Odkud vichr války vane

Karel Dolejší z Britských listů sepsal další ze svých protiruských opusů, ve kterém varuje před eskalací v Sýrii, za kterou ponese Rusko odpovědnost tím, že nepřestává překážet plánům NATO a drží Asada. Ve své zaslepenosti pan Dolejší nějak nepostřehl, že všechny argumenty, kterými se snaží před Ruskem varovat, ve skutečnosti ukazují na někoho úplně jiného.

Jediná americká zásada, kterou Barack Obama ještě neporušil, stanoví nedodávat bojovníkům proti Asadovi protiletadlové zbraně, jimiž se mohli bránit před ruskými nálety.

Nejsou to Rusové, kdo skrytě, ale nepokrytě intervenují v suverénní zemi proti suverénní vládě. Destabilizace a eskalace v Sýrii jde nutně na konto těch, kteří povstání proti Asadovi, jež posléze přerostlo v občanskou válku, vyvolali a materiální i morálně podporovali a stále podporují. Rusové si nezačali, Rusové jen reagují.

Útok na Azaz pravděpodobně začne ve čtvrtek nebo v pátek. Pokud by obrana města nebyla úspěšná, Turecko, které dalo mnohokrát za sebou najevo, že Kurdům nedovolí město obsadit, se bude muset rozhodnout, co dál. Jednou z možností je, že vyzve obyvatele k odchodu a následně Azaz úderem ze svého území zničí. Podobným způsobem se již vyjádřilo k budoucnosti heliportu v Menaghu. Druhou možností je, že 2. turecká armáda, nejpravděpodobněji její 5. a 20. obrněná brigáda, vjede na syrské území a převálcuje kurdské pěšáky.

Ten, kdo situaci v Sýrii hrotí, je tu jasně pojmenován: je to Turecko. Turecko, které je zjevně přesvědčeno, že může intervenovat v Sýrii proti Kurdům, byť, na rozdíl od Rusů, nemá k žádné takové intervenci od syrské vlády mandát. Ten by sice šlo nahradit mandátem OSN, ale v žádném případě mandátem NATO, nebo dokonce „Velkoturecké myšlenky“. Pan Dolejší se ovšem nad tím, že náš spojenec Turecko chce intervenovat proti našemu spojenci Kurdům, a ať již mimochodem, nebo záměrně, tak podpořit našeho nepřítele Islámský stát, ani na chvilku nepozastaví. Proč by Turecko muselo zasahovat proti Kurdům, notabene na území třetího státu (vlastně druhého, protože Kurdové svůj vlastní stát, i díky „péči“ Turecka, nemají)? Jak by vůbec mohlo? Protože je v NATO a když je někdo v NATO, tak je vždy v právu a může si dělat, co chce? Turci mají na Kurdy dlouhodobě pifku a při vzpomínce na Tureckou genocidu Arménů je jasné, jak důslední a odhodlaní umějí Turci být. A Dolejší tomu přitakává.

Moskva nepochybně doufá ve druhou možnost, tedy v pozemní útok, která by jí poskytla pretext k útoku na Turecko. (…)  Jestliže Turecko zahájí pozemní intervenci v Sýrii, Moskva získá záminku k jeho napadení. V takovém případě Ankara bude chtít aktivovat článek 5 Severoatlantické smlouvy.

Odpovědnost NATO,  jmenovitě USA a především Turecka, si pan Dolejší prostě vůbec nepřipouští a o jejich krocích ani na okamžik nezapochybuje. Já osobně se ale víc než Rusů bojím lidí, kteří jsou přesvědčeni, že zatlačování Ruska je účel, který posvětí jakékoliv prostředky. Kdyby to byli jen agitátoři jako Dolejší, nemuselo by být ještě tak zle, jenže takových se i mezi politiky a vojáky najde víc, než dost. Dolejší ovšem pilně připravují půdu pro souhlas veřejnosti s jejich vražednými avantýrami.

