Tři rady Ukrajincům

Překlad Janika, převzato odtud.

Normální lidé se ptají: „Co mám dělat?“

1. Úplně první, nejdůležitější věc – zajistěte, aby vaše děti studovaly v normální zemi. V Rusku, v Evropě. Odvezte dětí z Ukrajiny. Tam je peklo. Budou je tam učit zpívat „Já jsem banderovec“ a hrdinské historky, jak Pravý sektor zničil vesnici separatistů v Donbasu. Chcete, aby nezralá dětská mysl dostávala ukrajinské šílenství v obrovských dávkách každý den? V Rusku budou přinejmenším komunikovat s normálními nezpolitizovanými vrstevníky, kteří nerozdělují lidi na separatisty a pravé Ukrajince. Odvezte děti.

2. Vytvořte zásobu peněz – nejlépe v dolarech, pro vaše staré. Pokud se vám nepodaří odvézt i je do normální země. Chraňte své staré příbuzné – ti to budou mít nejtěžší. Nejlépe by bylo vzít je do normální země, kde nebudou bandy v maskách s černo-červeným praporem, kde nehoní lidi džihád-automobily a nechytají chlapce na porážku do ATO.

3. Hledejte si práci v Rusku. A odejděte. I když z počátku to bude obtížné. Ale rozhodnutí odejít hned se vyplatí během pěti až deseti let. Zůstanete-li na Ukrajině, budete těchto pět, deset let žít v troskách, bezpráví a triumfu zla se zbraněmi.

Ta Ukrajina, jakou jsme znali, zemřela. Taková jako dříve, klidná, pokojná, prosperující, už Ukrajina nikdy nebude. Tak už se stalo.

Zachraňte vaše děti. Hledejte budoucnost tam, kde není ukrajinský nacionalismus.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
cnemo
17. 8. 2015 16:28

Nechci zbytečně prudit, ale kdy byla Ukrajina prosperující? Byl jsem tam v roce 84 (jednotná sovětská chudoba) a v roce 2000 (katastrofická dekadence a korupce, nefungovalo ani to, co za bolševika).

Ale možná jde jen o výrok relativní, mnozí jistě vzpomínají na zlaté časy CCCP:) Ale osobně bych tam život nedal v žádném období.

Bety
Bety
17. 8. 2015 18:08

Je to dobrá rada pro lidi, kteří se vyhýbají potížím, ale špatná rada pro Ukrajinu-
odejít a nechat svůj domov na pospas fašistům, když existuje možnost aktivně se bránit v Doněcku i jinde.

fajt
fajt
18. 8. 2015 5:50

na konci tohoto století bude Evropa vypadat úplně jinak ( hranice státu se budou mohutně gumovat ) a většina národů přestane existovat – pokud si Putin své následovnictví vyřeší ve prospěch Ruska a jeho zájmů, tak část ukrajinců se asimiluje zpět do matičky Rusi, pokud je vše jinak, pak Evropa ( i svět ) zažije největší masakr od dob posledního masového vymírání. ..)

Sio
Sio
18. 8. 2015 7:02

Nikde není psáno, že banderovský projekt zůstane na Ukrajině dlouho. Po jeho ukončení se můžeme ještě dočkat ukrajinského hospodářského zázraku. Bude tam spousta práce, hlavně ve stavebnictví a spousta investičních příležitostí pro ruské i západní firmy. Napřed se ale musí ukončit občanská válka a nastolit stabilní moc. Krizová léta vyzdvihují do vysokých funkcí schopné lidi, když svoloč emigruje nebo se zdiskredituje natolik, že ji nikdo k řízení nepustí. Ve vybrakovaném státě se kecalové neuplatní, protože na vzestupu z podstaty věci musí být reálná ekonomika. Na skále není na čem parazitovat, na prohnojené půdě ano. A Ukrajina bude spíše holou skálou… Číst vice »

peter.
18. 8. 2015 8:00

Za celých 7 tisíc rokov sa ľudia nepoučili a stále,aj dnes sa správajú rovnako
http://www.hlavnespravy.sk/archeologovia-objavili-pozostatky-z-davnej-masakry/658424