, protože o to více z toho mají materiálních požitků, prostě když kurwí jednu generaci, aby na její úkor mohli žít více nenasytněji a nezodpovědněji. ..)

hudryper
hudryper
3. 5. 2017 9:37

Gatta napsal
Trochu ulítlý Nohavica

Díky Gatto, tenhle básnický skvost jsem díky Vám slyšel prvně. Připomíná Werichovu poctu
češtině na jednoslabičná slova. Dobeš mě bavil před plyšákem,co vytvořil poté mi nic neříká.

zart
zart
3. 5. 2017 10:21

Pípám, pípám, až mi z toho roste peří. Mladou generaci nám dávno sebrali. Šlo to snadno přes ženy. Které se nechaly nachytat na rovnoprávnost s muži – na soupeření s muži. To není žádná rovnoprávnost žen, když máme muže a muže, neboť, zdravým muž postupuje, zdravá žena ustupuje. Pokud oba postupují, zblbnou, včetně jejich dětí, které jsou majetkem velkochovu. Zkuste doma přesvědčit o něčem správném svoji starou. Většinou to nejde a muž musí z-baběle, (zženštile) ustoupit, neboť „žena“ má přece rovnoprávnost (blbost v hlavě), kterou velkochov u svého geneticky upraveného majetku chrání.

F.I.
F.I.
3. 5. 2017 11:29

Vše je o lidech.
Pokud má někdo sklony k prosazování se a nejde mu to z jedné strany, potom zkusí druhou, nebo nějakou jinou, která vyhovuje jeho sklonům. Tímto způsobem jsme dospěli až do dnešních dnů. Prosazování politických cílů pomocí sportu, feťáctví, apod. je toho zářným příkladem.
Z tohoto stavu se lze dostat opačným zaměřením jak ve sportu, tak i v životě jako celku.
Kombinace přiměřeného pohybu a myšlení se potom dostaví sama sebou. To potom bude základ pro další cvičení a životní zaměření.

gumids
gumids
3. 5. 2017 12:16

Náladu vám spraví krátká povídka Tennis Match :
https://vimeo.com/14061292

Jáchym
Jáchym
3. 5. 2017 12:24

Pro: zart S tímhle souhlasím, že ženské jsou vlastně „mužské“, málo skutečných žen jest. Ono, že do některých profesí se pouštěli jen nebo víceméně jen muži bylo k něčemu a své opodstatnění to mělo. Teď naváži na problém více volně. Vezměme si třeba masérskou profesi. Na těch masérnách to je přefeminizované úplně neskutečně. Tohle řemeslo má dělat převážně chlap! Opačné pohlaví tam jen vneslo své ženské problémy, nebo alespoň vybírat vhodné adepty (adeptky) – jak to bylo ještě v době socializmu. Potkal jsem jen hodně málo masérek, u kterých ta práce za něco stála (není to vůbec jen o „mačkat/nemačkat“),… Číst vice »

zart
zart
3. 5. 2017 13:44

On by měl mít každý svého maséra, když už to nejde bez masírování, a ten by se měl udržovat v rituální čistotě, a objekt jeho masáže rovněž. Ale to dnes není možné. Vědci už cosi pochopili, že „geny“ netransferují jen zevně pomocí pohl. buněk. Ale těm nádeníkům vědy nejde o biologickou čistotu člověka, ale naopak o co největší sajrajt…