P.S. Všimli jste si, že pan Dolejší ani jednou nezmíní Islámský stát? Trochu se bojím, že to vůbec není náhoda, ale důsledek jeho přesvědčení, že když se ve Washingtonu rozhodnou, že Asad musí pryč, a v Moskvě, že ho podrží, tak se z každého, kdo proti němu zdvihne zbraň, stane vážený a ctihodný spojenec. Svržení Asada má přednost před zničením Islámského státu. Tady si ale zřejmě Dolejší nic nevymýšlí a věrně komunikuje neoficiální, ale o to pevnější stanovisko NATO.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
63 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
18. 2. 2016 16:16

Dolejší je nájemný mainstreamový pisálek, který se šikovně schoval za fasádu levičáka a alternativce. Je toho víc, co tento pisálek nechápe, anebo si nepřipustí. Kupř. že rozvrat a násilí v Sýrii neinicioval Asad ale darebáci a zločinci, kteří zatáhli do této země mezinárodní terorismus (a nebyla to zdaleka první země), podváděli s chemickými zbraněmi usilujíc o mezinárodní označení syrského režimu za nelidský – používající zaházané ZHN (podobný koncept ty bestie, které samy používají zbraně masového zabíjení použily již v jiných zemích, třeba v Iráku, který prý hromadil ZHN a chystaly jej proti Íránu) sledujíc své vlastní zištné cíle. Další věc… Číst vice »

orinoko
18. 2. 2016 16:28

Tribun to mysli dobre, ale nakaze kretenismu, jimz je stizena prakticky cela zapadni flaksa, se neda celit beznou logikou , nasim selskym rozumem , Voltairem, Goethem, Mozartem, ceskym fistronem ani nakupem plenek pro zapadni melenu. Proste se nedostava slov, ba ani uzasu NATO, co vsechno je schopen lidsko-pravni degenerat , ktery ma navic v erbu Havlovu oplZLOST. S tim se asi neda delat nic jineho, nez to humanitarne bombardovat. Nekdy si tak rikam , co si takovyto pazdrat – Dolejsi je jen nosic teple vody – asi rika, kdyz se stoupne nahy pred zrcadlo. Tak treba – Je bohulibe? A… Číst vice »

orinoko
18. 2. 2016 16:29

rozum velmi malou kapacitu.

Béda
18. 2. 2016 16:35

Poslední věc. Zajímalo by mě, jaké jiné řešení než Asada vidí pisálek Dolejší v Sýrii. Připusťme na chvíli aternativu, že by v Sýrii zvítězila „umírněná“ opozice fundamentalistických šariátníků a řezačů hlav (ISIL, An Nusrat = přejmenovaná Al Káida) podporovaná Západem. Nastal by pak v Sýrii stejný ekonomický boom a vláda demokracie jako v jiných zemích v regionu, které „civilizovaný Západ“ osvobodil od tyrana? Třeba jako v Libyi anebo v Iráku? To je ta Dolekšího „lidskoprávní, demokratická, humánní“ alternativa? Co vlastně chce Západ (tedy kromě vystrnadění Ruska z oblůasti a získání nástupiště na Irán a kontroly tranzitů uhlovodíků) chce získat? Jakou… Číst vice »

orinoko
18. 2. 2016 16:57

Nerad bych se mylil, ale myslim , ze ruska „investice“ do syrske zalezitosti uz ma takovy rozmer , ze jednak si muze dovolit tureckemu dementovi dat po cune primo , a druhak to vlastne udelat musi.‘ Do Azazu maji nejblize Kurdove. Rus je nenecha ve stychu. Bohuzel to asi bude stat dalsi ruske zivoty. Sever Syrie se definitivne uzavira a ten emericky albin v islamskem wigwamu uz je jen stafaz ve hre , kterou rozehral. Allepo se uzavira v nekolika kruzich, dalsi pevnost moderatniho dobytka v Lattakii padla a syrska armada je 6 km od Tureckeho uzemniho laloku. Vsimnete si… Číst vice »

