Třetí Prohlášení Českého mírového fóra k situaci v Sýrii

Adresováno občanům ČR, ústavním zástupcům, vládě a prezidentovi republiky

My, členové ČMF, se obáváme, že světový mír je v akutním ohrožení. Jak se k tomu postaví Česká republika? Podpora skutečného mírového procesu je mezinárodním úkolem ČR. Vyzýváme českou vládu k následujícím krokům:

  • V rámci EU a NATO se postavit zcela jednoznačně a srozumitelně proti džihádistickému válečnému hazardu. I přes nejnovější prohlášení tureckého ministra obrany, který intervenci vyloučil, není hrozba velkého vojenského konfliktu zažehnaná.
  • V rámci EU iniciovat transparentní vyúčtování miliard, které Turecku darovala Evropská unie. Požadovat důkazy, že slouží k zastavení masové migrace a ne k financování boje proti Kurdům či syrského džihádu.
  • Vyjádřit politickou podporu všem demokratickým silám v Turecku a požadovat okamžité zastavení jejich perzekucí.
  • V rámci OSN se zasadit za okamžité ukončení saúdskoarabské intervence v Jemenu a iniciovat celoevropský zákaz prodeje zbraní golfským feudálům.
  • Objasnit občanům státu, který zastupuje, jaká je role kancléřky SRN Merkelové v rámci EU a na půdě mezinárodní diplomacie. Nikoliv vrcholné orgány Unie, ale spolková kancléřka rozhoduje o tzv. evropských záležitostech. Kdo ji k tomu dal mandát? Máme Evropskou nebo Německou unii?

Pokračuje úspěšný postup letectva Ruské federace a Syrské armády proti IS. V reakci na tento vývoj vyhrožují Turecko a Saúdská Arábie vojenskou intervencí v Sýrii. Vzhledem k historické zkušenosti, že šílenci jsou nejnebezpečnější, když se nacházejí v úzkých, nelze vyloučit reálný plán zatáhnout do konfliktu USA a NATO.

1. Turecko i Saúdská Arábie vedou agresivní politiku a podporují ty síly, proti kterým Západ údajně bojuje. Větší politická schizofrenie snad ani není možná.

2. Turecko se vydalo na cestu k sunnitsko-islamistické diktatuře. Podpora terorismu v Sýrii, válka proti Kurdům a fyzická likvidace opozice je vládami západních států ignorována a naopak jako odměnu za aktivní podporu islamistických milicí v Sýrii a za spoluvinu na masové migraci dostává Ankara miliardy eur a NATO posiluje v regionu. Existuje dvojí možné vysvětlení. Buď se EU zbláznila, nebo zcela abdikovala na veškeré evropské hodnoty.

3. O stavu lidských práv v Saúdské Arábii není zapotřebí psát. Tato fanatická diktatura potírá nejbrutálnějším způsobem všechny hodnoty, na kterých kdy stála osvícenská Evropa. Zároveň vede krvavou válku v Jemenu, o kterou se však EU a NATO vůbec nezajímá.

V Praze dne 16. 02. 2016 Petr Schnur, Vladimíra Vítová, Ivan Muller

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
18. 2. 2016 16:46

Takže v našich pravdoláskových médiích se pravděpodobně dočteme, že Putin anebo Asad (možná společně) opět použili chemické zbraně proti civilní populaci.

Američtí odborníci z MZV mají o tom určitě „nevyvratitelné“ důkazy.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 2. 2016 20:59

Béda napsal Takže v našich pravdoláskových médiích se pravděpodobně dočteme, že Putin anebo Asad (možná společně) opět použili chemické zbraně proti civilní populaci. Američtí odborníci z MZV mají o tom určitě „nevyvratitelné“ důkazy. Vy to pane Bédo vážně nevíte? Přece – to jsou „volné informace ze sociálních sítí“! Ta by Vám přece mělo stačit, ne? US departmentu to zjevně stačí, Vy snad chcete být náročnější?! Jakým právem? Snad ne proboha RUDÝM…! Až budou mít další informace (čti až si zase na sociálních sítí kdokoliv cokoliv vhodného napíše či i nedej bože i zcela vyfabuluje) zveřejní podrobnosti… Přece nemohou naše skvělé… Číst vice »