Lena
Lena
3. 5. 2017 17:51

Můj známý vymyslel skvělý second hand. Vykupuje od pozůstalých umělé zuby (tzv. klapáky), a tyto prodává nebo za úplatu půjčuje důchodcům a feťákům. Důchodci by se měli sdružovat a zuby si půjčovat. Pokud jsou sobci, a nechtějí si zuby půjčovat, tak dobře jim tak, jen ať dochcípávají po celoživotní poctivé práci za almužnu, která se u nás nazývá důchodem. . Za ušetřené peníze by si mohli kupovat pampersky. S jejich půjčováním je to trochu problematické. Není nad naší tradiční úctu k předkům. V rodině poroučí „naše děti“, čím větší jsou hajz.lové, tím více jsou arogantní. Však mají své listopadové vzory,… Číst vice »

peter.
3. 5. 2017 18:17

Lena napsal Můj známý vymyslel skvělý second hand. Vykupuje od pozůstalých umělé zuby (tzv. klapáky), a tyto prodává nebo za úplatu půjčuje důchodcům a feťákům. Důchodci by se měli sdružovat a zuby si půjčovat. Pokud jsou sobci, a nechtějí si zuby půjčovat, tak dobře jim tak, jen ať dochcípávají po celoživotní poctivé práci za almužnu, která se u nás nazývá důchodem. . Za ušetřené peníze by si mohli kupovat pampersky. S jejich půjčováním je to trochu problematické. Není nad naší tradiční úctu k předkům. V rodině poroučí „naše děti“, čím větší jsou hajz.lové, tím více jsou arogantní. Však mají své… Číst vice »

zart
zart
3. 5. 2017 18:26

Moje známá, když přijede do Čech tak, pozná Čechy podle chybějících zubů. Je to zvláštní, že čím poctivěji čes.důchodce celý života pracoval, tím více se za sebe stydí, natož aby se ozvali. Lékaři, o politických ani nemluvě, se však za důchodce nestydí a nestydí se ani stávkovat. V Čechách stávkují bohatí, ne chudí okradení.

peter.
3. 5. 2017 18:26

peter. napsal
Choďte sa spláchnuť Lena.

Ale ešte predtým sa zastavte u svojho otca a materi.Ponúknite im tie „klapáky“po mŕtvych ako darček za to,že vychovali takého zmrda ako ste vy.

zart
zart
3. 5. 2017 18:31

peter. napsal
Hlúposť je najzvláštnejšia zo všetkých chorôb.Netrpí ňou chorý ale tí okolo neho.
Jacques Prévert.
Choďte sa spláchnuť Lena.Vaša hlúposť je nekonečná a vzbudzuje v ľuďoch len nechuť a hnus.

No, to se vám povedlo… Berete nějaké léky proti mentální nedostatečnosti? Obvykle jí netrpí chorý, ale ti okolo něj. Vidno, že ironie se stala v Čechách realitou. (Chtělo by to jíst alespoň vtipnou kaši.)

Lena
Lena
3. 5. 2017 18:37

peter. napsal
Ale ešte predtým sa zastavte u svojho otca a materi.Ponúknite im tie „klapáky“po mŕtvych ako darček za to,že vychovali takého zmrda ako ste vy.

Vy jste normální blb.c, když nepoznáte, že se beru za důchodce, a navíc k tomu ubohý sprosťák.

peter.
3. 5. 2017 18:56

Lena napsal
Vy jste normální blb.c, když nepoznáte, že se beru za důchodce, a navíc k tomu ubohý sprosťák.

Ja sa bez takého chrapúnskeho „braní se za důchodce“pokojne zaobídem.Možno,že tunajší klub“kontajner“vás a vaše morbídne fabulácie pochopili.Ja nie!Hovado jedno!

peter.
3. 5. 2017 19:10

zart napsal
Berete nějaké léky proti mentální nedostatečnosti?

Nie neberiem!Ale farmaceuti na Slovensku tvrdia,že ich vykúpil nejaký zart.Ako vidno,aj tak mu to nepomohlo.Prídite sa niekedy pozrieť ako si naši dôchodcovia lámu tabletky na polovičky aby im dlhšie vydržali,lebo im na lieky nezostáva z dôchodku.Posedávajú na lavičkách a čakajú len na to,aby im niekto – žrút vtipnej kaše ako vy,
porozprával príbeh o klapákoch od pozostalých ktoré si môžu navzájom vymieňať.Ak by ste to urobili,tak by vám svojimi palicami prerazili chrbát.