Eric Jade
Eric Jade
18. 2. 2016 17:31

Čína mluví tichem. Není nic horšího, než když si protivník stále není jistý kdo vlastně proti němu stojí a kolik sil hodlá do konfliktu investovat. Její poradci už v Sýrii dost dlouhou dobu působí. Na ostrovech bránících její lodní trasy – ty umělé ostrovy, co je kolem nich taký humbuk – instalují protiletadlové systémy HQ9 (což je S300V s AESA radarem). Do Íránu dorazil první nákladní vlak v rámci „Nové hedvábné stezky“. Divezifikace tras tak, aby je nemohli zašpuntovat v Malacké úžině, pokračuje. Nu a v Hongkongu emerickou ambasádou placená hovádka využila policejního zátahu proti načerno prodávajícím stánkařům a udělala… Číst vice »

orinoko
18. 2. 2016 17:31

Aktualizovane mapy ze Syrie nejak neodpovidaji zpravam. Iranske zdroje uvadeji, ze syrska armada uz zacala dobyvat regionalni stredisko na severu – Idlib. Je tam enklava vzdoru jako byl ted uz osvobozeny Kuwaires. Ale ze by to slo tak rychle , to se mi nejak nezda. V horach Lattakie vlastne nebojuje pravidelna syrska armada, ale specialni syrska komanda a vlastenci. Je to tezky teren pro obrnenou vozbu. Zmatky jsou kolem mesta Rakka. Tam uz pry Syrie utoci taktez. V kazdem pripade do provincie Rakka uz vstoupila a obsadila nektera navrsi kolem mesta. Z Deir Ezur utika Ohavuv moderatni dobytek a elektrarna… Číst vice »

Viky
Viky
18. 2. 2016 18:33

Ori, to nejsou zmatky kolem Rakky, to je složitá situace. Musí ovládnout spoustu prostoru v poušti, aby finále mělo účinek. Kdyby to neudělali, … no měli by to ještě těžší, než to mají. Je to ale okořeněné účastí arabsko-beduínského obyvatelstva. Dlouho je Západ představoval jako oběť Assada, a oni nasednou do tanků a jedou po boku vládních vojáků, jako dobrovolníci. Tak překotně rychle to zase všecho asi nebude. Jsou to různá bojiště, a úplně všechno naráz se ani nedá udělat. Když to půjde dobře, tipuju v druhé polovině léta by mohlo být zameteno. Tipuju, všechno může být jinak.

Asfalt
Asfalt
18. 2. 2016 19:34

„Turecko (…) se bude muset rozhodnout, co dál. Jednou z možností je, že (…) Azaz (…) zničí. Druhou možností je, že (…) vjede na syrské území a převálcuje kurdské pěšáky.“ Obě možnosti jsou zločinem podle čl. 5 Římského statutu. Turecko (a USA) jako další zločinci sice není stranou úmluvy, ale Sýrie ano. Jurisdikce trestního tribunálu (ICC) je pak dána z teritoriality činu. Podnět k zahájení řízení by mělo dát OSN, kam se už Sýrie obrátila po útoku na nemocnici (také zločin v jurisdikci ICC). ICC se nejprve dotáže, zda Turecko již stíhá svého prezidenta a další osoby za zločiny podle… Číst vice »

Béda
18. 2. 2016 19:44

Asfalt,

mezinárodní právo je sice skvělá idea ale nejpozději od dob uloupení Kosova Srbsku si o něm ani o institucích, které by jej měly prosazovat nedělám žádné iluze.

Asfalt
Asfalt
18. 2. 2016 19:51

Béda:
Jasně, však jsem uvedl, že jde o pohádku. Pokud by o pohádku nešlo, Bush, Obama, Sarkozy a další by byli už dávno v base (minimálně). Takže navržené pojistky proti válce a extrémismu opravdu nefungují a extrémismus tu je, byť ho řada lidí, jako denní součást jejich životů, vůbec nevnímá. Dokonce jsou tací, co se odpovědnosti vysmívají.