Aleš
Aleš
18. 2. 2016 21:51

Nejde mi do hlavy, proč České mírové fórum chce prosazovat změny v RÁMCI EU a NATO?
Vždyť OMEZENÁ SUVERENITA spočívá v tom, aby místo potřebných změn byly přijaty buď jen kosmetické úpravy nebo jen zhovadilosti stav ještě zhoršující. Připomínají mi Františka Palackého, který svého času prosazoval austroslavismus. Až později prohlásil: „Byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm“ Ouzko je nám , Rakousko… Kabrňáci Schulz, Merkel, Hollande, Cameron, co od nich čekáte? Ale to nevidím jako nejzásadnější. Zásadní pro České mírové fórum vidím prozření, když si konečně řeknou. Byli jsme před NATO, budeme i po něm.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 2. 2016 22:02

Aleš napsal Nejde mi do hlavy, proč České mírové fórum chce prosazovat změny v RÁMCI EU a NATO? Vždyť OMEZENÁ SUVERENITA spočívá v tom, aby místo potřebných změn byly přijaty buď jen kosmetické úpravy nebo jen zhovadilosti stav ještě zhoršující. Připomínají mi Františka Palackého, který svého času prosazoval austroslavismus. Až později prohlásil: „Byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm“ Ouzko je nám , Rakousko… Kabrňáci Schulz, Merkel, Hollande, Cameron, co od nich čekáte? Ale to nevidím jako nejzásadnější. Zásadní pro České mírové fórum vidím prozření, když si konečně řeknou. Byli jsme před NATO, budeme i po něm. Aleši, to… Číst vice »

idiotronic
18. 2. 2016 22:45

Na Nové Republice se řeší otázka ,, kudy z NATO a jak na to “ v diskusi, kterou moderují pánové Exner a Obrtel.Beseda vychází ze známého faktu, že je podrobně vyřešena přeprava velkého počtu vojáků na východ, přičemž návrat se nepředpokládá.

Aleš
Aleš
19. 2. 2016 6:11

Neukazují více než jasně na čí straně jsou již delší dobu? Měli milion a jedna příležitostí, jak dokázat opak. Do poslední chvíle jsem se snažil být eurooptimistou. Ale je už jasné jak facka, že již nikdy více na platformě NATO. Neříkám, že pan Schnur není rozumný. Jen si myslím, že dotaz na vedení organizací, na čí to jsou straně by měl být tím posledním, pak už jen odchod z Aliance. Jsem realista a nečekám náhlý obrat kurzu na základě podnětu občanů. Viděli jsme, jak i EU se chová dokonce i ke svým europoslancům. K jiným lidem se nezachová slušněji. Bohuslava… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 2. 2016 9:56

Aleši, chybí ti jak vojenská zkušenost, tak zážitky z války. Někteří zde je mají, zprostředkovaně i pan Schnur. Nejde tady o další účast v NATO. Ale stádo je dosud dost slepé, a musí nejprve prohlédnout. Je to velmi smutné, ale právě k tomu jsou i ti migranti využitelní. Každou novou konstrukci stavíš v jistém prostoru, víš sám, že něco jako „stavba na zelené louce“ neexistuje, to je jen eufemismus pro zábor prostoru jiným. Substruktury NATO buď využijí noví, nebo NATO, můžeš si vybrat. Vím že kontrašpionáž není pro každého silná stránka, ani já nejsem špion. Ale chodíš do šachového oddílu…… Číst vice »

Aleš
Aleš
19. 2. 2016 11:03

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putin-nastartuje-treti-svetovou-valku-zaznelo-z-USA-422122
Martine: Myslíš, že tahle zločinecká vlastizrádná klika v USA bude po volbách již zcela odstavena od moci? Já v tom vidím spíš odpověď, pro koho a proti komu hrají. Nicméně asi máš pravdu v tom, že i takový materiál jde občas použít v našich zájmech.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 2. 2016 11:26

Aleši, už musím dělat co víš… Takže jen krátce: článek nepsal „bývalý analytik NSA“… kdo jim slouží, je v naprosté většině setrvalá kariéristická … Je to článek „typického američana“ (abych neurazil ty prosté slušné), je to prostě idiot. On chce „řídit Rusko“ a určovat kolik mu má „USA“ ponechat prostoru… Je to naprostý a bezcharakterní idiot (ve smyslu diagnózy). Naplňuje všechny znaky této diagnózy. Povýšenecký arogantní blb, který „rozumí“ všemu (má na věc svůj jedinečný, nad všechny sahající „názor“), zatuhlý v minulém tisíciletí, typický „vítěz studené války“. Jen sprostá propaganda, navíc hodně hloupá… Článek naprosto jasně vypovídá o tom, jaká… Číst vice »

Aleš
Aleš
19. 2. 2016 11:37

Je šance, že američtí velitelé se spíš nechají inspirovat K. O´Keefem než takovými idioty? Ve vládních kruzích je tam spíš převaha těch idiotů.