Bety
Bety
4. 5. 2017 7:53

zart- to je zkráceně G.I.Joe (Zartan), nebo zartan – stohovatelná židle provedení polypropylen?

zart
zart
4. 5. 2017 10:06

peter. napsal Nie neberiem!Ale farmaceuti na Slovensku tvrdia,že ich vykúpil nejaký zart.Ako vidno,aj tak mu to nepomohlo.Prídite sa niekedy pozrieť ako si naši dôchodcovia lámu tabletky na polovičky aby im dlhšie vydržali,lebo im na lieky nezostáva z dôchodku.Posedávajú na lavičkách a čakajú len na to,aby im niekto – žrút vtipnej kaše ako vy, porozprával príbeh o klapákoch od pozostalých ktoré si môžu navzájom vymieňať.Ak by ste to urobili,tak by vám svojimi palicami prerazili chrbát. Vy jste fakt příkladná duševní troska, upřímná lítost na mé straně. Nechápete ve svém vzteku, že s Vámi naprosto souhlasím, že se s důchodci nakládá nehorázným… Číst vice »

peter.
4. 5. 2017 10:51

zart napsal y jste fakt příkladná duševní troska, upřímná lítost na mé straně. Nechápete ve svém vzteku, že s Vámi naprosto souhlasím Nestojím o vašu ľútosť a starajte sa viac o svoje duševné zdravie.Vy nikdy nepochopíte,že aj dobre mienené výroky ktoré sa takto preženú,sa môžu stať ťažkou urážkou.Ja som dôchodca a to,čo vy považujete za obhajobu dôchodcov ma hlboko urazilo.Ale to vy,pre ktorého je slovo empatia neznámym pojmom nikdy nepochopíte.Možno,ak by ste sa zastavil v nejakom starobinci alebo v hospici aby ste starkých oboznámil so svojim spôsobom obhajoby dôchodcov.Určite ich tým povzbudíte a zvýšite ich sebadôveru ak im budete rozprávať… Číst vice »

peter.
4. 5. 2017 12:02

peter. napsal
nepochopíte,že aj dobre mienené výroky ktoré sa takto preženú,sa môžu stať ťažkou urážkou.Ja som dôchodca a to,čo vy považujete za obhajobu dôchodcov ma hlboko

Prosto sú veci o ktorých sa nežartuje.Už vôbec nie podobným spôsobom ako Lena a vy.Jednou z nich je úcta mladších k starším.Napísal som – úcta(!!!)v plnom zmysle toho slova.U nás sú ešte regióny,kde je prejavom úcty aj to,že deti rodičom vykajú.

Poctivy Ovcan
Poctivy Ovcan
4. 5. 2017 12:15

zart napsal Pípám, pípám, až mi z toho roste peří. Mladou generaci nám dávno sebrali. Šlo to snadno přes ženy. Které se nechaly nachytat na rovnoprávnost s muži – na soupeření s muži. To není žádná rovnoprávnost žen, když máme muže a muže, neboť, zdravým muž postupuje, zdravá žena ustupuje. Pokud oba postupují, zblbnou, včetně jejich dětí, které jsou majetkem velkochovu. Zkuste doma přesvědčit o něčem správném svoji starou. Většinou to nejde a muž musí z-baběle, (zženštile) ustoupit, neboť „žena“ má přece rovnoprávnost (blbost v hlavě), kterou velkochov u svého geneticky upraveného majetku chrání. V těchto souvislostech mne překvapili názory… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
4. 5. 2017 12:39

Lena napsal
Vy jste normální blb.c, když nepoznáte, že se beru za důchodce, a navíc k tomu ubohý sprosťák.

Lena, nerozčilujte se! On pán Peter už několikrát na těchto stránkách prokázal, že nechápe humornou nadsázku, s tím ale nelze nic dělat, to je neměnný stav. Já alespoň, když něco nechápu, tak na to neútočím, abych nebyl za vola, leč nejsou všichni stejní.