jknovak
jknovak
18. 2. 2016 19:56

Zaplaťpánbůh za takový voly jako je Dolejší z blistů a jiní z ČT, DnesFronty či Centrum.cz. To hned vím co se děje, stačí ty blbosti číst „vzhůru nohama“ Před „sametem“ když napsalo Rudé Právo, že v Argentině je neúroda, bylo zřejmé, že v RVHP dochází obilí. Ale k tématu – nejde Erdoganovi v Syrii jen o turecký vliv na blízkém východě a ale o celé Velkoturecko v novodobém hávu – Greater Caspian Project je vymýšlený nejen v ISIS – to je oficiální zkratka studijního programu university v Bellevue: International Security and Intelligence Studies. Takové až na Gruzii islámské soustátí Turecko-Syrie-Gruzie-Azerbajdžán-Turkmenistan-Uzbekistan-Kazachstan-…… Číst vice »

Béda
18. 2. 2016 20:25

Asfalt napsal Béda: Jasně, však jsem uvedl, že jde o pohádku. Pokud by o pohádku nešlo, Bush, Obama, Sarkozy a další by byli už dávno v base (minimálně). Takže navržené pojistky proti válce a extrémismu opravdu nefungují a extrémismus tu je, byť ho řada lidí, jako denní součást jejich životů, vůbec nevnímá. Dokonce jsou tací, co se odpovědnosti vysmívají. To samozřejmě nebyla žádná kritika toho co jste napsal. Jenom povzdech nad tím, že ani na mezinárodní právo není spoleh, protože největší zločinci jsou mimo jeho jurisdikci a soudci rozhodování mezinárodních soudců je silně ovlivněno tlaky právě ze strany zemí, ve… Číst vice »

Asfalt
Asfalt
18. 2. 2016 20:45

Béda:
Vůbec jsem to za žádnou kritiku nepojal a pochopil jsem Vás přesně, jak vysvětlujete. Mám totiž úplně stejný názor, který uvádíte. I můj příspěvek byl povzdechem. Jen ty důvody vidím šířeji. Už sama představa, že třeba prezident Francie nebo USA by mohl spáchat mezinárodní zločin, by různé petry, dany a jiné popudila natolik, že by se o to vedly spory 450 let. Je to prostě ta společenská kontrola, co působí v odborné i laické veřejnosti. Někdo náchylnější víc, nekdo míň. O Hitlerovi také pochyboval málokdo, na odpovědnost došlo až po radikální změně.

fajt
18. 2. 2016 20:50

http://topwar.ru/91058-krupnye-rossiyskie-banki-sluzhat-amerikanskim-vlastyam.html Недавно внимание общественности привлек примечательный диалог, состоявшийся между главой государства и президентом Сбербанка – точнее небольшой фрагмент этого диалога. В.В. Путин строго спросил Г.О. Грефа, почему вверенное его попечению заведение не работает в Крыму. Потупив взор, Герман Оскарович посетовал, что коммерческая деятельность на новообретенных территориях грозит Сбербанку убытками из-за международных санкций. Прежде в интервью германским журналистам г-н Греф еще более определенно заявлял, что с точки зрения глобальной финансовой системы Крым – украинская территория и российскому банку там делать нечего. Эти же мысли г-н Греф озвучивал и на годовом собрании акционеров Сбербанка в мае. Из чего следует, что Конституция РФ… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
18. 2. 2016 21:53

Vážení, já bych to MEZInárodní právo tak neodepisoval. Jistě, zejména po zkušenostech s „právem“ „u nás doma“ máme všichni iluze pryč, ale… V.V.Putin bývá obviňován z ledasčeho. Všimněte si prosím ALE že sám o nutnosti jeho dodržování, znovuzavedení či znovuobnovení hovoří při každém svém důležitém vystoupení. Stejně tak o roli OSN. „Plácá“?! Svět se mění a ZMĚNÍ. Když takové právo podepírá „SATAN“ (někteří mu říkají „VOJVODA“) je vše trochu jinak, než když o něm hovoří „státní“ zástupce z korupcí prolezlé země. V 1. fázi by myslím RF zlikvidovala všechny významné turecké síly které by na území Sýrie pronikly. Maximálně by… Číst vice »

Dana
Dana
19. 2. 2016 0:24

Vichr valky vane z islamske strany, posledni vyvoj ukazuje, ze se se imperialiste ze zapadu spojuji s imperialistou Putinem. . Bodejt, Ruska federace uz davno neni Sovetsky Svaz a nejake fandeni pro tu ci onu stranu je detinske a naivni. Zrovna tak to vnima, dle oficielnich prohlaseni, Cina. Ta se konfliktu, ktery vidi jako proxy valky Shitu proti Sunnitum, ucelove vyhyba. . Zrovna Vladimir Vladimirovic Putin si s Bushem mladsim velmi rozumeli, Putinovi se moc libil texasky ranch, zivotni styl a i jinak se na mezinarodni poilitice shodli. .Putin je skalni kapitalista, nerozumim, proc ho tolik soudruhu obdivuje. Predpokladam, ze… Číst vice »

Béda
19. 2. 2016 1:38

Dana napsal Vichr valky vane z islamske strany, posledni vyvoj ukazuje,zese se imperialiste ze zapadu spojuji s imperialistou Putinem. . Bodejt,Ruska federace uz davno neni Sovetsky Svaz a nejake fandeni pro tu ci onu stranu je detinske a naivni.Zrovna tak to vnima,dle oficielnich prohlaseni,Cina. Ta se konfliktu,ktery vidi jako proxy valky Shitu proti Sunnitum,ucelove vyhyba. . Zrovna Vladimir Vladimirovic Putin si s Bushem mladsim velmi rozumeli, Putinovi se moc libil texasky ranch, zivotni styla i jinak se na mezinarodni poilitice shodli. .Putin je skalni kapitalista, nerozumim, proc ho tolik soudruhu obdivuje. Predpokladam, ze jestli se turecky pasa bude moc roztahovat,… Číst vice »

Viky
Viky
19. 2. 2016 6:31

Asfalte, –„Turecko (…) se bude muset rozhodnout, co dál. Jednou z možností je, že (…) Azaz (…) zničí. Druhou možností je, že (…) vjede na syrské území a převálcuje kurdské pěšáky.“– Po podobných výplodech bych se ani myšlenkovým kreacím podobných jedinců nevěnoval. Zde je i „myšlenková kreace“ přímou urážkou myšlení. Ale na druhé straně…. je na tom pěkně vidět, jak se to dělá. A na některé to i funguje. Jak se to dělá? Vezme se stolář, který se právě udeřil kladivem přes prsty. Provede se výklad (odborný!) z kterého se postupně vytratí zatloukání hřebíků, až zůstane pouze úder přes prsty.… Číst vice »

Viky
Viky
19. 2. 2016 6:44

Ori, ocituji sám sebe, abych to doplnil. „“Ori, to nejsou zmatky kolem Rakky, to je složitá situace. Musí ovládnout spoustu prostoru v poušti, aby finále mělo účinek.““ -Orinoko, je tam spousta minových polí, konec konců hlavní stan, že. Hodně rychlý postup by mohl místo „Veni, Vidi,Vici“ znít: „Přišel jsem, Neviděl jsem, Vyletěl jsem“ Jó natlačit ISILovce do jejich vlastních minových polí, to by bylo hezké, ale použít jenom to co je volné a rychlé… tak mne tam velmi rychle zatlačí ISILovci. To je kousek té složité situace.

Aleš
Aleš
19. 2. 2016 7:05

Americké elity Turky použijí jako mouřeníny. Budou se snažit o vyprovokování soudného dne. Globální prediktor zasáhne a použije jako mouřeníny USA. Již to několikrát zmiňoval hudryper, že chcípající kobyla nejvíc kope. Věžákovy předpovědi se brzy vyplní. Nemyslím, že letos, ale odhaduji do 2 let. To již bude dokonána modernizace a zdokonalení obrany RF. Dragouni se budou spíš hodit na historické srazy. Ale nebude to vůbec snadné, neprojde to tak lehce. Podívej se na Ukrajinu. Jaceňukova vláda padá. Místo aby byla nahrazena jinou s jiným programem, pořád se spekuluje jen mezi Jaceňukem, Porošenkem, Saakašvillim či dalšími oligarchy. To je příznak, snahy… Číst vice »

peter.
19. 2. 2016 7:18

fajt napsal
Не хмурься, хозяйка,
Гляди веселей:
Сама ты впустила
Веселых гостей!