Gatta
Gatta
4. 5. 2017 13:37

Tragédie pod Řípem – komedie na Hradě. B. Sobotka v hlavní roli – živě:

https://www.novinky.cz/domaci/436868-premier-sobotka-hovori-pred-setkanim-s-prezidentem-zemanem.html

Miliš si ho nemaže na chleba – je jen otázka s kým dál tady něco tvořit … ?

Martin (už bez taky m)
4. 5. 2017 14:58

Dolmen napsal Lena, nerozčilujte se! On pán Peter už několikrát na těchto stránkách prokázal, že nechápe humornou nadsázku, s tím ale nelze nic dělat, to je neměnný stav. Já alespoň, když něco nechápu, tak na toneútočím, abych nebyl za vola, leč nejsou všichni stejní. Jestli to co zde předvedla značka „Lena“ je nadsázka, tak to promiňte… Nepochopil jsem ani já značku „Lena“ ani její „komentář“ – a již nejednou mi její hrubiánství připadalo ubohé. Pokud jde skutečně o ženu, tak už vůbec nechápu – neztratila -li zbytek sebeúcty. Kde je decentnost, jemnost ženy?? Nebo dělá v rámci feminizace 2:0 se… Číst vice »

Lena
Lena
4. 5. 2017 15:55

Lena napsal Můj známý vymyslel skvělý second hand. Vykupuje od pozůstalých umělé zuby (tzv. klapáky), a tyto prodává nebo za úplatu půjčuje důchodcům a feťákům. Důchodci by se měli sdružovat a zuby si půjčovat. Pokud jsou sobci, a nechtějí si zuby půjčovat, tak dobře jim tak, jen ať dochcípávají po celoživotní poctivé práci za almužnu, která se u nás nazývá důchodem. . Za ušetřené peníze by si mohli kupovat pampersky. S jejich půjčováním je to trochu problematické. Není nad naší tradiční úctu k předkům. V rodině poroučí „naše děti“, čím větší jsou hajz.lové, tím více jsou arogantní. Však mají své… Číst vice »

Lena
Lena
4. 5. 2017 16:11

Dolmen napsal Lena, nerozčilujte se! On pán Peter už několikrát na těchto stránkách prokázal, že nechápe humornou nadsázku, s tím ale nelze nic dělat, to je neměnný stav. Já alespoň, když něco nechápu, tak na toneútočím, abych nebyl za vola, leč nejsou všichni stejní. Díky. Nemám čas psát sáhodlouhé diskusní příspěvky, jako někteří, co jimi otravují a rozptylují diskusi, zatímco je potřeba úderných slov a řešení. Důchodci se nechtějí ozývat. U nás v domově každý z nich sobecky a opuštěn trpí každý sám. Uhýbají, bojí a nechtějí se spojit, ačkoliv jim toho moc nehrozí. Zatímco nás, když se jako personál… Číst vice »

peter.
4. 5. 2017 16:19

Lena napsal
nechápavý „petersko-slovácký“

Píše sa -slovenský! Slovácko je na Morave.Moja duševná dispozícia je v poriadku.Na rozdiel od tej vašej v čase,keď ste ten svoj nechutný výpotok písala.To ste si musela dať teda poriadny matroš.

Bety
Bety
4. 5. 2017 16:52

Leno, na vaše „vysvětlení“ může naletět jen někdo, kdo ještě žádný váš předešlý příspěvek do diskuze nečetl. Toto nebyl humor, ale výsměch a potvrdila jste to svou reakcí na Petera.
Peter – kašlite na ňu.

Gatta
Gatta
4. 5. 2017 19:36

Kašlete na Lenyho klapačky – však on se jich v pokročilém věku taky dočká – a ještě rád bude nějaké protézy sdílet se třemi kanmarády – jestli mu ty zuby mezitím za jeho řeči někdo nevymlátí z huby.

Leny, neber to osobně, ale jako konstruktivní všeobecmou kritiku mladých arogantních hovad mezi námi.