http://www.hlavnespravy.sk/rusko-prijima-zakon-o-neplateni-dani-usa/36850
Neviem ako to v Dume prebiehalo,ale viem,že takýto zákon v platnosti nie je.
Obama:Nemôže nás poraziť štát,ktorého ekonomiku ovládame my!

fajt
19. 2. 2016 7:50

peter. napsal http://www.hlavnespravy.sk/rusko-prijima-zakon-o-neplateni-dani-usa/36850 Neviem ako to v Dume prebiehalo,ale viem,že takýto zákon v platnosti nie je. Obama:Nemôže nás poraziť štát,ktorého ekonomiku ovládame my! Peter, v článku je napsáno, že Putin se zeptal šéfa Sberbanky Grefa ( která má v Rusku postavení něco jako česká spořitelna v česku) proč jeho banka nepracuje na Krymu, no a on mu na to odpověděl ( volně loženo ), že tam pracovat nemohou, protože by jim hrozily od mezinárodní globálně-bankovní arbitráže velké pokuty, Krym je sice de iure ruský , ale z pohledu bankovního sektoru je stále ukrajinský – tedy pro „ruskou“ banku neplatí rozhodnutí… Číst vice »

Viky
Viky
19. 2. 2016 7:57

Ještě se vrátím k Turecku, už bez Dolejšího. Útok na Su-24 samozřejmě může zdvihnout v očích veřejnosti status Erdogana. Patřičná část sdělovadel představila incident jako „hrdinský odpor“ a veřejnost ho z části také nevidí jako zákeřný provokační zločin. Nýbrž hrdinství, vždyť postavit se hrdě takové mocnosti, jako je RF, a bránit přitom nedotknutelnost Turecka… Na podobné věci kývne s klidem i armáda. Když se to správně podá. Ale proti operacím s pravidelnou armádou v Sýrii – to už by mohl být problém. Tak vybuchne v centru Ankary nálož. A během chvíle je identifikován i útočník. Syrský Kurd. Narozený v Sýrii,… Číst vice »

Aleš
Aleš
19. 2. 2016 8:27

Scénář podobný 11 září, ale tentokrát to museli ušít velice na rychlo. Čekal jsem operaci pod falešnou vlajkou, která má poškodit Kurdy. V očích Turků, Evropanů a Kanaďanů…. Jde jim o naše názory, protože nás stále chtějí verbovat na východní frontu a Kanadu udržet ve vleku USA.

Béda
19. 2. 2016 8:57

Aleš napsal

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/395281-americane-vraci-tanky-do-jeskynniho-komplexu-v-norsku.html

To je nádherná ukázka slibovaného Obamova restartu vztahů s Ruskem. Politika tohoto hajzlíka rozvrtala širší okolí Ruska, vyvolala řadu konfliktů a hybridních válek a nyní se hlavní iniciátor toho chaosu (který již přes dvacet let ničí různé země a regiony) stylizuje do role mírotvůrce a zachránce Evropy před „krvelačným“ Ruskem.

Béda
19. 2. 2016 9:29

Béda napsal

Merkelovou pozvané „hosty“ nikdo nechce: http://www.hlavnespravy.sk/balkanske-krajiny-a-rakusko-chcu-migrantov-bezbolestne-odvazat-rovno-do-nemecka/746554

„Štáty na tzv. balkánskej trase chcú hneď po prvej kontrole v Macedónsku odvážať migrantov zo Sýrie, Afganistanu a Iraku rovno do Nemecka, aby to “najmenej bolelo”. Vo štvrtok sa na tom v Záhrebe dohodli policajní riaditelia Macedónska, Srbska, Chorvátska, Slovinska a Rakúska….“ To bude zas řevu v Berlíně: jak si něco takového ty pidistátečky holopojtošů mohou dovolit? Vždyť „řešení“ je přece v tom, že se jich „my Němci“ zbavíme a vnutíme své hosty ostatním proti jejich vůli.

Béda
19. 2. 2016 9:32
peter.
19. 2. 2016 9:52

fajt napsal
že tento stav zůstane neměnný i pro další lét

fajt:
Tá záležitosť so zriadením pobočky Sberbanku na Kryme je stará už viac ako pol roka a už sa to na OM preberalo.
Treba sa asi zmieriť s tým,že kým panstvo z London City nepredĺži Putinovi reťaz na ktorej ho majú priviazaného,tak sa RF od dolára neoslobodí.Ibaže by sa z tej reťaze odtrhol sám.

fajt
19. 2. 2016 10:59

peter. napsal Tá záležitosť so zriadením pobočky Sberbanku na Kryme je stará už viac ako pol roka a už sa to na OM preberalo. ano, ale teď se o tom v Rusku zase tak trochu diskutuje – asi proto, že Sberbanka zvedla úrokové sazby na hypotéky na docela razantní úroveň a tak trochu znemožnila obyčejným rusům přístup k vlastnímu bydlení ( samozřejmě, ti kteří jsou mimo systém, ti se bát nemusí ) – proto se prý v některých oblastech velké Rusi opět uvažuje, že firmy ( ale i státní, či oblastní instituce) zavedou výplatu mezd v jiné měně než v… Číst vice »

Béda
19. 2. 2016 11:14

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7478-syrsti-kurdove-hrozi-turecku-velkou-valkou-s-ruskem-ktere-bude-hajit-uzemni-celistvost-syrie

Rusko slíbilo uhájit kurdské domobrance v Sýrii v případě vpádu Turecka, proto může podobný krok Ankary vést k „velké válce.“ V interview pro Bloomberg to prohlásil šéf zastupitelství Syrského Kurdistánu v Moskvě Rodi Osman.

„Rusko bude reagovat na vpád. Netýká se to jenom Kurdů, bude hájit územní celistvost Sýrie,“ prohlásil Osman.

Hlava zastupitelství rovněž sdělil, že ruské letectvo poskytuje podporu kurdským domobrancům, kteří útočí na severu Sýrie v provincii Aleppo směrem k turecké hranici. Přitom poznamenal, že by útok probíhal rychleji bez odporu ze strany Turecka…

Viky
Viky
19. 2. 2016 12:07

Bédo, „“Rusko slíbilo uhájit kurdské domobrance v Sýrii v případě vpádu Turecka, proto může podobný krok Ankary vést k „velké válce.“ V interview pro Bloomberg to prohlásil šéf zastupitelství Syrského Kurdistánu v Moskvě Rodi Osman. „Rusko bude reagovat na vpád. Netýká se to jenom Kurdů, bude hájit územní celistvost Sýrie,“ prohlásil Osman. Hlava zastupitelství rovněž sdělil, že ruské letectvo poskytuje podporu kurdským domobrancům, kteří útočí na severu Sýrie v provincii Aleppo směrem k turecké hranici. Přitom poznamenal, že by útok probíhal rychleji bez odporu ze strany Turecka…““ —— No ano, Bédo. Jen nikdo nedefinuje jak bude ona podpora, reakce, a… Číst vice »

Béda
19. 2. 2016 12:29

http://www.literarky.cz/politika/svet/21536-uteenci-plan-b-ije-ma-jej-i-merkelova Ve svém rozhovoru pro rozhlasovou stanici DW Sebastian Kurz vysvětluje rakouskou pozici s tím, že po Švédsku je to Rakousko, které na počet obyvatel přijalo nejvíce uprchlíků…Nekonečné přijímání uprchlíků do Evropy není možné.“ K tomu dodává, že je daleko lepší dát pomoc běžencům již v zemích Blízkého. Upozorňuje na příklad Švédska, které k tomu takto přistoupilo, neboť za jednoho utečence ve Švédsku poskytne pomoc 30 až 40 běžencům na místě odkud prchají. Právě tak Kurz mluvil o tom, že se problém musí řešit na úrovni celé EU, dále musí dojít k lepší kontrole vnějších hranic a podle něj nesmí… Číst vice »

Béda
19. 2. 2016 12:30

pokračování …odlišný postoj zemí V4, tak se situace začalaměnit. Magazín připomíná výše uvedené rakouské stanovisko a francouzského premiéra Manuela Valse, který se postavil proti kvótám. Situace se mění v samotném Německu a to přímo v Merkelové straně CDU a Die Welt cituje Wolfganga Steigera, generálního tajemníka Hospodářské rady CDU, který výslovně uvedl, že pokud by na úrovni EU nedošlo ke shodě ohledně uprchlíků, tak Řecko by mělo být vyloučeno ze Schengenu a tvrdí, že náklady na uzavření německých hranic jsou nižší, než pokračovat v politice otevřených dveří. Steiger dále říká, že neplněním povinností Řecko silně poškozuje Schengen a dodává: „Jestliže… Číst vice »

M.C.
19. 2. 2016 12:31

orinoko napsal Aktualizovane mapy ze Syrie nejak neodpovidaji zpravam. Iranske zdroje uvadeji, ze syrska armada uz zacala dobyvat regionalni stredisko na severu – Idlib. Je tam enklava vzdoru jako byl ted uz osvobozeny Kuwaires. Ale ze by to slo tak rychle , to se mi nejak nezda. V horach Lattakie vlastne nebojuje pravidelna syrska armada, ale specialni syrska komanda a vlastenci. Je to tezky teren pro obrnenou vozbu. Zmatky jsou kolem mesta Rakka. Tam uz pry Syrie utoci taktez. V kazdem pripade do provincie Rakka uz vstoupila a obsadila nektera navrsi kolem mesta. Z Deir Ezurutika Ohavuv moderatni dobytek a… Číst vice »

M.C.
19. 2. 2016 12:43

Ještě jsem zapomněl. Z té pouštní křižovatky k letišti Tabka je ještě asi 25km, k Eufratu zhruba 30 km. Odtud do města Rakka je ještě dalších 50 km. Takže do dobytí Rakky jako takové to má ještě daleko, stejně jako dobytí zbytku Aleppa nebude tak hned, ale pokud to letiště obsadí a udrží se tam, tak má IS velký problém. Zásobování celého zbytku území a vývoz ropy už bude možné jenom přes Irák a přes Jordánsko a to jsou obrovské vzdálenosti v otevřeném terénu. Severní seskupení IS se dá díle rozebrat postupem o 15 km z prostoru Kuweirisu k severu… Číst vice »

M.C.
19. 2. 2016 13:08

fajt napsal ano, ale teď se o tom v Rusku zase tak trochu diskutuje – asi proto, že Sberbanka zvedla úrokové sazby na hypotéky na docela razantní úroveň a tak trochu znemožnila obyčejným rusům přístup k vlastnímu bydlení ( samozřejmě, ti kteří jsou mimo systém, ti se bát nemusí ) – proto se prý v některých oblastech velké Rusi opět uvažuje, že firmy ( ale i státní, či oblastní instituce)zavedou výplatu mezd v jiné měně než v rublu, tedy v dollaru, to už tady taky bylo a až za Putina se to poměrněomezilo – takže dedollarizace by asirychle vzala za… Číst vice »

peter.
19. 2. 2016 13:44

A je dobré pozrieť si znovu toto:
https://www.youtube.com/watch?v=an3A3hRA8_M
a nájsť súvislosť cez program Euromed,so súčasnou migrantskou krízou.

orinoko
19. 2. 2016 14:59

Zdravim … no prosim , dame cihlu k cihle a informacni monitoring mame , jak v ruskem generalnim stabu. Copak NATO asi ten cesky? Ted jsem poznal par byvalych „lampasaku“ a jejich radost z toho , jak Rus vyprazdnuje sklady se starou munici, naostro cvici svoje vojaky … a zapadni debil jen cumi a skuhra … jak rozklada , aniz by to mel v umyslu … atoly NWO … tak ta radost je neuveritelne prekvapiva. Jeden tady prosel Irakem v ramci ceske ucasti… O zapadnim DOBYTKU ztratil veskere iluze uz davno. Vite – vypada to, ze Zapadu uz dobiha transfuze… Číst vice »